Openkrs Msoping. VEEREN-, KAPOK-, ZEEGRAS-BEDDEN. leiiarl. Protestafttenbsnd, Woensdai 24 Maart 1891, P. V. L STAD J.E.z. Secretaris-Seniinessier OndarafficicrsVeredfiiylny op Zaterdaa 13 Maart J. Gr. LOOIS, St. Jacohstraat- I jesoirens te Overslag t oor het grootste I etal hoornvee aan M. de Luchtenaere |fe Koewacht; voor het grootste ge- [tal varkeus aan 11. Toussaint te Ert- I velde- Gemengd 'N i eu w s B u i t e ii i a n d. Laatste Berichten. Advertentiën. Verkoopen: COSTUMES. Costume-Naaisters, Ssrnn et iaat Steeds ruime keuze in Inrichting tot het maken van Alle soorten Matrassen. verleend uit zijne directeur der Rijks - r onderwijzers te it is met 1 April de or den tijd van drie directeur uit dsn rij-entrepot te Mid- is een ruit in de con- Ilerv. gemeente uit - collecte bus meege- u reeds de zevende ard gedurende dezen is te Oost- en West- der sedert lang ver- E. gevondeu in de e richting naar Vlis- af te leiden dat zij avond, toen zij de ats van over den beul ater is geloopen. rde in verren staat (M. Ct.) afdeelingen deranti- ing „Nederland en hebben zich aange- uwe vereeniging. j.l. werd in de school het eind-exameu aan in landbouwkunde lve de rijksbouwleer- en de commissie van (een achttal belang- ouien, waaronder 3 Noord-Beveland. Ge ur werd over beines- teelt, zuivelbereiding, veeteelt gevraagd, emers M. Smalle- er Gz J. de Jager eg werd een diplo- Ct.) ulder, rijks-architect heeft de gemeente en teekeningen van erk aldaar gemaakt. t dit in verband staat men verbouwing. uit goede bron mede irake van is om ook de district (Westelijk 'eren) een anti-revo- op te richten. ten staan in Weate- laanderen over het ed. Een uitzondering echter die vruchten 'n op gronden, waarop 'aar suikerbieten zijn 9 Maart j.l. te Zuid- 'aarmarkt waren aan- en, 83 stuks hoornvee, eiten en 7 konijnen, werden er 35 stuks t, wat, in aanmerking Belgische grens voor oten is, vrij veel mag De prijzen werden IgtVoor het meest e werkpaard aan Ed. achtebeke voor het n aan Ivo Noë te or het schoonste jaar- Em. D'Hert te Zuid- schoonste koe aan H. dorpevoor den vet- Verdurmen te Over- vetste vaars aan Th. rpe; voor deschoon- ijs aan M. Coppieters, n Th. Verschelden, rpe voor het schoon- prijs aan A. Claeijs eede prijs aan D. de eke-Koewachtvoor tal paarden aan Ch. meesteres spreken/ ldt een zaak van groot n uitstel gedoogt.* it aan mevrouw gaan naar zoolang in deze wachten.* ering had Stella ver- itn op te geven. Lie aar niet, en toen hij srwittigde, dat er nog avond eene bezoekster in bijzonder rijke de ongelukkige: eid 1 zju het weer wezen, die over mij kan het anders zijn .ndere vrouw, die uit jchtgenoot of broeder rüezen van Michael ;en en misschien wel :haamdheid het geld [Wordt vervolgd Dinsdagmorgen tegen vijf uur asseerde eene hondenkar, schijnbaar I geladen met mosselen, het Belgische kantoor te Koewacht. Toen de doua- I nen de lading wat nader wilden on- I derzoeken, nam de voerman ijÜDgs de vlucht en bleek het, dat de hondenkar I eigenlijk bevracht was met ruim 100 K.G. tabak, die men zoo wilde binnen- smokkelen. Op Woensdag 81 April a. s. en I volgende dagen zoo noodig, zal de I „lgemeene vergadering der Mij. tot Hut van 't Algemeen gehouden worden. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Ds. H. Vermaas, pred. te Oost- en Westsouburg, heeft om gezondheidsredenen eervol emeritaat aan gevraagd. Beroepen te Velzen de. P. A. Klap, te Ooeterland, Benoemd tot hoofd der Christelijke school te Heijningen (N. Brabant, de heer P. J. Leenhoute, onderwijzer aan de bij zondere school te Sluie tot onderwijzer te Haneweert, gemeente Kruiningen, de heer J. W. F. Vrieliuk, onderwijzer aau de openbare school te Sluis. Voor het exameD nuttige handwer ken zijn 10 dezer te 's Hage geslaagd de dames W. E. van der Linden en A. M. Vorst- heuvel Labrand, beiden uit Zierikzee. De gemeenteraad te Schoondijke