YLINSIIMiSCUE COURANT urg' No. 112. Woensdag 25 September 1895. sen volkomen man Van wapenschild geen stnot f van eer thans J op het medelijden Van tiaren door zijn Tro rotieve zaau aansprJt brief, in een soort tele istig geschreven, W e gepubliceerde brie,,, en te n- at nog onvoorwaardelil stein, Stöcker c I log e" n von Pinoienstein heb [apt (verputzt) ik be. als geleend (sic), en wil Plantages op de Zuid. lets oplevert, zal ik mjj de nKreuzatg," door tadersteunen. Ier het adres hoofdarti- ."te sturen, o. a, oyer rageloof »de liberale enz. hartige verklaring, dat n om den buit voorde \n. »Wij beide hebben ebroken, wij zullen no? aar komen, als het zijn hing te Gent der me- ns een ernstig aanzien, len van toegeven willen n in hun verzet volhou- al de machinefabrieken |ent op den 28 Sept. te ;etteu aan tot openbare itaalbewerkersbond van aan de werkstakers, stelijLheden te Rome ent Crispi, bij de ont- Ibeeld voor Garabaldi aan de wettigheid der' met Italië. De Paus iter, is slechts onderwon onafhankelijk souverein De katholieke wereld' elijk te zijn voor de Pausdom bewijst, menschen woonden de 'd levendig toegejuicht, van Vlissingen Sept. 1895. Brasser, jm. 22 j. en D. Rijnaard, jm, 27 j. T. J. Swen- Jeorinan, jd. 20 j. - 56 j. en M. J. H. Dis- e Jagei, jm. 24 j. en - P. Cremers, jm. 33 4 j. C. M. Piekgit, jd. 20 j. iriaanse, jm. 20 j. en J. F. Krug, jm. 20 j. 5 j. Bastiaanse, geb. van M. Schenk, geb. Ar- dewijn, geb. Baart, •egtse, d. B. Huis- M. J. Maat, geb. van i. van Damme, geb. asclee, geb. Franqoise, Rijkse, d. L. M. uibregtse, d. 8 m. M. Koppejan, 78 j. W. van IJzerloi Bovenkamp, z. 4 i in J. P. Goetgeluk, wd 48 j. T. Olseu, melrijck, man van P. dcheers, z. 6 m. - J. z. 5 w. M. J. I N G E N. engekomen ïy," kapt. Christiansen, Iiddelburg. n het Engelsche stoom- ischip „Northern Light Landag alhier verwacht ïi van New-York. SLOT ER IJ. 00 en hooger iber, 5e kl. 7e trekk. 8, 8847, 14032, 14512, 19471, 19740, 100 <s. 2014, 2723, 3438, 8 9 2 2, 19 1 55, 400. 11290, 15130,16441, er, 5e kl. 8e trekk. 11142, 12434, 12831 5 100. Nos. 2349, 200 Nos. 1654, 2108, Nos. 12414, 15905 R ICH TEN. September ,20 per kilo ,20 per 104. 33ste Jaargang BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10.) Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich by alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliaaingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groot.e letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk Co., te Parijs. de firma G. L. DAXJBB Verschijnt I>ln«dag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitaohland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. jjP* Zij, die zich met het volgend partaai, aanvangende 1° Oct. a. s D fa Vlissingsclie Courant abonneeren, gangen de nog tot dien datum ver- pijnende nummers gratis. Gemeentebestuur. I H B H A T Sluiting der Baden. 05 Burg. en Weth. van Vlissingen brengen i algemeene kennis dat de sluiting der buden a de badplaats dezer gemeente is bepaald op October a.s. Vlissingen, den 24 September 1895. De Burgemeester en Wethouders voorn., TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. BEGEUFBELASTtNG. Afkondiging van het kohier no. 2 der bedrijfs belasting, dienst 1895/g6. De Burgemeester van Vlissingen maakt be- •-J dat op heden bij hem ontvangen en aan sa Rijksontvanger is gezonden het door den SK-teur der directe belastingen te Middelburg isutoir verklaarde kohier no. 2 wegens de iirijfsbelasting, dienst 1895/9I5. De daarop voorkomende belastingschuldigen trien uitgenoodigd om hunne aanslagen op a bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter wkoming van vervolging, en herinnert dat Maarschriften tegen den aanslag eventueel kien zes weken na heden behooren te worden igediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar behoort, den 19 September 1895. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS PERSONEELE BELASTING. ihidiging van het kohier der personeele belasting, no. 2, dienst 1895/96. Burgemeester van Vlissingen maakt be ad dat op heden bij hem ontvangeu en aan a rijksontvanger is gezonden, het executoir iklaarde kohier wegens de personeele belasting ,2, dienst 1895/96. De daarop voorkomende belastingschuldigen den uitgenoodigd om hunne aanslagen op i bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter itkoming van vervolgingen, en herinnert dat bezwaarschriften binnen drie maanden na dm behooren te worden ingediend, terwijl de iften ter bekoming van ontheffing, ingeval verhuizing, op grond van art. 27 2 der ..'Deele wet, moeten worden gedaan bij den bontvanger, binnen ééne maand, volgende op waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied, waar behoort, den 24 September 1895. De Burgemeester voornoemd, Th. VAN UIJE PIETERSE, L.B. F HIJ 1 L L li T O Y. IDE AVONTUREN VAN EEN WEENER DETECTIVE. Terwijl hij zijn neef naar de eetkamer irde, vervolgde de oude graafIk loofde toen, dat het Gasfeiner bronwater de rest van mijn rheumatiek uit de en had gejaagd, maar in December kwam oude plaag reeds terug. De vorige maand b ik menigmaal dagen lang in mijn lQdje gelegen, zooals de studenten zeggen. Dat doet me leed. - Nu, het is zoo erg niet. Op mijnleef- moet men tevreden zijn, als men niet erger plagen gekweld wordt. Daar door eene zinsnede der troonrede, n.l. dat de toestand van handel en nijverheid niet onbevredigend is, den invloed der in andere rijken gevolgde handelsstaatkunde in aanmerking genomen, de hoop der voorstan ders van beschermende rechten weder eeDigs- zins aangewakkerd is en zij dus verwachten dat de regeering wel eenigszins toegeven zal aan den draug naar invoerrechten, is het in verband daarmede van belang een artikel te lezen, dat door mr. C. J. Sickez in het tijdschrift de Economist is geplaatst »Kwade tijden zoo eindigt hij zullen wel altijd de goede komen afwisselen, en iu dagen van crisis zal men zich wel altijd moeten gewennen aan mindere winsten en moeten leeren, ae tering te zetten naar de nering. Maar als het waar is, dat dagen van voorspoed ons doen inslapen, laten dan tenminste de magere jaren dit goede uitwerken, dat zij ons dringen tot grootere krachtsinspanning. )>En als ik daarin meer heil zie dan in kunst matige beschermingsplannen, naar welker heil zame resultaten ik elders tevergeefs zoek,_ dan mogen de heer 't Hooft, voor wiens overigens zeer waardeerende woorden, in de Tweede Kamer gesproken, ik hem zeer dankbaar ben, of anderen mijner bestrijders, die buiten de Kamer op minder welwillende wijze mijn per soon in debat brachten, meenen, dat daarbij mijn oogen verblind zijn, ik zal mij dat oordeel getroosten. »Ik zou wenschen, dat het mogelijk ware, met matige graanrechten eens de proef te nemen, op deze voorwaarde dat men, zij het eveneens als proefneming, ook mijn raad eens volgde, om niet pessimistisch te blijven klagen, maar allen, regeering, vertegenwoordiging, landbouwers en grondbezitters, te-zamen alle krachten inspan nend, eendrachtig samen te werken om den bodem te brengen tot zijne hoogst mogelijke productiviteit, om te zorgen dat ons vee het bij mogelijkheid beste en onze zuivel steeds van prima qualiteit