n Kamer van Koophandel Gtmengd Nieuwe. plaats (met aanduiding van straat en nummer van de gemeenten waarvoor geloot is), van het lotingsnummer en van hun tegenwoordige betrekking. Die opgaven moeten vergezeld gaan van een gelegaliseerde verklaring, ver meldende, aan welk kantoor zij werk zaam zijn. De telegraafbeambten telegrafisten, assistenten en klerken die in duide lijk loopend schrift, zonder zinstorende fouten, Nederlandsch kunnen schrijven, komen voor deze opleiding in aanmerking. Van het tijdstip af, waarop zij zes maanden in werkelijken dienst hebben doorgebracht, wordt een onderzoek in gesteld naar hun bedrevenheid, en zij die dan aan de eischen voldoen,worden onverwijld als vestingtelegrafist met verlof, tot nadere oproeping, huiswaarts gezonden, althans indien zij zich in hun diensttijd goed hebben gedragen. Dat verlof wordt veranderd in onbe paald verlof, zoodra zy volgens de alge meens bepalingen, op onbepaald verlof recht verkrijgen. Miliciens-vestingtelegrafisten moeten, zoolang zij met onbepaald verlof zijn, jaarlijks met 1 Mei aan den komman- deerenden officier van het korps genie troepen het bewijs overleggen, dat zij als telegrafist werkzaam zijn. In dat geval worden zij in gewone tijden slechts tot één herhalingsoefening van hoogstens 10 dagen onder de wapenen geroepen. Mocht dan blijken, dat hun voldoende bedrevenheid als militair tele grafist ontbreekt, dan vallen zij, even als degenen, die niet als telegrafist werkzaam zijn gebleven, in de termen van de gewone herhalingsoefeningen. Opleiding onderwijzers. De rijksbijdragen, die aan gemeentelijke en aan bijzondere normaallessen en aan hoofden van scholen zullen worden ver leend voor ter opleiding tot onderwijzer- aangenomen personen, nadat deze in den loop van 1902 of later de akte, bedoeld in art. 56 onder a der wet tot regeling van het L. O zullen hebben verkregen, zijn vastgesteld als volgtlo. voor hen die bij gemeentelijke of bijzondere nor maallessen zijn opgeleid, gedurende ten minste twee jaren, f 300, gedurende ten minste drie jaren, f 400 en gedurende ten minste vier jaren, f 500 2o. voor hen, die door hoofden van scholen zijn opgeleid, gedurende ten minste twee jaren, f200, gedurende ten minste drie jaren, f 250 en gedurende ten minste vier jaren, f.300. Bevolking. Blijkens de statistiek der geboorten en sterfte gedurende October werden er in die maand in het Rijk geboren 13.956 en overleden 7081 personen. Het sterftecijfer bedroeg 16.43%. Het hoog ste sterftecijfer had Maastricht, 25.01 het laagste Leeuwarden, 13.19. Zitting van 4 Januari. Voorzitter de heer J. Verkuyl Quakke- laar, Tegenwoordig 5 leden, afwezig de heeren Kloppers, Lagaaij en Dommisse Het eerst was aan de orde de be noeming van een voorzitter en een onder voorzitter. De aftredende heeren J. Verkuyl Quakkelaar en Jos van Raalte werdenalszoodanig herbenoemden namen onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen de herbenoeming aan. Ingekomen waren verschillende stuk ken o.a. van den heer van Raalte dat hij de benoeming in de commissie voor de Kamer van Arbeid niet heeft kunnen aannemen en van den heer Polak dat hij deze benoeming aangenomen had. Verder was ingekomen een bericht van het overlijden van den bode Lagaajj. Van het gemeentebestuur was ontvan gen de goedgekeurde begrooting der Ka mer voor 1900 en van den Commissaris der Koningin bericht van de herbenoo- ming van de leden der commissie voor de landverhuizers voor de gemeente Vlissin- gen. AI deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de Kamer van Ivooph. te Alkmaar door haar gericht aan de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, waarbij wordt aangedrongen op wijziging der reglementaire bepalingen betreffende de voor een dag geldige retourbiljetten, die voor enkele trajecten uitgegeven worden, werd voor notificatie aangenomen Van de Kamer te Utrecht was inge komen een adres van den