t V Advertentiën. iltuut 'ij en ACTE ENGELSCfl (L 0.) Stoomwassciierij, MODERNE TALEN. le| t Zaadaq 24 Qstober a. s. HENST0EFEN1I TE KOOP o et a t K-Kirr t Buitenland. G. VAN WESTEN. if9 12 ure had de oalvaugsL ten stadhuize plaats, waar men heel gezellig bijeen was. pe vroedschap van Oud-Dordtzal zeker (W aangename herinnering bewaren aan j,jjr bezoek aan Antwerpen. --Een jongen uit Loosduinen, die eergiste- ,fU voor de Haagsche rechtbank als getuige »jrd gehoord, antwoordde op een vraag „a den president «jawel, baas.» Een barbaarsche slagereknecht te Jlkmaar lokte een hondje in den stal van Jjjn patroon en steed het arme die den itaart af, waarna hij 't een touw om den „ek bond, waardoor het mishandelde gchepsel bijna werd geworgd, en het toen I0o aan zijn lot overliet. Het O.M. bij de rechtbank heeft tegen jien barbaar 2 maanden gevangenis ge vraagd. Te Warschau is een 78-jarige archi tect vermoord in zijne woning gevonden. Hit de opengebroken brandkast was f400.000 aan geldswaarden ontvreemd. Overal komt tegenwoordig de klad jn, ook zelfs in den adel, die vroeger zoo Jeu neus optrok voor den koopman. De graaf van Harrington die alj te Londen jen drukken fruitwinkel had, ie daar nu ook kaas gaan verkoopen. Nu is het waar Jat vele adellijke wapenschilden in den laatsten tijd gaan verbieeken en dus eeno restauratie, zij het dan met geld door den handel verkregen, volstrekt niet on- joodig is. De weder ontdekte misdaden van Vacher brengen het getal van de door hem vermoorde herders en herderinnen op een twintigtal. Men verzekert dat hij nog nieuwe openbaringen beloofd heeft. Vacher heeft bekend dat terwijl hij met een onverschillig gelaat zijn slachtoffers passeerde, hij met een enkelen sprong hun naar de keel sprong en hun den hals afsneed met een mes, maar nooit hetzelfde. Hij heeft al zijn vermoorde vrouwen of meisjes geschonden en op allerlaagste wijze drie herders van Benonces behandeld. Hij spreekt met geeadrift over de schoon heid van sommige meisjes die hij met zijn mes doodde. Volgens de onderzoekingen van een geleerden Duitscher zou Bismarck eigenlijk moeten schrijven Biacholsmarck, omdat de stad waar de bakermat van zijn geslacht gevonden wordt, eigenlijk zoo heette. De lettergreep chofs is door verkorting ver dwenen. Het is echter niet aan te nemen dat Bismarck dien naam zal aannemen. Keizer Wilhelm II heeft zich weer van een nieuwe zijde doen kennen, nl. ale de bezitter van een wonderbaar geheugen. Bij gelegenheid Van het Lepra-congres te Berlijn ontving hij de geneesheeren, die er aan deelnemen, in zijn paleis te Potsdam en sprak toen met elk hunner, van welke nationaliteit ook, waarbij hij de blijken gaf goed op de hoogte te zijn van wat betreft eiken geneesheer, zijn land en de ituditin over de ziekte die hem naar Ber lijn bracht. Onlangs veroordeelde de rechtbank te Antwerpen zekere Trouw G. wegens medeplichtigheid aan den dood van een kind door 't verschaffen van afdrijvende middelen, tot 5 jaar gevangenisstraf. De vader C., alleen met ziine kinderen over gebleven, was diep getroffen door bet vounie zijner vrouw. Sedert dien tijd werkte hij, altijd in sombere gepeinzen verdiept, niet meer. Donderdagmorgen schreef hij in tegenwoordigheid van zijne kinderen met krijt deze woorden »Ik heb nog 35 francs, ze zijn voor mijne kinderen.