- Schietende knapen. De vergadering van Nederlandsche gymnastiek-onderwijzers heeft zich uit gesproken tegen het verzoek van den heer Hesse, te Amsterdam, om aan de scholen schietbanen te verbinden, en zulks niet alleen uit het oogpunt van het daaraan verbonden gevaar, maar ook omdat het niet wenscheHjk wordt geacht, kinderen beneden de J5 jaar reeds, af te richten voor een wellicht in het verre verschiet liggenden meuschen- moord. Marine en Leger. By kon. besluit is, met ingang van 21 dezer, aan den buitengewonen adel borst bij de Koninklyke Nederlandsche marine-reserve F. de Jonge, op zijn ver zoek, eervol ontslag uit den dienst dier reserve verleendzijn benoemd bij het wapen der genie, by het korps genie troepen, tot kapitein, de le luitenant C. C. Petri en tot le luit. de 2e luit. J. E. Boekholt, beiden van het korps; is aan den gewezen officier van ge zondheid der le kl. R. C. K. Ilcken, van het porsoneel van den geneeskundigen dienst der landmacht, gerekend van 1 Februari 1900, bij vernieuwing een tydeiyk pensioen verleend voor een jaar en het bedrag van het pensioen bepaald op650 en is benoemd bij het wapen der artille rie, by het le reg. veldartillerie tot le luit. de 2e luit. H.A. van Zwijndregt.van het korps. Leerplicht. De afdeeling Utrecht en omstreken der St. Lebuinus-vereeniging heeft hulde gebracht aan dr. Schaepman en mr. Kolkman, voor hunne houding in zake leerplicht. Het fonds tot daadwerkelijken steun. Over dit fonds werden reeds rare noten gekraakt. Dat het er niet toegaat zooals het behoort, blijKt uit het ontslag van twee bestuursleden, de heeren J. C. van Wessen, gepens. kapitein-luite nant ter zee, den heer mr. Pj. Oongrijp en kolonel Twist. Genoemde heeren meenen, dat bij het fonds feiten en toestanden voorkomen, waaraan zij hun namen niet verbonden wenschen te zien eerstgenoemde deelde zyn gevoelen per advertentie, laastgenoemde in het Hdbl. mede. Aan de N. R. Ct. wordt uit Berlijn geschreven dat de Koningin eenigen tyd zal doorbrengen te Schwarzburg in Thüringen, dat ook liefelijk in het zuide lijk deel van het Thüringerwoud gelegen is en des zomers druk bezocht wordt. De schrijver vertrouwt dit bericht niet te best en vermoedt dat dezer dagen achtereenvolgens al de plaatsen van Thüringen, die op uitstapjes plegen be zocht te worden, ter wille van reclame beweren zullen, weldra de eer te genie ten de jonge Koningin te ontvangen. De aanbesteding van deze havenwerken zal nog dezen zomer plaats hebben. De Koninginnen zullen Maandag 30 April van Amsterdam naar Arolsen gaan, om het huweiyk by te wonen van prin ses Elisabeth. Daarna zullen zy eenigen tyd in Thüringen vertoeven. De rykswaterstaat heeft een begin gemaakt met de voorloopige werken voor de buitenhaven te Scheveningen. Niet waar, Magnus, gy kent den dokter immers „Dokter, myn pias is ziek zeide het levendige kind haastig, terwijl het zich in de kussens oprichtte. Luid begon de boer te lachen en keek ons aan, als wilde hij vragen, waarom ook wij niet lachten. „Zoo 1' zeide de dokter, Magnus' pols voelend, „hebt gy weer te sterk aan zyn levensdraad getrokken Is hy ge broken „Neen, het hoofd is er af," zeide Magnus vol yvei, „maar dansen kan hy er nog wel om 1 De dokter glimlachte verstrooid en zeide, dat hp dan alleen maar Ipm had voor te schrijven. Magnus' pols beviel hem echter niet, en hp vroeg naar de medicynen, om ze het kind in te geven. „De medicynflesch is hedenmiddag naar de apotheek in Dockenforth ge zonden," zeide de boerin „Rupert kwam hier voorby, dien heb ik haar meege geven en hyzou haar ook terugbrengen. VllssiUffen 19 April. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dezer dagen eeu beslissing geno men in eene niet onbelangrijke kwestie. Drie gezagvoerders van mailbooten der maatschappij Zeeland die buiten Vlissingen hunne woonplaats hebben en door den raad dier gemeente als forens in den hoofdelijken omslag aangeslagen waren, waren, nadat de raad afwijzend op hun reclame had beschikt, bij het Gedeputeerd college in beroep gekomen. Gedeputeerde Staten hebben nu den reclamanten van hunne aanslagen ont heffing verleend. Bij hun beslissing overwogen zij, dat de reclamanten die niet te Vlissingen wonen, moeten geacht worden ,,de ge meente Vlissingen alleen te doorreizen) om als gezagvoerder het bevel over de van hieruit vertrekkende stoombooten te aanvaarden en na volbrachte reis weder huiswaarts tekeeren." Verder „dat dit doorreizen der ge meente niet kan beschouwd worden als eene aanwezigheid tot het vervullen eener dienstbetrekking in den zin van art. 245 no. 4 der gemeentewet en dat de reclamanten in die gemeente niet belastingplichtig zijn." M. Ct. Bij besluit van Z. Ex. den Minister van Marine is de varensgezel J. J. van de Velde benoemd tot assistent-scheeps- diepgangmeter alhier. Gemengd Nieuws. Men meldt aan de N.R. Ct. uit Harlingen Omtrent den gewezen predikant B., die ruim zes jaar geleden hier een meisje vermoordde en sedert in het tuchthuis te Leeuwarden is opgesloten, liepen geruchten dat hij krankzinnig was geworden en in een gesticht onderge bracht was. Een opzettelijke navraag heeft evenwel doen blijken, dat dit niet zoo is, maar B. lijdt aan longtering en zal wel den langsten tijd hebben geleefd. Hij is nog altijd in het tuchthuis te Leeuwarden. Een droevig geval heeft te Hilversum plaats gehad. Een nagenoeg 3jarig kind van een machinist van de H. IJ. S. is op de heide aan het dwalen geraakt en was verdwenen. Zondagochtend is het op die heide onder Blaricum terug gevonden, doch dood omgekomen van honger of in het zand. Te Delft is, volgens de Tel., een 8jarige knaap door een onderwijzer op het hoofd geslagen. Toen het ventje thuis kwam, moest hij dadelijk naar bediets later ging de moeder eens kijken en zij vond toen haar kind reeds dood. De justitie heeft het lijk in beslag genomen voor onderzoek. Te Rotterdam heeft een brand gewoed in het gebouw der firma D. Lutterbach A; Co., op het Gedempte Doel water. De brand bepaalde zich tot de bovenste verdieping, de voorraadkamer der drijfriemen en het dak, die beiden geheel verbrand zijn. De schade, die zeer belangrijk is, wordt door assurantie gedekt. Eergistermorgen sprong een militair uit den trein, die van Viaardingen naar Schiedam vertrokken was. De reden daarvan was, dat zyn pet wegwoei. De Maar bp dit weer zal hp zich wel niet op weg begeven, hij zal wel wachten tot de storm bedaard is." „Dat treft slecht!" merkte de dokter op." Er moet zonder mankeeren iemand blijven waken, om het kind ook midden in den nacht den drank in te geven, indien Rupert hem zoo laat nog mocht brengen." „Ik zal opblijven,» zeide Jakob. „Maar niet langer dan tot twaaf uur oom," drong Eva aan, die inmiddels binnen was gekomen. „Gp hebt de beide laatste nachten gewaakt en ook des daags geen uur geslapen. Laat my van twaalf uur af waken. Christiaan kan immers het hek gaan openen, als ik in den nacht hoor aankloppen ik zal hem wel roepen.» „Nu goed," zeide Jakob. „Een uurtje slaap zou niet kwaad zyn. Maar ga gij dan nu ook dadeiyk naar bed." Reeds om negen uur heerschte er op de Otterhoeve nachtelijke stilte. De dokter noch ik zelf hadden echter roekelooze die alleen zijn knieën bezeerde, werd door een spoorbeambte naar den stationschef gebracht. De te Rotterdam wonende ouders van den zendeling Rijnhart hebben het treurige beiicht ontvangen, dat hun zoon den 26n Sept. 1898 in het bin nenland van Thibet, in de nabijheid van Lana, is vermoord. Tegen twee jongens, die van een open terrein bij een villa aan de