Gemengd - op den straatweg. Gelukkig was bet geen werkelijk gevechf, anders baddeu er heel wat in 't zand gebeteD, zoo goed hadden wij den vijand onder vuur. 't Was slechts een spiegel gevecht. De aftocht werd nu geblazen en rust genomen, waarna wij naar het bivak te Aarscbot vertrokken, waar de troepen te 5 uur aankwamen. Wij zijn hier nu met 5 bataljons, 3 van het 3e regiment eu 2 van het 6e regiment. Een bataljon van het 6e is ingekwartierd te Son, de overige bivakkeeren. De vijand' (2e reg. en koloniale reserve) is te St. Oedenrode en Schijndel ingekwartierd. Verder schrijft men ons nog Gisteren had de laatste manoeuvre plaats. Heden is het groote revue voor den Generaal-Msjoor Benschop. Daar aan neemt deel de geheele divisie, bestaande uit 3 regimenten infanterie, 1 regiment artillerie, l/s regiment cavalerie, de genie, de koloniale re serve, enz. enz. Een niet alledaagsch schouwspel. Morgen trekken wij huiswaarts. P.S. Betreffende de door u verno men zijnde geruchten, als zou het eten onzer soldaten te wenschen overlaten, kan ik u mededeelen, dat zulks niets anders dau laster is. Ons eten is uit stekend, brood hebben wij meer dan genoeg. Het drink- en waschwater laat echter veel te wenschen over en moet aangevoerd worden door wagens Bij beschikking van den Minister van Marine is met ingang van 1 October a. s. benoemd bij 's Rijks verlichting te West-kapelle J. L. van Rooijen, tijdelijk lichtwachter aldaar. De trein waarmede Woensdag a.s. de garnizoenen in Middelburg en Vlissingeu terugkeeren, vertrekt des morgens te 11,40 van Breda en arri veert des namiddags te 2,49 te Mid delburg en te 3,31 te Vlissingen. Hr. Ms. flotieljevaartuig »Serdang" wordt 21 dezer te Vlissingen in dienst gesteld, 't Bevel over dezen bodem zal worden gevoerd door den luit. t. z. Ie kl. P. F. v. d. Velden Erdbrink. De heer W. Mengelberg lijdt aan gewrichtsrheumathiek. Hij is onder geneeskundige behandeling, waarvan de beste gevolgen verwacht worden. De ongesteldheid van den heer Mengelberg is ook oorzaak, dat het concert dat hij a s. week hier in het Grand Hotel zou gegeven hebben, niet doorgaat en wij dus met den ta lentvollen directeur van het orkest van het concertgebouw te Amsterdam, die den naam heeft van een uitstekend pia nist te zijn.geene kennis kunnen maken. Men schrijft ons uit Middelburg De ingediende gemeente-begrooting voor 1898 bedraagt in ontvang en uitgaaf 559.789.93. Den 26 en 27 October zal hier ter stede de jaarvergadering gehouden worden van dan Ned. Protestantenbond. Wij vernemen dat onze vroegere stadgenoot, de heer M. Cordang, mor gen in 'tKristallen Paleis te Londen te vier uur een wedstrijd zal houden, teneinde te trachten eenige records te verbeteren. Hij begint Woensdag avond 6 uur. Er vertoont zich te Goes en ook op sommige naburige dorpen een sterfte onder de katten. Opeens beginnen de diereu te braken, daarna komt wit schuim op den bek, zij krijgen dikke pooten, weigeren alle voedsel eu ster ven kort daarop, of na verloop van een a twee dagen. Ook zijn er in de omgeving, wien een belangrijke sterfte onder de ko nijnen troffen, deze stierven echter zonder voorafgaande verschijnselen. (G. Ct.) mand, die jegens zulke eene schoone dame als de gravin onverschillig kan blijven.» «O, veel schooner en rijker dames hebben mijnen heer vriendelijk aange zien en het heeft haar niets geholpen. Ik weet ook waarom. Wanneer een man als mijnheer Roland eenmaal oprecht bemint, bekommert hij zich om geene andere." „Fanehonriep de gravin. „Ik heb gebeld,» zei ze, en Fan ehon stotterde eenige