Gemengd Nieuws. Gemeenteraad. wel gevoeld hebben. Natuurlijk hebben de elders verschenen kranten hier opgeld gedaan en de kiosken, die voor een flinken inslag zorgden, hadden drukken toeloop. Dat deze toestand niet duren kan zal ieder bevroeden. Wij vernemen dan ook, dat er teekenen van toenadering zijn, waaruit naar te hopen is, voor beide partijen een compromis kan worden geboren. Er is vergaderd tusschen een commis sie uit patroons en het looncomité, met het gevolg dat heden én aan werkgevers èn aan de werklieden een voorstel ter beslissing zal worden aangeboden, waarbij men overeenkomt terstond den arbeid gedurende 7 dagen te hervatten en aan een te benoemen gemengde commissie de opdracht te doen inmiddels een voor beide partijen bevredigende regeling te treffen, die terugwerkende kracht zal hebben. Da Eoerendeputatie te Rotterdam. Vergezeld van dr. Muller en hun seeretaris, den heer De Bruin, zijn de leden der Boerendeputatie Zaterdag morgen om 10 uur aan het station D. P. te Rotterdam gearriveerd. Zij wer den daar verwelkomd met een toespraak yan overste Verhey, president der Rot- terdamsche afdeeling van het Alg. Ned. Verbond, die met de andere bestuurs leden der afdeeling, benevens het be stuur der afd. van de N. Z. Afr. Ver., gekomen was om hen te begroeten. Vandaar gingen de heeren per rijtuig naar het Stadhuis, waar zij ontvangen werden door burgemeester en wethouders. De burgemeester sprak de deputatie op recht hartelijke wijze toe, en hij uitte daarbij den wensch, dat het den Boeren republieken gegeven moge zijn hare onafhankelijkheid te handhaven. Dankbaar voor de sympathie, ook hier betoond, gaf de heer Fischer de verzekering, dat de Republieken steeds zullen trachten zoo te strijden, dat zij die sympathie waardig zullen blijven. Toen de heeren het stadhuis ver lieten, had een groote menigte op straat post gevat, die hun het Transvaalsche volkslied toezong. Hierna werd een rijtoer door de stad gedaan, en te 12 ure aan het Maashotel afgestapt om te lunchen vervolgens werd een boottocht gemaakt. De rit door de stad was een ware zegetocht. Op enkele plaatsen werden hun door dames bloemen toegeworpen. In het Maashotel werd receptie ge houden. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. De Zuid-Afrikaansche deputatie begeeft zich heden in den namiddag naar Am sterdam, waar de heeren vermoedelijk zullen overnachten, om Dinsdag naar den Haag terug te gaan. Woensdag verlaat het driemanschap de residentie voor goed. Het zal zich dan naar Rotterdam begeven, waar het Don derdag tegen den avond aan boord van de Maasdam naar Amerika vertrekt. De heeren Leyds en Muller zullen het buitengewoon gezantschap daarheen niet vergezellen. Reeds sedert eenigen tyd, zegt de Res.bode was het Kamerlid, mgr. Evers, tengevolge van influenza, verplicht, zoo niet het bed, dan toch de kamer te houden. Hierbij voegden zich herhaalde lijk kleine aanvallen van verlamming, welke echter niet van dien aard waren, dat oogenblibkeljjk gevaar te vreezen stODd. Woensdag werd hij door een vrij hevigen aanval van beroerte getroffen en men vreesde het ergste. Wel heeft hU steeds het volle bewustzijn, maar in zjjn toestand is noch vooruit- noch achteruitgang waar te nemen, en met het oog op zijn hoogen leeftijd is de teestand kritiek. Het dagelijksch bestuur van het Landbouwcomité heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin het,naar aanleiding van de motie van Raalte omtrent het consulaatwezen, aan de Kamer met aandrang verzoekt aas de motie goedkeuring te schenken in het vertrouwen dat de „betere regeling en stelselmatige inrichting" zal leiden tot da reorganisatie van den consulairen dienst, waarbij de behartiging dei landbouwbelangen ten volle tot haar recht zal komen. Rechtszaken. Zaterdag 11. is