I Gemeenteraad En zoo zal dan eindelijk het stoomvos zjjn intrede doen op de eilanden Schou wen en Duiveland. Het voor en tegen is van alle zijden bekeken en nu is binnenkort de tijd daar die in deze een beslissing zal zien nemen. Dinsdagmiddag heeft te Zierikzee de plechtige installatie plaats gehad van den heer mr. J. P. Hofstede als substi tuut-officier van justitie bij de Recht bank aldaar Binnenkort zal, naar wij vernemen, de aanbesteding worden gehouden voor het bouwen van een nieuw post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen, De kosten worden op ongeveer f 40.000 begroot. Men schiijft ons uit Ter Neuzen In zijne zitting van Donderdag besloot de Raad adhaesie te betuigen aan het adres van den heer Mr. J. G. van Deinse te Hulst aan den Minister van Waterstaat gezonden in zake bevaar- baarmaking voor rekening van den staat van het verwaarloosde kanaal Axelsche Sassing Hulst. Aan den inspecteur van politie word op zijn verzoek f9,75 toegekend als schadevergoeding voor het stuktrekken van zijn uniform, bij het arresteeren van een dronken Engelschen matroos, terwijl B. en W. werden gemachtigd tot het verrichten van het uoodige vour het in orde brengen van het voor te lefoonkantoor te Sluiskil aangewezen lokaal. Op de generale repetitie en uit voering, Woensdag en Donderdag door de zangafdeeling „Geduld Overwint- der Vereenigde Handwerkslieden"gehouden, is f8,— gecollecteerd voor de werke- loozen door den Transvaal-oorlog. Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Hulst, W. Overbosch, thans in dezelfde betrekking te Dirksland. Het bestuur van de afd. Middelburg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen is gemachtigd deel te nemen aan de leerplichtmeeting vanwege het hoofdbestuur te houden. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJz^n- dijke, de heer F. Ydema, cand. te Jou- wert (Friesland,) die voor Sybekarspel heeft bedankt. Zitting van 9 Februari. Voorzitter de heer Jhr. Mr. van Doorn van Koudekerke. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren Delvoye, van Raalte, Wibaut en Chevalier. Eén vacature. De Voorzitter opent de vergadering met de volgende toespraak „Ofschoon van het nieuwe jaar reeds meer dan een maand verloopen is, ver wacht gij toch van mij in deze onze eerste vergadering als naar gewoonte een terug blik op het voorbijgegane. In de eerste plaats valt ons oog op den zonnigen dag nu ruim twee maanden geleden waarop H. M. onze geliefde Koningin met Hare Koninklijke Moeder in onze gemeente kwam ter verwelkoming van HH. KK. MM. den Keizer en de Keizerin van Duitschland, waarbij velen onzer opnieuw gelegenheid hadden, zich te overtuigen van de treffende vriendelijkheid van H. M. De samenstelling van uw college onder ging in zooverre verandering, dat in de plaats van de heeren Bakker en Van dei- Bilt, dje, aan de beurt van aftreding, zich niet herkiesbaar stelden, gekozen werden de heeren Van der Meer en Geelhoed, terwijl de voortdurende ziekte van den heer Kloppers hem verhinderde, ouze vergaderingen bij te wonen. De algemeene gezondheidstoestand was niet ongunstig. In zielental ging de gemeente weer vooruit, want de bevolking, die op 1 Jan. 1899 18372 bedroeg, telde op 31 Decemb. 