liiileÉnWie beri Gemengd Nieuws. wie de prins tijdens zijn vorig uitstapje kennis heeft gemaakt. Tengevolge van de werkstaking. In het „Buitengewoon Dagblad voor de geabo»neerden van de Standaard en het Nederl. Dagblad* leest men, zegt de Haagsehe Ct., in een driestarretje voor het kiesdistrict Haarlem „De keuze van candidaat, die men deed, kon niet beter. Jbr. van Asch van Wyck staat bij onze geestver wanten, heel het land door, bekend als een onzer trouwste, ijverigste en kundigste tolken.' Dit kregen de Christ, historische ge- abonneerden van het „Ned. Dagbl.' niet te lezen want in hun nummer was dat driestarretje door iets anders ver vangen. Maar voor de buitenwereld staat 't toch mal, die aanprijzing te lezen in een (buitengewoon) nummer van het „Ned. Dagbl.', welks partij tegenover den heer v. Asch v. Wijck een anderen candidaat, prof. dr. Muller, stelde. Het aandeel van den Staat in de winst van de „Nederlandsche Bank* is over het afgeloopen boekjaar vastgesteld op 2,210,504 het hoogste cijfer, tot dusver onder de werking van het nieuwe octrooi der bank aan den Staat uitge keerd. De toestand van dr. Everts, het lid der Tweede Kamer voor Roermond, is zoo bedenkelijk dat voor zijn behoud gevreesd wordt. moeten geschieden in de Langeviele, in verband waarmede daar than9 een wis selplaats gemaakt wordt. De stoomtram Vlissingen Middelburg vervoerde in 1899 ruim 580.000 passa giers. Hieronder zijn niet begrepen de vele abonné's, waardoor het getal werkelijk vervoerde passagiers aanmerke lijk meer bedraagt. Vlissingen, 8 Mei. Om in de behoelte aan uitbreiding harer terreinen te voorzien, die zij van den Staat in erfpacht heeft, zijn door de Mij. de Schelde, alhier, pogingen bij de regeering gedaan om tot 't sluiten van een overeenkomst te geraken. Het door de regeering desbetreffend wetsvoorstel aan de Staten-Ceneraal ingediend, bevat in hoofdzaak dat de Maatschappij onder zekere voorwaarden in erfpacht krijgt 7 ares der strook straatgrond beoosten de Nieuwe Kolvenierstraat, sectie D nos 9 en 962, met dien verstande dat zij het als brugwachterswoning dienende deel van het op sectie D no. 9 staande ge bouw eerst zal kunnen aanvaarden na de ontruiming, die zal plaats hebben nadat in 1901 van staatswege eene nieuwe brugwachterswoning zal zijn gebouwd op een ander stuk grond dat de Maatscb. daarvoor kosteloos aan den Staat (Wa terstaat) zou afstaan. De canon bedraagt thans 12,000 'sjaars, maar wordt van af 1901 f 15000 'sjaars. Op de lijst der hoogst aangeslagenen in de rijks directe belastingen komen in onze provincie 132 namen voor, o.a. uit Vlissingen de heeren A. A. A. E. Gewin, Jos. van Raalte, P. de Maret Tak, F. H. J. Wibaut en C. R. C.Wibaut. Uit Middelburg vindt men 38 namen op die lijst. Op de Pottemarkt te Middelburg is het dubbele spoor van de stoomtram door enkel vervangen en zal de tram dus daar niet meer kunnen wisselen. Dit zal nu, wanneer op de Groote Markt daar toe geen gelegenheid is, in het vervolg „Gelukkig versmolten?» herhaalde vrouw Becker hoofdschuddend. „Wat men heeft, behoudt men toch gaarne, al had men er vroeger ook niet naar gewenscht." „Houdt men gaarne vroeg Ober- hauser. „Ik weet het niet. Ieder heeft zoo zijn natuur. Ik spreek ook alleen van mij zelf en heb er niets tegen, als gij er anders over denkt. Overigens wensch ik van harte, dat gij nooit moogt ondervinden hoe het bezit bezwaren kan. De heer van Brunsig heeft zijne nalaten schap dan in goede handen gegeven." Hij herhaalde zijn bezoek al spoedig, en vroeg of er in de bibliotheek ook oude muziek was, zoo iets uit de zes tiende en zeventiende eeuw, dat daar als een begraven schat lag. Eveline leidde hem naar boven en hielp hem zoeken. Er was veel meer dan Oberhauser had durven hopen en daar onder zelfs in handschrift, dat