IipoiÉD Slokken. water Is flissinoea. POETS-PASTA „DE SABEL" Gemeenteraad. 361ste STAATSLOTERIJ. Advertentiën. JOHAN BENNINK, Laatste berichten. EEN JONGMENSCH, Het Financieele Nieuws De Rentenier Versciiijut eiken Diiisddpimidiidn MUMBL4D VODtt DlMl'IM ten dat ze flauw van |0 minuten duurde dit lenblik voor h o 11 a n- Dui cache sdig gereed jrenzen te Ide dit met 1 die in het Itbode werk- Idag kregen pggen is, ze re dochters laleerd. Na- en aan welk huldig ge- (isjes op de sn rondge- Iten waren 1 iets gedaan (zouden ze |ben kennis lacht. Nog lich ergens (afgespeeld Ier niet toe maar dien biyk uit ge jacht keerde pmmig naar (van doen. lader, 'k zal llijk zeggen |in het holst buis komt," Jrige stem) laar, 't komt gen vroeg. Maar moe- |weet of de Hij brak hok en later. pb je 't al pnze jongen was PQk In met haar |oekje ver en moeder behendig in pp het slot. zich uit om |ter te halen. plank pen hij ont- fefopt. leder er met volgen, ^ren, keerde slot (ijn daar?" Vij, je vader en moeder cht om half ableau. noeder hun moesten Idat ze voor |oudeji, zijp de deur ié Jaar uw zin zitkamer pr, studeer Liisd aardigste ligd in één lehoorde zy 1 eene spion 1 Jblik was ik Iheden daar- Triqde er pp, Ln haar op- |en, de aan- het was ga stond in Jie, die, zoo- Idoeke jonge |reeselijk ge- „die tol- Icbrikkelijk. \vervolgd.) Twee mannen gestikt. De eigenaar van het Deurneslop te Antwerpen ontdekt hebbende dat het secreet van een zijner woningen was 1 verstopt, liet een metselaar de noodige reparatie doen. De werkman Beckors genaamd, daalde in den put neder,maar nauwelijks was hij er in afgestegen of uitte een kreet en viel verstikt neder. Eene vrouw, getuige van dit voorval, nep om hulp en bracht een massa menschen op de been. Een hunner, zekere Staats, slechts naar de stem van zijn menschlievend gevoel luisterde, daal de op zijn beurt in den put af, maar bij betaalde zijne moedige daad met zijn leven. Daar niemand zich meer durfde wagen werden touwen van haken voor zien naar beneden gelaten om de beide slachtoffers er uit te halen. Na twee uur werkens werden de lyken boven gehaald. Boeker en Staats waren beide gehuwd en hadden kinderen. In het Stuyvenberghospitaal had een hartverscheureud tooneel p'aats toen de vrouw van Beckers het lyk van haar man herkende, De ongelukkige was ais krankzinnig van smart. - De Beigica, die een tocht naar de Zuidpool heeft gemaakt, wordt niet vóór het midden van September in België terugverwacht. - Liefdesavonturen van een armen student. Hoe onge lukkig men in de liefde kan zijn, be wijst het volgende verhaal Een arme student, wonende in de rue Breda te Parjjs, was sedert eenige maanden smoorlijk verliefd op een lief buurmeisje van nauwelijks twintigjarigen leeftijd. Op zekeren dag, dat hij het voorwerp zijner droomen op de trap ontmoette, knoopte hij een gesprek met haar aan, doch op hetzelfde oogenblik verscheen op het portaal der bovenverdieping de onvrien delijke gedaante harer moeder, die drei gend op den verliefden jonkman kwam aanstormen en hem, na een geducht standje, bij de schouders pakte en van de trap wierp. De arme student, die op onzachte wijze met zijn hoofd tegen den muur was terechtgekomen, hield moede loos eenige dagen zijn kamer en zag het voorwerp zijner liefde in 't geheel niet meer. Maar, o geluk na eenigen tijd vindt hij op zijn kamer een briefje van haar hand, waarin zij belooft dien avond tegen tien uur bij hem te zullen komen. In een postscriptum raadt zij hem aan al zijn geld bijeen te verzamelen en gereed te honden, ingeval de omstandigheden gunstig waren om te vluchten. Met zijn valies, waarin al zijn geld en kostbaarheden zyn gepakt, bij zich, wacht hij tot het vastgestelde uur zal slaan en met den laatsten klokslag van tienen wordt er tweemaal aau zijn deur geklopt. Hij staat op om open te doen, maar ziet tot zijn ontzetting