Ingezonden Stu Gemenerd Nieuws. Laatste Beric treinen van Londen naar Berlijn over DoverOetende te verleggen. Die treinen loopen thans over Mechelen, Leuven en Luik naar Aken Keulen Düsseldorf, en zouden nu in het ver volg loopen over LierHerenthals RoermondGlad bachDüsseldorf. Dit zou den weg belangrijk verkorten. Volgens «de Kampioen" heeft Hol land ook als sportnatie een naam op te houden in den vreemde. Dit betoogt het blad o. a. in de volgende llollandsché bewoor dingen Daareutegengaateen team amateurs. „Holland heeft zijn naam in den vreemde, zijn reputatie aan zijn ama teurisme te danken." Wat Holland aan zijn „amateurisme" op 't gebied der wielerij te danken heeft, kunnen we niet beoordeelen. Maar wat we wèl weten is, dat onze moedertaal geen dank schuldig is aan de rijwiel- en andere „sport." R. Ct. Gedurende het 2e kwartaal zijn bij het koloniaal werfdepot 515 man aan genomen aan wie eene som va a f 90,271,25 aan handgeld en gratifi catie werd uitbetaald. Om gedetacheerd te worden bij het O. I. leger hebben zich 13 luitenants der cavalerie aangemeld. De „Soerab. Ct." meldt het volgende Generaal Segov zal weldra naar Europa vertrekken Aan zijn zoon, luitenant Segov, die hier in garnizoen is, werd een verlof van 14 dagen ver leend om zijn ouders goede reis te wenschen. Generaal Segov gaat naar Neder land en zal, zoo fluistert men, niet na laten de Ned. regeering, de Koningin in de eerste plaats, in kennis te stellen met eenige feiten, op grond waarvan hij meent reden tot ontevredenheid te hebben. Ook overste Krull, die, terwijl hij plaatselijk commandant te Solo was, zijn pensioen had willen vragen, maar door een vleiend schrijven van het legerb istuur werd overgehaald nog naar Atjeh te gaan, heeft te klagen over achterstelling, daar ondervonden. En ook hij gaat met pensioen en zal eveueens zijn grieven bloot leggen. Zulk optreden helpt wel niet veel, maar het is toch goed dat dergelijke steramen nu en dan ginda vernomen worden. Onze adspirant leerlingen-machi- nisten voor Hellevoetsluis schijnen met het jaar in physische geschiktheid te winnen, want terwijl in het vorige jaar 40 pCt. lichamelijk ongeschikt werdeu bevouden, was dit getal in dit jaar 2U pCt. Voor het eigen gebouw te Amster dam der doofstommen-vereeniging „door Liefde Saamgebracht" werd door den heer P. W. J. te Amsterdam f 1ÜOO en door mej. A. V. te Utrecht eveueens f 1000 toegezonden. Mogen deze edele voorbeelden navolging vin den zeker zal dan het doel ter leni ging van den betreurenswaardigen toestand der arme Nederlandsche doofstommen spoedig bereikt zijn. Voor gifien is het adres Mevr. M. J. Blasj-llellingman Nassau- kade 112, Amsterdam. In de feestzaal der Dordtsche Ten toonstelling zal van 5 tot en met 8 Augustus een tuinbouwtentoonstelling worden gehouden, uitgeschreven door de afd. Dordrecht en omatreken der Nederl. maatschappij van tuinbouw en plantkunde ter gelegenheid der vriendschappelijke bijeenkomst van de leden dier maatschappij, welke te Dordrecht op bovengenoemde dagen wordt gehouden. voor mij waarde hadden, het geld, dat zij nog bezat, en haar klein por tret. Hij beloofde haar over mij te waken en voor mij te zorgen, en in dien ik in leven bleef, mij bij mijnen vader terug te brengen." «En heeft hij zijne belofte niet ge houden vroeg Elsa. „Slechts gedeeltelijk. De kapitein zorgde voor mij en hij, die nooit vrouw of kind had gehad, vatte zulk een liefde op voor den knaap, dien hij aan den dood