19034 personen, alzoo 662 meer. Er vestigden zich hier 235personen moer dan er vertrokken en er hadden 427 meer geboorten plaats dan sterfgevallen. Het aantal geboorten bedroeg 724 of 34 meer dan in 1898 en 297 sterfgevallen of 9 minder dan in 1893, terwijl het aantal huwelijken 117 bedroeg tegen 82 in 1898. Het bouwen van nieuwe woningen hield gestadig aan. Aan bouwgrond verkocht de gemeente voor ruim f 34000, voor ongeveer 44 wo ningen tegen f 5G700 in het vorig jaar. Bij zondere vermelding verdient wel, dat de zuidzijde van den oprit geheel volgebouwd is, waal-mede een fraai stadsgedeelte werd verkregen. Als de voornaamste besluiten, door U in het afgeloopen jaar genomen, mag ik noemen het vergrooten der scholen A, B en D de verbouwing der scholen E en Fde aankoop van ruim 15l/o H.A. grond ten noorden van het midden-reduit en de machtiging tot onderhandelen met het Rijk om dien grond te ruilen tegen het tegen woordig exercitie-terreinhet aangaan eener geldleening groot f 78,000.; liet maken van een bergplaats op het „Eiland" voor de brandspuit eu van een grond- keerenden muur aan den opritde ver hooging van loon voor de werklieden en arbeiders bij de gemeente-fabricage en bij den reinigingsdienst en Jiet aanschaffen vau een stoombrandspuit. Verder werd door U in beginsel besloten tot het oprichten eener nieuwe school met onderwijzerswoning op het „Eiland", eu eindelijk het laatste, maar misschien wel het gewichtigste besluit, tot het aan gaan eener overeenkomst met de firma Meijer, Reuser Co. tot ontwikkeling dei- badplaats. Niet onvermeld mag ik laten het ernstig spoorwegongeluk aan het station op IJuni dat drie slachtoffers eischte, van wie twee ingezetenen der gemeente. Ook spijt het mij u te moeten herinne ren aan het feit, waardoor de rust en orde in onze stad op gevoelige wijze verstoord werden.Laat ons hopen dat dergelijke voor vallen hier nooit inoer mogen plaats viuden. Waar ik met dankbaarheid erken, dat het bij de tot standkoming van het genoem de aan uwe medewerking niet ontbroken heeft, daar mag ik vertrouwen, dat die ook verleend zal worden wanneer in dit jaar weder zeer gewichtige zaken uwe aandacht en beslissing zulleu vragen. Van harte wensch ik u toe, dat gij den noodigen lust en opgewektheid zult hebben om met het cfegeiijkscli bestuur samen te werken en u, zooveel iu uw vermogen is, aan de belangen der gemeente te wijden, waartoe u kracht eu gezondheid geluk on voorspoed voor uwe personen en gezinnen mogen geschonken worden." De loden gaven blijken van instemming met het gesprokene. De heer van Uije Pieterse dankt na mens de leden van don Raad voor de wenschen in het belang van de gemeente door den Voorzitter uitgesproken.Hij uitte wederkeerig de beste wenschen voor den Voorzitter en zijn gezin en gaf de ver zekering dat de Raad zal medewerken met het dagelijksch bestuur in het belang der gemeente en den Burgemeester zoo veel mogelijk zal steunen. (Applaus.) De Voorzitter dankte voor deze woorden en den Raad voor zijn instemming. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Tot het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid van den Raad, den heer J. Bos Azn., werd door den Voorzitter eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren Kalbfieisch,Loois en Rottier. Tijdens dat onderzoek werd de zitting geschorst. De commissie, teruggekeerd, conclu deerde by monde van den heer Loois tot toelating van het nieuw gekozen lid dienovereenkomstig werd besloten. Hierna werden verschillende mede- deelingen gedaan van goedkeuring van genomen raadsbesluiten, o.a. een dank- tuiging van mej. M. C. Loois voor haar benoeming tot onderwijzeres alhier. Ver der een schrijven van de commissie van toezicht en beheer der Bank van Leening, dat,aangezien heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie verklaard hebben onbe voegd te zijn tot het nemen eener be slissing in zake de bestemming van het batig saldo der Bank van Leening, het bestuur zich thans gewend heeft tot H.M. de Koningin. Nog werd megedeeld dat de gemeencebegrooting voor 1900 door Gedep. Staten, behoudens enkele opmerkingen, was goedgekeuid. Nog was