luileDlanisck kriel De Koningin Regentes liep daarop de haven van Perim binnen om kolen in te nemen, het oorlogschip volgde, en 1 zond, in de haven gekomen, een officier aan boord. Deze maakte namens den commandant der Matbaron zijn excuus voor den veroorzaakten last, noteerde vervolgens verdere bijzonderheden en verliet daarop de Koningin-Regentes, welk schip verder geen moeilijkheden ondervond. N.R.Ct. De vereeniging Winkeliers- en Han delsbelangen te Rotterdam heeft, na vrij wel een einde gemaakt te hebben aan het rabatzegelstelsel aldaar, een circulaire verspreid, waarin zij mededeelt dat zij onder meer nog zichten doel stelt het ver krijgen van afschaffing van het plak- zegel voor kwitanties beneden 100, betere regeling der straatpolitie met betrekking tot winkel- en straatreini ging, een goedkooper telephoontarief, waardoor het ook den winkeliers en kleinen industrieelen mogelijk zal zijn zich aan te sluiton, lageren gasprijs, goedkoop en gemakkelijk recht, waar. door het den neringdoenden mogelijk zal worden op minder kostbare wijze on- willigen tot betaling te dwingen, af schaffing der staatsloteii), om daardoor te komen tot afschaffing van loterijen in de winkelnering en van winkelnering met cadeaux, een wet tegen valsche re clame en oneerlijke concurrentie in het algemeen, beter toezicht tegen het ver- valschen van levensmiddelen: Verder wenscht de vereeniging steeds op te komen voor de belangen van den winkel en handelsstand in het algemeen en die haver leden in het hijzonder. Vlisslngen 14 Februari. Hedenmiddag had in de societeitzaal van het Nedeiiands'ch loodswezen op den Noovdzeeboulevard een indrukwekkende plechtigheid plaats. Het aan wal zijnde personeel van 't loodswezen met dat der betonning en verlichting hadden zich aldaar vereenigd om afscheid te nemen van hun chef, den heer J. O. de Ruyter de Wildt en diens echtgenoote. Toen deze, begeleid door den nieuw benoemden inspecteur over het loods wezen enz. den heer J. A. van Maren Bentz van (Jen Berg, waren binnengeko men, werd door het dochtertje van den binnenloods K. Visser, mevrouw de Ruyter de Wildt met eene ongekun stelde toespraak een prachrig bouquet aangeboden, waarvoor door haar op even hartelijke wijze dank werd gezegd. Hierna nam de heer de Ruijter de Wildt het woord en zeide dat hij, na zoovele jaren als inspecteur hier over het loodswezen enz. werkzaam geweest te zijn, groote behoefte gevoelde, per soonlijk afscheid van het personeel te nemen. „In het verloopen tijdvak dat ik de eer heb gehad inspecteur in dit Dis trict te zijn, heb ik steeds van allen de grootste toewijding en plichtsbetrachting ondervonden, ging spreker voort, en on der voorstelling van mijn opvolger, den overste van Maren Bentz van den Berg, kan ik niet anders zeggen, of allen in het 6e district, .zullen steeds bij mij in aangename herinnering blijven wegens de aangename wijze, waarop gij allen mij mijne betrekking hebt vergemakkelijkt. Niet allen heb ik alles kunnen geven, werd hij terstond tegen hoog loon aan gemonsterd op de stoomboot Caiifornië, die den volgenden morgen naar Panama zoij vertrekken. Langs de zeekust van Caiifornië hangt, door het samentreffen van ver schillende luchtstroomen veroorzaakt, een zware, ondoordringbare nevel, een geelgrijze massa, die als een gordijn tusschen de kust en den stillen Oceaan hangt en de scheepvaart gevaarlijk maakt of zelfs geheel verhindert. Nau welijks had de statige Caiifornië, die eene volle lading en tal van passagiers inhield, de „Gouden Poort" verlaten en zich zuidwaarts gewend, of zij kwam reeds in deze nat neerslaande wolken massa. De zoo nabij liggende kust werd weldra onzichtbaar, men kon geen dertig pas voor zich uitzien, en daar het ge vaar voor aanvaring groot was, gleed de boot met slechts halve vaart, en onder aanhoudend