I Amerika nog zoover kl noch drinken, noch gekf gaan, zonder schatting de een of andere tiusl Xew-Yorksch blad humor, door de beschrijving van| De keil ner brengt cocktail waarvan het «tanddeel Whisky is, stal van de Whisky-trust (kif Jlioen dollars.) De soep Beef Trust van Chica^ {dollars); oesters van onlangs gesticht (5 milli Ge vraagt radijs, seldl offert weer aan de F| Product Trust. Bij den aan de Fish Trust, bijl '1 Fowls Trust, by het (I weet niet hoeveel trusts,dl millioenen te beschikkerf kleinhandel dus dooddn Als ge een kop koffie een sigaar rooken, verg jCoffee Syndicate (60 jen het Tobacco Trust ilars.) Leger en Marine. By Kon. Besl. zijn, met ingang van 1 Mei 1900: de kolonel A. P. Klercq en de kolonel-titulair W. T. de Wijs, plaatselijke-commandanten, resp. te Am sterdam en te 's Gravenhage, de kolonel J. E. K. Hanckar, van den staf der infanterie, directeur der Normaal-Schiet school, de luitenant-kolonels C. Iï. ter Beek, van het 1ste regiment infan terie, G. K. C. baron van Lynden, van het 1ste regiment vesting-artillerie, en W. van Lelyveld, van het 1ste regiment veld-artillerie, zoomede de luitenant- kolonel-intendant S. van den Bent, van het personeel der militaire admini stratie, en de majoor D. Cheriex, van het 6e regiment infanterie, allen op hunne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald a. voor de kolonels Klercq en Hanckar op f 2100 en voor den kolonel-titulair de Wys, de luitenant-kolonels ter Beek en van Lelyveld en den luitenant-kolonel intendant van den Bent op f 1800 'sjaars; b. voor den luitenant-kolonel baron van Lynden en den majoor Cheriex, op f 2500 en op f 2175; en is aan de luitenant-kolonels baron van Lynden en van Lelyveld, zoomede aan den luitenant-kolonel-intendant van den Bent de rang verleend van kolonel. De definitieve ontvangsten der Staats spoor over Dec. bedroegen f 1,912,100,74. VIJssinffen ÏO April. De vryzinr.ige kiesvereeniging „Alge meen Belang" alhier, vergaderde Maan dagavond. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. Tot afgevaardigden voor de vergade ring der Liberale Unie werden benoemd de heeren Spronken, van Unen en Geel hoed, en tot plaatsvervangehd afgtvaar- digden de heeren van Aartsen, Worrel en Ketting. In de plaats van drie bestuursleden, wegens aftreding van de heeren ar. C. Bakker Czn., A. Loekemeijer en Jos. van Raalte, die niet herkiesbaar zijn, werden benoemd de heeren mr. J. Smit Azn., H. L. Hermans en L. C. H. Worrel. In de plaats van het bestuurslid de heer Mr. G. J. Bisschop, die naar elders vertrekt, werd benoemd de heer L. W. C. G. van der Garden. De voorzitter, de heer Jos. van Raalte, bracht hulde aan de aftredende be stuursleden voor hunnen ijver en toe wijding aan de liberale partij in de vereeniging bewezen. Hij deed dat mede in het bijzonder aan den heer Mr. G. J. Bisschop, daar deze als secretaris der vereeniging een zeer prijzenswaardig werkzaam aandeel daarin heeft gehad. De heer van Ockenburg was de tolk der vergadering door hulde te brengen aan den heer Jos. van Raalte voor diens buitengewonen ijver, toewijding en steun, die de liberale party en de ver eeniging, gedurende zijn 23 jarig voor zitterschap van hem heeft ondervonden, Mr. Bisschop dankte nog zeer voor de waardeerende woorden van den oud- voorzitter en hoopte, dat, wanneer de heer van Raalte weer herkiesbaar is, de vereeniging hem weer in het bestuur zal brengen en dat van den heer van Raalte, die gezegd had met pensioen te gaan, dat pensioen slechts tijdelijk zou wezen. Na eene langdurige discussie, werd met 25 tegen 16 siemmen en 1 blanco de navolgende motie aangenomen ,,De algemeene vergadering der vrij zinnige