ontrukte, dat hij er niet toe kon besluiten van mij te scheiden. De eerlijke man, die nie mand voor een cent zou bedrogen hebben, werd een leugenaar ter wille van mij. Het schip, waarover hij bevel voerde, behoorde aan een reeder te Valparaiso; hij bracht mij daar aan wal in eene kleine woning, waarin hij woonde, wanneer hij niet op zee was. Hij bracht mij tot bedaren voor een oogenblik en vertelde mij, terwijl hij mij het portret mijner moeder gaf, Het programma omvat planten en bloemwerken, etc. Gevraagd worden o. a. eene verza meling pelargonium zonale, pelargo nium peltatum, fuchsia's, heliotropi- ums, petunia's, reseda, knolbegonia's, bladbegonia's en heesterachtige bego nia's, coleus, warme kasplanten, een jarige planten in potten, bloeiende planten in soorten en verscheidenhe den, adrianthums, selagonella's, stam rozen in potten. Ter versiering der zaal15 groote palmen in soorten, 15 planten in kuip, in verscheidenhedenkoppel-laurier- boomen, verzameling phormiums. Onder de bloemwerken kunnen worden ingezonden bruids- bal- en rozenbouquetten, vaasbouquetten, krui zen, kransen, corbeilles, afgesneden rozen en andere bloemen, enz. Verder worden gevraagd tuinmeu belen, tuinsieraden, gereedschappen enz. Als prijzen worden uitgeloofd me dailles of geldswaarde, naar verkiezing, tot een bedrag van f500,—. Boven dien zijn beschikbaar gesteld door den heer Joh. de Jonge, directeur der maatschappij Nederland, te Dordrecht, een verguld zilveren medaille en een zilveren medaille, voor planten uit sluitend met kunstmest bemestdoor den heer P. C. Jorissen, te Dordrecht, een verguld zilveren en een zilveren medailledoor den heer H. C. O. van Maaren, te Dordrecht, twee verguld zilveren medailles. f VLISSINGEN, 20 Juli. Gelijk wij gisteren reeds door aan plakking aan ons bureau mededeeldeu, is onze burgemeester, de heer Tutein Nolthenius, in dezelfde betrekking te Apeldoorn benoemd. De heer Tutein Nolthenius werd den 16en September 1888 tot burgemeester van Vlissingen benoemd en den 19en October van datzelfde jaar geïnstalleerd. Vóór deze benoeming was hij volon tair ter Provinciale Griffie te Zwolle. Als opvolger van burgemeester Smit, die zulk een breed spoor van werk zaamheden in deze gemeente naliet, had hij een moeilijke taak te vervul len, eene taak, waartoe veel energie werd vereischt. Eu nu zal wel niemand, uit welk oogpunt hij de behartiging van gemeentebelangen beschouwt, ont kennen, dat burgemeester Nolthenius met de gaven en krachten hem ge schonken,ten allen tijdege woekerd heeft om den bloei en de welvaart van de gemeente, waarvan hem het bestuur was toevertrouwd, tot een honger standpunt te brengen, en ofschoon niet alles, waar hij zich voorspande, ver wezenlijkt werd wij denken hier o. a. aan de opkomst van de Hall-liju waartoe hij ijverig medewerkte, maar welke lijn later naar elders verplaatst werd zijn streven was daarbij steeds de natuurlijke voordeeleu die Vlissin gen aanbiedt, te exploiteeren. Wij vermelden hier nog dat onder zijn bestuur eene gewenschta uitbreiding van den Zeeboulevard plaats had, het standbeeld van De Ruyter naar de ro tonde van den Zeeboulevard verplaatst werd en wij toen aan zijn initiatief het bezoek van onze Koninginnen te dan ken hadden. Evenzoo werd onder zijn bestuur de Gevangentoren in den stijl waarin hij eenige eeuwen gele den gebouwd was, teruggebracht. Voor den bloei der badplaats heeft de heer Nolthenius, overtuigd dat die bloei goede gevolgen kan hebben