blazen op den mist hoorn, dicht langs de kust door den wat zij verlangden, maar heb steeds ge tracht zooveel mogelijk was aan billijke eischen te voldoen." Na nog zijne beste wenschen geuit te hebben voor allen, die onder hem dienden, werd deze toe spraak daverend toegejuicht. Hierop verkreeg de heer PI.J. Karei, commissaris der loodsen het woord, en sprak den heer de Ruyter de Wildt als volgt aan „Hooggeachte Kolonel! Vergun mij U namens allen dank te zeggen voor üe bereidwilligheid, waarmede Gij ons in de gelegenheid hebt gesteld persoonlijk afscheid van U te nemen. In de eerste plaats zeg ik vriendelijk dank voor de gevoelvolle woorden, zoo even tot ons gesproken, U daarbij mede namens alle ambtenaren en het perso neel van het loodswezen, de betonning en verlichting hartelijk gelukwenschende met Uwe bevordering tot een hoogeren rang. 't Zij U gegeven in deze betrekking nog vele jaren werkzaam te zijn; en in den huiselijken kring aan de zijde van mevrouw uwe Echtgenoote, die zoo uit stekend den takt bezit U bet'huiselijk leven aangenaam te maken, voortdurend een gelukkig lqven te leiden. Wij betreuren diep de redenen, welke aanleiding hebben gegeven, dat onze hooggeachte Schout bij Nacht, de heer J. Spanjaard, ons heeft moeten verlaten hij toch was voor ons als een vader voor zijne kinderen. Maar daarentegen juichen wij de benoeming toe van U, wien wij in het ruim negenjarig tijdvak, dat wij de eer hadden onder Uwe be velen te dienen, hebben leeren hoogachten en waardeeren. Dienst doen vorderdet Gij van ieder onzer in hooge mate en waart Gij in de noodzakelijkheid straffen op te leggen, dan deedt Gij dit streng rechtvaardig, en niemand beter dan ik, die dag en uur met U samenwerkte weet, welk leed het U deed straf te moeten toepassen. Maar aan de andere zijde, wanneer Gij in de gelegenheid waart eene beloo ning toe te kennen, kon men het U zoo aanzien, dat Gij deeldet in de vreugde van hem, die de belooning ontving. Zie, Kolonel, een chef, die zulke eigenschap pen bezit, moet wel door zijn onder- hebbenden worden geëerd en bemind. Geloof niet, Kolonel dat hetgene ik bier zeide, ijdele klanken zijn, doch woorden uit het hart voortkomende ge sproken, als tolk vari allen. Gaarne hadden wij U een stoffelijk blijk van waardeering willen aanbieden, doch Uwe gevoelens daaromtrent moeten wij eer biedigen. Kolonel 1 de betrekking, welke Gij op het punt staat definitief te aanvaarden, legt U de verplichting op te waken voor het Loodswezen in het algemeen, doch ik neem de vrijheid, ambtenaren en per soneel van het 6e district in het bijzonder in Uw vriendelijk aandenken aan te bevelen. Mannen ik verzoek U, ter bezegeling mijner woorden, uit volle borst een driewerf hoera aan te heffen voor onzen nieuwbenoemden Schout bij Nacht en zijne Echtgenoote." Dit. geschiedde en daarna nam de heer de Ruijter de Wildt, getroffen door dit blijk van waardeering van alles, wat hij voor het personeel van den loodsendienst geweest was, het woord en bracht in gevoelvolle bewoor dingen zijn dank uit voor het daar tot hem gesprokene. Hij betuigde hierbij, dat hij niet in gebreke zou blijven zijne beste wenschen te blijven koesteren voor het personeel van het 6e district. Ook deze toespraak werd warm toe gejuicht. Daarop bracht de voorzitter van het bestuur der loodsensocieteit, de rivierloods Visser, een warme hulde aan den inspec teur, vooral hetgeen hij in het belang dichten, kwalijk riekenden nevel. Als een zak hing deze om hot schip, en daarbij werkte de onaangename schelle toon der signalen ontzenuwend zoowel op de manschappen als op de passagiers. De aanblik van het heldere blauwe water in de haven van Frisco en de vele bont gevlagde, voor anker liggende schepen had Jimmy een weinig opge monterd met zware halen ademde hij de sedert drie jaren ontbeerde