waarin gezegd werd, dat D. bedankte voor een caudidatuur voor de Tweede Kamer. Uit nadere plaatselijke berichten blijkt, dat de advertentie wel aange boden, maar niet geplaatst is, en dat er waarschijnlijk meer aan een on gepaste aardigheid dan aan eene verkieziugsmanoeuvre gedacht moet worden. Als candidaat van de Tweede Ka mer der antirevolutionairen voor het disirict Enschede is gesteld de heer P. van Vliet. Door de Christ. Historische Bond in het kiesdistrict Lochem is tot candidaat gesteld de heer C. Lely, minister van waterstaat. Mr. S. van Houten is thans van liberale zijde tot voorloopig candidaat der Tweede Kamer voor Amsterdam gesteld. Eenige weken geleden werd het ouder Engelsche vlag varende s.s. „Pegu" op de kust tusschen Edi en Teloksemaweh afgeloopen. De eerste officier en veertien manschappen leggen in het hospitaal van laatstgenoemde plaats wegens wonden bij den overval bekomen. Kapitein Koss en anderen weiden gedood. De Atjehers maakten achttienduizend dollars en eenige goederen buit. Kapitein Ross, die den dood vond, dreef jaren lang met de Atjehers han del in peper, en was bij twee vorige gelegenhedeu door de Atjehers aan gevallen en eens bijna gedood. Hij werd herhaalde malen door de Hollandeche autoriteiten gewaarschuwd voor de gevaren waaraan hij zich blootstelde, maar sloeg daarop geen acht. De radjas van Simpang Olim en de vorsten van Kerti zijn aangeschreven de moordenaars en de geroofde goede ren uit te leveren In 1896 ontving 's Rijks munt een belangrijk gedeelte van den buit, op Lombok behaald. In overleg met het muntcollege werd besloten het goud, al of niet na versmelting voor reke- uing van het departement van Koloniën te verkoopen en het zilver te bewaren voor de eerstvolgende aanmunting van pasmunt voor Indië. Vele goudstukken waren gesleten of geschonden. Enkele muntstukken, penningen en gesneden steenen werden door het muntcollege overgenomeh of aan het Penningkabinet gegeven. De gouden munten werden allen in den loop van het jaar opgeruimd, waarvan als opbrengst aan het min.van Koloniën is verantwoord f 101,522,50. Te Scheveningen zal men gedachtig aan het bekende „als het tij verloopen is, moet men de bakens verzetten", eene proef nemen met de visscherij op makreel, welke visch gekookt in Engeland als eene lekkernij wordt beschouwd. Deze week gaat reeds een boot met het noodige vischtuig in zee. Eene maatschappij die het naar den vleesche gaat, is de Kon Ned. Mij. tot exploitatie van petroleumbronnen in Indië. In 1896 behaalde deze maat schappij gedurende dat jaar eene bruto winst van ruim 1 millioen 8 ton, terwijl het geheele aandeelen-kapitaal ruim twee millioen 3 ton groot is. Na aftrek van f 380.000 aan reserve, be drijfsbelasting, enz. kan er aan de aan deelhouders 461/20/0 worden uitgekeerd. Het volgende jaar belooft niet minder te zijn. Er zijn ui. in '96 groote uit gaven- geschied, waarvan eerst in het volgend jaar de gunstige resultaten kunnen worden verwacht. En nu heeft deze maatschappij in Augustus 1896 ook nog een brand „Wat hier gebeurde, was ook eens zijn weuschwij hopen, dat zijne erfgenamen hem in zijne werken en streven zullen nakomen," zoo besloot de rechter Lortzing. Het kasteel aan de Elbe stond den heelen winter en den volgenden zomer eenzaam en verlaten het zag er uit, alsof het niet meer bewoond zou wor den. Doch toen de herfst aankwam, begonnen weder vlijtige handen alles in orde te brengen, want op een mooien Octoberdag zouden Karei Bretter en zijne jeugdige echtgenoote het slot weer betrekken. De voorspelling van den ouden Straus was vervuld zijn neef bewoon de het kasteel, maar niet de valsche Karei, dien hij als de zoon zijner zus ter beschouwd had. Braudini was, tijdens zijn vervoer naar het tuchthuis, aan de bewakers ontsnapt; hij sprong uit den trein en werd verpletterd. Wellicht had hij den dood