IE If Buiten!. Berichten. te Laatste berichten Gemeentebestuur. Gemeente SÊEMBal F li U B L straat, te 'e-Gravenhage, waar gedurende de zomermaanden nogal eens in de gelag kamer eenige Engelsohen kwamen, die een paar weken geleden, onder verdenking van zakkenrollerij, over de grenzen zijn gezet, zijn in het privaat niet minder dan 20 portemonnaies en geldtasohjes gevonden. De nationale tentoonstelling van vrouwenai beid werd van den dag der opening (9 Juli) af tot op 21 Sept. be zocht door 92,623 betalende personen. Er werden 1215 couponboekjes verkocht. Een Hollandsche schipper voer Woensdag avond nabij de monding van den Rupel, de Schelde op, zegt het lldbi. v. Anlu'. Zijn 15 jarige zoon zat in de kajuit, bij het licht der lamp te lezen. Eensklaps viel de lamp om en de petroleum vatte vuur. De schipperszoon, die de brandende vloeistof over het lijf kreeg, snelde naar boven en sprong in de Schelde. De vader dook hem achterna, maar hij vond hem niet. Het was wel een uur later, toen men het lijk van den armen jongen, met brandwonden bedekt, boven haalde. Het slachtoffer is de zoon van schipper Van Pamel, te Veerle, Holland. Felix Fan re cu keizer Wilhelm. Het is op zichzelf reeds merk waardig dat een Fransch blad het op treden van den president der Republiek vergelijkt met de houding van een gekroond hoofd van een naburigen Staat, maar wanneer dit gekroond hoofd dat aan den heer Faure ten voorbeeld wordt gesteld niemand minder is dan keizer Wil helm II van Duitschland dan is dit geval wel een bijzondere vermelding waard. De «Matin» verhaalt dat de heer Faure, op zekeren dag terugkeerende van een jacht op een particulier eigendom, waartoe het hoofd der Republiek zichzelf had uitgenoodigd met de gedrukte aankon diging «M. de president van de Republiek zal komen jagen te den den zoon van den landeigenaar ontmoette die hem vroeg of de dag goed was geweest. De president plantte dadelijk zijn monocle in zijn oog, zag den jongen man streng aan en hem uit de hoogte op den schou der tikkend, voegde hij hem toe «Beste jongen, je moest weten dat men tot den president der Republiek niet het woord richt, zonder daartoe vooraf gemachtigd te zijn.» Op denzefden dag, verhaalt de «Matin» verder, keerde keizer Wilhelm in een rij tuig naar het kasteel van Urville terug van de legeroefeningen bij Metz, toen een arme boer hem een verzoekschrift toewierp. De keizer was met een naast hem zittend officier in druk gesprek, de paarden liepen hard en het geschrift viel op op den weg zonder dat de keizer het bemerkte. Een wielrijder die juist langs den weg kwam en begaan was met het verdriet van den armen man over de mislukking van zijn poging, raapte het stuk op, reed het keizerlijk rijtuig op zijde en zeide tot den keizer: «Keizer, sta mij toe u dit verzoekschrift te overhandigen dat een boer heeft laten vallen.» Keizer Wilhelm draaide zich om en antwoordde «Zeker, mijn vriend, geef maar hier «Zoo kunnen,» teekent het Parijsche blad hierbij aan, «republikeinsche geest en Fransche beleefdheid tegenwoordig een lesje gaan nemen in Duitschland.» De hertog van Orleans, een der pre tendenten naar den Franschen troon, heeft een manifest uitgevaardigd, waarschijnlijk om zijn aanhangers eens een bewijs van leven te geven, en heeft daarvoor met een onhandigheid, die werkelijk moeilijk te overtreffen is, zoowel het meeat ongunstig cogenblik als de meest ongeschikte aan leiding uitgekozen. In dat manifest zegt hij, dat de minis ters