WEESHUIS. ant Leie: GROENTEN IN BLIK te 8 BADINRICHTING 8 )o I aan te besteden: Attentie s. v. p. Het Katholieke Stuiversmagazijn Prima Rookworst. Laatste berichten. Ad verten tien. Da&els popewl van Itwtlai 31 Januari 1900 w. MO! komt. Dienstbode, OE BiiAPPIGE MEK, Sn ij boonen, Het FinancieeleNieuws De Rentenier taliijiit ellen IMapamiililag. mmm voor ronm Mevr.SJ.Cj. WeiMtortoo-Jniiiiis ormatiën bij den Uitgever dezer Courant. »nog het ei-gat, isten bleven dagea jk voedsel, en he; ïun verschafte, Gezondheidsmaat. na geheel. Geheel, e reservist zich j, dat iemand notitj, ukkig had hij ge;d behoeften voorzien week kon hij zich stuk zeep verschaf, ild hadden, moesten de afzichtelijkst, Toch wordt vet. zich op de parad, zullen vertoonen figheden totaal on behandeling zijn leservisten gedeser. nberlain eergisteren avond I Iaangesproken door I ra op hoogen toonl .lain was. naam doen ken- Iiem een geweldigen Toen keerde de I n gaf een anderen! op, roepende aan 1 andere personen Iaken een pak, toen ,ra, wie het gelukte, r belofte van hem voeren, naar het I Iadigers-album niet nstructie te Pary, brief van een be- hem schreef, dat van haren diepbe- pas overleden was, in zijn leven ge lat was door de ins „een dwazen Tie treurende vrouw [portret. En de rech- I, maar lieflijk van lie weduwe dien falo-Oezenskaja, in mara, is onder den een kerk ingezakt, en om, 8 warden wond. Ver. St.) heeft een gewone omstandig- Een kapper, door I zwoer dat hij zijn ou. Deze kwam inkel om zich te ijn baard aanmer- lerkende de kapper slechts nadat hij ^schoren, bemerkte inaar zijner vrouw jerste gedachte was dooden, maar hij Ioneerlijk zou zyn, et scheren vooruit |r de kapper hem en de kin hij gezicht met een net een welriekend slechts nadat het geheel voltooid was, enkelen slag den |jk dood. ipenen. Volgens |>ezit de vrouw vier nagels, de tranen btormberg in de laatste dagen onder nomen, vond hij geen spoor van den krijgsbewegingen Inog niets gemeld. In Engelsche zjjde lagere bericht dat eley en Frère een n de ric-hting van rd, en dat btj eene igelschen jl.Maan- daan, één soldaat ins deze berichten lag nog niet gele- :an uit wat reeds :en, dat hij niet wachten, indien -uren te Chieve'ey eene aanduiding [ïval op de Boeren len is. n de Kaapkolonie s tot verkennin- eds, is moeilijk te e verkenning bij vijand, die scheen teruggetrokken te zijn en eene andere stelling te hebben ingeno men, wat echter nog niet bevestigd is. Bij een tweede verkenning geraakte hy met de Boeren in gevecht,maar was zoo gelukkig te kunnen melden dat zijn troepen geene verliezen leden. Het schijnt dus dezen generaal wel naar den vleesche te gaan, doch zyn dringend verzoek om verster king is wel het bewijs dat zijn toestand niet geheel en al rooskleurig is. Generaal French heeft van zijne zijde ook niet stil gezeten. Hij zond eene vliegende colonne uit om de verbinding der Boeren te bedreigen, die zelfs tot 14 mijl van Norvalspont kwam, maar toen terugkeerde zonder verliezen geleden te hebben. Die by voeging „zonder ver liezen geleden te hebben', waarvan Oatacre ook zoo mild gebruik maakt, schynt synoniem te zijn met „onbetee- kenende schermutselingen.' Lord Methuen heeft weer eene poging gedaan om uit zijne hachelijke potitie verlost te worden. Geene verkenning, maar een krachtige demonstratie moest hem verlossen. Hij beschoot den vijan- deiijken linkervleugel, maar vond dien zoo sterk verschanst, dat hy het raad zaam oordeelde terug te keeren. Het stereotype „zonder verliezen» ontbreekt hier ook weder niet. De bijvoeging „dat de Boeren eerst schoten toen de Engel- schen terugtrokken,"»doel ons bovendien veronderstellen dat dit terugtrekken zoo haastig zal geschied zijn, dat