voor de welvaart dezer gemeente, met dat zij gestorven en hij nu mijn vader was. Geen ware vader kon zoo voor zijn zoon zorgen als het kapitein Col- lings zijn geheele leven voor mij deed. Hij was in de Vereenigde Staten geboren en om zijn geheim te bewa ren, vond hij het beter daarheen terug te keeren. Hij vestigde zich te Boston en door kruiste jaren lang alle zeeën op „de Zwaluw," die aan een Duitschen reeder toebehoorde." „De Zwaluw riep Elsa. „Waarom zijt gij hier over zoo ver baasd vroeg hij verwonderd. «Dat zul je later hoorenvertel nu maar verder." «Mijn pleegvader of zooals ik meende mijn vader, koD in de eerste jaren niet van mij scheidenhij nam mij mee op zijne reizen. Toch begon hij aan mijne opvoe ding te denken, hij deed mij op eene kostschool, waar zoowel Duitsch als Engelsch geleerd werd; eerst later kracht geijverd, en zal de aanleg van het nieuwe waterreservoir door hem met kracht voorgestaan, geen der minste verdiensten van zijn burge meesterschap zijn. Tot de credietzijde van zijn bestuur mogen gebracht worden zijn zorg van eene degelijke inrichting van het onder wijs dat een voorbeeld is geworden voor vele andere gemeenten, eu voor de door den aanwas der bevolking ontstane behoefte aan meerdere school lokalen en meerder politie-toezicht. Ten slotte wijzen wij er op dat bij een krachtige steun was voor vele vereenigingeti, die daarvan de goede gevolgen ondervinden, en last not least dat zijn weldadigheidszin zijn naam door vele behoeftigen deed zegenen. En als er nu zijn die uietvolkomen in stemmen met den hem toegezwaaiden lof,men bedenke dathet geenburgemees ter of wien dan ook, die de belangen van velen te behartigen heeft, gege ven is allen te voldoen en vooral het burgemeesterschap in dezen tijd een zeer moeilijk te vervullen ambt is. Dit getuigenis kan in ieder geval den heer Nolthenius niet onthouden wor den dat hij zijne taak ernstig heeft opgevat en voleindigd. Moge hij in het schoone Apeldoorn een werkkring vinden waar hij ve len tot nut kan zijn. Ofschoon wij volstrekt geen tegen standers zijn van een gepast kermis vermaak en volstrekt niet dweepen met de pogiugen van hen, die de kermis uit de rij der volksvermaken wenschen gebannen te zijn, maar aan die eeuwen oude instelling een lang leven durven voorspellen als zij meer in overeen stemming met de eischen der bescha ving gebracht wordt, hebbeu wij gedachtig aan het „hoor en weder hoor eene plaats toegestaan aan het volgende ons toegezonden stuk. «Nadat de kermis weder voorbij is, en velen daarvan zullen hebben geprofiteerd, zoodat een nauwkeurig overzicht daarvan overbodig is, meenen we met een enkel woord melding te moeten maken van de vergaderingen,die deze woek ziju gehou den in het lokaal aan de IJzeren Brug, bepaald tegen de kermis. We kunnen dit zeer goed begrijpen, dat er menBchen ge vonden worden die tegen de kermis zijn, wanneer we er op letten hoe de kermis in zijn geheel »ungenieszbar« wordt ge maakt, door de vele walgelijke tooneelen, die men daar te zien krijgt. Nog immer verstaat een groot deel van ons volk de kunst niet om feest te vieren, zonder zich over te geven aan bandeloosheid, en een zwaar struikelblok in dezen is wel de sterke drank. De bedoelde vergaderingen waren allen belegd door de Obrist. Jongl. Ver. alhier, behalve die van Vrijdagavond welke door de Nat. Ghr. Geheelonthouders- vereeniging werd in beslag genomen. Een uitvoerig overzicht geven is wegens plaats gebrek ondoenlijk. Daarom