Als opvolger van mr. Fock, commis saris der Koningin in Zuid-Holland, wor den te Amsterdam genoemd mr. G. van Tienhoven, commissaris in Noord-Hol land, en de burgemeester van Amster dam, de heer Vening Heinesz. Vlïssingren 6 Februari. De bankwerker die den 16 Januari op de werf der Maatschappij „De Schelde gewond werd, doordien een metselaar op hem viel, is gisteren weer aan den arbeid gegaan. Een voetbalwedstrijd te Middelburg gehouden tusschen de vereeniging Bra- bantia" uit Breda en „Olympia I" uit Middelburg eindigde met 3—1 goals in het voordeel der Bredasche vereeniging. De schietvereeniging „Medioburgum te Middelburg heeft, met het oog op de algemeene wenschelykheid om de weer baarheid der natie to verhoogon, de statuten gewijzigd, en den leeftijd waarop mer. lid dier Vereeniging kan worden van 23 op 18 jaren gebracht. Blijkens liet jaarverslag van de Ver eeniging ter bevordering van animale koepokinenting te Middelburg telde deze op het einde van het jaar 1899, 134 leden, waarvan 2 te Vlissingen. De Ver eeniging ontving dit jaar weer aan subsidiën 1200, nl. 800 van het Rijk, 200 van do provincie en 200 van de gemeente Middelburg. De rekening sluit in ontvangen uitgaaf op 1728,61, met een voordeelig saldo van Bll.SO'/o. Verplaatst de commies der telegrafie 3e kl. A. Maat, van Amsterdam naar Middelburg. Te Zierikzee overleden de vorige week in het geheel 4 personen. Dit viertal had te zamen 307 jaren geleefd of ge middeld 77 jaren voor ieder. Er wordt tegenwoordig iti het kanton Oostburg veel geklaagd over de herhaalde diefstallen.Te Schoondijke stal men twee maal in ééne week kolen bij denzelfden persoon. Bij een ander een partijtje sinaasappelen.De bewoners nemen allerlei voorzorgsmaatregelen. Ryks- zoowel als gemeente-politie zijn er nog niet in ge slaagd een der dieven te vatten, want dat er meerderen zijn, blijkt uit de wijze waarop wordt gehandeld. Benoemd tot ontvanger-griffier van den calamiteuzen-polder Nieuwe Neuzen en tot secretaris-ontvanger van genoemd waterschap, de heer J. A. Klaassen. Men schrijft uit Koewacht aan de „Ter Neuz. Ct." Sinds langen tijd bestond er een wrok tusschen de buren J. C. en M. op bet Zand alhier. Op allerlei wijze maakte men elkander het leven onaangenaam. Zondagnacht is het echter tot handtas telijkheden gekomen en M. heeft met een mes een steek in de zijde ontvan gen, zoodat geneeskundige hulp is in geroepen. De politie, met een en ander in kennis gesteld, is met het onderzoek begonnen. sneed, kwamen zij een draagstoel tegen, waaruit een bekoorlijk blond meisje den groet van Baudo met een vriende- lijken knik beantwoordde. „Wie was dat vroeg Celsus onver schillig. „Lucia, de dochter van Maricus," antwoordde Baudo vol geestdrift, „het mooiste meisje uit Trier, een Venus in houding en eene Minerva in verstand 1 Maar gij moet haar wel kennen, gij waart immers speelgenooten 1 „Wel mogelijk," zei Celsus. „Maar dat is zoo lang geleden, en zij is veel veranderd." „En dat zegt gij op een toon," ver volgde Baudo verontwaardigd, „alsof het eene Germaansche of Numidische gold, „en niet het mooiste meisje uit Trier." „Gij zeidet mij gisteren toch, zoo wendde Divitus zich tot Celsus, „dat gij haar vader een bezoek had gebracht." „Ja, maar zij was niet tehuis. Voor liet overige zijn de Germaauschen niet Kerk- en Selioolnieuvvs. De heer P. Merckens, arts, klinisch assistent aan de afdeeling van den hoogleeraar dr. J. Rotgans in het Binnen Gasthuis te Amsterdam, heeft met in gang van 15 dezer als zoodanig een eervol ontslag aangevraagd. Gemengd Nieuws. Heden ving te 's Gravenhage de gereehteiyke instructie aan in de on langs van daar gemelde zaak betreffende een vergrjjp tegen de zeden. Nader verneemt men dat er geen personen beneden de 16 jaar in