mantels, BIJVOEGSEL, [OEDEN. pi, it Bovenhuis 1898 >er Lot (ment Kachels Junker Ruh. 'O (LUI), Gemengd Nieuws. ERDINGEN te Tiel. ONDERNEMING. «■Ik Lot eeu Prljg jj IlIFFER, C. N. J. DE eerenhuizen aan <le I jaar, benevens een Yder vele Dames- en Vee, Aandeelen in Ir. enz. pernemer i-'AN IJIJK. duwste van a Aanblijvende Vulkachels! m onberispelijke uit.voering! met wijzer-regulateur mtll een handvat om de kachel meer of 1 minder hard te toen! trekken. Voortdurend nieuwe smaakvolle modi lien. Moer dan 85,000 Kachels! van Junker A. Ruh in gebruik,' Prijscouranten en prospectussen gratis e franco. |Junkcr A ItuiJ Ijzergieterij Katlsrahe Mi),| lijgen zijn gezond centen kost het pond! H. L001S. II Dl l(. pen Ewoutstraat, P 43. ir 1898. |IJD 111 5r>a)b) nm 3 25 en 6 2 5 12 25a,b) 3 55 60 llO 20 nm 1 55b) en 4 50 110 40 2 15 b)» 5 10 11 55b) 3 25 6 20c)g 112 15b)» 3 45 G 40 g |e vm 8 10 8 40 6,20 naar Breskens hoog I minuten. .gen naar Boraaele en Ter- 3 1415 4 12 80 3 461 i 8 4 27 11 4212 40 12 20 1 2 10 3 10 4 10 4 20 4 4 4 62 4 59 59 5 14 5 25 5 34, 5 42 5 55 6 3 6 12 3 46 5 lü| i 54 6 37 7 40 7 50 S 22 29 39 44 8 56 4 12 25 34 9 43 7 441 6 5 6 46 5 24 6 7 7 15 7 52 8 36. 9 10 9 25 8 4 730 8 5 7 3 9 7 31 *8 51 *9 56 952 107 10 31 10 4) 10 57 ♦10 12 11 n naar Engeland over Vlis- een reizigers voor België en rt. pen 6 58 10 88 2 M 08167 6 38 10 28 1 25 4 28 H olaas 7 50 11 40 3 10 i 8 38,12 22 8 5025/SS 8 48 12 88 4 13 8 40 8 9 5 12 55 4 30/0 571 behoorende bij de rl I 0 I II fl» Maandag 26 Sept. 1898. No. 112 Te Clingendaal. Donderdag werd door de Neder- landscbe sportbeoefenaars van allerlei genre en vau beide geslachten in costiium aan de Koningin te Clingen daal hulde gebracht bij de aanvaarding harer regeering. De zeer talrijke deelnemers aan dit huldeblijk waren in elf afdeelingen onderscheiden, waarin niet minder dan honderd vijf en zeventig vereenigingeu door ruim twee duizend personen, allen beoefenaars van het sportver- maak, vertegenwoordigd waren. Er waren sporters te paard en Ie voet, fchermers, cricketers, voetballers, fietsers, zeilers, jagers, kegelaars, roeiers, hockeyspelers, kaatsers, athle- ten, boogschutters, zwemmers met de duikpop, boksers, all n marcheerende in rijen van vier en daarboven hou- honderden banieren, vaandels, vlaggen en wimpels wapperende. fIet was een eenig gezicht dat de nationale sportwereld daar te aan schouwen gaf en niet minder iudruk- wekkenl toen die jongelieden, de meisjes bleek van geestdrift, met ontblooten hoofde, bet oog strak ge richt op de Koningin, voorbij de tribune waarop zij gezeten was, stilzwijgend trokken. Toen echter het defileeren geëindigd was, barstte de geestdrift los in een krachtig driewerf herhaald hoera, wat door de Koninginnen wuivende en buigende beantwoord werd. De meisjes, bet pleit voor den goe den invloed van het sport, stonden in het juichen bij de jongens niet ten achter. Daarna begonnen de uitvoeringen, waarbij zich al dadelijk de Haarlem- sche velocip.èdeclub door haar kunstig figuurrijaen op den houten vloer onderscheidde. Vervolgens wekte de bewondering wat veertien scherm- vereeuigingon te zien gaven, een hardlooperswedstrijd over 200 meter vlakke baan door amateurs, leden van den Ned. Athletiek Bond, een jacht met honden door de jagers der Veluwsche jachtvereeniging, een boks- partij, een voetbalmatch en tot slot carousselrijden door twintig leden der Rotterdamsche manége. H. M. gaf herhaaldelijk het sein tot applaus, telkens stond zij op met de voile in de hoogte om de uitvoe ringen beter te kunnen volgen. De Koningin droeg een wit satijnen kleed met lichtblauw gegarneerd en een lichtblauwen hoed met witte veereu, de Koningiu Moeder een robe van viollette zijde. Bij de koninklijke