heeft besloten ontheffing te vragen in leervaky' aan de openbare lagere scholen aldaar (vrije- en orde-oefeningen.) Gisterenavond had in het cafe Krie ken, alhier, eene vergadering plaats van verschillende besturen van werk liedenverenigingen en vakverenigin gen alhier om eene bespreking te houden over het vieren van een ar beidsfeest op 1 Mei a.sdat tevens een verbroederingsfeest zou zijn. Door bijna alle verenigingen, daar aanwezig, werd hiermede instemming betuigd. Alleen de afdeeiiug van den Nederl. Timmerliedenbond kon nog geene beslissing geven. Namens de afdeeling Patrimoniumverklaarde de voorzitter dat de afdeeling uit begin sel tegen het vieren van eiken Mei dag is, en ontraadde aan deze bewe ging mede te doen, daar zij propaganda voor het socialisme beoogt. Bovendien acht zij het veel nuttiger werk krachtig aan de ontwikkeling der arbeiders mede te werken dan een verbroederingsfeest te vieren dat uit den aard der zaak zulks toch niet kan zijn. Dit zal meer succes hebben dan het houden van eene vertooning, die toch fiasco maakt en de zaak der arbeiders dus bederft. Te Haarlem is dezer dagen in 't gesticht van de broeders van St. Johanues de Deo overleden zekere Willem Umans, uitdrager en verkooper van beroep. De jengd viel hem tijdens zijn leven in het huis in de Spaarnwouderstraat, dat er van buiten en binnen vuil en verwaarloosd uitzag, dikwijls lastig. Thans is gebleken dat de man die geheel vrijwillig zoo in 't vuil leefde, alles behalve arm was, want hij laat een bedrag van duizenden rijksdaalders en andere geldstukken na, die ofschoon ze te vies waren om aan te raken, toch wel niet door de erfgenamen zullen versmaad worden. Men zegt ook dat velen in de door hen bij Umans ge kochte voorwerpen geld hebben gevonden. Een paar Haarlemsche lotelingen, die geen lust hadden in den krijgsdienst, namen de vlucht naar België, maar kwa men daags daarna weder terug. Het was hun op hun vlucht zoo weinig naar den vleesche gegaan dat zij hunne overjassen moesten verkoopen om hunne terugreis te kunnen bekostigen. Het Handelsblad v. Antw. van 9 dezer bevat het volgende Dezen nacht werden de bewoners van een gedeelte der Melkmarkt en der Vle- minckxstraat uit den slaap gewekt door revolverschoten, die gelost werden door den genoemden S., bediende in den Fran- schen Schouburg. Ziehier wat hiertoe aanleiding had ge- Willem S. leefde sedert eenige tijd ge ssheiden van zijne vrouw. Hij had zich in de Lange Nieuwstraafc en zij zich op de Groote-Markt gevestigd. De echtgenooten hadden twee kinderen, een getrouwden zoon en een dochter, die winkeljufter is. De vrouw, vernomen hebbende dat de zoon ziek was en naar het gasthuis ging, zocht hem in zijne woning op, vergezelde hem naar het gasthuis en vond daar haren man, met wien natuurliik eene samenspraak ontstond over de ziekte van hun kind. Zij spraken af, na de vertooning van den Schouwburg, in eene herberg derBe- gaardestraat een bijeenkomst te hebben. Daar elkaar gevonden hebbende, zaten zij eenigen tijd te spreken, waarna zij samen de herberg verlieten. In de Vleminckxstraat moest de man een oogenblik achter blijven de vrouw zette haren weg voort, waarom de man haar toeriep, te waohten, opdat hij haar zou kunnen thuis brengen. Dat is niet noodig, antwoordde zij ik zal het wel alleen vinden. Wilt ge dan in 't geheel niets meer van mij weten vroeg hij. Na hetgeen er gebeurd ia, neen. Daarop hoorde de vrouw drie of vier revolverschoten. Uit de naburige herber gen snelden menschen toe, en deze vonden S. met doorschoten hersens dood op de Straatateenen liggen. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht en de vrouw in het politiebureel onder vraagd. Zij verklaart, niet te weten of S. ook op haar heeft willen schieten. Bij na der onderzoek heeft men bevonden dat twee kogels de straatdeur van het huis no. 3 doorboord hebben. De schoten waren gelost met een wapen van caliber 16. Het gebeurde heeft de menigte fel ont roerd. Te Brussel schijnen de dieven gedu rende het carneval zeer goede zaken te hebben gemaakt. Het aantal diefstallen is ongelooflijk groot. De politie-bureaux wer den letterlijk bestormd door menschen, die kwamen klagen dat zij bestolen waren. Te Parijs zijn op het feest van den Boeuf Gras niet minder dan 100,000 kilo gram confetti vermorst. Te Berlijn i3 op een druk gedeelte der stad, in de Pankstrasse, de 64 jarige pandjeshuishouder Wilhelm Zeidler ver moord gevonden. De moordenaar moet, naar 't schijnt, zijn slachtoffer met een bijl de hersenpau ingeslagen en daarna den ouden man geworgd en zich van omstreeks 400 mark hebben meester gemaakt. Omtrent den moordenaar is na genoeg niets bekend. Van de zeven ministers, waaruit het kabinet van Mc. Kinley, de nieuwe, president der Vereenigde Staten, bestaat, is slechts éen, n.l. de minister van justitie, de kwaker, M. J. Mac Kenna, aim. De andere zijn allen millionnairs. De minste van hen bezit 6 millioen dollars. De heer Sherman, staatsseoretaris van buitenlaud- sche zaken, heefteen fortuin van 250 mil lioen gulden en is 74 jaar oud. Nog rijker ia de secretaris van de sohatkiat, de heer Lyman J. Gage, eerste bankier van Chi cago. Die man heeft een kolossaal vermogen verworven met den verkoop van lande rijen. De minister van binn. zaken, de heer Cornelia Bliss, i3 de grootste koopman in comestibles en ingemaakte voedingsarti- len van New-York. De marine is ten deel gevallen aau een advokaat te Boston, maar die nu niet meer practiseert en als gou verneur van Ma8sachusets zoo wat 75 millioen dollars bijeenverzameld heeft. Wij kunnen er als tegensteling bijvoegen dat de president, die slechts door million nairs is omgeven, betrekkelijk arm is. De Zweedsche vereeniging, welke zich ten doel stelt een hervorming in de kleeding der dames iu het leven te roepen, heeft onlangs een buitengewone vergade ring gehouden, waarin de vraag besproken werd wat gedaan moest worden om de dames er toe over te halen, dat zij haar rokken in het vervolg korter maken. De groote zaal in het gebouw van de ver eeniging van geneeskundigen te Stock holm was zóo dicht bezet, dat geen plaatsje meer te krijgen was. De quaestie werd ingeleid door mejuffrouw Cederblom, die er op wees hoe de lange rokken ge vaarlijk zijn voor de gezondheid en boven dien erg leelijkeen tweede spreekster sprak de hoop uit, dat de heeran der schepping het streven der dames zouden steuuen, want, voor zoover de geachte spreekster het mannelijk geslacht ken de, had dit in den regel niet het minste bezwaar tegen het zien van een mooi damesvoetje. Een andere dame was het volkomen met die vurige spreekster eens maar niet alle dames hebben lieve voetjes er zijn er die lange breede voeten hebbenom deze te gemoet te komen wilde zij aan dezulken het recht geven, lange rokken te dragen, overtuigd, dat de rokken minstens 10 tot 12 centi meter van den grond moeten staan. Spitsbergen wordt eerlang ingelijfd bij Noorwegen. Het onbeheerde eiland in de Poolzee krijgt dan een bestuur en wordt opgenomen in de Internationale Postunie. Er was al, zoo geen postkantoor, dan toch pen poststempel Spitsbergen maar nu wordt dat officieel. De ondervinding ter gelegeuheid van de zonsverduistering, toen de Britten bijna met wapengeweld het door hen bezette gebied hadden verdedigd, wees sinds ver leden jaar op de noodzakelijkheid om uit te maken, wie er gezag uitoefent. De vrouw van een daglooner te Teschow, in Mecklenburg, die met haar man in onmin leefde, nam hare vier kin deren, van 2 maanden tot 6 jaar, mee naar een vijver, naaide de mouwen van de oudste drie knaapjes aan elkaar vast en stortte de kinderen toen in 't water. Daar na naaide zij den zuigeling in haar boeze laar en sprong met het kind ook in den vijver. Op het geschreeuw der