frissche zeelucht in en liet zich de verkwikkende koelte, waarnaar hij in de bergen zoo dikwijls verlangd had, vrij om de ooren spelen. Zijn geld was weg, daaraan bestond geen twijfel, en er was geen mogelijkheid, het ooit terug te krijgen de directeur en de beambte waren met hunne buit reeds lang in de zeker heid. Zou hij weer naar de bergen terugkeeren en nog eenmaal, zijn geluk zoekend, van voren af beginnen Neen want inmiddels leden zijne vrouw en kinderen gebrek dat ging niet. Naar uis moest bij thansal was hij ook der sociëteit had verricht, waarop de heer de Ruijter de Wildt zeide het doel waar mede de sociëteit was opgericht ten zeerste toe te juichen en allen aan spoorde het hunne aan te brengen tot verwezenlijking van dat doel. Nadat ook deze toespraak luide was toegejuicht, nam de heer de Ruijter de Wildt met zijne echtgenoote afscheid van het personeel, na den commissaris der loodsen, den heer H. J. Karei, den ontvanger der loodsgelden J. W. Pisuisse, en den heer A. Prince te hebben dank gezegd voor de door hen verle.ende hulp en medewerking bij de uitoefening van zijn dienstwerk. De warme handdruk, die menigeen ontving, getuigde van hetgeen in den heer de Ruijter de Wildt omging, die van hier wel moet heengaan in het volle bewustzyn, dat hij hier niet te vergeefs het zijne heeft gedaan voor den bloei en het welvaren van het Neder- landsch loodsenpersoneel. De Vereeniging „Uit het Volk—„Voor het Volk" te Middelburg zal dezen win ter nog, op het laatst van Maart of begin van April, eene uitvoering doen geven van de kindercantate «Leiden's strijd en Zegepraal" van de heeren W. H. Hasseibach en A. Lijsen, beiden leeraren aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. De bekende cantate „Michiel Adriaanszoons de Ruy ter" is van dezelfde heeren. De begelei ding zal waarschijnlijk geschieden door het strijkorkest van het 3e reg. inf. uit Bergen-op-Zoom. Op Schouwen vinden tegenwoordig nog al wat personen werk in de vlas industrie, daar in den afgeloopen zomer vele landbouwers het vlas niet verkocht hebben en het nu zelf laten bewerken. Vroegere jaren was deze industrie daar zeer bloeiende, doch de laatste jaren was zij van geen beteekenis. Men meldt ons uit Zuiddorpe De vereenigde metselaars en timmer lieden to Axel hebben in een gecom bineerde vergadering besloten voortaan 12 cent loon per uur te eischen. De werkbazen hebben in een vergadering besloten aan dien eisch niet toe te geven, maar het loon van 10 cent op 11 cent per uur te brengen. Men meldt ons uit Overslag Ter gelegenheid van de loting voor de nationale militie te Wachtebeke hebben eenige lotelingen van Overslag en Koewacht in ons dorp zich zoo ergerlijk gedragen, dat alle herbergiers hunne deuren sloren. Aan vechtpartijen heeft het niet ont broken. Erg stichtend voor de jeugd die zulke tooneelen bijwoont. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Dinsdagmorgen werd van een werk man een zijner beenen op twee plaatsen gebroken door het kantelen van een ijzeren balk, dien hij hielp laden op een wagen. In de Woensdag voormiddag ge houden vergadering van den gemeente raad werden drie nieuwe belastingver ordeningen voor de tweede maai gewijzigd, naar aanleiding eener opmer king van Ged. Staten. Van twee andere belasting-verordeningen is de kon. goed keuring ingekomen. arm, zonder een penning op zak, zoo kon hij toch gezond en wel tot de zijnen terugkeeren en in vlijtigen arbeid zijn leed vergeten. In den dichten nevel overviel hem echter weder zijne oude zwaarmoedig heid. De gedachte aan de drie jaren /waren arbeid, de groote vermoeienissen van het leven in de rnynen, het met zooveel moeite verworven en thans op éen oogenblik verloven geld, drukte hem als lood op het hart en deed hem bijna vertwijfelen. Zou hij in zijne geboorte plaats niet door ieder