door den heer rechter commissaris belast met de instructie van strafzaken te Middelburg, een bevel van voorloopige aanhouding verleend tegen P. B., oud 19 jaren, arbeider te Kattendijke en J. Z. oud 20 jaren, ar beider te 's Gravenpolder, thans soldaat in garnizoen te Middelburg, ter zake van meineed in een voor 't Kanton gerecht te Goes gediend hebbende straf zaak (jachtovertreding). Beide personen zijn onmiddellijk over gebracht naar 't huis van bewaring te Middelburg. Verkoopingen en Aanbestedingen. Heden namiddag te 3 ure werd in het café Aspeslagh, Nieuwendjjk alhier, door den bouwkundige P. Houthuis alhier aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met 2 bovenwoningen, op de Oude Markt no. 63 te Vlissingen. Ingeschreven werd door de heeren Fe(j en Stroo f 6200, Gebroeders De Plaa f 5596,21, P. L. Boogaert 5410, J. J. Krijger f 5024, Kieviets en Caljé f 4961. De begrooting was 5280. Eergisteren nam de löjarige S. te Albergen, gem. Tubbeigen, een ge laden geweer van het geweerrek. Door onvoorzichtigheid ging het schot af en kreeg S. de volle lading in de borst. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht, waar hij eenige uren later overleed. Een gepensionneerd officier van het Ned. Ind. legeren zijne vrouw, wonende aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, hebben getracht zich het leven te benemen door zich de polsen door te snijden, een dag later deden de buren de deur der woning openbreken man en vrouw werden bewusteloos maar nog levend gevonden en zijn in het gasthuis opgenomen. De werf van den heer C. van Boven, aan den straatweg van Amster dam naar Muiden, is gister-avond afge brand. De werf bevatte drie loodsen, een smederij enz. In de loodsen was teer, pek, machine-olie enz. geborgen. Van den inhoud is dan ook maar weinig gered. Te Worth Rheden zijn door een onbekende oorzaak vier woningen met een schuurtje in de asch gelegd, waar door vijf arbeidersgezinnen en dat van den gemeenteveldwachter dakloos zijn. De verbrande huizen en inboedels zijn verzekerd. Later op den dag verbrandde daar nog een woning, bewoond door twee gezinnen. Alles was hier ook verzekerd. Bij Hilversum heeft een brand gewoed op een villa, die daar aanzienlijke schade aanrichtte. Te Rotterdam worden heden zeven Duitsche torpedobooten verwacht op hare doorvaart naar Keulen. Ze zullen daar één dag blijven. De Holl. IJz. spoorwegm. zal aanvangende 1 Mei, eerstdaags retour- kaarten 2e en Be klasse voor buurt verkeer uitgeven tegen den enkelen reisprijs. De werkstaking der schilders te Amsterdam is geëindigd. Zij gaan op her oude loon aan het werk. De gouvernements-koffieoogst op Java wordt voor dit jaar wederom op 213,000 pikols geschat. De procedure tusschen de burge- ljjke en de Ned. Herv. gemeente te Kampen over de uitbetaling der predi- kantstraktemenlen, waarin de uitspraak ten gunste der kerkelijke gemeente viel, kost Kampen aan proceskosten t 4276. De sedert 1891 ingehouden trakte menten, zijnde f 14.880, moeten voorts door de gemeente worden uitgekeerd, en verder voortaan ook weer het volle be drag van f 1715 's jaars voor ieder der vier predikanten. „Alle heerlijkheid is als eene bloem des velds," zei de jongeling, en hij keek in den spiegel naar zijn baard. De instructie in de zaak Sipido te Brussel is thans geëindigd. Sipido, Meert, Bouchot en Meire zijn in hech tenis genomen, de eerste voor moord aanslag, de tweede wegens rechtstreek - sche medewerking daaraan en dien uitgelokt te hebben door giften en beloften met het doel om zich wapenen te verschaffen, de vierde om het geven van aanwgzigingen hoe den moord te plegen. A.s. Zaterdag zullen zij voor de recht bank verschijnen. De gemeenteraad van Antwerpen heeft bij de regeering verzet aangetee- kend tegeD het plan van