betrokken zijn. Over den moord te Appeltern wordt nader uit Wamel gemeld aan de N. R. Ct. De dader van den moord lijdt aan godsdienstwaanzin en ook de familie leden en enkele zijner vrienden schijnen er door aangegrepen te zijn. Toen de man den moord gepleegd had, zeide hij den duivel uitgeworpen te hebben, hij houdt zichzelf voor den Messias en er zijn in zijn omgeving personen die dit ook gelooven. De ongelukkige is niet voortvluchtig geweest, maar na het volbrengen van zijn daad heengegaan om familieleden en aanhangers te halen Toen hij met dezen terugkeerde, is hij gearresteerd. De andere trokken zingend naar zijn huis, waar de misdaad gepleegd is en waar de justitie uit Tiel hen zingend en biddend byeenvond. Ken berichtgever heeft met vier hunner ge sproken, die hem toeschreeuwden hoe gelukkig ze waren den duivel te hebben uitgeworpen. Men schreef ovor dezen moord aan het blad uit Tiel dd. 4 Februari In den loop van den dag zijn omtrent den moord te Appeltern de volgende bij zonderheden bekend geworden De moordenaar, M. Scherf, is 27 jaar oud. Hij is gehuwd met de weduwe Blankets, moeder van 5 kinderen. De verslagene, Brinkman, uit IJzendoorn, afkomstig, en als oppassend bekend, is 28 jaar oud. Het staat vast dar de moord in een vlaag van waanzin bedre ven is. Een vereeniging van 30 personen uit Appeltern houdt geregeld godsdien stige samenkosten ten huize van S onder leiding van Spiering, ook gevan kelijk alhier binnengebracht.Vrijdagavond had zulk een bijeenkomst plaats, waarop geconstateerd werd, dat de knecht „den duivel in den buik" had. Het gezin schijnt ter ruste te zijn gegaan, en tegen kwart over twee gewekt te zijn door de gezusters Leroy uit Maasbommel. Daar op is gevolgd een godsdienstige bijeen komst in het alcoof van het echtpaar, waaraan de verslagene en de meid waarschijnlijk gedwongen —deelnamen. Met een zwaar voorwerp geen bijl maar een blaaspijp - is B. daarop de schedel gespleten, waarop de dood on middellijk volgde. Ook daarna heeft men den verslagene nog mishandeld. De dader is naar zijn ouders te Batenburg gegaan en met hen psalmzingend teruggekeerd. Later werd nog aan het blad uit Tiel geseind De gearresteerde voorganger Spiering, die vader van 5 kinderen is, heeft een daarvan willen offeren. In Appeltern zijn opstootjes geweest, waarbij de ruiten in het huis van den predikant zijn inge worpen. Eergisteren vertrok het ge recht opnieuw naar de plaats van den moord. Men verwacht nog meer arresta ties. Op de Turfmarkt in Den Haag- wierp zich gisterenmiddag een beschon ken persoon voor een auto-car, bestuurd door Mathieu Cordang, terwijl nog twee heeren uit Rotterdam in tiet voertuig zaten. Cordang kon door het plotselinge van het geval niet meer stoppen, ten gevolge waarvan de machine over het zoo verwerpelijk, als zij maar eerst een bad hebben genomen," zei hij lachend tot Baudo. „Wel mogeljjk, maar toch niet met Lucia te vergelijken 1" Celsus trok met de schouders. „Ten slotte zijn toch alle vrouwen dom en eten zij veel.» Do vrouwen zijn het heerlijkste wat het leven ons biedt, zeide Baudo. „Ik bedank je, ik heb er genoeg van. Op dat punt denk ik heel anders dan vroeger." „Hebt gij dan nooit bemind, Celsus?" Celsus zag zyn vriend wal van ter zijde aan en wachtte wat hij verder zou zeggen. „Als hij eens wist, hoe bekoorlijk zij is, J vervolgde Baudo levendig, zonder op de ribbestooten te letten, die Divitus hem gaf; „haar te ontmoeten, haar te zeggen, dat men haar bemint Celsus begon te geeuwen, zoodat Baudo ontnuchterend zweeg. Daarop schudde hy hem lachend de hand en lichaam van den dronkaard ging, zonder dat deze echter eenig letsel bekwam. Cordang echter viel door den schok en bekwam wel letsel, dat hem zichtbaar veel pijn bezorgde. De dronken kerel werd door een rijksveldwachter naar het politiebureau aan de Haven gebracht, waar Cordang eene verklaring van het gebeurde gaf. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Schiermonnikoog Eergisteren tegen den avond ver dwaalde de lichtwachter D. Swiers met zyn 15-jarig zoontje op de wijde strand vlakte, de Balg geheeten, ten O. van ons eiland. Door den plotselingen mist en het wenden van den wind liep hij oostwaarts door, waar hij westwaarts had moeten loopen ten einde thuis te komen. Het gevolg was dat beiden door het opkomend water bevloeid werden en uren lang, in vier voet hoog water, staande hebben doorgebracht. Na veel zoekens werden zij gisterenmorgen gevon den. De vader heeft het kunnen uithou den, maar het jongetje is op de plaats zelve bezweken. In den Haag waren op 31 Dec. 1679 perceelen onbewoond, van eene huurwaarde beneden 200 tot f 800 en hooger. Te Gent is een boerenmeisje dat sedert November weigert eenig voedsel te gebruiken en toch er niet slecht bij schijnt te varen. Voor dien tijd is zij nooit ziek geweest. In het Engelsche parlement heeft een lid der regeering gezegd dat Engeland binnenkort 181,000 man zou hebben om de 50,000 Boeren te verpletteren. „Negen tegen één, dat is niet genoeg", riep daarop een lersch parlementslid uit„Er zullen 50,000 miliciens meer noodig zijn alleen om de vrouwen en kinderen te bevechten." Een ander lid vroeg: „rekent gij bij dit getal ook de tien duizend reeds gedoode, gekwetste of gevangen genomen soldaten en de 1700 man die het gekost heeft om de omtrek Lende beweging van Spioenkop te maken, dat meesterstuk van krijgskunst van Redyers Buller, die aankondigde dat hij binnen 8 dagen te Ladysmith zou zijn Terwijl men in het Parlement dus tegen den oorlog uitvaart, levert het land zelf een beeld van groote ellende. Met den handel gaat het slecht. De steenkool kost nu 25 gulden de ton van 1000 kilo, (setjert eene maand is de prijs nog driemaal zoo hoog geworden.) Do winter is buitengemeen streng. De werk huizen en hospitalen zijn vol. De open bare liefdadigheid wordt uitgeput dooi de officieele inschrijvingen voor de weduwen en weezen van de in den oorlog gevallenen. De liefdadigheid uit zich op wonderdadig onbekrompen wijze, maar ze is niet onuitputtelijk. Een Londensch dagblad geeft een artikel weer van de Deutsche Zeitung met deze profetische woorden van den ouden Bismarck „Afrika zal het graf zijn van de Britsche macht." Een Engelsch geïllustreerd blad heeft een goedgeslaagde productie ge geven van Thérèse Schwarze's portret van Joubert. Onder het portret staat „Pieter Joubert is geboren in Louisana en vocht met de Geconfeöereerden in den Amsterdamschen burger-oorlog. Aldus schrijft dat blad de geschiedenis. Te Lestrem (Frankrijk) hadden de echtelieden Porcq, kroeghouders, bij een noodige afwezigheid, het huis ter bewaking gesteld van hunne kinderen, een twaalf- en een negenjarigen knaap. Eene buurvrouw des avonds in het huis komende, vond den eenen knaap geworgd en den anderen volkomen dron ken en de sporen van verworging ver- toonende, op den grond liggende. De verdenking viel op een bekende nam afscheid. Bauda keek hem lang na, toen hij verder ging. „Dat is iemand zonder eenig gevoel," zeide hij droefgeestig tot Divitus. Deze zeide echter niets. Den volgenden dag besteeg Celsus langzaam een van de bergen, die in den omtrek van Trier door de Romeinen gebruikt waren, om er hunne zomer verblijven te bouwen. Het was een warme morgen, de zon stond reeds hoog aan den hemel, want de jonge Romein had, naar de gewoonte in groote steden, eeist laat zjjne legerstede verlaten. Het klim men viel hem bepaald zwaar, want hij bleef van tijd tot tijd staan, den afge- Iegden weg overziende. Aan zijne voeten lag de stad, op en top eene