HET GEHEIM Vrijdag- 13 Mei. JNO. 56. 36e Jaargang. 1898 'HBIM 1. MiGGELEG. ilijk Meisje Dienstbode BYS*B€BSfcSS. Gemeentebestuur. F K DILL E T O N. RECHTER. 7leesch. Leverworst. HUUR: Gemeenteraad. n ook Sigaren, ;tra's te bewaren, ma's fabriceeren, menige keeren, it, irst, g s w o r s t, adres te zien. en Vleesch- staat iederen dag n. ik het vertrouwen Lange Walstraat H' fc~\ qp 1 Mei een flinke ISTWO ZSTI3STG ƒ18 per maand. Adres: Ewoutstraat. STOND EEN Mej. de Wed. J. J. VAN ïewoud G 27. ni benoodigd een jetuigschriflen voorzien, amykade, G No. 4. 1898. tlJD I 55a)b) nm 8 25 en 6 20c) L2 25ajb) 3 55 6 50 10 20 nm 1 55b) en 4 50 10 40 2 15 b) 5 10 II 55b) 3 25 6 20e)b) 12 15b) 3 45 6 40 h) <3- vm 8 10 8 40 6,20 naar Breakena hoog- minuten. zal tot 15 Mei de 7 30 JLE niet aandoen. t.gen naar Borssele en T« ngelegd. d'9 66 •10 12 1031 10 40 naar Engeland over Vfi1" en rciaigera voor Belgie en t. V 08 1 2fi 4 28 10 i 40 60 6 25 4 13 «40 4 30 6 57 en 6 58 IU 38,2 6 38 10 28 7 50 11 40 8 32,12 22 8 48 12 38 0 9 112 56 '11 18 6 25 07 7 25 10 36 8 43 VLISSHSSCEE COIIBAAIT. Piija per [drie maanden 1. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij den Uitgever: F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt, I. 187. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. II ADVERTENTIËNvan 1—4 regels 0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. - By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfds advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groote letters en cliché's worden naar plaatsruimte berekend. Telephoonnummer ÏO Abonncments-Advertentliin op zeer voordcelige voorwaarden. OPENING DER ZEEBADEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen maken bekend dat de opening der /.«'«'baden is bepaald op Zater dag «len 38 Mei e. k. V'lissingen, 11 Mei 1898. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE De Secretaris, J. H. DOMMISSE, L.S. BEGRUFSBELAST1N&. Afkondiging van een kohier der bedrijfs belasting, dienst 1897198. De Burgemeester van Vlissingen maakt jat op heden bij hem ontvangen en inn den rijksontvanger is gezonden, een door den directeur der directe belastingen te Middelburg, executoir verklaarde kohier wegens de bedrijfsbelasting, dienst 1897/98; de daarop voorkomende belastingschul digen worden uitgenoodigd orn hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te aiiveren, ook ter voorkoming van vervol- en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen zes weken na beden bebooreu te worden in gediend. En is biervan afkondiging geschied waar- bet behoort, den 11 Mei 1898. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. §©KiyWiM. Eerste zitting van de Commissie voor de Schutterij. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen maken aan belanghebbenden bekend dat de commissie uit bet Plaatselijk Bestuur, ingevolge art. 15 der wet belast met bet onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der redenen, welke tot vrij stelling of uitsluiting van den dienst der schutterij zijn ingebracht, hare eerste ge wone jaarlijksehe zitting zal beginnen op Donderdag 26 Mei a. s., des voormiddags te 10 ure tot onderzoek van hen aan wie of der redenen waarom in bet voorgaand jaar, voorwaardelijke vrijstelling is ver leend Wordende de belanghebbende personen ten overvloede uitgenoodigd de schrifte lijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd, als nog, voor zooverre zulks niet alreeds is geschied, drie dagen te voren ter secre tarie alhier over te leggen. Terwijl eindelijk den