Gemengd Ni e» ws. ,Xebroke! een verschijnsel, hetwelk een enkele maal ook aan onze kust, o. a. te Sche- veningen werd waargenomen, veelvuldig wordt aangetroffen de fata morgana of luchtspiegeling. Men meent dan boven de zandige oppervlakte oasen, vruchtbare plekken te zien, die niet bestaan, en menigmaal de woestijnreizigers van den rechten weg afvoeren. Het traject van Port-Saïd tot El-Kan tara biedt weinig bezienswaardigs aan. De breedte en diepte van het kanaal laat niet toe, dat twee scheden elkander passeeren, en daarom zijn er op ver schillende punten wisselplaatsen of stati ons uitgegraven, waarin de schepen voor elkander moeten uitwijken. El-Kantara, een terreinsverhooging tusschen het Ballah- en Menzalehmeer, zou men de natuurlijke brug tusschen Azië en Afrika kunnen noemen, want hier langs liep in de Oudheid, voorbij Pelusium, de weg, die uit Syrië naar bet Binnenland voerde, en nog tegen woordig meestal door de karavanen ge nomen wordt. Hier heeft men nu en dan gelegenheid zulk een karavaan, beladen met koopwaren, lustig door de vlakte te zien trekken. De geleiders, Bedouinen, gewapend met lange geweren, waarmede ze verbazend juist weten te troffen, en kromme zwaarden, herinneren ons allerlei tooneelen uit een lang ver vlogen verleden. Diepgaande en zwaar beladen schepen blijven in het kanaal nog al eens vast zitten, en daar onze boot met slechts eene derde der gewone snelheid mag voortvaren, duurt de reis gewoonlijk 15 a 20 uren. Na El-Kantara loopt het kanaal eerst door heuvelachtige zandstreken, verder door de Bellahmeren en dan weer door heuvels van zand, die bij het plateau van El Guisir een hoogte van 16 meter bereiken. Rechts op deze hoogte staat een moskee, en een eind verder het zomerverblijf (le Chalet) van den Khedive. Weldra komt men aan het Timzah- of Krokodillenmeer, aan welks noordelijken oever Ismaïla is gelegen. Hier vindt men een Koninklijk paleis en het voormalige lustverblijf van De Lesseps. Het aan ismaïla grenzende Zoetwaterkanaal heeft dit doode landschap in eene groene bloeiende streek herschapen, met liefelijke parken en tuinen. De bloei van dit plaatsje is echter na de voltooiing der haven werken bij den dag afgenomen. Iets ver der vindt men de Hyena-heuvels, zoo genaamd naar de vraatzuchtige dieren, die uit de woestjjn naar deze terreinen werden gelokt, toen duizenden Fellahs, arbeiders aan de kanaalwerken, tenge volge van de overmatige hitte en inspan ning stierven. Van Ismaïla strekt zich, westwaarts, dwars door de woestijn tot de aange slibde gronden van de Nijldelta een smalle strook vruchtbaar land uit, ge regen in de vallei Wadi Toemalat. Dit is het middelpunt van het land Gozen, waar de Joden met vergunning van de Pharaös eenige eeuwen vertoefden. Hier vindt men ook nog eenige overblijfselen der oude stad Ramses. Dicht daarbij ligt Tabal Kebir waar de Engelschen in 1882 Arabi Pacha versloegen, en naar Caïro opmarcheerden. Bij Serapeüm zijn de ruïnen van een door Darius gesticht ge- denkteeken aanwezig. Iets verder vindt men de Bittermeren. Aan den ingang van het eerste, het grootste, staat een 20 voet hooge ijzeren vuurtoren, terwijl verder ijzeren bolbakens het vaarwater aanduiden. Als men Suez in het gezicht krijgt, is men aan den weg, welke sommige Mekkagangers uit Afrika over land volgen. Iets verder vaart men de golf van Suez in, waar echter, wegens de geringe diepte, het kanaal nog over een grooten afstand moet worden voort gezet. Hier zien wij ook den weg, welke naar het Sinaï-Schiereiland voert, en eindelijk stoomen we langs een vuur toren, en voorbij de etablisementen van Port-Ibrahim, de nieuwe voorhaven van Suez, over de reede van deze stad. Suez, eene plaats van welker bloei men aan doen gevoelen, hoezeer ik gekrenkt ben." „Nu spreekt gij als een man 1" zeide Cornelia verruimd. „Maar Julia