provincie stad, klein, slaperig, rustig. Geen ge- druisch drong tot hom door, zooals hij dat van de zuidelijke wereldsteden kende; het badhuis aan zijn voeten scheen hem even armzalig als de landhuizen boven hem, die niet voor het genoegen alleen, der justitie, een 43jarig jonggezel, die in een kroeg gearresteerd werd. .Louis Picavet erkent verschillende voorwerpen bij de Porcqs gestolen te hebben, maar ontkent de misdaad. Dreyfus, het slachtoffer van den Franschen generalen staf, gaat wat zyne gezondheid betreft, goed vooruit. Hij heeft nog wel aanvallen van koorts, maar die nemen steeds in hevigheid af. Hy is niet meer onderworpen aan een bijzonderen levensregel en eet wat elkeen eet. Zyn tijd besteedt hij aan de opvoeding zijner kinderen, aan wandelingen, behalve enkele uien van den dag, die hij wijdt aan de beantwoording van alle brieven, die aan hem geschreven zijn en waarin hij allen dankt, die zijne zaak gesteund hebben. Een failliete prins. Een lid der hoogste Oostenrijksche aristocra tie, prins Franz von Windischgratz, is failliet. De niet door een actief gedekte schulden bedragen niet minder dan twee millioen florijnen, waarvan één millioen aan graaf Taaffe. De schuldenaars hebben den adellijken bankroetier voor de rechtbank gedaagd, die het echter wys heeft geoordeeld op den loop te gaan, daarin trouwens slechts het voorbeeld navolgende van niet-adol- lijke bankroetiers. Een paar dagen geleden werd op de stieren-Piazza te Madrid het schouw spel vertoond van een gevecht tusschen een stier, eene leeuwin, een panter en eene berin, waarin de stier de drie wilde dieren doodde. De eigenaar der menagerie die mot een geladen geweer de worsteling volgde, schoot bij vergissing, maar met zoo nood lottig gevolg het wapen af, dat hij een twintigtal personen kwetste, waaronder een Duitscher, die aan de oogen gekwetst werd en het gezicht zal verliezen. Sedert 1889 zijn de uitgaven van het oorlogsbudget in Transvaal van 75,523 tot 163,451 pCt. geklommen. In 1896 was het cijfer zelfs 495,618, in 1897 399,384 pond sterling. In 1896, het jaar dat volgde op den inval van Jameson, weiden de uitgaven dus ver- zesdubbeld. Bovendien is om den Engelschen niet achterdochtig te maken, niet alles op de begrooting gebracht. Zoo werden onder verschillende benamingen als „bijzondere betalingen", „openbare wer ken" enz., nog ruim anderhalf millioen p. st. voor oorlogsuitgaven aangewend. Jn een brief door iemand uit Pre toria geschreven, leest men het volgende In de „Koln. Zeitung" toont ritmees ter Von Stuckrad, die de streek zeer nauwkeurig kent, de onmogelijkheid aan van het zoogenaamde plan der Boeren, om Ladysmith onder water te zetten. Het eenige punt, geschikt om in de Kliprivier een dam te werpen, is daar waar de uitloopers van den Simbuluad- berg de rivier bereiken. Hier zou een dam minstens 20 meter hoog moeten zijn. Het zou een reuzenwerk zyn en het resultaat hier niet aan evenredig, want slechts het laagste deel der stad zou in gevaar komen. Achter het bericht van den Lourengo Marquesche Times-correspondent is dus een groot vraagteeken te plaatsen. De gemeenteraad van Se villa iaat allen die in kennelijken staat op straat gevonden worden, den baard en de haren afsnijden. Deze beschikking is reeds 14 dagen in werking getreden. Bij het begin weenden de dronkaards van woede dat zjj met een hoofd moesten -rond- loopen, zoo kaal als dat van een pas geboren kind, maar later troostten zy zich met de gedachte dat zij gedurende zekeren tyd ten minste zich konden bedrinken zondet een dergelijke straf te ondergaan. En nu gaan ze weer vroolijk hun maar in hoofdzaak tot nut en voordeel moesten dienen. Zij lagen vrij wel ter halverhoogte van do bergen, misschien iets daar beneden. Boven de landhuizen en