flaogwaier Is Vlissingen. ONTVANGEN: Wei. J. IH. 3DWISSE, 9e VERLOTING „LANDBOUWBELANG," 3)ruiven-Borsthonig-£xtract (Melianthe.) Advertentiën. Laatste berichten. "Erdaï" WiRiTEIfi DIENST. Tan Ruhrkachelkolen Antiiraciet- ea BraisslteT dOSÏSSSfa. waarde minstens f 750. Indien gij niet wilt boesten Informatiën bij den Uitgever dezer Courant. bij zekeren Scharf eegd. S. is aang,. at hij niet wel nan van het 1( Nederl. Stoomboot ;erdam staken. Zj urn, te Emden, oud dagen het zekei dat zij 70 jaarbj et meer als onder, riendin des huizes sl na zulk een lang dienst. bij hoog water iD leer C. aldaar een nen. Men liet den rlijk niet zijn weg eek stond te Am. terecht wegens op. een op een bank- 3. Dat schijnbare nstig uit een res. rstraat. Naar aan. door de politie de e voorraad, onge. eslag genomen, op W. v. Strafr., lut erken of stukken die ze op munt of ntspeciën doet ge- rspreidt of ter ver heeft, wordt ge- ■an van ten-hoog- den. De voorwer- ivertredlng plaats verbeurd ver ier „Ja, als u mij ng niet kunt noe- mogelijk naar huis ten: „Dat ben ik t, neem het adres voor. Als je dan zal ik roepen: it om in het ge- eel van de staats- te voorzien, 80 zullen zijn. veelgeprezen mi- om. ;bben de militaire h speciaal op het et voornemen be- grondig met het aken. zegt men, bij m de Boeren de ;wekt. De Boeren fat vooral opgang der Boeren, dat wordt. beschrijft met Fransch blad de Mercier in den mand heeft hem nen dat hij tegen Ier volks vertegen en in een hoek erborgen, wacht, urde trommen ing zal beginnen alleen. Waar hij en zich de leden. tred gaat hij de n door, treedt de naar zijn plaats, handen gedrukt, gewisseld,vormen alleen. Niemand strekt de hand and heet hem naast hem blijft fes die er op zat gd. Vóór hem is .ribunes ziet men el als gekluisterd, den schedel ge- onberispelijke handen gevou- emakkelijke hou- rijn de namen te iperen, de stoere, Ier op- of omzien derland te verde- jand, en die als frikaansche volk :n van de man- Engelschen slag icht, en daardoor wanhoop hebben 899 zal een der Vrije Zuid-Afri- innige dank- rdacht. CHK. N. (Eigen Haard- ding zit eD een uur lang ziJne duimen tegen elkander te wrijven. Einde lijk is de zitting opgeheven, aan zijn marteling een einde gekomen. Een oogenblik is hij in de couloirs, altijd alleen zijn weg zoekende, geen collega om inlichting durvende aanspreken.Ein- delijk wijzen de deurwaarders hem de kleedkamers. Zijn gebogen rug verdwijnt achter een gordijn. De eerste parlemen taire dag van generaal Mercier is ge- lindigd. Een Duitsch militair arts te Triberg is door den keizer van Duitschland ont slagen omdat hij eene uitdaging tot een duel niet had aangenomen. - Daar gebleken is, dat de katoenen kbaki-uniformen, die de Engelsche troe pen in Zuid-Afrika dragen, te lHchtig zyn om 't nachts mee op den grond te slapen, heeft de regeering te Glasgow groote bestellingen gedaan voor unifor men van wollen khaki. Er zijn er reeds 95.000 in de maak. Oud Kastilië is met een dichte sneeiwvlaag bedekt. Te Pampeluna ligt de sneeuw een meter dik in de straten. In Biscaye is het spoorwegvervoer af gebroken. Te Bersana werd een jong meisje door den bliksem gedood. Te Bilbao viel de hagel in de straten tot eene dikte van twee centimeter. En dat alles in het warme Spanje - In de „Express" geeft iemand ver slag van een reis door den Vrijstaat. Daaraan ontleent de „N. R. Ct." Hierbij wensch ik iets te zeggen over mijne indrukken die ik gekregen heb gedurende mijn jongste reis in 't noor delijk gedeelte van onzen staat. 