Gemengd Nieuws. vau het stemmen op de liberale can didates De heeren Le Bron de Vexela en van Wassenaer van Rosande wer den daarin aanbevolen als de mannen, die Nederland van den ondergang moesten redden. Tot aanbeveling van den anti revolut.) heer van Wassenaer werd o. a. gezegd „Zijn godsdienstzin is volkomen ge zond. Bij bezit zelfs een opgewekte natuurgeen geoorloofd genot wordt door hem geschuwd. Onder de man nen van de sport neemt hij zelfs een eerste plaats in." Kiezers, kunt ge uu nog aarzelen vroeg schertsend het Vad. Aan sportmen vooral hebben wij, juist in dezen tijd, op het Binnenhof behoefte. Als er stemming moet zijn en de heer van Wassenaer is absent, dan ia er alle kans, dat hij nog tijdig op zijn post kan komen als hij zich op de fiets naar de Kamer kan begeven. Conrad en Pijnacker Hordijk rijden niet op de fiets en kunnen dus allicht te laat komen. En dan durft men nog beweren, dat deze achteraaukomers tot de voor- uitstrevenden behooren. Die tegen woordig niet op de fiets rijdt, kan niet meedoeD. Intusschen hebben de kiezers het, blijkens deu uitslag der herstemming, toch maar beter gevonden dat de heer van Wassenaer, die wèl op de fiets rijdt, ook maar niet meedoet. Zij hebben hem de eer niet willen gun nen Nederland per fiets van deu on dergang ,,te redden Zaterdagavond heeft mr. P. J. Troelstra te Winschoten bekend ge maakt, dat hij zitting zal nemen voor het district Tietjerksteradeel. De heer Tak van Poortvliet die te Amsterdam en te Beverwijk gekozen is, heeft aan het bestuur der kiesver- eeniging te Beverwijk bericht dat hij nog niet kon opgeven voor welk district hij zal optreden. De üuitschers willen weder een onzer beroemdste geleerden, dr. Hugo de Vries, prof. aan de Amsterdam- sche Universiteit, van ons wegkapen. Hij heeft de schitterendste en meest eervolle aanbiedingen ontvangen om hem te bewegen naar Wiirzburg te komen. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Ms. fiottieljevaartuig „Edi", onder be vel van den luitenant ter zee le kl. P. A. R. Hennequin, 27 dezer Dun- geness gepasseerd, en is Hr. Ms. schoeuer „Zeehond", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee, I. van den Bosch, dien dag te Messina aan gekomen. Uit Katwijk wordt gemeld dat de uitkomsten der visscherij met het jaar slechter worden. Deze treurige ervaring schijnen meer plaatsen in ons vaderland, waar de vischvangst wordt uitgeoefend, te hebben opge daan. VLISSINGEN, 29 Juni. Gisterenmiddag had hier ten raad- huize de jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders in de Stoomvaartmaatschappij Zeeland plaats, Het volgende uit het verhandelde verdient de aandacht Het jaar 1896 bracht velerlei zor gen, maar de resultaten zijn ten slotte bevredigend. „Ook door het aanbrengen van verbeteringen,» zegt bet verslag, voldoen de nieuwe stoomschepen thans zeer goed. Een gedeelte van het oude materieel dat de Maatschap pij niet meer kan benuttigen, wordt getracht van de hand te doen. „Ik ben met mijn vader naar de verloving van August gekomen,» her nam Mina in tranen losbarstende, want nu kwam haar alles weer voor deD geest. Zij schilderde haar met kinderlijken eenvoud het gebeurde, waardoor Elsa een helder inzicht kreeg in de droevige geschiedenis, waarin haar broeder geraakt was. „Had ik vader slechts één dageer der kunnen bewegen hem het geld te geven, dan was alles niet gebeurd,» zuchtte ze, „maar 't was onmogelijk hij is ook zoo eigenzinnig." „Gij deedt, wat gij kondt," zei Elsa, «maar is het waar, dat Greta dadelijk aan zijne schuld geloofde. Hoe kan men dan den man, dien men bemint, voor een misdadiger houden En in dien hem de wereld schuldig aehtte en hij zelf zijne schuld bekende, ik ik Zij zweeg eensklaps en begon hevig te biozenMina drukte haar de hand. „Ik geloof," zeide deze, „dat het De vloot telde op ultimo December 10 schepen. Het aantal vervoerde reizigers