wijnbergen verhief zich het woud, het sombere, Germaansche woud „om er melankoliek vau te worden," dacht Celsus. De jonge man was slecht geluimd hij ergerde zich over zichzelf. Het was zijne vaste overtuiging, dat niets ter wereld der moeite waardig was, en dat het 't verstandigst was, zich, zooals de ouden deden, de aderen te openen en langzaam en zonder smarte in het niets over te gaanhij verachtte het genot, de samenleving, de vrouwen, zich zelf; er was niets, dat hem aantrok en toch kon hy dat blonde meisjeshoofd niet uit zijne zinnen zetten. Hij geloofde de zachte omtrekken voor zich te zien, zelfs als hij de oogen sloot, en trachtte vruchteloos ze uit zijne herinnering te bannente vergeefs overreedde hij zich, dat zij niet verstandiger, misschien ook gang, niettegenstaande het besluit vaj den gemeenteraad. „Ons Land" behelst het volgendj artikel onder den titel „de verwoestiuJ van het land" Te Molteno is een koloniale meelmaa; I schappij. Eenige weken geleden wer l eenige duizenden zakken meel uit <|.f molens genomen en naar Sterkstroot| overgebracht. Onlangs bracht een deeling Britsche troepen een tweede be zoek aan die molens, nam de rest het meel er uit en vernielde de macbj. nerie. De aandeelhouders van die mar, schappij dragen meestal Engelsche namen. De republikeinen trokken DordreciJ in, doch betaalden voor alles, wat z;| noodig hadden, evenals te Colesberg andere dorpen. Kolonel Dalgetty, met eet| afdeelingBritsche troepén kwam een i geleden daar, en volgens vertrouwbare berichten hielden de troepen vreesljj) huis, terwiji zij in het dorp vertoefden, Privaateigendom werd niet gerespecteerd, Uit een goede bron hebben wij vernomen, dat deze zaak officieel onder de aandacht van de regeering is gebracht. Maar wat is over de grenzen van den Vijjstaat gebeurd Afdeelingen beredtt Britsche troepen maakten een inval ij Belmont en Modderrivier. De correspon dent van de „Argus" (11 Jan) zegt„Dj kolonne kwam bij het huis van kom. raandant Lubbe omtrent 8 uur v. Om 9 uur werd Lubbe's huis verwoesl en éen ontploffing van dynamiet vt;ts genoeg voor het geheele huis.liet ging ook naar de plaats van J. J. L, Lubbe en twee zoons van kommandan; D. Lubbe. De woningen, fraaie gebouwen vergeleken met de gewone huizen of boerenplaatsen, werden ook verwoest.1 In het geheele telegram vindt men geen enkel woord ter verdediging van dez* daad. De correspondent van de „Ca[* Times"' (12 Jan.) rapporteert hetzelfde, zonder eenigo opheldering. Doch in eet later telegram als een „afterthought" wordt gezegd, „dat men bevondei had, dat van de verwoeste woningen in de vorige week op de voorposten was geschoten of dat de vijand voedsel daarin had geborgen. Naiuuiijjk", gaal de correspondent voort, „privaat eigen dom, behoorende aan Vrljstaters ol Transvalers, die geen contrabande bevat ten of niet als achietplekken gebruikt worden, zou gerespecteerd zijn, volgen* militair gebruik." Naar aanleiding van die daden dringt! „de Volkstem" aan op vernietiging vaa| de mijnen te Johannesburg enz. Een lersch officier velt in het bliil To Day een streng oordeel over dJ handelingen der Britsche veldoverste! te Colenso. Toen Buller de IersdJ brigade bevel gaf om voorwaarts rukken, werd dit bevel aan tien de:| hoogere officieren op eene allerzondeifi lingste manier gegeven. Hij gaf zijii orders mondeling, maar zoo rad tu| niemand hem volgen kon. Er was maai één kaart en de ingevallen duisternt alleen reeds belette de officieren ha superieur in zyn bevelen op die éent kaart na te gaan. Enfin, er moest vooruitgerukt worde® tot men aan de Toegela kwam, en dat die rivier maar over, hoor 1 De instructie: werden uitgevoerd. Men kwam aan eei breeden stroom, zonder dat de oeves verkend waren geworden. „Regime® I» voor, regiment