't Was interessant, hoewel niet zoo aangenaam,om overal slechts de vrouwen op de boerenplaatsen aan te treft'en. Als men 't pad wil weten, dan zegt eene vrouw wel zoo of zoo moet men rijden maar daar is nog altijd een mate van onzekerheid mee gemengd. Wel, 't is verbazend om te zien met welke takt en moed de vrouwen de boerderij waarnemen. Op een plaats kwam ik aan, daar was geen man te zien. Twee vrouwen en eenige meiden waren bezig in 't veld om een zieke koe op te tillen. Op andere plaatsen houdt de vrouw de ploegstaart, terwijl een andere het touw heeft en een derde de zweep klapt. Maar wat de meeste verwondering verwekt is de moed en opgeruimdheid onder zulke ernstige om standigheden. Een geest van stil ver trouwen op God en de rechtvaardigheid van onze zaak bezielt onze vrouwen al gemeen. Zij doen veel er toe om de strijdende burgers aan te moedigen. Een vrouw zeide „Wij zijn de Aarons en de Hur's om onze mannen in den strijd in de gebeden te ondersteunen." Nabij Vaalrivier hoorde ik iets moois Bij Potchefstroom, vertelt men, woont een oude grijsaard. Op een stoel zittende, kwamen er eenige jonge menschen die hem vertelden van al de wonderlijke middelen die de Engelschen gaan ge bruiken om den Boer te verdringen. En telkens zegt de oude vader„Dit is ver mij nie snaaks nie," Dit werd zoo dikwijls herhaald, dat de joDge lieden later uitriepen „Maar wat is dan ver ou oom snaaks 7" Hierop kwam een merkwaardig antwoord„Ver mij is snaaks dat de God van den Engelschman in Engeland is en onze God is daar boven (naar den hemel wijzende)." Die oude man heeft in zijne eenvoudig heid eene juistheid uitgedrukt, die vele Afrikaanders nu eerst beginnen in te zien. AFRIKA. Van wat generaal Buller aan de Toegela thans uitvoert, lekt niets uit. Gemeld wordt dat hij reeds slaags geraakt is met de Boeren, doch men niets van hem hooren zal zoolang hij niet te Ladysmith is, en hij de Toegela op andere punten dan de vroegere, waar de kennismaking met den vijand wel niet in zijn voordeel was, in den nacht van 2 dezer, is overgestoken. Deze aanvallende beweging zou kunnen blijken hieruit dat te Ladysmith een hevig vuren uit de kanonnen van Bul- wer gehoord werd en de Boeren zich rondom Ladysmith verzamelen en een hunner zwaarste kanonnen verplaatst hebben in de richting vanwaar Buller's aanval verwacht wordt. Bovendien wordt gemeld dat de Boeren voortgaan met het verbranden van het gras op de linkerhelling van den Alicie-heuvel by Ladysmith, om beter de bewegingen van de Engelschen te kunnen waarnemen. Het blijkt dus dat de Boeren zich wel niet zulleD laten verrassen door den Vijand. Uit Spearmanskamp wordt mel ding gemaakt van eene verkenning der Engelschen van de heuvels in de nabij heid waarbij de Engelschen geene ver liezen leden. Het gerucht loopt dat de Boeren in Zoeloeland opereeren met het doel om de gemeenschap aan Buller's leger af te snijden. Zij zouden daar den 31en Januari Ngoeto hebben aangevallen en,daar zij geschut bij zich hadden, den magistraat gedwongen hebben zich over te geven. Hij zou zelfs met zijn staf gevangen genomen zijn. Te Ladysmith,schrijft men,is alles rustig, slechts verbreekt Lange Tom van de Boeren met tusschenpoozen de stilte. Commandant Ferreira deed een goeden slag te Noutu by de grens van Vrijheid, waar hij 11 blanken en 34 kleurlingen, bereden en gewapende Engelsche politie, gevangen nam en beslag legde op al de paarden, 340 geweren en eene aanzien lijke hoeveelheid ammunitie. Deze ver kenning liep dus wel heel noodlottig voor de Engelschen af. Generaal Roberts heeft weder den naam zijner natie eenigszins gereleveerd door commandant Pretorius, wiens been is afgezet, vrij te laten. Roberts zeide dat hy dezen moedigen krijgsman niet wenschte gevangen te houden, 't Is te hopen dat Robert's verheven voorbeeld velen in het Engelsche leger zal op wekken om moed bij den vijand op pry's te stellen. Bij" de Modderrivier schijnt het ge schut der Boeren gedurende de laatste dagen zich niet meer te doen hooren. Men denkt bij de Engelschen dat de Boeren hunne kanonnen naar Ladysmith zonden om mede te werken bij het beleg. Dus maar weder een verkenning, waarin toch de Engelschen zoo sterk zijn, waaruit dus kan blijken of do Boeren werkelijk zoo dwaas zijn zich geheel aan den vijand bloot te geven! Men weet dat generaal Roberts het plan wordt toegeschreven een inval te doen in Oranje-Vrystaat en de Boeren niet van plan zijn dat zoo maar goed schiks toe te staan. Volgens een bericht uit Kaapstad zouden zij het voornemen hebben al het land te verwoesten dat bloot ligt voor den aanval der Engelsche troepen. Uit