Gemengd "S ie o ws. B u i t e n 1 a spraak op deze baudelmg van den bu g-euieester aangemerkt worden. Ta Winschoteu zullen de liberalen geen candidaat stellen bij de a s. verkiezing voor de Kamer. De heer P. Dijkhuis is door de antirevolutio nairen aldaar candidaat gesteld. Te Amsterdam hadden Dinsdag de verkiezingen voor de Provinc. Staten plaats. De uitslag was dat in district VIII in herstemming komen mr D. P. D. Fabius (autir. en r. k.) en C V. Gerritsen (V. en RIn district IX herstemming tusschen Chr. R. Kou- veld (r.) en J. Hardig Dzn. ;G. en V.). De verkiezingsstrijd is ditmaal met bijzonder weinig opgewektheid in de hoofdstad des lauds gevoerd geworden. Er werd trouwens in den laatsten tijd zooveel vnn de Amsterdarasche kiezers gevergd, dat er niet veel meer moet bijkomen om ze geheel onverschillig te maken voor het uitoefenen van hun kiesrecht. Naar 't „l)bl verneemt, zal op den verjaardag der Regentes, 2 Aug. in het Malieveld een vuurwerk wor den ontstoken en zal de groote illu minatie in liet Bosch voortaan plaats hebben ter eere van de Koningin, dus op 81 Augustus. Nadat de buitengewone afgezant van den shah van Perzië Maandag met zijn gevolg met een afzonderlij ken trein te Apeldoorn was aangeko men, werd hij aan het station door een kamerheer ontvangen. In hofrijtui- gen werd daarop een rijtoer gemaakt lil de omstreken van „het Loo", waar na omö uur het gezantschap hijHU.MM we-d toegelateu. Nasser el Molk hield een korte toespraak tot de Vorstinnen, waarin hij verklaarde, hoogst vereerd te zijn met de zending, hem door zijn souvereiu opgedragen, en de hartelijk ste wenichen 'e koesieren voor het heil der Vorstinnen, den voorspoed van Nederland en de welvaart der be volking. Aan den gala - maaltijd stelde de Regentes een dronk in op den shah en zijn ambassadeur. Na den maaltijd onderhielden HH. MM, zich in een der salons met hare gasten. Kort voor de audiëntie waren de voor de missie bestemde ridderorden uisgereikt. De heer Mazare Aga, attaché der Perzische legatie voor Frankrijk en Nederland, die met zijnen gezant voor dez gelegenheid uit. Parijs overkwam, kreeg daarvoor het officierskruis der Oranje-Naesau-orde. Om 9 uur werdeu de Perzen door de hofhouding naar den trein gebracht, die om 11 u. 5 te 's Hage aaukwam. Dinsdag bezichtigde het gezantsc hap de geschutgieterij en bracht er onge veer een uur door, bezichtigde ver schillende werktuigen en zag in zijne tegenwoordigheid het gieten van een stuk geschut. De bezoekers werden rondgeleid en voorgelicht door overste de Greve, hoofd der inrichting. De gezant diueerde, om half 8, bij minister Röell. Aan het diner neraati o.a. deel de Russische geiaut, als deken van het corps diplomatique, en dr. Leyds. Gisteren gingen de vreemdelingen naar Rotterdam, ter bezichtiging van de haven- en rivierwerken. De shah van Perzië heeft de eer aan zijn gezantschap bewezen, beant woord dour de orde van den Leeuw en der Zou vau Perzië in verschillende gradeu te scheuken aan baron Cliffard, hofmaarschalk 'au H. M., den mi nister van ooriog, ritmeester jhr. Van Tets, adjudant van H. M., en den len luit jhr. Van buchtelen, v. d. Haere, ordonnans officier. niet toestemmen. Zij kon immers haar hand niet scheuken zonder heur hart dat dwaze hart, dat zich aan iemand weggeschonken had, die het ver smaadde Zij stond op het punt Ad- lerstein te verlaten te veel smartvolle en wreede herinneringen knoopten