ben gekregendie fuselier is voor zijn kranig gedrag voorgedragen voor een koninklijke belooning". Door de ruim 22.000 kiezers te Am sterdam is door 2886 deelgenomen aan eene verkiezing van den gemeen teraad. Te Amsterdam maakt men zich dus niet druk om de politiek. Eene vereeniging die krachtigen steun geniet, msg wel de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer te Winschoten genoemd wor den. Haar eerste werk zal zijn toe stemming te vragen om de woeste gronden in 't Achterholt aldaar aan te leggen tot een wandelpark. Wij meenen te mogen veronder stellen dat menige dergelijke veree niging in ons land wel zou wenschen dat zij over zooveel steun te beschikken had als die van Winschoten. De «Telegraaf1» bevat het zeer be langrijke? bericht dat door het mi nisterie van oorlog aan de leveranciers van schako's voor het leger bevolen is den verderen aanmaak van deze hoofdbekleeding te staken en zulks in verband gebracht wordt met de invoering eerstdaags van een nieuw model hoofddeksel (Oostenrijksch model). De schako-quaestie tot een bevredi gend einde te brengen schijnt dus niet gemakkelijk te gaan en tijd te behoeven. Men schrijft ons uit Dordrecht De vijvers der waterpartijen op het terrein der tentoonstelling te Dordrecht zullen vergroot en uitgediept worden om te dienen als verblijf "voor een koppel dolfijnen. Deze natuur-histo- rische merkwaardigheid, tot nog toe zonder wedergade, zal zeker in geen geringe mate bijdragen tot de be langstelling van het publiek. Honderd en zes jongens van het opleidingsschip Admiraal van Wasse- naer te Amsterdam zijn overgeplaatst op Hr. Ms. instructieschip Nautilus te Hellevoetsluis. Daareneegen zijn 30 matrozen 3e kl. en lichtmatrozen van Hr. Ms. Nau tilus en Buffel overgegaan op het wachtschip te Amsterdam. In Nederland zijn gedurende 1896 veraccijnsd 420,606 hectoliter h 50 pCt. binnen- en buitenlandsch gedis tilleerd. Het gebruik per hoofd der bevol king bedraagt circa 8,50 litersuc cessievelijk schijnt het gebruik ach teruit te gaan, daar het in 1891 nog 8,94 per hoofd bedroeg. De oud-kapelmeester Van der Lin den van bet reg. grenadiers en jagers, wiens pensioen gister zou ingaan, is gisteren te 's Gravenhage op 52-jari- gen leeftijd overleden. VLISSINGEN, 1 April. In het jaarverslag van de Maatschij. «Nederland" te Amsterdam over 1896 komt o. a. het volgende voor «Het stoomschip «Koningin Wilhel- helmina" werd den 13 Juli door de Koninklijke Maatschij. «de Schelde" te Vlissingen afgeleverd en aanvaardde op den 8en Augustus 1896 de eerste reis. Afgezien van eenig oponthoud door overigens onbeteekenende machi ne accidenten, voldeed het stoomschip, wat vaartsnelheid, geriefelijke inrich ting voor de passagiers en lading capaciteit betreft, ten volle aan de gestelde eischen, en na het volbrengen der tweede reis wordt thans met vol doening vermeld, dat dit schoone vaartuig, dat de mailreis uitgaand en kander en zij werd zoo bleek, dat ik vreesde haar gedood te hebben maar haar angst voor mijn behoud zege praalde over elke zwakheid en zich aanstonds herstellende prevelde zij «Geen woord, geen gebaar zelfs, volg mij slechts." En wankelend ging zij mij voor. Evenals gij ontsloot zij mij de huis deur en de mij bekende woning, en toen, o toen was alle lijden vergeten en kon ik nog slechts bare vergiffenis afsmeeken voor mijn deelnemen aan een samenzwering. Ik vertrok nog dezen nacht en vind haar morgen aan gene zijde der grenzen weer, om niet meer hier beneden van elkander te gaan. Doch ik vraag u verschooning u zoolang