tribunes was een eerewaeht opgesteld uit leden der Ned. weerbaarheidsvereenigir.gen. Het publiek was niet zeer talrijk. De Koninginnen zullen bij haar gaan naar het Loo te Apeldoorn aan het station verwelkomd wordeu door den Burgemeester en den gemeente- rnad. Er zullen vele feestelijkheden plaats hebben, o.a. zullen zich 3000 kindereD uit alle scholen met muziek naar het Paleis op het I.oo begeven tot het breDgen van een aubade. door H.M. man. benoemd mr. J. G. Gleich- Ook te Amsterdam blijken de wijn- koopers en distillateurs niet ingenomen te zijn met de door den minister van financiën voorgestelde verhoogiüg van den wijnaccijns. A.s. Dinsdag zal eeue bijeenkomst bij Krasnapoisky gehou den wordeu over deze aangelegenheid. Hare Majesteit de Koningin heeft bij het einde der feestelijkheden aan het uitvoerend comité opgedragen aan de leden van het koofdcoimté, aan de leden der verschillende sub- commissiën en a&n allen die op eeuiger- lei wijze tot de feesten hebben mede- ge werkt, Harer Majesteitsdiepge voelden dank over te brengen voor de wijze waarop de verschillende onderdeelen van het Haagscke feestprogam ter eere van Hoogstderzelver inhuldiging waren voorbereid en ten uitvoer ge legd. Hare Majesteit verkluarde zich zeer getroffen door de moeite en zor gen daaraan besteed en betuigde haar bijzondere tevredenheid over het verkregen resultaat. Het adres van antwoord der Tweede Kamer zal, neveDs een warm woord van hulde aan de Koningin naar aanleiding van de uitingen van geestdrift gedurende de laatste feesten, een zuivere weerslag,zijn op de woorden door de Koningin bij de opening der zitting gesproken. Tot president der 2e Kamer is Vlissingen, 34 Sept. Tram Vlissingen Domburg. Wij waren in de gelegenheid in Oc tober 1897 onzen lezers mede te deelen, dat te Middelburg eene vergadering was gehouden van belanghebbenden en be langstellenden in eene verbetering der vervoermiddelen op Walcheren. Deze vergadering constitueerde zich tot eene Commissie tot voorbereiding van tramwegen op Walcheren en be noemde de heeren A. Lantsheer tot voorzitter, J. A. Zip tot penningmeester, en J. L. Gruber tot secretaris. Dat deze commissie niet stil heeft gezeten, blijkt ons uit de dezer dagen aanvragen aan het Rijk en de provincie van geldelijken steun voor eene tramweg-verbinding van Noordwestelijk Walcheren met den spoorweg en het kanaal door Walcheren. Dat de Commissie deze verbinding het eerst in arbeid nam, lag voor de hand. Geen strook van het eiland is zoo mis deeld, heeft zoo direct behoefte aan verbeterde vervoermiddelen als de Noord weststreek. Behalve het ontwerp voor een paarden tram in 1884 van Middelburg naar Domburg hadden alle in deze zaak sedert 1883 gemaakte projecten of plannen ten doel verbetering der vervoermiddelen langs den Nqoidwestkant van Walcheren. De Commissie heeft alle bestaande plannen aangekocht, bestudeerd en daaruit met de noodige verbeteringen en veranderingen een eigen plan opgemaakt, waarin wellicht bij onderzoek enkele wijzigingen zullen gemaakt worden, maar dat toch in algemeene trekken het plan is dat de Commissie bij voldoenden steun van Rijk en provincie bereid is uit te voeren en te exploiteeren, en welk plan bij energieke exploitatie een machtige factor zal zijn om den tegen- woordigen toestand op Walcheren te verbeteren en den algemeenen welstand op Wacheren te verhoogen. In de memorie van toelichting, be hoorende bij de aanvrage om subsidie betoogt de commissie Reeds meermalen zijn projecten, zelfs zeer verdienstelijke plan.nen opgemaakt van tramwegen op Walcheren ter ver binding van Westelijk Walcheren met het spoorwegnet. Geen dezer ontwerpen of projecten is tot heden uitgevoerd. In deze memorie van toelichting wordt verder gezegd