Minister van Waterstaat, waarbij aangedrongen wordt op de vei lenging der posttarieven voor- zware brieven en rechtstreeks verkeer met naburige landen en per zeepost en aan deze Kamer verzocht daaraan ad- haesie te verleenen. Ook dit adres werd voor notificatie aangenomen. Hetzelfde geschiedt met een adres van de Kamer te Breda om te willen steu nen een door haar aan den Minister van waterstaat gericht adres, betreffende doorloopende wagens in de treinen dei- Staatsspoorwegen naar Limburg en Brabant. Hierna kwam in behandeling een adres van de Kamer te Sneek aan de Ministers van Justitie en Waterstaat betreffende loterijen.De heer Polak vroeg of het niet van belang was dit verzoek te steunen. De eerlijke handel zou er zeer mee gebaat zijn zoo deze deloyale concurrentie zooveel mogelijk geweerd kan worden. Hij was er dan ook voor het adres te steunen. De heer Wibaut zou er adhaesie aan willen verleenen. Ook de Voorzitter verklaarde zich ten gunste van het adres. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de gevraagde adhaesie aan het adres te verleenen. De Kamer te Arnhem verzocht om instemming met een door haar aan de vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam gericht adres, verschillende verordeningen en aanteekeningen be doelend. Dit adres werd voor notificatie aangenomen. Op voorstel van den Voorzitter werd vervolgens goedgekeurd adhaesie te verleenen aan het adres van de Kamer te Nijmegen, door haar gericht aan den minister van binnenl. zaken om te be vorderen, dat zoo spoedig mogelijk aan de Tweede Kamer worde aangeboden een ontwerp van wet regelende de keuring van vee, vleesch e.a. voedingsmiddelen. Van de vereeniging van Nederlandscho werkgevers waren ter kennisgeving aan geboden enkele kleine bescheiden die zy ten behoeve eener enquête onder hare leden nopens de vermoedelijke werking der wetsvoordracht op arbeids- en rust tijden heeft uitgegeven. Wenschende dat aan het streven der vereeniging, om in deze meer licht te verspreiden en te verkrijgen,grootere openbaarheid gegeven worde, noodigde het bestuur de ver schillende Kamers van koophandel uit, daartoe mede te werken door aan be langhebbenden binnen der. kring eener Kamer te doen weten,dat bij den secretaris der vereeniging voor ieder op aanvraag, zoolang de voorraad strekt, kosteloos verkrijgbaar zijn exemplaren en het overzicht der wetsvoordracht en van het bestuur der Jbuitenlandsche wetgeving, waarom het bestuur zich aan zal ver- oorlooven een vragenlijst toe te voegen ia de hoop dat men deze ingevuld aan den secretaris zal willen terugbezorgen. Te dier zake werd besloten in de Vlissingsche Courant aan de werkgevers van het bovenstaande kennis te geven. Van de commissie benoemd door de Kamer in hare vergadering van 3 Juli 1899 bestaande uit de heeren F. H. J. Wibaut, J. Lagaaij en A. H. Polak, in zake onderzoek van de al of niet wen- schelijkheid tot instelling van een of meer Kamers van Arbeid in deze ge meente, was het volgende rapport inge komen lo. dat zij ingevolge uwe opdracht zich in verbinding heeft gesteld met verschillende der voornaamste werkgevers en met de besturen van zoodanige werklieden vereenigingen als wier statuten koninklijk zijn goedgekeurd 2o. dat zij het noodzakelijk heeft geacht om zooveel mogelijk ook gegevens te verzamelen omtrent de werking dier Kamers reeds in andere gemeenten opgericht, en verzoekt zij daarom die verschillende besturen om de hieronder opgestelde vragen te willen beantwoorden. a. oi de instelling der Kamers van Arbeid in hunne woonplaats aan de daaraan gestelde verwachtingen beant woordt b. of reeds gevallen van eenigszins gewichtigen aard zich hebben voorgedaan, waardoor het nut dier Kamers is gebleken; c. of de goede verstandhouding tus- schen patroons en werklieden hierdoor bevorderd werd d. of daardoor het indienen van grieven van de zijde der werklieden niet wordt bevorderd of uitgelokt