is toch de moeder van mijn zoon," zeide hij terneergedrukt, „en dat blijft zij, al is zij ook niet meer mijne vrouw." „Als dat kind er niet was," zeide zjjne zuster onbedachtzaam, zoudt gij er u veel gemakkelijker in voegen. De hemel had daarin moeten voorzien." Dat nam hij geweldig euvel. Het kind was de vreugde van zijn leven geweest, en wie hem dat niet gunde, beschouwde hij als zijn vijand. „Julia behoeft ook met te denken," zeide hij met fonkelende blikken, „dat zij C'nristiaan voor zich alleen zal be houden. Hij behoort mij even goed. Ik ben de vader." „Natuurlijk z(jt gij de vader," beves tigde Cornelia. „Maar hoe wilt gij nu „Zend dadelijk naar de woning van mijne vrouw en laat Christiaan halen. Dezen middag zal hjj bij ons zijn." vankelijk de schoonste verwachtingen koesterde, is al spoedig vervallen tot een oord, waar men alleen de woningen der consuls, enkele handelshuizen, hos pitalen, het telegraafkantoor en eenige hotels aantreft; overigens vindt men i-r slechts elleudige moerassige woningen van hout, leem en stroo opgebouwd. Ook de omtrek biedt niets dan een dorre zandvlakte, waar boom noch struik te bespeuren is. Beter is het gesteld met Port Ibrahim. Dit is een plaats, aange legd midden in de golf van Suez, en verbonden met Suez door een dam van 3000 meter lengte, welke over lagunen en ondiepten voert. De grondslag vormde een zandbank, die met de uit het kanaal gebaggerde massa's aarde werd opge hoogd. Men vindt hier een tuighuis, ma gazijnen en werkplaatsen, diepe en ruime dokken, waarvan het grootste 500 groote schepen kan bevatten. Van hier loopt een kanaal naar Cairo en Alexandrië. Nu stevenen wjj de Roode Zee in, en door de golf van Aden komen wjj in den Indischen Oceaan. Een volgende keer hoop ik over ons bezoek aan Colombo en de vaart naar Singapore het een en ander mede te deelen. P. Vlissingen 19 Maart. Het dubbelschroefstoomschip „Sindoro" in aanbouw geweest bij de Kon. Mij. „de Schelde" voor rekening van de RoDerdamsche Lloyd heeft de werf verlaten en is naar de a binnenhaven gesleept om kolen in te nemen en de kompassen te stellen.Het schip zal binnen enkele dagen naai' de reede vertrekken en na aldaar proef gestoomd te hebben de reis naar Rotterdam aanvaarden en van daar den 7 April naar Oost-Indië vertrekken. De heer Abraham de Winter en de familie Boekbinder hebben gisteren avond aan het talrijk in de zaal van den heer Stofkoper opgekomen publiek een aange- namen avond verschaft, waarvan zeker niet het minste aandeel aan den heer de Winter kan worden toegekend. De lieer de Winter heeft weder zijn reeds lang gevestigden naam van komiek gehandhaafd. Zijn voordracht van het door hem vervaardigd „Meer en berg en Medemblik" waarin de bekende waar heid door fijne, geestige zetten aange toond wordt, dat soms in krankzinnigen gestichten menschen met gezonde zin nen gevonden worden, terwijl in de maat schappij, tot zelfs in de meest ontwik kelde standen, menschen ongehinderd rondloopen, die om de dwaze streken die zij uitvoeren, eigenlijk moesten geïso leerd worden, was een voortdurend succes voor den auteur en zijn voordracht. De tweede voordracht, „Onderling Kunstgenot" kwam ons voor minder gelukkig gekozen. Zij kan, wat geestig heid betreft, in de verste verte de ver gelijking niet doorstaan met eerstge noemde voordracht. De familie Boekbinder gaf heel aardige en vroolijke coupietten. Dat van ,,de Wereldtensoonstelling" verdient om haar geestig satirieken inhoud wel vermel ding. Alles bijeengenomen heeft deze voor drachtenavond zeer voldaan. In de saai van den heer Ter Meer f de Tooneelvereeniging „Tbalia" ook dien avond eene welgeslaagde voorstel ling, welke vooral de aandacht verdient omdat zij bijgewoond werd door een 100 tal onderofficieren en matrozen van het Duitsche oorlogschip „Moltke," die „Gij hebt gelijk. Hier