Ondenkbaar is, dat de ontwerpers of deelnemers aan zulk ontwerp hunne aandacht hadden geschonken indien zij niet allen, al naar hun maatschappelijk standpunt, 't zij van landbouw-, polder-, industrie-, defensie of gemeentebelast'n- gon, overtuigd waren geweest, dat de tramverbinding redenen van bestaan had en in eene reeds lang bestaande behoefte zou voorzien, ja, dat de tramverbinding eene levenskwestie zou zijn voor de betrokkene streek en haar landbouwende bewoners. De ondergeteekenden, leden der Com missie tot voorbereiding van tramwegen, hebben met de meeste aandacht alle pogingender vroegere ontwerpers gevolgd. Zij waren ter wille der zaak verheugd over elk nieuw plan en hebben zooveel mogelijk eiken ontwerper gesteund. Zij zijn echter overtuigd, dat al de intellee- tueele arbeid aan de voorgaande projecten besteed, zonder uitkomst was omdat het meerendeel het bevorderen van locale belangen bedoelde. Het project, U thans aangeboden, bedoelt de vereeniging aller belangen, d. "W. z. de belangen van den landbouw, de industrie, den polder en de zeewering, de gemeenten en zoo mogelijk ook die der defensie. Ofschoon het tegenwoordige plan slechts beoogt eene verbinding tusschen Vlissingen en Domburg tot stand te brengen, bestaat het voornemen om later zoo mogelijk ook de lijn uit te breiden tot Middelburg, en alsdan meer dere Walchcrsche gemeenten direct met liet spoorwegnet in verbinding te brengen. Het belang van den landbouw vereischt een gemakkelijk, snel middel van vervoer tol aan- en afvoer der behoeften en producten. Afgescheiden van de groote spoorlijn en het kanaal ontbreken op Walcheren bijna alle locale openbare verkeermidde- len. Slechts met groote kosten en veel tijdsverlies kan de landbouwer in het Noordwestelijk deel van Walcheren zijne producten afvoeren. Hoe goed onderhouden de straatwegen op Walcheren ook zijn, de verkeermid- delen en middelen van vervoer zijn slecht, gebrekkig en duur. Het verbouwen van de zoo algemeen gezochte Zeeuwsche aardappelen is voor groote uitbreiding vatbaar, het teelen van beetwortelen nu bijna onmogelijk, zuivelfabrieken kunnen wegens gemis van locale vervoermiddelen niet worden opgericht, veeteelt is moeilijk; op alles, zelfs de eerste levensbehoeften, drukken de vrachten, de hooge kosten van lokaal vervoer. In den strijd om het bestaan staat de Walchersche landbouwer achter bij de landbouwers in Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en spoedig ook bij die in Schouwen en Duiveland. Het ligt in de bedoeling de exploitatie zoo te regelen, dat gedurende minstens 120 zomerdagen niet minder dan 5 maal en gedurende 245 winterdagen minstens 3 maal daags het traject Vlissingen Domburg v.v. wordt bereden en de loop der treinen zóó geregeld, dat de meest mogelijke aansluiting aan de te Vlissingen bestaande middelen van vervoer wordt verkregen. Aan rollend materiaal zullen voor een geregelden dienst en veieischte reserve noodig zijn 4 locomotieven, 6 personen rijtuigen, 2 bagagewagens met postaf- deeling, 10 open goederenwagens en 10 dekzeilen Zoowel de bovenbouw als het rollend materieel zjjn met het oog op het te verwachten goederenver voer zwaar genomen, de locomotieven 16 tons. De verschillende halten en remises zullen onderling door een telephoonlijn verbonden worden. Do kosten van aanleg en inrichting zijn, wat de totale som betreft, door den ingenieur J.Schotel te Rotterdam begroot op 4*25,000 zonder aankoop van gron den?; derhalve zulltn de totale kosten bedragen 450,000. (Wordt vervolgd.) Op de voordracht ter benoeming eener onderwijzeres aan school A, ('uoofd de heer P. Landsman) zijn door Burg. en Weth. geplaatst; No. 1, mej. A. A G. Marx no. 2, mej. J. J Pleune; no. 3, mej. A. M. Contant, resp. onderwijzeressen te Ritthera, Woudrichem en Warnsveld. Heden viert eeu onzer geachtste ingezetenen, de heer A. Prince, direc- teur-leeraar aan de Burgeravondschool, zijn 70.