gezocht beleefd, waardoor de productie voor eenige dagen geheel gestaakt en voor ll/s maand niet onbelangrijk beperkt moest worden. Door jhr. de Ranitz, particulier se cretaris der Koniugin Regentes, is aan het uitvoerend comité der Dordrochtsche tentoonstelling medegedeeld dat HH. MM. den wenscb hebben te kennen gegeven, dat op den dag van haar bezoek de toegang voor het publiek niet zal worden gesloten. Dientenge volge zal de toegang voor het publiek openstaan tot een maximum van 5000 personen. Tot Oud-Dordt echter, dat allicht te klein zou worden, zullen alleen de leden van Vak en Kunst, ieder met éene dame toegelaten wor den, en verder diegenen,welke zich in 17e eeuwsch kostuum willen steken. Tot het museum heeft niemand toe gang dan de Vorstinnen met gevolg en de dienstdoende commissarissen van orde. Het posteeren van agenten voor verdachte huizen van ontucht te Am sterdam schijnt reeds van invloed te zijn. Volgens het N. v. d. D. zijn drie dezer huizen reeds verdwenen althans van de plaats waar zij tot nu toe gevestigd waren. Een 33 tal processen-verbaal zijn overigens opgemaakt in zake over treding van art. 178 (verbod voor vrouwen) om in de posten der deuren van in de nabijheid van, „huizen waar men gelagen zet" te staan. Te Sliedrecht bevindt zich de ge meentekas in zulk een gunstigen toestand, dat het aantal opcenten op de personeele belasting van 80 op 50 kon teruggebracht worden en boven dien eene vermindering van het bedrag der inkomstenbelasting tegeinoetgezien wordt. Donderdag 12 Augustus wacht lief hebbers van zang eene eigenaar dige en aanlokkende feestelijkheid. De Bond van Gemengde Zangvereeni- gingea „Eendracht maakt Macht", thans bestaande uit 45 zangvereni gingen met bijua 1500 werkende leden, waaronder circa 800 jonge dames, komt naar het feestvierende Dordrecht om aldaar, maar geheel op eigeu terrein, zijn vierde jaarfeest te vieren. Eene zoo groote schaar vertegen woordigers en vertegenwoordigsters van het „Jonge Holland" in blijmoedige opgewektheid bij elkander te zien oin feest te vieren, is reeds alleen een tochtje naar het uitstekend in orde gemaakte feestterrein waard, maar inderdaad hoogst gezellig en verrassend is het te luisteren naar de eenvoudige, maar fraaie vierstemmige liederen, die met en zonder begeleiding door elk hunner afzonderlijk en door allen te zamen worden gezongen. De wijze, waarop het Hoofdbestuur van den bond, waarin de beide oprichters de heeren A. de Man eu J. L. Mussert nog zitting hebben, deze zaak heeft aangepakt, voortgezeten geleid,schijnt geheel te vallen in den geest van het nette Hollandsche publiek, want jaav- lijks wordt het aantal van hen, die de feesten bijwonen, met duizenden vermeerderd. Thans zal de toevloed vooral van vreemdelingen grooter zijn dan ooit, want nu reeds werden bij den Penningmeester tallooze aanvragen om toegangskaarten ontvangen. Wie belangstelt in het streven van dezen Bond, wieus neveusdoel is be vordering van gezond volksvermaak" neme Donderdag op het terrein een kijkje. Nadere bijzonderheden vindt men in dea uitgebreideu Feestgids,die van af 9 Augustus overal te krijgen is. Een uitstekende maatregel, die zeer bijdraagt tot het ordelijke verloop van deze feesten, is, dat nooit sterke drank op de terreinen van den Bond mag om de gevangenis te ontgaan. August Bouman en Elsa Straus werden een jaar later ook een paar en vestigden zich te Berlijn in eene prachtige villa. Mina had lang geaarzeld eer ze er toe besluiten kon op Adlerstein te gaan wonen. Karei was reeder, want hij wilde bezigheid hebben. Hij liet een fraaie boot bouwen, welke hij „Mina" noemde en waarmee hij en zijne vrouw vaak pleiziertochtjes op de Elbe maakten. De oude Bouman werd zijne belofte van nooit meer naar Hamburg te ko men ontrouw, en is vaak de gast van zijn schoonzooD zelfs waagde hij zich tot Berlijn. Jaarlijks