jmm wm gisteren in audiëntie ontvangen den voorzitter der Eerste Kamer, mr. Van Naamen van Eenines. De „Kukli. Ot." wijdt aan den uit slagder verkiezingen een artikel „Kuij- per's val!'. Daarin wordt van dezen leider der antirevolutionairen, die in de verkiezingen zuik eene in 't oog vallende rol vervulde, het volgende gezegd En Dr. Kuyper zelf Men heeft hem dikwijle, ook omdat hij er iD zijn uiter lijk zooveel op gelijkt, met Napoleon I vergeleken. Welnu, zijn verbond met de katholieken is zijn tocht naar Moekou geweest, liet is voor hem het begin van het einde. Zijn naam als democraat is hij kwijtdie zijne kracht zoekt in een ver bond met het conservatisme, heeft natuur lijk aan een ieder het reoht gegeven om te zeggen Uwe democratie is nimmer ernst geweest. Eu voor hem die weet, dat Dr. Kuyper, behalve natuurlijk door zijne groote gaven, zoo grooten in vloed heeft juist daardoor omdat hij is de belichaming van twee hoofdeigenschappen van den Nederlander, rd. kerltelijken zin en demo cratie, is het duidelijk hoe twijfel aan den ernst van zijne democratie hem op den duur ais staatsman den nekslag moet geven. Dr. Kuyper heeft dit op alle andere democraten voor, dat hij tevens zulk een ket ksch man is. Dat missen Borgesius en lCerdijk, Gerritsen en Tieub, Troelstra en Dornela Nieuwenhuis, en daardoor slooten zij juist die volksklasse tot welke zij zich richten, en die voor het meeren- deei zoo bij uitstek kerkseh is, altijd eenigsziiis af. Maar wanneer die volks klasse in haar geloof wordt geschokt aan Kuypers democratie, blijft alleen van Dr. Kuyper de kerksche man over, een soort eminente Bronsveld. Inderdaad Kuypers misgreep bij deze verkiezing kon wei eens zijn val als staats man zijn, een val waar men op zijn leef tijd niet zoo spoedig meer van De «Standaard" beweert dat ditmaal de verkiezingen in fatsoenlijker toon bleven dan vroeger en dat dit door de herstemmingen is bevestigd. Wel zijn een paar uitzonderingen op den regel, bv. dat mr. Verkouteren nog met den „paneelzager" kwam aandragen en het «Handelsblad" met bet „gebeurde in da Nieuwe Kerk maar de eerste deed hierover amende honorable, en liet "Handelsblad" zal eerlang in de gelegeuheid worden ge steld zich van blaain te zuiveren. Verder gaat het blad aldus voort Maar voor liet overige moet erkeril, dat er wel velerlei overdreven voorstellingen zijn gegeven dat het antipapisme in de oude Fakkelt&eX aan het jagen en ragen is geweest en dat er in strooibiljetten heel wat stond, waarover men zelf later blozen zal maar zoo ruwgemeen, zoo persoonlijk valsch en bitter als vroeger, is men dit maal niet tegen ons uitgeschoten. Dit nu constateeren we, juist wijl voor het eerst een uitgebreider kiesrecht in wer king trad, met hooge ingenomenheid. Steeds toch had men ingang pogen te geven aan de meerling, dat de verkiezin gen er ruwer op zonden worden, als het kiesrecht aanmerkelijke uitbreiding onder ging- Zoolang de heeren de zaak bedisselden, zou het fatsoenlijk blijven, maar als Jan Rap en zijn maat aan de stembus versoheen, zou ruwe taal de-overhand verkrijgen. En zie, juist het omgekeerde leert nu de historie. Zoolang de heeren het hoogste woord bij d« stembus hadden, ging het soms erg en onfatsoenlijk: toe. Nu de Jagere volksklassen er bij zijn gekomen, zijn we fat soenlijker geworden. Dit getuigt ten goede voor ons Volk. Zou er ook deze redec niet bij kunnen dat de toenemende beschaving' de buitensporigheden bij verkiezingen begaan, meer en meer afkeurt De burgemeester van 's Hage, be noemd tot Commissaris der Koningin in Zeeland, heeft gisteren da hoofd ambtenaren, chef van afdeelingen ter gemeentesecretarie, in zijne kamer ontvangen en van hen afscheid Hamburg of Malente ben! Nu blijf ik opzettelijk hier, al duurt 't proces een half jaarik iaat mij van niemand iets beveleD." „Zeker