kleinen kwam hulp opdagen. De vrouw en het jongste kind werden geredde drie knaapjes echter verdronken. Door den storm brak verleden week te Rouaan een telefoondraad, welke neer viel op den draad van de trolley-tram en vervolgens een paard trof. Het dier stort te neer, als door den bliksem getroffen, en de gebroken telefoondraad slingerde om het rechterbeen van een voorbijko mende vrouw, die ernstige brandwonden opdeed. Een toegeschoten politie-agent greep den draad aan om haar te verlossen en sloeg zelf tegen den grond. Hetzelfde lottrof een jongmenach, dat daar te hulp kwam. Eindelijk sloot men den stroom af. De vrouw werd naar het hospitaal gedragen en eerst na geruimen tijd bijgebracht. Omtrent een dergelijk ongeval, dezer dagen te Brussel voorgekomen, worden de volgende bijzonderheden meegedeeld, De paarden voor een wagen, door den elektrischen stroom getroffen, maakten eenige sprongen, verwikkelden zich nog meer in den draad, die de stroom isolee- rende omhulling van den kabel der tram baan geheel doorsneed, zoodat plotseling een stroom van 20.000 volts iu de lichamen der beide dieren ontladen werd, die daarop dood ter aarde vielen, terwijl de elektrische vonken uit hunne lichamen en de metalen deelen hunner tuigen sprongen. De ver schrikte koetsier, die met onbeschutte handen den dood aanbrengenden draad van de lichamen der dieren wilde afwik kelen, ware voorzeker ook het offer ge worden, indien niet eeüige toeschouwers hem van zijn voornemen hadden afge houden. Eerst de bijgeroepen beambten van de elektrische tram brachten de zaak weder orde. Onaangename gevolgen had dit voorval ook voor verscheidene in de nabij heid wonende lieden. In verscheidene cafés klonken plotseling voortdurend de telefoonschellen, vergeefs deden de geroe penen moeite antwoord te verkrijgen. Er ger verging het een bankier, wiens tele foondraad met den geknapten draad in onmiddellijke verbinding stond, of geheel dezelfde was. Toen op het voortdurend schellen van het apparaat de vrouw van den afwezigen huisheer naar het bureau Jng, hadden de elektrische vonken reeds een deel van de houten kamerbetimmering in brand gestoken. De bijgeroepen brand weer bluschte direct den brand en sneed den gevaarlijken draad af, zoodat verdere ongelukkea voorkomen werden weigeren zich aan de mogendheden te onderwerpen. Rusland, zeide Bismarck verder, is misschien de eenige staat, wien het wegens zijn eigen onderdanen werkelijk ernst is met het optreden op Kreta en die mogelijk Turkije ook geldelijk ondersteunt bij zijn handelingen tegen Griekenland. Bij de overige mogendheden is het echter de vraag: ))Wie laat zich bang maken Den Duitschers ia het onverschillig wat er van Kreta wordt, zelfs »ais het eiland niet meer het laatste schaap, maar ook ui-1 meer den laatsten dief bezat.cc Populair zou in Duitschland een oorlog met Griekenland niet zijn. Men vindt het daar, en zeker niet ten onrechte, onzinuig dat een enkele Duiteehe soldaat zou dood geschoten worden tot bestrijding van eene bevolking, waarbij Duitschland geen enkel belang heeft. Toch zal Duitschland als de mogendheden eenstemmig tot dwang willen overgaan, zich wel niet kunnen ont trekken en zal 't het leven zijner zonen wel moeten blootstellen. OOSTENRIJK. Bij de verkiezingen voor het parlement verkregen de anti-semieten te Weenen het grootst aantal stemmen n.l. 117,105, de sociaal-democraten 88,350 en de liberalen slechts 6,096. Gekozen wer den vijf antisemieten. In 9 districten van Neder-Oostenrijk waren de autisemieten ook voorspoedig. AFRIKA. Paul Kruger is naar den Oranje Vrijstaat gegaan om te trachten een nauwere aansluiting van dezen staat met zijn land te verkrijgen. Nu Engeland zulk eeDe oorlogzuchtige houding aanneemt en de onverzoenlijke vijand van de Hol landers in Afrika blijkt te zijn, is die reis van Paul Kruger wel gerechtvaardigd. GRIEKENLAND. De