de kogels der Boeren de Engelschen niet konden bereiken. Mafeking is ook nog niet gevallen. Het garnizoen kan nog een heele poos het beleg volhouden, omdat er nog overvloed van vee, en vieesch in blik is. Nog wordt gemeld dat een groot aantal gedeserteerde Kaffers uit Kimberley in het kamp der Boeren aangekomen zijn en mededeelden dat de inwoners op de ,'aatste rantsoenen zyn gesteld. De va! schijnt dus wel zeer nabij te zijn. Voor a.s. Maandag kunnen wij, naar men meldt, geene groote krijgsoperatiën verwachten. Het geduld van het publiek wordt wel op de proef gesteld, want reeds sedert een elftal dagen is eei -Be weging van Bulier aangekondigd om Lad}smith te ontzetten, en nog vond het Engelsche departem. van oorlog geen aanleiding zijn stilzwijgen te ver breken. Geen wonder dat de Engelsche bladen somber gestemd zyn en de mogelijkheid bespreken van eene neder laag van Bulier. Ook Lord Roberts voedt de ongerustheid door zijn duistere tele grammen, die laten vermoeden dat er in de laatste dagen reeds meer dan een ernstig gevecht is geleverd. Het zware schieten „by de Toegela" schijnt daar voor te pleiten. Sir Alfred Milner heeft in de districten Philipstown en Hopetown, waar een be denkelijke gisting onder de Kaapsche Boeren heerscht, de krjjgswet doen af kondigen. Dit is de eerste maal dat tot dezen strengen maatregel besloten is. Waar dus de Kaapsche Boeren tegen het Engelsche gezag opstaan, niet min der noodlottig is het voor dat gezag dat ook inboorlingen, zooals die van Swazie- iand partij beginnen te trekken voorde Boeren. Men zegt dat de koningin openlijk aan de zijde der Boeren zich geschaard heeft en daardoor de toestand voor de Engelschen hoogst ernstig is geworden. Er gaat een gerucht dat de thans te Kaapstad gevangengehouden Boeren naar St. Helena zouden vervoerd worden. Dit bericht hoe fantastisch het ook klinkt, wordt naar 't schynt te Pretoria geloofd en verwekt daar grcote verontwaardiging. Een dergelijke maatregel zou ongetwij feld van zeer ernstige gevolgen zijn voor de Engelsche krijgsgevangenen te Pretoria die het daar alles behalve kwaad hebben. ENGELAND. Met de werving voor de Yeomanry schynt het niet best te gaan. Ei werden 10,000 man gevraagd, maar ei zijn er slechts 3600 opgekomen. Men schrtjft dit resultaat toe aan de strenge bepalingen door de regeering gesteld. Onder de opgeroepen bataljons militie moet ook ontevredenheid bestaan omdat zU dachten niet naar Afrika te moeten gaan, maar op plaatsen buiten het ko ninkrijk de geregelde militie te vervan gen. Het moet heel wat moeite hebben gekost ze aan boord te krijgen. Er loopt een gerucht dat eenige groote geldmannen zich zouden ver eenigen om het tegenwoordige kabinet te doen vervangen door een van zuiver imperialistische kleur. Aan het hoofd zouden staan de hertog van Devonshire, lord Rosebery (afvallig liberaal) en Cham berlain. De taak van dit kabinet zou ztjn de Afrikaarsche zaken in orde te bren gen (in welken zin?), maar naar beweerd wordt, berust deze oplossing op de moge lijkheid dat Chamberlain en Milner ont slag zouden krijgen. Chamberlain schynt het dus bij de geldmannen, die toch anders geen reden tot klagen hebben over zijne mede werking in hun belang, ook al verpeu- terd te hebben. De zaak van de Bundesrath zal ten genoegen van de Duitschers atloopen. Binnenkort wordt deze bodem, die bij onderzoek bleek geen contrabande in te hebben, aan de reeders teruggegeven. Bovendien heeft de Engelsche regeering beloofd dat zy zorgen zal dat dergelijke incidenten zich in 't vervolg niet meer zullen voordoen. Het was trouwens wel te denken dat Engeland de vlag zou stryken voor het machtige Duitschland. Het zal nu wel in 't vervolg voorzichtiger