zich tot medeplichtigen hebben ge maakt van een complot tegen het vader land, ondanks de verzekeringen van ver schillende ministers van Oorlog, die de schuld van Dreyfus bevestigen, en weigeren de Kamer te raadplegen voorts hebben zij z.i. deze nationale quaestie doorgehakt „onder voorwendsel een man, die als ver rader veroordeeld is, onschuldig te ver klaren. Men wil het leger vernietigen en de Franschen in het verderf storten, maar wij zullen het niet gedoogen." Als de hertog zich voorstelt, dat hij op deze wijze zich aanhangers zal bezorgen, dan vergist hij zich wel, want juist in deze dagen wordt de revisie door de meer derheid der publieke opinie gevorderd, en tegen de publieke opinie moet vooral een pretendent niet trachtten in te gaan. De graaf van Parijs, de vader van den hertog van Orleans, heeft indertijd niet geschroomd zich bij de Boulangistische beweging aan te sluiten, en nu volgt de zoon dit schoone voorbeeld door openlijk zich van het gevoelen te verklaren van den kleinen hoop, die de revisie van het proces Dreyfus wil tegenhouden om weinig eervolle redenen. Onhandiger bon het wel haast niet. Koningin Victoria eii hare huishouding. Hoewel Koningin Victo ria niet zelve haar huishouden bestiert, wat natuurlijk bij volmacht wordt gedaan, is zij toch volkomen op de hoogte van alles wat er dagelijks in omgaat en niets, wat maar eenigszins niet m den regel is, ontgaat hare opmerkzaamheid. Van de duizenden kostbare huishoude lijke artikelen meubelen, ornamenten, porselein, kristal, zilver, draperieën, enz. in hare paleizen en kasteelen en op hare landgoederen is een catalogus in lederen band gemaakt welke geregeld wordt bijgehouden, maar honderden weet zij zich uit hoofd te herinneren en ook waar zij geplaatst zijn of bewaard worden. Slechts een klein gedeelte van haar groot aantal tafelserviezen is meestal in abruik; maar drie van al hare porselei nen en zilveren serviezen gebruikt zij gewoonlijk op Windsor Castle. Doch eens na een gesprek met den Duitschen gezant die haar bezocht, waren de leden van hare hofhouding verwonderd, toen zij aan tafel kwamen zich een vreemd servies voorgezet te zien waarvan elk bord met een landschap beschilderd was. Weldra bleek het, dat de gezant des morgens in den loop van het geBprek had gezegd, dat Fitrstenberg zijne geboorte plaats was, waarop de Koningin zich een porseleinen servies herinnerde, dat zij nooit gebruikte en dat negen jaar lang wegge zet en door iedereen behalve haarzelve vergeten was dit servies was uit eene fabriek daar ter plaatse en versierd met geschilderde tooneejen uit de stad en om- strekeu. Zij wist precies waar het was en hoe het er uitzag, en op haar bevel werd het toen te voorschijn gehaald en voor het diner gebruikt, voorzeker eene aardige attentie van eene vorstelijke gastvrouw, zoowel als een bewijs van een sterk ge heugen, Te Londen verscheen dezer dagen voor het gerechtshof in Marlboroughstreet zekere heer Rose, die zeide dat hij wegens gemoedsbezwaren zijn zoon niet wilde laten vaccineeren en daarom den rechter Plowden verzocht hem het door de wet geöischte bewijs te geven. Gij vraagt, zeide de rechter, om een bewijs wegens gemoedsbezwaren. Zijt gij wel zeker dat gij er een gemoed op na houdt? Ik weet er niets vsd. Let wel op dat ik u niet beschuldig een onzedelijk man te zijn. Ik denk slechts aan de zaak die ons bezig houdt, thans de vaccinatie. Hoe ter wereld hebt gij u een raeening kunnen vormen over quaestiëu die specia