klom van 73161 in 1895 tot 85346 in 1896 en de opbrengst van 582.115.04 tot 679.703.77', of 97.59.73' meer dan in 1895. Het goederenvervoer verminderde met 3177 tonevenwel is de opbrengst met 3.988,03 vermeerderd. De expl.kosten waren 1.360.712,79 of gemiddeld f 1858,89»^ per reis tegen 1.169.442.23 en 1601,97'/, in 1895. „Wij kunnen mededeelen,» zeggen commissarissen, „dat deze verhooging reeds ten deele is teruggebracht. De percentsgewijze verhouding der ex ploitatiekosten tot de ontvangsten was 81.898, tegen 792" in 1895. Het netto saldo der exploitatie is 300.753,90 tegen 306,724.90»/,. Vertegenwoordigd waren, volgens hetgeen de president-commissaris, de heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet mededeelde, 141 aandeelen, recht ge vende tot het uitbrengen van 133 stemmen Voor de vervulling eeuer vacature van commissarissen, ontstaan door het bedankeu van den heer J. Buteux, werd den door commissarissen aanbe volen heer R. W. J. G. van deu Wall Bake met algemeene stemmenbenoemd. De Maatsch. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen deelt over het jaar 1896 en dividend vau 4 p.ct. uit. Geconstateerd werd in de jaarverga dering dat de bruto-opbrengst met 20.000 toenam, dat verkregen werd meerendeels door verkoop van kilo meterboekjes en drukker vervoer van passagiers met de VlissingenQueen- boro lijn. Door de antirevolutionaire en de vrijzinnige kiesvereenigingeu alhier ziju voor het lidmaatschap vau den gemeenteraad candidaat gesteld: in district IH. M. Kloppers, II. J. van der Meer, J. Verkuijl Quakkelaar en W. L. Winkelman in district II H. M. Kloppers eu J. P. Vermaas; in district 111H. M. Kloppers, H. van der Poel, W. N. Rottier en F. H. J. Wibaut. Door Burgem. eu Weth. is benoemd tot klerk ter gemeente-secretarie met ingang van 1 Juli e. k. de heer F. Adriaanse, volontair ter gemeente secretarie Middelburg. Tengevolge van het met 1 Juli a. s. verleende eervol ontslag aan C. Reijn- hout, als eerste lichtwachter-stuurman aan boord van 's Rijks lichtschip „Sehouwenbank," werd bij beschik king van den minister van marine als zoodanig overgeplaatst op voornoemd lichtschip, H. C. Groenings, tot dus verre eerste lichtwachter-stuurman aan boord van 's Rijks lichtschip „Noord- hinder," en met ingang van deDzelf- den datum benoemd tot eerste licht wachter-stuurman op 's Rijks lichtschip „Noordhinder'' de matroos bij het loods wezen in dit district A. J. de Muuck, gewezen korporaal-stuurmau bij de Kon. Ned. Marine. Donderdag 1 Juli a.s. zal het deta chement infanterie te Ter Neuzen, onder bevel van den 2e luitenant Van Schoonhoven naar het garnizoen te Middelburg terugkeereu, en vervangen worden door een detachement van het garnizoen te Vlissingen, onder bevel van den 2e luitenant A. J. Maas. (Tem. Ct) Een onzer stadgenooten, de Ned. binnenloods Stroosnijder, die reeds menigmaal zijn diensten als loods op het kon. Eng. stoomjacht „Victoria and Albert" bood en dit steeds tot groote tevredenheid van den comman- niet de ware liefde is, die zoo licht gelooft en twijfelt, niet de liefde, die geen onderscheid van personen kent eu nooit sterft. Een geluk zie ik reeds in het ongeluk van August hij is bewaard voor een huwelijk, dat hem ongelukkig zou gemaakt hebben." „Maar wanneer zijne onschuld be wezen wordt?" „Zal hij nooit vergeten, dat zijne bruid hem voor een moordenaar aan gezien heeft,hernam Mina vurig, „zoover ken ik hem, want hij is mijn broeder. Eu zij zal ook niets meer met hem te doen willen hebben ik geloof, dat zij het zeer graag had, dat de verloving op een sisser uitliep ze schaamde zich over mij en mijn vader," voegde zij er zachtjes bij. „Zich schamen over u 1 Eeue prinses behoefde zich niet te schamen u zus ter te noemen," riep Elsa. „Ja, gij zijt goed. O, had ik eene zuster als .gij 1» „Laten wij zusters zijn," hernam dant, admiraal Fullerton, verrichtte, heeft de zeldzame eer genoten door dezen per telegram uitgenoodigd te worden de revue te Spithead bij te wonen. De heer Stroosuijder nam deze uitnoodiging aan eu mocht in zijn uniform gekleed en naast den admiraal op de commandobrug staande, deze grootste aller maritieme revues bijwouen. Met ingang van 1 Juli a. s. zijn bij het Belgisch loodswezen alhier benoemdtot loodsleerlingF. 