bespot worden Ongetwijfeld had Mary overal verteld hoe welgesteld hij thans was en nu moest hij zijne lieve joDge vrouw straatarm onder de oogen komen Hij had het geld willen gebruiken, om het zijne vrouw wat gemakkelijker te maken en zijne kinderen eene betere opvoeding te geven. En die zeepbel was nu uit eengespat Wordt vervolgd.) Uit Breukelen wordt aan de N.R. Ct. gemeld Zaterdagavond kwam alhier een sla gersknecht hevig in zijn gelaat bloedend aan zyn patroon mededeelen dat hij vlak onder het dorp was aangerand door twee mannen, zoo en zoo er uitziende, die hem aangrepen, over het gezicht gesneden en van zijn portemonnaie be roofd hadden. Onmiddellijk werd de po litie er van in kennis gesteld en, af gaande op de mededeelingen van den aangerande, vertrokken eenige mannen per fiets in de richting van Utrecht, waarheen de straatroovers zouden zijn verdwenen. Rijks- en gemeentepolitie doorzochten de hooibergen, doch zonder resultaat en ook de fietsrijders keerden zonder iets verdachts gezien te hebben, terug. De politie kreeg argwaan en nam het knechtje in scherp verhoor.En wat 'oleek, nadat men tot 4 uur 'snacbts in de weer was geweest? Dat de jongen, löjqar oud, het verhaal verzonnen had om zijn vertering van liet geld dat hij voor zijn patroon had ontvangen te dek ken, hij had zich met een spijker ver schillende sterk bloedende verwondingen in het gelaat toegebracht. Te Roosendaal (N. Br.) drong een troep jongens uit Oudenbosch Zon tag in de koffiehuizen, weigerde betaling en nam zelfs de glazen mede. Bij den heer Broos werd tiet koffiehuis zoo goed als leeg geplunderd schilderijen werden van den muur getrokken, glaswerk en lampen verbrijzeld zelfs het laken van het biljart en het behangsel stuk gesneden. Bovendien werd de vrouw des huizes mishandeld. Niemand weet de reden dezer wan daden. -- Uit Oldenzaal meldt men dat. daar tegen 2 Pruisische gendarmen proces verbaal is opgemaakt wegens onbevoegd optreden aldaar. Zij kwamen namelijk te Oldenzaal om zekeren N. die uit Duitschland voortvluchtig was, op te sporen, zonder echter in het bezit te zijn van een bevel tot aanhouding door de Nederlandsche justitie afgegeveu. Te Rotterdam is op den Wester singel een 17jarige loopjongen door een vermoedelijk uit een flobertgeweer gelost schot, in zijn rechteronderbeen getroffen. De kogel is in het been blij ven zitten. De dader is onbekend. Te 's Graven hage werd door een jonkman een revolverschot gelost op een meisje, dat op straat neerviel. De dader vluchtte en wierp zijn wapen weg, maar werd door voorbijgangers gegrepen en aan de politie overgegeven. Het meisje is naar het hospitaal overge bracht, waar bleek dat zij niet gevaar lijk aan 't oor getroffen is. De dader, êen 21 jarig los werkman, heeft bekend. Men zegt dat het meisje niets van zijne liefde wilde weten en hij zich daarover wreken wilde. Het krankzinnigengesticht te Dord recht; behoort nu ook tot de geschiedenis. Bij koninklijk besluit van 1 dezer is het opgeheven. De trek van arbeiders naar Duitsch land neemt in de laatste dagen in de Drentsche veenstreken sterk toe. Een groot arbeidsveld wordt daar aan het Dortmund EemskaDaal geopend. De kanaalmaatschappij vroeg niet minder dan 800 werklieden tegen ruim 19 cent per uur. Vele arbeiders, die geruimen tijd niets verdienden, hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Op de mailboot Leopold II, van Ostende is eene dame overboord gespron gen. De zeer onstuimige zee had haar spoedig verzwolgen. Alle pogingen om haar te redden waren vergeefseh. Een groote opschudding werd Zondag namiddag in een Brusselsche kerk teweeggebracht door een reeds be jaard, netgekleed heer, die op een stoel naast den predikant geklommen, een sermoen hield, dat over geheel andere dan geestelijke zaken liep. De politie werd gehaald en toen