ingekomen een verzoek van den vader en de moeder van het gasthuis om eervol ontslag tegen 30 April, dat in handen gesteld werd van de regenten van genoemd gesticht. Van het bestuur der afd. Vlissingen van den Algemeetien Ned. Titnmerlie- denbond was ingekomen een verzoek om in de bestekken der voor de gemeente uit te voeren werken een minimumloon voor timmerlieden verplichtend te stellen van 19 cent per uur. Dit adres werd gesteld in handen van de cornmissiën van de fabricage, financiën en van B. en W. om advies. Van de trekkende leden der Zeemans- en Visschersbeurs was een adres inge komen, waarin gezegd wordt dat zij, met het oog op den minder rooskleu- rigen financiëelen toestand der fondsen, tot uitbetaling der driemaandelijksche trekking van genoemde ledon, besloten eene vergadering te beleggen, teneinde zoodoende tot de slotsom te komen welken weg in te slaan om in deze zoo mogelijk verbetering te brengen. Bedoelde vergadering kwam in deze tot het be sluit om aan den Raad te verzoeken de deur der beurs tot toelatiDg van nieuwe leden, welke op wiskundig advies door het bestuur van dit fonds reeds 4 jaren gesloten is, weder open te zetten, met dien verstande, adressanten daarbij het vtrzoek doen, om wijziging in de sta tuten en wel voornamelijk in art. 12, 16, 23 enz., enz., welke noodig zullen geacht worden om die opening met sne- ces te doen plaats hebben. Met een en ander wenden do trekkende leden zich tot den Raad. als den vertegenwoordiger van hunne belangen, met het verzoek de behulpzame hand te bieden, teneinde deze beurs zoo mogelijk in normalen toestand te brengen voor het doel waar voor zij oorspronkelijk volgens het slot van art 16 der statuten bestemd is ge weest. Dit adres werd gesteld in handen van de commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs. Van 24 personen, betrokken bij het drukke vervoer met rij- en voertuigen, op den Prins Hendriksweg, was een adres ingekomen, waarin wordt gewezen dat die straatweg zoo als bij nu is, een aaneenschakeling van hoogten en laagten, zeer tot groot ongerief van voer- en rijtuigen, dat voorziening hierin geen luxe, doch een bepaale behoefte is. Hoofd zakelijk wordt genoemd het gedeelte van den weg van de goederenloods St.-sp. tot aan het station. Redenen waarom adres santen zich tot den Raad wenden om aan een goede bestrating zijn attentie wel te willen verleenen, teneinde aan dit gebrek te gemoet te komen in het al gemeen belang. Dit adres werd gesteld in handen van Burg. en Weth. ter af doening, waarbij de Voorzitter mede deelde, dat Burg. en Weth. toch reeds voornemens waren hierin vei betering to brengen. Aan den heer H. J. Ganderheiden weid eervol ontslag verleend als lid der ge zondheidscommissie en aan mej.M. E. J. Hornstra Dijke met, ingang van 1 April e.k. als gemeente-vroedvrouw. Tevens stelden Burg. en Weth. voor, gemachtigd te wurden sollicitanten naar de vacante betrekking op te roepen tegen een jaarwedde van 300. De heer Loois wenschte om bijzondere redenen deze machtiging nog aan te houden. Dit wordt goedgevonden. Hierna was aan de orde de benoeming van een lid van den Raad tot lid van het Algemeen Armbestuur. Benoemd werd de heer van der Meer met 7 stem men.De heeren Rottier en Geelhoed krij gen ieder 1 stem. De heer van der Meer vond het dat hij verstandig handelde voor deze be noeming te bedanken. Hij zou daarom deze benoeming wenschen aan te houden tot eene volgende vergadering. Na een opmerking van den Voorzitter, verklaarde hij bereid te zijn de benoeming te aannemen met ingang van 1 April. Aangezien hiertegen bij den Raad geen bezwaren bestaan, werd alzoo bosloten en den heer van der Meer door don Voorzitter