«ten geboortedag. Geen wonder dat die dag voor velen niet onopgemerkt voorbij gaat. Ruim vijftig jaren toch was hij onvermoeid werkzaam bij he' agar, mee1" uitge breid lager en middelbaar onderwijs en wijdde hij zijn beste krachten aan de bevordering der belangen van de Vlissingsche jeugd en jongelingschap. Ook aan ons blad was hij veie jaren ijverig werkzaam. Donderdagavond ten 8,53 keerde het 4e batt. 3e reg. inf. met een extra-trein van Rhenen alhier van de manoeuvres terug. Op het perron was eene tal rijke menigte bijeen, waaruit een luid hoera opsteeg toeD de trein het station binnenreed. Het muziekgezelschap „de Werkmansvriend" liet zich hooren, terwijl eene deputatie van off. der schutterij den majoor-commandant L. H. A. Bonemeyer verwelkomde. Weldra ging men nu stadwaarts waar men ten 10 ure aankwam. Bij de z g. Roodebrug werd halt gehouden. De „Werkmansvriend" speelde het „Wilhelmus van Nassouwe", betgeen gevolgd werd door een krachtig „hoera" vau de zijde van het over- talrijk publiek, dat onze soldaatjes zoo hartelijk had verwelkomd. liet detachement uit Geertruiden- berg, lijdelijk in garnizoen, is gisteren van hier vertrokken. Voor het vertrek dankte majoor B. ben voor het volbrengen hunoer opgelegde taak. Gistermiddag had op de fabriek „De Schelde" de sjouwerman V. het onge luk met de linkerhand tusschen de ketting en het blok van een takel beklemd te raken, waardoor deze zwaar werd beleedigd. De man is in 't gasthuis opgenomen om daar ver pleegd te worden. Van 17 tot 24 September zijn aan bet strand alhier genomen 128 hee ren- en 54 damesbaden, totaal 182. Tot aanvulling van ons bericht betreffende de uitgaaf van een ge denkboek der feesten door den heer L. Cointre, te Middelburg, voegen wij hierbij dat het zooveel mogelijk uit officieel verstrekte mededeelingen zal samengesteld worden. Het koninklijk jacht Victoria and Albert wordt Woensdagmiddag alhier in de haven verwacht om keizerin Friedrich naar Engeland over te brengen. Den 21 October zal aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg worden aanbesteedhet maken van tramweghavens aan bet Zijpe, met bijbehoorende werken, ten behoeve van den veerovergang aan het Zijpe, in verband met den in aanleg zijnden stoomtramweg van Zijpe naar Brou wershaven en vau den Willempolder naar Steenbergen. Raming f 185,000. Den laudbouwer J. R. te Biezelinge overkwam gisteren het ongeluk, dat drie zijner koeien «dik» werden, met het ongelukkig gevolg dat ei één moest worden afgemaakt, daar zij anders zou zijn gebarsten. De koeien hadden op klavers gegraasd. Bij de verpachting van 3 bekt. 74 aren 40 centiaren tuingrond te Borssele was zóóveel liefhebberij dat de pacht prijs boven de f 150 per hektare 's jaars kwam. Bij Ged. Staten dezer provincie is een aanvraag ontvangen om vergun ning tot het leggen vau spoorstaven in verschillende wegen op iiet eiland Tholen, ten dienste van den aanleg van een stoomtramweg van Stavenisse naar Tholen. Men meldt ons uit Overslag Slim, maar toch gesnapt. Eeu van B. de Buischer te Moerbeke gestolen os is Woensdag door tusschenkomst der politie aan den eigenaar terug bezorgd. Het dier was te Gent op de markt verkocht aan een landbouwer, die slechts éan uur van Moerbeke wooude. De dief, eeu bekend individu, is opgebracht. lu IJzendijke heerscht tegenwoordig een groote verdeeldheid. Er bestaan twee elkander zeer vijandige partijen. Een gevolg hiervan is o. a. dat de eens zoo welbekende en bloeiende zangvereeniging „Apollo" is opgehe ven. Alsof dit nog niet genoeg ware, wil men nu ook den directeur