met mijn eigen geschiedenis bezig te hebben gehouden Zeg dat niet,» viel Stella hem haas tig in de rede. Ik beef voor uw be houd. Die tocht over de grenzen le vert zoo vele en zulke ernstige geva ren op." thuiskomend in circa 23 dagen heeft volbracht, eene aanwinst voor de vloot mag genoemd worden. Zondag werd door de Midde'.burg- sche scherm vereeniging «Pro Patria" in het Schuttershof aldaar een scherm- wedstrijd gehouden. Onder hen die daarop prijzen be haalden, komen voor de heeren L.F. Hanssen, directeur der schermvereeni- ging «Prinses Wilhelmina," alhier, 2e prijs, en le prijs korte stok M. Nae- rebout en 2e prijs J. A. van Beers, beiden leden van «Prinses Wilhel mina." In den korpswedstrijd viel de eerste prijs ten deel aan het 4e bat. Se reg. inf. alhier, werkers de sergeanten van Keulen en Copius Peereboom. Dinsdagavond arriveerde alhier met de dagboot «Nederland", van de Maatsch. Zeeland, Z.K.H. prins van Leiningen, gepens. admiraal der En- gelsche vloot, die met den aanslui- tenden mailtrein zijne reis naar Keulen voortzette. Morgen avond wordt met den Duitschen mailtrein alhier verwacht H.K.H. prinses Friedrich Karl van Pruisen en gevolg, die met de aanslui tende boot van de Maatsch. Zeeland hare reis naar Engeland zal voort zetten. m I' Evenals vorige jaren zullen ook thans weder gedureude de maanden April tot en met October de goedkoope acbtdaagsche retourbiljetten van Lon den naar Botterdam en Amsterdam (via Utrecht) via Vlissingen door de L. Ch. D. Spoorweg Mij dagelijks en uitsluitend voor de dagboot worden uitgegeven. Gedurende de le helft der maand Maart zijn aan het postkantoor alhier de navolgende brieven met onvol doend adres ter verzending ontvangen: A. Nijenhuis, Amersfoort, P. Feijers Rotterdam. Men schrijft ons uit Middelburg. De aan den schutterplichtigen Van der Veer opgelegde boeten wegens het niet afhalen der wapenen zijn thans zoover opgeloopeu dat, indien hij deze niet betaalt, hij te zamen meer dan een half jaar provoost-arrest moet onder gaan. De kantonrechter te Middelburg heeft 69 personen aldaar ieder veroor deeld tot f 1 boete, wegens het niet strooien van zand of asch bij de glad heid der straten. De gymnastiek- en schermver- eeniging Achilles alhier zal op Dins dag 20 dezer een soirée geven in het Nederlandsch Koffiehuis te Terneuzen. Onder degenen, die in aanmerking komen voor het candidaatschap der Tweede Kamer in de kiesvereeniging Recht door Zee in 't district Schoter- land komt ook J. K. v. d. Veer te Middelburg voor. Te Middelburg bestaat'de commis sie voor het aanbieden van een Na tionaal Huldeblijk, bij gelegenheid van de troonsbeklimming van Koningin Wilhelmina in 1898, uit de navolgen de heeren Jhr. mr. L. Schorer, voorz., mr. F. J. SpreDger, secretaris, J W. de Raad, penningmeester, mr. G. N. de Stoppelaar, jhr. van der Wijck, ds. de Veer, A. A. Bekaar, J. de Jager, Breebaart, Adriaanse, Belderok, J. L. van der Pauwert, Van Beem, D. J. Mes, pastoor Rengs, ds. Littooy, H. Snijders, jhr. mr. A. van Reigers berg Versluys, J. A. Frederiks en Ch. Boasson. Tot lichtwachter bij de kustver- «Dat weet ik, maar ik trok ze reeds eenmaal over om het vaderland weer binnen te dringen ditmaal ook zal ik trachten mij bij een bende smok kelaars aan te sluiten. Zij hebben beloofd op mij te wachten en die lieden kennen de meest onbegaanbare wegen. Indien wij, wat de hemel verhoede, slaags mochten raken met de douaniers, welnu, dan zal ik ten minste mijne vrijheid duur verkoopeD." «Al het bloed, dat gij vergieten mocht, zou