e. of sedert het bestaan der Kamer geen geschillen zijn ingekomen welke evenzoo zonder deze tusschenkomst had den kunnen geregeld worden. Verschillende Kamers van Arbeid heb ben welwillend aan het verzoek dei- commissie voldaan bij name. de K. v. A. (Bouwbedrijven) te Am sterdam, Utrecht en Leiden, de K. v. A. (voedings en genotmiddelen)te Dordrecht, die der metaal en houtbew. te Haarlem,en werden door de commissie de daarop ontvangen rapporten ingediend. Hieruit blykt dat de Kamers van verschillende plaatsen nog te kort bestaan om reeds een oordeel over hare werking te kunnen uitspreken en op andere plaatsen dat de tusschenkomst der Kamers een ge- weuschten uitslag heeft gehad De ontvangen rapporten vhebben de Commissie van de wenschelijkheid dei- oprichting van een of meer K. v. A. ook in deze gemeente overtuigd en zij vindt daarin aanleiding den steun dei- Kamer in te roepen wanneer eventueele verzoeken tot oprichting van K. v. A. door belanghebbenden uit deze gemeente gericht aan den Min. van Waterstaat, aan haar oordeel mochten onderworpen worden. De Voorzitter zegt dat uit de stukken blijkt dat de bouwvakken gunstig advi- seeren. Hij vindt de oprichting van Kamers van Arbeid nuttig en noodig. De Kamer Kan gerust gunstig advi- seeren wijl het in het belang is van werkgevers en werknemers. De heer Wibaut diende hierop een voorstel in door hem reeds in de ver gadering van 3 Juli 1899 gedaan, dat uithoofde van den langen tijd die voor de oprichting kan verloopen, de Kamer zich diligent verklare om bjj voor komende moeielijkheden en bloc met den Burgemeester als bemiddelaar op te treden. De heer Wilkens vroeg of dit niet op den weg van Burg. en Weth. lag. De heer Wibaut gaf te kennen dat de Kamer het niet alleen behoeft te doen, maar in overleg met den Bur gemeester. De heer Van Raalte gelooft niet dat 't op den weg der Kamer ligt hierop in te gaan. De Kamer van Koophandel heeft geen bevoegdheid zij staat precies gelijk met eiken particulier. In den gemeenteraad is destijds een besluit ge nomen, om zoolang in de gemeente geen Kamer van Arbeid is opgericht, en zich dergelijke gevallen voordoen, den Raad onmiddellijk bijeen te roepen en dan eene bemiddelende commissie samen te stellen. Wanneer de Burgemeester of de gemeenteraad het verzoek aan de Kamer doet, is het een ander geval. Do heer Polak stemde in met het gespiokene door den heer Van Raalte. Hij gelooft evenwel dat aan het voorstel van den heer Wibaut wel is tegemoet te komen,door dat de Kamer zich bereid verklaart in eventueele g-schillen als be middelaar op te treden. De Kamer heeft zeker geen bevoegd heid zich zelve als zoodanig op te werpen. De heer Loois is het eens met het door den heer Polak gesprokene. De Voorzitter zeide dat bij eventueele geschillen de gemeenteraad wordt bijeen geroepen om de zaak te beslechten. Als de Burgemeester nu plan heeft om deze personen aan te wijzen, zou de Kamer niets te zeggen hebben. De heer Wibaut repliceerende zegt te bedoelen dat wjj allen onze diensten zullen aanbieden, wordt er geen gebruik van gemaakt dat in een ander geval. De heer Van Raalte wil zich niet positief tegen het voorstel verzetten het komt hem evenwel niet verstandig voor. Bijv. als zich een geschil met timmerlieden voordeed, zou de Kamer niet de beste bemiddelaar kunnen ge noemd worden. Hij vindt dat het dan veel meer zou legogn op den weg dien de Burgemeester bewandelt, dien hy als intermediair het meest geschikt acht. Waar de gemeenteraad zich bereid ver klaard heeft bijeen te komen, is hjj er tegen nog een ander lichaam bijeen te roepen.Dat de kamer zich zelve daarvoor opwerpt, vindt hy onnoodig. De heer Polak meende dat het best aan der gemeenteraad kon worden overge laten. Deze zal nu wel vernemen welke gevoelens hier zijn uitgesproken, en hem, den Raad, gebleken zijn de Kamer- bij eventueele omstandighedan als be middelaar wil optreden. De heer Wibaut trok daarop naai aanleiding van het gesprokene zijn voor stel in. De heer Van Raalte wenscht daarop dank te brengen aan de leden van de commissie voor al de moeite welke zij zich getroost hebben tot samenstelling van het rapport. Door den Voorzitter werd in denzelfden geest gesproken, waarbij hij een afzonderlijk woord van dank brengt aan den heer Polak. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Nadat de vergadering zich eenigen tijd in geheime zitting had vereenigd, werd na heropening tot bode der Kamer benoemd J. W. van Deyck. Vlissingen 5 Januari. Naar wij vernemen zal eerstdaags alhier voor do afdeeling Patrimonium als spreker optreden de heer W. Jonker Jr., redacteur van het Chr. dagblad de Nederlander, van Rotterdam, met het onderwerp: Het leven van Paul Kragen ook op andere plaatsen door den spreker behandeld. Aan afwisseling zal het wel niet ont breken, daar bovendien nog een belang rijke reeks waarlijk schoone lichtbeelden zullen vertoond worden, die ons dien avond ais in het land over de Vaal zullen verplaatsen en bekende persoon lijkheden uit dat land te aanschouwen zullen geven. Bij die lichtbeelden zullen de noodige toelichtingen worden gegeven, 't Belooft een genotvolle avond te worden. Te Middelburg zijn in 1899 aangeko men 10 stoomschepen en 6 zeilschepen, metende 7743 en 1200 ton, tegenover 8 sloom- en 10 zeilschepen, met 5289 en 3531 ton in 1898. Vertiokken zijn 10 en 6 zeilschepen,metende resp.7743 en 1200 ton tegenover 8 stoom en 12 zeilsche pen met 5189 en 4229 ton in 1898. Bij kon. besluit is aan de volgende personen pensioen verleend. Aan P. de Man, hoofd der openbare lagere school te Meliakerke, f 534 J. Snijder, onder wijzer aan eene openbare school te Middelburg, f389J. M. de Koningh, onderwijzeres dito te Vlissingen; f 350 L. Haarman, onderwijzer dito te Wisse- kerke, f 400. Men schrijft ons uit Ter Neuzen In het jaar 1899 was de schoep- vaartbeweging alhier als volgt. Opgeschut met bestemming voor Ter Neuzen 463 zeeschepen, met een inhoud van 954,846 M3. en van hier naar zee vertrokken 378 in het vorig jaar kwamen binnen 409 schepen, in houd 914,651 Ms en vertrokken er 300. Met bestemming voor Gent werden opgeschut 870 schepen met een inhoud van 2,205,704 M3 en voeren van daar uit 943 schepen. In het jaar te voren kwamen binnen 893 schepen, inhoud 2,150,221 Ms, en vertrokken 1007 schepen. Voor Selzaete kwamen binnen 38 schepen met een inhoud van 31,871 M* tegen 27 met een inhoud van 22,078 M3 in 1898. Binnenvaartuigen werden 4779 op- en 4520 afgeschut, tegen 4529 en 4165 in het jaar te voren. Door de Maatschapdij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland is het eerste blad aan de leden rondgezonden dat vooreerst jaarlijks 6maal verschijnen zal en kosteloos wordt verstrekt. Het blad zal zich uitsluitend bewegen op het gebied van landbouw en veeteelt en in de vakken en bedrijven, die daarmede in onmiddellijk verband staan. Het zal trachten de leden op de hoogte te hou den en zoo noodig te brengen van alles wat voor den practischen veehouder van belang is, om zijn bedrijf zoo winst gevend mogelijk te maken. Voor den zilverbewaarder van de koningin die ruim 150 gouden en zilveren voorwerpen, groot en klein, uit de zilver- kamer van het paleis in het Noordeinde vervreemddeenaaneen opkooper verkocht is door de rechtbank te 's Hage 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Beklaagde gaf als aanleiding tot de diefstallen op dat hij door zijn te hoog opgevoerd huishouden zich in schulden had gestoken en dat hij veel geld noodig had door zijne relaties met eene andere dan zijne wettige vrouw. Te Maastricht is gisterennacht een door tweo gezinnen bewoond huis ingestort. De bewoners in hun slaap door een aanhoudend gekraak gewekt, konden zich nog bij tijds redden. Waar- schijulyk is het ongeval ontstaan door liet te diep uitgraven van de fundamenten van een aangrenzend huis, De