zich aati deze plek vast, dan dat zij op nieuw een gelukkig huis kon worden. En tocb, wat had zij genot volle, gelukkige dagen in dit oord beleefd 1 Ze dacht aan den tijd, dat Bouman den bouw begon en haar huisgenoot werd. Naarmate de muren van het nieuwe kasteel naar de hoogte gingen, in diezelfde mate steeg ook hare belangstelling in den jongen architect, die den boezemvriend van haar oom geworden was. Zij, die elke diepte in het hart van haren tweeden vader kon peilen, bemerkte we), dat het zijn verlangen was, haar en Bouman te vereenigen, en zij meende "in de heldere oogen van den Te Rotterdam is voor de betrekking van organist der Groote Kerk, open gevallen door het vertrek van den heer M. H. van 't Kruys, gekampt door een 28tal sollicitanten, die echter allen door de jury als niet bekwaam genoeg voor die betrekking werdeu afgewezen. Of die 28 nu allen de bekwaam heid werkelijk misten of dat de jury soms wel wat veeleischend was, lezen wij niet. Prof. Hugo de Vries blijft voor de Amsterdamsche Universiteit behouden. Hij heeft bedankt om hoogleeraar te Würzburg te worden, niettegenstaande hem schitterende aanbiedingen werden gedaan om zijr.e tente daar te komen opslaan. Onze academiën schijDen tegenwoor dig in een geregelden staat van beleg van Duitsche zijde te verkeeren, waar alle moeite wordt gedaan en men er heel wat voor over heeft om onze hooggeleerden op Germaanscheu bo dem over te kunnen plaatsen. Bij de tweede uitvoering van Peter Beuoits Kindercantate werden op de Dordtsche Tentoonstelling 7300 en trees verkocht. Men schat het aantal bezoekers dieu dag op 12000. Den 15 Augustus zal op hel terreiu der Dordrechtsche Teutoouslelliug een gekostumeerd Bloemen-Corso worden gehouden, georganiseerd door het Tentoonstellings-comité en de Dord rechtsche Wielerclub Salve. Er zijn verscheidene fraaie prijzen uitgeloofd, de Wielerclub „Salve stelde voor het Bloemen-Corso als een der hoofdprijzen een zilveren lauwerkrans beschikbaar. De ontrouwe directeur van het col lege van administratie over de Staats- Beleenbank te Bergen op Zoom zal hoogstwaarschijnlijk ontslagen wor den. Met algemeene stemmen heeft dit college besloten zijn ontslag aan den gemeenteraad voor te dragen. Op Hr. Ms. Kortenaeris aan een mees ter bakker vau de Maatschappij «Ne derland" de taak opgedrageu om eenige schepelingen vau dien bodem de bakkunst te leeren. Met September a. s. zal aau de bij de Rijkswerf te Amsterdam geplaatste leerlingen onderwijs worden gegeven in lezen, schrijven, rekenen en teeke nen. Als hoofdonderwijzer daartoe is benoemd de heer H. Cleverings, on derwijzer te Assen. Met den sneltrein Het verslag van den minister aan de Koningin over de bevindingen en handelingen van het Geneeskundig staatstoezicht over 1893, is thans reeds Juli 1897 in druk verschenen. VLISSINGEN, 15 Juli. De kermis geeft dit jaar veel en velerlei te genieten. Daaraan is het wellicht toe te schrijven, dat de zaal van den heer Stofkoper gisteren en eergisteren niet zoo bezet was, als dit gewoonlijk het geval is. Toch verdient het Variété en Operetteugezelschap van den heer Heuri Ter Hall van Amsterdam een druk bezoek. Men vindt er voor elk wat wils. Wie van zang en geestige coupletten houdt, wie eens hartelijk wil lachen, wie spierkracht en vlugheid wil bewon deren, hij kan hier aan dit alles zijn hart ophalen. Want werkelijk geestig en amusant zijn de liederen, die wer deu