PAKHUIS TE HUUR Heden Ontvangen: Assurantiën op elk gebied. water Ie ïlissi Agent van Politie, 3e klasse, OnroErsnde Gosderea K OdKBIË R. Uit is M Is Koop: Tc Kuur gevraagd: „Eigen Hulp" )e llaièè Li: Advertentiën. mmrnu kiesvereeniging Laatste berichten. LMai 30 Jsiari 1900, Verkoopen: Brouwerij „De Meiboom," Vlissingen. Verkrijgbaar van af Zaterdag 13 Januari a. s. m c o n c u r r e e r e d de prijzen. F. HENDRIKSE. S.M.C.v. WermeskerkeD-Jnains JST8ÖIS, Keukenmeid. IN DE GRAVENSTRA AT. Informatiën bij den Uitgever dezer Courant. Den 8en dezer werd in het mau soleum te Charlottenburg de 10e ver jaardag gevierd van den dood van kei zerin Augusta. Van elf uur af werd door de dragers van prachtige kronen op den keizer gewacht, die gewoonlijk een voorbeeld van stiptheid is. Weldra verspreidde zich het gerucht dat er ernstige tijdingen ontvangen waren. Wilhelm had zich naar graaf Biilow begeven. Om twaalf uur eerst verscheen de keizer met bezorgd gelaat. De band van den geheimraad Miessner drukkende, was zjjn eerste woord „De Engelschen hebben weer een onzer sche pen aangehouden." Dit voorval duidt genoegzaam welke stemming aan het Hof heerschte. - Het gerucht dat keizer Wilhelm met zijne vrouw in het voorjaar naar Rome en van daar naar Egypte gaat, wordt officieel tegengesproken en zelfs een dwaas verzinsel genoemd. Voor Déroulède is door de Echo de Paris les beaux esprits se ren- contrent - eene inschrijving geopend om hem een voorwerp van kunst ten geschenke aan te bieden en daarop reeds voor ruim 12000 frs. geteekend. De koningin-regentes v. Spanje heeft een besluit geteekend, waarbij de 17- jarige kroonprins ridder van wordt. het van Duitschland tot gulden vlies benoemd - Durban. De Avondpost ontleent aan een particulier schrijven het vol gende omtrent deze plaats. Durban is een mooie stad, met veel natuurschoon in de omgeving. Tegen de rijkbegroeide heuvels zijn rondom villa's gebouwd. Zoo nu en dan doel het aan Velp en Oosterbeek denken. Men heeft prachtige vergezichten over de baaide rivier is ook schilderachtig in het ver schiet ziet men hooge bergen. Durban heeft eenigszins een Euro- peeschen indruk men vindt er mooie openbare gebouwen en tal van aardige keikjes. Euime straten zijn er, waarin prachtige winkels. De mooiste en drukste straat is de Weststreet. Daar is de pan toffelparade, en dames en heeren rijden er te paard, tusschen eigenaardige rij tuigjes, getrokken door in drafloopende Kaffeis, sommigen met veeren, anderen zelfs met horens versierd. Naast dit middel van vervoer vindt men er ook nog een paardentram. 's Avonds is er muziek in een park, waar men met bussen rondgaat om geld in te zamelen voor de (Engelsche) slachtoffers voor den oorlog. Dit en schreeuwende jongens met bulletins is het eenige, dat op straat aan den oorlog herinnert. Men is volstrekt niet onder den indruk van wat zoo nabij gebeurt er heerscht een opgewekte, prettige stemming. Het klimaat is hier zeer aangenaam, 't Is wel warm, maar niet hinderlijk niet die drukkende hitte van de tropen. In Mozambique hebben wij weer onze donkere uniform aangedaan, en die kunnen we hier best velen. AFRIKA.Roberts en Kitchener, de eerste als plaatsvervanger vaE|Buller,de tweede als chef van den staf, zijn den