althans historische waarde had. In enkele uren kon hij dat alles niet, al was het ook Vrijdag schoot het voor een wagen gespannen paard van den landbouwer J. B. te Heinkenszand uit en kwam van een zeer hoogen dijk in een sloot terecht met den voerman en zijn twee dochters. B. zelve is een rib gebroken en een meisje van 16 jaar zat met het hoofd in den modder en kon niet worden bevrijd voor de wagen welke geheel onderste boven lag, uit elkaar genomen was, door inmiddels toegeschoten hulp.Het jongere meisje bezeerde den arm vrij ei nstig. De oudste heeft zooveel modder binnen gekregen, dat haar toestand zorgelijk is. In de ambachtsschool te Goes viel gisteren de metselaarsgezel R. van een nog los staande trap, terwijl deze uitschoot. De aannemer van het werk ondergiDg hetzelfde lot, maar bekwam geen letsel. Degezel kneusdeen verwondde zich zoodanig dat hij bewusteloos werd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. (De Z.) Maandagmorgen sloeg het paard van den steenbakker I. te Axel in de kom van Zuiddorpe op hol. In woeste vaart holde het schichtige dier de dorpsstraat langs. De voerman werd van de kar geslingerd en bekwam door den val een diepe wond aan het hoofd, daarna kwam de kar met groote kracht tegen een lantaarnpaal terecht, die knakte als een riet, en waarvan de stukken een paar meter ver vlogen, tot ten slotte de kar tegen den hoek van het kerkhof werd geslingerd, waardoor paard en kar tegen den grond geworpen werden. Gelukkig was de catechisatie juist begonnen, anders waren er wellicht grootere ongelukken gebeurd. Aan den marechaussee A. J. Gillis, te IJzendyke, is een tijdelijk pensioen van 360 toegekend ter zake dat hij bij de arrestatie van kippendieven zoodanig werd verwond dat hij ongeschikt is om weder dienst te doen. Kerk- en Sclioolmeuws. Maandag zijn te Middelburg voor het akte-examen l.o. geslaagd de heeren: M. Meeuwse, te Grijpskerke, J. Mesu, te Nieuw- en St. Joosland, G. A. Overbeeke, te Schoondijke, A. L. Schram, te West- capelle (België), P. J. Vercouteren, te Retranchement. Een korporaal der inf. te Leiden, die aldaar in licht beschonken toestand spektakel op den openbaren weg had gemaakt, werd door politieagenten naar het bureau gebracht en verzette zich daarbij. Waarschijnlijk uit vrees voor de gevolgen, schoot hij zich, toen hij ont nuchterd was, met een geweerschot dood Te Rotterdam is brand uitgebroken in een perceel in den Houttuin, waarin zijn gevestigd het papiermagaztjn van de firma Lutkie en Cranenburg en een maar oppervlakkig, nagaan. Hij vroeg dus of hij terug mocht komen. In de zaal stond een oude vleugel, door de moeder van den overledene het laatst bespeeld. Oberhauser stemde dien en begon nu een en ander door te spelen, en den aard en de waarde van het ge vondene te verklaren. Eveline zette zich met haar werk bij het raam en luisterde met genoegen naar hem. Veel echter zou beter tot zijn recht komen, zeide hij, als het op het hiertoe geëigende instrument werd gespeeld. Daarop her innerde Eveline zich, dat in de andere vertrekken nog een klavier en een huis orgel stonden. Hij hield niet op voor vrouw Becker deze instrumenten ook in de zaal had doen plaatsen en nu bracht hy hier menig uur door, dikwijls in het gezelschap van het gezin, dat met deze kleine coucerten veel ophad. Steeds kwam hy er op terug, dat Eveline eens zingen moest, hare stem was immers zoo welluidend. Toch kon hy haar daartoe niet bewegen. inrichting voor reclameartikelen van de firma Frieser en Co. Het papiermagazijn is geheel vernield.Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Maasticht worden sedert Vrijdag twee knaapjes, van 6 jaren vermist. Zij hadden te 4 uren 's namiddags de school verlaten, en sedert heeft men geen spoor meer van hen ontdekt. De boschbrand te Oosterhout werd door brandweer en schutterij bedwongen. De oorzaak was zeer waarschijnlijk het achteloos wegwerpen van een branden de sigaar of lucifer. Veel jong en schoon hout is verloren gegaan. Een groot deel der schade wordt door assurantie gedekt. De bekende vrouw Peperkamp uit Tiel, die met een moed, eene betere zaak waardig, aan zeven rijksveldwach ters het hoofd bood en van hare woning een klein fort maakte, is op hare ont- vluchtingsreis te Nymegen aangehouden en onder hevig verzet naar Tiel getrans porteerd, waar zy thans hare drie maan den uitzit. Zaterdagnacht te 1 uur werd door burgers aan de politie kennis gegeven dat aan de Leuvenhaven te Rotterdam een beschonken persoon te water ge vallen en vermoedelijk verdronken was. Onmiddellijk begonnen eenige agenten van politie te dreggen, doch zondor resultaat. Te 3 uur daarna kwam echter een persoon, C. T. genaamd, op het bureau der rivierpolitie vertellen, dat hij een Noorsch zeeman had gered, juist op de plaats, waar te 1 uur iemand te water gevallen zou zyn. T. verklaarde den man in het water te hebben hoo- ren vallen, wat natuurlyk niet overeen te brengen was met het vermoeden, dat men hier met slechts 1 drenkeling te doen had. Bij nader onderzoek ver klaarde de geredde Noorsehe zeeman, die inmiddels naar zijn logement was gebracht, dat hij te 1 uur aan den 'i'erwenakker van den kant geloopen was, en rechtop in het water was ge vallen. Daar het water aan den kant ondiep was, werd hij slechts tot zijn lenden nat, en beschonken als hij was, viel hij in dezen toestand wel dra in slaap 1 Na ongeveer een paar uur geslapen te hebben werd hij, vermoede lijk door een roeier, gered. De naam van dit amphibie-mensch is I. J., 27 jaar, matroos, wonende te Bergen. (R. N.) Sedert Donderdagavond is M., klerk der posteryen en telegrafie te Culemborg, voortvluchtig. Naar men vërneemt, moet hy een aanzienlijk bedrag tekort in de kas hebben. De zaak is reeds in handen van de justitie. In den toestand van ds. S. Ulfers, predikant by de Ned. Herv. Kerk te Rot terdam, die, zooals wij de vorige week mededeelden, in den kelder van zijn woning door een rat in den pols werd gebeten, tengevolge waarvan gevaar van bloedvergiftiging ontstond, is een ongun stige wending gekomen. Het s. s. „Potsdam" der Holland- Amerika Lijn, gebouwd op de werf van Blohm Voss te Hamburg, stoomde gisterennamiddag te halfdrie den Nieuwen "Waterweg binnen. Te Haarlem ligt het korps agenten van politie met hun commissaris over hoop. Op de klachten door hen bij den burgemeester ingebracht, heeft deze ge antwoord dat als zy meenen gegronde klachten te hebben, zij onmiddellijk zich tot hem kunnen wenden. Te Rotterdam is een huwelijks plechtigheid moeten uitgesteld worden omdat hel op het laatste oogenblik bleek dat de vader van den bruidegom, zonder taal of teeken achter te laten, verdwenen was. Op de drukkerij Ellerman, Harms Co. te Amsterdam is het werk dat een geheele week had stilgestaan, weder hervat. De mannen, die het werk weder her vatten, hebben wel eens last van de stakers, die hun het werk willen beletten, doch de politie belet hun dit. Eenmaal echter verrastte hij haar, dat zij bij den vleugel stond, eenige toetsen aansloeg en de tonen nazong. Zij ver volgde eerst opwaarts, maar was toen spoedig aan de grensin de diepte echter scheen haar orgaan bijna onuitputtelyk. De volheid en kracht van toon bij de zachte uiting, bracht den musicus in verrukking. Eindelijk kon hy zich niet meer inhouden en riep luide „bravo.» Zij schrikte en brak dadelijk af. „Ik meende alleen te zijn," zeide zij verstoord en wilde de zaal verlaten. Hij trad haar in den weg. „Verschoon mij," bad hij, „ik kon niet nalaten te luisteren. O, hoezeer had ik geiyk. Gy hebt een zeldzaam schoone altstem. De natuur heeft zooveel