niet bij machte wezen een enkelen traan uwer vrouw te drogen, bedenk dat wel.» «Gij begrijpt toch zeker wel, dat ik niet in Polen kan blijven.» «Ja, dat begrijp ik maar wees voor zichtig en zijt gij wel voorzien van dat, wat meer dan wapenen vermag Hebt gij geld, veel geld bij u De meeste lieden van dat gehalte ziju om te koopen. Zeg het mij eerlijkhet zou mij zulk een vreugde zijn tot uwe redding mee te mogen werken lichting te Wesfkapelle is benoemd W. van Rooijeu, thans hulpwachter. {De Z Geslaagd voor het examen voor klerk-telegrafist 3e klasse bij de staats spoorwegen de heeren H. W. Blyham, van Krabbendijke, en J. W. Laven, van Arnemuideu. Het vochtige en gure weder der laatste weken is al zeer weinig bevor derlijk geweest voor den landbouw in Zeeland. Het bouwland is nog altijd te nat om veel bewerking te kunnen verdragen. Er zijn enkele partijtjes paardenboonen gezaaid, maar zoo goed als nog geen aardappelen, erwten, zomerkoren enz. in den grond gebracht. Ook in de tuinen is nog weinig ge zaaid. Sommigen hebben wat vroege groenten en dito aardappelen gezaaid of gepoot. Een enkele gelukkige heeft wat snijsla of spinazie boven in zijn bak of op den kouden grond, maar dat is ook al. Onder de eigenlijke landbouwers, hier bij uitsluiting «boeren* genoemd, heerscht een gedrukte geest door de onzekerheid van de suikerbietenteelt in het aanstaande jaar. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Keek. Beroepen te Rot terdam, ds. A-B. ter Haar Romeny, pred. te Middelburgte Kolijnsplaat ds. J. Willemse, te Kruiningen. Heden ziju te Middelburg de schrif telijke examens begonueu voor de akte examens. Wegens het groot aantal eandi- daten, 27 vrouwelijke en 65 mannelijke, worden de candidaten op twee plaatsen geëxamineerd, en wel de vrouwelijke in de sociëteit St. Joris en de mannelijke in de Rijkskweekschool. De voordracht voor hoofd der te Terneuzen te openen christelijke school bestaat uit de heerenBijl en Flipsen beiden te Leiden, Jansen te Hoek, Rijsdijk te IJsselmonde, Steenwinkel te Nieuwen- dijk en van Veelen te Maassluis. Geslaagd bij het examen voor de nuttige handwerken te 's Gravenhage den 31 Maart mej. C. A. de Wilde, van Goes. Te Nijmegen is gisteren na lang durige ziekte overleden dr. F. B. Trosée, sedert enkele maanden oud-directeur der Rijkskweekschool voor onderwijzers aldaar, schoolopziener in het arrondissement 's-Her- togenbosch en ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. Gemengd ^ieuws. Voor een boterhandelaar te Haar- em, die onder den naam van natuurboter 21/2 kilogram van een surrogaat, dat heel wat anders dan natuurboter was, voor f 8.25 had verkocht, is door da rechtbank aldaar geeischt 209 boete, subs. 40 dagen hechtenis en plaatsing van annonces in een drietal bladen. De man was reeds eenmaal wegens knoeie rij met boter veroordeeld. Of hij zich nu beteren zal en of zijne collega's in het knoeien aan zijn droevig lot zich spiegelen zullen, zal de toekomst leeren. Te Nijmegen zijn twee stedelijke ambtenaren in staat van faillissement ge steld en staat een derden dit lot ook te wachten. Om vruchten het best te bewaren wordt aangeraden ze in zijde-papier te wikkelen en verder in droog zand te leggen. Voor verzending is zijde-papier ook zeer geschikt. Binnenkort zal er een met millioenen handteekeningen voorzien adres aan de vorsten der beschaafde wereld aangeboden worden om aan de internationale geschillen door middel van een scheidsgerecht een onbloedige oplossing te geven. Het adres zal, al is het met mil lioenen