Soacertzaal Stofkoper. Cenoveva van Brabant, BAL VRUCHTEN INMAAK. ALGEMEEN ASSURANTIE-KANTOOR, B V' Concert-, Varié- eo Terstond te Huur: ïooneelvaorstelnng Huwelijkstrouw beloond, Be Twee Trouwlustigen, BRANDEWIJN, I! Gemeentebestuur. Kinder-V oorstelling, STOFKOPER Sfaatknipjien en Kaaien J. Andriessen. Een flinke Jongen. Buitenland. SCHIETOEFENINGEN. Advertentiën. Schouwburgzaal Buitengewone ZONDAG 11 JULI GEBR. VAN DER HAUWAERT DAARNA: Hotel du Commerce. J. Goetheer. De Neflerlandsclie Assimtio Ceiiipapie AEWERDONK VAN ROOIJ. jroorta&n wijn Id maal te ge- Jt-Souburg ds. |en. i St. Antonie. Inje, cand. te I peneioen van van de Port, I lagere school |h onderwijze- iking 15 Juli I vertrek van Kaar Weder- Kcitanten aan- |E N- ïeinkenezand, te GoeB ver twee dagen vergunning pden van een [euvvs. I kermis werd loon uit een lelgeworpen en lal geslingerd, bewusteloos niet zonder pwe Gaa, te .Tongejan, 27 In verdronken. Jr getrouwd en 'ad na. Inteitungg, die lelt mede, dat Tealuit zal wor- Ite opruiming Jura en andere de Neder- Jvolge zal heb- It meer, zooala pver de gren- J Elten alleen |e gelegenheid springen en |ren, maar een hen te Elten in overleveren, pllijk de pa- onderzoeken Is hun reke- Iheid in orde, peten gesteld, dat zij, zoo |uit Nederland Duitsche land- hngenis zullen Jider Amater- Bapuis, dat daar 1 rustige woon- hnootsehap te tien verdie- Idersche kade. liaan van 300 Jan rusten. <le dubbel- te N.-H., die lala kiezer zou irijke aanbeve- traakt en wist pndidaten zijn lloek besluit, pn zal er om en zegtdit Hij werpt en gt dit is voor loogea. derde male ^eer Staalman en hij zegt.' besohiedde I de «Arh. Ct.» Idan dat hij er pnen zoo ieta beeft Zaterdag ierzoek inge- de bank van |ie knoeierijen panden, niet i geleden zijn |t volledig be. directeur be nd, „ik zal u in het testa- ijn bromde achter begon amentuitvoer- volmacht, de betalen of ze ontvangt hij luizend tnark is gehouden duizend mark blijvende der voegen." te zien, wel- rden op zijne Isa hield het ik voor zich, maar weinig gen was op- r, die gereed rpen, om hem It vervolgd „t f 4000, door familieleden gedekt a,, is nu gevangen genomen. Men zegt i t jegemeentefinanciSn veel schade lijden. Een eereraad van het Rencomité der M.rlerl. Harddraverij- en Renvereeniging heeft de0 ^eel' Bu"man Szo, ont- t fan zijnen rang van »gentlemanrider« lleerrijder) op Nederlardsche renbanen. Hen begrijpt dat de heer Bultman in „line qualiteit als «gentlemanrider» zich l eel niet zal gestoord hebben aan het be- Ikerrie: «noblesse oblige». I Vcrfiilsclllng vuil tafelzout. IhVij badden dezer dagen, zeggen dr. Van - Roos Harmens in hun Maand- u,.d, gelegenheid te eonstateereu, dat zich I "i"den handel tafelzout bevindt, hetwelk I rervalscht is met een niet onaanzienlijke geelheid zwavelzure soda. Behalve dat «maak door deze toevoeging er niet be lter op wordt, is zij als schadelijk voor de ndhetd te beschouwen, daar, zooals be- Ikend ia, de zwavelzure soda (het zoogen. I Glauberzout) sterk purgeerende eigenschap- Ijun bezit, welke natuurlijk lang niet ieder I'8tel op den duur verdragen kan, gege- Ijeii daarbij het feit, dat vele personen een I betrekkelijk groote hoeveelheid zout ver- I bruiken. I Buitendien wordt de kooper weder door Ijojroeging van een produet van veel ge- Irioger waarde bedrogen, en achten wij het I derhalve wenschehjk hierop opmerkzaam I te maken. Het is inderdaad teekenend, dat I zelfs 'oer een 200 goedkoope levensbehoefte I als zont, de knoeiers