geluk gew'enscht met zijne benoeming. Uit de ingediende voordracht tér be noeming van een lid der gezondheids commissie, bestaande uit de heeren M. J. Ketting, en J. Loois, werd eerstge noemde benoemd met 9 stemmen. De heer Loois verkreeg 1 stem. Aar G. P. Feij en D. Stioo Wzn. (firma Feij en Stroo) werd, op voorstel van Burg. en Weth., een stuk gemeente grond verkocht ter oppervlakte van 243.02 M2, gelegen aan de verbindings straat tusschen de Badhuis- en de Hobeirt- straat, teneinde daarop woonhuizen te kunnon bo"wen, tegen den prjjs van 8 per M2, alzoo voor een som van 1944.16, benevens 60.55 voor 17.30 M2. trottoirband en 106.40 voor 53.20 M'. klinkers. Vooigesteld werd. Aan mej. M. E. J. Hornstra-Dijke, eervol ontslagen gemeente-vroedvrouw met ingang van 1 April e. k. tot wederopzeggens toe een jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas te verleenen van f 100. De heer Kalbfieisch verklaart zich tegen dat voorstel. Hij vindt deze be trekking niet zoo bijzonder gewichtig. Mej. Hornstra is reeds geruimen tijd ziek geweest en heeft hare belooning gehouden en vindt nu het offer van 100 per jaar zeer overdreven. De heer Gewin vond het een uitstekend denkbeeld haar te helpen. En om die menschen nu maar half te helpen vindt hij zeer treurig en is hij dan ook voor het voorsfel van Burg. en Weth. De heer Van Uije Pieterse zou het hard vinden het verzoek van de hand te wijzen. De menschen hebben geen vermogen en ook in het gasthuis komen kleine behoeften voor, waarin voorzien moet worden. Hij zou het daarom zeer jammer vinden als het verzoek gewei gerd werd door de leden van den Raad. De heer Geelhoed kan zich zeer goed vereenigen met hetgeen de heer Kalb fieisch in het midden gebracht heeft. De heer Van Uije Pieterse wijst nog op een antecedent. De heer Hazenberg heeft als gemeente-geneesheer f 300 per jaar verkregen. Hjj vindt daarom dat het niet billijk is het verzoek van adres santen te verwerpen. De heer Kalbfieisch merkt op dat beiden in het gasthuiswerden opgenomen, dat ook reeds f 260 kost. De Voorzitter merkt op dat zij buiten hun schuld onvermogend zijn. Als gemeente-ambtenares heeft zij recht op dien steun. De heer Kalbfieisch repliceerend, zegt dat hij evenveel medelijden heeft met die menschen als de Raadsleden, doch hij vindt het overdreven. In stemming gebracht, wordt daarop het voorstel van Burg. en Weth. aan genomen met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren Kalbfieisch, Geelhoed en Loois. Hierna kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting der gemeente-plakborden aan de beide gemeenteboden C. de Vries en J. H. Appel, onder verschillende voor waarden. De verpachting geschiedt voor den tjjd van 3 jaren, ingaande 1 Maart I960 en eindigende 28 Februari 1903, tegen eene pachtsom van 40 per jaar. Dit voorstel werd zonder stemming goedgekeurd. Naar aanleiding van het adres van den adjunct-commies bij den Burgerlijken Stand, den- heer C. P. I. Dommisse, om verhooging van jaarwedde stellen B. en W. voor, op grond dat adressant laatstelijk met ingang van 1 Januari 1899 100 verhooging heeft gehad, afwijzend op het adres te beschikken. Twee leden van de commissie voor de financiën adviseeren tot goedkeuring van het voorstel van B. en W., terwijl één lid zich zijne stem wenscht voor te behouden. Overigens adviseert de commissie B. en W. uit te noodigen de noouige voor stellen bij den Raad in te dienen tot het bepalen by verordening van een minimum-loon en maximum-jaarwedde voor de ambtenaren ter gemeente secretarie. De heer Gewin komt het voor dat het verzoek van den heer Dommisse op alleszins billijke gronden rust. Hij vraagt financieel gelijkstelling met