13. Vintioen, M. J. Maassen en G. D. Maldeghem, eu tot matroos aan boord van het lichtschip „Wielingen» A. E. E. Demooor. Allen zijn thans matroos bij deu maildienst te Ostende. Zaterdagavond hebben wij door aanplakking aan ons bureau bekend gemaakt, het volgende door ons, te laat echter om het nog in ons num mer van dien dag op te nemen, ont vangen telegram „Metingang vau 1 Juli, eervol ont slagen Jkr. Mr. W. M. de Brauw, commissaris der Kouiuginvan Zeeland." Men schrijft ons uit Middelburg Met groot leedwe.zen zal zoowel hier ter stede als in onze geheele pro vincie het kon. besluit ziju vernomen, waarbij aan deo heer jhr. mr. W. M. de Brauw, op diens verzoek eervol ontslag is verleend als Commissaris der Koningin. De heer De Brauw toch die nu bijna 13 jaar aan het hoofd ouzer provincie staat, was een bij alle partijen zeer geziene ko ninklijke vertegenwoordiger, zoowel om zijn beminnelijk karakter als zijn strikte onpartijdigheid, gepaard aan een uiterste nauwgezetheid. Reeds ge- ruimen tijd was dit besluit, waartoe de hooggeachte gouverneur gekomen is te voorzien, daar zijn gezondheids toestand in den laatsten tijd vau dien aard was, dat hij niet meer in staat was zijn taak op die wijze te blijven vervullen als hij dit altijd gedaan heeft. Het is te hopeu dat hij van zijn welverdiende rust nog langen tijd genot moge hebben. Ook door de heeren J. J. II. Doo- renbos en Herman Snijders te Mid - delburg is bij het hoofdstembureau aldaar het volgende bezwaarschrift ingeleverd, verzoekende toepassing van art. 95 der kieswet, nl. op nieuw on derzoek van alle stembiljetten van elke gemeente. Op grond van het feit dat het aan tal van onwaarde verklaarde biljetten in de verschillende stemdistricten naar verhouding belangrijk verschilt, zoo dat de mogelijkheid bestaat dat men niet overal volgens denzelfden maat staf heeft gehandeld bij het van on waarde verklaren der biljetten. Met meerderheid van stemmen is besloten dat er geen termen bestaan tot toepassing van art. 95 der kieswet. D.) De heer M. J. van Bevereu te Veere heeft Vrijdag eenige Aruemuid- sche visschers per rijtuig naar Arne- muideu laten breugen om hen iu staat te stellen hun kiezersplicht te ver vullen. De visschers waren wat laat in de haven aldaar binnen, en uit vrees dat ze niet tijdig aan de stem bus zouden zijn, nam de heer Van Beveren bovengenoemden maatregel. Nu kreeg hij Zondag, naar men ons schrijft, eeu bezoek van de politie van Arnemuiden, om gehoord te wor den wegens verdenking van omkooping van kiezers. Wie hem deswege heeft aangeklaagd, is onzen berichtgever onbekend. Maar dat dit een allerzon derlingste manier van doen is, wordt vrijwel algemeen erkend. (M. Ct.) Elsa eD omhelsde het jonge meisje nog eens. Wij gelooven immers beiden aan de onschuld vau uw broe der en en «En wij hebben het doel hem te redden" viei haar Mina in de rede. Elsa wist, dat haar geheim verra den was, doch ook, dat het aan eene trouwe ziel toevertrouwd was. „Je bent in Hamburg geweest om bij je broer te zijn?» vroeg Elsa eu verzocht haar bij haar te blijven, maar 't meisje weigerde. „Dat kan onmogelijk, mijn vader is ook hier ik mag hem niet verlaten." „Breng hem dan ook hier; we heb ben plaats genoeg, zelfs te veel." „ik zal hem hier breDgen dan kan hij zien wat August gebouwd heeft dat zal hem genoegen doen," zei Mina, «maar hier wonen doet hij ze ker niethij zal reeds boos genoeg zijn, dat ik zonder zijn voorkennis hier gekomen ben." „Wildet gij het werk van uw