geconcerneerden personen wordt kennelijk gemaakt dat zij zich stiptelijk op de door de voorn, com missie daartoe bepaalde tijdstippen voor dezelve zullen hebben te sisteeren, als zullende degenen welke zulks mochten verzuimen, gehouden worden geen redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zooverre zij dienstplichtige nummers getrokken heb bende, niet vallen in de termen van art. 3 a, b, c, l en m, en art. 4 der wet bij de schutterij worden ingelijfd, tot zij in eer. volgend jaar hunne reclames op voor schreven voet zullen hebben doen gelden. En is biervan af kondiging geschied, waar bet behoort, den 12 Mei 1898. De Burg. en Weth. voornoemd VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. H. DOMMISSE, L.S. VAN DEN 15.) De kapitein heeft mij later verteld, dut hem de kracht, welke het jonge ®eisje bij het zien des zoo vreeselijk gestorven vaders toonde, met diepe bewondering vervuld had. Anna «pielde neder hij het bed, waarop het h)k was gelegd, nam de koude, stijve bend in de hare, kuste die, en dikke tranen vloeiden daarbij langs haar w&ngen. De kapitein wilde haar eenige boorden van troost toevoegen, doch Z1i hem daarbij in de rede. «Laat Rijkskeuring van paarden voor tien militairen dienst. BEKENDMAKING. D» Burgemeester der gemeente Vlissingen, gelet .op art. 21 van het Koninklijk Besluit van 10 November 1892, «Staatsblad no. 253, gewij zigd bij Koninklijk Besluit van 5 Augustus 1895 Staatsblad no. 117, houdende o.a. vaststelling der reglementaire bepalingen ter uitvoering der wet betrekkelijk de inkwartieringen en het onderhoud yan het krijgsvolk, en de transporten en leve- rantiën voor de legers of verdedigingswerken van het Rijk gevorderd; brengt hiermede ter algemeene kennis, «lat op Dinsdag den 24 Mei 1898, «les namid«lags ten éen ure, op het park hij de Kazerne Nieuw-Arsenaal eene keuring van paarden voor «len militairen dienst zal plaats hebben, en al daar uit «leze gemeente op het bepaakle uur moeten aanwezig zyn «le hieronder vermelde paar«len. De paarden worden door of vanwege deneigenaar voor de keuringscommissie gebracht, in de volgorde waarin zij op de verzamellijst voorkomen en verder als door den Bnrgemeester dezer ge meente, [of die hem vervangt) op het terrein zal wor.len aangewezen. Elk paard moet voorzien zijn van een door het gemeentebestuur te verstrekken en aan de linker zijde van het hoofdstel of van den halster be vestigde kaart, waarop vermeld zijn de naam der gemeente en het volgnummer, waarop het ter keuring moet worden aangeboden. Vrijgesteld van de keuring zijndrachtige merriën in de laatste maand van haar drachttijd en veulenmerriën in de eerste veertien dagen, nadat zij hebben geworpen. Aangaande aezo paarden, evenals aangaande paarden, welke wegens ongesteldheid niet voor de commissie kunnen worden gebracht, moet haar eene desbetreffende verklaring van een gediplomeerd veearts worden vertoond. De belanghebbenden kunnen een dergelijke verklaring vragen van den districts-veearts of van een plaatsvervangend district-veearts, in welk geval daarvoor aan de belanghebbenden geen© kosten worden in rekening gebracht Voorts wordt nog opgemerkt: a. dat aan stalhouders of eigenaars van paarden, die Ciin wensch te kennen geven, hunne paarden, welke uitsluitend voor den dienst der begrafenissen worden gebezigd, te doen keuren op Zondag of wel op werkdagen na een bepaald uur, indien de commissie tegen een keuring op Zondag geen overwegend bezwaar heeft, daartoe vergunning zal woraen verleend b. dat paarden, die door hunne