de moeder inplaats van de dochter binnenkomen,die hem be duidt geen gerucht te maken en zachtjes te spreken, Achter haar komt evenwel de dochter, een engelachtigen glimlach op het lieftallige gelaat. Maar eensklaps werpen de beide vrouwen zich op hem, duwen hem een prop in den mond en beginnen de kamer te doorzoeken zij nemen het geld en vluchten weg. De arme student kan van verbazing en schrik niets doen en laat ze vluchten. Natuurlijk gaf hij het geval aan, doch moeder en dochter, die van te voren reeds waren verhuisd, zijn tot heden toe ijiet' opgespoord 'kunnen'worden, - In een welbekend hotel te Londen lijden 25 personen aan vergiftiging.Men heeft getracht de zaak geheim te hou den, maar de Daily Mail heeft dat belet door een groote ruchtbaarheid er aan te geven. Twee personen zyn reeds overleden. De vergiftiging wordt toege schreven aan het gebruik van bescha digde bussen ingelegde groenten. - Londen is door een ontzettende ranip bezocht, er is gebrek aan ys, en dat in een tijd waarin op een enkelen dag 150 gevallen van zonnesteek zich voordeden. De prijs in 't groot van ijs is reeds dubbel die van steenkool. De groote kooplui van ijs hebben rèec}s in alien haast stoomsleepbooten de zeilschepen tegeiqoet gezonden, die hun ijs uit Noorwegen brengen, De oorzaak van het gebrek aan ijs is het groote verbruik der laatste dagen en de verhooging der prijzen van dat artikel. Men hoopt nu dat de scheepjes met ijs, die door windstilte niet kunnen varen, spoedig te Londen zullen zijn. - Zes negers zijn te Shaffold, in Georgie, gelyncht. Zij waren beschuldigd yau jnbfaak en van een zware misdaad tegenover vrouwen. De voornaamste beschuldigde is met kogels doorschoten, vervolgens in kleine stukjes gesneden, die de menigte onder elkander verdeelde. Vlissingen, Juli 1899. Mijnheer de Redacteur Sedert eenige maanden is Vlissingen de grootste stad van Zeeland en wij Vlissingers verheugen ons over (den toe- nemenden vooruitgang en bloei van de stad onzer inwoning wij zijn er trotsch op dat onze Sclieldestad zich zoo begint te ontwikkelen en wij blijven de hoop voeden dat ook eenmaal onze schoone havens in gebruik zullen worden gevuld met schepen uit alle deelen der wereld. Maar,j Mijnheer de Redacteur, met de toename van onzen grootte, van onze macht en van onzen bloei dient gepaard te gaan een toename van gemak en gepaste weelde, om zelf van te genieten en om de bezoekers onzer stad van te doen genieten. Ons gemeentebestuur begrijpt dit in vele opzichten zóó welin de laatste jaren is de bestrating onzer stad heel veel verbeterd, in geen stad vindt men mooier trottoirs, aan plantsoen in de buuit van de badplaats wordt gedaan wat gedaan kan worden en niet ondank baar is dat werk, want frisch en krachtig groeit en bloeit het jonge plantsoen aan den Badhuisweg. Het gemeentebestuur heeft echter één stiefkind, een stiefkind dat bij wat meer zorg en met een beetje meer kosten zoo goed en zoo flink mede zou kunnen werken tot het aangenaam uiterlijk van onze stad bij avond. Waarom zijn in nog slechts heel enkele straten gloeilichtbranders in de lantaarns geplaatst, waarom heeft de toegang naar onze badplaats niet een rij lantaarns aan iedere kant, waarom worden bij volle maan de lantaarns niet ontstoken, waarom branden des zomers, als wij zooveel vreemdelingen te gast hebben, slechts de helft van de aanwezige lantaarns M. d. R., ik geloof dat vevlichtings- toestanden als hier opgesomd, geschikt waren voor het oude Vlissingen, maar in een plaats van meer dan 18000 inwoners, dient ook in cjit opzicht wat meer gedaan te warden en ik ben geker te spreken uit naam van al mijn mede burgers als ik het gemeentebestuur vraag eef ons licht, veel meer licht." U dankende voor de verleende plaats ruimte, ben ik, M. d. R. UEd. dienstw. dienaar, TEN HACKEN, Glacisstraat. FRANKRIJK. Jfet groote