nog een goedkooper rariogaat weten uit te denken zij het Jan ook ten koste van de gezondheid der I verbruikers. Moge deze bekendmaking een nieuwe prikkel zijn voor onze wetgevende macht, om ons de beste bescherming" te «even, n.l. deze dat onze gezondheid en Beurs door strenge wetten en straffen tegen I Je vervaischers beschermd worden Het gebruik van vruchten is nuttig I lo ter afwisseling van het diëet 2o tot lessching van den dorst en om water in het organisme toe te voeren 3o als voe ding 4o voor den toevoer van de voor i voeding zoo belangrijke organische zou- n 5o tot versterking der nieren, tot be- I vordering der waterloozing en omhetzuur- I gehalte der urine te verminderen 6o om I Je iaxeerende werking7o om den eetlust op te wekken en te verbeteren 8o als mid- lel tegen scheurbuik. Hypnotisme. Proefnemingen, door Je meest bekende Fransche hypnotiseurs n, hebben het zonderlinge feit aan- I getoond, dat ondanks de aan de vrouw toegekende minderheid, wat betreft het zenuwgestel en de lichaamskracht, het toch een derde gemakkelijker is, ooi den man onder den invloed van hypnotischesugges- tie te brengen. Sedert de tentoonstelling van I Chicago werd nu en dan vermeld, dat de Amerikanen de oude manier van strijken net den kwast en daarna nog eens over- strijken en afverven hadden vervangen door bespuiten of besproeien van de te verven oppervlakten roet verf. Men heeft die berichten voor humbug gehouden; doch de fabrikanten A. E. Weis k Oo. te Londen, hebben thans in hun jbliksemverver» een machine geleverd, j die, volgens «de Opmerker», zeer goed laoet voldoen en door de voornaamste «poorwegmaatschappijen en industrieele in richtingen in Engeland en elders met ge- wenscht gevolg wordt gebiuikt. De verf wordt daarmede gelijkmatig en voortdurend over de te verven oppervlakte uitgespreid door een buigzame slang met sproeistuk, en wel door de drukking van tamengeperste lucht, hetzij uit een voor handen inrichting of uit een bij de machine behoorende luchtperspomp. Groote oppervlakten worden daarmede vijf- tot zesmaal sneller geverfd dan bij de gewone wijze met den kwastgemid deld kunnen 2 vierk, meters met gewone verf gedekt worden in éér, minuut. Zoo werd een plaatijzeren brugligger vaD 21 M. lengte en een oppervlakte van ruim 150 vierk. meters, geverfd in twee uren met één sproei er, een stoomketel van 9 M. lengte en 2.50 M. diameter in minder dan een uur, en een muurvlak van 27 M2. in een kwartier. Bovendien biedt de machine nog andere Voordeelen aan, ook voor klein werk. De 'erf hecht zich in sommige gevallen beter aan het werk dan bij het gebruik van den kwast, zoodat een enkele laag, met de ma chine verkregen, evengoed is als twee la gen, met den kwast opgestreken hoeken, Mar men met den kwast moeilijk bij kan komen, zijn gewoonlijk met den sproeier gemakkelijker te bereiken en de streek van den kwast is natuurlijk bij werk, met de machine gemaakt, niet te zien. Met groote bespariDg van arbeid kunnen ook groote en kleine letters en figuren, met behulp van mallen, worden voortge bracht. De kosten voor kwasten en borstels, die bij ruwe oppervlakten als muren en der gelijke nog al belangrijk kunnen zijn, ver vallen geheel, en daarbij verklaren dege nen. die de machine gebruikt hebben, dat zij zelfs besparing op de hoeveelheid verf teweegbrengt. De nadagen van Koningin Victoria's feest leveren o. m. allerlei berekeningen op ten aanzien der duizenden, die het feestvieren in de eerste plaats tot een