de Groote door snede der Schelde, dat zij als verder felijk voor de haven der stad beschouwt. De regeering schijnt echter met dit plan ingenomen te zijn en zal binnen enkele dagen zich daarover uitspreken. Als dit bericht waar is, verwacht men groote opschudding in Antwerpen. Een bediende van de firma Del- haize Co. te Brussel is met 103,087 francs, die hij bjj de Nationale bank geïncasseerd had, op den loop gegaan. Hij had verschillende kleine schulden, die hy nu behoorlijk afdeed, maar ook de politie op zijn spoor brachten. Hij was echter reeds de grenzen ge passeerd, toen de politie hem wilde pakken. Een bezoeker van de Parijsche tentoonstelling die niettegenstaande het hem verboden werd, toch bleef rooken, is deswege voor de rechtbank geroepen, die hem echter vrijsprak op grond dat het bestuur der tentoonstelling niet be voegd is besluiten betreffende de bygiëne te nemen, daar dit de zaak der politie is. Tot nader orde .mag dus vrij in de galerijen der tentoonstelling gerookt worden. Zaterdagmiddag te vier uur is de over de Avenue Seffren heen gelegde voetbrug, welke het Champ de Mars met de buiten het tentoonstellingsterrein gelegen Globe Geleste verbindt, inge stort. Van onder de verwoesting zijn tot nu toe 5 dooden opgehaald, verscheiden gekwetstenen tal van gekneusden. De leden van den Amerikaanschen senaat betalen niets vsor het scheren of voor hun waschgoed. Evenzeer hebben zij geneesmiddelen en toiletbenoodigd- heden gratis, zooals sponzen, zeepen, borstels, die een fabrikant te Washington hun alleen ter wille van de reclame voor niets verschaft. Die heeren senatoren, waaronder een groot aantal millionnairs zijn, hebben bovendi n eene jaarwedde van f 12,500, 100 gin. per maand voor reiskosten en f 312 voor bureaukosten jaarlijks. Dan krijgen ze nog f 6000 om daarvoor een paar klerken te houden, die zij zelf kunnen kiezen. Kolen zonder rook. In Engeland wordt sedert kort een brand stof vervaardigd die geen rook ontwik keld. Het is een mengsel van 93 pet. kolenstof en 7 pet. houtteer en onge- bluschte kalk. Dat mengsel wordt gekneed en men maakt er dan met vormen briquetten van, die thans 21 shilling de ton kosten. Het vuur er van gelijkt op een heel helder cokes vuur, waaruit lange witte en blauwe vlammen opstijgen. Te Athene is een tenor gevonden, een straatzanger, die door zijn stem kenners en niet-kenners in verrukking brengt Lord Roberts heeft uit Bloemfontein geseind, dat op verzoek van den hoogen commissaris, generaal Warren benoemd is tot militair gouverneur van Gri- kwaland-West, voor den tijd dat dit district onrustig is. Sitting van 30 April. Voorzitter de heer jhr. mr. van Doorn van Koudekerke. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens worden verschillende me- dedeelingen gedaan, o. a. van het Alge meen Armbestuur, dat in de vergadering van 10 April de heer H. J. van der Meer tot voorzitter is benoemd, die deze benoeming heeft aangenomen. Verder goedkeuring van genomen raadsbesluiten, waarbij dat tot heffing van tolgeld op den straatweg van Vlissingen naar Kou dekerke tot 1 Januari 1901. Bij brief van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, d.d. 11 April 1900, no. 1878, schrijft Z. Ex. dat genoemde heffing slechts is goedgekeurd tot 1 Jan. 1901, omdat een abonnement wordt toegestaan zonder dat de verordening overeenkom stig art. 232 der gemeentewet het bedrag daarvan bepaalt, terwijl in verband met het bepaalde onder art. 14, derde lid, der wet van 24 Mei 1867, (Staatsblad no. 156) de tijd ontbrak om te dien op zichte nog in briefwisseling te treden. Verder werd medegedeeld dat aan den Burgemeester van 2 Mei tot 30 Mei verlof is verleend om zich buiten de gemeente te begeven en eindelijk een besluit van den commissaris der Koningin waarbij de