vraag iu het Kreta-vraagstuk is nog steedswat zullen de mogendheden na de ontvangst van de Grieksche nota doen Van Engeland, Frankrijk, Italië en Oostenrijk wordt ge zegd dat zij genegen zijn om de onder handelingen met Griekenland langs diplo- matieken weg voort te zetten, dus te beproeven of Griekenland niet tot toegeven te bewegen is. Men zegt dat Oostenrijk den diplomatieken weg op wil omdat het vreest dat in Kreta de rust nooit door Europeesche troepen zal kunuen hersteld worden en de Turksche soldaten onmogelijk verder tot hulp kunnen worden ingeroepen. Merkwaardig dat hier niet gerept wordt van Rusland, dat een eigen rol in het vraagstuk schijnt te spelen. De berichten omtrent Je aan de Grieken te verleenen hulp blijkt niet weinig over dreven te zijn. Zoo zijn b.v. de 100,000 Italiaan8che vrijwilligers, die onder Menotti Garibaldi naar Kreta zouden trekken, tot 1000 gereduceerd en bedraagt het legertje Denen, dat uit zou trekken om den zoon huns konings te helpen, slechts een elftal mannen. Het is hier dus gegaan zooals het altijd in de wereld gaai,, veel beloo ning van sympathie, veel woorden, maar geen daden. Terwijl de mogendheden nog aan het peinzen zijn over stappen tegenover de Grieken te nemen, zijn weer feiten voor gevallen, die allerminst aautoonen dat de nota der mogendheden invloed heeft gehad op de strijdende partijen. Eon aantal Grie ken deden een inval in Macedonië, ver nielden een spoorwegbrug, terwijl zij de voldoening mochten maken dat driehon derd kloosterlingen zich voor Griekenland verklaarden. Op het schiereiland Akrotiri bij Chania vielen de Turken de opstande lingen aan en leverden met dezen verschil lende gevechten. Bij Kandia waren het de christenen, die begonnen de stad in te sluiten en de Turken noodzaakten drie maal een uitval te doen, waarbij veel bloed vloeide. De admiraals lieten Turken en christenen elkander vernietigen en hiel den zich dus onzijdig. Men zegt dat in Kandia 50,000 menschen opgesloten zijn die slechts over 10 dagen leeftocht te be schikken hebben. Men kan zich dus voor stellen hoe noodig eene spoedige verlos sing is. Verder kan nog gemeld worden dat door een Ifcaliaansch oorlogschip geschoten is op Kretenzers, die op een Turksch fort vuurden, waarvan de bezetting zich wilde overgeven. Of dit aan de vloot der mo gendheden of aan de opstandelingen was, wordt niet gemeld. Servië begint ook oorlogzuchtig te doen De regeering riep de geheele reserve en twee lichtingen van de militie onder de wapens. De Russische regeering bood aan de Servische 120,000 geweren aau, die echter nog niet aangenomen zijn. Wat Rusland met dit cadeau voorheeft, wordt echter niet gezegd. Hoe overigens de stemming in Grieken land is, blijkt het best uit een manifest van de Nationale Liga, waarin gezegd wordt dat de natie bereid is tot elk offer om ter hulp te komen aan de broeders, die zoo wreed worden onderdrukt, en de hoop wordt uitgedrukt dat de natie niet tot werkeloosheid zal gedoemd zijn. Van on derwerping dus geen sprake, maar wel vau verzet-tot het uiterste. Volgens een bericht uit Konstantinopel hebben de Turksche vloot en die der mogendheden den last ontvangen zich gereed te maken om de vijandelijkheden te beginnen. Aan den Turkschen bevelhebber is echter bevel ge geven elke ontmoeting met de Grieksche voorposten te vermijden, ten einde den Grieken de verantwoordelijkheid over de vijandelijkheid te laten. De Grieksche mi nister-resident te Konstantinopel maakt aanstalten voor zijn vertrek. Zou het voor spel nu reeds geëindigd zijn DUITSCHLAND. Bismarck heeft, ge raadpleegd over de Kretaquaestie, een antwoord gegeven, dat ^oor zijn practischen blik pleit. Hij gelooft niet dat de mogend heden eenstemmig tegen Griekenland zullen optrekken, zelfs al blijft het ZEËTUtUttGËft Binnengekomen de Engelsche sloep »Lord Wolseleya, kapt. Dorreli, van Londen met