overstaanbare woorden. Julie ging naar haar kamer en schreef een briefje. „Zie zoo, Fanehon,» zei de gravin, «geef dit briefje aan den knecht en doe het bij mijnheer Roland brengen. De bediende moet op antwoord wachten.» Fanehon verloor bij deze woorden alle kleur en bigon te beven. „Lieve hemel!» riep ze, „de gravin heeft gehoord, wat ik met Jacob ge- De G. Ct. kan thans uit zeer goede bron mededeelen, dat omtrent eene overbrenging van het Rijks-proefsta tion van Goes naar Middelburg nog volstrekt niets beslist is. Door het bestuur van de coöpera tieve roomboterfabriek „de Koe" te Stavenisse is in hare inrichting een stoomtoestel geplaatst. In verband hiermede is het geheele personeel tegen ongelukken verzekerd geworden. Vielen tot nog toe geen ongeregeld heden voor bij de samenkomsten van het «Leger des Heils" te Ter Neuzen, eergister-avoiul was dit wel het geval. Een voormalige beke rling kwam met twee andereu in de avondbijeenkomst, eenigszins in een toestand, dat de officieren meenden dat zij daar niet behoorden. Zij werden daarom ver wijderd, waarbij eenige slagen moeten gevallen zijn. Door den afvalligen soldaat is althans een aanklacht wegens mishandeling bij de politie ingediend tegen zijn vroegere makkers. Naar de T. N. Ct. verneemt, zal het kroningsfeest waarvoor reeds nu in vele plaatsen toebereidselen worden gemaakt, ook aldaar gevierd worden, Althans, de muziekonderwijzer, de heer Bouman, heeft eenige ingezetenen uitgenoodigd tot bijwoning eener ver gadering op eergisterenavond, teneinde eene commissie op te richten, die zich beiasten wil met de leiding van een kinderfeest, 't Voornemen zou zijn bij die gelegenheid een cantate uit te voeren door kinderen van de openbare en bijzondere scholen. De jaarwedden van den Burgemees ter en den Secretaris te Breskens zijn ieder verhoogd tot 650. Naar de „Midd. Ct." bij gerucht verneemt, zou bij Gedeputeerde Staten van Zeeland het voornemen bestaan om, naar aanleiding van de bepaling in art. 10 der wet van 24 Mei 1897 (Staatsblad no. 156), eene nadere regeling van de bestaande jaarwedden van burgemeesters en secretarissen der gemeenten te overwegen ten einde die in overeenstemming te bren gen met de bedoeling dier wet. RECHTSZAKEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg ia beden o.m. veroordeeld A. v. G., 31 j., sjouwerman albier, wegens mishandeling, tot f 3 b. s. 8 d. b. De roomboterfabrikant C. B., te Roosendaal, is door de rechtbank te Breda tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Een „bierhuishoudsters: te Arnhem, vervolgd wegens verkoop van sterkedrank in 't klein zonder vergunning, voerde tot bare verdediging aan, dat de politieagent in burgerkleeren, wien ze tegen betaling een borrel geschonken bad, daartoe bij haar bad aangedrongen door de mededeeling. dat hij in hare inrichting zou logeeren. De rechtbank te Arnhem verklaarde haar evenwel toch aan overtreding van de Drank wet schuldig eu veroordeelde haar op grond dat de bepaling, volgens welke het schen ken van sterke-drank aan logeergasten niet strafbaar is, alleen ziet op hen, die reeds een slaapplaats hebben betrokken, en niet op hen, die verklaren te zullen logeferen, Het O. M. bij tien Hoogen Raad, van oordeel, dat de wet bedoelde onderscheiding niet kent, concludeerde gisteren tot vernie tiging van de uitspraak der rechtbank en verwijzing van de zaak naar het hof aldaar. Uitspraak 11 October. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooster- land de heer G. Smit, cand. te Kruiniu» sproken heb en wil nu den heer Ro land alles meedeelen.» De gravin keek het sidderende meisje verbaasd aan. «Hoe ben je zoo zwak sprak ze, terwijl ze vroolijk lachte. «Ik heb wel gehoord, dat je mij zoo dapper verdedigd hebt, doch ik bespreek niet met vreemden de aangelegenheden van knechten en meiden. Pas maar op, dat die Jacob je niet uithoort. En loopt nu vlug, Fanehon,» zei de jonge dame zeer minzaam„zoo meteen ga ik mij aankleeden.» Tien minuten later was Fanehon reeds terug met een briefje van den heer Roland, waarop hij met vaste hand slechts de volgende woorden geschreven had «Het zal mij aangenaam zijn op den bepaalden tijd uwe geëerde me- dedeelingen te ontvangen." „Blijf in de voorkamer, Fanehon,» zei de gravin, na het briefje gelezen te hebben, „en wanneer mijnheer Ro- gen te Borsele ds. G. J. van Hemert, te Maasbommel idem te Zuidzande en, te Zoutelande G. van Dis, cand. te Fijnaart. Bedankt voor het beroep te Renesse c.a. door ds. J. D. Dardenne Ankeringa teHij- laard Geref. Kerken. Aangenomen het be roep naar Klundert door ds. J. D. v. d. Velden te Middelburg (C). Aan het jaarverslag van den Neder- landscken Protestantenbond over het jaar 1896/97 worden de volgende bijzonder heden medegedeeld. In het afgeloopen jaar ging geen afdeeling noch eenig correspon dentschap verloren, al staan er sommige zwak. Enkele afdeelingen gingen in leden achteruit (Leiden met 43)er waren er meer die vooruitgingen (Dordrecht nam met 54, Rotterdam met 41 leden toe.) In het geheel zijn de afdeelingen, het verlies er afgetrokken, met ruim honderd leden toegenomen. Daarbij zijn te voegen vier nieuwe afdeelingen. Stadskanaal met 83, Peperga met 42, Rolde met 32, Donker broek met 30 leden, en een herrezen af deeling, Hillegom, met 66 leden. De ge heele aanwinst is dus ongeveer 360. De Protestantenbond telt nu ruim 18,500 leden, die, behalve 60 verspreide leden, verdeeld zijn over 157 afdeelingen en 13 correspondentschappen. Tot onderwijzer met hoofdacts aan de openbare school te Armemuiden is be noemd de heer J. J. van Doeselaar, thans onderwijzer te Ter Neuzen. Nieuws. In het hoofdgebouw der Arnhemsche tentoonstelling op Sonsbeek is eergisteren avord te half twaalf weder een brand uitgebroken, die zich zoo snel verbreidde dat aan geen blusschen van het brandende gebouw te denken viel en de brandweer zich bepalen moest tot bescherming van het bosch en de nabijgelegen gebouwen en van een menagerie met wilde beesten, die juist een dag te voren op het terrein was aangekomen. Dank zij den gunstigen wind bleef deze gespaard. Het gansche gebouw brandde geheel af en te ongeveer twee uur brak het vuar uit in het Panopticum, dat gisteren nog brandde. Het met zeildoeken bedekte Dool hof is geheel gespaard gebleven. Alles was verzekerd op beurspolis het gebouw voor f 42000. De gehsele schade wordt op drie toD begroot. Er is zooveel vernield dat voor de jury niets ter bekroning overbleef, alleen zou den hiertoe kunnen dienen de brandkasten die nu de vuurproef schitterend hebben doorstaan. In verband met het raadselachtig feit, dat de remise (itpeciaal het panopticum) op de Arnhemsche tentoonstelling in brand geraakte anderhalf uur na het hoofdge bouw, terwijl het tusschengelegen doolhof niets heeft geleden, is volgens het Hbl. de heer Spork in arrest genomen. Te Tiel is een boerderij, terwijl de bewoners in diepen slaap verzonken waren, bijna geheel afgebrand. Het huis en de inboedel waren verzekerd. Te Heerenveen zijn een paar per sonen, die sterk aan Bacchus geofferd hadden, door de tram overreden en ge dood. Het zal omstreeks 12 uur geweest zijn, zoo verhaalt