broe- Gisteren had de door ons aangekon digde wedstrijd van den Algem- Ned. Wielrijdersbond van geheel Zee land te 's Heerenhoek plaats. Zooals te verwachten was, werd er flink gekampt. Voor den eersten prijs (verguld zil veren medailh) op een baan van 25U0 meter met keerpunt wareu plm. 8 rijders ingeschreven, waaronder de heeren ileerold en Pieterse uit Mid delburg, de heereu Jergen en Smit, uit Vlissingen, Van de Plasse, uit Ierseke en Koole uit Zierikzee. Winnaar w as de heer J. Jergen, van hier, in 423/, sec.de beslissingsrit reed hij iu 4 min. 4l'/s sec. Voor den tweeden prijs (verg. zilv. medaille) op een baan van 1500 M. met keerpunt waren een pl. ui. 6 tal rijders opgekomen. De heer Smits, van hier, behaalde dien prijs, hij legde den afstand af in 2 min. 492/s secde beslissingsrit in 2 min. 592/s sec. De derde prijs, (zilveren medaille) waarvoor 4 rijders mededongen op een baan van 1000 meter, van meet, werd behaald door den heer Ileerold, uit Middelburg, in 1 min. 333/s sec. Bij den voor niet-leden van den deu Boud uitgeschreven wedstrijd op een baan van 1500 meter, werd de eerste prijs behaald door den heer P. Bom, van hier, in 3 min. 22/» sec. beslissingsrit in 2 min. 584/6 sec. Aan dezen wedstrijd namen 4 personen deel. Onder een vroolijk marschje werden de medailles uitgereikt, waarna de wielrijders een gezamenlijken tocht door het dorp deden. Door den Chr. Hist, bond (afd. Koudekerke) zijnde aftredende leden, W. Reijuierse en W. H. de liruiu van Melis- eu Mariekerke (burge meester) candidaat voor den gemeente raad gesteld. Vermoedelijk zullen de antirev. tegenover laatstgenoemde geen candidaat stellen. De installatie van den nieuw be noemden burgemeester te Goes, den heer Wesselink, zal Donderdag 1 Juli a. te 2 uur des namiddugs in een buitengewone zitting van den gemeen teraad plaats hebben. Niet alleen wordt het mond- en klauwzeer onder het rundvee gecon stateerd, thans is het ook ouder de schapen van de Gebr. Geluk te Tho- len ontdekt. De antirevolutionairen te Zierikzee hebben voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen geen candidaat gesteld. Naar Zierikzee. Om een gedacht te geven hoe de plezierreis naar Zierikzee, op Zondag 4 Juli, ingericht (door de Vrije Antwerpenaren, in den emaak van het volk valt, zullen wij zeggen dat er vrienden zullen aan deelnemen van Brussel, Geut, Deynze, enz. Be richt aau de liefhebbers, die eeuen aangenameu dag willen doorbrengen. Er blijven maar weinig kaarten meer over. Vertrek op klokslag 7 ure. (Hdhl v. Antio.) Tot ontvanger-griffier van den Au- gelinapolder ^Biervliet) is benoemd de heer V. Hendrikse te IJzendijke en zulks in plaats van zijn vader, den beer J. Th Hendrikse, die zijn ont slag had gevraagd. Thaus kan met zekerheid worden gemeld dat de schade die de aanne mers van het bedijken van den polder Saeftingeu hebben geleden, zoo groot is, dat, al komt de Regeering ook in deze tusschenbeide, de aannemers in geen geval eenige winst zullen behalen. Vóór de natuurramp stond het werk zeer goed aan. der zien «Neen, ik wilde de plaats zien, waar de misdaad gepleegd is, waarvan men hem de schuld geeft." Ze vertelde haar, hoe zij in 't huis eu in de kamer gekomen was, waarin de lijkeu lagen, dat zij 't verhoor haars broeders had afgeluisterd en toen ontdekte, dat zij opgesloten was. „Waarom riept gij niet?» „Ik durfde niet; ik vreesde, dat mij gevraagd werd, wie ik was en wat ik wilde, zoodat ik mij verborg, toen ik de deur hoorde sluiten. O, wat was ik bang, dat gij met den heer Karei zoudt vertrekkenvoor niets ter wereld zou ik zijn te voor schijn gekomen, zoolang hij daar was." „Arm, arm, kind," zei Elsa, „welke bange uren hebt gij hier doorgebracht." „Ze waren niet vergeefsch," lachte Mina, „ik heb eene gewichtige vondst gedaan." „Eene vondst „Ja, kijk hier,» zij haalde het eind Een hevig onweder brak Zondag, avond uit boven een groot gedeelte van Vlaanderen. In de nabijheid der grens, tusschen Philippine en Sas vat Gent, sloeg het hemelvuur in de hoeve van den landbouwer Martens, waar door eeu gedeelte der hofstede in de asch werd gelegd. Elf stuks rundvee kwamen in de vlammen om. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Heev. Keek Beroepen te Numansdorp de. P. J. ICromsigt, te Scher- Bedankt voor het bero6p te SirjanelanJ door den heer G. Smit, cand. te Krui. Dingen. Voor de acte m. o. gymnastiek heb. ben zich aangegeven 41 mannelijke en 5 vrouwelijke candidateu en voor de acte lager onderwijs 43 mannelijke en 2 vrouwe lijke candidaten. De examens zullen dit jaar worden afge nomen te Haarlem en beginnen der, 9den Juli. Ds. J. Hulsebos, predikant bij de Geref, Kerk (Peperdijk), zal 4 Augs. a.s, zijn 25jarige Evangeliebediening her denken. Hij was achtereenvolgens predikant te Blauwkapel, Wissekerke, Lemmer, Oost- wolde, Zuidwolde en sedert 0 October 1889 bij de Geref. Kerk alhier. Voor de betrelckiug van onderwijze res te Stavenisse op een jaarwedde van f 500 en f 25 gratificatie na elk vol jaar Jienst maximum f' 600 hebbeuzieii 2 sollicitanten aangemeld. RECHTSZAKEN Zoowel de officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg als de beklaag de A. K., zelf hebben hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis van de recht bank aldaar, waarbij A. K. wegens opzet telijke brandstichting, te Ierseke gepleegd, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenis straf. De eisoh van het O.M. was 10 jaar, De Rechtbank te Zierikzee heeft F. L. v. S., te Breda, wegens weder- spaunigheid tegen den gemeenteveld wachter te Tholen, veroordeeld tot f 100 boete, bij met betalen te ver vangen door 2 maanden hechtenis. De Rechtbank te Middelburg heeft A. V., 34 jaar, wegens het plegen van ontuchtige handeling met een kind beneden de 16 jaar, ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De schade door den stormvloed, al leen in den Biesbosch veroorzaakt, wordt met inbegrip van de schade aan kaden en waterkeeringen, op f 150.000 geschat, Het water, dat de polders instroomde was brak, en het blijkt nu dat daardoor al de te veld staande graangewassen be dorven zijn. De boeren kunnen het land weer op nieuw gaan omploegen. Men meldt aan de «N. R, Ct.» uit Znidhorn Toen dr. Kuyper hier dezer dagen voor de kiezers zou optreden, gaf hij den koet sier, die hem van Groningen naar Noord- horn zou brengen, last, voor de woning vau den heer Scholten, gereformeerd predikant, stil te houden. De koetsier ziet even buiten Zuidhorn een kerkje staan en houdt stil dr. Kuyper stapt uit eu stapt weldra voorden pastoor der katholieke gemeente. Naar men wil, moet de koetsier, toen men hem op de vergissing wees, ten antwoord gegeven hebben «Ik docht, dat méneer doar an t goeie kantoor was.» Een droevig ongeluk gebeurde, Zaterdag in de Oranje-sluizen te Amsterdam. De mo nitor Cerberus was binnengekomen, en aan een matroos le klasse met eenige milicieoa van deze lichting werd gelast een tros uit te brengen en vast te maken op het sluishoofd, Zij daalden daartoe in een vlet, en hadden den tros bijna op den wal gebracht, toen een touw om een der riemen sloeg, waar door deze onklaar werd. Het gevolg hier van was, dat de vlet niet spoedig genoeg kon wegkomen, toen de monitor door het water opgezet, tegen den wal dreef, kop van het brooze schuitje raakte bekneld tusschen den sluismnur en den monitor, en kantelde, met het treurig gevolg, dat drie der opvarenden wonden bekwamen, waai- van één doodelijb. Hem werd de buik open gereten, zoodat de dood, volgens verklarin- lint te voorschijn. „Dit vond ik aan het schrijfbureau wat is dit Elsa nam het iu de haud eu be schouwde het van alle kanten. Eens klaps begon ze te beven eu har? oogen bleven strak op de letters ge vestigd, die op het lint gedrukt stonden. „Het is een stuk lint van de pet vau een matroos,» zei ze met heescbe stem. „Dan is een matroos in de katne' geweest, heeft eeu matroos deu moord gepleegd,» riep Mina en sprong op. «Stil, stil, o zei Elsa, «laat niemand iets daarvan hooren.