eigenaars ver huurd zijn aan personen in een andere gemeente woonachtig, in deze laatste gemeente kunnen worden gekeurd, mits de eigenaars daartoe het verlangen te kennen geven en zorg dragen, dat hunne paarden in laatstvermelde gemeente ter keuring worden aangeboden; c. dat eigenaars, die met hunne paarden tijdelijk in een andere gemeente vertoeven, hunne paarden; in die gemeente ter keuring kunnen aanbieden, mits tijdig van don wensch daartoe kennis gevende; d. dat paarden die, tussehen het tijdstip van invulling op de verzamellijst, bedoeld in art. 16 van meergemeld gewijzigd Koninklijk Besluit en het tijdstip der keuring, in andere handen zijn overgegaan, ter keuring kunnen worden aange boden in de gemeente of groep van gemeenten, waar de eigenaar op het tijpstip aer keuring woont. Tol-, veer- en ov r.rv nartg eldcnv er schuldig i bij gelegenheid van heister keuring of ter levering aan bieden van paardenworden aan belanghebbenden vergoed. Verklaringen daartoe betrekkelijk zijn kos teloos verkrijgbaar ter Secretarie. Die eigendunkelijk nalaat of wei gert geheel of gedeeltelijk te voldoen aan de vorderingen, hem krachtens de wet op de Inkwartieringen enz. gedaan, of deze voldoening verhin dert of belemmert, wordt gestraft met een geldboete van ten minste VIJFTIG cents en ten hoogste VIJF EN ZEVENTIG gulden. Hieronder volgt de staat, bevattende: het volgnommer der paarden, naam en voornamen van den eigenaar, diens woonplaats en beroep of betrekking. Verder het signalement van het paard, omvattende het geslacht, het ras, de kleur, de hoogtemaat in meters en den ouderdom in jaren. mij alleen met mijn smart, oom," zeide zij treurig, „ge weet niet wat ik in hem verloren heb. Tegen alle andere menschen was hij wel hard, mij echter had hij hef met geheel zijn hart, mij alleen op de wereld, en ik ben misschien de1 oorzaak van zijn dood. Dat is het wat mij bijna tot vertwijfeling brengt. De gedachte, dat ik de oorzaak van zijn dood kan zijn, is bijna niet te dragen." „Hoe kan je op dergelijke gedach ten komen, kind?" vroeg de kapitein ontsteld. „Ik kan u dat niet verklaren, oom," hernam Anna, na weder herhaaldelijk de hand des dooden te hebben ge kust, ,,'t is, hoop ik, slechts een dwaze gedachte van mij, doch zij kwam bij mij op, toen ik hoorde, dat mijn arme vader zoo gruwzaam vermoord was, en zij wil mij sedert niet verlaten. Ik mag 't hier niet vertellen, ook aan u niet, beste oom, 't is misschien reeds slecht, dat ik haar niet van mij ban nen kan. „Ik weet niets,in 't geheel niets wat I, Stroo, Pieter, Scherminkelstraai A 107, sleper, ruin, Zeeuwsch, zwart, 1,65,12. 2. Dezelfde id. id.merrie, id. bruin, 1,70 11. 3. Goedbloed Jasper, Weststraat, D 103, idem id. id. 1,75, 11. 4. Dezelfde id. id. ruin, id. zwart, 1,80, 12, 5. Mevrouw de Wed. van der Os, geb. Vader, Bierkade D 10, zonder, merrie, Friesch id.1,60 9. 6. Dezelfde id. id. id. id. id. 1,57 9. 7. Brielsman, Willem, Kolvenierstraat E 54, landbouwer, ruin, Zeeuwsch, bruin, 1,70, 5. 8. Maas Aarnout, Scherminkelstraat, E 34, vrachtrijder, merrie, Oeldersch, id. 1.68 5. 9. Schout. Willem, Cornells Anthonie, Oude Markt G 129, stalhouder, id. Duitsch, zwart, 1,69, 5. 10. Dezelfde id. id. id. Gekkrsch, id 1.70, 6. II. Dezelfde id. id. id. id, id. 1,73, 11. 12. Duyvekot, Filippus, Peperdijk I 115, sleper, ruin, Zeeuwsch, bruin, 9. 13. Dezelfde id. id. id. id. vos, 4. 14. Dezelfde id. id. merrie id. blauw, 6. 15. Dezelfde id. id. id. id. vos, 6. 16. Dezelfde id. id. id. id. id. 7. 17. Dezelfde id. id. id. id. zwart, 6. 