voorgedragen; ze oogstten dan ook herhaaldelijk den bijval van het publiek in. laatste iets te bespeuren, dat dit plan gunstig was. Ach, wat was het een zalige korte droom Toen was Greta gekomen. O, ze herinnerde zich nog den lentemorgen, toen Greta op haar fier paard kwam aangereden voor het kasteeltoen Bouman dadelijk op haar toesnelde, om haar bij het afstijgen behulpzaam te zijn. Destijds wist zij niet, waarom haar dit een steek door het hart was spoedig genoeg zou ze ondervinden, dat haar vermoeden haar niet bedro gen had. Greta scheen tooverkracht te bezitten. Bouman zwichtte er voor, en het verwende kind stak de begeer lijke hand naar hem uit, zooals ze dit vroeger naar speelgoed, bloemen en vruchten deed. Elsa had de grootte van Greta's liefde met de hare vergelekenze was te fier om de verstootelinge te spelen, maar werd bedaard en berustte in haar lot. Zelfs verzocht ze haar de voorspreker van Bouman bij Bnch- Wat Master Kiners, krachtbalen- ceur, te zien geeft, is verwonderlijk; da voorwerpen, waarmede hij werkt, o.a. een geheel ijzeren anker, eeu rij wiel met een volwassen persoon er op, kunnen waarlijk niet tot kleiu- kinderspeelgoed worden gerekend. De equilibristisehe toeren aan de trapéze door Mr. Edward, zijn sterk. Hoogst komisch is de goochelparodie, waarbij de „geheime consieu" van den meester door den dienaar aau hel publiek verklapt worden. De voor stellingen worden doorgaans besloten met eene revuegisteren werd op gevoerd het bekende: „Naar de ten toonstelling!" waarin vooral het spol van den heer Ter Hall het publiek deed lachen. Alles te zamen genomen kunnen we hun, die den avond aan genaam will, n doorbrengen, eeu bezoek aan dit gezelschap ten zeerste aanbeveleri. Wij vestigen de aandacht op de achterstaande advertentie, waarin be richt wordt dat op Donderdag 22 Juli een pleiziertrein vau de Mij. tot E. van 8. zal loopen van Vlissingen naar Nijmegen en naar Arnhem. Onder deze advertentie bevindt zich een andere van een pleizierboot die Zaterdag morgen 14 Augustus te 5 uur van Vlissingen naar de Tentoon stelling te Dordrecht en de Rotter- damsche kermis vertrekt. Onderne mers zijn de heeren C. van Hoek Co. te Middelburg. Te Leiden is tot het eerste gedeelte van het arts-exameu toegelaten de heer A. Montagne. Zaterdag j.l. brak mond- en klauw zeer uit bij den landbouwer G. van de P. alhier. Aangetast werden 11 koeien. Op last van den prov. veearts werden Maandag de noodige maat regelen genomen. De beesten zijn niet afgemaakt, doch de melk mag niet voor de consumptie geleverd worden. Ook koeien van het R.K. wees huis, die dicht bij die van P. grazen, zijn door de ziekte aangetast. Benoemd met ingang van 1 Juli 97 tot klerken-telegrafist le klasse, bij de Staatspoor de klerken-telegra fist 2e kl. L. P. E. van Uneu en C. Griffard te Vlissingen. Woensdagmiddag 14 Juli, ten 12 uur v.m. werd alhier binnengeloodst Hr. Ms. fregat „Koningin Emma der Nederlanden''^ onder bevel van den kapitein ter zee L. Jeekel, tot het venfieeren der compassen. Heden middag 2 uur vertrok het met be stemming naar Indië. Blijkens bij het departement van marine ontvaugen bericht is Hr. Ms. flottielje-vaartuig «Edi", ouder bevel van den luitenant ter zee der 1ste kl. P. A. K. Hennequin, 14 dezer van Port- Said vertrokken. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden ten postkautore alhier ter verzending ontvangen gedurende de 2e helft der maand Juni jl. H. 11. Schilling van Hoepen, Am sterdam Jilleba, CharloisMateD, Goes J. W. de Deugd, 's Graven- hage Duiven waarde, Rotterdam; A. Jadm, H, J. de Bliek, Brighton J. A. Dealover, Laplata. Men schrijft ons uit Middelburg De liberale kiesvereeniging „Ge meentebelang" heeft in hare gisteren avond gehouden vergadering tot can didaat voor den gemeenteraad in het 3e district gesteld den heer J. H. C. Heijse, lid van de Prov. Staten. Deze vacature is ontslaan doordien de heer W. J. J. Koole in 2 districten is ge kozen en voor het 3e bedankt heeft. holz te zijn. De aankomst van Karei en zijne wilde liefde baarden haar nieuwe zorgen, met het geluk was ook de vrede uit het huis geweken. Toch bloedde haar hart aan de wonde en ze dacht vaak aan de gelukkige dagen, toen zij haren oom nog bezat, dien zij beminde. Nu was alles verloren; ze bezat, niets dan dat ellendige geld. Haar oom was gevallen door den dolk eens moordenaarshaar neef, die haar tot steun moest zijn, boezemde haar vrees en afkeer in haar geliefde zuchtte in de gevangenis. Zijn bruid had zich van hem afgekeerdhet wispel turige kind had het speelgoed wegge worpen, dat haar niet meer beviel, doch voor Elsa was hij toch verloren. Niet omdat hij beticht was van moord, niet omdat zij ook maar een oogen- blik aan zijne schuld geloofde, doch omdat hij haar niet beminde Ze wilde hem reddenze moest hem redden Dit was de eenige taak, Men schrijft ons uit Hulst: Gedurende 't tweede kwartaal wer den aan de weekmarkt alhier ge bracht: 257 stuks hoornvee en 354 varkens Vau de premiën voor den grootsteu aanvoer kc.nden worden toegekend de eerste 25— aan W. L. d' Hooghe te St. Jansteen, de derde 12,50 aan A. Lustte Grauw en de vierde 6,25 aau A. Vergouwe te St. Jansteen. De Zierikzeesche Nieuwsb. schrijft Het drukke vreemdelingenverkeer in onze stad werkt zeer ten voordeele van verschillende neringdoenden. Doch het bewijst ook, dat onze Belgische naburen hier aangenamer worden ont vangen dan in andere Zeeuwsche plaatsen. Immers het publiek zelf geeft teekenen van ingenomenheid daar mede. Naar wij vernemen zal Zondag a.a. onze stad worden bezocht door p.m 800 vreemdelingen uit Antwerpen, Mechelen en Middelburg. Het "bouwen van een kantongerechts- gebouw te Bergen op-Zoom is gegund aan den heer Th. van Riet te Goes voor 18457. A.s. Zondag zullen de vereenigde sociëteiten van schutterij en infanterie te Middelburg met hunne dames een uitstapje maken naar Zierikzee. Kerk- en Schoolnieuws. Op 1 Juli bedroeg het aantal vacante predikantsplaatsen in de Ned. Herv. Kerk in het geheel 334, waarvan 41 m Zeeland. RECHTSZAKEN Naar de gevangenis te Middelhurg is overgebracht L, M. Tb., huisvrouw vau G. T. S., wonende te Huist, die zich door middel Van inbraak met diefstal ver schillende gouden en zilveren voorwerpen heeft toegeëigend. Het veertigjarig bestaan van de diergaarde te Rotterdam is Dinsdag met grooten luister gevierd. De tuin was tooveracbtig verlicht, en het vuurwerk voorbeeldig mooi. Enkele nummers er van, b.v. de beweegbare olifant, een paviljoen torsende, de waterval in vonken, de kleurige pauw, zijn flikkerenden staart uitspreidende, en niet het minst een fan tastische Chiueesche pagode, uit meer dan drie duizend gekleurde vuurlansen saam- gesteld, wekten de bewondering van de duizenden toeschouwers op, die gekomen waren om bet feest te vieren. Het aantal bezoekers van de Diergaarde kan op