liteiten, wetenschappelijke mannen ver deelt Uw beroep is laarzen te maken, en dus hebt gij niet den noodigen tijd ge had om het onderwerp te bestudeeren. Uw geweten is niets anders dan een echo vaD wat gij in de dagbladen hebt gelezen of gehoord in bijeenkomsten. Ik geloof niet dat gij voldoende op de hoogte zijt. Kom binnen een maand terug, neem inlichtin gen bij bevoegde geneesheeren en kom dan hier terug. Petroleuui-mnziek. Een der merkwaardighedenentevens een groote plaag op de Parijsche tentoonstelling zal een reuzendraaiorgel zijn, natuurlijk electrisch. Een Italiaan, Antonio Zibordi, heeft er 15 jaar aan gewerkt. Het bevat dan ook een volledig orkest en bestaat uit 80.000 deelen en deeltjes. Twee petroleummotors elk van 3 paardenkrachten, en twee dynamo's brengen alles in bewegingen leveren tevens electrisch licht voor de zaal waarin het toestel staan en spelen zal. De maker wil het na de tentoonstelling aan de koningin van Italië aanbieden. De zakt. Een Amerikaansch tijdschrift Bprekende over de voortdurende verlaging der menschelijke stem, beweert dat de menschelijke stem sedert eeuwen reeds langzamerhand zakt en dat daarom di tenors hoe langer hoe schaarscher worden. Onze voorouders,zegt de schrijver van het artikel,wisten niet wat eene basstem was. Thans,voegt hij er bij,hebben de baritons de meerderheid en gaat men langzaam doch zeker het tijdstip te gemoet dat de bas stem de algemeene stem zal zijn. En wat zich bij de mannen voordoet, is ook het geval met de vrouwen. Aldus verdwijnt de dramatische sopraan, de vroeger zoo algemeene vouwenstem, onop houdelijk en zal weldra slechts in de herinnering voortleven. Op een bal deden twee zustere, de eene dik en de andere zeer mager, na eene lange afwezigheid hare intrede op een bal. «Zoo, zijt gij dat?» vroeg haar de gast vrouw. »Ja, wij zijn het beiden, in vleesch en in beenderen. De "goede bakker. Onlangs ging te Franklort a. d. Main een doodarm man langs een bakkeiij, greep een brood van twee pond en vluchtte haastig met zijn buit weg. De bakker liep hem achterna, haalde hem in en maakte zich gereed hem aan de politie over te leveren, toen de dief riep «Neem mij gevangen, als gij wilt, maar geef mij het brood terug, ik sterf van honger.» üe bakker stond een oogenblik verbluft. Had hij te doen met een schurk of met een hongerlijder, die overigens medelijden verdiende »Eet dadelijk het brood op, wij zullen dan zien of gij werkelijk honger hebt" zeide de bakker. De man liet het zich geen tweemaal zeggen; hij verslond met graagte het groote brood dat weldra in zijn uitge hongerde maag verdween. Het bewijs was beslissend. De schuldige was tot den diefstal door honger gedreven, en de bakker gaf hem onder de toejuichin gen van het publiek zijne vrijheid weer. Tot directeur-generaal van het hoo- ger onderwijs in België is benoemd de voormalige kabinetchef, de heer Cyrille van Overberg. Die benoeming verwekt veel verbazing dewijl de heer Van Over berg niet alleen wegens zijn 34 jarigen leeftijd, maar ook vooral omdat uit niets gebleken is dat hij voor de betrekking de vereisehte bekwaamheden bezit, in aan merking kan komen. Daarentegen moet hij met een groote dosis eigenwaan bezield zijn. Denken de planten De Engel- sche natuurvorscher Arthur Smith beant woordt die vraag bevestigend. Een van zijne hoofdargumenten is, dat planten slaap behoeven. Slaap is de rust, niet alleen van physiek, maar ook van het zenuwstelsel, en als planten niet in de