voor u gedaan, dat het gemakkeiyk is, die te ontwikkelen. Kon ik slechts het genot smaken, u eenmaal de arias van den ouden Itali- aanschen meester te hooren zingen, die ik u onlangs voorspeelde. Gij zult er zelve verbaasd over zijn, zoo heerlyk als die klinken." Te Antwerpen is gisterennacht de „Cirkschouwburg" afgebrand, een onge veer dertig jaar geleden gesticht gebouw, dat, aanvankelijk voor paardenspel be stemd, reeds meer dan vijftien jaar dienst deed als tooneelzaal, doch niet aan groote eischen beantwoordde, ook niet wat de veiighoid betrof. Er speelden meestal reizende gezelschappen. De schouwburg was door huizenblokken ingesloten deze zijn gespaard gebleven. De aanstaande meerderjarigheid van den Duitschen kroonprins doet de aandacht vestigen op den jongen prins. Hy woont niet bij zijn ouders, maar wel in het slot te Potsdam, hetwelk hy zelden verlaat, omdat hy er den tyd niet toe heeft. Vele uren brengt hy door met werken, en om zich hierby niet te vervelen, heeft hij twee studie- genooten. Na de feesten van 6 Mei zal het practisch leven voor hem beginnen. Hy zal debuteeren in het eerste regiment voetvolk der garde waar ook zijn vader het eerst is ingetreden. Zoodra hij zijn militairen leertijd heeft doorgemaakt, zal hij de colleges eener boogeschoo! moeten volgen, denkelijk Bonn, waar Wilhelm II heeft gestudeerd. Terzelfder tijd zal hij een handwerk leeren. Het is inderdaad sedert onheuglyke tijden een overlevering in de familie Hohenzollern dat de jonge pnnsen een handwerk leeren. Keizer Wilhelm I was schrijnwerker, Frederik III, boekbinder, Wilhelm II is letterzetter zijn schoon broeder, prins Leopold, zoon van Frederik Karei, is naar men verhaalt, een zeer behendig slotemaker. Over het handwerk dat de kroonprins zou verkiezen, is nog niets bekend. Men denkt echter dat hU ook typo zal worden. Keizer Frans Jozef heeft naar Beilijn voor een waarde van 127,000 gulden aan ridderorden meegebracht. Zaterdag heeft een landbouwer in de Zwitsersche gemeente Waleren, kan ton Luzern, in een vlaag van krankzin - nigheid zyn vrouw, zijn moeder, zijn schoonzuster en zijn vierjarig zoontje met een revolver doodgeschoten. Daarop is hij gevlucht en in de Semce gespron gen. Op eene bijeenkomst ten gunste der Boeren te NewYork gehouden, heett Webster Davis gezegd dat er geen grooter man is dan president Kruger en geen grooter cannille ooit aan de galg is ontsnapt dan Chamberlain. Eene actrice, Olga Nethersole, is door de jury van New-York vrijgesproken van de door de Puriteinen tegen haar rechterlyk ingebrachte beschuldiging dat zij in een onzedelijk stuk opgetreden is en heeft nu op haar beurt den predikant Easto aangeklaagd, die in een preek uitgevaren heeft tegen wat hy noemde „een onzedelijk stuk gespeeld door een schaamtelooze vrouw." Zij vraagt 50,000 schadevergoeding. De „South African News", het orgaan van den Bond, meldt dat er- geschoten is op een politieagent, die Schreiner's goederen bewaakte hij ont kwam ternauwernood. Hij rookte een sigaar, en het blad vermoedt, dat de kogel bestemd was voor den eerste- minister zeiven, die een hartstochtelijk sigarenrooker is. De bladen van den Bond geven te verstaan, dat het geval in een samenspanning tegen de Hollan ders zijn oorsprong vindt. Generaal Otis is van zyn bevel hebberschap op de Philippijnen ontheven „Gij weet, dat ik niets eens de noten ken," antwoordde Eveline wat vrien delijker, maar toch afwijzend. „Hoe zou ik dan zulke moeielijke aria's kunnen leeren zingen „Zij zijn niet mooielijk," Verzekerde Oberhauser, „dat schijnt maar zoo. Dat is juist de wonderbare kunst van deze oude meesteis, dat zy de stem zoo een voudig en natuurlijk wisten te behan delen, dat zelfs een kind het vat. Zy componeerden ook meest voor knapen Gij zult u in het geheel niet