min of meer winstgevend bedrijf poogden te maken. Op verre na niet allen heffen lof liederen aan. Gewonnen, iD de eerste en voornaamste plaats, hebben de ondernemers, die tribunes enz. bouwden en hunne beschikbare plaat een, tegen een tarief van tusschen de 3 en 15 guiDjes elk, in haar geheel aan de opkoopersspeculanten overdeden. Zoo heeft ken aannemer van dit timmerwerk den 22en f 25000 netto opgestreken, en een ander, die een ton gouds op hoop van de nieuwsgierigheid zijner evennaasten ge waagd had, is met het dubbele thuis gekomen. Gewonnen ook, maar minder dan zij dachten, hebben de opkoopers. Iemand die f300 plaatsen van 3 guinjes genomen had, moest zooveel aan perso neel, advertenties enz. uitgeven, dat zijne winst niet meer beliep dan f 5000 toch een niet onaardig bedrag voor veertien dagen moeite. Velen ook hebben door overvragen zichzelf het spel bedorven, en bleven met plaatsen zitten. Van deze zijn den 22sn zelfs op de tribunes bij de Pauluskerk voor f 12 verkocht, welke men vroeger niet onder de f 300 had wil len geven. De keizerin van Oostenrijk, voor het oogenblik om hare gezondheid te Schwal- bacb, brengt door hare matineuse gewoon ten het hotel waar zij afgestapt is, en de badinrichting, waarheen zij zich eiken dag begeeft, in opschudding. De keizerin staat om half vijf's morgens op, neemt om vijf uur een bad, ontbijt drie kwartier later en doet geregeld om zeven uur eene wandeling te voet van twee tot drie uren. Het personeel van het hotel en de bad inrichting genieten dus weinig rust, maar ze worden rijkelijk schadeloosgesteld. De «Kreuzzeiting» heeft eene ver zameling gemaakt van redenaarsdwaas- heden, in den den loop van dit jaar in de Pruisische Tweede Kamer opgevangen. O. a. komen daaronder de volgende voor «Deze wetsvoordracht is een kind van mijn hartebloed.» «Ik spreek hier niet als afgevaardigde, maar als vertegenwoordiger van mijne kiezers,» «Wij doen wat wij doen en zullen dat ook in de toekomst doen.» «Wij moeten trachten, deze misgeboorte te vereenvoudigen.» «Bedenkt, mijnheereD, dat de onde vrnchtenvrouwtjes van Werder langzamer hand in elegante stoomschepen zijn ver anderd.» „Onze gezondheidsverslagen verschijnen in decaden van drie jaren.» «Hij heeft gezwegen en op mijn tweede sommatie heeft bij zijn zwijgen verdub beld». «Dit ei zal nog heel andere dingen uit broeden. «Gij hebt gezwegen zoowel naar links als naar rechts.» En zoo voort. Bij de Belgische posterijen is een groote verbetering ingevoerdmen kan nl. zijn postwissels aan huis uitbetaald krijgen. Voor een postwissel beneden 50 Ir. betaalt de geadresseerde 2Vj cent, voor hoogere bedragen 5 cent. - De Duitschers gebruiken al meer en meer Engelsohe steenkolen, niettegenstaan de zij in hun eigen land aan dat product geen gebrek hebben. Waarschijnlijk zullen dus de Engelsche steenkolen beter zijn van qualiteit dan de Duitsche. In 1895 wer den ingevoerd 40 millioen.en het volgende jaar 43 millioen dubbel-centenaars. Gunst, mevrouw, wat hebt u lieve kindertjes, wat zitten ze daar lief aaD dat tafeltje te spelen 1 Wat spelen jelui kindertjes We tellen de haren, die we elkaar heb ben uitgetrokken, mijnheer I DUITSOHLAND. De nieuwe koers, die de regeering thans neemt en vele Duit schers tot bezorgdheid stemt, wordt ge noemd eene zwenking naar Friedrichsruhe, n.l. een zeer ongewenschten terugkeer tot de regeering8beginselen van Bismarck, vroeger ook door den Keizer, getuige het ontslag van dezen voormaligen rijkskanse