Onroerends Ooederen f liet Minis u Erf m. het Huis, Pakte ei Erf, »o.4. Het Huis, Erf en Bleekveld GODSDIENSTOEFENING. Assuraatiin. Seldersch geslacht. 8e Jong's ^clanis-SaGao 2 P. II. OOST LIEVIGS li, - Bovenlokaal IJzeren Brug. W, e. BEKEB, ing-Maatscflappij l nette Kostgangers, HELM IfilCACAO Huis met Erf en Tuin Badinrichting, I! E t L A M li S. Advertentiën D oiflfcrü3Ë den 18 Eoralier 1897 V erkoopen WINKELHUIS, GEVRAAGD Firma C, M. Dommisse Zoon, C. I. PL AIZ IER, IDEAAL- OF BAMBOEGAAS. Y oorschotten w A. VAR DEE HARST. !.-,»% -r - c: a. van der eïjk, Dienstbode nederlandsche cacaofabriek helmond. CHOCOLADE. CACAO. PUDDINGS. ■wijze dat het bewijzen van identiteit van den kiezer zeiven moet uitgaan, de meerderheid van de commissie niet als bewezen kan aannemen, dat de leden van het stembureau gelogen hebben en dus niet in strijd met de wet is gehandeld door Cnossen van de stembus te weren. Deze verkiezing heeft echter, volgens spreker, ten zeerste de noodzakelijkheid aangetoond van een andere wijze van stemmen, bijv, eene mechanische. De heer de Ras achtte niet perti nent uitgemaakt dat Cnossen niet is geweerd van de stembus. Bij het mis sen van ieder spoor van welwillend heid van den voorzitter van het stembureau tegenover genoemden per soon, heeft het z. i. allen schijn, dat het stembureau te IJlst Cnossen liever niet dan wel wilde laten stemmen. Spreker wenschte dat het stelsel van de oude wet in eere werd hersteld, dat er genoegsn mede neemt wanneer de kiezer slechts voldoende van zijne bedoeling doet blijken. De heer Kttyper verklaarde te zulien medegaan met de conclusie van de commissie, maar hij keurt af de wijze waarop deze de zaak van Cnossen heeft behandeld. Z.i. is deze kiezer door de verklaring van den voorzitter dat de tijd verstreken was, beroofd van zijn kiezersrecht. Uitvoerig besprak hij de ongeldigheid van de 185 on gave biljetten. Vooropstellende dat elke bijvoeging ook de „onopzettelijke" en de meest „onschuldige», het biljet ongeldig maakt, omdat niet is nit te maken of de bijvoeging al of niet op zettelijk is aangebracht. Spreker maakte een andere bereke ning dan de Commissie. Hij brengt de quaestie-Cnossen ten voordeele vaD den heer Heemskerk. Wat aangaat de ongave biljetten, trekt spreker 40 stemmen van bet aantal van den heer Heemskerk en 38 van die van den heer van Gilse, waardoor eerstgenoem de 2411, laatstgenoemde 2412 stem men heeft. Echter betreurt bij 't ten slotte, dat tengevolge van de slechte zorgen van de administratie de heerHeemskerk niet de verkozene is, I)e heer Troelslra verklaarde zich tegen de conclusie. Hij wil ruime toe passing geven aan art. 89 der Kieswet, en waar hier hoegenaamd geen ver moeden bestaat, dat de bijvoegingen met opzet op de biljetten zijn aange bracht, wenschte spreker de meerge noemde 185 biljetten als geldig te accepteerep.. Ook is de verkiezing be dorven door de wijze van handeling van den voorzitter van het stembureau te IJlst, die, zoowel iu die hoedanig heid als in zijn qualiteit van burge meester gezondigd heeft. Na aannemiDg van een motie van den heer Schaepman om de discussie te sluiten, werd de conclusie van de commissie tot toelating van den heer van Gilse als Kamerlid aangenomen met 71 tegen 17 stemmen. Tegen de hesren Mackay, Nolens, Staalman, de Kas, van Kol, Trava- glino.van Basten batenburg, Michiels, Loeft', Troelstra, Merckelbach, Harte, van Bylaudt (Apeldoorn), Bahlmann, v. d. Kun en van der Zwaag. Bij het afdeelingsonderzoek over een nadere verhooging der Marine- begrooting werd Yan verschillende zijden de vraag gedaan, of thans het geschikte oogenblik niet was geko men, om, althans voor één der twee verloren schoeners, een stoomloods- vaartuig aan te schaften. De