Spearmanskamp wordt thans bericht dat de Engelsche troepen aan de Toegela sedert de laatste dagen niet zijn voorwaarts gerukt en de grootste kalmte in het Engelsche kamp heerscht. ENGELAND. Uit Parijs wordt nu weer bericht dat koningin Victoria wel naar Italië gaat en dan over Calais en Bazel, zonder zich in Duitschland op te houden. Op den terugweg zou zij een dag rusten te Saint Ursanne en dan een particulier onderhoud met haar kleiuzoon, den keizer van Duitschland hebben. Zou dit bericht nu het ware zyn Het komt ons voor dat Victoria in de tegenwoordige omstandigheden wel weinig zin hebben in een uitstapje buitenlands. Het gerucht omtrent groote ontevredénheid onder de Egyptische troepen ten opzichte van de Engelschen wordt bevestigd. Als die beweging zich uitbreidt, kan Engeland met de 2000 man, die het daar heeft, ze niet onder drukken, en zal het wel genoodzaakt zijn de bewapening voor Afrika aanzienlijk te verminderen. Dat Engeland voor den oorlog in Afrika reeds alle beschikbare krachten aange wend heeft, kan blijken uit het bericht dat de zgn. Militia Billot Act volgens hetgeen een militair blad uit de beste bron beweert, den 14en dezer in werking zal worden gesteld. Lord Roberts heeft 90,000 man gevraagd, zegt het blad, welnu hy zal ze hebben. Men zal 40,000 man uit de militaire reserve en de vrywillïgers nomen. De vrijwilligers zullen dadelijk gemobiliseerd worden. De Militia Ballot Act bepaalt dat elk gehuwd man in het ryk tusschen den leeftyd van 16 en 30 jaar in geval van nood onder de wapens kan geroepen worden voor den tijd van vijf jaar. Het blad voegt hierby dat dit besluit zyne voorspelling bewaarheidt dat Enge land op het punt was de conscriptie in te voeren. En dat alles nu om een volkje van enkela honderdduizenden ten onder te brengen. Engeland begint leelijk aan den deken te pluizen. Vooral voor de Engelsche kolonels is de oorlog noodlottig geweest. Van de 46 kolonels, die de 46 tegen de Boeren in 't gevechtgebrachte bataljons aanvoerden, zijn 16 buiten gevecht gesteld,vonden 8 den dood, 6 zyn gekwetst en 2maakte een onvrijwillige wandeling naar Pretoria Het meest geteisterde wapen is dat der Hooglanders dat 6 kolonels telde, waarvaD vier gedood zyn, 1 ge kwetst en lander onbruikbaar voor deu dienst is.De Gordon-Hooglanders verloren hunne 2 kolonels. In het kort genomen komen de kolonels op de sterflijsten met 36 percent voor. RUSLAND. In de diplomatieke krin gen der hoofdstad loopt het gerucht dat de Czaar de rol van bemiddelaar tusschen Engeland en Transvaal zou op zich willen nemen om langs minnelijken weg een einde te maken aan den oorlog. Natuurlijk moeten de beide strijdvoe- rende partijen ook den vrede willen,wat echter nog zoo zeker niet is. RECLAME. Het middel tot goede spijsvertering. De slechte spijsverteringen komen ze kerlijk voort uit de onvolmaakte werking van de maag, ten gevolge der verzwak king van dit orgaan, omdat de noodza kelijke samenwerkingen voor de geheele opneming der spijzen zich op lastige wijze doen gevoelen, in de eerste plaats, eene algemeene zwakte, veroorzaakt door eene onvoldoende voeding, laat de zieke bloot gesteld aan allerlei soorten van ongevallen. Als de maag slecht werkt, zijn de inge wanden het eerst aangedaan en onderhe vig aan gevaarlijke ontstekingen, waardoor hoofd- ou lendenpijnen ontstaan, alsmede steken in de zijde en eene compleete uit putting. Een spierversterker en een her steller van het bloed zijn onmisbaar. De krachten aan de verschillende organen terug te geven, ziedaar waarop men zich moet toeleggen. Hot gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams zal in dergelijke geval len uitstekend zijn, men heelt er wouder- bare resultaten mede verkregen. De heer C. Overbeeke te Damespolder. Rilland Bath, schrijft ons 't volgende „lk moet umededeelen, dat ik mij door 't gebruik uwer Pink Pillen uitstekend goed bevind, want voor 'i gebruik was ik vreeselijk lijdende aan een maagkwaal, de lichtste spijzen konden door mij niet ver dragen worden. Thans na 't gebruik van eenige doosjes ben ik geheel en