lier, verderfelijk voor het land geacht. Sedert eenigen tijd bleek deze terug keer vooral daaruit dat alle ministers die den brombeer op Friedrichsruhe ongeval lig waren en dan in zijn orgaan de Ham burger Nachrichten duchtig onderhanden werden genomen, ontslagen werden, en bovendien onlangs uit een bezoek van Von Hohenlohe aan Bismarck. Het is wel een merkwaardig verschijn sel te noemen dat Bismarck, wiens staat kundige invloed gedacht werd geheel uit gestorven te zijn, nog zulk een grooten invloed op de politiek zijns lands uitoefent. Dit zou echter niet het geval zijn als bij het tegenwoordige staatsbestuur ook zich niet een reactionaire stroom in be ginselen had geopenbaard, die in Bismarck wiens invloed nog groot is in Duitschland, zijn steunpunt vindt. Onder de nieuwe ministers komt voor generaal Von Podbielski, die nu als mi nister der posterijen optreedt. Von Pod bielski wordt een verdienstelijk militair genoemdwaar hij echter de bekwaam heid van daan haalt, die voor zijne tegen woordige betrekking vereischt wordt, is niemand bekend. Het zal hier ook moeten zijn dat met het ambt ook het verstand komt. Heengegaan ia ook de heer Bötticher die het zeldzame voorrecht genoot 14 jaar lang minister te zijn, 10 jaar onder Bis marck en 9 jaar onder den Keizer. Men zegt dat hij dit voorrecht dankt aan groote laveerkunst. Hij verstond n.l. de kunst om met alle partijen over weg' te kunnen, maar miste daardoor ook zelfstandigheid. Keizer Wilhelm zal op zijn tocht naar St, Petersburg zoo wat door de geheele Duitsche vloot begeleid zijn, n.l. door twee divisies pantserschepen, bestaande uit negen bodems met eene bemanning van 4000 kop pen. Daarbij komt nog zijn jacht Hohen- zollern en het adviesjacht Gefion. Waarschijnlijk wil de Keizer eens aan de wereld laten zien van welke beteeke- nis de Duitsche vloot nu reeds is. FRANKRIJK. President Faure vertrekt den 18en Augustus naar Rusland. Hij reist over zee naar Kroonstadt en evenzoo terug. Hij zal onder weg nergens aanland gaan. De chauvinisten die al bang waren dat hij wel onderweg ergens zou uitstappen zijn dus gerustgesteld wat dit punt betreft,maar nog vreezen zij,wat bepaald komisch klinkt, dat Keizer Wilhelm hem met zijn jacht zal trachten te ontmoeten. BELGIE. Heden zal de minister van financiën in de Kamer antwoord geven op de vraag van den bekenden socialisti- schen afgevaardigde Anseele, wat hij denkt te doen om den nood der landbouwers die door de jongste stormen zooveel schade leden, te verlichten, al was het maar door aan de zwaarstbeproefden kwijtschelding van belasting te verleenen. Te Charleroi werd onlangs aan liet Fransche Théatre Libre eene voorstel ling verboden en werden de altisten met pak en zak over de grenzen gezet. Dit geval gaf aanleiding tot een interpellatie in de Kamer van den afgevaardigde Deatree die in dezen maatregel eene invoe ring van den censuur in België zag. Minister van Bergerem ontkende dit en zeide dat deze maatregel alleen genomen was om den buitenlandschen artisten de ge legenheid te benemen in België onzedelijke stukken op te voeren. ENGELAND. Terwijl in de pers over het geheel groote beteekenia wordt gehecht aan de oproersberichtan uit Britsch-Indië, heeft de minister van Indië, Lord Hamil ton, in het Lagerhuis de geruststellende verklaring afgelegd (lat de onlusten te Tsjitpoer van zuiver plaatselijken aard zijn en de berichten in de couranten overdreven. TURKIJE.Men zou zoo van lieverlede gaan vergeten dat er nog eene