® En de ongelukkige hing zich op aan het hout van zijn ledikant, terwijl ie kleinen, denkende dat hun vader een grap wilde uithalen, veel pret hadden. Een uur later W6rd echter de oudste ongerust en ging de buren waarschuwen. Alle pogingen om C in 't leven terug te roepen, waren echter vruchteloos. Eeii wjjsgeer. Een smid te BriveB (Frankrijk) trok in de loterij een prijs van 100 duizend francs. Toen hem de tijding gewerd, zeide hij kalm tot zijne vrouw »Ik geloof dat wij honderdduizend Iranca hebben getrokken.Daarna ging hij rustig naar bed. En den volgenden dag klonken bij den dageraad op het aanbeeld is hamerslagen van den man die de fortuin, hem ten deel gevallen, scheen Vergeten te zijn. Hoevelen zouden hij zulk een buiten kansje het tegenovergestelde van bedaard hjn. De Amerikaansche duikkampioen Ch. Cavill zou te Stocton, op vereerend ver- jangen, het record in het onder water Wijven Van James Finney verbeteren. Dit geschiedde in een glazen bassin, in tegen woordigheid van vele toeschouwers. Lang haam gingen de seconden in minuten over m ademlooze spanning zagen de toeschou wers den man steeds maar bewegingloos 'p len bodem van het bassin. Na 5 minu- hu echter werden de omstanders onrustig, ua 6 minuten haalde men hem dood uit iet water, Voor zeuuwzvrakken. Wees ttatig en wacht u voor alle uitersten, 'oowel van vreugde als van droefheid, 'oowel bij inspanning van den geeBt als fao het lichaam, wees een man van de "lok, altijd stipt op uw tijd. Eet dikwijls, Jaar weinig tegelijk en eet bij voorkeur wtgene, wat u blijkens de ervaring bet bekomt, zoek rust in den kalmen en kring, in het stille buitenleven beschouw opera's, komedies, concerten, ü'oote partijen als vergift. De stad Windsor te Nieuw-Sohot- 1»ik1 is voor zeven achtste door een brand '®rwoest. Drieduizend menschen zijn zon- 4» dak. Een Engelschman, William Oldham, zal dezer dagen het waagstuk ondernemen, in een miniatuur vaartuig, van 3 meter lengte en nog geen meter breed en diep, geheel alleen den Atlantischen Oceaan over te steken. Het scheepje, dat geheel uit staal is vervaardigd, kan aan alle zijden lucht- en waterdicht afgesloten wor den, zoodat de reiziger bij hevig storm weer zich rustig in zijn vaartuig opsluit en zioh om de golven niet bekommert. De noodige lucht wordt hem door eene auto matische luchtpomp toegevoerd. Oldham heeft voor 60 dageu proviand bij zich, maar hij deukt den afstand tusscheu Li verpool en Newyork in korter tijd af te leggen, daar hij berekend heeft, dat zijn bootje een snelheid van 7 K.M. per uur heeft. De beweegkracht bestaat uit een tweebladige schroef, die de reiziger door middel van pedalen, ongeveer als van een fiets zelf in werking brengt. Een eentonig vorstelijk leven. Onder de vorsten die een eentonig leven leiden, behoort de twintigjarige Alexander van Servië, die op dezen jeugdigen en het vermaak lievenden leeftijd geen an dere verstrooiingen kent dan rijtoertjes in het park van I'opchicher,. bezoeken aan de kazernes en het schaakspel dat hij gron dig kent en goed met zijn geest overeen stemt. Van den dagelij kschen arbeid ont spant hij zich door lezen en gesprekken met bekenden, die meer dan eens zijn ta melijk bijtend vernuft hebben leeren kennen. Belgrado bezit twee koninklijke paleizen. Het eene heel eenvoudig van éen verdie ping, met balkon, gelijkt op een buiten verblijf een klein park strekt er zich voor uit waren het niet door het konink lijk wapen, waarin, in 't voorbijgaan ge zegd, leliën prijken, zou het huis zich door Diets onderscheiden. Het andere gebouw is van de nieuwste constructie, met pavil joenen, marmer, blinkend verguldsel en beeft onder koning Milan millioenen bij millioenen gekost. Koning Alexander bewoont het eude paleis, dat hij slechts nu en dan verlaat voor een vrij langdu rig verblijf te Nisch, de tweede stad van het koninkrijk en volgens aardrijkskun dige ligging zijne ware hoofdstad. De keizer «Ier portiers Dezer dagen overleed te Konstan- tinopel Moestaphar Mouhairem (Aga de Bapoudje, anders gezegd de portier der Verheven Porte). Hij kondigde lieden aan die wenschten ontvangen te worden door den Groot-Vizier (le minister). Geen