18. Kodde Cornelis, Waalsche Kerkstr. I 118, landbouwer, ruin, id. id. 4. 19. Dezelfde id. id. merrie id. id. 9, 20. Dezelfde id id. id. id. id, 7. 21. llendrikse, Johanna Cornelia, Hooikade K 186, stalhoudster, id. Hollandsoh, id. 1.64, 5. 22. Dezelfde id. id. id. id. id. 1,64, 6. 23. Dezelfde id. id. id. id. id. 1.60, 8. 24. Dezelfde id. id. id. id. id. 1,60, 8, 25. Dezelfde id. id. id. id. id. 1,62, 7. 26. Dezelfde id. id. id. id. id, 1,62, 7. 27. Dezelfde, id. id. id. id. id. 1,65, 9. 28. Dezelfde id. id. Geldersch, bruin, 1,65, 12. 29. Theune Cornelis, Oranjestraat K 51,sleper, ruin, Zeeuwsch. zwart 1,74, 7. 30. Dezelfde, id. id. id. id. id. 1,70, 8. 31. Buijs, Johannes Filippus, Onderstraat L 37, stalhouder, merrie, Geldersch, id. 6, 32 Dezelfde id. id. id. id. 6. 33. Dezelfde id. id. id. id. 7. 34. Dezelfde id. id. id. id. 7. 35. Dezelfde id. ruin, id. id. 6. 36. Dezelfde id, id. id, id. id. 7. 37. Dezelfde id. id. id. id. id. 9. 38. Dezelfde id. id. id. id. bruin, 11. 39. Dezelfde id. id. id. id. vos, 7. 40. Dezelfde id. id. id. id. id. 7. 41. Van den Broeke, Jasper, Grondgebied M 22, landbouwer, merrie, Zeeuwsch, id. 1,76, 11. 42. Dezelfde id. id. id. id. bruin, 1,69 4. 43. Van de Putte Gerard, Grondgebied M 85 id. id. vos, 1,74, 7. i 44. Dezelfde id. id. id. id. biaaw, 1,70, 1. 45. Dezelfde id. id. ruin, zwart, id. 1,79, 5. 46. Stroo, Wzn. Dirk, Grondgebied M 35, id.id. id. bruin, 8. 47. Dezelfde id. id. merrie, id. zwart, 4. 48. Naamlooze vennootschap „De Volharding,* Grondgebied M 28, stoomwasscherij.id, Geldersch, id. 12. 49. Van de Vrie Jan, Arsenaalstraat M 102, sle per, id. Belgisch, id. 6, 50. Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" Grond gebied M 89a, id. id, id. id, 1,62, 8. 51. Duijvekot, Jacobus, Glacisstraat N no, 93, id, ruin, Zeeuwsch. bruin,1,75, 4. 52. Dezelfde id. id. merrie, id, zwart, 1,62, 6. Vlissingen, 10 Mei 1898. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Zitting van Woensdag 11 Mei 1898. Voorzitter de heer jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester. Waarnemend secretaris, de heer J. H. Dommisse, griffier. Afwezig de heeren Gewin wegens uit- stedigheid, en de heer Bakker met ken nisgeving. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat door Gedep. Staten zijn goedgekeurd de raadsbesluitenbetreffende den on - derhandschen verkoop van gemeente grond, de verhoogde subsidiën van het mij recht zou kunnen geven haar te koesteren 't is slechts een onbestemd, bang voorgevoel, dat mij zoo zeer drukt, omdat ik het alleen moet dra gen, het niemand ter wereld mag mededeelen." Anna weigerde eenige verklaringen van hare raadselachtige woorden geruimen tijd, steeds de hand van den doode vasthoudende, lag zij bij het bed geknield, eindelijk stond zij op en volgde den kapitein naar haar kamer, waar wij, de districtsrechter, de adjunct, de dokter en ik, haar reeds wachtten. Wij hadden, terwijl Anna met den kapitein bij den doode was, reeds over de toekomst van het joDge meisje ge sproken. Onmogelijk kon zij met de oude dienstbode alleen in bet afgele gen huis bij den vermoorde blijven. Wij hadden dus besloten haar met ons naar Lnttach mede te nemen. De dokter had bereidwillig een gastvrij verblijf in zijn huis aangeboden. Zijne vrouw, zeide hij, hield veel van de mooie Anna, zij zou gaarne het onge- algemeen armbestuur en het burger weeshuis, de af- en overschrijvingen op de gemeentebegrooting 1897 en dat de aanslag van A. M. J. Hoilebrands in den hoofdelijken omslag wordt teruggebracht van de 7e naar de 