handteekeningen voorzien, hoogst waarschijnlijk wel niets uitwerken de toestand is daarvoor nog niet rijp genoeg maar zal den vorsten leeren dat de enkele stemmen, die vroeger tegen den gruwel des oorlogs in verzet kwamen, tot een eerbiedwekkend koor zijn aangegroeid. Meer en meer wint gelukkig de overtui- later, veel later, als gij een winstge vende betrekking verworven hebt, geeft gij het voor mij aan de armen weer. Ik heb hier duizend roebels liggenwilt gij ze hebben Onder Polen mag in uren als deze geen valsche schaamte overblijven." Alex Ramanoff had haar aandachtig gadegeslagen, terwijl zij sprak, en ge voelde zich diep getroffen door het warm gevoel, dat zoo weldadig uit den blik harer anders zoo koude oogeu sprak. Hij gaf dan ook op schorren toon ten antwoord «Ik dank u, gravin ik heb alles bij mij wat ik behoefmaar uw goed heid zal ik daarom niet licht vergeten en zij maakt mij de taak, waartoe ik herwaarts kwam, slechts zooveel te zwaarder.» Stella verbleekte, doch vroeg op moedigen toon «Zeg me, welke zij is. Het lot heeft zoo weinig medelijden met mij gehad, dat ik gewoon raak aan zijne ging veld dat in onzen tijd van beschaving de oorlog niet thuis behoort. Vrnieenc praktijken. Op last van den hoofdcommissaris van politie te Rotterdam is een vaste politiepost geplaatst voor een pand in de Delfsehestraat, be woond door D. F. Hij wordt verdacht in een kerkelijk blad advertenties geplaatst te hebben, waarin Christelijke meisjes gevraagd wor den, alleen met het doel haar, die zich daarop aanmelden, te exploiteeren. De verdachte is intusschen reeds naar Den Haag vertrokken, om wellicht daar zijn lage praktijken voort te zetten. Wederom is met goed gevolg bij eene operatie te Haarlem gebruikt gemaakt van de X-stralen. Uit de hand van eene vrouw, die meer dan een jaar pijn leed, is een stuk naald ter lengte van een oen- timeter, dat in het dikke gedeelte tusschen duim en vinger zat, te voorschijn gebracht. Een net en zindelijk winkelraam is het kenmerk van een bloeiende zaak. Hoe moet men deze zindelijkheid verkrijgen Vooreerst moet men, onverschillig of men op kleine of groote schaal werkt, nooit de ruiten schoonmaken, wanneer de zonne stralen er direct op staan of er op weer kaatst worden. Men begint de ruit te was- schen met een in zuiver water gedoopten linnen doek in het water heeft men vijf gram vluchtige alcali (vloeibaar ammoniak) gedaanvervolgens wrijft men de ruit met een schoonen linnen doek af en ten slotte met een lenigen en drogen, zeem- leeren doek. Men moet geen zeep gebruiken. Ecu prijsvraag voor ilamc». Het «Rotterdamsch Nieuwsblad» heeft de volgende Prijsvraag voor zijne dames-leze ressen uitgeschreven «Is het gewenscht, dat, in afwijking met den tot heden gevolgden regel, eene joDge dame eenjoDkman een huwelijksaan zoek doet Onmiddellijk na het uitschrijven dezer prijsvraag kwamen tal van antwoorden bij de redactie der genoemde Courant in. Eenige daarvan werden in dat blad opge nomen. Onder deze halen wij de volgende aan, I. «Wilt gij de dames in de gelegenheid stellen een blauwtje te loopen Alleen in bijzondere gevallen, wanneer b. v. het meisje absoluut weet, dat de bewuste per soon haar lief heeft, en haar, hetzij uit eergevoel, hetzij door familieomstandig heden niet vraagt, mag zij eene uitzon dering maken, doch ook dan alleen.» II. «Beslist ja. Wij wilien niet langer slavinnen zijn. Ik was nog nooit verliefd, maar ben ik het, dan kom ik er voor uit. Waarom zouden we bang zijn voor een blauwtje Als een jongmensch onze liefde