niet, vader." Zwijg maar, we blijven hier en daarmee af. Ik wil het kasteel ook eens zien, dat de jongen gebouwd beeft, en dat de oude Straus niet heeft kunnen gebruiken. En nog wat, Mina, we kunnen de begrafenis bijwonen. Hij heeft, het goed gemeend met Au gust; deze kan hem de laatste eer niet meer bewijzen en daarom zullen wij het in zijne plaats doen. Mina knikte zwijgend. Ze dankte in stilte den rechter van instructie, die haar zonder het te weten zoo voor treffelijk in de hand gewerkt had. ACHTSTE HOOFDSTUK. Het stoffelijk overschot van den ouden reeder werd op het Nicolaas kerkhof te Hamburg in het familie graf bijgezet, dat hij reeds voor den genomen, onder dankbetniging voor de medewerking, van hen ondervonden. Het Haagsche Gemeentebestuur dat eeDe bijdrage verleende aan de Sporttentoonsielling aldaar, heeft aan den Gemeenteraad voorgesteld afwij - zend te beschikken op het verzoek om eene gemeentelijke bijdrage in de kosten der Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, in het volgende jaar te 'sGravenhage te houden. B. eD W. der Hofstad schijneu dus meer te gevoelen voor het sportver- maak, dan voor de aanmoediging van eene tentoonstelling, die voor de Nederlandsche vrouwen van het groot ste nut kan zijn. Het Comité voor de Gewonden in Griekenland ontving ten behoeve van de gewonden in den Turksch-Griek- sclien oorlog eene som van 7000 fr. Het Rotterd Comité zond pl.m. 2500 fr. Frankrijk met 40 millioeu zielen, zond pl.m. 39.000 francs, zoodat het kleine Nederland een uitmuntend figuur maakt. De aangekondigde tentoonstelling van miniaturen is thans in de Raad zaal van het Museum van Kunstnij verheid te Haarlem geopend en omvat ruim 200 stuks portretten van histo rische vorstelijke en adellijke personen, waaronder vele exemplaren van bij zondere schoonheid. Sedert 1 Januari van dit jaar waren voor den Nieuwen Waterweg bestemd 2962 schepen, metende 2,393,183 netto reg. ton tegen 2783 schepen metende 2,192,143 netto reg. ton in de 6 maanden van 1896. Alzoo eene vermeerdering van 179 schepen en 201,040 netto reg. ton. Op eenparig advies der commisie van beoordeeling voor de prijsvraag, uitgeschreven door het bestuur van „Talitha Kumi" te Zetten, betreffende wettelijke maatregelen tot bescherming van verwaarloosde kinderen, is de prijs toegekend nan mr. (I. E. Asser, te Bussum. Bij de te Aken gehouden grooten Internationalen Zangwedstrijd is de le prijs in de hoogste eereklasse toegekend aan <le zangvereetiiging «Mastrechter Staar" te Maastricht. De gouden, zilveren en bronzen medailles, uit te reiken tot beloouing van menschlievend hulpbetoon, zullen worden vervangen door ronde gouden, zilveren en bronzen draagpenuingen, van 30 m.M. middellijn, verlooueode een verbeven krans van eikenbladeren, waaraan bevestigd is een koninklijke kroon van gelijk metaal, en aan de voorzijde de beeltenis van de koningin met bet opschrift: „Wiihelmma Ko ningin der Nederlanden,'' en aan de keerzijde heiraudscbnft: „Voor mensch lievend hulpbetoon" en het woord «aari,» waaronder de naam van den begiftigde zal worden gegraveerd. De medaille, als blijk van erkente lijkheid en goedkeuring aan hen, die door het aanbiede.u van belangrijke geschenken of op eeoige andere wijze zich verdienstelijk hebben gemaakt ten opzichte van de wetenschappelijke en kunstverzamelingen des Rijks, wordt vervangen door een ronde gouden, zilveren of bronzen van gelijken vorm en afmeting als de vorige, doch dragen de aan de keerzijde het randschrift „Voor verdiensten jegens 's Rijks Musea," en het woord „aan", waar onder insgelijks de naam van den be giftigde zal worden gegraveerd. Beide penningen zullen worden ge dragen op de linkerborst aan een oranje-moiré lint van 3 c.M. breedte, dood van zijn broer en zijne vrouw gekocht en zichzelf tot rustplaats be reid