Turkach-Griek- sche quaestie bestaat, zoo schaarsch zijn tegenwoordig de berichten daaromtrent. Wij worden er nu weder aan herinnerd door het bericht dat de Turken Kalambaka in het noorden van Thessalië hebben be zet, na alvorens wat gevochten te hebben met de bevolking, die niet bijster gesteld schijnt te zijn op hare nieuwe meesters. Ook is er een gevecht geleverd tusschen een troep dronken Russische matrozen en inwoners van den Piraeus, waarbij de Rus sische officier Nelidof, zoon van den am- baesadeur, die tusschenbeide kwam, lichte lijk gewond werd. Dit zijn nu juist wel geen ernstige fei ten, maar ze bewijzen toch dat een vre delievende stemming nog ver te zoeken is. Met de vredesonderhandelingen gaat het den slakkegang. In de laatste dagen schijnt het of de onderhandelaars zich aan een voortdurende siesta overgeven, zoo weinig laten zij van zich hooren. Toch gaan ze hun gang en de reden waarom ze niet meer vorderen, schijnt te zijn dat de Turk- sche oorlogspartij die met den dag machti ger wordt, haar noodlottigen invloed op de onderhandelingen doet gelden door aan te dringen op het annexeeren van Larissa en Trikala en op het betalen van eene hoogere schadevergoeding door Grieken land dan de 4 millioen ponden, door de Mogendheden bepaald. De Turken zeggen dat de oorlog hun meer gekost heeft, waar in zij wel eens gelijk kunnen hebben, maar toch zal die schatting met moeite door de arme uitgeputte Grieken kunnen opgebracht worden. NOORWEGEN. De Kamer heeft dezer dagen besloten dat alle in het buitenland vertoevende Noren het recht hebben bij verkiezingen hun stembriefje, dat zij niet persoonlijk kunnen inleveren, over te zen den. Voor de talrijke zeevarende bevol king van Noorwegen is dit besluit van groot gewicht. Hoogwater te Vlissingen. Woensdag 7 Juli 5.43E.kwartier. Donderdag 8 6.49 Vrijdag 9 810 Zaterdag 10 9.40 Zondag 11 10.43 Maandag 12 11.50 Dinsdag 13 ,t 12.20 Woensdag 14 ,f 1. 7 Volle Maan Ma rktberichten. Vlissingen, 6 Juli. Boter ƒ1.10 a fl, per kilo. Eieren f 3.20 a f 3,40 per 104 stuks Onveiligheid vaarwater. De Burgemeester van Vlissingen, gelet op de mededeeling van den Commissaris der Koningin in deze provincie, dd. 3 Juli 1897 brengt ier kennis van belangheb benden dat op 14 Juli e.k., en zoo noodig op volgende dagen, schietoe- feningeu zullen gehouden worden van het fort te IJmuiden. De driehoek, welke als onveilig moet worden aangemerkt, wordt aan gegeven door het fort en twee ten anker liggende zeil vaartuigen, een roode vlag aan den mast voerende. De af stand van deze schepen tot het fort bedraagt ongeveer 8UÜ0 M., terwijl zij ongeveer 6800 M. van elkaar verwijderd zijn. Deze driehoek wordt nader bepaald door twee andere ten anker liggende zeil vaartuigen, mede een roode vlag aan den mast voerende, liggende op ongeveer 4500 M. van het fort. Twee stoombooten zullen op de dagen, dat er gevuurd wordt, voor zoover mogelijk, waarschuwen en desgewenscht hulp verleenen om buiten den onveüigea driehoek te komen. Op de dagen dat er gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien van minstens éen uur vóór den aanvang der schietoefeningen tot aan het einde daarvan. Bij het doen van eenige schoten wordt slechts een strook van 400 M breedte en 600 M leDgte onveilig gemaakt. Dit gedeelte is, gedurende den tijd, dat deze schoten worden gedaan, afzonderlijk door roode vlaggen afgebakend. Vlissingen, 6 Juli 1897. De Burgem. van Vlissingen, TUTEIN NOLTHENIUS. evallen van een Jongen. A. J. JONKERS- Kettcnö. Vlissingen, 6 Juli 1897. oorspoedig bevallen van een Meisje. P. D. SALOMÉ - geb. Gillissïn. Vlissingen, 6 Juli 1«97. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer B. ANDRIESSE, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Vlissingen, 5 Juli 1S97. Wed. R. ANDRIESSENathan. OTTO ANDRIESSE E. ANDRIESSE Tels. LEO J. ANDRtESSE. L. ANDRIESSE Ricakdo. HÜGO ANDRIESSE. E. ANDRIESSE Spanjaard. ADÈLE ANDRIESSE. JULIUS ANDRIESSE. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij 't overlijden van onzen Echtgenoot en Vader. Vlissingen, 6 Juli 1897. Weduwe C. KOOIJ De Kok en Kinderen. Ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne Kinderen, hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, zoowel van hier als van elders ondervonden, ter gelegenheid hunner 30jarige Echtvereeniging. Vlissingen, 6 Juli 1897. J. B. VAN KESSELEN. M.J. VAN KES8ELEN Pauli. Bij acte, den 7 Juni 1897 voor den Notaris W. S. BOSCH te Vlissingen gepasseerd, is opgericht de naamlooze vennootschapDE ZEEUWSCHE STOOMWASSCHERIJ, BLEEKE BIJ en STRIJKINRICHTING „DE VOLHARDING" tevens „Chemische Wasscherij en Ververij", gevestigd te Vlissingen. De acte in haar geheel met de Koninklijke bewilliging zijn op genomen in de Nederlandsche Staats courant van den 4 en 5 Juli 1897 no. 54. Geschiedende deze aankondiging ter voldoening aan den inhoud van art. 38, 3e al. van het W. v. K. W. S. BOSCH, Notaris. s gedurende de Kermis. Dinsdag 13, Woensdag 14, Don derdag 15 en Vrfldag 16 Juli OPTREDEN VAN HET Directie HENRI TER HALL van AMSTERDAM. Grootste Specialiteiten op verschillend gebied Aanvang 8 uur. Entrée 50 cents de persoon. Woensdag 14 en Vrfldag 16 Juli des middags ten 2 uur, tegen verminderde prijzen. N.B. Zie voor het Tableau de la Troupe de aanplakbiljetteu. een ACHTERKAMER a 0,75 per week. Adres P. H. VAN MEERBEEK, Korte Groenewoud H 42. op te geven door het uit 18 personen be staande gezelschap onder directie van de van Gent. OF beroemd legende-drama in 6 bedrijven en 9 tafereelen, benevens een apothéose. Fraaie Costumes uit den tijd der Kruistochten. bijspel met zang in 1 bedrijf. Na afloop met goed bezet orkest. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur EntréeEerste rang 60 ct., Tweede Rang 40 ct. Gevraagd Meisjes, die grondig wenschen te leeren. Leergeld een gulden vijftig centen per maand. AdresKleine Markt, I 190. Prima qualiteit uitnemend geschikt voor den j inmaak van vruchten. Bij eenige hoeveelheid aan slijtersprijzen, te bekomen bij Terstond gevraagd een flinke JON GEN voor HUISWERK, loon 3 gulden per week met kost. Adres in Persoon. (-0-) De prijs onzer BOTER is thans f 1,SO per Kilo. In elke hoeveelheid verkrijgbaar bij onzen depothouder, Walstraat II 222, opgericht in 1776, verzekert op eigen en op Amsterdamsche Beurspolis tegen zeer billijke Premie en op gunstige voorwaarden, Gebouwen, Fabrieken, Werkplaatsen, Pakhuizen, Boerderijen, Inboedels, Winkelinventa rissen en Koopmansgoederen, tegen alle gevaren van Brand, veroorzaakt door vuur, onweer, gasontploffing enz., enz. alsmede alle schade daaruit voor komende. Beurspolis biedt de meeste zekerheid. Inlichtingen en premieopgaaf worden gaarne verstrekt door den Hoofd-Agent H. F VAN OUEN, Glacisstraat N. 69. vóór ge een Assurantie sluit, AAN HET (OPGERICHT 1865.) Rotterdam, 's-Hage, Vlissingen, Amsterdam Kantoor Lange Ni e u wstraat i64. GEOPEND VAN 9 TOT 7 UUR n. m.

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 3