Nieuwe- Parklaan te 's Hage een party planken hadden ontvreemd, is proces-verbaal opgemaakt. Voorts zyn vier jongens ingerekend, die in twee onbewoonde, gemeubelde villa's aan den Gevers-Deynootweg had den ingebroken. De brigadier van politie Blokpoel spoorde de daders op, die door het inslaan van ruiten aan de achterzijde in de villa's drongen, heel wat glas- en aardewerk baldadig vernielden en bij de opkoopers te Scheveningen o. a. een paar zinken bakken, een koperen kraan, een tang enz. verkochten. Van de Transvaalsche Regeering is bij het ministerie van buitenlandsche zaken een telegram ontvangen, dat voor de familie Dijksterbuis te Groningen een zeer belangrijke tijding inbield. Genoemde familie heeft twee zoons in den Trans vaal. De jongste der twee broeders maakte den slag te Elandslaagte mede. Hij werd door een bom zeer gevaarlijk gewond, en door de Engelsche ambulance naar Ladysmith medegevoerd. Vier maan den is hij daar verplec-gd, een tydlang zelfs ah de eenige Hollander in dat kamp. Veel pogingen zijn in het werk gesteld om den verwonde naar Pretoria over te mogen brengen. Eindelijk heeft generaal Buller verlof gegeven, dat men hem, thans in een welvarenden toestand, aan de Transvaalsche regeering zoude uitleveren. Dyksterhuis is, volgens het telegram, in goeden toestand te Pretoria aangekomen. Tot de krijgsgevangenen van Cronjé's leger, die tengevolge van de slechte behandeling der Engelschen overleden zijn, behoort ook, naar verzekerd wordt, de heer I. Wüst, vroeger onderwijzer aan een Christelijke school te Arnhem. Naar de Prov. Geld. Ct. verneemt, treedt een vroegere Nijmegenaar, de heer Lubbers, sinds vele jaren in de Transvaalsche republiek gevestigd, thans op als adjudant van den legeraanvoerder der vereenigde republikeinen, generaal Botha. Bij den Burg. Stand van Heken dorp is een meisje ingeschreven als Annigje Gerrigjen Krugerina Joubertina. Te Amsterdam wordt eerstdaags eene werkstaking van typografen ver wacht. Ook hebben daar in eene brei- inrichting in de Haarlemmer-Houttuinen vijftig meisjes het werk neergelegd. Daar zij van'plan schenen te zijn ook de overige dertig tot staken te dwingen, houdt de politie toezicht bij het perceel. Muizen kunnen de lucht van ter pentijn niet verdragen. Legt men een in terpentijn gedrenkt lapje in de muizen gaten, of op plaatsen, waar het onge dierte gewoonlijk voor den dag komt, dan is men na verloop van eenige weken van de onwelkome gasten verlost. Om de veertien dagen kan men het lapje opnieuw natmaken. De politie te Gent heeft tegenwoor dig honden in dienst. Het zijn 16 her dershonden die van 10 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens rondloopen in de hun aangewezen wijk en bij het minste gerucht blaffen om de aandacht der politie te wekken ze zijn zoo afgericht dat zij slechts aan de agenten in uniform gehoorzamen. Het schijnt dat sedert deze viervoeters tot assistentie der politie gebezigd worden, diefstallen en nachtelijke aanvallen te de voor ons ingerichte kamer betrokken. De eerste, wien Jakob zeer vermoeid voorkwam, vertrouwde diens waakzaam heid niet en had zich bij hem neergezet, terwijl ik in de woonkamer was gebleven en myne langzamerhand toenemende slaperigheid door het lezen van een ouden almanak trachtte te verdrijven. Tegen middernacht kwam de dokter uit het aangrenzende vertrek, welks deur hij open liet, bij my zitten. „Vader en zoon slapen om het hardst, zeide hij lachende. „Wy zullen hier blpven totdat Eva komtdan kunnen wij naar huis rijden. Het onweer is voorbij, en de drank is nu niet meer noodig van nacht. Die kleine schelm slaapt thans zóo gerust, dat men niet zou zeggen, dat hij acht dagen geleden na aan den dood was 1 Daar ging onze lamp uit. „Het maakt niet uit," zeide de