twintigduizend geschat worden, waarvan een zesduizend buiten de stad. Wat pleit voor de goede stemming van de bezoekers is dat in den tuin geen noemens waardige schade is aangericht. Het aantal kelners, voor een groot deel uit Amster dam aangevoerd, bedroeg honderd en vijf tig. Men klaagt over de muziek, die inet hare pianissimo's voor zoo'n feest wel wat heel zwak was en door hen,die een eindweegs van het sociëteitsgebouw zaten, bijna met of in 't geheel niet werd gehoord. Beter ware geweest, zegt men, op verschillende plaatsen orkesten te plaatsen. Men wil te Amsterdam ter geiegen- van het a.s. kroningsfeest de Nieuwe Kerk aldaar verrijken met een nieuw geschilderd glasraam, waarvan de kosten geraamd zijn op f 35,000. De gelegenheid zal opengesteld worden om bijdragen daartoe te storten. De niet groote hoofdplaats van Drente, Assen, zal in 't bezit komen van die op baar rusttedaarna wilde zij in stilte haar leven slijten. In deze gedaohteu verzonken, wan delde ze door 't park. Plotseling beving haar de vrees, dat Karei wel eens kon terugkomen en haar hier overvallen daarom wilde ze weer in het kasteel terugkeeren. Verschrikt bleef ze staau, toen ze in den nevel eene gestalte ontwaarde, die op haar afkwam ze meende hem reeds voor zich te zien. «Wat verlangt u van mij vroeg zij. „Juffrouw Straus,» sprak de vreemde in goed Duitsch met een vreemd accent, «vergeef mij mijne vrijheid. Sedert eenige dagen wandelde ik om het slot om u te kunnen spreken. Eindelijk is mij het toeval gunstig geweest en ik verzoek u mij eeuige oogenblikken aan te hooren.» Verwonderd had Elsa geluisterd naar den toon zijner stem zij zag zijn vriendelijk, innemend gelaat, zijne heldere blauwe oogen, die smeekend een flink ingericht tooneelgebouw, waartoe reeds f 52.000 onder de 9000 bewoners is bijeengebracht. In het «Utr. Dbl.» vindt men de volgende advertentie Het zij mij vergund langs dezen weg allen, die mij hunne vriendelijke deelneming betoond hebben in de door mij ondergane operatie, waarvan bet vernieuwd gebruik mijner oogen de gezegende vrucht is geweest, mijn diep- gevoelden dank te betuigen. Nicolaas Beets. Donderdag werdeu uit Beverwijk 57.000 kilo aardbeien naar het buitenland verzonden en Zaterdag 60.000 kilo. De heer Egb. Kloosterhuis uit Veen- dam heeftop de intern, tuinbouw-tentoon- stelling te Hamburg eene schitterende overwinning behaald op zijn collega's nit Europa niet alleen, maar ook op die van buiten Europa afkomstig. De beer Kl. was inzender van ïuim 140 nieuwe en zeld zame heesters in de schoonste kleuren. De jury kende daaraan toe nog boogere onder scheiding dan daarvoor is uitgeloofd, en wel een gouden medaille voor de uitge breidste en kleurenrijkste collectie heesters. Revalenta Arabica. Wie voor een kilogram fijn linzenmeel, bij de meeste grutters voor ongeveer 90 cent verkrijg baar, f 3,20 wil betalen, koope Du Barry's Revalenta Arabica, dat inderdaad niets anders is dan fijn gebuild linzenmeel. Wel ia waar krijgt bij dan niet de ge drukte verklaring, bij de Revalenta ge voegd, dat dit middel o.a. de oorzaken be strijdt van koorts, tering, hoofdpijn enz. maar aan die verklaring zal ieder welden kende geen gewicht hechten. Hij weet te goed, dat linzenmeel zoo iets niet kan uit werken. (M- t. d. K.) Te Poederoyen is Dinsdag een brand uitgebroken, waarbij negentien huizen, de kerk, de toren, tW8e paarden en veel hooi verbrandden. De pastorie