bleek het een Hollandsch advocaat te-zijn, die tijdelijk te Brussel vertoevende, plotseling krank zinnig was geworden. Hij is nu in een hospitaal en aan zyn familie is bericht gegeven van het ongeluk. In de Fiansche Kamer is door de regeering een wetsontwerp ingediend be treffende het strafbaar stellen van rede voeringen en daden, die der regeering vijandig zyn. Dit ontwerp dankt voor namelijk zyn ontstaan aan de aanvallen, waaraan de regeering van de zijde der geestelijkheid blootstaat. De eenmaal zoo schitterende ex- keizerin Eugénie ligt thans te Parijs ziek aan inflenza. Haar toestand baart zorg. Baron Adolphe de Rothschildl onlangs te Parijs overleden, werd wti| eens door zijn rijke familie een „arm-i Rotschild" genoemd. Maar de ,.armt'| man had toch een vermogen van 20(J millioen francs en zijn huis in het Pat Monceau was vol kunstschatten. Daarbij deed hij veel wel aan nog I armer menschen dan hij. Naar meel verzekert, besteedde hij ongeveer 15001 francs per dag aan liefdegiften. Men zegt dat het Centrum van I den Duitschen Rijksdag voor het vloot 1 plan zal stemmen als de regeericg aanl de jezuiëten den terugkeer naar Duitsch-1 land toestaat. Te Pretoria heeft de veilige aan komst van zes nieuwe Greusot-kanon-1 nen waarschijnlijk door een Franscite stoomboot over Louremjo Marques aan gebracht, veel vreugde veroorzaakt. In Engeland veroorzaakt de oorlog I al meer en meer ellende. Er is bijna geen familie of ze is in den rouw, ot verkeert in ongerustheid omtrent bloed verwanten op het oorlogsterrein. Vooral I de hoogere standen lijden er onder. En waar men lydt of in angstige spanning verkeert, gaat de geest niet uit naar vermakelijkheden. En daar er dus geen partijen of diners gegeven werden, lijdt de handel te Londen daar ontzettend schade door en zelfs zij die vermakelijk, heden op touw gezet hebben, zien die onbezocht. Het zal wel onmogelijk zijn al de schade te berekenen, die deze hatelijke oorlog aan den Engelseheu handel ver oorzaakt. Men zegt dat een Italiaansch aitil- lerie-officier de kunst heeft uitgevonden om op grooten afstand te pholografeeren. Naar zijn stelsel kunnen photografisehe opnamen genomen worden tot op een afstand van 18 kilometer. Aan de Morning Post meldt men dat de Boeren zich roudom Ladysmith zoo sterk verschanst hebben dat een kleine macht voldoende is om eiken uitval van het garnizoen te beletten. Aan de Toegela zijn hunne stellingen zoo sterk dat de Duitsche militaire attaché zeide dat om ze met eenigen kans van welslagen aan te vallen, er minstens twee legercorpsen noodig zijn. Volgens de Daily Mail heeft de bezet ting van Kimberley sedert 8 Januari gebrek aan vleesch. Een Vrystaatsche dame schrijft aan de Express Mijnheer. Ik wil jou net een vraag vra en dit is of het nou mooi is dat partij van onze mense nog zoo achter die rooies aan gaan, want nou noemt hulie de Burgers niet meer op hulle rechte, edele en prachtige naam namelik Burgers, maar zoo als ik gezien het in die telegrams van 13 en 14 dezer troe pen. WerkeUk do groot3te beleediging die hulle ver onze dappere en edele bur gers kan goe, want zooals ons almal verstaan beteekent «trooper" een Engel- sche huurling moordenaar. De bijzondere correspondent van de Kaapsche „Argus" geeft een interes sante beschrijving van de positie te Kimberley. Dit schrijven is gedateerd 13 Januari, en zegt, dat men slechts '/a vleesch per dag per man kon krijgen, en sedert 8 dezer was drie kwart van het vleesch, dat uitgedeeld werd, paar- devieesch en een kwart rundvleesch. Het sterftecijfer voor December was per duizend blanken 60 en gekleurden 138.3. Da kinderen schijnen echter veel zwaarder te lijden. Onder blanke kinde ren was de sterfte 67.11 percent en onder gekleurden 91.27 percent, of een gemiddeld sterftecijfer van 79.19 percent. De berichten omtrent