kiesvereeniging „Algem".:i Be lang» te VlissingenGezien de circu laire van het bestuur der Liberale Unie d d. Januari 1900 betreffende h-. I kies- rechtvraagstuk „Betuigt harg instemming met de in die circuliaire ontwikkelde denkbeelden." Hedenmorgen heeft alhier ten kantore van het Belgisch Loodswezen in tegen woordigheid van het aan wal zijnde personeel plaats gehad de installatie van den heer A. Van der Kerckhove, onlangs benoemd tot Onder-Inspecteur bij voor noemd Loodswezen. De installatie werd verricht werd door den heer L. R iger, Directeur over den Loodsdienst te Antwerpen. De heeren G. de Ridder, van Terneuzen, on A. Walrave, van hier, zijn met in gang van 16 April op het telegraafkantoor te Rotterdam geplaatst. De schilders te Goes hebben de bazen verzocht de loonen te verhoogen van 13 op 15 cent per uur. Enkele patroons hebben zich reeds bereid verklaard dit verzoek in te willigen. Te Goes ligt een adres ter teekening aan de Koningin, waarin verzocht wordt de gemeentelijke hooge burgerschool met öjarigen cursus door het Rijk te doen overnemen. Zaterdag hadden te Kvabbendijke twee jongens uit een huisgezin twist over een hond welke zoo hoog liep, dat zo elkander te ljjf gingen en een van hen gevaarlijke messteken opliep, welke moesten worden dichtgenaaid. De werkstaking van de in aanbouw zijnde spiegelfabviek te Sas van Gent is geëindigd. Alle werklieden zijn weer op de oude voorwaarden aan den arbeid gegaan. lierk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Hoedekenskerke door ds. A..I. Schouten, te St. Philipsland. De heer H. Hoekstra, hoofd eener openbare school te Biervliet, is inplaats van den heer E. Gellekens die naar Breda is vertrokken, benoemd tot onderwijzer aan de Rijksnormaalsehool te Oostburg. Mej. E. Weisfeit te Oostburg is tot tijdelijke onderwijzeres benoemd te Waterlandkerkje. machine te zorgen, en zoo ging Jakob, na een half uur vol ongeduld te hebben gewacht, ten tweeden male op weg naar de bergkloof om te zien, waar Rupert zoo lang bleef. Bij diens nauwgezette plichtsbetrachting moest men bijna wel aannemen, dat hem een ongeluk was overkomenmaar toch liep Jakob met een veel verruimder hart dan de eerste maal het steile bergpad op, dat naar de bergkloof voerde. Het was een ongezellig, verlaten oord; het pad leidde steil omhoog naar het woud boven den waterval, en werd slechts nu en dan door arbeiders be treden, als er daar boven hout moest worden geveld. Het liep tusschen steile rotsen, op wier toppen sombere dennen wouden zich mijlen ver uitstrekten en den snel vlietenden bergstroom, die met luid geklater zijn weg naar het dal zocht. Boven den waterval werd de kloof breeder en voerde het pad zijwaarts het dennenwoud in. Tot aan den waterval behoefde Jacob Hedhtszake n. In de zitting van de Haagsche recht bank deed zich gister volgens de N. li. Ct. het zeker zeldzame geval voor dat een president, tijdens de zitting, zijn toga aflegde en den voorzittersstoel verwis selde met de getuigenbank. Dit vond plaats bij de behandeling van de volgende zaak. Op 27 Januari kwam bjj een bekend piipenhaudelaar in de Spuistraat in den Haag een man met een briefje, waarbij echter niet te gaan, want reeds halfweg ontdekte hij Rupert, die in gebogen houding op een steen aan den kant van het water zat. Het bloed liep langs zijn bleek, ontsteld gelaatzijne kleederen en handen droegen sporen van bloed, en op zijn hoofd vertoonde zich eene gapende wond. Hij lette niet op Jakob's komst en keek ook niet naar hem, toen deze voor hem bleef staan. „Wel Rupert, wat is u overkomen?" vroeg de boer op een meer ontevreden dan wel medelijdenden toon. „Niets" antwoordde Rupert,strak