be zoeker, al ware hij afgezant van een groote mogendheid, werd toegelaten tenzij hij den portier eene fooi gaf. Aldus is het deu braven Moestaphar gelukt een ver mogen van f 250.000 na te laten. Te Berlijn zal de sgekleede jas» in de mode komen. Ze zal heel lang gedra gen wordenvoor stof wordt gebruikt zwart of zwartgroen cheviot, cachemir of viDga, met twee rijen kuoopen. Deze kleur heeft gediend in Engeland bij de jubile umfeesten en is van daar naar Duitsch- land overgebracht. Bij de jas behoort voorts een wit zijden vest en een hooge hoed met wat breeder rand dan de gewone. ENGELAND. In Afrika rijden de En- gelschen en Franschen elkander geducht in de wielen om het bezit van het gebied van den Niger en de pers in beide lan den doet aan dezen strijd op het papier dap per mede.Zachtkens aan schuivenEngelaohen en Franschen voorwaarts en lang zal het niet meer duren of ze komen met elkan der in mingewensohte botsing. Wie zal dan wijken Waarschijnlijk geen van beiden. Voor Salisbury komt deze zaak zeer ongelegen. Zijn kabinet begint meer en meer aan prestige te verliezen, omdat 't beheer der buitenlandsche zaken meu denke slechts aan Egypte, Trans vaal en Afghanistan oorzaak gal tot gegronde klachten en het binnenlandsch beheer aan velen niet voldoet. Er mag dus niet veel meer bijkomen of de maat loopt over en een kabinet Salisbury wordt onmogelijk. Wij mogen dus veronder stellen dat Salisbury zijn uiterste best zal doen om aan de Niger-quaestie een voor zijn land voordeelige oplossing te schen ken. Gelukt hem dit niet, en voor 't oogen- blik is daar weinig grond voor, dat in ook het laatste uur voor zijn kabinet geslagen en komt hoogstwaarschijnlijk de liberale partij weer aan 't roer. Het gerucht gaat dat Salisbury voorne mens zou zijn af te treden en dus zijne uioeielijke taak op de schouders van een ander te schuiven. Natuurlijk is weder «ver zwakte gszondheid« het voorwendsel tot deze aftreding. Toch beweert Daily Chro nicle dat van het geheele bericht niets waar is. Te verwonderen zou het echter riet zijn dat Salisbury de regeering te zwaar wordt en hij, vóór de storm in het Par lement van alle zijden losbarst, het staatBtooneel verlaat, waarop hij het zelfs bij zijne eigen partij, waarin eeue diep gaande ontevredenheid over zijn beleid zich krachtig openbaart, verbruid heeft. Volgens berichten van de Afghaansche grens heeft de divisie van generaal Yetman-Rigg een groot aantal inlandsche stammen uiteer: gejaagd. Er schijnen bij het gevecht dat een geheelen dag duurde, heel wat verliezen geleden te zijn. De minister van oorlog komt nu ook een beroep doen op de beurzen der be lastingschuldigen. Hij is van meening dat thans voor de marine genoeg daan is en het leger nu aan de beurt ligt om ver sterkt te worden. Hij vraagt eene ver- meerderiug van 11,000 man, natuurlijk voorloopig ITALIË. Te Florence hebben bij de begrafenis van een socialist weder ernstige ongeregeldheden plaats gehad, waarbij een burger op den grond werd geworpen en kort daarna stierf. GRIEKENLAND. Als men de Akro- polis, een Grieksch blad, gelooven mag, heeft het Grieksohe leger in Thessalië slechts 408 dooien en 1604 gewonden verloren. Dit resultaat is wel eenigszius bevreemdend als men bedenkt hoe dik wijls de Grieken geklopt werden. Deskun digen drijven dan ook den spot met dit belachelijk geringe cijfer. Ons dunkt ook dat het cijfer veel grooter zou geweeBt zijn, als de Grieken zich niet zoo knap hadden betoond in het gebruik maken van hunne beenen. TURKIJE. Men zegt dat tusschen Bul garije en Turkije een of- en defensief ver bond weldra zal gesloten worden. Het verdrag bestaat uit zes artikelen. Het eerste bepaalt, dat vorst Ferdinand levenslang gouverneur-generaal blijft van