verbazing zal zeker wel elkeen het bericht van de Patrie uit Rennes lezen dat het requisitoir in deDreyfus-zaak op formeele en besliste wijze tot de schuld van Dreyfus besluit. De voorzitter van den krijgsraad, commandant Carrière, zou op eene strenge toepassing dei wet aan dringen, d.i. de bevestiging van het eerste vonnis, en dus zou Dreyfus weer naar zijn eiland teryg moeten gaan. Zou soms D.e Beau repairs de stukken geleverd hebben waaruit die schuld van Dreyfus blijkt De minister van oorlog, generaal de Gallifet, heeft openlyk bekend gemaakt dat de disciplinaire maatregelen tegen over sommige generaals genomen, uit sluitend van hem afkomstig zijn en dus niet ingegeven door zijne collega's. Hij alleen heeft ze onderzocht en voorbereid en ze ter bekrachtiging overgelegd aan den ministerraad, die er zijne goedkeu ring aan schonk. Alle twijfel aan de Gallifet's flink heid van karakter zal nu wel verdwffi nen zijn. Nog wordt aangaande dezen minister het volgende door de Liberté medegedeeld nl. dat de Gallifet op den dag. waarop hy tot minister benoemd werd, bij een diner in den Cercle de l'Union gezegd zou hebben, dat in de tegenwoordige omstandigheden Frankrijk een leger dat slechts een nationale garde is, niet mag houden, maar dat men moet terugkeeren tot een leger van Soldaten van beroep, die zich tot gen- darmendienst bepalen. Frankryk moet dadelyk alle ideeën van overwinning of revanche opgeven. Als het daarvan geen afstand wil doen, moet een ander stelsel komen, want de democratie is onver- eenigbaar met een zoo groot staand leger als het Fransche. De legervrienden behoeve zich echter niet te verontrusten over deze mededeeling van de Liberté, want zij blijkt geheel en al onwaar te zijn. BELGIE. Volgens sommige bladen is het volstrekt niet zoo zeker dat de president minister Vandenpeereboom zijn ontslag zal nemen. Bij eene inter pellatie in den Senaat van Bara, ver klaarde hij dat eerst als de commissie van 15 uitspraak zal gedaan hebben over de kiesrechtquaestie, hij zal zeggen wat hem te doen staat. Mocht dus, wordt hierbij opgemerkt, deze commissie Diet tot overeenstemming komen wat zeer waarschijnlijk geacht wordt, blijft dus Vandenpeereboom aan, een vooruitzicht dat zijn talrijke tegen standers alles behalve toelacht. ENGELAND. Balfour heeft aan een maaltijd van conservatieven eene merk waardige redevoering gehouden, vooral merkwaardig omdat er uit blijkt dat de politiek van Chamberlain tegenover Transvaal bij zijne collega's instemming vindt, al moge er misschien eenig ver schil zijn omtrent de door dezen aan gewende middelen om zyn doel te be reiken. De Transvaalsche quaestie,zeide Balfour, boezemt de regeering en hare aanhangers ongerustheid in. Nooit zouden Gladstone en zijne medeministers aan Transvaal onafhankelykheid toegestaan hebben, indien zij niet gedacht hadden dat aan Engelschen en inlanders gelyke voorrechten zouden verleend worden. De regeering derZuid-Afrikaansche republiek heeft zich niet gehouden aan de ver plichtingen, die zij in 1880 op zich nam en alle langmoedigheid(?) en pogin gen der diplomatie om in dien toestand verbetering te brengen, stuitten op de koppigheid der Boeren. Balfour was zoo beleefd te erkennen dut de concessiën door de Boeren gedaan van werkelijke beteekenis zijn, maar toch verklaarde hij, is het er nog verre van af en op eten duur niét te dulden, dat Engelschen zouden behandeld worden als een onder geschikt ras. Balfour zeide dit, ofschoon liij wel weet dat in geen enkel land der wereld de vreemdelingen op gelijken voet met de inlanders behandeld worden Geen wonder dat Balfour bij zooveel boosheid der Boeren het eene dwaasheid noemde van vrede te spreken, waar geen vrede bestond. De Boeren weten dus hoe het Engel- sche ministerie in zijn geheel omtrent hen gezind is en dat, willen zy in de gunst komen, zij ook