voor zich uit ziende. „Niets Maar gy bloedt immers Rupert voer met de hand naar het hoofd, als moest hij zich overtuigen, dat hij gewond was. Daarop haalde hij zijn zakdoek te voorschijn en begon hem ineen te vouwen, om er zich mede te verbinden. „Kom mee naar huis!" zeide Jakob, „gij zijt erg toegetakeld en hebt uwe vyt zinnen niet meer bijeen. Kunt gy namens den vice-president van de Haag rechtbank, mr. van Heusde, zes meer schuimen tabakspijpen „opzicht» werden gehaald. Do man deed de juffrouw, die hem in den pijpenwinkel hielp, een mooi verhaaltje en gelijk te verwachten was werden de pijpen, ter waarde van 39, medegegeven en voor f 3 bij een ande ren winkelier verkocht. De zitting van de rechtbank werd, tijdens het verhoor van den vice-president, gepresideerd door den oudsten rechter, mr. Schuurbeque Boeye. De getuige ontkende aan den beklaagde eenigen last gegeven te hebben om voor hem pijpen op zicht te halen. Geëischt werd 6 maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. (Gemengd IS ir vt De stakende bakkersgezellen te Amsterdam hebben gisterennacht twee broodkarren te water gereden, een met 1300 brooden van de fabriek Ceres in den Amstel, en een met 200 der Maat schappij van meel- en broodfabrieken in de Nieuwe Prinsengracht. Overigens is alles rustig geweest. Op eene enkele uitzondering na is in alle fabrieken en bakkerijen gewerkt en gisterenochtend heeft men zijn brood thuisgekregen als gewoonlijk. Een paar zeer beruchte mannen uit den Haag zijn aangehouden, die men vermoedt zich schuldig gemaakt te hebben aan strooptochten met inbraak in de residentie. Te Dordrecht is op twee plaatsen ingebroken, bij den heer Eijgenraam in de Wijnstraat, waar ongeveer 60 werd gestolen, en by den heer C. J. Kriebel, aan de Buiten-Walvest, waar de dieven zich met f 1,50 hebben moeten tevreden stellen. Te Tilburg vonden eenige politie agenten een man in bijna stervenden tóestand met eene diepe wonde aan den hals. Eenige oogenblikken later over leed hij. Tegen een tapper te Rotterdam is proces-verbaal opgemaakt wegens het tappen van sterke drank aan een meisje van 12 jaar. Daar Werd naar het gasthuis gebracht een jongman die door zijn „beminde" met een luciferspot een gat in 't hoofd geslagen was boven 't linkeroog. Te Oomsberg, nabij Musselkanaal is in een armoedig hutje van plaggen van de 83-jarige weduwe Manning, terwijl haar zoon eene boodschap deed te Stadskanaal brand ontstaan. Toen de naaste buurman, die op ruim 5 mi nuten afstand woont, op de plaats des onbeils kwam, trapte deze de deur oogenblikketijk in. Het was ts laat alles stond reeds in lichte laaie. En toen de vlammen uitgewoed hadden, vond men het verkoolde lijk der oude vrouw. In den nacht van Vrijdag op Za terdag is ingebroken in de burgerschool voor meisjes aan de Atjehstraat te 'silage. De dief of dievor. schijnen zich toegang to hebben verschaft allereerst door overklimming van een muur achter het schoolgebouw in jen tuin, en daarna door een privaatraampje in het gymnas tieklokaal. Zij hebben op even brutale als baldadige wijze huisgehouden en blijkbaar geruimen tijd in d^verschillende lokalen vertoefd. Het gaslicht bleek te zijn aangestoken geweest, de gasmeterkraan was geopend en lucifers werden op den grond gevonden. Vooral in bovenlokalen zijn de inbrekers aan het werk geweest. Daar werden de kasten geopend en de sleutels weggeworpen, ook enkele sloten zijn verbroken en eenige sleutels terug gevonden. niet eens zoggen wat er met u gebeurd is?» „Ik ben gevallen," antwoordde Rupert met matte stem. „Vertel het niet aan vader en moeder 1 Rupert's verwardheid viel den boer ophij zag hem scherp in de oogen en