6e klasse wijders dat is ingekomen een schrijven van den gemeenteopzichter, den heer P. A. Jongepier, houdende dankbetuiging voor de gunstige beslissing betreffende de waarneming der bestaand hebbende vaca ture van gemeentebouwmeester van 1 Februari tot en met 15 April jl. Nog deelt deVoorzitter mede,dat door het voorgenomen afbreken van deOostkerk de daarin zich bevindende goederen moeten verwijderd en opgeborgen worden. Daarin gedeeltelijk voorzien zjjnde, komt nog plaatsruimte tekort, waartoe echter de noodige plaats is aangewezen in eene schuur by de badplaats, die echter van een pannendak moet voorzien worden, waartoe de noodige machtiging wordt gevraagd, die wordt verleend. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Worden overgelegd de ingekomen jaarverslagen over 1897 van de gemeen ten Delft en Zierikzeeeen nader schrijven van regenten van het burger weeshuis, betreffende den voorgenomen bouw van een nieuw weeshuis, waarvoor zij, zooveel mogelijk kosteloozen afstand van gemeentegrond verzoeken, gelegen aan de Badhuisstraat, ter grootte van ongeveer 28 Meter breedte én grenzende aan het laatste huis aan de Noordzijde van die straat een schrijven van de dir. der Kon. Maatschappij de Schelde, houdende mededeeling, dat zij door den nood ge dwongen, eerlang zal moeten overgaan tot liet inrichten van de voormalige Oostkerk niet den daar achter liggenden voormalige takelzolder tot gieterij en modelmakerij dat onder de vele bezwaren, daaraan verbonden, er ook een is, dat niet ge makkelijk is op te lossen, tenzij met medewerking van den raad dat het gebouw der Oostkerk namelijk ongeveer 2 meter hooger ligt dan de kade langs het Marinedok en het dus noodig wordt teneinde zware stukken per rail uit de gieterij naar de Loskade te brengen, een gedeelte van het terrein op te hoogen dat de loskade bovendien bijna voort durend zal worden ingenomen door schepen tot lossen en laden van een aantal materialen en gietstukken dat bovendien het voor de gebouwen liggende erfpachtsterrein reeds spoedig zal blijken te klein te zyn dat adressante daarom gaarne ge bruik zou wenschen te maken van den daarvoor liggenden gemeentegrond en zij dus het geheele terrein, zooals op een bij het adres gevoegde schets is aangeduid, zou wenschen te mogen afsluiten met een muur, zoodat het terrein doorloopt tot den waterkant van het Marinedok aldaar dat zij ter compensatie van den grond, dien zij wegneemt en om voor de schipperij gelegenheid te geven tot lukkige kind van dienst zijn. Bij haar oude, knorrige tante Laucice, die nog gieriger was dan de vermoorde Pol- lenz, kon Anna in geen geval blijven, zij zou bij haar Diet dien troost, die deelname vinden, die zij zoo zeer be hoefde. De groote goedheid, de vriendelijk heid voor het ongelukkige jonge meisje, die uit de woorden van den dokter spraken, verzoenden mij met hem. Zijn koelheid bij het onderzoek van het lijk had mij hem bijna doen haten, thans erkende ik, hem ver keerd te hebben beoordeeldhij was geen koud, hardvochtig menscb, doch een goedhartig, liefdevol oud man. Wij hadden alles goed afgesproken doch toen Anna terugkeerde, bleek het, dat alles nutteloos was geweest, want zij verklaarde met eeD, voor een jong meisje, merkwaardige beslistheid, dat zij haar vader niet kon verlaten, doch bij hem wilde blijven. Tevergeefs alleen de rechter be moeide er zich, zeer verstandig niet lossen van goederen bestemd voor d e inwoners van Vlissingen, bereid is, behoudens toestemming van hoogere autoriteiten, in het kanaal, zoowel langs het