het «Dbl.», toen zich eergister op de Prinsegracht bij de Lijnbaan te 'sHage een verwoed gevecht ontwikkelde tusschen een drietal «dametjes», die van achteren, van voren en van alle kanten beschouwd, echte megaera's bleken te zijn. Als wapen hadden zij gekozen de spelden uit beur haar, waarmede zij elkaar zoo toetakelden, dat het bloed een der vechtenden langs de wangen liep. De voorbijgangers ver maakten zich niet weinig met dit tooneel, vooral met de liefelijkheden, die de furies elkaar naar het hoofd wierpen, en die in geen woordenboek te vindeD zijn. Toen eindelijk een der drie de plaat poetste, wierp een andere haar met steenen na en vervolgde haar tot bij het politieposthuis aan de Loosduinsche brug, waar het drie ten slotte in 7erhoor werd genomen. Jaap Eden heeft niet medegedaan in de finale voor den Grand Prix te Weenen. Hij lijdt aan keelontsteking, outstaan door den steek van een insect. land komt,» breng bem dan in de ontvangzaal." NEGENDE HOOFDSTUK. Een uur later stond Felix Roland in de weelderige zaal der gravin. Hij kon maar niet begrijpen, wat de gravin van hem verlangdeze liet hem toch zeker niet ontbieden uit willekeur. Daartoe achtte hij de gra vin niet in staatwel vond hij ze erg verwend en met vooroordeelen behept., Roland was treurig gestemd. Zijn bediende had zich in de hand van den eenen brief vergist het was de zuster van de gouvernante op het kasteel Mornay, die hem den lang voorzienen dood van hare zuster, eene teringlij- deres, meldde. Opmerkzaam beschouwde Roland eene kleine schilderij, die boven de piano naast het venster hing. Hij kende het landschap zeer goed. Aan den voet van een steilen rotswand De Rijn is iu de laatste dagen zoo gewassen dat de overtocht per gierpont te Renkum spoedig zal gestaakt worden. Wellicht zal het droge weder der aller laatste dagen wel verbetering in dien toe stand brengeD. De heer Goeman Borgesius, ouze huidige minister van biunenlandsche zaken, is geboren te Schild wolde, gemeente Sloch- teren. Reeds vele jaren geleden nam hij daar met eenige dames eu heeren deel aan een zeiltochtje op het nabij gelegen Schild- meer. Door een windvlaag sloeg toen het schuitje om, en de opvarenden werden slechts met groote moeite gered door den kastelein van het Heerenhuis aan het meer, dat den weidschen naam Sans Souci draagt. Toen echter eenige jaren later de heer Borgesius de gelukkige vader was geworden van de fameuze vergunningswet, schreef zijn redder, eer. ruwe kerel, hem een hartig briefje, waarin hij onomwonden verklaarde, »dat, zoo hij geweten had, dat de heer B. zoo'n wet zou maken, hij hem zou hebben laten verzuipen l« Naar men vertelt, beantwoordde de gelukkige ver- gunningswetvader dezen heilwensch met een bankje van f 25. (»Post.«) De vroedschap van Oud-Dordrecht heeft zich geconstitueerd tot een blijvende vereeniging. De bekende Heudrik de Jong, zegt de »N. R. Ct.,« pas uit de Amsterdamsche gevangenis ontslagen, is Zaterdagnacht in het Hotel Rijnpoort te Arnhem in verzekerde bewaring genomeD, daar men zijne handelingen der laatste dagen moest wantrouwen. Hij had liefdes betrekkingen aangeknoopt met de hof meesteresder stoomboot Concordia, varende op die stad, ging met dit meisje veel uit, en huurde te Arnhem en te Velp wonin- geD, alles onder valschen naam. Onder schoone beloften had hij haar al f 18 af handig weten te maken. Bij zijne arrestatie gedroeg hij zich zeer kalm eu voegde den hotelhouder de woorden toe »tot morgen« Hij schijnt dus overtuigd, dat men geen bewijs tegeu hem zal kunnen vinden. OmtreDt de arrestatie verneemt