den ranggenoot. De adviezen van het dag. bestuur komen hem voor geen aanleiding te kunnen geven voor de afwij zing van het verzoek. De vraag is hier alleen of zijn verzoek billijk is of niet. Hij heeft destijds ook gepleit voor ver hooging van de jaarwedde van den heer Klomp. De financieele gelijkstelling van een ranggenoot op dit standpunt heeft spreker zich alleen geplaatst. De heer Rottier gaat ook mede met het voorstel van den heer Gewin uit een oogpunt van billijkheid. Als er bezwaren mochten zijn deze verhooging reeds nu in te laten gaan, dan zou hij willen dat dit bij het opmaken der volgende begrooting geschiedde. De heer Kalbfieisch zou het verzoek willen aanhouden tot eene gelijke regeling is gemaakt; hij wilde eerst afwachten tot wij eene vaste regeling hebben. De heer van der Meer zegt dat de heer Dommisse een beroep op onza rechtvaardigheid doet en de Raad moet beginnen met rechtvaardig te zijn.B.en W. zeggen dat zij over zijn werk tevreden zijn. Reeds vroeger werd hij gepasseerd toen een ander werd voorgetrokken en waar B. en W. tevreden zijn, meent hij dat de reden elders moet gezocht worden.Strikt rechtvaardig zijnde moeten wij hem gelijkstellen met zijn raogge- nooten. Hjj bleef als commies f 300 achter. De heer Kalbfieisch zou het voorstel willen doen om de zaait aan te houden tot een definitieve regeling verkregen is. De heer Gewin spreekt uit beginsel van rechten daarnaar dient gehandeld te worden. Hij doet daarom het voorstel het bedrag der beide adjunctoommiezen gelijk te stellen. De heer Verkuijl Quakkelaar vroeg of het verzoek niet een klein beetje tusschentijds was. Bij de behandeling van de begrooting zou het raison d'etre hebben. Nu kan er morgen weer wei een ander komen. De heer Gewin repliceerende, zegt dat het weer de gewone argumenten zijn, waarmede men den raad met een kluitje in het riet denkt te sturen Hij heeft evenwel nog geen antwoord gekregen op de groote vraag welke hij p rtinent handhaaft :of het hier recht is? j De heer Quakkelaar ontraadt het voor- stel van den heer Gewin. De heer Van der Meer zeido nog, naar I aanleiding van eene opmerking van den i heer Quakkelaar, dat de heer Dommisse bij de behandeling van de begrooting had I mceten komen omdat in the oegrooting de verhoogingen waren opgenomen. Adres- sant wist niet of hij een verhoogiDg I had gekregen alvorens deze vastgesteld was. Hij is niet buitentijds gekomen. Met een nieuwe regeling kan men nog wel j jaren wachten. Nadat dit recht geschied is hoopt hij dat een voorstel dienaangaan de zoo spoedig mogelijk zal komen. Da heer Gewin nogmaals het woord voerende toonde aan dat men hier hetlicht laat vallen op een plan waarop het niet hoort. Men draait om de zaak heen, noemt het met in tjjds, morgen kunnen wel anderen komen, je had bij de begroo ting moeten komen en dergelijke dingen meer. Dit laatste argument is reeds ge heel te niet gedaan door den heer van dei- Meer. De heer Verkuyl Quakkelaar repliceert nogmaals en zeide dat van voorrang, zoo als de heer van der Meer zeide, geen sprake is( De Voorzitter zeide dat bij het opmatten van de begrootiDg overwogen is of de jaarwedde van de ambtenaren verhoogd moesten worden.B. en W. hebben wel de gelijk besproken welke verhoogingen gewenscht waren. Zjj hadden geen reden om den heer Dommisse weer te verhoogen, waar andere ambtenaren in 2 jaar niets hebDen gekregen. Men moet tegenover dezen gelijk handelen. De aan vraag is ook niet tijdigtijdig is bij de begrooting, wanneer de jaar wed-I en wor den herzien. De heer Gewin zegt nogmaals dat het is alleen om gelijkheid van ranggenooten te verkrijgen. De heer Van Uije Pieterse blijft bij het voorstel van het dagelijksch