„ Het jonge meisje keek haar vragend aan. „Hoe? Mag dat niemand weten? Zouden wij het lint niet aau deu rechter geven, opdat hij den schuldige zoeke en August vrijlate (Wordt vervolgd „en van deu bcheepodok intrad. De tweede beentn verwond, terw uitwendig niet geblesseerd over pijn in de borat. jjet geheele ongeluk oogenblikken geschied. Uit Nieuwediep wor een driemast etoomjacht gronden gestrand ie, Sleep terlieden zijn ter assistenti Te Zaaudam wordt wacht het atoomschip ia met ruim 90,000 balen ingescheept. Op enkele plaateei beeft de uitslag der verb ongewoon verschijnsel in land aanleiding gegevei beden. Te Oldenzaal moest lieten ontgelden, die op hadden geatemd en daardo digheid van de katholie hadden gehaald. Te Doetii herstemming een twist pla verschillende partijen. De marechaussee trok dadelijk het gevolg dat zekere S. het hoofd kreeg, zoodat neeekundige verbonden mo Een raiddel tegen kil P, J. Hollman, te Alkmaa Van geen enkel middel genomen, zag ik ooit de king, schrijft hij toen inademen van teerdampen, was de kinkhoest gewekei Dit echter geschiedde oi heden, zooale zelden voorb kinderen van een horlogei hadden deu kinkhoest, een bovenkamer. Ik gaf I overweging niet toe te star deren de kamer verlieten, j ongunstige weer geen tej vond. In de tweede plaats aan, een weinig bruin of op een schoteltje even te dat de kinderen dag en n pen met dampkringsluch hunne Jongen moesten opn verwijderde zij het slechts gewezen teer en verving 1 Én waarlijk, na 14 dagen van kinkhoest meer aanwi Na dien tijd heb ik het genaamde geneesmiddelen uezen -niet meer aang immer op gewezen, dat tet ziekte veel vermogen. Zij kind verlichting aan, met den duur. In geen enkel ander ge' eene vrouw kunnen overri deren eenigen tijd in dez doen vei wijlen des nachti teerdampen aangewend, verlieten de kinderen del te gaan spelen. Eene moe strenger te werk ging, kinkhoest ook binnen 14 dwijnen. Dr. H. voegt daarbij he' 't wellicht de ozon in de die de goede werking uit( Op luimige wijze onlangs tot ridder gesla| Tangye, in«Chambers Joui titel «Hoe ik ridder wei varen en indrukken gedu tigheid, die hem in den Het «Utr. Dbl.» deelt er mede «De een na den ander de krouingazaal. Eindelijk beurt. Vervolgens maakte en beste «dienaar», ging e voorwaarts en neeg aarde, en zoo voort, tot il zicht van Hare Majesteit naam, natuurlijk oDjuistu koudigd werd. Nog een di liet ik mij op de linkerkn de rechterhand uit, met h naar onder, want ik wi Victoria een grooten afkee handen bezat. De konin rechterhand op den rug kuste hare kleine, welgevor voade hand. Daarop nam een zwaard verschrik! en sloeg daarmede zacht op mijn linkersc zij met een zachte lieflijk lier uitsprak «Staat u o Ik verhief mij, ik was eei den, ik voelde ook direct mijne aderen stroomen daardoor gegeven, behoefd Wendig, want nu lag noj nuut, zoo niet de zwaars moest mij er riigwaarts u ren 1 Ach God 1 ik was man van «voorwaarts» gew mijne eerste ridderdaad me tocht zijn I Hoe dat aan herinnerde mij de verschr. denis, die andereu voor Verhouding ondervonden «ene de Burgemeester van aan boord van het koninl mouth-Harbour voor hai feestelijke aanspraak had r-oolang rugwaarts geconct hals over kop in zee geti: andere ongeluksvogel, sir had zich na de plechtighel gin zoo in het rtiggewaav geven», dat hij niet met en, volgens de sage, nog Wijze door de wereld jaaj een schrede terug, boog, "ohrede rugwaarts, als n van de zaal voetsgewijr ■öy het klamme zweet 0'tbrak nog een schrede, I enzoo voort, tot mijn ru stiet. Ik weet nog niet Ttr (*0Ur' een Wales of wie ook, maar °ogenblik bevond ik mij

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2