in den herfst komen August en Eisa eenige weken naar Adlerstein, waar hunne kamers gereed staan. Op den dag van het overlijden van oom legden zij een krans op de marmeren zuil, die zijn graf siertzijne nage dachtenis wordt in eere gehouden. B X 3ST 3D E- worden verkocht, maar alle andere eet- en drinkwaren tegeu vastgesteld gewoon tarief te verkrijgen zijn. Door verschillende bladen wordt bevestigd dat de aanval van onze troepen op de bentiugs Soekan eu Pakauboeroe met schittereud succes werd bekroond. Volgens de N. R. Ct. en het Ebld. liet de vijand 114 dooden in onze handen achter en bedroeg ons verlies 1 doode en 22 gewonden (geen officieren.) Aan de „N. R. Ct. werd gisteren het volsrende geseind Uit Segli komt bericht dat de vijand daar zich kalm houdt. De le luitenant T. E. Eckeuhausen is te Kotaradja aan de cholera over leden. Een later telegram aan het blad meldt Gisteren is de troepenmacht van Segli naar de i'edirvlakte terugkeerend, beschoten uit de kampong Bambi. De troep wendde zich om en viel den vijand aan, aan wiens zijden negen dooden vielen. Wij hadden éen duode en éen gewonde, beiden beueden den rang van officier. Het reizigersverkeer over de route Vlissiugen—BoxtelWezel is zóo toegenomen, dat de Mij. tot Expl. van Staatsspoorwegen, in verbinding met de Boxt-! Wesei, zich verplicht heeft gezien den ochteudmailtrein in de richting Wesel, wil zij dien op tijd kunnen laten loopen, te splitsen eu in twee gede.elten te doen rijden. Dit is ingegaan op 3 dezer. Niet zelden was het iu de laatste dagen voorgekomen dat de nachtboot ruim 200 passagiers aanbracht, welk getal ongetwijfeld nog zal vermeerde ren, zoodat het onmogelijk werd zoo'n groot aantal passagiers met éen trein te vervoeren en dezen op tijd te laten loopen. N. R. Ct. Volgens een brief uit Pretoria be staat voor jongelieden die op goed geluk naar Zuid-Afrika gaan of zijn gegaan, geen kans meer om bij de Ned. Zuid. Afrikaausche Spoorwegmij. plaatsing te vinden. Reden daarvan is dat genoemde Maatschappij geen personen meer direct uit Afrika meer in dienst neemt- maar daarvan uit Nederland bij be hoefte wordt voorzien. VLISSINGEN, 10 Augustus. Gemeenteverslag over 1896. (Vervolg.) Uit het extract van het register van alle misdrijven en overtredingen alhier gedurende het jaar 1896, door den commissaris van politie den heer De Graaff, ingeleverd, blijkt dat het aantal drankwetovertredingen 244 en dat der overtredingen der plaatselijke verordenin gen, waartegen straf is bedreigd, 196 bedroeg. De arbeidswet werd eenmaal overtreden, wegens bedrog werden 3, be- leediging 7, desertie 1, diefstal 15, het door schuld veroorzaken van den dood 1, huisvredebreuk 3, mishandeling 23, oplichting 1, strooperij 3, valscheid in geschrifte 1, verduistering 5, vernieling 3 en verzet tegen ambtenaren in functie 11 personen gestraft. Set Lager onderwijs in 1896. Uit het verslag der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs blijkt dat de hoofden der scholen met ijver en toe wijding hunne taak vervulden en daarin over het algemeen krachtig gesteund werden door het hulppersoneel. Over de resultaten viel ook te roemen. Door de groote toename der bevolking in deze gemeente, vooral der arbeiders bevolking, waren de scholen, vooral de lagere klassen, overbevolkt, wat zeer ten nadeele van het onderwijs is. In school A was het aantal leerlingen zoo groot dat het gymnastieklokaal ge heel als schoollokaal in dienst moest worden genomen. Ook school B. was zeer sterk bevolkt waarom reeds 4 klassen in tweeën zijn gesplitst en desniettegenstaande bevatten de afdeelingen der lagere klassen 50 a 60 leerlingen. De lokalen zijn echter ruim en luchtig zoodat voldoende ruimte aanwezig is. Aan de klacht van het Dames-Comité, dat op de onvermogende scholen te weinig lesuren gegeven worden in de nuttige handwerken, zal getracht