zijn. Met het in beslag genomen Ameri- kaansche meel zal het waarschijnlijk denzelfden weg gaan. Het blijkt nu dat men in Amerika in het aanhouden niet berusten zal. Per Telegraaf. Oorlog in Zuid-Afrika. SPEARMANSKAMP, 17 Jan. De corres pondent van Reuter seintIk reed door een zeer bergachtige streek om te zien naar Warrens vooruitrukken ten zuiden van de Toegela. De vijand was opge steld in een dichte houtaanpianting onge veer een myl van de rivier ten noorden. De Boeren openden het vuur op de voor hoede van Warren, welke terugtrok. De Engelsche artillerie kwam op een heuvel in stelling en opende het vuur. Onder dit vuur gelukte het dat troepjes Engelschen in een pont de rivier over staken, waarop de Boeren terugtrokken in het gebergte. De genietroepen sloegen toen een pontonbrug, waarna de geheele Engelsche macht de rivier overtrok. (Dit bericht wordt algemeen bevestigd.) RENSBURG. 17 Jan. Eene patrouille van het 16e reg. New South Wales lanciers viel in hinderlaag en werd ge vangen genomen. Marktberichte n. Middelburg, 18 Jan. Boter f 0,90 a f 1,- per KG. Eieren f4,50 per 100 stuks. Vrijdag 19 Jan. 2,53 Zaterdag 20 3,21 Zondag 21 3,56 Maandag 22 4,38 Dinsdag 23 5,35 Woensdag 24 6.47 L.Kwartier. Donderdag 25 8,16 Zcetijdingc n. Hedenmorgen binnengekomen de Noordsche bark „Dovre,kapitein Pe- darsen, van Demarara naar Middelburg, en de Zweedsche bergingstoomboot „Belos' om alhier steenkolen intenemen. Heden namiddag op de reede aan gekomen het Duitsche s. s. „Reichstag" van Oost-Afrika tot ontscheping van passagiers. 362ste STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en hooger. Woensdag, 17 Januari, 5e kl3etrekk. Nos. 8085 9123 9963 10329 10892 11692 14236 19300 f 100. Nos. 3768 3858 13079 13962 20259 f 200. Nos. e287 8909 12744 f 400. Nos. 8418 9742 10001 13766 f 1000. Nos. 15922 f 5000. No, 2733 f 50000. Oostburg, 17 Jan. 1900. Tarwe 5,95 a 6,15. Rogge/5,45 a 5,65 Boonen f 6,45 a f 6,55 Erwten 7,60 a f 8,20. Kanariezaad f 0. ii 0. Koolzaad/'O, a /O, Bruine boonen f 0, a f 0, per H.L, Wintergerst 8,55 a 8,80, Zomergerst ƒ8,10 a8,20, Haver 6,80 af 6,95. Aanvoer zeer ruim. Handel tamelijk, vlug vraag voor gerst. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer FLORIS LANDSMAN, te Puimerend, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Vlissingen, 17 Januari 1900. P. LANDSMAN. C. P. LANDSMAN- van Halm. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. - Badhuisstraat 33. WIYIIUIM IAN!, g 8 u. vin 9 u. nm. Zondags tot 12 u. n.m. Koude-, Warme-, Douche- enStortbaden Prijs per kuipbad f 0.40 stortbad - 0.10 Boekjes voor 12 kuip baden - 3.60 Abonnementen (persoonlijk) 52 Kaarten per jaar - 13. Familieabonnementen 100 Kaarten per jaar. - 25.— H.H. Regenten van het BURGER WEESHUIS te Vlissingen, zijn voor nemens op des namiddags 2 ure, in het WEESHUIS aan de Korenmarkt te Vlissingen in het openbaar het bouwen van een nieuw Weeshuis voor 40 a 50 Weezen aan de Badhuis straat te Vlissingen. Bestek en Teekening liggen ter inzage en zijn verkrijgbaar tegen betaling van f 1.80 per stel bij den Gemeente-Bouw meester, bij wien tevens inlichtingen verkrijgbaar zijn. Aanwijzing in loco Dinsdag 23 Jan. aanstaande, des namiddags 2 uur. Ondergeteekende maakt hiermede, om verkeerde inlichtingen te voor komen, aan zyne geachte stadgenooten bekend, dat zijne zaien desverlangd ook zonder bijlevering van het benoo- digde of betaling van kurkengeld voor Bruiloften en andere Partyen, steeds te huur geweest zijn en blijven, en verzoekt beleefd eventueele aanvragen om conditiën, uitsluitend aan onder staand adres te willen richten. Aanbevelend, Café-Restaurant, Groote Markt. Van 7 uur 's morgens tot 2 uur 's namiddags