heer J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, inspecteur van het Nederlandsch Loodswezen, is benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het vervoer van landverhuizers te Vlis singen. Ingekomen was een adres van de beide klerken ten kantore van den gemeente ontvanger, waarin zij, naar aanleiding van de door den Raad den 5 April vast gestelde verordening der tractementen van de ambtenaren ter gemeentesecre tarie, er op wijzen, dat zij in hunne be zoldiging zeer ten achter staandat toch de jaarwedde is bepaald voor een adjunct commies van f 600 tot f 900, voor een klerk f 400 tot f 600 en' van een bode- schiijver f 500 tot f 700, terwijl adres santen respectievelijk slechts met f 600 en f 300 worden bezoldigdredenen waarom zij, met het oog op de sedert hunne aanstelling vermeerderde werk zaamheden, bescheidenlij k verzoeken dat op den voet als van de ambtenaren ter secretarie is geschied, ook ten hunnen aanzien eene regeling der jaarwedden moge geschieden. Wordt gesteld in handen van Burg. en Wetb. om advies, Naar aauleidlng van het verzoek door den Raad tot Burg. en Weth. gericht, om na te gaan in hoeverre de oprichting van gemeentewege van een volksbad plaats mogelijk is, deelen Burg. en Weth. mede, dat bij een Ingesteld onderzoek gebleken is dat nabij de stad nergens een gedeelte strand te vinden is, dat ge schikt is om tot volksbadplaats te dienen. Het éenige gedeelte dat hiervoor in aan merking zou kunnen komeD, is het strand ongeveer gelegen achter de Dijkstraat, tusschen de le en 2e Dwarsstraat. Bij eene door den gemeentebouwmeester gedane opneming is gebleken dat slechts een zeer smalle strook zand aanwezig is (ter breedte van gemiddeld slechts 40 M.,) terwijl verder zeewaarts men terstond aan een gedeelte modder komt. Als badplaats zou dit strand alleen bij heel hoog water te gebruiken zijn en is dus daarvoor ongeschikt, terwijl boven dien de gelegenheid om zich te entklee- den op den zeedijk geplaatst zou moeten worden. Daar dus naar het oordeel van Burg. eu Weth. geen geschikt strand te vinden is, hebben zij geen berekening der kosten, die echter hoog zullen zijn, laten opmaken en kunnen mitsdien geen voorstel tot oprichting eener volksbad plaats doen. De heer P. B. Oost Lievense is echter, naar Burg. en Wetb. vernomen hebben, voornemens zijn badinrichting, indien hij daartoe de noodlge subsidie enz. beko men kan, te verbouwen en geheel tot volksbadhuis in te richten. Door eene dergelijke inrichting zou het volk zeer gebaat zijn, zoodat, mocht het pian doorgaan, zeer zeker ernstig overwogen zal moeten worden of het niet op den weg der gemeente ligt het tot stand komen van een dergelijk badhuis, waar van het geheele jaar door gebruik kan worden gemaakt, te steunen. Wordt voor notificatie aangenomen. Nog waren ingekomen het verslag der werkzaamheden van de commissie voor den reinigingsdienst over 1899 het jaarverslag betreffende het archief over 1899 en het jaarverslag van de commissie ten behoeve van de oudheid kundige verzameling. Aan den heer mr. G. J. Bisschop werd op verzoek, onder dankbetuiging voor de diensten in die betrekking bewezen, met 1 Mei eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. De zitting ging hierna over in eene met gesloten deuren. Hierna was aan de orde de benoeming van een gemeente-secretaris, waarvoor, zooals wij reeds mededeelden, waren aanbevolen de heeren le, mr. F. S. Witteveen, doctorandus in de Staats wetenschappen en ambtenaar ter ge meente-secretarie te Leeuwarden, en 2e, mr. dr. H. S. Veldman, gemeente-archi varis, ambtenaar ter gemeente-secretarie en leeraar aan dr H. B. school te Delft. Bij eerste stemming verkregen de heet en Witteveen 6, J. H. Dommisse 5, Veldman en A. L. A. van Uncn ieder 2 stemmen. By de tweede vrije stemming waren uitgebracht op de heeren Witteveen 6, Dommisse 5, Veldman 2 en Van Unen 1 stem. Hierna werd eene herstemming ge houden tusschen de heeren Witteveen en Dommisse en benoemd de heer mr. S. Witteveen, te Leeuwarden, met 10 stemmende heer Dommisse verkreeg er 5. De benoeming zal ingaan den 1 Juni of zooveel later, als de benoemde in functie komt. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs (vacature mr. Bisschop) werd uit de aanbeveling, be staande uit de heeren J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, inspecteur van het Nederl. loodswezen en J. Beijers, arts, eerstgenoemde met 12 stemmen gekozen. De heeren Beijers en .1. Hulsebos ver kregen ieder 1 steméén stem v»13 van onwaarde. Tot leden van het stembureau vo verkiezing van een lid voor qe k'0'^ van Koophandel op 9 Mei en voaillcr noodig de herstemming, van u stembureau de voorzitter ambtsh i voorzitter is - werden benoemd 1! heeren W. N. Rottier en H. J. vand! Meertot plaatsvervangende leden d heeren M. Geelhoed en J. Bos Azn voorts de overige leden van den Raad11 Aan J. Loois werd op verzoek onder hands verkocht een stuk gemetni- grond, gelegen aan den Noordzee-boult vard, ter breedte van 7 en ter d:ep|e van 19 M., tegen den prijs van 7 per M5, alzoo voor eene som van 9^ Tevens werd op voorstel van B. en w' besloten te bepalen dat aan den Noordzee! boulevard tusschen de uitwaleringsslji, van den polder Walcheren en den gt. vangentoren geeu perceelen van mindere breedte dan 7 M. verkocht zullen worden en dat de hoogte der daar te bouwen woonhuizen minstens 7,50 M. moet bedragen, gerekend van de openbare straat tot aan de spanplaat. Op voorstel van den heer Loois werd dit voorstel gesplitst en het eerste ge. deelte (verkoop grond) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Loois maakt echter bezwaar tegen het tweede gedeelte van het voor stel van Burg. en Weth. Hij zou als minimum willen bepaald zien 6 in plaats van 7 M.7 M. toch zou voor sommige liefhebbers een bezwaar zijn daar te bouwen. Meermalen wordt aangevraagd van 6 tot 7 M. en nu vreest hij dat door bepaling van een minimum van 7 M. het bouwen op den Noordzee-boule- vard wordt tegengehouden. De heer Verkuijl Quakkelaar is daar beslist tegenbij aanneming van het voorstel van den heer Loois krijgen wjj daar kleine gebouwtjes. Hij vindt het integendeel een goede bepaling 7 M. als minimum te stellen. Het zou geheel de badplaats ontsieren wanneer men daar kleinere gebouwen ging zetten. Het voorstel van den heer Loois wordt hierna in stemming gebracht en ver worpen met algemeene stemmenbehalve die van de heeren Loois, Van der Meer en Bos. Naar aanleiding van bet verzoek van het muziekgezelschap „Sr. Cecilia" alhier, houdende verzoek om le, een subsidie uit de gemeentekas ad 100 en 2e, op den Nieuwendijk, de Groote Markt of een ander plein te doen opslaan de stedelijke muziektent, verklaren B. en W. dat het hun niet wenschelijk voor komt dit verzoek wat betreft het gevraag de sub 1 in te willigen, daar hierdoor een gevaarlijk antecedent gesteld wordt en zeer zeker meerdere dergelijke aan vragen zouden volgen. B. en W. meenen het steunen van dergelijke gezelschappen meer aan het particulier initiatief te moeten overlaten en zijn van oordeel dat het niet op den weg der gemeente ligt door het verleenen van subsidie dergelijke gezelschappen „staande te houden." Wat het sub 2 genoemde verzoek aangaat, wordt door B. en 'W. opgemerkt dat de gemeente slechts één muziektent bezit, nl. die welke geplaatst is op het terras van het Grand Hotel des Bains en in gebruik gegeven aan de firma Meijer, Reuser Co., zoodat ook inwilliging van dit verzoek niet mogelijk is, tenzjj de raad eene tent, waarvan de kosten hoog zijn, zou willen laten maken. Wellicht