lOen dezer te Kaapstad aangekomen. De meer derheid der Engelschen vertrouwen dat met de komst dier beroemde en ervaren legerhoofden de tegenspoed hunner leger scharen in Zuid-Afrika zal veranderen in zegepralen en de tocht naar Pretoria nu wezenlijk volbracht zal worden. Dit optimisme wordt echter tegenwoordig door velen niet meer gedeeld, die be grijpen dat Roberts en Kitchener met dezelfde gebreken in het leger zullen te strijden hebben als Buller en de gene raals in hot noorden der Kaapkolonie. Het schijnt wel dat de Engelsche regeering successievelijk de generaals die ongelukkig tegenover de Boeren ge weest zijn, vervangen wil. Daily Mail bericht ten minste dat binnenkort open baar zal worden gemaakt dat een tweede bevelvoerende generaal in Zuid-Afrika van zijn bevel wordt ontheven. Zeker zal diens instructie wel luiden dat hij niets dan overwinningen mag behalen. Van het oorlogstooneel was het nieuws al bqzouder schraal. De Engelsche cen suur schijnt zoo nu en dan eens uit te rusten van haar knipat'beid. Het nieuws bepaalt zich tot het be richt dat de Engelschen eene sterke verkenning van uit Sterkstroom hebben gedaan en zij zoo gelukkig geweest zijn te ontdekkeu dat de Boeren Stormberg bezet houden met eene aanzienlijke macht. Tegelijkertijd werd eene belang rijke hoeveelheid voorraad met goed ge volg uit Molteno teruggehaald, wat zeker aan de Engelschen geen inspanning ge kost heeft daar van verliezen geen mel ding wordt gemaakt. Door Buller is een telegram aan zijne regeering gezonden, waarin hij betwist dat de Boeren bij den uitval op den 6en dezer van het garnizoen van Ladysmith volgens hun opgave slechts 4 dooden en 15 gewonden telden. Buller noemt dit eene onmogelijkheid aangezien de Boeren gelijk erkend wordt, aan een overstelpend vuur uit zes verborgen batterijen waren blootgesteld en op alle punten verslagen waren. Daarbij beroept Buller zich verder op het getuigenis van inboorlingent?) die verzekeren dathet ver lies der Boeren in één commando reeds 150 dooden en waggonladingen vol ge kwetsten bedroeg. De Boeren zouden zich dus ook aan grootenbluf beginnen schuldig te maken. Het praatje dat tusschen Vrijstaters en Transvalere groote oneenigheid zou bestaan, wordt ofschoon de Engelschen reeds bewijzen van hun vereenigd op treden tot hun schade ondervon den hebben, nu weder eens opge warmd. Gatacre, Methuen en Buller zouden om die reden werkeloos blijven en geduldig wachten tot de oneenigheid onder de republikeinen zoo hoog geloopen is dat samenwerking onder hen onmoge lijk is. De Engelsche militaire specialiteiten deelen echter niet in dit gevoelen. Zij gelooven niet dat de Engelsche generaals zoo onnoozel zullen zijn aan dat praatje geloof te hechten. Steeds komen meerdere gebreken in het Engelsche leger aan het licht. Nu zegt weder een Engelach blad dat de geweren niet deugen, ja soms zelfs ge vaarlijk zijn, en om die reden slaat het voor geene geweren meer uit te deelen, te meer omdat de ammunitie ook al niet deugt. DUITSCHLAND. Het blijkt nog niet dat Engeland aan Duitschland's protest in zake de aangehouden schepen recht wil doen wedervaren. Aan de regeering te Berlijn antwoordde zij, dat zij zich bij de bewering niet kan neerleggen dat Engeland niet 't recht