gelegenheid zijn te slapen, vertoonen zich verschijnselen van slapeloosheid. Elektrisch licht wordt aangewend om den groei der planten te bevorderen, en wan neer die gepaard gaat met andere maat regelen van dezelfde strekking, treedt een periode van groei in, waardoor eerder rijpheid wordt bereikt dan in gewone omstandigheden. In de meeste gevallen wordt den planten dan belet te slapen. Gewoonlijk worden zij daardoor zeer ver zwakt en het volgende jaar bloeien zij soms niet meer't gebeurt ook wel, dat zij dan ternauwernood nog leveD. Vleeschetende planten, zegt hij verder, hebben het vermogen van digestie. Dier lijke digestie kan slechts geschieden door de kracht der hersenen, die werken als de zenuwen op de maagklier. Wij moeten dus aannemen, dat het de werking is van dezelfde macht op de plant, als die welke gelijk effect teweegbrengt bij het dier, Wat de actie ontstaan doet is afwezig, maar de actie zelve is er. Nog is het opmerkelijk, dat als plauten aan uitputting lijden, zij worden bijge bracht, wanneer men in het water chloro form of eene zwakke oplossing van opium of eenig ander slaapmiddel mengt. Smith haalt nog verscheidene andere be wijzen aan uit het plantenleven, Onder anderen zegt hij, ter beantwoording van de vraag wat oorzaak is, dat de stengels naar boven en de wortels naar beneden groeien, dat dit niet aan de zwaartekracht kan worden toegeschreven, zooals Darwin ergens zegt. Immers de zwaartekracht zou evenzesr op Je stengel» moeten werken als op de wortels. Er kan maar ééne reden zijn en die is eene besturende macht van de hersenen. Er is geen bewonderenz- waardiger samenstel in de planten dan het uitgangspunt van de wortels. De rich ting, die de wortels volgen bij het doordrin gen in den grODd, wordt bepaald door het uitgangspunt. Het is geen overdrij ving, zegt Darwin, te beweren dat de knobbel van den wortel in het bezit is van verscheidene soorten van gevoels- vezels, die gelijke werking uitoefenen als de hersenen van een dier. Het rs niet noodig, voorbeelden aan te halen ten bewijze van het feit, dat bij planten eene hersenkracht moet bestaan, al zijn er geen zichtbare hersenen. Wan neer wij de prikkelbaarheid waarnemen van gevoelige planten, die van het eene gedeelte naar het andere wordt overge bracht, die uitgeput wordt door herhaalde kunstmatige prikkeling en vernieuwd na een poos van rust, dan is het moeilijk, eene zekere dierlijke organisatie te ont kennen. Nog minder valt het te ontken nen, dat er organen bestaan, die houdin gen en richtingen aannemen, voorkomende belemmeringen uit den weg ruimen, zich plotseling bewegen of de wijze waarnemen, waarop zij worden aangedaan door prik kelende verdoovingsmiddelen en vergiften. Men kan niet beweren, dat die verschijn selen veroorzaakt worden door eene andere macht dan die, welke zich open baart in de hersenen der dieren. Op den London-and-Southwestern- spoorweg en op de Midland-lijn zijn weer twee misdadige pogingen gedaan om treinen te doen ontsporen. In het eene geval was een ijzeren staaf van 40 pond over de rails gelegd, in het andere een zoogenaamde slaper of dwars ligger. In beide gevallen werd de toeleg gelukkig weer intijds ontdekt. Maar nog geen spoor van de bedrijvers dezer afschuwelijke aan slagen, hoewel de lijnen streng bewaakt worden. FRANKRIJK. De anti-Dreyfus partij is nog volstrekt niet met machteloos heid geslagen, wat men vermoeden zou nu de zaak der revisie steeds meer be keerlingen telt. Een staaltje