van het muziekgezelschap „Geduld Over wint" het beste korps in die streek niet langer deze betrekking laten vervullen, indien hij hiertoe geen toe stemming verkrijgt van Ged. Staten. De directeur, de beer Dellaert, is nl. Ie onderwijzer aan een openbare school. Met het suikerbietendelven is men op enkele plaatsen reeds begonnen, hoewel het, tengevolge van de lang durige droogte, niet zoo vroeg kan plaats hebben als op andere jaren. RECHTS ZAKEN- Leo Miloen, de beruchte persoon lijkheid, die reeds herhaalde malen met de justitie in aanraking kwam en in het begin van dit jaar, in Maart, voor de rechtbank terecht stond ter zake van zeer ernstig ver zet tegen twee marechaussees, die hem,wijl hij gesignaleerd was, poogden te arresteereD, en die te dier zake tot eene gevangenisstaf van vier jaren werd veroordeeld, stond gisteren voor die rechtbank ook terecht wegens diefstal van 85 kippen en 5 hanen. Bet O.M. eischte schuldigverklaring aan diefstal met braak en inklimming en veroordeeling tot twee jaren ge vangenisstraf. De verdediger, de heer mr. W. Dicke, meende dat uit het getuigen verhoor geen enkel bewijs is te put ten voor het wegnemen der kippen, maar dit alleen heeft aangetoond wanneer en hoe de kippen de reis van IJzendijke naar Gent vice versa gemaakt hebbeDhij was dus van oordeel dat de rechtbank den beklaag de zal behooreu vrij te spreken. Uitspraak gisteren over acht dagen. (M. Cl De Rechtbank te Middelburg heeft W. G. v. M., 35 jaar,stukadoor te Rotterdam, wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf. Kerk- en Schoolnieuws. 1 October a s. hoopt de heer Lijbaart, hoofd der school te Krabbedijke, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als hoofd dier school in dienst trad. Dat die dag niet onopgemerkt zal voorbijgaan, behoeft geen betoog. Tot defloitief leeraar in de Duit- scbe taal aan de H. B. School te Goes is benoemd de heer A. L. Brouwer, tijdelijk leeraar aan d e school. Aan den heer K. Gelderblom, onderwijzer te Poortvliet, is op verzoek tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag als onderwijzer verleend. Genoemde heer was gedurende meer dan 40 jaren als zoodauig werkzaam- Den stationchef te Delft, den heer A. Teuwiese, ie gietereuochtend een onge luk overkomen, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Trein 16 naar Amsterdam was reeds in beweging, toen een oude vrouw en man nog daarin wilden stappen de chef wilde dat verhinderen, struikelde en viel tusschen den trein. Op zijn hulp geroep trok een der beambten aan de noodrem en stond de trein onmiddellijk stil. Het bleek nu gelukkig, dat de chef, wiens kleederen verscheurd waren, slechte eenige onbeduidende wonden aan been, hand en hoofd had bekomen. Te Wormer (N.-H.) kreeg een kind een brandend petroleumtoestei over zich heen, ej ie bezwekeD. De vader, die de vlammen poogde te blusschen, kreeg vete wonden, en ligt ernstig ziek hij is voort durend buiten kennis. Mtndenten tMildiuUglield en «Ie gevolgen. Den 2en Aug. haddeu eenige Delfteche studenten te Arnhem den verjaardag «gevierd» vau H. M. Koningin- Regentes. Het «feest" W9rd voortgezet in den overdekten tuin der Poort van Cleve aldaar, waar veel publiek aanwezig was. De studenten waren zeer luidruchtig en werden weldra zeer hinderlijk voor het publiek en vervolgens ook voor de »artia- teu». Een der studenten haalde zelfe den pianist, door hem een haakstok om den hals te leggen en daaraan te trekken, van zijn stoel. De eigenaar van het oafé, had B. Sch,, die de belhamel was, veraoheidene malen gewaarechuwd, en hem verzocht heen te gaan, maar daar zijn aanmaningen vruchtelooe waren, liet hij twee agenten komen, aie, toen eindelijk Sch. met de kellners aan het vechten geraakte, tussohen beiden kwamen