behoeven te vermoeienuw oor neemt de rij der tonen gemakkelijk op. De noten behoeft gij niet te kennen. Hoor maar eens!» Hy zette zich aan het klavier en speelde de zangstem, telkens eenige maten herhalend. „Ik wed, dat gij ze reeds kunt zingen. Waarom zoudt ge het niet eens beproeven?» Eveline probeerde het in stilte. Hij had gelijk. Daar zij nog draalde, werd hij dringender. „Slechts de eerste maten Zij lachtte. „Maar- wat hebt gy daaraan?» Dat was zijne en vervangen door generaal Mac Arthur Dat voorspelt niet veel goeds voor j. Püilippo's, die door Otis nog al rust worden gelaten. De vruchten van den 0o log. De kooplieden in doodkisten Engeland klagen er over dat de oork, in Zuid-Afrika voor hun bedrijf 20" nadeelig is. In Afrika zijn tegenwoordig een 300,000 tal Engelscheu, die in gewonen tijd er rr- zouden zijn. Er zijn er een twintigduj zendtal gestorven aan wonden, zieka of koorts en allen werden begraven on het onbebouwde en heete Veldt of j, blauwe wateren van den Oceaan. Voor de ondernemers van begrafenissen is ou een aanzienlyk verlies. Indien daaren tegen die 300,000 man in Engeland g,; bleven waren, zouden zeker velen n« slachtoffer van de influenza zijn gevvor- den, die gedurende de zes Weken cfat rij woedde, gemiddeld tien van de hondoni personen aantastte en van de tien aati getaste twee ten grave deed dalen. Van de 300,000 Engelscnen zouden minstens een 600otal overleden zyn, d.t. een gelijk aantal doodkisten. Met sommige bedry ven gaat het daar entegen zeer gunstig. De postboot üi elke week naar de Kaap vertrekt, ve' voert gemiddeld vier duizend brieve Ook de kooplieden die op hot nationa'a' gevoel werkten door papier te ma^. van khaki-kleur 'of papier met kle;ne nationale vlaggen in de hoeken of me[ photografiscüe afbeeldingen van de roemde generaals bovenaan, enz. hebben goede zaken gedaan. Een groot magazijn uit het West-End dat onlangs op den inval kwam khaki- kleurig papier in den handel te brengen gemaakt vau buiten dienst geraakte kleederen van de soldaten, die thans in Afrika zijn,.moest zyn gebouw vergroo- ten, zijn personeel verdubbelen en een troep politie-agenten aan zijn deuren zetten om de orde te handhaven. Even goed gaat het met de couranten die een veel grootere oplaag hebben dan vroegerop den dag na de oorlogsver klaring 35 a 40 pet.. De wekelijks uitkomendemagazines,diephotographieén ol illustraties van het oorlogstooneel bevatten, hebben 25 pet. lezers meer. De schouwburgen werden druk bezocht, vooral die welke militaire en patriotische stukken geven.De aandeelhouders kunnen op prachtige dividenden rekenen. Wat de music-halls betreft, die hebben zooveel bezoekers, dat ze er velen moeten afwijzen. De leveranciers van eetwaren en voeder, die bestellingen krijgen .van het departement van oorlog, genieten de grootste winsten. Op hen rust de zorg om dagelijks 220000 man en 90000 paarden te voeden, en de Engelsche soldaat heeft van alle legers der wereld het meest noodig. Bijgevolg wordt in de slachthuizen dag en nacht gewerkt, hebben de fabri kanten van biscuits hun personeel ver driedubbeld en hunne prijzen ook. In de vorige week kreeg een fabrikant van oranjejam eene bestelling van 1G duizend potten van dit artikel om in eens te leveren. De dokken en entrepots behouden hun voorraden aan thee, koffie, suiker en rum niet langer dan twee dagen. Alles word, door de kooplieden weggehaald, soms vóór het ontscheept is. Moet men nu nog spreken van den photograaf die in eene enkele weel' 25000 photografieën van Lord Roberts verkocht heeft, of van de kleermakers die bij duizenden khaki-costuums te leveren hebben van de zadelmakers, de kooplieden in linnen goederen ol fabrikanten van blikjes voor conserven'? Moet men zeggen dat elk rechtgeaard Engelschman voortaan een klein drie kleurig