de N. A. Ct. nog, dat hij ook connecties heeft aangeknoopt met eene weduwe te Arnhem, wier geheele vertrouwen hij door het op geven van valschen naam en qualiteit wist te winnen. Hij gaf voor te zijn een fabrikantszoon, die zijn koffers in een hotel te Rotterdam had staan, zoodat hij op dit oogenblik zonder kapitaal was. Toen de koffers echter lang uitbleven, maakte hij gebruik van een courantenbericht in een der bladen omtrent het overlijden van een hotelportier en vertoonde hij aan de vrouw een waarschijnlijk door De Jong verzonden telegram, waarin de hotelhou der hem berichtte de koffers niet te kun nen afgeven, voordat hij zelf ze had uit gezocht. Bij de arrestatie bleek, dat De Jong een verzameling couranten bij zich had, waarin nog al huwelijks-advertenties voor komen en men beweert zelfs, dat hij ook te Utrecht en te Nijmegen reeds weder connecties had aangeknoopt. Volgens de «N. R. Ct» heeft G. van Gelderen, indertijd veroordeeld tot levens lange gevangenis wegens den moord van den wachtmeester Hoekman te Oss, die tot dusver zijne onschuld had volgehouden, nu in de gevangenis bekend, de moorde naar te zijn. «Het is opmerkelijk», schrijft de heer A. W. Weisman in De Opmerker zooveel kerken er in den laatsten tijd hier te lande door brand werden vernield. Sohagen, Boskoop, Asperen, en nu ook Rhenen en Hem zagen hunne bedehuizen in vlammen opgaan. «Zaterdag 4 dezer, op mijn terugreis van Amsterdam, genoot ik nog van het gezicht dat de fraaie toren der Cunera-kerk te Rhenen opleverde. Weinig vermoedde ik toen, dat enkele uren later dit prachtig voortbrengsel van middeleeuwsche kunst een prooi der vlammen zou worden, «Kort na de ramp ben ik naar het vriendelijk stadje gegaan, om de verwoes ting in oogenschouw te nemen. De toren levert thans een prachtig gezicht op. De soliditeit van het werk der middeleeuwen is weer schitterend bewezen. Wel is al het houtwerk verbrand, doch metselsteen en gehouwen Bteen hebben slechts weinig geleden, ja het bovenste gewelf heeft zelfs den val van de spits weerstaan en draagt nog altijd een groote klok.» Uitvoerig staat de heer Weisman stil bij de klokken en deelt al de opschriften mede. «Het was, schrijft hij, eigenaardig schoot de woeste Lizainebeek voorbij. Op den anderen oever, die iets minder steil was, stonden trotsche eiken, waaronder een van buitengewone grootte, welks prachtige takken bijna tot aan den grond reikten. Dat was de reuzeneik, die aan den zoogenaam- den „pas" stond. Eensklaps boorde de directeur bet ruischen van een vrouwenkleed Julie stond voor hem en zei met bare wel luidende stem „Vergeef mij, mijnbeer, dat ik u eenige oogenblikken wachten liet.» „Het is niets, gravin,» zei Roland bedaard „ik heb ondertusscben deze schilderij beschouwd, ze is prachtig.» „Dan kan ik mijne verontschuldi ging terugnemen,* hernam Julie fier. „Indien u recht daartoe heeft, ze ker," hervatte Roland onverschillig. „Mag ik u vragen, gravin, wie dit doekje geschilderd heeft, dat zoo trouw de „Lizainebeek' weergeeft.» Reeds wilde de gravin met „ik» ant- de fragmenten der oude klokken te ver gelijken met de in onze eeuw gegotene. Terwijl het oude gietwerk wel gebroken, doch niet verbogen was, hadden de moderne klokken de zonderlingste vormen aange nomen.» Naar aanleiding van het ontbreken van een bliksemafleider, schrijft de heer Weismau «Geen der Amsterdamsche torens heeft er eeu, en zelfs het Gemeente-museum der hoofdstad, dat toch zeker een kostbaren inhoud heeft, moest tot dusverre zulke beveiligingsmiddelen derven. «Een andere opmerking geldt de vraag, waarom geen pogingen gedaan zijn, om den brand in zijn begin te stuiten. Toen in het begin dezer eeuw de bliksem in den geheel van hout gemaakten toren der St.