zoogenaamde Eiland als in het verlengde van het verbreed Kanaal, ongeveer ter hoogte van den steiger der Tin fabriek, nieuwe lossteigers temaken, waardoor de schipperij voor de beide deelen der gemeente een gelegenheid tot lossen verkrijgt dat zy den aange vraagden grond in erfpacht of bruikleen zou wenschen te erlangen voor den geheelen duur der erfpacht, met den Staat gesloten, nl. tot 1973; dat zij den Raad verzoekt, voor zoover hij tot dien afstand zou kunnen beslui ten, aan het dagelijksch bestuur op te dragen de noodige stappen te doen lo. ter verkrijging in bruikleen of beheer en onderhoud van de strook grond liggende voor de terreinen der Oostkerk en Takelzolder en grenzende aan het Marinedok, ten einde dien grond adressante te kunnen overgeven en 2o. de machtiging te vragen om steigers aan te leggen in het kanaal ter grootte en ter plaatse als door den Raad nader te bepalen. De Maatschappij verzoekt zoo mogelijk spoedig op dit adres gunstig te willen beschikken. Een adres van den heer W. P.de Boer, exploitant van het hotel „Pension", be staande uit de villa's Jaffa, Clara,Louisa, en Alida, houdende verzoek tot het plaatsen van eenige stoelen en tafeltjes op den Noordzee Boulevard voor de bovengenoemde villa's en zulks tot een breedte van 3 a 4 M. Een adres van A. Dobbelaere, hou dende verzoek tot hot plaatsen van een tent op het strand bij het badhuis. Wordt besloten deze stukken te stellen in handen van Burg. Weth. om advies. Op het daartoe strekkende verzoek wordt besloten aan den heer H. Breukink, wegens vertrek van hier naar Schevenin- gen, eervol ontslag te verleenen als 2e gemeentegeneesheer, ingaande met 15 Mei a.s. De voorzitter stelt voor Burg. en Weth. te machtigen tot het oproepen van sollicitanten voor die betrekking. Alvorens hiertoe over te gaan,wenscht de heer Wibaut in de instructie voor den 2e geneeskundige te zien opgenomen, dat het dezen niet vergund zal zyn, buiten de gewone burgerpraktyk uitslui tend in deze gemeente, andere betrek kingen te aanvaarden zonder toestem ming van den Raad. De vorige titularis, de heer Breukink, bekleedde de betrekking van geneeskun dige by de maatsch. tot expl. van staats spoorwegen, tevens was bij belast door het Rijk met het quarantainetoezicht by schepen op de reede. Volgens de meening van den heer Wibaut is deze betrekking niet alleen tijdroovend, doch levert tegelykertijd groot gevaar van besmetting voor de armen op, die z. i. mede patten wij onze overredings kracht uit, tevergeefs smeekte de kapitein haar, tevergeefs wees de dokter er haar op, dat de oude Johan na voor haar geen voldoende bescher ming was, daar deze reeds sidderde bij de gedachte den nacht in het afgelegen huis, in de nabijheid van den ver moorde te moeten doorbrengen, doch Anna bleef onverzettelijk, „Als Johanna bang is, mag zij naar Luttach gaan," zeide zij, „ik ben niet bang alleen bij den geliefden doode te blijveu." Anna b'eef bij haar besluit volhar den en wij moesten toegeveD, wij konden haar niet dwingen met ons naar Luttach te gaan, maar alleen zou zij toch niet in het afgelegen huis blijven, want de kapitein zeide haar niet te zullen verlaten bleef zij, dan bleef hij ook, er zou ergens in huis wel een slaapplaats voor een oud sol daat te vinden zijn. Anna wilde dit aanbod wel niet aannemen, doch de kapitein duldde hier geen tegenspraak, hij kon even koppig zijn als Anna, en zoo bleef hij in het afgelegen huis, terwijl de anderen naar Luttach terug keerden. Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1898 | | pagina 1