na, werd naar voren ge schoven. De troepen van één regime® raakten dooreen met de troepen van eet ander regiment, en de officieren voerdei allerlei troepen aan, behalve hun eigen', Uren achtereen, schrijft de Iersche ot cier, stonden deze verwarde soldaten aan den Zuidoever bloot aan een moorddad-i tirailleursvuur der Boeren op den Noord oever, zonder kans op eenige weerwraak Sommige manschappen stortten zacl verwoed in de Toegela, en werden na tuurlijk door den snolvlietenden stroo® medegesleept. De Iersche officier raai® niet dommer was dan alle andere vrou| wen. En daar had hij weinig mee op- Hy mocht zich voorhouden wat hij wild! Lucia's hoofdje wilde hem niet uit dej zin, en onwillekeurig was dewensch': hem opgekomen, zijne vroegere speel genoote weer te zien. En daarom W hij thans op weg naar de villa va'| Maricus. Overigens was hy over zï'l toestand niet in het onzekere. „Dus verf liefd,zei hij wel bewust tot zich „nu het ia niet voor de eerste m»| Maar het is thans erger dan vroeg®] t Is te hopen, dat het overgaat.' verhinderde hem natuurlyk niet, htV volgend oogenblik weer aan Lucia t;| denken. Maricus was niet op zyn landgo^ maar elders, „alleen Lucia is aanwezüj' heer," voegde de slaaf er aan toe. Celsus trok met de schouders gewoonte, die hij in Rome had afP nomen en verklaarde te «in wachten. Wordt vervolg"-I j het getal Boeren, die hier der Toegela den Engelschl op niet meer dan twee, dril jjet was Buller zelf, zed hopelooze van den strijd] bevei tot den terugtoeh zouden niet velen der v overgebleven zijn. Vijftient en gewonden bedekten ha De Iersche officier verlj zelfde tooneelen van scb warring zich voordeden tocht. Regimenten en ba verward dooreen. Hartl moederziel alleen, zoekel brigade. Om de kroon te debacle vuurde de. acl vooruitgerukte Engelsche» deinzende voorhoede, in het vijanden waren! AFRIKA. Doze week gewichtig nieuws begonn men over Buller's bev duister, thans is het goi| dat mysterieuse uitgesprel door Londensche bladen,dj feit mededeelden dat gey Toegela in den nacht Zaterdag is overgestoken de derde maal op Ladjl Waar nu eigenlijk die plaats gehad, schijnt ook zijn, ja,men zal zelfs nietsj vóór Ladysmith ontzet is met de volgende woordej wordt„Verwacht van vóór ik Ladysmith bevrj Men herinnert zich dat dagen geleden de beroen het gevleugelde woord „Wij zullen niet terugtrl Toch is er reden om 1 van het overtrekken da opmarsch naar Ladysmil dadelijk geloof te schf ministerie van oorlog bevestiging van dit g zijn. Integendeel moet dat in den eersten tijd bewegingen kunnen vd Wat het bericht betra Ladysmith de kanoni) hoorde schieten, denkt trekking heeft op schicj pas door Buller ontva De belegerden zullen poos geduld moeten oefl aan zullen zij die d| worden. Gelukkig voor henl beleg nog lang volhoud| middelen is geen eiken dag versch vlees| Alleen is er gebrek aan Dit werd ten minste vd twee mannen, die uifl snapt zijn, welke ontsn wijst dat zij het er goed vonden. In de Engelsche blijft men echter nietl zwijgen dei regeering tj het oprukken van Bul dat hij dit wei mo| er 20,000 Boeren in Bijgevoig zouden de dezen voor hem zeerl dwingen alvorens hij sterkingen heeft gekre) daten nog wel niet komen zijn van de vr door de Boeren toegedf dus gewettigd of hij sl de duchtig verschan eenige vrucht te kuun] zyn Engelschen miliij die daarvan zoo heel zi Men weet dat de b| waar Warren met zyy was, al het gras en gebrand hebben. Het slimmigheid van de weest, die ten doel hd te maken, waardoor oren der Britsche trf den grond moeten In het noorden der| thans groote bedrijvig gelsche troepen heerst) er van dat eene ov. macht is uitgezonden te bezetten en dat de feiteiyk ingesloten ziji bar genoeg uit voor

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2