en de kerk bleven gespaard. De brand ont stond in de kom van het dorp bij den landbouwer Joh. Bok. Vele huizen, hooi en inboedels waren niet verzekerd. Aangaande dezen brand schrijft men nader aan de N. R. Ct. De brand begon omtrent half 1 'smiddags door een onbekende oorzaak iu bet tweede huis aan de oostzijde van de kom van het dorp. Deze bestaat uit huizen ter weers zijde van den Maasdijk op kleine af standen van elkander staande en soms door een boomgaardje gescheiden. Die Maas dijk loopt van bet Oosten naar bet Wes ten, en er woei een flinke oostenwind, die het vuur dadelijk het dorp indreef. De groote droogte van de meestal rieten daken, de ontzaglijke massa's hooi, in en bij de buizen opgestapeld, want de hooibouw was bijna geëindigd deden ieder spoe dig inzieD, dat een groote ramp het dorp zou treffen. Aan blussohen of stuiten van het vuur viel niet te denken en zoover tot de Maasdijk eene andere richting aan neemt, was weldra alles vuur en rook. 'tWas bijna te vergeefs, dat de brandspui ten uit bijna alle omliggende dorpen kwa men helpen. Zestien, meestal boerenhuizen, de Ned. herv. kerk met toren, acht ge vulde hooibergen, vele schuren en hooimij ten zijn afgebrand. De pastorie, de open bare school, de onderwijzerswoning, eene bakkerij en eene boerderij bleven, ofschoon door het vuur gehavend, gespaard. Van de inboedels is niet veel gered. Twee varkens zijn verbrand. De schade is zeer groot, en veel, vooral hooi, is verloren, wat niet verzekerd was. Ook aan fruit- boomen, die verschroeid zijn, is aanmer kelijke schade. Vier-en-dertig jaar geleden werd onge veer hetzelfde gedeelte van het dorp in asch gelegd. Te Amersfoort is bij een brand in het huis van den behanger J. Hopman een achtjarig jongetje in de vlammen om gekomen, terwijl een meisje dat gered werd, met brandwonden overdekt is. De brand breidde zich zoo snel nit dat slechts aan bet redden der kinderen kon gedacht worden en het huis geheel uitbrandde. Een vlugge brandspuitgast viel van bet dak eener aangrenzende woning en werd levensgevaarlijk gewond. -Een 12 jarige jongen te Bolsward viel door een schok van een melkwagen en verpletterde zich de borstkas. Hij was bijua onmiddellijk dood. Bij Ostende is bet lijk opgevischt van een Engelsche dame, dettig gekleed en metjuweeleo getooid. Men vond bij haar een biljet Londen-Vlissingeu, afgege- op baar gericht wareu. „Wat verlangt u dau van mij P" vroeg ze een weinig terughoudend, want de laatste gebeurtenissen hadden baar geleerd, niet zoo lichtgeloovig te zij'n. „Ik wilde u eene geschiedenis ver- telleD, die voor uw oom bestemd was en die ik nu niemand anders dan u toevertrouwen kan. U is de eenige van wie ik hopen kan, dat ik geloofd zal worden." deze spraak Wie „Mijnheer L IS u Hij boog en fluisterde zich kort aan haar oor „Uw neef Ivarel Bret- ter, wien schurken zijnen naam en zijne papieren hebben ontstolen die slechts door eeu wonder van den dood werd gered 1» „Goede hemel!" riep Elsa. Ze wankelde en zou gevallen zijn, indien de vreemde haar niet ondersteund had. Na verrassing volgde vrees „Mijn hemel, indien men u eens hoor de 1» zuchtte ze. (Wordt vervolgd.) Jjel 10 Juli en waarvan enkel 'onden-Queensboro was afgesct J president Faure heeft "Tgd die opmerkte, dat het 000 francs, hem toegestaan „is' naar Rusland, vrij sober w et derwaarts gaat om vertoor naar om een bewijs te geven Lendschap en goede politiek. Zulk een