teakhout voor de Mij. «Schelde». Het nieuwe dubbelschroefstoomschip «König« van de Deutsche Ost-Afrika-Linie vertrok den 8 dezer van Marseille via Lis sabon naar Vlissingen ter ontscheping zijner passagiers, Het ss. »Illinois« van de Red Star Line is bij het afstoomen der rivier nabij Hansweerd geankerd met gebroken as en gesprongen cylinderdeksel. Het zal waar schijnlijk naar Antwerpen terug moeten keeren om de schade te repareeren. Gisteren binnengekomen hetss. »JeIo« kapt. Noes, van Cardiff met eene lading steenkolen voor de Mij «Zeeland». Genoemd 88. is heden morgen gelost en zal alhier een lading turfstrooisel innemen met be stemming voor Aberdeen. Het vlot- en alhier in de haven bren gen van het gestraude Noorsche barkschip «Noël» is namens assuradeuren opgedragen aan den Heer v. d. Velde te Terneuzen Heden morgen is men reeds aangevangen met het onttuigen van het schip. Per Telegraaf, 's GRAVENHAGE. De Tweede Kamer nam heden het wetsontwerp op de Ar beidskamers zonder stemming aan. Debat werd gevoerd over het wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst van gebouwde eigendommen. De minister van financien verdedigde het als eene noodige verbetering van den beataanden toestand. Art. 1 werd aangenomen. Aan het bureau van politie is als achtergebleven gedeponeerd een Heeren- ptrapluie. Den öen Maart jl. overleed te Wagen borgen mijne geliefde Dochter CHARLOTTE' CHRISTINA JOHANNA, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaren. Vlissingen, 11 Maart 1897. Wed. W. POLEIJ De Kaakt. •floor dezen betuig ik mijn welgemeen- «w den dank voor de vele blijken van belangstelling op den lOon dezer onder vonden. Vlissingen, 11 Maart 1897. Wed. C. GILLILSEN Joosse. AFDEELING VLISSINGEN. Bijeenkomst op Maandag den 15 Maart 1897, des namiddags ten 8 ure, in het gebouw der Loge, Lange Noord straat G. 10. Spreker: de heer Dr. J. HELDER predikant te Zierikzee. De Secretaris, A. L. A. VAN UNEN. De Notaris W. S. BOSCH te Vlissingen, zal aldaar in het Koffiehuis .De Oude Vriendschap," aan de Groote Markt, op 's avonds 8 uur, in het openbaar pro- senteeren te DE VOLGENDE vraagt een zeer bekwamenKoperdraaier en dito Bankwerker. TE VLISSINÖEIT, te weten no. i. het Koffiehuis, met WoningLoods, afzonderlijke Bovenwoning met vrijen opgang, Erf en Tuin, aan de Badhuisstraat, No. 150, groot 2 Aren, 50 Centiaren. Verhuurd het Koffiehuis, met Woning, Loods en Tuin voor 30. 's maands en de bovenwoning tot 1 Mei 1897, voor/ 20. 's maands, en No.a- JST jfcL U I met Loods, Erf en bleekveld, aan de Lange Zelke, F 142, groot 80 Centiaren. Verhuurd voor 2.75 's weeks. Te bezichtigen met consentbiljet van voorn. Notaris 22 en 23 Maart 1897, van 's nam. 25 uur. De ondorgeteekenden, op een der voor naamste ateliers in don Haag werkzaam geweest zijnde, hebben zich alhier ge vestigd als en bevelen zich als zoodanig beleefd bij de Dames aan. A. en E. SMITH, Middelburg, Langedell't, H 8, Sollicitanten naar de betrekking van van het Burger Weeshuis jaar wedde ÏOÖ personeele borgtocht 1000, worden verzocht, zich vóór den löen Maart persoonlijk aan te melden bij den Voorzitter van het Col lege van Regenten, den heer A. KALBFLEXSCH. „Vriendschap en Genoegen." 0 in de zaal STOFKOPER. Kaarten te bekomen van af heden aan /IA 7 ck NA AFLOOP GROOT BAL. Aanvang 8 uur. „UIT VOORZORG." VERGADERING van stemgerechtigde Leden, op Maandag 15 Maart a s., 'savonds 8 uur, bovenzaal Sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg (ingang Vlasmarkt), tor verkiezing van DRIE HOOFDCOMMISSARISSEN. Commissarissen der voorn. Maatschappij, G. TER MEULEN. R. J. HOOGERVORST. C. VAN KARSSEN. G. C. REIJERS. SIMON P. T1SMEER. Er wordt gelegenheid aangeboden om dit bovengenoemde te loeren, zoowol per afzonderlijke LESSEN als per CUPiSUS. Informaties te bekomen Middelburg, Langedelft, H 8. muil)

Vlissingse Courant | 1897 | | pagina 3