wor den op de scholen A en B eenige ver betering te brengen, door voor te stellen in het nieuwe leerplan de lessen Woensdagmiddag in plaats van om 2 uur reeds om half 2 te doen aan vangen Omtrent school C valt in 't afgeloopen jaar niets bijzonders op te merken, of schoon het getal van 61 leerlingen waarmede de eerste klas dit jaar begon tot nadenken stemt. Eene bibliotheek bestaat hier echter in zeer primitieven vorm, waarom het wenschelijk wordt geacht dat daar de gemeentekas moeilijk hiervoor kan aangesproken worden, particulieren hunne eigene bibliotheek eens nazien, of zij daarin geene voor de jeugd geschikte weiken kunnen vinden. Zij zullen, ze afstaande, daarmede voor deze school een goed en nuttig werk doen. Van school D wordt het volgende gemeld In September 1896 werden tot de school toegelaten 76 nieuwe leerlingen, waarvan een deel geplaatst werd in het gymnastieklokaal. De Raad besloot in September eene nieuwe onderwijzeres op te roepen en half November werd Mej. Andriesse benoemd, die op 1 Fe bruari hare betrekking heeft aanvaard. De langdurige vacature op deze school, in verband met de ziekte van eene der onderwijzeressen die geruimen tyd aan hield, maakte dat zeer dikwijls klassen naar huis gezonden moesten worden. Omtrent school E geldt dezelfde klacht als in het vorige jaar n.l. dat al de zes klassen een te groot aantal leerlingen tellen om jongens van nol-male ontwik keling in zes jaren zoover te brengen als men het van een school als deze moest verwachten. De commissie acht dat reeds veel zou gewonnen zijn als haar vroeger gedane voorstel tot het oprichten van eene parallel klasse voor het 5e en 6e leer jaar werkelijkheid kon worden. Op school F komt het der Commissie voor dat het onderwijs zeer goed is. De gunstige resultaten moeten natuur lijk worden toegeschreven aan de doel matige inrichting van het onderwijs en aan de takt der onderwijzeressenmaar ook aan het betrekkelijk klein aantal leerlingen, vooral in de hoogere klassen, waardoor het mogelijk wordt de vor deringen en tekortkomingen van ieder leerling beter na te gaan. Het afwisselend spelen en leeren in de lokalen gedurende de wintermaanden, vooral voor de jongste klassen, blijkt op deze school veel succes te hebben. Door de voltalligheid op de andere scholen wordt dit daar zoo noode gemist. Op de bijzondere scholen in de Paling straat en in de Nieuwstraat werd het onderwijs in denzelfden geest voortge zet als het vorige jaar in de Paling straat met een kweekeling meer in de eerste klasse, terwijl in de Nieuwstraat wegens het groote aantal leerlingen nog een hulponderwijzer, de heer A. Wisse, werd aangesteld. Tot het getrouw bijwonen van het onderwijs in de nuttige handwerken werden de meisjes op beide scholen in 't bijzonder aangemaand. In de school in de Palingstraat zag de Commissie een zeer nette nieuwe kast tot berging der natuurkundige in strumenten. Deze collectie instrumenten werd in het afgeloopen jaar verrijkt met een tellurium. In de Nieuwstraat is men voornemens het groote achterlokaal in tweeën te splitsen, wat zeker een zeer gewenschte verbetering zal wezen en het onderwijs ten goede zal komen Ook op de Roomsch kath. parochiale scholen voor jongens en meisjes werd het onderwijs in denzelfden geest voort gezet als het vorige jaar. De jongens school onderging eene groote verbete ring door het bijbouwen van een flink lokaal. In de gang die naar dit lokaal voert, is een rooster voor het voeten vegen, wat de commissie een goede hygiënische maatregel noemt, waardoor niet al het vuil der straten in het schoolgebouw behoeft gebracht te worden. Omtrent de bewaarscholen wordt ge zegd dat zij over het algemeen goede bewaarplaatsen voor kinderen zjjn te noemen, die voldoen aan de eischen dei- gezondheidsleer. De bewaarschool der Mij. tot Nut van 't Algemeen maakt hierop eene uitzondering, zij