gezegde eert Felix verboden te roulien in Pommeren, is bet ni leiboden te rooken. In de vo V, hben een aaütal vreedzam o die plaats niet zonder vei Procesverbaal tegen hen ziet fLdat Zij in de straten der sf gerookt. Er werd hun meegede een politieverordening van 184 je ,naar nog altijd geldig, ha réien. Ze moesten elk eene h ',ark betalen. pn toen zij hiertegen protes A_eé hun de verordeningen z ®°„e]ukkige overtreders lazen hi hunne verbazing ten Ktijgen. «In liet geval dat de boet eind der maand betaald [wertreder een dracht stoksla^ Ld geëvenredigd aan het gewi Kpueloopen boete. Natuurlijk dat de ongeluk Luik een lot voor .oogen de laaiden. Een nieuw toestel voor o onder water, een «onderzee iler«, zooals de uitvinder Piatti Lfc noemt, is dezer dagen oj tyj de brug vau Choisy-le-Roi, let is een verbeterde duikerkl groote bol van 3 meter midc komt er in door een mangat, d lisch wordt gesloten, en da* trapje af naar de kajuit, was iceeiskanten kan uitzien op c van het water en waar de vl koestellen zijn tot het besturen bol en het uitvoeren van onderzl personen kunnen, naar d verzekert, een halven dag lang vertoeven, zonder gebrek aan 1 De bol wordt aan een ka «chip af neergelaten en blijft jn telephonische gemeenschap m men telkens het sein kan geven. Mocht de kabel breke w geen gevaar. Men heeft da de kajuit door het verzetten v boom den ballast uit te werper wordt licht genoeg om naar bo ven. Te Choisy-le-Roi is de Seine 12 meter diep. Maar men za Dieuwe proeven nemen te Ha meter en te Brest op 500 met< Te New-York is opgerich wenvereeniging welke zich ten het huwelijk van gebrekkige n bulten, blinden, krombeei zninkten aan armen of beener [.deren. De leden dezer vereeniging m ;ens derdig jaar oud zijn, ee tende gezondheid genieten en van lichaamschoonheid zijn. Zij verbinden zich bij har* de vereeniging schrifteli met een gebrekkig of miama trouwen. Zij zijn zelfs gehoudt genoot te kiezen den candidaa het bestuur aangewezen. Zij ander voorrecht dan eene k Iouder verschillende pretendent* Men zegt dat de vereeniging leden telt. Be vrouwenmarkt is dus kigen goed voorzien. Tusschen de provinciën L in België dreigt een conflict I Minister Vandenpeereboom, stokte celibatair, heeft zich in zet dat alle gendarmen moeten Hij wil slechts gehuwde genda nit volgt dat alle kazernes groot worden. Alleen wat Luik aangaat, zal meer dan francs, voor de stad Luik eer francs voor die vergrooting i 300,000 noodig zijn. Het behoeft niet gezegd te antwoord door de provinciën loopig onderzoek, dat ingesteld werd. Al de provinciën bedank zulke onkosten te doen eu hel woord dat de wet van 1856 hen ook voor de gezinnen der ge zorgen. Volgens de «Tel.» waar OnderwijzerWaarin onder een mensch van een dier Leerling (zoontje van een ren men se h kan van zijn rente een dier niet! We PasitoffVIfiel* Vrouw (ia den circus).Ki naar dien leeuw, Willemdat der van dressuur. Man. Dat ben ik ook. Amerikaansch, Agent van verzekering «Nu, wat hebt baron uitgericht Subagent «Niets, want b>0 geen tijd heeft om aan d: denken Agent «Goed, heden nacht PaaJ' schoten door de venst landhuis afvuren morgen v naar de stad gaat, verbergt een heg en schiet hem eenige Z1JQ cylinder dan zoekt oens op en vraagt hem of h Verzekeren wil.» LNGELA.ND. Het Lagerh n moeilijk geval met zijn J°°r "ameson c.a. Het rapt mmis8ie die een onderzoek

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2