in uw huis moet gij het kind hebben, als gij u in hem zult verblijden." „Waar anders ook Ik ben de vader." „Als Julia echter „Zend er dadelijk heen. Ik wil den lieven jongen hier hebben.» „Ik vrees maar „De oude Doortje is vertrouwbaar. En die zal goed op hem passen en hem aan de hand houden. Hij is al te wild.". „Zooals gij wilt, Frans." De oude Doortje kwam zeer ontstemd met de boodschap terug, dat de dames bepaald geweigerd hadden het kind mee te geven. „Alsof ik niet met kinderen kan omgaan. Een zoo oude, ervarene vrouw 1 Holder werd vuurrood. „Zullen de dames dan zelve Christiaan naar hier zenden vroeg hij. (Wordt vervolgd.) hiertoe door den Duitschen consul, den heer Gruber, welwillend in de gelegen heid waren gesteld. Er heerschte dien avond eene bijzonder opgewekte stemming onder Nederlanders en de Duitsche gasten, die zich uitte in het zingen uit volle borst van eenige Duitsche en Hollandsche volksliederen. Blijkbaar amuseerden zich de Duitsche zeelieden uitstekend. Het flink bezette orkest van den heer Bekker liet zich niet onbetuigd waar het zelfstandig optrad of den zang begeleidde. Thalia" voerde het drama Tono, of de wraak van een Zigeuner, en het too- neelspel Manus de Snorder tot genoegen van het publiek op. De beeldgroepen waren een mooi slot van de voorstelling. J. E. Gei lach, van Sint Joosland om subsidie voor een stoomtram van Middel burg naar Domburg. Men meldt ons Zondag 18 Maart verzamelden zich „Olympia II" (Middelburg) en E. M. M. op het veld achter de tinfabri6k om de laatste match voor den wedstrijd te spelen. Om 2 uur gaf de scheidsrechter het sein om te beginnen. Middelburg had éen invaller en wij hadden voor de Rooy (die wegens de a. s. bevestiging niet mede kon spelen) Fucbs in de plaats genomen. Fuchs was wat zijn spel betreft, gelijk aan de Rooy. Voor de re3t was het veld nog al glad, waar door Verloop nu en dan het ongeluk had uit te glijden. Na de rust, was hij de ster van het veld. De halfbackslinie was ook zeer goed. Karei de beste. Van de voorwaarts blonk Walrave uit. V. Heel moest vlugger met schieten zijn en Maas wacht te lang. Op een oogenblik stonden alle voorwaarts als door den bliksem getroffen. Middelb. keeper stond met der. bal in zijne handen en kon hem niet wegwerken. In plaats dat de Vlissingers zich nu op hem wierpen, bleven zij staan. De keeper van Vliss. had den eersten bal kunnen stoppen. Do tweede was onhoudbaar. De andere ballen werden goed tegen gehouden. Na de rust heeft hij misschien hoogstens twee ballen te keepen gekre gen. Na de rust zag het erg goed uit voor VI. Zelfs de backs stonden bijna op de helft van het veld, maar zooals reeds gezegd--is, de voorwaarts hadden pech. De Middelburgers speelden bijna allen woest, maar daarentegen bleven de Vlissingers hunne kalmte bewaren, en daarom een woord van hulde aan onze stadgenooten en hun in 't volgend voetbalseizoen meer succes toegewenscht. Bij het examen, ingesteld door de i voreeniging ter „Veredeling van het I Ambacht", ter verkrijging der graden van „Gezel en Meester", behaalde o.a. onze stadgenoot W. Stroo het diploma als „Meester" in het timmeren. Van de acht candidaten voor dit diploma werden 5 afgewezen. Inlichtingen omtrent de eischen van bekwaamheid verstrekt de heer W. C. van de Volkere. Van de Zondagavond om 10,20 uit Middelburg vertrokken tram is koit bij de ijsclub Walcheren, de as van het laatste rijtuig gebroken. De zich in dat rijtuig, eene 3e klasse, bevindende passagiers moesten overstappen, en zoo kon de reis naar Vlissingen, echter zonder den gebroken wagen, die op de rails bleef staan, worden voortgezet. De met de tram van 10,15 uit Vlissingen ver trokken passagiers waren daardoor ge noodzaakt van die plaats af naar Middel burg te wandelen en evenzoo waren zij die op de tram van 11 uur uit Middelburg wachtten, genoodzaakt