slechts een een enkel woord. Over het geheel zijn deze vergaderingen goed geslaagd, en bleken er tal van menschen te ziju, die hun vermaak daar zochten inplaats van in het gewoel der kermis. Vooral Woensdagavond blonk uit. Eenige heeren hebben op waarlijk voortreffelijke wijze eenige schoone muziek nummers voor viool en piano uitgevoerd, terwijl het geheel werd afgewisseld door eenige voordrachten. De overige avonden werden doorgebracht met voordrachten in ernst en luim, enz., terwijl Zaterdagavond eenige duetten voor viool en orgel, mede de vergadering opluisterden. De Vrijdag avond zal bij velen in aangename herin nering blijven. De heer H. Stap, midder- nachtzendeling te Utrecht, was door het bestuur der Geh. Ont. Ver. uitgenoodigd, om zijn sciopr.icon te vertoonen. Nada' verschillende gezichten uit Iudifi en daar onder velen over het werk van Johs. v. dt begreep ik waarvoor hij mij daar deed. Het bewijstziju van het onrecht, dat hij aan mij begaan had, verliet hem nooitaltijd vreesde hij, dat zijn geheim kon uitlekken. Door deze vrees gedreven, haalde hij mij een paar keer van de kost school en bracht mij ook weer terug. Toen hij mijne opvoeding voltooid achtte, nam hij mij weer bij zich op de „Zwaluw" ik zou en moest zee man worden gelijk hij. Jarenlang was ik scheepsjongen, dan matroos." „Zooals de valsche Karei," viel hem Elsa in de rede. „Evenals de valsche Karei, zooals ge hem noemt," lachte haar neef, «die heeft maar ééne reis op „de Zwa luw» gedaan de laatste onder bevel mijns vaders." „Ik had pas mijn examen als stuur man afgelegd, toen mijn vader ziek werd en de hangmat in zijn kajuit met het bed in zijne woning te Boston verwisselen moest. Weldra gevoelde Steur teMagalang waren vertoond, bepleitte de spreker met kracht eu klem de begin selen der geheelonthouding en liet eenige tafereeltjes op het doek komen, waarlijk naar het leven, maar daarom toch zoo aangrijpend, dat men er waarlijk toe komt geheelonthouder te worden, wanneer men ziet en hoort hoe groot de ellende is, die de sterke drank brengt over ons volk.<( Evenals in vorige jaren zijn de ver pleegden van het stedelijk gasthuis en die van het Hervormde eu het Katho lieke Weeshuis door den heer G. Kotte weder (jl. Zaterdag) op bier onthaald. Men schrijft ons uit Middelburg: De antirevolutionaire kiesvereeniging heeft tot candidaat voor den gemeen teraad in het IIIe district gesteld den heer C. Verhage. Van gemeentewege is men hier ter stede begonnen met het plaatsen van muntwatermetera. 'legen één cent kan men nu een emmer duinwater bekomen. Zooals wij reeds meldden, zal gedurende de a.s. kermis het llol landsché tooneelgezelschap Van Lier uit Amsterdam in een schouwburg- tent op den Dam een reeks voorstel lingen geven. De openings-voorstelling is bepaald op Zondag 25 Juli en zal alsdan voor de 207e maal in ons land worden opgevoerd «De Operette Ko ningin", een stuk als het ware geknipt voor kermis-gelegenheden. Waar de beste krachten in dit gezelschap hier ter stede zullen optreden twijfelen wij niet aan het succes. Het mond- en klauwzeer neemt in Zuid-Beveland sterk toe. Tot burgemeester van Oudelande is bij kon. besluit benoemd H. A. Mol. Kerk- en Sehoolnieuw.". Ned. Heev. Kerk. Beroepen te Hoek ds: L. C. Terneder, te Maasdam idem te Kortgene ds. K. A. de Groot Azn., te Houten. Bedankt voor het beroep te Numans- dorp dr. P. J. Kromsigt, te Scherpenisse. Te IJzendijke ie opgericht eene afdeeling van de Evangelische