waard is, zal hij niet te koop loopen met ons aanzoek». De namen der dames, die antwoorden inzenden, blijven natuurlijk geheim. Eergisteren waren te Hillegom eenige jongens aan 't spelen met een ledigen steenkolenwagen van de stoomtram. Een 11 jarige knaap had het ongeluk er onder te vallen, werd aan het hoofd verwond en bieef op de plaats dood. De Belgische minister van spoorwe gen heeft bevolen dat gedurende de zomer hitte elk werkman iu dienst van de staat- spoorwegen recht heeft op een liter thee van drop, anders gezegd dropwater 's daags. Men zegt dat de werklieden toch nog liever dan dezen nectar, verhooging van hun karig salaris zouden hebben. Men is in Duitsohland zoo met den ontwerper van het monument voor Wil helm I ingenomen, dat hij ^ls een half god in de kunstenaarswereld beschouwd wordt. Men heeft op hem het volgende vers gemaakt, dat vertaald aldus luidt »Wij gevoelen onze harten kloppen als wij u, Michel Angelo, vrij van het aardsche stof, uit den Olympus tot ons zien neder dalen.» Een ads|>lp:int nic-, schen der Te Saint Giles heeft in een café een dronken individu zekeren Gnstave Meert, die daar iets kwam gebruiken, zonder eenige aanleiding vreeselijk geslagen en hem de bovenlip afgebeten. De kannibaal is terwijl men zijn slacht offer verbond, jammer genoeg, ontsnapt. De volgende erfgesohiedenis wordt uit Warschau gemeld. Dezer dagen stierf aldaar een bejaard heer, die voor zeer rijk doorging. Tot erfgenaam benoemde hij een neef, die tot zijne minder aangename verrassing, in plaats van de verwachte contanten, een heel magazijn van kleeding- stukken vond; zoo waren er o.a. 520 hem den, 600 paar sokken, 50 paar nieuwe schoenen, 1500 zakdoeken etc. De overle- slagen." Zooals ik u zeide, ben ik uit Si berië gevlucht «Ja en reeds had ik u willen vragen naar vrienden die gij daar allicht ontmoet hebt." Ondanks haarzelve beefde haar stem hoorbaar. «Eju hunner, die in de mijnen zoo veel als mijn broeder werd, heeft mij bevolen tot a to gaan.» «Bolislav Kistowsky,» stotterde zij. «Hij is dus nog in leven «Gij hebt goed geraden, het is graaf Ivistowsky, die mij zendt." «Ga verderwas al wat zij ver mocht uit te brengen. „Tot in het ruwe Siberië toe is hem uw naam genoemd, heeft men hem gesproken van uwe levenswijze,» her nam Ramanoff niet zonder inspanning, want het viel hem hard, der vrouw, die zich zoo edelmoedig jegens hem had betoond, als het ware een zweep slag in het aangezicht toe te brengen. dene had een nauwkeurige lijst van zijn «vermogen» opgemaakt, en de gelukkige erfgenaam, die student is, kan de studie nu wel aan den kapstok hangen en een zaak beginnen in «diverse goederen». In de Medicinische Wochenschrift» doet professor Koch mededeelingen over zijne nieuwe turberkulin«-pra«paraten, waarmede gunstige resultaten werden verkregen. Bij longteringzieken in het begin-tijdperk en bij lupusziekten werd zonder uitzon dering groote verbetering door de behan deling verkregen. Vele gevallen konden als genezen worden beschouwd maar Koch acht het nog voorbarig van ge nezing te spreken, zoolang niet een langere tijd van waarneming is verstreken. Het volgende avontuur overkwam een meisje te Palermo. Op klaarlichten dag, omstreeks half een, hielden vijf jonge lieden uit de borgata Acqua dei Oorsari, stil voor de deur van het huis der familie Romano, een der rijkste en aanzienlijkste familiën der stad. Van die vijf gingen er drie het huis binnen, terwijl de twee anderen, met de revolver in de hand, buiten de wacht bleven houden. Kort daarna kwam het