vroeg, terwijl hij de wenkbrauwen samentrok „Zeg eens, kerel, gij hebt toch geen twist gehad met Bernard Heeft die ellendige vechtersbaas zijn eigen broe der. „Neen, neen 1" zoo viel Rupert hem haastig in d« rede; „ik ben gevallen. Zeg het niet aan vader „Sta op en kom mee naar huis her haalde Jakob. Rupert stond wankelend op. De krach tige arm van den boer was hem echter een zekere steun, en zoo kwam de ge wonde in betrekkelijk korten tijd op de Otterhoeve aan. De knechts en meiden kwamen van alle zijden aanloopen en gaven hunne ontzetting met luider Van de schoolbehoeften wordt tot dusver niets gemist. Wel is alles dooi-, snuffeld; de handwerkdoozeu van ue leerlingen werden geopend gevonden en de inhoud er van, evenals verschillende and'tv voorwerpen, over den grond vers -i -id alles werd in de grootste wanutde aangetroffen. Daarom is ook in do bovenlokalen (voor de oudere leerlingen) geen school gehouden Beneden zijn slechts in een lokaal sporen van inbraak ontdekt. In de spreekkamer van het hoofd der school was een lessenaar opengebroken en daaruit wordt eenig geld (ongeveer .11 gulden) vermist, zijnde spaarpennin gen van schoolgaande kinderen. Ei' is veel schade aangericht door vernieling. Zondagavond ontstond in een olie koekenzaak in de Zandstraat te Rotterdam een verwuede vechtpartij tusschen een aantal Rotteidammers en een Engelsch- man. Op straat werd de stryd met messen voortgezet, die zoo ongelukkig voor den Brit afliep, dat hij met bebloed gelaat het hazenpad koos en een eind verder weer een huis binnenvluchtte. Eenige agenten die nu op het tooneel van den kamp verschenen, moesten hun sabels trekken om het publiek op een afstand te houden tot de rust hersteld was. Toen de menigte zich verstrooid had, namen de agenten den Engelschman die uit verscheidene wonden bloedde, mede naar de politiepost aan de Cool vest. Geen der daders werd gegrepen. De Haagsche kroniekschrijver van de Prov. Gron. Ct. zegt dat een deel van het Haagsehe „straatpubliek" in enkele hoofdstraten daar, op den Zondagavond zich eenvoudig liederlijk gedraagt. Maar ook daar niet alleen. „Ook in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, dat dos Zondags „volksvoorstellingen geeft," zegt deze briefschrijver, „trede de politie krachtig en onversaagd op. Is het geen schande, dal daar oen gedeelte van liet publiek verhinderd wordt, ongestoord te luisteren naar hetgeen men vertoont, omdat het rapalje op de bovengaandeiijen daar huis houdt alsof het in de Spuistraat rondsjokte? Daar wordt geschreeuwd, gejoeld, gevochten, geravot, alsof het schellinkje stormenderhand de geheele zaal had ingenomen. De gierende bende gooit met sinaasappelschillen en papier proppen, jouwt de „artisten" uit, die haar niet aanstaan en doet precies wat haar in het dwaze hoofd komt.» 't Is echter, de geschiedenis der laatste dagen bewijst het, niet alleen in de lagere standen waarin verdteriyking heerscht, ofschoon die niet op 's Heeren straten aan den dag gelegd wordt. Een behendige oplichter heeft in een aanzienlijk handelshuis te Mechelen 100,000 ontvreemd en daarbij valsche handteekeningen gepleegd. De man die als beambte 25 jaar bij het huis werkzaam was, is op de vlucht gegaan. Cecil Rhodes is Zaterdag te South ampton aangekomen. Hij werd omringd door een zwerm reporters, doch de groote man ging in den trein naar Lon den zonder hen te woord te staan. Heel wat lange neuzen dus Eenige' beeldrijke uitdrukkingen in Britsche bladen betreffende het bezoek van de Koningin aan Dublin De „Sun" „Het mooiste schouwspel dat aan de Koningin zal aangeboden worden, zal dat zijn, hetwelk zij in de duisternis zal kunnen aanschouwen." De „Telegraph" „Hare Majesteit heeft een weg afgelegd overkilornetersvlaggen." Een Iersch blad: „Het hart dat klopt onder de rokken der Hooglanders „Het bleeke gelaat van den Engelschen soldaat is de ruggegraat van het Indische leger." Echt Engelseh, als het waar is. Te Brussel kwamen met den trein van Keulen om naar Engeland stemme te kennen. „Heeft Bernard dat gedaan riep meer dan oen. „Neen, ik ben gevallen," antwoordde Rupert. „Maar gij hebt eene wond aan het voorhoofd en eene aan het achterhoofd," zeide een der knechts, gy' kunt toch niet tegelijk op beide zyden zijn ge- gevallen „Waar hebt gij uw gereedschap, uw byl en uw hakblok vroeg een ander. „Dat ligt alles boven in de bergkloof," antwoordde Rupert„wees zoo goed en haal het mtj." „Juist op dit oogenblik reed de dokter van Dockenforth de hoeve voorbij. In allerijl liep Eva, die tot dusverre als verlamd van schrik stom en onbewege lijk er bij had gestaan, het rijtuigje na, en nauwelijks had de dokter haar ang stig roepen gehoord, of hij bracht zijn paard tot staan. Buiten adem en met tranen in de oogen vertelde Eva hem, dat Rupert gevallen en daarbij zwaar terug te keeren, een tiental «laliejL gentlemen." Zijkonden slechts volgeuden morgen de reis naarhun£| voortzetten. Zij verkozen echter nje. J eene sta l, waar zoo pas op een h I prinsen geschoten was, en waar zjj;„| Ook niet veilig gevoelden, in een h,.,'I te gaan en bleven in hun wagon r I uren lang zitten. Men kon hen tr ^1 zonder geweld uit krijgen en liet dus zitten. Om zeven uur 's morgens, nadat zoowat 14 uur in hun wagon vertotftl hadden, vertrokken zij, gelukkig int idee dat men op hen niet geschoten L<ï Een Engelsch weekblad «The bevat eenige oordeelvellingen van van het koninklijke hui» omtrent Kru,."| in een album geschreven. De Prins van Wales maakt er zitj I gemakkelijk van af met te schrijve I „Kruger is een goed kenner van tabak T een slecht kenner van het EngelschtL volk. De hertog van Cambridge schrijf; I heel waardig „Ik ben een oude maul Kruger evenzoo. Evenals hij ben ik i oud soldaat. Ik heb zelf zoovele fouten,I hoe zou ik over een and r durven oor-1 deelen Dat deed ook koningin Victoria niet:| waar zij uit haar pen liet vloeienI „Moge God hem en ons allen uit onzeI zorgen en moeilijkheden leiden." Dat klinkt niets jingoïsch. Een bekeerde vruchten' eter. Zekere Heer ILctor Waylen, bekend als een eerste v ir 'ander van vruchten voeding, een man die elke ge legenheid waarnam, om hel :n mschdom kenbaar te maken, dat vruchten en noten het eenige natuurlijke en ware voedsel zijn, heeft dezer dagen rond borstig in de „Bradfort Truth Seeker' verklaard, dat zijn meeniug op een d waling beruste. Sedert 1894 toen hij te Bradfort het vegetarisme verkondigde, heeft hij de wereld doorgereisd, zijn gezondheid ver loren en weer herkregen, en vele zaken bestudeerd waarvan hij niet op 'de hoogte was, en waaronder in hoofd zaak de leer der voeding te noemen is. Gedurende 8 jaren was hij vegetariër van de strengste soort, droeg sandalen, liep blootshoofds en deed zijn best om zich te verzadigen met beukennootjes en wat verder in 't wild aan vruchten en noten te vinden was, vast overtuigd dat hij door deze excentrieke levens wijze door te zetten, tot den waren natuurstaat zou geraken. Na verloop van tijd kwam hij echter tot de ervaring dat een mensch zeer natuurlijk kan zijn, zonder onnatuurlijke dingen te doen. Hij kwam tot de slotsom, dat de mensch physiologisch toch nog al af wijkt van het beest, en dat het niet opgaat om aan te nemen, dat wat een aap goed bekomt, ook wel geschikt zal zijn voor een meuschenkind. Eenmaai van meening veranderd zijnde, merkte hij ook zaken op, die