rechtbank te Rotterdam heeft den margarine-handelaar C. v. d. S., aldaar, doen gevangennemen onder verdenking van valschlieid in geschriften. In zijn pakhuis in de Gerard-Scholten- straat werden op 26 October vijf vaten margarine in beslag genomen, welke deel uitmaakten van een partij, welke hij aan groote stoomvaartlijnen voor natuurboter verkocht had, en een ver volging wegens botervervalsching werd tegen hem ingesteld. Ter zake van de vermoedelijke valsch- heid is een kantoonbediende van den fabrikant reeds drie maanden in voor- loopige hechtenis. Een jeugdige kantoorbediende, door wien v. d. S. valschelijk een document moet hebben laten ouderteekenen, is buiten vervolging geeteld- Van dr. v. Leersum, leider dei- laatst vertrokken ambulance, is een telegram ontvangen, meldende, dat de ambulance in den besten welstand Napels had verlaten. Zij, die zich verbeelden, dat een oorlog voordeelig is voor de kranten, zullen wel bekeerd worden, indien zij hooren, wat de eigenaar van een dei- grootste Engelsche bladen daarvan zegt. Er komt, zegt hij, door een oorlog als deze zeker vermeerdering van de oplaag, maar een vermeerdering, die zou opwegen tegen de geduchte kosten der oorlogstelegrammen, is volstrekt onmo gelijk. Ik schat dat ons blad wekelijks t 8500 12.000 «oorlogskosten" heeft. Elke krant te Londen heeft met den Spaansch-Amerikaanschen oorlog geld verloren, en sommigen zeer veel. Zuo ook de Newyorksche bladen. Een twee tal van de laatste, die voor den oorlog jaarlijks f 960,000 en f 1.800,000 winst maakten, verloren gedurende dien oorlog minstens anderhalf millioen. De eigenaars der Londensche bladen zullen hartelijk blij zijn als de oorlog over is. Te Antwerpen heerscht groote onrustheid over het stoomschip Herzog van de Duitsche Oost-Afrikalijn dat de Belgische ambulance voor Transvaal aan boord heeft. Het schip moest den 2en dezer te Lourenco Marquoz z'in, maar tot nu toe is geen enkel bericht aange komen, Onder de Belgische kolenmijn- arbeiders heerscht een eigenaardige ziekte, waartegen de Regeering nu krach tige maatregelen heeft gelast. Het is de zoogenaamde Ankylozlo- miosis of Egyptische cholorose, welke het eerst bij don aanleg van den Go- thard-spoorweg een treurige vermaard heid kreeg. De ziekte wordt veroorzaakt door een worm van 1 a 2 centimer, die in de menschelijke darmen zooveel kwaad doet, dat de zieken doorgaans er aan sterven. Die worm leeft bij voorkeur in onzui ver water en kan daarom de menschen aanvallen op plaatsen, waar bij een groote menigte arbeiders niet aan alle eischen der gezondheidsleer wordt vol daan, vooral wat het drinkwater-betreft. Te Odessa is een Russische kolonel, die zich aan omkooping in zijne functie had schuldig gemaakt, door den krijgs raad van zijn militairen rang, van al zijne militaire orden, rechten van adel dom en burgerlijke rechten vervallen en werden zijne goederen verbeurd verklaard. Op den koop toe, wordt hij nog voor een jaar naar de provincie Tobolsk ver bannen. De firma Krupp te Essen heeft aan de pensioenkas zijner werklieden f 300,000 geschonken en eene gelijke som voor den bouw van arbeiders woningen. Wel een bewys dat het jaar der Vredes conferentie niet onvoordeelig voor haar was. Het kleine Duitsche vorstendom Reuss, dat van geen Pruisische opper heerschap, ook in tijdzaken wil weten, heeft beslist dat de 20e eeuw slechts met 1901 zal beginnen. Men weet dat de Duitsche keizer en de Bondsraad het begin der eeuw op 1 Januari dezes jaars gesteld hebben. Een alcoholdrama. Een dronken student heeft eergister door de straten van Marlburg in Hessen geloopen, waarbij hij op de voorbijgangers revol verschoten loste. Hij doodde een huis vader, die zeven kinderen nalaat en wondde verscheidene personen. Het volk sloeg den Duitschen amokraaker dood. Déroulède is door het Hoog ge rechtshof van den Fransehen Senaat schuldig verklaard met 136 tegen 37 stemmen, 17 onthoudingen