dokter, „wp kunnen even goed in het donker wat praten, wy behoeven elkaar immers nu juist geen spookgeschiedenissen te Gent beduidend verminderd zijn. De hon den kosten slechts 30 centimes 'per 'lag. Gisterenmorgen om tien uur is in de Notre Dame te Parijs de plechtige lijkdienst gevierd ter nagedachtenis van kolonel de Villebois Mareuil. De broeder en de dochter van den overledene woonden de plechtigheid bij evenzoo de admiraals Gervais en Véron en verschei dene geueraals, waaronder Mercier. Bij het uitgaan klonk eenige malen de kreet Leve het leger De politie liet het plein voor de kerk ontruimen. De President der republiek had zich laten vertegenwoordigen door luit.kol. Meaux Saint Mare. De consulgeneraal der Z.A. Republiek vertegenwoordigde den gezant, die niet te Parijs is, ook de consulgeneraal van den Oranje Vrijstaat woonde den dienst bp. Deze twee con suls hadden in opdracht, het republi- keinsche driemanschap, thans in den Haag, te vertegenwoordigen. Het gerucht gaat dat te Toulon door een Franschen kruiser een Engelsch jacht aangehouden is, dat zich n3ar het scheen bezig hield met de kust te be spieden. De papieren zijn in beslag genomen meer weet men niet. Den tweeden dag van de Parijsche tentoonstelling werd zij bezocht door 155,000 personen, waarvan 32,000 niet betalende. De bezoekers hebben kunnen zien dat nog heel wat moet gewerkt worden voor de tentoonstelling de moeite vau een bezoek waardig is. Overigens gaat het den neringdoenden naar den zin. Hotels, cafés en kroegen en kooplieden doen goede zaken. Eiken avond zijn de schouwburgen vol, soms overvol. Men hoort er alle talen spreken. Uit de provincie komen nog niet vele bezoekers, men verwacht er velen met Pinkster. En dan zyn er nog meer die wachten tot het uitpakken en installeeren gedaan is. De talenten van Wilhelm II. Een Engelsch tijdschrift heeft zich de moeite gegeven een lijst, die het zegt dat echt en volledig is, op te maken van al de talenten van keizer Wilhelm II en van de verschillende heldendaden die hij verricht heeft sedert hij op den troon zit. Wilhelm II kar, even goed koken als eten. Hij kan schaken, schilderijen in olie- en waterverf en photographiën maken en carricatures met krijt teeke nen. Hij bezit eene grondige kennis van werktuigkunde en van electriciteithij hoeft een opera, een drama, een blijspel, een openbaar gebed geschreven en weet een orkest te leiden. Hij kan zingen, dansen, piano, mandoline, viool on guitaar spelen. Hij kan even goed een jacht als een paard besturen. Ook even goed een oorlogschip als een regiment doen ma noeuvreeren. Bij een godsdienstoefening treedt hij beter op dan een bisschop. Ofschoon hij maar één arm kan gebruiken, kan hij gedurende vier uur achter elkander schieten met twee schoten in de minuut. In den tyd van 25 jaar heeft hij precies 23500 stuks wild geschoten. Hij heeft 104 titels en is admiraal van drie der voornaamste vloten der wereld. Hij verwisselt 10 a 12 maal per dag van costuum en heeft een garderobe, die op 125,000 waarde geschat wordt. Hij werkt eiken dag gewoonlpk van vijf uur 's morgens tot zeven uur 's avonds, waarvan hij twee uur voor zijne maaltijden besteedt. En eindelijk heeft hij nog geen twee jaar op den troon zijnde, een der voor naamste staatsmannen der wereld zijn ontslag gegeven. De Shah van Perzië is den 16en dezer uit zijn 8 mijl van Teheran ge legen kamp vertrokken om zich naar Europa te begeven. „De „Dordr. Ct." heeft een brief vertellen. Eva zal wel zoo dadelijk komen, tot zoo lang kunnen wij het wel stellen met het schijnsel van het nachtlicht uit de ziekenkamer." „En met het weerlicht," voegde ik er bij, toen een helle bliksemstraal het vertrek verlichtte. Wij spraken verder fluisterend met elkander, ten einde de slapenden niet