van die macht vertoonde de militaire overheid dezer dagen toen zij Picquart aan den gewonen rechter onttiok om hem voor haar eigen rechtbank te dagen en een vervolging in te stellen op grond van eene beschuldiging waarvan zij maanden lang geen notitie nam. De ministers hehben betuigd dat zij tegenover deze nieuwe procedure, die door Zurlinden toen hij tot gouverneur van Parijs herbenoemd werd en dus daartoe de bevoegdheid verkreeg, gelast werd, machteloos staan en er onkundig van waren.Watdemilitaire overheid met die vervolging voor heeft, kan wel niet anders zijn dan den man, die zooveel weet, het spreken onmoge lijk te maken of misschien nog erger lot te bereiden. Natuurlijk moet iets aanwezig zijn dat de nieuwe procedure rechtvaardigt, en dit zou dan zijn dat het kaarttelegram (petit bleu) hetwelk in Mei 1896, aan Esterhazy gericht, door Picquart aan het bureau van den inlichtingsdienst ge- vondenwerd,waaruit hem bleek dat Ester hazy met buitenlandsche agenten ver boden betrekkingen onderhield, valsch zou zijn. Labori heeft deze beschuldiging reeds ontzenuwd door openlijk in de zitting der burgerlijke rechtbank te ver klaren dat het petit bleu zoo echt is als iets. Hij zou zoo iets niet durven verklaren van een verva'scht stuk. De verontwaardiging over dit gezochte optreden van den generalen staf is zeer groot. Een aantal bladen dieDreyfus' zaak voorstonden of ertoe bekeerdzijn,noemen het een verfoeilijken streek, de beken de afgevaardigdeJaurès zegtdat de generale stafnooit grooter monsterachtigheid begaan heeft, Le Matin doet het onrechtvaardige der vervolging uitkomen door te ver zekeren dat er geen ander gerechtelij k bewijs tegen Dreyfus bestaat dan het borderel, en de overige stukken van het dossier door onhandigen en ongeoefenden zijn vervaardigd om Dreyfus zwart te maken. Het licht dezer dagen ontstoken ook zelfs door aanzienlijk geplaatste personen, die zich toen de naam van Dreyfus door millioenen gevloekt werd, schuil hielden, maar thans hun getuigenis ten gunste van Dreyfus niet onthouden,drijft naar de revisie, welke duistere machten zich er ook tegen verzetten. Voor de herziening van het Dreyfus- proces pleit thans ook Guérin, die tijdens het proces-Zola minister van justitie was. Openlijk heeft deze ambtenaar die wel op de hoogte moet zijn, getuigd dat de ministers geen kennis van de stukken hebben gehad en zonder voor kennis van Dreyfus en zijn verdediger stukken aan de rechters zijn medege deeld. Is er sterker bewijs noodig voor de knoeierijen die in het proces Dreyfus begaan zijn en voor de noodzakelijkheid der revisie Het overbrengen van Picquart naar de militaire strafgevangenis Cherche Midi had zonder eenige vijandige demon stratie plaats, slecht lieten eenige voor bijgangers die hem bij het uitstappen van z(jn rjjtuig herkenden, den kreet Leve Picquart, ditmaal straffeloos, hooren. Men zegt dat Brisson zeer ontroerd was toen hij de tijding vernam dat de door hem gekozen minister van oorlog Ghanoine met Zuilinden overeen gekomen was om Picquart voor de rechtbank te dagen. Hij moet nu besloten zijn de Kamer bijeen te roepen om haar met di) feit in kennis te stellen. Van het dossier-Dreyfus wordt gezegd, en men kan dan oordeelen van welke waarde het eigenlijk is, dat in geen der stukken de naam Dreyfus voorkomt. Om voor een deel in die leemte te voorzien had Henry zijn vervalschings- talent beproefd. Als bewijs van eenige waarde doch niet zonder bedenking, kan slechts het