de op den weg wachtende tram op te zoeken een en ander gaf natuurlijk eenige vertraging in den dienst. Onder de bij het dames-comité te Middelburg ontvangen giften voor de krijgsgevangen Boeren is er eene van van 202 francs van M. S. en eenige andere bezoekers der Brusselsche graan- beurs. In de 8 dagen dat het comité bestaat, heeft het nu reeds over de f 800 ontvangen. Op Donderdag 21 Juni zal te Middel burg een paarden- en veuienmarkt 1 worden gehouden. Vanwege de afdeeling j Walcheren van de maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt zal bij die gelegenheid weer eene verlo ting worden gehouden van paarden, veulens, landbouwwerktuigen enz. De Zaterdagavond in den Schouw burg te Middelburg gegeven tweede uitvoering van de „Kleine Sapperloot," kinderoperette, is weder door een talrijk en dankbaar publiek bijgewoond en de uitvoering slaagde niet minder dan de eerstgegevene.Aande vereeniging„Kinder voeding" zal van deze beide voorstel lingen een belangrijke bate ten deel vallen. Men meldt ons uit Ierseke Verleden week is alhier opgericht een schietvereeniging „lerseke's Weerbaar heid," waartoe 75 leden zijn toegetre- treden. Donderdag a. s. zal een algemeene vergadering worden gehouden tot het vaststellen van een reglement, en het nemen van verdere schikkingen. In de Woensdag te Middelburg te houden zitting van den gemeenteraad zal in behandeling komen een voorstel van B. en W. op het adres van de heeren H, P. den Bouwmeester en H. Rechtszaken. De Rechtbank te Zierikzee heeft J. D., wethouder der gemeente Scherpenisse, wegens mishandeling vau en verzet tegen de politie, veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf. De Tijd schrijft bet volgende Ter vermijding van misverstand, het welk ontstaan kan door een bericht, dat het hoofd der school te Appeltern geslagen is, en dat tengevolge van op stootjes weer de hulp der marechaus sees is ingeroepen, dient, wijl daar meer scholen zijn, te worden gemeld dat met dit hoofd der school is bedoeld de heer Roest, hoofd der bijz. prot. school. Men gelooft in de gemeente Appeltern wel niet dat deze man een erkend lid der gehate sekte is, maar door zijn houding ten opzichte van de leden der sekte, en vooral door zijn houding tegenover de demonstreerende gemeentenaren, heeft hij velen tegen zich ingenomen, ja, sommigen zelfs, zeer verbitterd. Ter eere van de waarheid moet echter gemeld worden dat genoemde Roest z(jn woorden heeft ingetrokken bij den pastoor van Appeltern. In de verschil lende dorpen is dit op verzoek van Roest Zondag aan de parochianen van den kansel bekend gemaakt en is dus met allen grond te wachten, dat niemand den heer Roest verder lastig zal vallen. Van 't inroepen van hulp der mare chaussees is geen sprake geweest, de gewone politie doet dienst, 't zij dan ook dat die dienst zeer zwaar is. Alleen in 't dorp Batenburg, de woonplaats van moeder, broer en zusters van den moordenaar, Jwaar 't nog al rumoerig is, heeft men versterking van rijkspolitie. De sekteleden worden door iedereen geboycot, en wie daaraan niet meedoet, moet het op de een of andere manier ontgelden. Dit werd de vorige week nog bewezen bij een bakker Robbemond en een zekeren Nijkerk, te Batenburg, bij wien men al de ruiten ingooide. Verwondering blijft het baren dat de deelnemers aan het bloedfeest nog vrij rondloopen, d.w.z. op hun erf, en dat niet de minste verklaring gegeven wordt van de zijde dar justitie, waarin men weliswaar alle vertrouwen stelt, maar wier houding nu eenmaal niet strookt met de rechtsbegrippen van het volk. Te Kampen is onder geweldig ge weldig geraas en gekraak het huis van den wethouder D. van Dijk in de Mor- rensteeg, bijna geheel ingestort. De heer v. D., alleen aanwezig, kon nog bijtijds vluchten. Een der balken bleef in schuine richting staan. Te Halsteren is de