te storen. Eensklaps viel er eene schaduw tusschen ons en het nachtlicht in Mag nus* kamer. Wij keken op en ortwaarden een groote, donkere gestalte, die on hoorbaar binnengekomen was en naast het bed van het kind stond. Het was een man, in een mantel gehuld. „Stil, stil," fluisterde de dokter my toe, toen ik opspringen wilde«het zal Rupert zijn, die den drank brengt." ..Maar hoe is die in huis gekomen vroeg ik zacht. „Het hek was immers gesloten en de honden hebben ook niet aangeslagen. ,Ja, dat is wel vreemdzeide de uit Pretoria ontvangen, vau een aujuJaut ge- van generaal Cronjé, en blijkbaar schreven nog onder den indruk van ,i ontruiming der stellingen bij Kim'oeril* en van de capitulatie te Paardeberg [p, volgende is er aan ontleend: „Ge zult zbker wel verbaasd zijn, een brief van mij uit Pretoria te krijg,,;i daar gij wel zult verwacht hebben, ik nu goed en wel in Kaapstad' Zuu zitten aan boord van de „Doris", ;a gezelschap van Piet CroDjé. Het hetn dan ook weinig gescheeld, of ik was handen der Engelschen gevallen slechts door een wonder ben ik ontsnapt. Na de overwinning bij Magerfontein is er een tijdlang niets belangrijks voor- gevallen. De Engelschen lagen stilhun soldaten wilden niet meer vechten, en wij lagen ook stil. Generaal Croujê wist geen gebruik te maken van zijn over winning. Ettelyke malen werd het pi^ beraamd om de spooriyn tusschen de Modderrivier en Groot (Oranje) Rivier op te breken, aldus lord Methuen te isoleeren en hem te dwingen, zijn positie by de Modderrivier op te geven en slag te leveren. Maar, daar Cronje steeds bang was, dat Methuen zou doortrekken naar Kimberley, werd het plan nooit uitgevoerd. Op die manior hebben wij twee-en-een-halve maand stil gelegen, zijn onze burgers gedemoraliseerd en tot vechten onbekwaam gemaakt zoodra zij uit hun schansen waren, en hebben wij alle kansen, die wij hadden om de Engelschen een goud pak siaag te geven, verspeeld. „Rond Kimberley hebben onze burgers ook maar stil gelegen, nooit de minste poging gedaan om de stad in handen te krijgen en af en toe wat gebombar deerd. „Het is bepaald onverantwoordelijk, zooals onze leiders op de westgrens ge handeld hebben. Zij wisten, dat lord Methuen in een benarde positie was na zijn zware nederlaag, dat hij met zijn soldaten niets kon doen, daar zij wei gerden te vechten (eens zelfs is er een rebellie geweestwij wisten dat alles uit opgevangen gesprekken met de zoeklichten), en toch deden zy nieis en gaven zij lord Roberts de kans, tus schen het Engelsche kamp aan de Mooirivier en Kimberley 70.000 man bij elkaar te brengen met 120 of meer kanonnen. Wat konden wij daartegen met 6000 man en 8 kanonnen? „Kimberley is om zoo te zeggen ontzet zonder een droppel bloeds te kosten. Cronjé met 4000 man en ti kanonnen is in handen der Engelschen gevallen wy hebben onze posities bij Ladysmiih moeten verzwakken, om Cronjé te hulp te komen. Ladysmith is ontzet, en ook van Colesberg hebben wij ons moeten terugtiekken op de Oranrivier, en nu is het ons slechts te doen om onze eigen grenzen te be schermen, terwijl Bloemfontein bedreigd wordt door lord Roberts en zijn duizenden. „De eenige flnke generaal, dien wij hebben, de eenige generaal met militair verstand, die opgewassen is tegen de beste generaals der Engelschen, is Louis Botha. Aan hem hebben wij te danken, dat Buller driemaal teruggeslagen is bij de Toegela, maar hij heeft nooit z(jn succes kunnen vervolgen doordat onze andere generaals zijn orders niet wilden gehoorzamen, hetzy door naijver, hetzij dat zij bang waren. Het is zoo gruwelijk zonde, dat men na den slag bij Colenso zijn bevelen niet heeft nagekomendan was Buller met zijn geheele macht op 15 December in de pan gehakt. Joubert heeft dat ook nog tegengehouden. Het