had. Gelijktijdig met hem droeg men ook den ouden Jozef ten grave, die bij de verdediging van zijn meester het leven liet. Een onafzienbare stoet volgde de twee lijken, want de heer Straus was gezien en bemindzijn plotselinge dood had aller deelneming verwekt. De erfgenamen van zijn kolossaal ver mogen waren het voorwerp van nieuws gierigheid en vaD afgunst. Elsa ver gezelde haar geliefden oom tot aan het graf. Doodsbleek stond ze aan de geopende groeve waarin reeds hare ouders rustten. Luide gaf Karei aan zijne smart luchthij braakte in het Spaansch, Engelsch en Duitsch verwenschingen uit tegen den moordenaar, zoodat alle aanwezigen hem verwonderd aan staarden. Elsa vermaande hem bedaard te zijn en zijne aandoening te bedwingen. met in hel midden eene roode bies ter breedte van 7 m.Mwelk liut niet zonder deu draagpenuing mag wor den gedragen. Zij, aan wie de medailles reeds werden geschonken, zijn gerechtigd tot het dragen van den nieuwen draag- penning. VLISSINGEN, 1 Juli. Als de stafmuziek van het 3e reg. inf. eene uitvoering op het Badhotel geeft, kan men zeker zijn van een tal rijk bezoek. Dan moge door een revolutie in hoogere gewesten, zooals Dinsdag avond eenige oogenblikken vóór de uitvoering het geval was, bet een waagstuk heeteu derwaarts te gaan, men weet eenmaal dat men een kunstgenot zal smaken, en velen, die daarvoor wat over hebben, blijven niet thuis. Geen der, als men de ongunstige omstandigheden in aanmerking neemt, talrijke bezoekers zal zich op boven- genoemden avond den gaug naar liet Badhotel beklaagd hebben, want in de eerste plaats maakte het schoone weder, dat op donder en bliksem volgde, het verblijf onder de colonnade en op bet terras tot een genot, en kreeg men in de tweede plaats van het muziekkorps onder leiding van ziju nieuwen kapelmeester, den beer A. Barbe, eene uitvoering te hooren die naar het oordeel vao deskundigen aan de strengste eiscken voldeed. De heer Barbe deed zich keonen als een flink directeur. Ouder zijue bezielende leiding werden de verschillende stuk- kén van het programma lichte en meer degelijke met inachtneming vau wat daarbij mag geëischt worden, uitstekend uitgevoerd. De kapel, die ons zoo menigmaal reeds op schoone uitvoeringen vergastte, handhaafde baar goeden naam en oogste nieuwe lauweren in. Bij deze uitvoering trokken vooral de opmerkzaamheid het fraaie ensem blegeluid en de beschaafde toon die bij het koper, niettegenstaande de ko lossale krachtsontwikkeling b v. in Wagner's Lohengrin—bleef lieerschen, de fijn genuanceerde voordracht der stukken en de technische vaardigheid der muzikanten. In de solo's op ver schillende instrumenten kwamen ook deze goede eigenschappen uit. Met zijn eigen compositie »Con- certmarsch" --(behaalde de heer Barbe een welverdiend succes evenals rnet de overige nummers van het program ma, waarvan genoemde compositie met de Fantaisie,,Lohengrin" (Wagner j en de Ouverture «Ruy Bias" (Men delssohn) voor bet eerst hier werden uitgevoerd. De Bargscha kapel kan zeker zijn dat zij ook onder haar nieuweu leider een goeden indruk op het publiek hier heeft achtergelaten. Na het concert van de stafmuziek van het 3e reg. inf. op 29 dezer, was deze den volgenden morgen volgens de bevelen van den regts. commandant, ter beschikking van den commandant van het 4e bataljon alhier. De troep rukte Woensdagmorgen met de muziek uit voor oefeningen op het Glacis buiten de voorin. Duinpoort. Onder de rust werden eenige nummers ten beste gegeven, en na de oefening keerde de tioep weder met de muziek aan het lioofd naar de kazernes terug. De bij het 8e regt. inf. benoemde kapt. H. G. van Meurs is voorloopig ingedeeld bij den staf van het 4e bat. alhier. Heden morgen vroeg toen do meeste Vlissingers nog in slaap gedompeld wa ren, veroorzaakte een os, die naar de slachtplaats van den