militieplichtingen der lichting van 1898, die als telegrafist werk zaam zijnen in aanmerking wenschen te komen voor eene opleiding tot vesting-telegrafist, kunnen daarvan doen blijken, door zich vóór 20 Ee - bruari 1898 schriftelijk tot het depar lende, die met een slot en een elas tieken band was dichtgemaakt. „Ziet ge die portefeuille, mijnheer?" zaide Zimmermann. August knikte. «Nu, ik wilde u vragen dit ding tot morgen voor mij te bewaren. De inhoud is te kostbaar, dan dat ik dien zou mogen verliezen, en ik weet, dat ik een beetje slordig ben, vooral wanneer ik een glas te veel op heb. Bovendien ben ik geheel vreemd in deze groote stad, en ik zou, voordat ik naar mijn hotel ga, gaarne nog een wandelingetje doen, om te zien, hoe de bierhuizen er hier uitzien. Als het u dus niet al te veel moeite is, kameraad, zoudt ge dan die portefeuille tot morgen voor mij willen bewaren Dan zal ik haar komen halen. Gij zijt natuurlijk iederen middag hier te vinden „Ja, ik kom hier iederen dag, ant woordde August, „en als ik er u be paald een dienst mede doe, zal ik de tement van oorlog te wenden, met opgave van naam en voornamen, van woonplaats, met aanduiding van straat en nummer, van de gemeente waar voor geloot is, van het lotingsnummer en van hunne tegenwoordige betrek king. Zij behooreu de opgaven te doen vergezeld gaan van eene gelegaliseerde verklaring, vermeldende, aan welk kantoor zij werkzaam zijn. De Stcï. no. 267 bevat voorts de bepalingen betrekkelijk de opleiding van militieplicktigen tut vestingtele grafist. De miliciens voor de lichting 1898 zullen tusschen 1 en 12 Maart a.s worden ingedeeld bij de verschil lende korpsen van het leger en bij de zeemacht worden ingelijfd. Voor de zeemilitie zijn 600 lotelingen uoo- dig, die in mindering komen van het aantal miliciens aan de 8 gewone regimenten infanterie toe te wijzen. (Zie verder het Bijvoegsel.) Een nieuw instrument voor huismuziek. Uit Zwitserland, waar nieuwe en doelmatige uitvindingen steeds spoediger ingang vinden dan elders, vernemen wij, dat aldaar een nieuw, gemakkelijk te leeren en goedkoop muziekinstrument algemeen verbreiding vindt, de zooge naamde Accoord Cithers. Vooral in industrieele dorpen en gehuchten hoort men 's avonds uit vele huizen aandoenlijke melodieuse toonen, die aan eene harp herinneren, maar die alleen begrepen worden, door diegenen, die het instrument kennen. Met de gewone Cither heeft dit niets gemeen dan de van ouds bekende vorm en constructie, maar de bijzondere daar aan verbondene voordeelen zijn de na volgende 1. dat men op dit instrument gewone melodiën en bijv. volksliederen spelen kan zonder noten te kennen, 2. dat men daarop ieder accompag nement gemakkelijk vinden en spelen kan, 3. dat men het instrument zelve stemmen kan, dit een en ander zonder vooraf, onderwijs te nemen. Een aantal Duitsche en Amerikaansche fabrikanten doen dan ook moeite, om aan de stijgende vraag naar dit instrument te voldoen, maar eene Dresdener Firma overtreft deze pogingen verreweg door soliditeit van constructie en welluidenden toon, zoodat men in deskundige kringen de voorkeur geeft aan de fabrikaten dier Firma en steeds de M ti 11 e r'sche Accoord-Cithers bedoelt, als er sprake van deze instrumenten is. Ook heeft deze Firma, J. T. M 11 e r, Dresden-Striesen, oen keurig boekje over Accoord-Cithers gepubliceerd, dat op aanvraag gratis en franco aan een ieder wordt toegezonden en ook in de meeste winkels van muziekinstru menten verkrijgbaar is. Wij bevelen alle vrienden van hart verblijdende huismuziek aan, de Müller'sche Accoord Cithers in de winkels te gaan zien en het vermeld boekje te laten komen. Getrouwd, bij volmacht JOHANNES W. E1JKELENBOOM en ELISABETH VON STAEDEL, die, namens wederzijdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. Pretoria, Vlissingen, 11 November 1897. portefeuille voor u bewaren. Maar zoudt ge haar niet liever aan de zorg van een ander toevertrouwen bij voorbeeld aan den eigenaar van uw hotel, of aan den directeur van onze club Zimmermann schudde het hoofd. „Neen, mijnheer," zeide hij beslist, „gij zijt een man dien ik kan ver trouwen. Gij moet het doen en nie mand anders." En hij duwde de portefeuille in August's onwillige hand. August zag hem eenigszins besluiteloos aau. „Zullen wij samen de deur uitgaan vroeg hij. „Ik heb een afspraak om tegen elf uur bij vrienden te komen, maar het is nu te laat.» „Neen, kameraad, dat niet. Zeer verplicht voor uw vriendelijk aanbod, maar ik zwerf gaarne op mijn eentje door een vreemde stad. Ik heb altijd en overal alleen rondgezworven en dit is mij een gewoonte geworden. Doch morgen hoop ik u terug te zien." Heden overleed onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw JOHANNA VAN SPRANG, in den ouderdom van 63 jaren. Vlissingen, 9 November 1897. Uit aller naam, J. C. VAN SPRANG. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde jongste Zuster JACOBA CORNELIA DRUBBELS, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Vlissingen, 12 Nov. 1897. Wed. RIETSCHOTEN - geb. M. Dbubbels. Hierdoor wordt hartelijk dank gezegd aan allen die ons blijken van be langstelling gaven op 4 dezer. Vlissingen, 13 November 1897. B. D. STREEFKERK en Familie. Ondergeteekenden brengen langs dezen weg hunnen oprechten dank aan allen die, zoowel van hier als van elders, blijken gaven van hunne belang stelling, hun zoo ruimschoots ten deel gevallen op den 4en November jl. Vlissingen, 13 November 1897. M. NAEREBOUT. E. G. NAEREBOUT - Martens Ondergeteekenden betuigen hunnen har relijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun 25 jarig huwelijksfeest ondervonden. Vlissingen, 13 November 1897. C. J. VENEMA. J. P. VENEMA Beenhouwer. De Notaris BOSCH, te Vlissingen, zal aldaar in het Koffiehuis „De Oude Vriendschap" aan de Groote Markt, op 's avonds 8 uur, in het openbaar DE VOLGENDE te VLISSINGEN, te weten No. 1. Het in verband met de over het Dok geplaatst wordende Rijbrug, op 'een der beste standen van Vlissingen staand waarin Volière met losse ramen, aan het Droogdok, (Hooikade,) nabij den Steenenbeer, Wijk L. No. 14, groot 1 Are. 02 Centiaren. No. 2 met vrijen opgang naar de Bovenwoning, aan de Lange Nieuwstraat, nabij de Bellamykade, Wijk H.No. 127, groot 71 Centiaren. mede aan de Lange Nieuwstraat, Wijk H. No. 172, groot 1 Are, 40 Centiaren. aan de Lange Noordstraat, (Kaaskade) Wijk B. No. 24 en 24a, groot 1 Are, 81 Centiaren en No. 5. Het in den jare 1894 nieuw gebouwd met vrijen opgang naar de Bovenwoning en Erf, aan de Palingstraat, op den hoek der Paardestraat, Wijk K. No. 123. groot 76 Centiaren. Te bezichtigen met consentbiljet van. voornoemden Notaris, 17 en 18 No vember 1897, van 's namiddags 1 4 u. Hij drukte August, als met een ijzeren greep de rechterhand en ging de deur uit, hem, sprakeloos van ver bazing, op den divan achterlatende. Zimmerman strompelde de trap af naar de gang, waar de bedienden het zonderlinge personage met de oogen volgden, totdat hij uit het gezicht verdwenen was. „Had ik die portefeuille wel moe ten aannemen mompelde August. „En mag ik hem wel alleen de straat op laten gaan Hij stond op en bleef een oogenblik peinzend bij de trap staan. „Hij heeft nogal gedronken," mij merde hij, „doch hij schijnt daaraan gewoon te zijn. En hij schijnt ook in nog grooter wildernissen dan Ber lijn te hebben rondgezworven.» Hij stak de portefeuille in zijn jas en ging de trap af, met het voorne men Zimmermann achterna te loopen. Hij