bezit een schip aan te houden dat tusschen twee onzijdige havens vaart. De quaestie is dus nog niet opgelost. ENGELAND. Minister Balfour heeft gisteren weer het woord gevoerd te Manchester. Engeland, zeide hij o. a., is het met den oorlog niet te doen (ook niet enkele personen om rijke streken te annexeeren, want wat wint het bij een oorlog die schatten kost en bovenal het verlies van levens die voor geen geld te koop zijn. De bedoeling is veel verhevener: de bevolking van Zuid Afrika moet gelijke rechten hebben. En die gelijke rechten zal Engeland haar nu brengen door een bloedigen ont zettend kostbaren oorlog Voor een ge woon sterveling is dit zoo maar niet in eens te snappen. De Times blijft maar van gevoelen dat het ministerie verantwoordelijk blijft voor de op politiek en militair gebied begane fouten en aan het Britsche volk wel degelijk daarvoor eene volledige schuldbekentenis schuldig is.Het kabinet zal als 't parlement bijeenkomt, daar mede de handen vol hebben. Ten slotte verklaart het blad dat't als de oorlog klaar is,alles zal doen om de aandacht te vesti gen op de gebleken leemten in het leger en die te helpen verbeteren. De Nemesis, dus in aantocht voor 't Engelsche kabinet dat zoo luchthartig een oorlog begon die aan Engeland reeds zooveel offers vroeg. MODDERRIVIER, 8 Jan. Volgens de laatste berichten zijn de Boeren niet naar Douglas gegaan. Hier wordt het doel- looze artillerie-duel voortgezet. RENSBURG, 8 Jan. Sedert het ongeluk dat aan het Suffolk-regiment is over komen, zijn de Engelsche operaties zonder beteekenis. Alle posities zijn nog bezet. Uit verkenningen is gebleken dat de Boeren alle verbindingslijnen met het noorden volkomen bewaken. LADYSMITH, 7 Jan. White seint dat een majoor, 2 officieren en 19 soldaten nog zijn gestorven aan koorts in hel hospitaal zijn veel ernstige zieken. LONDEN, 11 Jan. Een telegram uit Kaapstad meldt, dat het succes der Boeren een geweldige uitbarsting van sympathie voor de Boeren in westelijke districten tengevolge heeft. Jonge mannen trekker door de dorpen en zingen het Transvaalsche volkslied. Zeetijdingen. Hedenmorgen vertrokken het Engelsch ss. Lochleven naar Sunderland. Dondt rdag 11 Jan. 10,32 Vrijdag 12 11,28 Zaterdag 13 12,08 Zondag 11 12,32 Maandag 15 1,05 Volle Maan. Dinsdag 16 1,34 Springtij nm. Woensdag 17 2,- Ma rktbericlilen. Middelburg, 11 Jan. Boter f 0,85 a f 0,95 per KG. Eieren f6,— per 100 stuks. Voor de vele bewijzen van belang stelling, zoowel van hier als van elders ons betoond bij onze 30-jarige Echtvereeniging, betuigen wij ook namens onzen Zoon onzen hartelijken dank. Vlissingen, 11 Jan. 1900. J. LOUWERSE. A. LOUWERSE-Uijl. „ALGEMEEN BELANG" TE VLISSINGEN. ALGEMEENE VERGADERING opVrij dag den 12 Januari 1900, des avonds ten acht ure, in de zaal van den heer W. Stofkoper, Groote Markt. De Secretaris, Mr. G. J. BISSCHOP, Trouwe opkomst wordt beleefd verzocht. Te VLISSINGEN is vacant eene betrekking als waaraan verbonden is eene jaarwedde van f500, -vrije uniform-bovenkleeding, bewapening en gedeeltelijk schoeisel. Sollicitanten van een flinke gestalte, gezond en sterk lichaamsgestel, zonder lichaamsgebreken, vrij van misbruik van sterken drank, niet ouder dan 35 jaren, lang minstens 1.7 M., en een onbe