en Seb, met geweld trachtten te verwijderen. Nu volg,le ver zet: een ander student N. vei weerde zich tegen de uitzetti ig van Sch, en trapte een agent in Jen rug deze ontving ook nog eenige sneden door zijn jas, maar daar velen zich in de zaak mengden, kan hij niet verklaren wie een scherp voorwerp gebruikt heeft. Eergisteren stonden beide studenten, die bestemd waren ingenieur bij den Water staat te wordeu eu gedetacheerd waren bij den houw der spoorwegbrug te Wester voort, voor deze feiten voor de rechtbank te Arnhem te recht. Het O. M. vroeg 6 weken gevangenis straf voor ieder. In zijn pleidooi wees de verdediger er op, dat bekl, nimmer ambtenaar bij den rijke Waterstaat kannen worden, als zij niet kunnen overleggen een bewijs van zedelijk gedrag. Ze worden daardoor dus reeds erg genoeg gestraft. Zij hun gevan genisstraf dan zoo kort mogelijk. Niet kicsch. Bij voorkeur in de Duitsche bladen beginnen weer de berich ten, de meeuingen, de verlangens, straks de laaugévingeu loe te komen, met be trekking tot de huiselijke toekomst van H. M. de Koningin der Nederlanden, zegt de Tijd. De Nederlandache bladen zijn, behoudens enkele uitzonderingen, gewoon op deze visscherijartikeltjes weinig acht te slaan, en zij doen daar, naar onze Dteening, wel aan, want men ergert er de meeste lezers mede. Maar toch dringen allerlei uitlatingen over zaken, die in de eerste plaats tot de intieme aangelegenheden onzer jeugdige Koningin hehooren, uit de buiteniandeche bladeD genoegzaam tot ons door, om hier een gevoel van weerzin tegen de verspreiders te wekken. Indien de Duitsche bladen wij spre ken natuurlijk van voorname en ernstige tegenover onze Koningin maar eens een klein gedeelte van den eerbied wilden betrachten, dien zij gewoonlijk jegens hun eigen vorsten aan den dag leggen, dan zouden zij zeker niet allerlei koffiepraatjes over gewenschte verlovingen, over ver wachte openbaarmakingen en over harte- wenschen van jonge Duitsche voreten ten beste geven. Men leest hier zulke dingen altijd met wrevel, en daarom schijnt de wensch niet gewaagd, dat onze Dnitsche en andere confrères verstandig zonden handelen, wanneer zij de huwelijksplannen van onze Koningin van het lijstje hunner dagelijksche bemoeiingen wilden schrappen, als behoorende tot de rubriek der onvoeg zaamheden. Indien een andere overweging daartoe nog zou kunnen brengen, dan moge het deze zijn dat men in Nederland niet beter de impopulariteit vau een eveutueelen candidaat-Prinsgemaal zou kunnen voorbe reiden, dan door vooraf, in verband met zijn naam en aanspraken, allerlei opdringerige en hengelende beschouwingen te leveren die meer bepaaldelijk als zij in Duitsche bladen voorkomen steeds onder verden king liggen als waren zij uit hoogere sferen op het redactioneel papier neergedaald. Bij de revue op de Renkumerheide hebben de manschappen elk een halven liter bier gekregen, waartoe 400 fusten noodig waren. Men zegt dat het aanvoeren van drinkwater evenveel gekost heeft. De legerrevue was ook oorzaak dat Woensdag in de restanrants, cafés en ho tels te Arnhem tegen 5 uur geen eten meer te krijgen wae. Groepjes die van de revue terugkeerden, liepen de eene gelegen heid in en de andere uit, maar zonder iets te kunnnen machtig worden, en ten slotte was men al blij, indien men bij een bakker een broodje kon krijgen om nit de vuist op te eten. Het dwaze bericht dat men te Haarlem pogingen zou doen om Hendrik de Jong te arresteerea, wordt door de Haarl. Ct. tegengesproken. Het blad zegt dat te Haarlem, gelijk elders, op het politiebureau portretten van de Jong zijn aangeplakt, met de bijvoeging dat deze moet opgespoord worden. Dit ia alles. In een koffihuis aan de Kraijenhott

Vlissingse Courant | 1898 | | pagina 5