legde zijn overjas over de schou ders en ging naar buiten. Er waren Prachtige Rookworst, Tafelworst, vet en mager Spek, Kluiven etc., ruim voorhanden bij H. L O O I S tegen 1 Januari TWEE NETTE WERK VROUWEN, voor de Meisjesschool F in de Frans Naereboutstraat. Zich aan te melden bij het Hoofd der School. su:< LUIEIM S Inhoudende vijf ons. Het goedkoopste wat ooit in deze uitmuntende kwaliteit werd aangeboden, 1,20 verkrijgbaar bij Palingstraat. Rrtgf' Dagelijks GROENTEN- en ERWTENSOEP te bekomen, ook per portie aan huis. Café Dokzicht. WEDER ONTVANGEN: Crème en Gekleurde VOÏU2 TUÏrE. Gewatteerde Satin. Gloria («aas. AFGEPASTE PLISÉ ZIJDE. worden van af 100 tot 3000 verstrekt aan H.II Ambten., Winkeliers, Handelaars enz. onder soliede borgstel ling. Mnd. of drie Mnd. afloss. en matige rente. Brieven franco J. N. J. VERSTRATEN, Herlaerstr. G, Rotterdam. Badhuisstraat, 32 o 8 u. vm. tot 9 u. nm. (Zondags 12 u. m.)j Koude-, Warme-, Douche- en St orfbadent Prijs per kuipbad f 0,40. stortbad f 0,25. 'Boekjes voor 12 kuip baden f 3,60. idem 12 stortbaden f 1,80. abonnementen (persoonlijk) 52 Kaarten per jaar f 13. Familieabonnemen ten W 100 kaarten per jaar f 25.— B B A N D E R IJ S T R A A T. geen sterren aan de lucht, maar toch was het niet donker. Vigelantes en omuibussen rolden hem voorbij en zijn oogen zochten tusschen de lanta rens, of de lange, roode man ook nog ergens in de buurt te vinden was. Doch de vreemdeling was in het groote Berlijn verdwenen. Juist toen August de stoep afwilde gaan, hield er een rijtuig voor de club stil. Het portier werd geopend en uit het rijtuig kwam een man te voor schijn, in wien August kapitein Rabe herkende. Kapitein Rabe stiet de deur open en de beide heeren gingen naar bin nen. Rabe outdeed zich van zijn pels en begaf zich toen met zijn vriend naar de rookkamer. Toen zij zich overtuigd hadden, dat zij door niemand beluisterd werden en de kapitein had opgestoken, zeide hij „Nu vooruit. Wat is er?» „Hebt ge ooit,» vroeg August, „van Zondag 14 Nov. a. s. 's morgens 9l/2 en 's avonds 6 ure Spreker de Heer H. JANSEN, Student aan dé Theo!. School der Chr. Ger. Kerk te 's Gravenhage. Ondergeteekende beveelt zich aan voor het bezorgen van ASSURANTIËN, op Beurspolis te Rotterdam, op Huizen, In boedels, Koopmansgoederen, Schepen en Land-, Rivier- en Zeetransporten. Coosje Buskenstraat, N. 9a. „JPJRXJJDEJNTTXA.". Gevestigd te Amsterdam. Opgericht en Kon. goedgekeurd in 1865. Maatschappelijk kap. f 100.000 met ruime reserve. Directeur J. L. ELDERS. Verzekert Spiegelruiten, Spiegels, ge wone Ruiten enz., tegen het geval van breken, ontstaan door onvoorzichtigheid, kwaadwilligheid, straatrumoer, etc. tegen lage premiën. De Hoofdagent voor Zeeland, Lange Nieuwstraat, No. 237. Gevraagd eene fatsoenlijke om naar Amsterdam te gaan, Te bevragen Hooikade K. 176, te Vlissingen. TERSTOND GEVRAAGD 5 Gulden per week. Korte Walstraat H. 187 een man gehoord, die Frans Zimmer mann heet P" „Frans Zimmerman De kapitein blies een paar zware rookwolken en leunde nadenkend tegen den schoor steenmantel. „Frans Zimmermann, Frans Zimmerman Ja wel, of liever neen, ik heb hem nooit gezien tnaar het is de naam van een man die eenigen tijd geleden lid van de club is geworden. Wat weet ge van he m „Niet veel bijzondersalleen dat hij hedenavond hier is geweest.» „Wat duivel Waar kwam hij van daan „Wel," zeide August, «hij schijnt nu direct uit Zuid-Afrika te komen. Hij heeft aan mijn tafel gedineerd en mij een lang, verward verhaal gedaan, waaruit ik maar half wijs kon worden. Het liep over een di amantmijn, en hij bad een hoop diamanten bij zich en sprak over een uwer broeders." Wordt vervolgd)

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2