drietal weer te voorschijn, met zich sleurende een meisje, dat heftig tegenstand bood, worstelde, en zich eindelijk op den grond liet vallen. De roovers waren juist bezig baar op te tillen, en naar een gereedstaanden wagen te dragen, toen op het gegil van het meisje een oude vrouw uit het huis toe schoof, die eveneens luidkeels om hulp be gon te roepen. Het vijftal liet zich inderdaad vrees aan jagen door het vervaarlijk geschreeuw der beide vrouwen, gaven hunne pogingen op, en namen de vlucht. Het bleek een mislukte schaking te zijn geweest. Een rijk jongmensch, zekere Moreile, had het vijftal opgedrageu ojn voor zijn rekening en zeker met leelijke bedoelingen, een zestienjarig meis je te rooven van de familie Romano. Het meisje echter, dat buiten het huis was gesleurd en zich zoo heftig verweerd had. was de kamenier De roovers kenden de siguorina niet, die geschaakt moest wor den, en hadden maar de eerste jonge vrouw gegrepen die ze zagen. Ze zijn achter slot en grendel gebracht. Op het einde van Januari zijn uit de gevangenis te Irk oetsk vijftien gevaDgenen ontvlucht, onder welke twee vrouwen. Ko zakken, die uitgezonden waren om hen te achterhalen, vonden de lijken van 12 ge vangenen onder een sneeuwhoop bedolven, (een sneeuwstorm schijnt hen overvallen te hebben,) de andere drie bleken door wol ven verscheurd te zijn. Kit dc Panama gcmclilcdcdcuis. Men leest in de Libre Parole. - In het kort zijn al de namen van"al de schuldigen door Arton in het Panama geding aangegeven en door den rechter schuldig bevonden, door den heer Le Poit- teviu uitgesproken. Voor het oogen- blik onthouden wij slechts den naam van een politiek man, thans van het tooneel verdwenen, van wien Le Poittevin in de volgende woorden tot de Kamercom missie sprak »En nu is er een naam dien ik met leedwezen noem, die gedragen is door een beroemd man, dien alle republikeinen bij zijn dood beweend hebben. Die man ia Burdeau. »lk heb het bewijs dat Burdeau in de Kamer de aanwijzer van Arton is geweest, dat hij zich belast had aan den omkooper de afgevaardigden aan te wijzen, die deze moest omkoopen, en voor die feiten heeft Burdeau de som vau 50,000 francs recht streeks getrokken.ee Deze verklaring door den heer Le Poit tevin met bewogen stem afgelegd, maakte diepen indruk op de leden der Oommissie. Men zegt dat keizer Wilhelm spiri tist is. Dit verklaart trouwens veel in ziju Op het oogenblik is het in Thessaliü vreeselijk koud. De schildwachten van het Grieksche leger moeten elk uur afgelost worden om niet te bevriezen. Op de ber gen ligt overal sneeuw, die de treinen dik wijls doet ophouden. Het is sedert jaren daar zoo koud niet geweest. In Frankrijk is het daarentegen zoo warm dat in men in Roussillon reeds begonnen is met kersen te plukken. Hei. Koninkrijk Lilliput. Een tweetal Deensche officieren, de heeren Olff- sen en Felipsen, hebben op de bergvlakte van Pamir een nieuwen volkstam ontdekt, dien zij aldus beschrijven «Zij, die hem dit mededeelden, ver- moeddea niet welke banden u eenmaal aan elkander geketend hadden indien zij dit geweten hadden, zouden zij hem waarschijnlijk die pijn hebben bespaard.» «Welke pijn?" riep Stella opgebro ken toon. «Zoo gij rustig over mijne woorden gelieft na t- deuken, zult gij mij be ter verstaan. Dwing mij met tot het zeggen vau wraeder dingen. Ik heb Bolislav beloofd, zijn opdracht te ver vullen en moet dus wel tot het einde gaan. Men heeft hem ook gezegd, dat gij Koinowo hadt aangekocht.» «Welnu?» vroeg zij ijskoud, terwijl zij het hoofd met fiere beweging achterover wierp. «Eu men voegde erbij, hoe gij er een lustoord van had gemaakt, waar gij voortdurend feesten gaaft.