en 2 af wezigen. Guérin, de held van het Chabrol fort is ook met groote meerderheid schuldig verklaard aan handtastelijkheden tegen agenten, het inbezithouden van wapens. Een paar andere samenzweerders weiden vrijgesproken. De Siècle meldt dat de gouden medaille bij inteekening aangeboden aan Emile Zola, hem den 13en Januari, den verjaardag van zijn beroemden brief „J'accuse" zal tor hand gesteld worden. Den 3en dezer heeft koningin Victorie aan Bulier een telegram gericht, waarin zy aan het leger een schitterend en gelukkig nieuwjaar en Gods zegen toewenscht. Het is nu 300 jaar geleden dat de Engelschman Spencer het biljartspel uitvond. Het volgende wordt omtrent de geschiedenis van dit zoo algemeen ge liefde spel verteld Hij noemde zyn spel „halyard" het -el<i aanvankelijk gespeel Hamers, twee ballen, een tegel op het grasveld en vlakke tafel, met groen doi «en en met een houten ram In een brief van Maria Stu ven vóór haar terechtstellir ari 1587) aan den aartsb fiBasgew, deelt zij o. m. n 0B', plaats te maken voor i stelling, haar „biljarttafel" nomen- Uit latere document qj spoedig zakken zijn gek Mijarts en weldra de hame keii zijn vervangen. Op h j7e eeuw had het biljart i vorm en waren de banden Het carambole-spel, met tv en 'n rooöen bal, werd in 't 18a eeuw 't eerst in Frank en zoo weldra over de gel verspreid. Eerst in 1825 past. man Mengand het beklee. eindpunt der speelstokken i (pomerans). Daarna kwam spel steeds meer tot verede: óp het platteland speelt m leen in Engeland nog het zakken. Vermaarde biljartspelers keizer Wilhelm II, koning I Italië, Alexander Dumas-f Strauss, Emile Zola, Hern mann, Pietro Mascagni, Got patti (die series van 300 a maakte), Labori en da - Lasker. I Te Weenen is een den dood haars kinds verot het de noodige verzorging t in het hof van het Paleis opgehangen. Ongeveer 30 personen, v ambtenaren en geneeshee de strafoefening bij. Na een zeer onrustigen n bracht te hebben, ontving deelde de vertroostinger godsdienst. Zij hield nit onschuld te betuigen en hr de misdaad te beschuldigen laatste oogenblik hoopte z.ij ting van stiaf. Zij verliet 1 geleid door een priester en en tot aan den voet van hield zij niet op te heil onschuldig was. De dood volgde onmiddel - De ItaliaansGhe rege. beroemde Borghese-schilder ling koopen voor 1800,0 veel is het zeker niet,daar ei zameling schilderijen zyn, d waard zijn, o.a. moet een Titiaan, voorstellende „de 1 aardsche liefde" op 4 millii schat zijn. lj| Het gebruik om N zoeken te maken verdwijnt land langzamerhand. In pi, laten velen hun naam opni of ander blad met een groo betalen daarvoor eenige roebel is f 2). De opbren komt ten voordeele van li stellingen. Daarentegen heeft 't 'ne zenden van kaartjes daar omvang, waarvan zelfs wi begrip vormen. Een Rus ze niet alleen aan zijn verste blo al wonen zij ook in de mei landen van de wereld, m: iedereen, aan wien hy voor heeft hij hem slechts éénr Het vorige jaar heeft de pc in (ten loop van twee dage Visitekaartjes vervoerd. De Russische ambtenaren bezoeken af te leggen. Onri personen worden uitgenood wachting bij den tsaar te r Het is bekend dat de voornamelijk de officieele België te buis geene Ylaarr leest. Voor hen bestaat e gische letterkunde. Het sch Albert niet in dit gevoel prins laat geregeld de zoodra zij verschijnen, koop I De diamantmijnmaat Beers" te Kimberley zal vo< halfjaar van 1899 geen div ren. 't Was te verwachten de Boeren weer op hun ge- •I Een proces is dezer ark (New Jersey) gevoerd na van een grap. Zekere William Meyer wc Salomon Owry, dat deze twee eieren op zijn nuchtei eten. Owry kluts'e twee eic-re die in één teug op. Hij vroeg nu het geld w vzasmaar Meyer wilde omdat Owry, toen hij he binnenkreeg, geen nuchtere had. Owry betoogde, dat hij d tegelijk had opgeslokt i voerde daartegen aan, dat een gedeelte van het tweec

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2