-Bavokerk te Haarlem sloeg, klom- men een paar moedige mannen naar boven, en doofden de vlam. Ook de toren te Amersfoort is eens door zulk doortastend optreden gered. Als men zich gehaast had, ware ook nu wellicht blussching mogelijk geweest, althans wanneer het waar is, dat de brand zoo langzaam voortging, dat om halfelf, dus twee uur na het uitbreken der vlammen, het carillon nog speelde. «Ookaan brandzeilen was gebrek. Waren zij er geweest, wellicht dat het kerkdak behouden had kunnen worden.» Het doorboren der oorlelletjes is niet zoo onschuldig als velen denken. Er zijn een aantal gevallen waarin die operatie gevolgd werd Juor lupus (huidtuberculose), gezwellen en soms nog erger ziekteverschijn selen en nadeelige gevolgen voorkwamen van de inscheuring die daarna dikwijlsplaats heeft. Wil men dan toch de ooren op zijn Indiaansch versieren, dan vertrouwe men die perforatie aan bevoegde handen toe. Gelukkig echter zijn doorgeboorde oor lelletjes tegenwoordig niet meer zoo erg in de mode dan vroeger, waardoor er gelegenheid is om te zien dat een onver sierd oor er beter uitziet dan een dat de perforatie onderging. Een goedgevormd oor behoeft zeker geen tooi, terwijl slechtgevormde dito's door het uitrekken er niet mooier op worden. Waar gebeurd. Het leven van den nieuwen graaf van Egmont die zijn neef, den onlangs overleden graaf van denzelf den naam opvolgde, ie een ware roman. In 1856 in Nieuw-Zeeland geboren, nam Augustus Arthur Percine, na eenigen tijd aan boord van het opleidingsschip de Wor cester in dienst te zijn geweest als eenvou dig matroos dienst. In 1881 was hij het moede de zeeën te bevaren en werd brand spuitgast bij het korps te Londen, waar hij zes jaar bleef. Toen dit beroep hem niet meer beviel, kreeg hij eene betrek king als huisbewaarder op het gemeentehuis te Chelsea, en in het hokje dat hij daar bewoonde, vernam hij dat hij door den dood van zijn neef, baron Lovel en Hol land,pair werd'in Engeland en graaf Egmont in Ierland, met een zetel in het Heeren huis krachtens de eerste dezer waardig heden. De nieuwe graaf van Egmont is getrouwd. In 1881 heeft hij een jonge vrouw gehuwd, die de nederige betrekking van buffetjuf fer vervulde. De graaf van Egmont wordt eigenaar van 35,000 acres gronds, gelegen in ver schillende deelen van Eugeland en Ierland, en wordt onder de grootste grondbezitters van het Vereenigae Koninkrijk geteld. Te Ludwigshaven heeft zich een fa brikant, Gustave Forrer, 32 jaar oud, van kant gemaakt, Forrer was sedert twee dagen met eene dame uit de stad verloofd. De verlovingscirculaires waren reeds rondgebracht, en den volgendenjdag vond men den ongelukkige dood in zijn kamer. In een brief aan zijn verloofde, schreef de heer Forrer, dat hij aan een ongenees lijke leverkwaal leed en dat hij in die omstandigheid van zijne vrouw niet enkel een ziekenoppaster wilde maken. Hij laat aan het jonge meisje zijn gansche vermo gen na, dat eenige tonnen goud bedraagt. Misschien zal deze dame wel niet^Veel tranen weenen. De Vlaamsche muziekschool te Ant werpen heeft eindelijk den titel gekregen van Koninklijk Conservatorium. De Vlamin gen hebben Zondag ter herdenking van deze promotie feest gehouden ter eere van woorden, maar ze bedacht zich plot seling. Wie weet., wat de hatelij'ke man er over te zeggen had, en zij verlangde van hem lof noch afkeuring. «Eene dame heeft het geschilderd, waarmee ik