voldoet niet aan die eischen en verlangt dringend verbetering. Van het Dames-Comité van Töezicht op het Onderwijs in de Vrouwelijke Handwerken ontving de Commissie het navolgende verslag Over het geheel werd het onderwijs zeer bevredigend bevonden, en blijkt het dat de onderwijzeressen zich voortdurend met ijver en toewijding van hunne taak kwijten. Het is het Comité gebleken dat in den regel het helpend personeel te gering is voor het groote aantal leerlin gen, vooral is dit het geval op school D. hoofd Mej. Beijerman, waar voor iedere klasse slechts éene onderwijzeres is, op een getal van le klasse a 4-4, le klasse b 42, 2de klasse 52, 3e klasse 42, 4e klasse 33, öe klasse 27, 6e klasse 22. Het komt het Comité voor, dat op de onvermogende scholen het aantal les uren Yeel te weinig is, en dat hot zeer wenschelijk zoude zijn een der lesuren daarvoor ook nog disponibel te stellen, daar het toch voor eene werkmansvrouw van veel meer belang is goed onder wezen te zijn in de nuttige handwerken, als bijv. in aardrijkskunde of zoo iets. Het bezoeken der scholen is gebleken van zeer gunstigen invloed te zijn op het trouw ter school komen der kinde ren en was dit vooral merkbaar in de onvermogende klasse der R. C. Zuster, school. Het Comité is verder eenstemmig van oordeel dat het klassikaal-onderwijs, mits met de noodige assistentie, boven het hoofdelijk onderwijs moet gesteld wor den voorts kan met veel genoegen vermeld worden, dat het hoofd van liet handwerkonderwijs van school B, mej. van Ockenburg, het klassikaal-onderwijs nu sinds het afgeloopen jaar, op haren cursus, met succes heeft ingevoerd. Verder heeft het Comité de eer te melden, dat ingevolge het door uwe Commissie geuite verlangen, ook de bij zondere scholen van den heer Baarschers en den heer Merckens voortaan dooi de dames bezocht zullen worden. Voor de laatstgenoemde school heeft het Comité zich gewend tot de reeds aldaar in dien geest werkzaam zijnde Dames mevr. Gewin en mevr. Geselschap, met verzoek om zich bij het Comité aan te sluiten en dan die school onder hun toe zicht te willen nemen, op welk verzoek door genoemde dames gunstig is be schikt. Op de burgeravondschool bedroeg bij het einde van den cursus het aantal leerlingen der le klasse 52, der 2e kl. 36, te zamen dus 88 leerlingen. Van deze namen 75 deel aan liet examen, dat medio April in tegenwoor digheid van de Commissie van Toezicht werd afgenomen Van deze konden na afgelegd voldoend examen 16 leerlingen van de le naar de 2e klasse worden overgeplaatst. Het onderwijs werd over 't algemeen goed gevolgd en gaf de meest bevredigen de resultaten. Ook de publiek tentoongestelde afge werkte teekeningen pleitten voor goede vorderingen in de verschillende vakken van het rechtlijnig- en handteekenen. Verschillende leerlingen werden om hun vlijt en ijver bekroond met prijzen of getuigschriften. De gewone inschrijving van leerlingen voor den cursus 1896/97 werd, als naar gewoonte, medio Augustus 1896 gehou den. Ingeschreven werden 171 leerlin gen, als 74 oud en 97 nieuwe leerlingen. Van de nieuw ingeschreven leerlingen, die aan het toelatingsexamen deelnamen, konden slechts 27 leerlingen aan de zeer matig gestelde eischen voldoen en 3 leerlingen tot de 2e klasse worden toegelaten. Door het nog aannemen van twee oud-leerlingen ving alzoo de cursus 1896/97 aan met 106 leerlingen. (Wordt vervolgd.) De Zuid-exprestrein, komende van Bazel en bestemdvoordenlloek vanllol- land, kwam Zaterdag te Rotterdam tegeu middernacht a-iu met 80 minu- teu vertraging wegens eeu outsporing te Keulen. De llarwichboot ondervond daardoor dien nacht eveneens belang rijke vertraging. De mailboot Regentes alhier onder vond om dezelfde reden dien dag vertraging. Zij vertrok eerst te half één ure 's nachts. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. flottieljevaartuig Edi, ouder bevel vau den luitenant ter zee der 1ste klasse P A. R. Heuuequiu, 7 dezer van Co lombo vertrokken. Dinsdag 17 Aug. a. s. loopt een pleiziertrein, bestaande uit rijtuigen 3e klasse, van Vlissingen, Middelburg euz. naar Nijmegen en Arnhem. Heen reis vm. 4,03 van Vlissingen, terug van Arnhem 7 en van Nijmegen 7,32 uur nm. Prijs van Vlissingen naar Nijmegen ƒ1,90, naar Arnhem f 2,05. Van de overige stations is de prijs in evenredigheid minder. Men schrijft ons uit Middelburg: 11.M. de Koningin-Regentes heeft den beer S. van Os jr. alhier, vleesch- houwer, vergunning verleend tot bet voeren van H.Ms. koninklijk wapen. De Poel, de algemeeue weideplaats voor een deelvan 'tvee van Zuid Beve land,uitlokkend door het zeer groot aa<] tal prachtige koeien die daar loopen te grazen, levert thans een treurig gezicht op. Niet minder dan een 50 tal borden met bet bekende opschrift: „mond- en klauwzeer" vindt men aan de ingang der weiden. Te 's Gravenpolder werd een zeven jarig paard van den vrachtrijder L. door den bliksem gedood de eigenaar was geassureerd. Eenige dagen te voren vond de landbouwer v. D. een driejarig paard gestikt in een sloot. De gemeenteraadsverkiezingen te Bruinisse zullen ver minder aaDgenaam Althans er is een vi D8ar aanleidiDg van zingsdagen aan del strooibiljet. Van eeu 12-jarige zand zijn door eet vingers boven de kr terwijl de vierde, nog me' een velletjt De besturen der w de calamiteuse poldt pen in ooze provin Staten uitgenoodigd bestekken van uit de bepaling op te c verbeurte van 5. arbeidsloonen uit t liteiten waar sterke wordt verkocht. Kerk- en Schil Ned. Herv. Kerk. i nisse ds. C. H. Callenbl Bedankt voor het bc.j door de. Pont, te Niael Zondag ie te Gl door zijn vader prof. I j ale predikant der Ned| aldaar bevestigd. Dee I vestigde zijne intrede, lii werd door een zoo talii wooud dat het kerkcl was. Geref. Kerken, ll dam ds. D. Koflieberg I Bedankt voor het bil en te Vinkeveen door! der Kamp, caud. te Ml R. K. Kerk. Door I Breda is tot pastoor te I de beer A. J. de V'l Oo8terhout. Gemengd Te Katwijk aan I knaapje in een zinkj stikt. Vrijdag kreeg zoon te IJzendij ke zalSI van een paard dat bil i is bezweken. Te Rol makerij van den heer gedurende de afwezightl gebrand. Door het krsl brandweer werd verh: wijk afbrandde. Eer] I tusschen den Bosch en I door de stoomtram BoU reden en gedood. Voor ongeveer 1 eene te Groningen worc echtgenoot door den do was bedoelde vrouw zu I ze de gedachte aan m l vriend niet van zich k<| haar een flinke jonge I achtergebleven. Hoewel den knaap steeds toer- I ware vertroeteld werd, moedigheid toch de o haar zöo ver, dat zij ee aan haar leven maakt-ei zij een briefje voor hp gelaten, waarop de woel; vader» Dinsdag is een ree] gen die voor zaken naa| I zijn terugreis van de st 1 raakt en verdronken. slecht van gezicht. Vrijdagmiddag wei] E Noordijk, onder Neede, ■op het veld werkzaam bliksem doodelijk getroï De illuminatie in] verjaardag van Koningi| voorstellen een Hollaudf] ij hooiberg, duiventil, ooie E een 27 M. hoogen mok typisch tafereel te wore] I Onze landgenoot, heeft te Bayreuth bij d<| van Der Ring der Nibelun] I' gemaakt. De Duitsche f grooten lof van zijn st<| -Op de reclame-tent] V sterdam zal een wedst l; tusacher. hanen in het k| 't Zal ei dus zeer mu| I Voor liefhebbers het zijn nut hebben citroensap, gewoon in del I goed gekurkt en gelakt, I kan goed houden. Men kan er licht de I Mond- en k Met zeer gunstig gevoi Riddel, door den landb| f Eekkerkerk, tegen genJ gewend I Men neemt 30 stelen v| brandnetelplant, ontdoetl bloemen en bladeren en °Ven van een fornuis, w I f!er en mengt dat a hier. Men doet dat same Pot (vooral geen metalen! aardewerk, en laat c h trekken op het vuur, zoi! E hengsel niet kookt, daar aftreksel door een nel J\

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2