was dan misschien anders geloopen. „Nu vrees ik, dat het te laat is. Onze menschen hebben flink gevochten en zullen nog flink vechten maar de over macht js te groot, vooral het kanonvuur is te overweldigend. Tegenover één onzer kanonnen staan steeds 20 der Engelschen, zoodat onze kanonnen bijna nooit kun nen werken, daar zij anders uit elkaar geschoten werden. Als zij echter werken dokter. „Wel meende de boer een half uur geleden gestommel te hooreD hij dacht, dat het kelderluik opgeslagen werd, het was een dof geluid. Het zal toch geen inbreker zijn Hebt gU uw pistool bij u?" Ik antwoordde bevestigend. De ge stalte stond nog altijd onbewegelpk, als uit een steen gehouwen. Een bijzonder heldere bliksemstraal, die het vertrek verlichtte, deed ons echter duidelyk zien, dat het inderdaad Rupert was. Maar hoe zag hij er uitZyn gelaat was bleek en strak als van een doode zijne lippen, waaruit alle bloed geweken scheen, waren vast op elkaar gesloten, en zijne oogen fonkelden en staarden onafge broken op het gezicht van Magnus. Eindeiyk wendde hy den blik af en bewoog zich. Hij haalde eene medicyn flesch uit den zak en hield haar met bevende hand tegen het nachtlicht, als om te zien wat zij bevatte. Wordt vervolgd.) doen uitstekende dl w!,.r zijn dan de Enge tilleristen flink en dapp stekend werken maar derdtai te-gelijk op onze beeft dat op den dm uitwerking op de onz miskennen valt. Om deze reden geloc goéde zaak gaan verliez Ret eerste en twe de R°>,al Dublirl Fusfie: gevechten in Natal zulke geleden, dat zij „wegens Diet meer zijn te gebrui gin van Mei worden zij teruggezonden. AFRIKA.. Wepener is sloten docr de Boeren, die den linkervleugel der stormden, maar na zes moesten terugtrekken. Oi nen de Boeren na dezen te zijn, want langs huur ling wierpen ze nieuw Pit feit spreekt ook Engelsche zijde legen niets liever zouden doen van Wepener op te geve hevige regens den opmi sche troepen die tot ontz door Lord Roberts gez< vertragen. Uit Pretoria wordt Engelsche stellingen rom versterkt zijn op de wij waaruit blijkt dat de ver koloniale troepen behoore Commandant Fronem; Engelsche afdeeling van aan gene zijde van d richting van Aliwal-Nor een aantal vijanden gevai scheidene wagens en een beid vee buitmaakte en brug bij Bethulië liet spri Engelsche verkenners dat 4000 Boeren bij Dewt bij Smithfield gelegerd De Standaard beweert ringen der republieken kolonie een manifest late waarin zy de Boeren tot Engeland trachten te manifest zou aldus luiden „Ons lot en het welziji heele Afrikaanscbe volk spel. Als gij ons helpt, vieren. Geve God dat de land, uwe vrijheid en de van waarlijk vrije mar bewegen onze zaak te om vreeselijke worsteling." Aan goeden wil zal kaanders wel niet ontbr leider, die de verstrooide k moet brengen, laat nog op Volgens gerucht zou geboden hebben het bei Bercer uitspraak te leer Portugal onder dankbetu geweigerd hebben. Men w gal deze schadevergoeding uit eigen fondsen zal beta gerucht meldt dat de regeeriDg zal protesteere vervoer van krijgsgevange ^ena, en dat door ha; besluit is genomen omtrei 'en der mynen te Johannt Lord van van ENGELAND. zljn land een door in een bekwaamheden naar aanleiding va I ^Pioenkop aan eene te onderwerpen. Hij P'ao van aanval Was> maar dat 1 iboeilykheden van I schÜnlijkdoor j en administratieve Charles Warren. Eord Roberts be dwalingen n'en, de tego J «oei toegeschre I "l" be opperhevb, I ®'et heeft weten %e bevelen te aan feit dat e !6n 0Qverdedigban f*ft ongematigd Rob grooten di rapport de Bulle het scherpt zegt goed het misl het ten gebrek bek waai voegt er >ok zijn tegenspoed bij ven wordei v; gebruik t doen uitv een minde •e verantv1 ""sgesenreven word 1 opperbevelhebber 1

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 4