« „Ga voort, bid ik u," klonk het nog hooghartiger. [Die mannen onderscheiden zi bèitengewoon kleine gestalte, „pader opmerkelijk is, hun «fin ook bijzonder klein. Hul, Vin zoo groot als een Europee! kïiït laatste dier is daar niet «en hond. Hunne geiten fii miniatuur. Wat dit alles verklaart, :e den een zeer armoedig leven heel in het wilde levende, ziir «lecht gewapend en houden jsfie jaar met jacht op vee n Zij aanbidden het vuur, seden en bezitten geen geld. zijn z me he Wordt vervolgd) Brieven uit Zuid-A San Bernardino, J IV. Terwijl in deze dagen in winterkoude heerscht. ver! jiier in het brandpunt vai wermte. En het kan in Pai zijn. Gedurende de zomermaan Febr.) stijgt de thermometer des middags gewoonlijk bo 's avonds na zonsondergang, nog 27 a 28 graden, eene h in Holland de scholen geslot Er komen nachten voor, waa mometer niet beneden 25' is het in de woningen, waar 'kachels onbekende zaken zl wordt altijd buitenshuis bere te houden, en op de voor erijen, en in de tuinen, iwoners in de van touw ngmatten of op cadres (li op schragen gespannen) de zoeken. In de steden is tuurlijk nog drukkerder dan daarom ontvluchten all aar eenigzins doen kunnen in hunne villa's in de v< in badplaatsen en ontspam r je bewoners van Asunoi Hoonlijk naar Tacuaral of Bernardino, beide plaatsen het wonderschoone meer ijbidden van de dichtbegroei iflko bergen met heerlijke w Van Asuncion uit gaat me ■dad, Luque ria Aregua to of tot Tacuaral. Zij die in dino hun intrek nemen, het eerstgenoemde station ^enigen spoorweg die Part nit, en laten zich met een I aan de overzijde van het ml Een van de bekoorlijkste I gemeente San Bernardino (I door Duitsche kolonisten 1 de Burschlucht, zoo genocl daar in de rotsen eene tl kloof gevonden wordt, en nl der weinige bierbrouwerijen I van het land vindt. Wij I eenige weken vertoefd, enl allerlei toertjes te paard in I gemaakt of zeiipartijtjes el ties op het meer gehoudeil Wikkelt zich de tropische I hare schoonheid. Vooral de I aanblik der rotskloof perst dl die voor het eerst dit tl aanschouwt, een traan vanl in de oogen. Daar verheftl rdalkloof rotsblok op rotsbl tusschen stroomen hondel kletterend naar beneden. I Wordt gekroond door hemelhl Waartusschen zich duizeil Keurde vinders en enkell apen bewegen. Ik heb dl gezien bij wassende maanl onweder de plechtigheidl verhoogde. Tooverachtige al bliksem deze geheimzinnl lichtte, en het rommelel donder, niet overstemd dool:' der neerbruischende beekjB Voudig door de rotsen wercl Dan gevoelde men de -I het lied des dichters uit ifl tijden t Menschdom beeft en staal Als de God der eere </ocyjI Maar meestal leeft meiB felijker tooneelen. 's MiddagB en 3 ure houdt ieder zijnB dagslaap)maar voor enB Weergalmt het woud va J geschal van tevreden eil groote en kleine kinderen,I bosch dwalen of tegen I Kimmen, die telkens venvB deze ongebaande wegen infl ®hngerplanten of opgesclB door het gegil der apenB Voorbijschietende reusachtiB K*roeger was het hier il voor den mensch, doordatB Jook giftige) huisden, ml "Verdwenen naarmate ookl Schaafde mensch doordronl biet lang meer duren, of I bontgekleurde vogels zulB dwenen zijn, wanneer de dvtB Voortgaan jacht op dezfl dieren te maken. Men vl een door Dr. Hasseler gebB stroomend bad. Niet alleen I blaar ook uit Buenos-Ayl video en de kleinere plaat;! Staten komen beminnaai

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 2