heer Gosschalk al- „Is dit de uiting der droefheid of de knaging van het geweten?" vroeg Elsa zich weder af. Onwillekeurig weigerde ze den arm van Karei, die haar na afloop van de begrafenis naar 't rijtuig wilde brengen. Kavel keek haar woedend na en wilde haar volgen, doch werd door eenige heeren teruggehouden. Toen hij bij zijn rijtuig kwam, was Elsa reeds verdwenen. „Ze vlucht en veracht mij," mom pelde hij, „wat zou ik hier nog doen Ik ga niet meer terug in het kasteel zij mag het behouden. Morgen wil ik het testament geopend hebben, laat mij in geld betalen en dan ga ik weg, ver over den oceaan. Hier brandt mij de grond onder de voeten Hij stapte in 't rijtuig en beval den koetsier naar een hotel in Sint Pauli te rijden. De groote menschenmassa op het kerkhof begon allengs te verminderen onder de iaatsteD, die vertrokken, be vonden zich Bouman en Mina. hier gebracht werd en zijn geleiders ontloopen was, groote opschudding bij de bewoners van het Groene woud. Bij de wed. Polderman vernielde hij een raam en winkelgoederen en bij den heer van der Bell liep hij een deur open en richtte eenige schade aan in de gang, die naar de keuken gèleidt. Juist bij tijds kon zich nog iemand, die op straat aan bet werk was,uit de voeten maken. Met groote moeite werd het woe dende dier opgevangen. Door de politie alhier zijn Dinsdagavond aangehaald twintig liters gedistilleerd, zijnde tien liters brandewijn en tien liters jenever. Deze hoeveelheid werd door zekeren K., alhier woonachtig, van Middelburg naar hier frauduleus ingevoerd in twee bemande flesschen die in een zak werden gedragen. Het ingevoerde werd in beslag ge nomen en tegen den overtreder proces verbaal opgemaakt. Met den geneeskundigen dienst der zeemacht alhier is belast de officier van gezondheid le kl. WJM. Mertens. [Tel De kapt. D. F. H. Helbach, van het 3e reg. inf. is benoemd tot kapitein voor speciale diensten bij bet 4e bat. te VlisBiugen. Staatsblad no. 167 bevat een be sluit van den 16 dezer tot vaststelling van een reglement voor de scheepvaart ter beveiliging van de spoorwegbrug in den staatsspoorweg Roosendaal Vlissingen, over het kanaal door Zuid- Beveland. Bij beschikking van deu min. van binnenl. zaken, is, voor het tijdvak van 1 dezer tot eu met 31 Dec. e.k. benoemd tot assistent aan bet rijks- landbouwproefstation te Goes onze stadgenoot, de heer C. G. Baert. Dinsdagavond arriveerden alhier met het ss. „Prinses Marie" der Maatschappij „Zeeland" Z. K. H. de Kroonprins van Saksen en gevolg, die hunne reis per aansluitenden mailtrein naar Duitschland resp. Magdeburg vervolgden. Hedenmorgen arriveerde met het ss. „Koningin Wiihelmina" der Maat schappij Zeeland» Z. K. H. Prins Wal- demar van Denemarken die zijne reis naar Kopenhagen voortzette. Heden vertrekt de dagboot „Duitsch land", van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" naar Queenboro teneinde Prins Albert van Pruisen op Vrijdag 2 Juli naar het vasteland over te brengen. Men schrijft ons uit Middelburg De heer J. J. Ponte, sassistent aan het postkantoor alhier, herdacht heden onder vele blijken van belangstelling zijn 25jarig jubileum als ambtenaar bij de posterijen. Het kantoor was aardig ver sierd, en zoowel van zijn superieuren als van de overige assistenten en bestel Iers mocht hij stoffelijkejblijken van be langstelling ontvangen. Per telegraaf ontvingen wij gisteren het bericht dat tot Commissaris der Koningin in Zeeland is benoemd mr. A. J. Roest, burgemeester van 'sGra venhage. Dit bericht deelden wij dien dag aan ons bureau mede. De nieuwbenoemde Commissaris der Koningin, de heer A. J. Roest, ge wezen burgemeester van 'sGravenhsge, was voor dien tijd officier van justitie te Rotterdam. Deze nieuwbenoemde „Kom, Mina," zeide de oude boer, zijne zware hand op haren schouder leggend, «wat doen we