wordt verlangd eene nette bekend met de Engelsche keuken. Goed getuigschrift vereischte. Adres bureau van dit blad. De Nieuwe Jaargang van zal beginnen met de boeiende romans van De Misdaad van liet Eiland. De Kdoosterrruïne en meer dan 50 kleinere verhalen, alsmede raadsels, versjes, nuttirre wenken, anecdo te/), logogriefen, rebussen, enz-, alles aan den geringen prijs van G5 cent per drie maanden, ï'ranco per post SO cent. De le aflevering ligt by eiken Boek handelaar ter inzage en bij den Uitgever P. STOKVIS-WATERREUS, 's-Bosch ETS li Ja Insurance Company of New-York. Onderlinge Levensverzekering Mij. Directie voorNederland: Gebouw Mercurius Waarborgfonds op 1 Januari 1898 ruim 631 Millioen Gulden. Sluit alle verzekeringen op het Leven. Zy is de grootste der wereld, biedt de meeste waarborgen, hare polissen zijn de vrijgevigste en zij werkt zuiver onder ling, dus geheel ten voordeele der ver zekerden. De Distributie-polis verleent de meeste zekerheid tot den minsten prijs en biedt voordeelen, die bij geen andere Maat schappij te krijgen zijn. Inlichtingen en Tarieven verkrijgbaar bij den Hoofdagent H. F. VAN OIJEN. Glacisstraat N 169, Vlissingen. grappige voordrachten wil bezitten, bestelle het Vroolijke Voordrachtenboek bevattende eene groote verzame ling komieke scènes, coupletten, vroolijke voordrachten, enz., enz. INHOUDDe stille—verklikker. Het geheim. Mijn vrouw is weg. De reis door de wereld. Mijn avon tuur in Amsterdam. Een voor beiden. De koetsier. Als ik kiezen mocht. Een vergissing. De bedrieger be drogen. De gulzigaard. Mijn eerste kermispret. Het toppunt van ver strooidheid. Een trouwpartij met hin dernissen. Bruin brood. Mijn lieve schoonmama. Één week gehuwd. Mijn trouwe vrienden. Haast je niet. Influenza. De barbier. Nu eet ik nog meer. Manus de windzak, Vergissen is menschelyk. Een toerist. De brievenbesteller. Een uitnoo- diging. De wraak van Jochem. Prijs van het geheele boek franco per post 55 cents. Na inzending van het bedrag per postwissel of van 11 postze gels a 5 cent wordt het direct franco toegezonden door J. D. DIJK, Uitgever, Groningen. Nieuwe Kijk-in-'t Jatstraat 63. om nit te wegen ALS SPINAZIE. Aanbevelend, R. F. HAARSMA. Betrouwbare :financieelc Gidsen Be Kleine Kapitalist 20e Jaargang 1899.) Verschijnt Maandag- Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurscourant. ievensvolledigonpartijdignauw keurig Prijs por 12 maanden franco per post 6. Met Wekelijksche Restantenlijst „8. Voor Buitenl. en Koloniën -f- extra port, (16de Jaargang 1899.) Het goedkoopste Financieels Weekblad, vermelde* le alles wat een ieder die slechts een enkel stukje Effecten bezit, weten moet, tevens onpar tijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 3. Met Wekelijksche Restantenlijst p. p. ,5. Voor Buitenl. en Koloniën -)• extra port.. (2de Jaargang 1899.) Verschijnt den laatsten Zaterdag van elke Maand. De goedkoopste Uitlotingscourant tevens onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post f 1 Voor Buitenl. en Koloniën -j- extra porto Beide eerstgenoemde bladen ve mlden ook alle uitlotingen van Gemeenteiyke, Waterschaps- en Kerkelijke Leeningen. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar en Abonnementen (welko op den lsten van elke maand kun nen ingaan) worden aangenomen by de Uitgevers van deze Courant en aan de Bij den ondergeteekende verschijnt eiken Woensdag Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van (Johanna van Woude). „De Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames nit de hoogste en beschaafdste kringenlet hierop voor uwe adertentiën. Prys per jaargang f 4,50, fr. p. p. f 5, Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3