Unie. Het bestuur bestaat uit de heeren L. B. Onnes, voor zitter, en P. Zijlatra, secretaris. Geref. Kerken. Naar wij vernemen zal Ds. J. Zijp, beroepen predikant bij de Geref. Kerk te Koudekerks, a. s. Zondag 25 Juni des namiddags aldaar zijue in trede doen. De bevestiging zal plaats hebben des morgens door Ds. B. Schoen maker, van Oost- en West-Souburg. Te Rotterdam is de sigarenmaker J. A. v. O., een 44-jarige man, tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens onze delijke handelingen met een meisje van 41/» jaar. Door de politie te Barneveld is pro ces-verbaal opgemaakt tegen den 15-jarigen boerenknecht G. S., aldaar, die Zondag avond nabij de halte Terschuur, even voor het passeeren van een paar passagierstreinen, op de rails Van den spoorweg een steen en een stuk hout had gelegd. Nadat deze voorwerpen door de locomotieven verwij derd of etukgereden waren, trok S. een 50 o.M. dikken eikenpaal uit den grond eu legde ook dien op de rails even voor het passeeren van een goederentrein. Ook deze paal werd gelukkig stukgereden, zoo dat geen ontsporing volgde. Als reden gaf S. aar de politie op eene te hebben willen zien hoe zoo'n ontsporing toch eigenlijk giQg- Aangaande de thans gelukkig ge weken oog-ongesteldheid (cataract) van den bijna 13-jarigen Nicolaas Beets deelt 't «Nieuws mede hij, dat hij nooit meer op zee zou komen. Hij riep mij bij zich en nooit zal ik het oogenblik vergeten, waarop de oude man mij met tranen in de oogen de geschiedenis mijner ware afkomst vertelde, voor zoover hij ze van mijne moeder kende. Hij gaf mij de papieren, die hij zorgvuldig bewaard had en vroeg mij vergiffenis. Hoe gaarne schonk ik hem die Wat hij misdreven had, was gtschied uit liefde voor mijhij was mijn va der geweest in den waren zin des woords. „ColliDgs had na gedane nasporingen bevonden, dat ik een wees wasmijn vader was reeds eenige jaren na mijne aankomst in Amerika aan de gele koorts gestorven. „Mijn vader,zooals ik Collings steeds noemen zal, leefde nog eeDige weken. „Hadde ik vroeger gesproken 1" zuchtte hij, „dan was ik gelukkiger geweest.» Karei zweeg eenige oogenblikken Nadat iu den laatster) tijd Beets' ge. zichtsvermogen allengs was verminderd werd hij ongeveer tien weken geleden door prof. Snellen geopereerd, en wel met zoo gelukkigeD uitslag, dat hij weldra met be hulp van een bril behoorlijk kon zien, of schoon hij nog moet «leereu» lezen. Als een varken begint te lijden aan stijfheid in de pooten, wat dikwijls voor. komt, is het zeer goed een hoeveelheid brandnetels in den loop te werpen. Qaat het dier daarin liggen en wenteleD, dan betert gewoonlijk de stijfheid. In den nacht tusschen Zaterdag eu Zondag is de goederentrein No. 553, van Rotterdam, bij het binnenrijden van het station Zwaluwe, ontspoord. Vier met stukgoederen geladen wagons schoven op elkaar, en zijn geheel verbrijzeld. De loco motief kwam dwars over de Ir ju in het zand terecht. Door de zorg van deu stationchef en de manschappen te Zwaluwe was de chaos van stukken en brokken des morgens in zooverre opgeruimd, dat de personentreinen naar Rotterdam, Rosen- daal en Breda geen noemenswaardige ver traging ondervonden. Alles bepaalt zich bij materieele schade, In 13 jaar is het aantal vergunningen in de provincie Zuid-Holland van 4933 tot 4143 gedaald. De toren te Zuiderdorp begint zoo zeerte gelijken op den bekenden Chineeschen scheeveu toren dat hij binnen zeer korten tijd zal moeten afgebroken worden