hem reeds vroeger hadden moeten waar schuwen. Hij ontdekte o. a. dat vege tariërs in den regel geen gezonde men- schen zijn. Meestal toch zien strenge vegetariërs er bleek ea mat uit, of wel vertoonen aanleg tot 'een niet aangename corpulentie. Zij hebben een slechten bloedsomloop en lijden aan huiveringen en bloedar moede. Ook de spijsverteering is ge brekkig. De lever en nieren zijn meestal aangedaan en over 't algemeen is volgens W. een gebrek aan levenskracht te constateeren. De tegenwoordige zienswijze van den schrijver, gebaseerd op ondervinding, is, dat het tegenwoordig geslacht bij groenten, vruchten en meelspijzen, wel degelijk behoefte heeft aan dierlijk voedsel (vleesch) om krachtig te kunnen zijn en blijven. Vegetariërs zegt hij, overladen hunne gowond was. „Zoek dan terstond oud linnen open scheur hot in lange strepen zeide de dokter, liet zijn paard wenden en reed de hoeve op. Men had inmiddels Rupert in zijne kamer gebracht, en Jakob, die bij on gelukken altijd zelf toepakte, wiesch eigenhandig de hoofdwonden, terwijl de dienstmeiden frisch water aandroegen en het bloedige wegbrachten. De dokter kwam binnen, onderzocht en verbond de wonden en zeide, dat zij niets te be- teekenen hadden. „Hij is echter niet recht bij zinnen," merkte de boer op «hij is zoo duizelig en dommelig en kan niet eens vertel- hoe hij eigenlijk gevallen is." „Gevallen is hij inderdaad en wel op het achterhoofd,» zeide de dokter. „Maar, Rupert, hoe komt gij aan die wonde op het voorhootd Rupert lag met gesloten oogen, half sluimerend op zijn bed het verbinden had hem danig uitgeput. Op de vraag van den dokter opende hij de oogen en fluisterde „Ik ben gevallen." Wordt vervolgd.) I verteringsorganen met den, onthouden zich I olién, en maken zich wl mie rechte gezondheiJ le ze dagelijks magetd achtiger worden. Totaal bekeerd van dwalingen, zegt de Hr.l liet vegetarisme het menaJ glotte gaat teren ven als een kameel op de vegetariërs bovendienl en dank kannibalen (swl Ongeveer een jaar ver zijn gewoonte brak, waal slapeloos en lag wakend eerder, dan toen hij hetl geneesheer ging opvolg! daags vleeschspijzen nat! bovendien, kwam er veil toestand. Zijn leven krol droomdenken en spreT 3traf voor hem. De hoe zyn ondervinding de cod niet aangaat zich tegen d te verzetten wij inogj weten te komen welke I doch moeien ook weteij liet blykt dat we op zyn. j Hij wil volstrekt nië het vegetariër-zijn, peril kan werken bij wijze val kuur, doch hij hoopt dJ gemaakte ervaringen andere vegetariërs zulll de gevaren aan deze li bonden. Trusts. Het Waarlijk de oude w| dit punt niet jaloersch nieuwe De correspondent I te Kaapstad weet te Engelschen bij Spierm: Boven-Toegela ergerlijk gehouden in een kerk I Gereformeerde gemeente ingericht tot stal,de lamp hst orgel vernield, het t maalgerei gestolen,en iï werd in het Engelse „Vervloekt zijn de doer,." Uit Kaapstad w dat, spoedig nadat de field op elkaar waren transportschip Montros hulp verleende aan beii Montrose en de Winkfii yeomen, met bestemmin aan boord, en deze ma al hun best om de passagiers van de brievenmalen te ree yeomen zich niet zoo zou er maar weinig g men de Mexican aan dreef zij nog er is nu boot uit Kaapstad vei wrak op te zoeken binnen te brengen. Volgens de „Di i een Kaapsch koopman reis door de westelyl teruggekeerd, hebben daar openlijk partij wo de Boeren. Engelsche b er geboycot, de Afrika niet leveren en hebbe met hen afgebroken AFRIKA. Het beri van Jagersfontein naar de voorposten die het Engelsche kamp, beschoten werden, died 'en westen van don s] door de Engelsche pt van voorname onvèrsch

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2