borderel tegen hem getuigen. Nog een voorval dat duidelijk aanwijst tot welke gevaarlijke hoogte de harts tochten door het Dreyfus-proces zij n opgevoerd, is het volgende Tengevolge van een artikel in de Lanterne, over den brief, door den afge vaardigde Paulmier aan den minister van oorlog geschreven, om de aanvallen op het leger te onderdrukken, heeft mevrouwPaulmier zich naar 't bureau van dat blad begeven. Zij vroeg Millerand te spreken, en toen deze afwezig bleek, schoot zij met een revolver tweemaal op den redacteur Olivier. Men vreest dat deze sterven zal. De moordenares, in hechtenis genomen, verklaarde dat zij Millerand wilde dooden. Volgens de Indép. Beige loopt te Parijs het gerucht van eene ministrieele crisis. Beweerd wordt dat Ghanoine zou aftreden en door een zijner collega's opgevolgd worden, HONGARIJE. De in de Kamer van afgevaardigden ingediende motie van wantrouwen in de regeering had geen suc ces. De Kamer ging over tot de orde van den dag, d.i. zij wees de motie van de hand. ZWITSERLAND. De Bondsraad heeft besloten 36 anarchisten het land uit te zetten en van alle vreemdelingen die het grondgebied van den Bondstaat betreden, de handelingen stipt na te gaan. Met de Zwitsersche gastvrijheid voor anar chisten is het dus gedaan. CHINA. Het gerucht dat de keizer dood zou zijn, wordt tegengesproken. Wel schijnt er een complot ontdekt te zijn om den keizer te dooden, maar zou de hoofdaanlegger Koengjiwei ge vlucht zijn. Hef sluiten van de poorten te Peking zou geschied zijn om hem te vangen. ZEETIJDINGEN Hi'. Ma. flottieljevaartuig «Koetei» ia den 21 dezer te Plymouth aangekomen eu zou den 22en van daar vertrekken. Zondag 25 Sept. 9.21 Maandag 26 10.19 Dinsdag 27 11.17 Woensdag 28 12. 3 Donderdag 29 12.47 Volle Maan. Vrijdag 30 Zaterdag Zondag 121 1 Oct. 1.54 springtij nm. 2 2 24 538ste STAATSLOTERIJ Prijzen van 100 en hooger. Dinsdag 20 Sep. 5e kl. 5e trekk. Nos. 1064 1281 2454 8720 8980 9504 10009 11260 11268 13747 13864 14872 15503 20339 f 100. Nos. 4857 5184 16431 f200. Nos. 757 2988 f400. Nos. 83 4806 f1000. No. 4957 f1500. No. 12164 f5000. No. 5176 f50000. Donderdag 22 Sept. 5 kl. 6e trekk. Nos. 3366 3404 4289 5670 G029 7377 7983 8546 14995 15130 15206 15831 17112 17253 18525 f 100. Nos. 5994 6712 7143 10606 16346 f 200. Nos. 4662 5141 10708 18244 18654 f 400. Nos. 1369 1937 14909 u, f 1000 Vrijdag 23 September 5e kl. 7etreto Nos. 2473 6816 7624 10441 i4{' 14892 15247 15851 17074 199.34 f Nos. 291 1747 2511 4639 18916 f Nos. 3523 6542 7929 11877 m f 400. No. 11363 f 1000. No. W; f 15000. No. 3342 f 25000. Burgerlijke Stand van Vlissin»,, Van_17 tot 24 Sept. 6 ONDERTROUWD J. Weijl, jm. 25 en S. G. Horneman, jd. 29 j. - p Feijtel, jm. 28 j. en J. van de Velj. wed. 36 j. A. T. Elants, jm, 25 i en M. H. J. D'Jong, jd. 21 j. - if Glerura, jm. 25 j. en M. J. Maters, 25 j. P. F. Ilerreman, jm. 23j,"_ A. M. Debrae, jd, 22 j. GETROUWD C. F. Wants, jm. 31 en J. P. Leenhouts, jd. 23 j. - u, Eekman, jm. 20 j. en H. Ra via, jd. 20' BEVALLENS. A. van de Veld' geb. van Steenkiste, z. J.de Ridder, g... Maas, d. R. Aeraens, gebde Mj, z. J- Segeler, geb. van Veen, d, - C. F. Verseput geb. Waller, z. - M. Gast, geb. Capelle, z. M, Bukkens, geb. Koevoet, d. J, Vercouteren, geb. Gazan, d. F. vat Domburg, geb. Heijdens, d. M, de Booij, geb. Pieters, d. L. Dijkstra, geb Baart, z. M. G. Krijger, Boone, z. J. Alewijnse, geb. vat Molenbroek, d. M. F. van Heckt geb. van Deijck, z. J. Kolk, Lere, z. J. J. Timmerman, geb. Schwari