heer L., wiens paard voor de tram schrikte, uit zijn rrjtuiggeslingerd en onderde tram geraakt. Hij werd zwaar gewond en bewusteloos opgenomen en verkeert in levensgevaar. Volgens de Nijmeegsche Courant is voor de vierde maal een geneeskun dig onderzoek ingesteld naar de ver standelijke vermogens der familie Scherff te Batenburg. Dit laatste onderzoek was opgedragen aan den geneesheerdirecteur van het krankzinnigengesticht Veldwijk te Ermelo. Te Amsterdam moet zich hst ge- voorgedaan hebben dat een detache-' bereden politie bij het zoeken na®c:': Men zegt nu dat die bereden behalve in het paardrijden, ook in kennis van het Amsterdamsche su-»-,'*1 net moest geoefend worden. plaats waar een brand was up->»L in de buitenbuurten verdwaald is gera-•- 'ïittt Uit den Bosch wordt aan 't m, bericht, dat het verzoek van jjr i' Verbeijen en mej. B. M. Vilain verlof tot het sluiten van een huwe|! b(j volmacht, door de Regeenn-- i, gewezen. a 11 De N.R.Ct. heeft onlangs mede», deeld dat de violist Johannes Wolft" Londen zijn medewerking verleenenV' aan een concert voor een Engtl» liefdadig oorlogfonds. Het Vaderlar? meldt nu dat het van Wolft voor j, weduwen en weezen der Boeren heeft ontvangen. Volgens de South Africa heeft firma van Houten eene groote hoeveti heid cacao en chocolade geschonken vt(» het hospitaal van de Imperial Yeoman- te Kaapstad. Dat zal wel goen reclame z(jn voor Nederland en het vasteland Het eerste, kievitsei in dit jaar is it Yraswoude bij Bolsward gevonden. Zoo'n eerste ei is wel eens bij mooie voorjaarsweer gevonden. Het is reeds eenige jaren geleden dat Friesche boeren maaimachines aan- schaften. Echter de machines voldeden niet, zij krijgen rust en hier en daar ziet men nog dergelijke machines, ge heel verroest, in den rommelhoek der boerderij. De meeste boeren verkochten ze voor oud ijzer. Nu echter wordt weer over maai machines gesproken, want men ducht dozen zomer gebrek aan maaiers en hooiers door het vertrek van vele arbei ders naar Duitschland. Waar handen te kort schieten, moet men wel de machines gebruiken, al doen sommige boeren dit met tegenzin. In eene kleine gemeente va Belgisch Limburg was eene onderwijzeres in het naaien noodig. Er waren zeven candidaten, die elkander de eer betwist ten om de jonge boerinnetjes het naaien te leeren. Wat nu gedaan om geens der mededingsters voor het hoofd te stooten Een gemeenteraadslid kwam op den schranderen inval om de te geven aan de minst eischende. Drie aspiranten schikten zich in dit voorstel. Een bood een naaicursus te geven voor 150, de tweede voor 100 en de derde voor 45 tr. 95, en deze werd gekozen. Hoe zal men deze curieuse inschrijving van hoogerhand opnemen In Zwitserland is thans de vraag van het zg. „jeu d'adresse" daar te lande in den vorm van het „paardjes- spel of Rössiispiel" aan de orde. Naar men weet, zijn al die dingen in hun afwijkende vormen, niets anders dan speelbanken in 't klein, en daardoor niet minder gevaarlijk,daar zelfs kinderen er guldens komen wagen. fn den Nationalen Raad te Bern is nu door den heer Hilty een motie voorge steld, om die spelen op te nemen in de wet, die het houden van speelhuizen en speelbanken verbiedt. De directies der vreemdelingen-casinos roepen daar moord en brand over. Het schuldelooze „Rössiispiel" houdt de vreemdelingen 's avonds bezig en een flinke bate aan die instellingen, waardoor dan weer de kosten van concerten, tooneelvoorstellingen, vuur werk enz. bestreden worden. De besturen der casinos te Interlaken, Montreus, Baden en Luzern hebben dit uitvoerig in een adres aan de regeering uiteen gezet het verbieden van het „Rössii spiel" zou ten slotte dreigen z(j - het vreemdelingenverkeer benadeelen. Zij, die tegen dobbelen zijn, zullen zich zeker door deze redeneering niet laten overtuigen, zegt de N. R. Ct Zwitserland heeft