Roemenië en deze functie erfelijk is in zijn familie. Het tweede erkent :1e suze- reiniteit van den sultan. Ia het derde waarborgt Turkije de onschendbaarheid van Bulgarije.Het vierde artikel regelt de betaling der jaarlijksche schatting van den Bulgaarschen Staat aan Turkije, ter wijl het vijfde bepalingen bevat omtrent de schatting, welke Roemenie zal moeten betalen. En eindelijk wordt in het zesde artikel vastgesteld, dat, in geval Van oorlog, Turkije tweemaal honderdduizend man op de been zal been zal brengen en Bulgarije honderdduizend man. De oorrespondent van de Standard voegt aan dit bericht toe, (lat hij alle reden heeft om te gelooven, dat de voor waarden in hoofdzaak reeds zijn vastge steld. Slechts enkele détails zijn nog te regelen. Onder deze bepalingen is zeker wel (lie dat Bulgarije in tijd van oorlog Turkije met 100.000 man moet bijstaan, de mirstaan- gename. Men moet echter iets voor de eer over hebben de bondgenoot te zijn eener groote mogendheid. Frankrijk doet immers niets anders. En wie en wat de bondge noot is doet dan ook niets ter zake af. AFRIKA. Cecil Rhodes tracht tegen woordig op een andere wijze den met ge weld aan Transvaal afbreuk te doen. Met belofte van hun hoeven en bespanning gratis te bezorgen, tracht hij deBoeren over te halen naar Rhodesia te komen. De Boeren zijn echter wakker in de weer om dit dien aartsintrigant te beletten. In het midden der zijnen teruggekeerd, betuigt de ondergeteekende zijn in- I nigen dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, hem betoond na de ramp van 3 October j.l. Inzonderheid doet hij dat aan den In specteur over het Loodswezen, den heer J. C. DE RUIJTER DE WILDT, en Mevr. DE RUIJTER DE WILDT-Gobius, aan den Commissaris der Loodsen, den heer IJ. J. KAREL, en het Loodsperso neelwijders aan de heeren artsen H. BREÜK1NK en J. C. VERMAAS en niet het minst aan zijne onverschrok ken redders uit het doodsgevaar, den schipper van de Nederlandsche loods- sloep E. VAN HOEPEN en denschipper van de Belgische loodssloep A- STAAL met hare wakkere bemanning, benevens aan de familie ROLAND, voor de onder vonden liefderijke verzorging. Vlissingen, 19 October 1897. C. M. WILLEMSE, Rivierloods. l E E T IJ D f N fi i N- Zondagmorgen ari veerde hier ter reede het Duitsche so. ReieVitag, kapt. Wei8kamm, van Zuid- en Oost Afrika via Lissabon, en vertrok na ontscheping zijner passagiers, mail etc. weder naar Hamburg. Zondag binnengekomen het Engelsohe stoomschip «Rosslynl van Cardiff met eene lading steenkolen voor de Maatschap pij Zeeland. De Noorsche brik «Margith» kapitein Opsahl, kwam den 9 dezer te Fredriks- stad aan van Vlissingen. Hoogwater te Vlissingen. Woensdag 20 Oct. 8.23 Donderdag 21 t 9.36 Vrijdag 22 0 10 21 Zaterdag 23 t 11.25 Zondag 24 0 12.11 Maandag 25 li 12.29 N. Maan. Dinsdag 26 ii 1.21 Woensdag 27 0 2.07spriügtijvm. Ma rktberichten. Vlissingen, 19 Oct. Boter f 0,95 a f 1.05 per kilo. Eieren 5.60 a f 5.80 per 104 stuks oorspoedig bevallen van eene Dochter, G. FLEURBAAIJ— VAN OlJEN. Vlissingen, 18 October 1897, Getrouwd EMILE ED. JOS. ASPESLAGH en JULIA ROSALIE LAMBRECHT, die, ook namens wederzijdsche familie, liartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, hun bij die gelegenheid betoond. Vlissingen, 19 October 1897. rtiermede betuigen wij, ook namens Ouders en verdere Familie, onzen liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling zoowel van hier als van elders bij ons huwelijk ondervonden. Vlissingen, 19 October 1897. A. MINNEBOO. M. H. MINNEBOO- Perwez. 's morg. 9y2, 's midd, 2 en 's avonds 6 u., door den Heer VAN LINGEN, Docent, in de Engelsche ICerk, daartoe welwil lend afgestaan. V LIS S1 EIV. Speciale opleiding voor Surn.