Een 16 jarige boerenknecht te N. Pekela heeft in een hooggaanden twist met een anderen jongen man een steek in de zijde van dezen gekregen. De gewonde moest naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd worden. Twee jonge Eugelsohe onderzoekers, die aan het werk zijn geweest aan de grens der Libysche woestijn bij Oxyr- hynchus, hebben daar een groote hoeveel heid beschreven papyrns ontdekt, meest met Grieksche handschriften van de eerste tot de achtste eeuw. Het merkwaardigste deel van hun vondst is een verzameling gezegden van Jezus, geschreven, naar het schrift te oordeeleD, tusschen de jaren 150 en 300. Het fragment, waarop deze woor- den'voorkomen, is ruim vijftien cM. lang en 10 breed en bevat acht verzen, waarvan het tot nu toe mogelijk geweest is er zes te ontcijferen. Het eerste komt in inhoud overeen met de uitspraak in Mattheus over den balk en den splinter; het tweede spreekt over het houden van den Sabbath. Het derde luidt«Jezus zeide .- ik stond in het mid den der wereld en in het vleesch werd ik door hen gezien en ik vond alle menschen dronken eu geen onder hen dorstig, en mijn ziel is bedroefd over de zonen der menschen, want zij zijn blindinhun hart.» Het vijfde vers is niet compleet het spreekt over Christus'alomtegenwoordig- heid. Christus zegt o.a. «Kloof het hout en ook daarin ben ik.» Het zesde en zeven de vers zijn varianten op de bekende gezegden over den profeet die niet geëerd werd iu zijn eigen land, den geneesheer die geen genezingen doet waar hij goed bekend is, de stad op een berg en het huis op een rots gebouwd. Het vierde en achtste vers, voor zoover meu er woorden van heeft kunnen lezen, zijn ook uieuw. Een facsimile van het stuk papyrus is opgenomen iu een boekje, uitgegeven ten voordeele van het Egyptisch onderzoekings fonds. Onder de andere handschriften, die de heeren Grenfell en Hunt gevonden hebben, zijn ook stukken van het evangelie van Mattheus, van Homerus, Aristophanes, Thucbdides en Demosthenes, en vijf stanza's iri Sapphische maat, misschien wel van Sapphe zelf. Laffe vleierij. Een Engelsch blad heeft uitgecijferd dat koningin Victoria via Hannover, Brunswijk en de kruisridders afstamt van koning David. Dat dit aan koningin Viotaria's verdien sten iets toedoet, wordt niet gemeld. Een zeer gezellig congres zal dat ziju, hetwelk te Moskou door geneeskun digen zal gehouden worden. Er zijn leden ingeschreven die tot acht maal het woord wenschen te voeren. In het geheel zullen door de vergadering 970 voordrachten en rapporten aangehoord worden. en Elsa wachtte zich wel hem te storen. Hij wischte zich met de hand over het voorhoofd en ging voort „Mijn vader kon mij niet zeggen, of er nog bloedverwanten van mij in Europa leefdendoch ik kreeg een sterk verlangen naar de plaats, waar ik geboren was en in mijne prille jeugd had geleefd. Daar hij mij tot erfgenaam van zijn klein vermogeu had gemaakt, wasik in staat aan dit verlangen gevolg ft geven. Ik bleef niet meer stuurman en besloot naar Engeland en Duitschland te gaan. „Voor mijn vertrek had ik nog eenige zaken in New-York te regelen. Hier vond ik „de Zwaluw" voor anker liggen, die onder bevel van den nieu wen kapitein naar Oost-Az'ë zou vertrekken en van daar naar een Duitsche haven. De bemanning van het schip was bijna dezelfde geble ven ik verkeerde bijgevolg veel met de matrozen. Slechts waren er eenige personen bijgekomen, die mijn vader niet op zijn schip geduld zou hebben. (Wordt