bestuur. Het zou ontijdig zijn de aanvraag om verhooging van salaris toe te staan. B. en W. zullen zeker regard slaan op de aanmerking der financieele commissie om een minimum- en maximum jaar wedde voor de ainbteuaren ter secretarie vast te stellen. De heer Van der Meer nogmaals het woord verkrijgende, zegt dat de zaak thans van alle kanten bekeken is. Hij vraagt alleeE nog of het aangaat dat,twee ambtenaren van denzelfden rang- zoo'n groot verschil van jaarwedde hebben. Het voorstel van B. en W. wor.lt hierop in stemming gebiacht en ver worpen met 6 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Winkelman, Van Uije Pieterse, Kalbfieisch en Verkuyl Quakkelaar. Tegen de heeren Loois, Rottier, Al ter, van der Meer, Gewin en Geelhoed. Het voorstel van den heer Gewin om traktementen van de adjunctcommiezen gelijk te stellen wordt met gelijke stem men aangenomen als het voorstel van B. en W. verworpen wordt. De jaarwedde van den heer Dommisse is alzoo met f100 verhoogd, ingegaan met 1 Jan. jl. Goedkeuring werd verleend aan een wijziging in de verordening op de heffing en invordering van tolgeld op den Vlissingen Koudekerkschen straatweg. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd de slotbepaling van art. 10 der overeenkomst tusschen deze gemeente en de firma Meijer, Reuser Co., de exploitatie van het strand en de badplaats behelzende, als volgt gelezen „De firma verbindt zich het een en ander te exploiteeren onder de voorwaarden voor eene behoorlijke exploitatie vereischt, door den gemeen teraad nader te omschrijven en volgens de door den gemeenteraad nader vast te stellen tarieven. Aan J. Houbaer werd tot wederop zeggens toe vergunning verleend tot het plaatsen van een houten tent, ter grootte van pl.tn. 40 M2 op een erf achter per ceel wijk H no 91 aan den Nieuwendijk. Aan den agent van politie P. J. Barteise werd, evenals zulks andere jaren geschied is, eene gratificatie van 10 uit de gemeentekas verleend, voor zijn ijverige bemoeïngen inzake de hondenbelasting. De heer Geelhoed vroeg of niet ieder agent geroepen is om de politie-veror dening zoo stipt mogelijk öa te leven. Hij vroeg of deze gratificatie niet wat jaloezie bij de andere agenten opwekt. Wanneer nu alle agenten bv. f 5 grati ficatie kregen, zou dat slechts f 65 meer zijn, en zouden zij dan allen wel beter naar de honden kijken. De Voorzitter zeide dat het aan den agent Barteise te danken is dat de belasting zoo gestegen is. Na nog eenige opmerkingen van den heer Geelhoed werd de gratificatie zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Werd besloten tot 5e wijziging der gemeeute-begrooting over 1899 tot «en hooger bedrag van 6649,75Ya in ontvang en uitgaaf. Op een verzoek van L. F. Dert tot het plaatsen van een houten tent op de Nieuwendijk, noodig omdat zijn perceel zal verbouwd worden, en wel van 1 Maart tot 1 Juli a.s., werd gunstig be schikt en zal door hem de tent thans in gebruik bij mevr. de wed. Pervoost daarvoor gebruikt worden. Hij zal aan de gemeente f 8 per maand moeten betalen voor het gebruik van gemeente grond. Vervolgens werd, na breedvoerige discussiën- over de inrichting besloten tot het bouwen van eene woning voor den opzichter van den reinigingsdienst eu van een pakhuis voor den reinigingsdienst. De bedragen zullen bij eene wijziging der begrooting voor 1900 nader geregu lariseerd worden. Hierbjj kwam iD stemming een voorstel van den heer Rottier om dtn kelder binnenshuis te brengen zooals in het oor spronkelijke plan van de commissie voor den reinigingsdienst was opgenomen. Met algemeene stemmen, behalve die van den heer Verkuyl Quakkelaar werd alzoo besloten Hierna kwam in behandeling