zeer bevriend ben," ant woordde ze onbevangen en verzocht den directeur te gaan zitten. „Mijnheer," begon de gravin, toen Roland had plaats genomen, «ik ben zoo vrij u eenige minuten van uw kostbaren tijd te vragen. Totnutoe was ik gewoon al mijne bestellingen door de Mesuil ik meen onzen vroegeren rentmeester te doen, opdat ik mij verder daaraan niet meer te storen had. Vandaag kreeg ik van de firma Boissaut dezen brief en deze rekening." Julie legde de papieren op tafel en ging voort «Eenige posten dezer rekeuing zijn zoo oud, dat er zeker eene vergissing in is. Daarom verzoek ik u de kwi- tantiën der firma te zoeken. Zijn deze echter niet te vinden Julie bloosde een weinig wees dau zoo goed de nota dadelijk te voldoen." (Wordt vervolgd). grooten Vlaamschen uur Zaterdag-a iDgewijd met het illoo en met artillerie "f. had een militair corn "lÜan werken van Beuoit w1 v. bet concert bracht Arbeid Adelt» een s 'bjverneur baron Osy en L van Rijswijck. gondag werd het fei jjanongebulder en hi ®rillon. Daarna volgde c ssraan door 300 vereem nomen, die zich van u punten der stad naar tr0m begaven. Elke ato „jan dooreen schild, dr Lp een van Beuoit'swer w militaire muziek voor ut stadhuis, waar de m vangen door de gemee hem bij monde vs een gouden he| aanbood genoit begaf zich verv vensters van het stadhui te danken. Met een onb werd hij ontvangen de |aDger dan een kwartie je kalmte was terugge manitentanten onder lei JCeurvels het Lied der Strijdkreet. De beroemde Berli jr. Von Leyden, heeft congres van geneeakund langrijke voordracht ge handeling van longterm wees op het groote be li ling, omdat jaarlijks in menechen aan die ziekt: staat er mogelijkheid 1 volgen te beperken, zoo richting van dr. Breh heeft geleerd. Als men bacterie, die prof. Koel eenige oorzaak is van besmetting enkel door lijk, waarbij dan ecbtei dat het lichaam door - erfelijken aanleg er om moet vooral voor ding van bet lichaam tegen het overbrengt I reinheid worden gewi overbrenging in de ziel blijkens de ervaring, o Evenwel is gebleken geen afdoend geneesmb bestaat ook het tu aan de verwachtinger ver heeft de methode v de beste uitkomsten ge ging van hulpmiddel stofvrije lucht, ruime rust en geceesmiddelei zuidelijk warm klimaa gemeen streken waar sel vindt, zijn aangewt geen volkomen voor zeereis kan baat geven delijk klimaat kan, plekken, heilzaam wei lucht, zuivere lucht, Daarom behooren de v kamers rnim te zijn te worden. Een tweede vereiscl| ding ook met veel lijk dikwijls den pa schadelijk is echter het Matige lichaamsoei mede een geschikt hu in de open lucht s vensters,, een koude af en 's avonds. Ook v zijn, mits zonder groc slapen en een kort m te bevelen. Een volkomen nale schriften is alleen in mogelijk. De tegenzi een vooroordeel, da worden. Als de zieken v.i| stichten lieten verplei cijfer spoedig aanmer VolgeDS prof. Vor van de overheid, in de nabijheid van richten. De graanoogst. graanoogst in Frank toliters tegen 119 m: jaar. In de geheele v geschat op 795 m 1896. De douanen niet veel pleizier he' ding der X-stralen goederen voor reiz stoffen, die de X- zooals loodwit, silit lood. Niets is dus kisten of doozen t graphische platen loodwit, of heel blad van lood. Geen sluier me is de voile, dia de verklaren, door gevallen. Een j schrijft in een ernsl van een sluier de doet afnemen, ho Veroorzaakt. Hij vc len ontstaan door oogen moeten doen bet weefsel heen te Of ze helpen zal Eene vroedvr land), heeft het Waarin hare hu ingeroepen. Om d te vieren, was d

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2