-Postr. on Telegr., Sum. voor Belast., adsp. adm., Cadet, Adelb., Machin adsp. Verificateur, verschillende klas sen R. Hoogere Burgerschool, enz. enz. Succes bekend. Tot heden slaagden 85°/a dei candidaten. Aan deze inrichting zijn twee voor bereidende klassen voor Leerlingen van 10 12 jaar verbonden, waarop vooral de aandacht wordt gevestigd. „DE ZOO M" aan de rivier ,,de Zoom". BERGEN-OP-ZOOM DROfiK M ÖPGIiDll WAüSCilEN- ONGVERTROFFEN, per stuk en per abonnement inlichtingen enz. worden op aanvrage gratis verstrekt bij den ondergeteekende. P. J. ASSELBERGS C*. 4) P L E I D 1 N Cl Bij het j.l. gehouden Examen slaagden beide Candidaten Handelscorrespon dentie en Conversatie. Bij genoeg zame deelneming een CURSUS in Han delscorrespondentie voor meer gevorder den, aanvang November a. s. Palingstraat, 120. •aMS?* Verkrijgbaar bij J. ANDRIES- SEN een bijzonder goede MADERA ii 75 cent per flesch, 37V2 cent per '/2 flesch. Ook bij de maat te bekomen A 90 cent per Liter. O» 99 li Werf P. 130, a/d Loskade, MIDDELBURG. WASSCHEN worden naar verkiezing, 7iat thuis, droog van stok of geheel opgemaakt, afgeleverd. NATTE WASSCHEN, Maandags afge haald, worden Woensdags en DROGE WASSCHEN uiterlijk Vrijdags thuis bezorgd. Men vrage inlichtingen en prijsopgaaf. Bestelhuis te Vlissingen'. N. J. VADER. Plein Vierwinden. eenige solied gebouwde Een verdie pingshuizen, staande op het Eiland, ook ieder afzonderlijk. Br. letter A. bur. dezer courant. Vraag de Half om Half. CHEIiFt Y, BFtA.KTJDY enz., uit de beroemde Likeurstokerij van H. BOOTZ, te bekomen bij J. ANDRIESSEN. Vraagt, voor gij uwe Spiegelruiten verzekert, premieopgaaf en inlichtingen, welke gratis verstekt worden, bij H. F. VAN OIJEN, Glacisstraat 169. Hoofdagent der Holl.Glasverz.Maatschapd Aanvang 13e Cursusjaar X Nov. a. s. Engelsch spreken en in 't Engelsch Correspondeeren hoofdzaak. Terms2.80 per maand. R. G. VAN NIEUWKUYK. Aanvang 0e Cursusjaar I Nov. a. s. Eigenbewerkte Me thode om in korten tijd Fransch en Engelsch te leeren spreken. Leergeld 2.50 per maand. Mevr. P. W. H. VAN NIEUWKUYK - Gasille De LESSEN worden 's avonds gegeven. Leerbehoeften en Uitspanningslee tuur gratis. Nadere inlichtingen worden bij voorkeur verstrekt Dinsdags en V r jj d a g s tusschen 6 en 7 uur BRUNING MUHREN, Amsterdam Stoffen Katoenen Witte Goederen Corsetten en Toiletzeepen, te verkrijgen bij de onderstaande Depothouders CONTROLE Het bewijs, dat de Goederen, door tusschenkomst van anderen aan de firma BRUNING MUHREN besteld, ook van haar afkomstig en de prijzen niet verhoogd zijn, isdat alle bestellingen uitsluitend van het gedeponeerd Handelsmerk. Hoofdbureau te Amsterdam direct aan den koo- Eigen Linnenfabriek per verzonden en met dezen verrekend worden, je Veldhoven,N.-Brabant. Stalen-Depots bij de Wed SitseD, Bierkade, en de Wed. de Vroom-Reijne, Betje Wolffsplein, Vlissingen. i J o p 11. j...... Het eenige der tot heden ontdekte middelen dat de hevigste KIESPIJN dadelijk stilt, onverschillig uit welke oorzaak dezelve ont staat, hetzij uit holle kiezen, rheumatisme, koude of ontsteking van het tandvleesch, tast zoomin de tanden als het tandvleesch nadeelig aan, werkt antiseptisch, vernietigt alle onreinheden, welke zich tusschen de tanden mochten vastzetten en voorkomt daardoor het hol worden der kiezen, het tandpijn krijgen, het afbrokkelen en bewaart het glazuur der tanden. Bewaart de tanden tot in den lioogsten ouderdom. Eenige droppels in een glas water, dagelijks als mondspoeling gebruikt, voor komt den kwalijk riekenden adem. Prijs per flacon 35 cent. Generaal-Agent L. I AKKER, Alkemadestraat 44, Botterdam. Verkrijgbaar te Vlissingen bij C. J. DE RIJCKE, Bazar, en JOHAN CEULEN, Bellamykade.

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 3