is dit punt later, wanneer tot demping der Pottenkade mocht worden overgegaan, te overwegen, B. en W. stellen den raad mitsdien voor op het tweeledig verzoek van St, Cecilia afwijzend te beschikken. De heer Wibaut kan niet meegaan met het voorstel van B. en W.bij kan de bezwaren van het dag. bestuur niet deelen en zou er wel voor zijn om de gevraagde subsidie toe te staan. De Voorzitter merkt op dat dan zeker meerdere gezelschappen zullen volgen, waarop de heer Wibaut zeide dat men ook die dan wel subsidie zou kunnen geven. De heer Geelhoed is het geheel eens met den heer Wibaut. Al was het dan niet f100, zou men toch we! f50 kunnen geven, al was het alleen maar om de gemeente wat op te vroolijken. De heer Bos meent dat het niet op den weg van het gemeentebestuur lig' om subsidie aan muziekgezelschappen te verleenen. Hij zou St. Cecilia aan raden om donateurs aan te werven. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangenomen met 12 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Wibaut, V. Raalte en Geelhoed. Met betrekking tot het verzoek van den heer N. de Graaf, commissaris van politie, met verzoek hens van gemeente wege een pensioen toe te kennen, stelt de meerderheid van B. en W. voor om adressant met ingang van den dag, waarop hem bij Kon. besluit eervol ontslag uit zijn betrekking zal worden verleend, een pensioen ten laste dei' gemeente toe te kennen van 880 per jaar en zulks onder voorwaarde dat dool adressant birrnel dagteekening va meentekas wordt I ƒ1643,84 en <1 pensioen ingaat, I zijner jaarweddel januari tot op dil De minderheul zich niet met dil wenscht adressa kennen van niets te laten stel Zonder hoofdei het voorstel vat genomen met al halve die van d< keiaar. Aan W. L. fil verleend tot het dl sloot langs het Kei lengte van 17 M.l daar te bouwen Goedkeuring v rekeningen over- van Koophandel Visschersbeurs. In de vergader den 6 October besluiten genome van belasting-vero. de bepaling van 24 Mei 1897 (Sta 1 Januari vau Op deze vcrordenin goedkeuring gevra verordeningen zij kracht, zoodat ee dezer verordenin Waar deze echter zijn vastgesteld en in de oude verordi ten zooveel moge ligt het in den verordeningen n kunr.en worden slechts eene klei I in de verordening c en die op de heffil het gebruik van I grond. De heer Bos ze ordening, regelend willen voorstellen veranderen. Ilij i de scholen C en op f 12 per jaar looft dat f 12 get billijk voorstel t voorstel thans onl nu worden vastgel oog op het ingei onderwijzers ter vtl wedden. Zeker zcl werken aan de fl der positie van de gelijktijdig de ink meente vermeerden De Voorzitter m stel, dat zoo rau\ reikt, in behandel gaat niet aan de ve te wijzigen. De heer Gewin ll aan deze strekkir Hij vindt het zeer De heer Geelhol heer Bos juist de het oog heeft en h rijn het schoolgeld juist ook door de 'Jende klasse bezocl in eens te verhot voorstel zeer ingrij; De heer Gewin tegenwoordig bijnr spreken dan ten gel en in het belang va onder gaat de midd Hierna werd op v I zitter besloten, de het schoolgeld aan Besloten werd tol ging der gemeente I tot een verhoogd be Aan J. F ibbe w< 'eend tothetaanbrenn bord aan z(jn pel Walstraat H no. 23 roek hedenmorgen i Alk tot het aan I ^hennen aan percei I Je Bellamy kade w hoofdelijke stemming 'n behandeling kw I R. Schmelzer om t van de algemeen Politie, werd beslotf verbouwen perceel, ongde Coosje Buske die afwijking ti I ®nr mitsdien vergu e lengte der boven I Poroeel wijk no. "•'aagt dan 2,65 M. i 0venkant van den v Sant van het dakbes< De comurisssie vat ot 4 st. tot afwijzi De heer Van Raait n atwijking in die v er hier geen I i„Voorzitter wijst ue politieverorden I "ft stelt afwijken lken- Het geldt 1 •ouw doch logeerkai J

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2