lint in zijn knoopsgat heeft en er zooveel van dat lint wordt verkocht dat de fabrieken in de behoefte niet konden voorzien en Hr. Ms. onderdanea voorraad moeten laten komen uit Frankryk zaak, zeide hij, en verlokte haar weer door de wonderschoone melodie. Nu zette zij werkelijk zachtkens in, doch spoedig werd de toon voller. Oberhauser riep niet meer bravo, maar scheen reeds i" de eerste oogenblikken vergeten te heb ben, dat hij met moeite haar tot e-eM schuchtere proeve had genoopt. Hy be handelde haar even alsof hy haar ge roepen leermeester was. „Nog eens, nog eens 1 Zorg dat gij adem genoeg hebt om tot hier te komen," en daarby sloeg hij een toon aan, „open den mond, zo° ver gij kunt. Houd dien lagen toon vast hij zong zelf mede en sloeg daarbij een rij van accoorden aan. „Zoo nu de overgang voor een goed oorh dat geen bezwaar. Zacht inzetten 611 den toon doen zwellen." Zijn Ijver bezielde ook Eveline. Hi was zóo bij de zaak, dat ook zij zelf vergat en al haai- best deed, offi zijne aanwijzingen na te komen. Wordt vervolgd.) De „Morning l'ost* ver een denkbeeld te geven van d die de Engelschen in Zuid-Af je gterkte van de 6e divisie i e„ op 14 Maart. Den 12n telde deze divisie 198 ofl 10,658 officieren en soldaten Maart waren van de officier 'en van de minderen 22*/v gevecht. AFRIKA, 't Is met de „verwinning op overwinning, overgetrokken, Brandfort en zijn in hunne handen en de is na een hevigen strijd met de brug geworden, die, naar gemakkeiyk naar het sterke zal leiden. En nu gaat het los en dan naar Bethlehem spoor van de spoorweglyr Harrissmith naar Natal gaat Van Reenen's pas, met de de bezetting van dien pas tui vuren te brengen en dan vereenigd, de Boeren uit hei deel van Natal te verdrijven opgemaakt plan, dat prai eenige groote bezwaren aanbi afstand van 250 mijlen die legd worden voor die hand plaats hebben en het hoogst ljjke feit dat het Buller, die narigheden te worstelen heef strekt niet elagfahig is, moeite zal kosten, dien by baren pas td forceeren. Als lieid toe was, had hij dit in lang moeten doen. Roberts zou echter liefs posities der Boeren te Kroon den en tusschen die plaats kengebergte een doortocht zijn doel, Pretoria, met mind te bereiken. Hierbij komt ei andere zwarigheid, nl. dat 1 verbindingslijn met de Kaap? verlaten, wat zeker ook zwaren heeft. Waarom de Engelschen I zet hebben,is zelfs aan mili liteiten niet duidelijk. Het is van slecht» 400 inwoners, noeg 56 K.M. ten noorden fontein ligt. Wellicht is daar hun geheele macht t( met achterlating van eene Bloemfontein. Wat de milit teiten evenzeer verbaast, Roberts zijn opmarsch begon zijn rug en flanken behoorlij een feit, waarmede de rekening, maar niet tot zullen houden. Maar moet Roberts hoe verder hy meer troepen afzonderen v< king van de spoorweglijn. De „ernstige" verliezend- Brandfort toegebracht, blijk lezing bestaan te hebben vangene de commandant terwijl de Boeren slechts ovi macht te beschikken Kadde zij echter kolonel Alders trachtte te omsingelen, do pom-pomvuur dwongen teru By Thaba'nchu waren dagen nog steeds Boeren bet Engelsche kamp duchti Thans hebben zy hunne s sterkingen aldaar verlaten en die bezet. Ook uit Vee werden zij verdreven, waar schen hun kamp aan den oever der Vaal opsloegen een telegram van Robarts uit Smaldeel had generaal de Boeren den 4en te heb dreven, zich by Warrington Paget vereenigd. Overigens houde men het verhaal van de overwin aan Engelsche bronnen on de opgesmukte verhalen v; denten of aan de lelegramr Boberts, die men ook op waarde heeft leeren schatt Sir Charles Warren opperbevel der vyfde divis door generaal-majoor Hild Ken Noorweegscli kapit 'egeering naar Zuid Afrika militair attaché, heeft eer Beensch blad geplaatst,

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2