nog langer hier «Dadelijk vader," antwoordde ze, vouwde de handen saam eu bad nog een oogenblik. In de deur van het kerkhof ont moetten ze een jongen man in een voudige kleeding, die vader en doch ter opmerkzaam beschouwde. De oude Bouman hield onwillekeurig de hand op de borst en zei tegen Mina «Haast je wat, laten we voortmaken Het meisje bleef echter een weinig achter om korier bij den vreemdeling te komen. De jonge man scheen een besluit genomen te hebben, trad met een paar stappen Mina op zijde en vroeg in goed Duitsch met een vreemd accent „Vergeef mij, dat ik zoo vrij hen te vragen, of u familie van den heer Straus is?» De oude Bouman keek den vrager is de eerste vertegenwoordiger der Kroon in dit gewest die niet in deu Nederlandschen adel is verheven. Bij kon. besluit is benoemd tot sub stituut-griffier bij de arr. rechtbank te Heerenveen mr. H. E. van IJsen- dijk, thans griffier bij bet kantonge recht te Oostburg; tot burgemeester van Ellewoutsdijk E. A. van der Bent, secretaris dier gemeente. Bij koninkl. besluit is aan J. Ba rendregt Azn., burgemeester der ge meente Zaamslag, toestemming ver leend om tot 1 Maart 1898 te Ter Neuzen te wonen. Tot gedelegeerde der Nederl. regee- ring bij het in den loop der inaaud Juli van dit jaar te Brussel te houden congres voor goedkoope woningen is bij koninkl. besluit benoemd mr K. Fokker, te Middelburg. In een hedenmiddag te Goes gehouden buitengewone zitting van den gemeente raad, werd de heer Wesselink, nieuw benoemd burgemeester, plechtig als zoodanig geïnstalleerd- Teneinde het verkeer tusschen Zuid Beveland en Noordbrabant voor rij tuigen, wielrijders en voetgangers even gemakkelijk te maken, als tusschen Walcheren en Zuid-Beveland over deu Sloedam, werden reeds meermalen plannen gemaakt voor het aanleggen van een weg over den Scheldedam maar steeds zonder gunstig gevolg. In de laatste dagen is weer een com .dssie aan 't werk geweest en uu zegt men dat er alle kans bestaat, om eindelijk dien lang geweuschten weg te verkrijgen. De weg zou door den Engelschen polder in aansluiting komen met den grintweg in de gemeente Goes. (G. CA. Wij vinden ergens een lijstje van de candidateD, die voor den Goeschen gemeenteraad gesteld zijn, met opgave van de plaats waar zij geboren zijn, waaruit blijkt dat onder die candidaten slechts één geboren Goesenaar is. Eene nieuwigheid dus op verkie- ziugsgebied. Zoover bekend, was het tot nil toe geen gewoonte om te ou- derzoeken in welke streek der wereld een politiek caudidaat in 'Heven trad, om de eenvoudige reden dat liet hier of daar geboren worden aan de verdienste van een candidaat niets af doet. Tbaus schijnen sommigen in dit opzicht eene andere leer voor te staan. Men schrijft ons uit Zuiddorpe Met een gezicht vol blijde verwach ting mag thans menig landbouwer door het veld wandelen, want de oogst belooft, althans in onze streken, veel. De graangewassen staan naar wensck, alleen in sommige partijen gerst komt nog al veel „brand" voor. Aardap pelen eu suikerbieten doen in het na jaar een goed slot verwachten. Het vlas is niet bijzonder lang gegroeid, wantrouwend aan en wilde hem met een knorrig „neen" beantwoorden, doch hij had niet op zijne dochter gerekend. «We zijn geen familie en hebben den overledene niet eens gekend," zei ze, „waarom dacht u dat „Wijl ik u bitter weenen zag, meende ik, dat u familie waart," ant woordde de vreemdeling, terwijl bij pas bield inet den ouden boer, die flink doorstapte en Mina met zich voorttrok. „Jonge meisjes zijn toch nieuwsgie rig,» hernam de boer norsch, want hij meende, dat het goed was, het gesprek te onderbreken. „De oude heer heeft een vreeselijk uiteinde gehad," zei de jonge man. «Weet u iets naders over den vermoe- delijken moordenaar?» Wordt vervolgd maar nog al degelijk. De vlaskoopers komen reeds o[ daar r.e zeer lage prijzen D0U onze landbouwers m Pen een accoord treffen. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor het verleenen van een subsidie voor een stoomtramweg van Hulst naar Walzoorden aan A. J. M. G. van den Broeck te St. Nicolaas ten bedrage van 5000 's jaars gedurende 25 jaar en onder de door de Staten te stellen voorwaarden. -~<sBSe>~ De storm die vooreen lOtal dagen op zooveel plaatsen groote schade beeft berokkend, beeft thans bij ge bleken onderzoek zeer veel schade aan de mosselbanken op de Schelde toegebracht. Op bijna alle banken is het mosselzaad dat in het voorjaar gezaaid is, weggeslagen. Kerk- en Schoolui Men schrijft ons uit M Mej. Jonk, hoofd der chr „rscbool voor meisjes, herdach °eer vele en hartelijke blijkt; stelling, den dag waarop zij jje betrekking aanvaardde. za] morgen doorde kinderen hof feestelijk worden herdacll De heer P, J. Bouwm openbare school te Slijkplaai plaat, is als zoodanig benoe dorpe. Mej. A. M. Arentz te G( tot onderwijzeres aan de oj te St. Philipsiand. EC HTS ZAK Doorliet Kantongerecht t(| zijn gisteren o. m. veroord straatschenderij J. K. M., j d. h., J. F., tot f 1 b. s. 1 op en hangen aan een vooibiji A. J. E., tot f 1 b. s. 1 d. wegens dronkenschap A. J. J V., tot f 1 b. s. 1 d. h 14 d. h. Allen alhier. De kosten den staat. Gemeurd ."N Te Rotterdam heeft hevig onweer gepaard met woed. De ïiolen konden hei regenwater niet verzwelgen verschillende 3traten eene oDtstond en in vele huizen diepingen het water binnen* Het is weer gebleken dat mingen kelderverdiepingen geschikt zijn tot woning. 'J woedde ook een zwaar on we den in een oogenblik de str het water en vielen hagela traditioneels grootte van eei vreest dat de vlasvelden er den hebben. Te Lis8e werden gister t' lieden die naar Leesten wil Èeeren, door den bliksem middellijk gedood. In de Leiden ontstonden een aan hevige branden en werden iu de weilanden door den geslagen. De schoorsteen gasfabriek te Leiden wei- bliksem getroffen. De bliks* ter verder geen noemensw; aan. Bij den landbouwer berg doodde de bliksem weide. Hij sloeg ook in in t het Molen werf te Heemste* brand te veroorzaken. Twe vader en zoon, werden schrik bevangen, dat zij ni loopen. Te Waddinxveen papierfabriek van den heei een oogenblik stond deze g De werklieden, 30 in get redden. De fabriek en vier de woningen zijp geheel ve In de Spaarndammerpo vrouw en een 17jarig jong bliksem gedood. In onze provincie sloeg nog in te St. Maartensdijk bouwschuurtjê, dat geheel vee, op een kalf na, werd Bovendien bevat de volgende bericht Bij het zware on weder avoüd te Schore woedde, s bij dhr. J. v. Koeveringe door 't zolderraam, dat vernieldena vervolgens een gat in den muur ges! kwam hij daardoor terecl beneden, waarvan hij de en na aldaar eenige schad hebben, zonder brand te v< eau openstaand raam buiten vond. Het liefdadigheidscot avond te Scheveningen van hen die door den jon, schade hebben geleden, ven niet kunnen dragen, gebracht. Tegen slapeloosheid en is honig een uitstekend 1 a 2, of ook wel 3 eei het naar bed gaan iugenoi gewenschte resultaten. Een apotheker in e€ cie- steden kreeg onlang: zich, die reeds een vol straat naar de koperen staan turen. Op de vraag, zeide het vrouwtje „Joa, mienèr, 't is nou houen met mien man. Ik acht keiudeis, en hij doet die stumpers fce trappen inien ook." En wat wou je dan vr< Ziet u, en nou kom ik vati dat schepsel te laoten Maar dan moet je toch «foa welle, u het toch 8 de deur staan Dat men op het pla van landloopers zg. is overbekend, en dl rechtwijzing voor meniger laar gewenacht is, zal nier Ben mishandeling als te heeft plaats gehad, verwe jvaardiging. Men heeft da looper met een ploegko sfgeanedeD, een oog bij geslagen, een wond in vracht, zoodat de tanden u

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2