al gene zen, ik eet met graagte en het bekomt mij goed Duizendmaal dank voor uw reddend geneesmiddel. Dat een ieder, die met de zelfde kwaal behept is, zoo verstandig zij er ook zijn toevlucht toe te nemen, want ik schrijf door eigene ondervinding en en bevind mij nog lederen dag in uitste- keuden toestand. Maak mijn attest gerust bekend in 't belang der lijdende menseh- heid." Kracht en leven te geven om de ziekte te bestrijden of om de gevolgen tegen te gaan, ziedaar de rol der Pink Pillen, die steeds werkdadig zullen zijn tegen bloedarmoede, rhumatismus, ontsteking der organen, verzwakking bij man cn vrouw, ook voor beenziekte bij kinderen en St. Vitusdans, Verkrijgkaar A 1,75 Gld. de doos, 9,— Gld. per 6 doozen, bij J. H. I- Snabilié, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland. Franco toezending tegen Dinsdag 6 Febr. 5,16 E. Kwartier. Woensdag 7 6. 4 Donderdag 8 7. 8 Vrijdag 9 8,22 Zaterdag 10 9,38 Zondag 11 10,36 Maandag 12 11,36 Hoden overleed te Koudekerke, onze geliefde Broeder ANTEUNIS JOBSE, iu den ouderdom van 53 jaar. Vlissingen, 3 Febr. 1900. Namens zwager en zuster, C. VAN VEEN. C. VAN VEEN-JOBSE. heerlijke Monogram I dinerpoedei's 9 jn verschillende smaken, (Chocolaad, Fiambozen, Aard beziën, Vanille) enz., met gratis recla mebordje er bij. Ook prachtige Busjes Boon's Cacao, a '/i, 7s> Vt> 7i« kG. aan diverse prijzen. I {looker's en van Houten's Cacao. Onsbusjes v. Houten's Blik jes en Croquettes. Verkrijgbaar bij Wed, J. G. H. Dommiss e, Bellamykade, G 5. 's-GRAVENHAGE. Het ontwerp tot technische herziening der kieswet is by den Raad van State ingekomen. Oorlog in Znid-Afrika. LONDON, 5 Feb. Reuter verneemt dat het ministerie van oorlog volstrekt geen bevestiging ontvangen heett van het gerucht dat Buller weder over de Toegela is getrokken en op Ladysmith aanrukt.Integendeel alles wijster opdat de toestand rustig is en geen onmiddellijke beweging te wachten is. Toch deelen enkele bladen mede dat Buller de heu vels aan den noordelijken oever van da Toegela bij Potgietersdrift heeft bezet. Uitmuntende naaimachine voer familie eo iieht handwerk. Nauwkeurige consfrücfïe. Fijne bewerking. Aanwending van het denk baar best materiaal, dus: Uitstekende werkzaamheid, mooie steken, oulioorffare en gemak kelijke beweging, grootste duur- zamheid, gemakkelijkste hand having, smaakvolle nitrnsting, Jedere Erda-machine is* vourzien met den igepatenteerden automate I schen naaistofhouder. I Geïllustreerde catalogussen mi beschrijvingen gratis. Badhuisstraat 32. 8 u. vm 9 u. nm. Zondags tot 12 u. n.m. Koude-, Warme-, Douche- enStortbaden Prijs per kuipbad f 0.40 stortbad - 0.10 Boekjes voor 12 kuip baden - 3.60 Abonnementen (persoonlijk) 52 Kaarten per jaar'. - 13. Familieabonnementen 100 Kaarten per jaar. - 25.— MVMHMMH BELLAMYKADE, G. No. 5, voert geregeld, aan per spoor voor Vulkachels. het beste Merk B worden genoteerd ad 0,50 per 100 st. Loten ad t 1,per slak, 11 stuks 1 10,Te beko men bij I). POLDERMAN, Vlissingen. gebruikt de allerwege bekroonde en wereldberoemde S u H R I. a a uit de Koninklijke Stoomfabriek „De Honigbloem" van IC. IV. VAN SOHAIK Oo, Den Haag, Hofleveranciers. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE is het beste middel ter wereld. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE geneest Kinkhoest. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE geneest zoowel oud als jong. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE mag in geen huisgezin ontbreken. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE staat voortdurend onder scheikundig toezicht. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE helpt onherijoepelijk. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE is bekroond met Eerediploma's. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE is bekroond met Goud. VAN SCHAIK Co's MELIANTHE is bekroond met Zilver. VAN SCHALK Co's MELIANTHE is verkrijgbaar in flacons. Van 40 Cts., 70 Cts. en 1,bij de wed. J. O. H. DOMMISSE, Bellamykade

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3