Mafeking loopen tot 10 Januari. Daarin klaagt men over schaarschte van whisky. Naar men beweert zegt Ons Land" bestaat er kans, dat een aantal man nen der Yeomanry, die aan de Kaap komen, zich in Zuid-Afrika zullen ves tigen. De meesten hunner zijn landbou wers, en znllen waarschijnlijk gebruik maken vau de gelegenheden, die dit land voor immigranten van die soort oplevert. Vele jongelui trekken blijkbaar als vrijwilliger mede uit, omdat zy dit een goedkoope manier vinden om in Zuid- Afrika te komen en zij zich daar willen vestigen'. Deze immigratie is voor den Ilollandschen stam niet zonder gevaar. Het blad heeft ook vernomen, dat de wond, die generaal Bulier den 15en December by Colenso kreeg, in zijn ge zicht was en zyn kakebeen en tong kwetste. Wellicht, dat de generaal zich hier door zoo licht verspreekt, als hjj den datum van zijn intocht in Ladysmith noemt. AFRIKA. De Engelschen helj jang wil gehad van hunne van Bastaardnek en Hobskirks, zij de Boeren met granaatvuur v| Spoedig kwamen de Boereu nu lagen weer de Engelschei beurt om te retireeren en wa genoodzaakt alle voorposten bij de plaatsen naar de Modderriv1 te trekken. Te Slingerfontein ze dezelfde achterwaartsche maken daar de Boeren hun flank bedreigden. Het blijkt bij die bewegingel kalm toegegaan te zijn als d^ ten deden vermoeden. Daily dat er ernstig gevochten is enl schen zware verliezen leden.Zel| twijfelachtig zijn of de Engelscf burg wei kunnen houden. Boven de terugtocht noodzakelijk omdd ren in groote macht aanwezig een zwaar kanon in stelling plaatst, dat den geheelen omtrek Uit Barkley West kwaml Engelsehe kamp aan de Modder' 1200 tal vluchtelingen, die dat daar in hun streek een oj nood heerscht. Ze waren door gezonden, die verklaarden d| niet langer houden konden. Voorloopig zullen we naar nier veel meer hooren vatj Engelschen uitlichten op ooij in het noorden der Kaapkolo Modderrivier, want de hoofdpJ heeft gedecreteerd dat geen meer zullen doorgelaten wol besluit dat, zooals men weet, nomen wordt als er niets goe| den valt. „Uit de lucht gevallen" I zeggen van een 2000 Engelschl die tegen het einde van Decej de Mapoeta, op de grens tusschl land en het Portugeesche gl kwamen en bleken 2000 buit gestelde Engelschen te zijn, waande dat met generaal Wl| en wel te Ladysmith geborgf maar op den terugtocht uit dwaalden en weken lang dod land rondzwierven, zonder se in lompen, honger lijdende. Ol tugeesche gebied werden zij Dit verhaal vindt men il Bleu, aan wie het uit Pretorijl deeld is. Het klinkt zeker zon| noeg. In de laatste dagen is dement van Kimberley door met kracht hervat. Het regerj in de stad, die veel schade Mafeking schijnt thans n| beschoten te worden, naar I zullen de Boeren de bezettinf vechten, maar door uithonge] zaken zich over te geven. Als maar een paar weken nog k| den, zal Lord Roberts ze kom erf Dit heeft hij althans beloofd, dat Buller ook op dezelfde w zetting van Ladysmith troost| Buller schyut tegenwoordig nieren, geen wonder trouw! zoo onplezierige ondervinding dagen. Officieel wordt nu opa zijne verliezen van 5 tot bedroegen 26 man gesneuv| gewond. (Ie Bericht.) Een Berlijnsch blad zegt niel omtrent den toestand waar bevindt. Het beweert dat hi tigen terugtocht in de ric Estcourt zou gemaakt hebber Ladysmith de voorraad opraa pen gedemoraliseerd zijn en standsvermogen uitgeput is. deelt verder mede dat de beweging van generaal Jou Greytown en Wéston een veroorzaakt te Durban en Pifj burg. Als men hierby voe Boeren met hunne sterke vers waarop 100 kanonnen droigei trekken van de Toegela z< onmogelyk maken, kan mt werkeloosheid van Buller we Maar de Engelschen weten h eene verklaring te geven, slechts zijn reculer pour mie een terugtrekken dus om niet een aanval te kunnen doen.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2