het laatste over blijfsel van hun zelfstandigheid zullen hebben prijs te geven. Met staatslui als de Engelschs ministers valt niet te redeneeren, baat geen toegeven. AMERIKA. In de Zuid-Amerikaacsche republieken is het geen sinecure presi dent te zyn en voor hen is een levens verzekering niet onnoodig bij de onzeker heid van hun leven. Nu lezen wij weer dat I^eureaux, president van de Do- minicaansche republiek, Maandag avond te Moca vermoord werd, De moordenaar zou zijn zekere Ramon Oacero, die door de politie wordt nagezet. Men is in die Zuid-Amerikaansche republieken naar 't schijnt niet zeer schrikachtig, want de moord stoorde niet het minst de rust en heel kalm nam de vice-president generaal Figureau de teugels van het bewind over. Aangaande den moord schrijft men dat de moordenaar terwijl president Heureaux met zijn vrienden in een gesprek was, een paar revolverschoten op dezen loste. De president in 't hart getroffen, was onmiddellijk dood. OPENBARE VERGADERING van den G€töEEHTERA&3 VAN VLISSIHGSN op Maandag 31 -Juli 1899 des namiddags ten half twee ure, 4- Onderzoek der geloofsbrieven der nieuw benoemde leden, B. Mededeelingen. C. Overlegging van stukken. D. Eervol ontslag aan den heer A Loois als lid en voorzitter van het Al gemeen Armbestuur. E. Benoeming van o. een onderwyzer school A. b. een on derwijzer school A. e. eene onderwijze res school A. d. eene onderwijzeres school B. e. drie leden der Commissie bedoeld bij art 18, Verord. Hoofd. Omslag F. Te behandelen onderwerpen. 1. Voorstel tot onttrekking van grond (op het z.g. Mariniersplein) aan den publieken dienst en onderh. verkoop aan A. Caljé en M. P. Kieviet. 2. Idem tot onderh. verkoop van ge- meentegrond aan a. Caljé en Kieviet. b. I. Bruggeman c. F. N. de Rooij. 3. Idem tot ruiling van grond bij per ceel I no. 182, hoek Lange Wal- en Wagenaarstraat met E. P. Biittner. 4. Idem tot verhooging der jaarwedde van den onderwijzer E. J. Michielsen. 5. Idem tot regeling der jaarwedde van de onderwijzeres A. J. Krafft. 6. Idem tot aanschaffing van eene nieuwe vuilniskar. 7. Idem tot het verleenen van ver- gunnirg aan J. Smith tot het verplaat sen van zijn weegtoestel. 8. Idem tot wijziging art. 5 der Verord. op het Middelbaar Onderwijs. 9. Idem tot goedkeuring der reke ningen over 1898 van a. de Kamer- van Koophandel, b. het Gasthuis, e. het Alg. Armbestuur, d. de d.d. Schutterij (voorloopig). 10. Idem tot voorloopige goedkeuring der begrooting voor 1900 der d.d. Schut terij. 11. Idem naar aanleiding der reke ning over 1898 der Bank van Leening. 12. Idem tot aanwyzing eener plaats op de Houtkade voor het gebouwtje der Zeeuwsche Stoomboolmaatschappy. 13. Idem betreffende den bouw van een Dieuw Weeshuis. 14. Idem tot opname der Wed. van Hoek—Nobels in het Gasthuis. 15. Idem tot beschikking uit den post voor onvoorziene uitgaven gemeen te begrooting 1899. 16. Idem tot het verleenen van ver gunning aan N. B. Byleveld tot het maken van een houten loods. 17. Idem betreffende de benoeming van een opzichter der Badplaats. Voordrachten, a. benoeming onderwijzer school A (uitbreiding personeel) no. 1 W. C. v. d. Volkere, onderwyzer school E, no. 2 J. J. Ie Bleu, onderwijzer alhier, no. 3 J. den Hollander, onderwyzer te Mid delburg. b. benoeming onderwijzer school A (va cature v.d.Weijerj no. 1 J. J. Ie Bleu, no. 2 J. den Hollander, no. 3 A. Wil- leboer, onderwyzer te Kolijnsplaat. c. benoeming onderwijzeres school A (vacature Marx) no. 1 mej. L. J. Korsten, onderwijzeres te Ierseke, no. 2 mej. C. W. E. Hornstra, onderwijzeres te Osse- nisse, no. 3 mej. G. W. van Dellen, onuerwyzeres te 's Heer Arendskerke. d. benoeming onderwijzeres school B (uitbreiding personeel) no. 1 mej. C. W. E, Hornstra, no. 2 mej. G. W. v. Del len, no. 3 mej. C. J. Hornstra, onder wijzeres te Hansweert. Prijzen van f100 en hooger Donderdag 