z. P. J. Potjewijd, geb. Braamse, - M. W. de Roos, geb. Christiaans, C. J. Haaze geb. Vermeesch, z. J. C. van der Huizen, geb. Borgera, OVERLEDEN: A. M. Maquelin, z. m. H. Hakker, d. 2 w. L. Werij, d. 5 m. J. Joosse, d. 8 m C. Wils, z. 13 j. - L. M. Back, d. w. G. J. Sanderse, z. 11 m. T. J. Velde, d. 3 w. De landhoofden aan de in aanbouw zijnde schipbrug over het dok alkier beginnen hunne voltooing te nat" Reeds gisterenmorgen werden aldaar 6 schuitjes die de brug zullen dragei aangebracht. Ook te Breskens heerscht de be smettelijke vlekziekte onder de varken!, waarvan reeds enkele gevallen mei doodelijkeu afloop zijn voorgekomen, Uit Hoofdplaat zijn de eerste schepen met suikerbieten uit de haven vertrok ken. Over het algemeen valt de qualiteit nog al mee, terwijl ook over de opbrengst, 15 k 16000 K G. per gemet, niet valt te klagen. OPENBARE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Woensdag 28 September 1898, des namiddags ten 2 ure. A. Mededeelingen. B. Overlegging van stukken. C. Eervol ontslag aan Chr. v. d. Poel als eerste boekhouder bij de Bank van Leening D. Benoeming a. van de leden der vaste commissiën uit den Raad. b van eene onderwijzeres aan school A, Voorgedragen worden 110. 1. Mej. A. A. G. Marx, te Ritthem. no. 2. J.J. Pleune, te Woudrichem. no. 3. A.M. Contant, te Warnsveld. 0. van een lid der Gezondlieidsconv missie. E. Te behandelen onderwerpen 1Voorstel tot afwijzende beschikking op het adres van N. J. de Veij, inzake het sluitingsuur der tapperijen. 2. Idem tot het verleenen van vergunning tot het leggen van voetbrug gen aan a. P. Louwerse, b. H. Stormezand e. I. Hubregtse. Marktberichten. Vlissmgen 23 September. Boter f 1.35 a f 1.40 per kilo. Eieren f 4.40 a f 4.60 per 104 s Aan het bureau van politie zijn als GEVONDEN GEDEPONEERD: een bronzen MEDAILJE, een ZAK MES, een PATERNOSTER, en een HANDDOEK. Afz.ol handl F. vl Verschijnt Di: '/Ai, die (ober op Courant" abonue ,le van lieden verschijnende nul Burgemeester enl Vlissingen maken be| dat door Gedepi Zeeland, ter uitvoert 31 en 32 van he tramwegen, ten aan: tramweg van Vlissini bjj besluit van 10 68 het navolgende lo. Het waarschi het luiden met di afstanden en in om» bellen niet voldoenl stoomfluit gebruikt. In de bebouwde dureDde het lijden geluid, tenzij in bijz gebruik van de sti treffend mocht zijn. Gebruik van bel ten behoeve van eel door den Burgemees| te geven gedeelten worden verboden. 2o. a. Tramwaï locomotief bewogen trambaan loopen, ten worden voorafgeg: 'stapvoets gaande b. Het buiten du mag niet op het Iw baan in den openbar of opgeborgen wo: rangeer-, dood- of la] wegen mag dit ge» ning van Burgemei der betrokken geme| door dat College schreven, dat de vo| wagen van het o; materieel van zons| opkomst worden voo wit licht gevende l£ Van die vergu voorscluift omtrent op Cedeputeerde Sb: halve hieromtrent kl c. Van zonsondei'É moeten de stoomtrai lijk rijdende locou voorzien zijn van t lichten, terwijl, ine licht wordt getooiu moet zijn. d. In de bebou met geen grooter sne dan 6 Kilometer pc onder de bijzondere uitzonderingen. 3o. a. Op het wordt de volgen !t laten de snelheid mag meter per uur bedr; Zuidoosten van den) Walstraat te Vlis d 23.) «Omdat ik niet ln de armen een tê weteD." Met ^&n haar karakte narden toon aan het zeggen wil, misleiden Zwijgend, den de hand, met som als in stee Eleonora op haar lichaam van bove Seconden verlie

Vlissingse Courant | 1898 | | pagina 6