het voorstel van B. en W. betreffende de [curing van het plan tot het bo uietiwe school met onderwi op het Eiland. B. en W. at. eene 6klassige school te bot later op goede wijze in Lssige te veranderen is, ben U woning voor het hoofd der st «L bedrag der kosten zal door leeDing gevonden moeten wo "Lellen van B. en W. daaron «•n den Raad in eene volgend^ [2ring bereiken. De nieuwe s Ffvoning zijn door B. en W. zt Üelijk naar achteren u.t de t( Sfjoost de Moorstraat ontworpt 5Lid met de ligging ten opzich Kgstraat. Dc heer Rottier zou wensct SeD of het geen aanbeveling lenen bij de nieuwe schot [lUi te maken, in plaats van de -eelbeid tonnetjes. Het zou ze tm belang der hygiëne zijn, ee Jiebben d e eens of tweemaal p „ledigd kon worden. Hij meent 'de aandacht van Burg. en moeten brengen, pe heer Loois vindt het idee vt eer Rottier prachtig. Hij vraagt Hjlt kan in verband met de o je plannen. pe Voorzitter merkt op dat he an de nieuwe school is goedg' ofr den schoolopziener, waarop repliceerend zeide dat de iener zoowel als alle andere au dezen maatregel zeker goed [ren met het oog op de hygièr le heer Kalbfieisch vroeg of h tschelyk was met het oog op den heer Rotliev, dat de zaa "gehouden en Burg. en Weth. jende zitting daaromtrent een v inen doen. ie heer Geelhoed zegt dat de de onderwijzerswoning f jen zijn, dat bedrag vindt 1 loog. Op den Badhuisweg het ir f 8 af 9000 de mooiste ie heer Van der Meer is het ee den vorigen spreker, hij meent d ielbegrooting van de woning wel af zou kunnen en men dan r iiiku woning zou heëben. De heer Kalbfieisch voelt wei it iet gesprokene van de heeren v fer en Geelhoed en hij zou aat jjff willen opdragen een gewijzig; tel laten maken, een plan dat jou kosten en dan in een vc ziting een nader voorste! indien J>e heer van Uije Pieterse a< iet beste 't voorstel aan te hou «overwegen welke veranderin naakt kunnen worden. JHierop wordt op voorstel var W. besloten het geheele voors te houden tot eene volgende verg J)e belooning van den lsten 2den machinist bij de stoombra werden vastgesteld op respect ƒ60 en 25 per jaar. Hierop werdop voorsti en W. besloten om de verbi laat tusschen de Badhuis- lebeinstraat, die later tot den Sir doorgetrokken moeten worden, een der hoofdstraten in het aldaa aan te leggen stadsgedeelte zal naam te geven van Faul 1 HMt. Daarna kwam in behandelii irstel van B. en W. om aai ieters te Roermond vergurm Itleenen om van 16 28 Apj| lel zijn nippodiome op het de pfein te staan tegen betaling lewone staangeld volgens de desbt de verordening, zijnde voor zijn in lm. 80 per week, dus voor 1, 160 en boveudien van 15( zoodat door item een totaal bed J.m. ƒ310 betaald zal moeten JDe heer Rottier is, evenals - ter, sterk tegen het voorstel et W. Hjj vindt een bippodrc ^ecifiek kermisachtigs. De heer van der Meer kan ziet het oordeel van den heer Et is hier ter stede, vooral d [«en tijd, genoeg gelegenheid fanning. Het offer dat de gemt derven, indien het verzot pordt toegestaan, wordt tiendub "ted door het geld in de gem buden. Hij is dan ook tegen h fel van B. en W. JDe heer Kalbfieisch vraagt of bewoners in de buurt wel eens g is over zoo'n inrichting, heti jfeorzitter ontkennend beantwoo De heer van der Meer replii ®'de dat hjj zelf in die buur sn niet geklaagd heeft, men biet altjjd doen. De behoefte at inlichting is evenwel in deze g vanzelf nihil er wordt veel g "it de stad gehaald. Het voorstel van B. en W. d «amming gebracht, staken de st ?®ór stemmen de heeren Win 'an Uije Pieterse, Alter, Kalbfl Jerkuiji Quakkelaar. Tegen de «ottier, van der Meer, Gewin, si Loois. Aan den heer J. Smit Azt

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2