27 Juli le kl. 4e trekk. Nos. 9067 f100. No. 19932 200. Vrijdag 28 Juli 4,38 Zaterdag 29 5.16 L. Kwartier. Zondag 30 6.04 Maandag 31 7.08 Dinsdag 1 Aug. 8.22 Woensdag 2 9,38 Donderdag 3 10,36 Zeetijdingen. Het gisterenavond alhier ter reede gekomen s.s. „T. E. Forsker" ont ving alhier orders voor Amsterdam, naar welke plaats het dadelijk vertrokken is. De Noorsche hark ,Ruth", kapt. Rasmussen, zal na lossing zijner lading hout te Middelburg, naar Alloa vertrek- ben om aldaar een lading kolen in te nemen voor Demerara. COIFFEUR. G 70. SINT JACOBSTRAAT G 70. Steeds zijn de volgende artikelen in mijn winkel voorradig: Scheermessen, Zeep, Kwasten, Riemen en Scheerbak- jes, Poudre de Risdoozen, Haarspelden, Zak-, Stof-, en Haarkammen, Kuif-, Zij- en Achterkammen, Sponzenzakken,Spon- zennetten, Sponzen, ordinaire en fijne, Oorsponsjes, Nagelvijltjes, Friseer- en Onduleerijzers, Tand-, Nagel-, Haar- en Kleerschuiers, Tandwater, Tandpoeder, Tandpasta, Haarnetjes, Brillantine, Haar- Olie, Haarwaters, Eau Végétale, Eau de Quinine, enz., Fyne Toiletzeepen, Extra Fijne Odeurs en Eau de Cologne. W. Seeger's Haarverf in de kleuren Bruin, Blond, Zwart. Atelier van alle soorten Haarwerken, Pruiken, Toupets, Vlech ten, enz. Coiffeur de Dames. Onder- beleefde aanbeveling. JOHAN BENNINK. Per telegraaf, 's GRAV ENHAGE. De Haagsche recht bank heeft mr. Troelstra ontslagen van rechtsvervolging wegens beleediging van den officier van Justitie, te Leeu warden, aannemende de heer Troelstra gehandeld heeft in het algemeen belang. In het derde kiesdistrict van Middel burg tot raadslid gekozen mr. Deveer en Wisboom Verstegen, beiden antirev. reeds 8 jaar op een Kantoor werkzaam, zoekt verplaatsing. Prima referentiën ten dienste. Brieven franco onder ietter X, bureau Vlissingsche Courant. CORRESPONDENTIE. Den heer H. L. Uw stukje zal morgen geplaatst worden. Redactie. Betrouwbare financieele Gidsen /.y» De Kleine Kapitalist 20e Jaargang 1899.) Verschijnt Maandag- Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurseourant, tevens volledig,onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post f 6. Met Wekelijksche Restantenlijst 8. Voor Buitenl. en Koloniën -J- extra port. (16de Jaargang 1899.) Het goedkoopste Financieele Weekblad, vermeldende alles wat een ieder die slechts een eDkel stukje Effecten bezit, weten moet, tevens onpar tijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 3. Met Wekelijksche Restantenlijst p.p. n 5. Voor Buitenl. en Koloniën -) extra porto (2de Jaargang 1899.) Verschijnt den laatsten Zaterdag van elke Maand. De goedkoopste Uitlotingscourant tevens onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post I Voor Buitenl. en Koloniën -J- extra porto Beide eerstgenoemde bladen vermelden ook alle uitlotingen van Gemeentelijke, Waterschaps- en Kerkelijke Lseningen. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar en Abonnementen (welke op den lsten van elke maand kun nen ingaan) worden aangenomen bij de Uitgevers van deze Courant en aan de Bureelea vaabovenoinsohrevea bladen. Keizersgracht 253, AMSTERDAM. Marktberichten. Vlissingen, 28 Juli. Boter f 1,20 af 1,25 per KG. Eieren f3,60 a f 3,80 per 104 stuks. Het beste Poetsmiddel is thans Gedeponeerd Fabrieksmerk om<3 at daarin V EREENIGD is, wat tot nu toe niet was verkregen: een onovertroffen Poetsmiddel voor Metalen en Glaswerken tegelijk, dat niet vlekt, niet stuift, de voorwerpen niet aantast, geen vergift bevat en daarbij vlug en zindelijk werkt. Het beate voor ieder die te poetsen heeft! Alom verkrijgbaar 6 cents per stukje, met vol ledige Hollandsche gebruiksaanwijzing. Generaal-Agenten voor Nederland en Koloniën: H. F>. FIEEÉR ZONEN te Wormerveer. Voor enkele grooiere plaatser. worden nog uitsluitend* ragros-verkoopew gezocht. Conditien op a«uvr*ag>

Vlissingse Courant | 1899 | | pagina 3