sproken gedrag, kunnen zich tot en met 25 Januari e. k. eiken werkdag des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, voorzien van een eigenhandig geschreven verzoekschrift, in persoon aanmelden ten bureele van den Commissaris van politie aldaar, zullende op brieven geen acht worden geslagen en ook niet worden beantwoord. Per Telegraaf. Oorlog in Zuid-Afrika. LONDEN, Januari. De Daily Mail meldt dat er geen twijfel meer bestaat, dat de gezondheid van lord Methuen volkomen geschokt is. De Notaris W. S. BOSCH te Vlissingen, zal aldaar in het Hotel „Du Commerce,' aan de Bellamykade, op 's avonds 8 uur, in het openbaar DE VOLGENDE allen te Vlissingen op het z.g. Eiland, te weten: No. 1. Het HUIS en ERF met PLAATS aan de 4e Dwarsstraat, MM 29, groot 68 Centiaren. No. 2. Het HUIS en ERF met PLAATS daarnevens, op den hoek van de 4e Dwarsstraat en de Dijkstraat, MM 30 groot 63 Centiaren. No. 3. Het HUIS en ERF met PLAATS naast vorig perceel, aan de Dijkstraat, MM 31, groot 65 centiaren, en No. 4. Het HUIS en ERF met PLAATS naast No. 3, aan de Dijkstraat, MM 32 groot 68 Centiaren. Allen verhuurd bij de week, No. 1 voor 3. en de overigen ieder voor 2,50 's weeks. Combinatie van de perceelen 2, 3 en 4 voorbehouden. Te bezichtigen met consentbiljet van voornoemden Notaris, 29 en 30 Januari 1900, van 's namiddags 2 tot 5 uur. Een HUIS, staande in de Wal- straat, I 180, Vlissingen. Te bevragen aldaar. Abrikozen. Appelen. Peren. Gewone en Fleurvijgen. Pruimen. Elenic Rozijnen voor Boe renjongens. Spliterwten en Groene Erwten. K r e n t e n. Bruineboonen. Sultane R o z ij n e n. Sucatle. Aanbevelend, Wed. 3. G.H. Dommisse BELLAMYKADE,G 5. Een Winkelhuis, of daarvoor geschikt in te richten, liefst in 't centrum der stad. Brieven onder letter D, bureau dezer Courant. van de Korte Noordstraat naar de BAD HUISSTRAAT no. 37. SCHILDER. Onderlinge Levensverzekering van nEIGEJST HULP", Gevestigd te 's - GS A VEN HA GE, Kortenaarkade 3. Vertegenwoordiger de beer P. LUGIEER, Ontvanger der Invoerrechten en Haven gelden te Vlissingen, Prins Hendrikweg, alwaar Tarieven en inlichtingen gratis zyn te bekomen. Bij den ondergeteekende verschijn eiken Woensdag Weekblad voor Jonge Damt* onder Hoofdredactie van (Johanna van Woude). ,,De Hollandsche Lelie'' is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames uit de hoogste en beschaafdste kringenlet hierop voor nwe adertentiën. Prijs per jaargang f 4,50, fr. p. p. f 5, Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN TERSTOND gevraagd een niet beneden de 18 jaar, met de wasch kunnende omgaan. AdresJoost de Moorsiraat, no. 15. Mevrouw WIBAUT, Dokkade, vraagt tegen 1 Februari e. k. eene bekwame Te bevragen Nieuwendijk, 74. Vóór gij een VERZEKERING sluit op het Leven, verkrijging van Pensioen tegen persoonlijke Ongelukken of voor Werklieden en Fabriekspersoneel, gevaren van Bi and, Inbraak, Diefstal van Goederen, Inboedels, enz,, Rijwie len, breken van spiegelruiten, Ver voer van Koopmansgoederen, In boedels enz., te water en te land per alle gelegenheid. Vraagt eerst conditiën en premieop- gaaf welke gratis verstrekt worden, door H. F. VAN OIJEN. Assuradeur Vlissingen. Glacisstraat No. 169.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3