toch werkelijk geen hasardspel noodig, om reizigers te lokken: en al ware dit zoo, dan was een derge lijk onzedelijk middel toch evenzeer af te keuren. „Was 't niet mrs. Jellyby, die haat eigen huishouden liet' verloopen, om te zorgen voor de negerkinaertjes in Afrika Zou de N. R. Ct. niet weten, dat een „dergelijk onzedelijk middel" om bezoe kers te lokken ook te Scheveningen wordt in toepassing gebracht vraagt de Haagsche Ct. Er wordt, zegt men, te Antwerpen veel gesproken over eene disci plinaire stit' welke aan een luitenant-kolonel zou opgelegd zjjn b(j de ontvangst van het schoolschip „Nixe." Bij de receptie der Duitsche zeelieden op het paleis te Laeken moet deze officier gezegd hebbsn „Gij zijt erin Duitschland goed aan toe: men staat aan het leger en de marine bij u alles toe, wat zij noodig hebben- pier doet ons carionnen g niets voor ons." Dit gesprek zou gehoord jjeer de Trooz. die er mek maakt had aan den ministi Er is opgemerkt dat d liet vertrek de stad niet s< Te Anderlecht (Belg weduwe die veel dronk, ml niet weten wilde. Toen 1 een veertienjarig buurmeij werd, wachtte zij op eei meisje bij het uitgaan van op, en sloeg haar vreeselijk ir jiaar smeeken op het hoo werd naar huis gebracht een vreeslijk lijden van 72 Het ongeluk kwam echtej gen meisje van vier en zusje van het slachtoffer gteld hare zuster in doodf| dat het van schrik stierf, wijf is gearresteerd Een Brusselsch blad zegt lijk va.i graaf Lonyay met Stephanie uitgesteld is. D te Venetië een aanval v gekregen, maar is desnie Goritz gegaan om aan de van het thans koude en vo< te ontkomen. Deze tijding wordt vee Velen „.beweren reeds d wereld ebracht is om de tegen het huwelijk gerezd bergen. Te Berlijn is de opg tegen Engeland grooter d verloopt geen dag dat i generaals niet uitgefloten de kinematograafs of in de Cecil Rhodes gebrandmerkt In den Rijksdag heeft afgevaardigde enorm succi zijn uitroep„Er is get Engeland in huichelarij ov Verleden week nog werder semietisc-he afgevaardigden Transvaalsche zaak hunn herwonnen, het Eerlij nschi protestvergadering legen genoodigd. Bovendien is de pers be satieberichten Rusland r in oneenigheid te brengen nieuws dat Rusland 160 de grenzen van Kaukasus gebracht, een Perzische had heeft, en dat als het gereJ krachtige nota tot Engelan| Een Berlijnsch blad stelt als onrust te stoken in de en wijst er Engeland op d de tractaten verplicht is C ruimen. Een zeer hevige Kopenhagen, in de voois het voornaamste gebouw genfabriek Titan vernield. De schade wordt geschat kronen. Naar men vernee Britsche militaire overl Bcandinaviërs, die in den fontein aan de Republikl vochten en gevangen wen aangeboden dat zij vrijgJ worden, indien zij hun eer niet weer voor de republii vechten. Zii hebben echtei man geweigerd hun vr voorwaarden te koopen liever krijgsgevangen te - beloven niet weder voor de te zullen gaan vechten. I aan, dat de Scandinavi „verdrukte uitlanders" b dat de gecharterde persoi slag van Mager sfontein he dat de Scandinaviërs ver °P de republikeinen omda schoven werden op de geva Het totale verlies sche leger aan gedooden, vermisten gedurende den bedraagt 14,919, waarbij gevoegd worden 955 offi daten aan ziekte bezweken geldt alleen de dooden van Engelschen oorspron geen melding van de ve vreemdelingen, die onder vanen streden. In de te Johannes bende ZuidAfrikaansche schrijft de redacteur Fritz bit het kamp voor Ladysn „Een treffend bewijs wrikbaar vertrouwen op Go heb ik weer dezer dage lager (Pretoriadistrict) w, bten voor een godsdienr mannen stonden in een c sen. Daar begon het opee te sissen en knallen bover rechts en links vielen k Engelschen hadden waa bienschen verzameling schoten daar nu op. „Ik maak eenderBoere °P het gevaar en vroeg oi zou zijn uiteen te gaan. M

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2