vervolgd) Onlange is in de stad I c Brassai op lOOjarigen lee P gij stond bekend om Hid ma" ook om zijne waaraan hij in de laatste ja Onderwijs gaf, meer dan ander Bii zekere voordracht wilde 0_ in horloge zien Tot air liikbeid van zijn toehoorders U vestzakje een kikker schijn. dien hiJ de8 morPen8 je werking vau het om alger ht hm had deeren. In zijn verstrooidheid horloge in het water gegooid ker in zijn vestzakje geborgen. Was wijlen Joséphine nais, gemalin van Napoleoi negerin voorspeld dat zij kroon zou dragen, aan presi schijnt ook eenmaal dit ov< zijn. De waarzegster was „eene ordinaire waarzegster, jnoderne somnabule. Volgens blad zou eene somnabule op Neuilly aan Faure, toen bij was, voorspeld hebben dat of iéts dat er nabij kwam, Toen het Congres eenigermate spelling verwezenlijkt had, teugen oon vooruitziende Eiysée ontboden. Daar kondi machtigen cliënt aan dat hij tig bezoek zou krijgen, d; Oosten van Frankrijk met souverein een reis zou doen beantwoorden, maar dat «gedi afwezigheid voor hem zeer o zaken in zijn land zouden geb kon de somnabule niet zeggen zich voor haar eeu gordijn in De schrijver, de heer Méry, alles vernomen te hebben van op hét Eiysée goed te huis bij dat de somnabule zich I' hadplaats op kosten vau den vindt. d I es ech af) h wer dan idij j ee dat th Per Telegraaf. Naar wij vernemen zo het nieuwe Kabinet zijn voo Piersou, Kabinetformeeri ciën Roëll, Binnenlandse Lely, Waterstaat; Van Go teulandsche Zaken; Van Isselt, Oorlog; Cremer, Mac Leod, Marine Druckt Vrijdag zouden de portefe gedragen worden. ik Mijnheer de Reduteu Met groote verbazing van heden dat de Provincial! voorstel van den heer Rammi aangenomen om voor het h slechts f 60000 inplaats vai te lossenwaardoor, volgens gever kwam te vervallen het Gedeputeerde Staten tot ve de opcenten der personeele 18 op 27. In dit bericht is alles waar le voor het loopende jaar begrooting voor 1898 gee, gedaan alles op zijn tijd. 2e. Ged. Staten hebben niei f 84000 af te lossen, dat cijfi of 9e wereldwonder zijn, bij ting van zoo gering bedrag. 3e. de heer Hammacher hei gesteld slechts f 60000 schuld door zoo'n voorstel zouden minstens tot 32 moeten verh< 4e. door dat of een an voorstel zouden dus de verminderd kunnen worden. Uw berichtgever heeft de begrepen, en dat is hem ni. nemen, want hoewel er geen bestaat tusschen de bedoelde en de te heffen opcenten, menhang in zooverre, dat allt eener begrootiDg, samen éer maken. Sta mij eenige ruimte mijnheer de Redacteur, en lezers duidelijk te maken, door de Prov. Staten beslote zijn uwe berichten, die vergi treffende, in den regel spaa U, bij het weinige, ongetwijf heid te doen. In 1898 moest van de rentende 4 pet., volgens he leening worden afgelost 22 dere afleg is echter bij da1 geoorloofd. Het dienstjaar 18 de Provincie een voordeel omdat de calamiteuse poldei gaven voor onderhoud hadde Ged. Staten vonden het elk solied man van zaken d< te doen, gewenscht en voc die toevallige hate schuld te de SchuldeD toch, hoewel n er niet buiten kan, zijn toestand een noodzakelijk stelden, dit inziende, dus overschot nog 24000 schuld Met meerderheid van stem amendement-Hammacher, on Doen, aangenomen. De Vonden dus beter de schul minderen, ongeveer gelijk st; houding van een particulie: vallig buitenkansje opmaakt zijne zaak zooveel mogelijk bevrijden. Dat dit ook wel gevoeld uit in een amendement-Snij bedoelde Ged. Staten de

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2