worde, om er voor te waken, aat door meer eerlijkheid en goede trouw onze producten weer een goeden naam krijgen op de buitenlandsche markten, om eindelijk onze krach ten niet te versnipperen, maar met ter-zijde-zet ting van allen naijver, achterdocht en »esprit de clocher", ons nauw aaneen te sluiten tot ge zamenlijke behartiging onzer maatschappelijke belangen. »Onze geheele natie zou dan na eenigen tijd kunnen zien, waardoor men beter geholpen zou zijn, door mijn recept of door matige graan- Op de nieuwe begrooting van binnenl. zaken wordt o.a. voorgesteld de subsidieering vau degymnasia te Amsterdam en Rotterdam, zoodra de regeling der gemeentefinanciën overwogen iseene verhooging der subsi- dien voor de industriescholen voor meisjes te Arnhem, den Haag en Rotterdam, en een nieuwe subsidie voor eene dergelijke Maar oom, twee-en-zestig jaar is nog zoo oud niet Ja, jij met je twee-en-dertig jaar praat er luchtig over. Wel, ik verzeker u, dat ik te Rome op een bal van de Duitsche ambassade een graaf leerde kennen hoe heette hij ook ja, graaf Derminio, die had de zestig al achter den rug; hij keerde juist van zijn huwelijksreis terugzijn jonge vrouw kon best zijn kleindochter geweest zijn. Nu, met allen eerbied Wie weet, oom, misschien trouwt u ook nog wel, zei de jonge graaf lachend, terwijl hij aan de tafel plaats nam, tegen over den ouden man. God beware meIk trouwen Als ik er aan deuk, krijg ik al rheumatische ste ken in al mijn ledematen. Eigenlijk is het niet heel voorzichtig van je, om dit onder werp aan te roeren. Toen ik zoo oud was als jij nu, was ik al laug een solied echt genoot, en jij vliegt nog altijd rond als een zwervende vogel, zonder er aan te denken, een nestje voor je te bouwen. school te Groningenverder verhooging der subsidie voor de ambachtsscholen te Leiden, Utrecht en Arnhem. Voor de op leiding van onderwijzeressen bij het lager onderwijs is voorgesteld de oprichting eener afzonderlijke kweekschool. Voor de Haag- sche kookschool is 3000 subsidie uitge trokken. Het jaarlijksch subsidie van 5000 voor de kweekschool voor bewaarschool- houderessen te Leiden wordt hersteld. Voorbereid wordt een wetsontwerp tot subsidieeriug van middelbare meisjesscholen. Te Maastricht zal een rijkslandbouwproef station worden opgericht. Uit dit lijstje blijkt dat minister Van Houten, althaus inzake het onderwijs, de conservatieve beginselen niet is toegedaan. Uit de marinebegrooting blijkt dat eene som van ƒ3 670.303, voor nieuwen aan bouw uitgetrokken, geheel bestemd is tot voortzetting van den bouw der drie bij de vorige begrooting toegestane pantserdek- schepun, type kruisers, genaamd Holland Zeeland en Friesland. In bewerking is een nieuwe regeling van het personeel van 's rijksstoomvaartdienst, waarbij het aantal officieren-machinist der le klasse op 10 en dat der 2e klasse op 20 wordt gesteld. De minister acht eene tractementsverhoo- ging noodzakelijk voor de ambtenaren van den actie ven dienst der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen, maar allereerst v^or de kommiezen. Hij zal daartoe voor stellen indienen en evenzoo een om de surnu merairs der registratie en domeinen eene bezoldiging toe te kennen van 500 per jaar als zij twee jaren in functie zijn geweest. De minister van oorlog zal de medewer king der Staten-Generaal vragen voor het bereden maken van de hoofdofficieren en de kapiteins van het dienstvak der inten dance, die bestemd zijn om in geval van mobilisatie te worden ingedeeld. Aanmaak van stalen geschut in eigen werkplaatsen acht de minister hoogst gewenscht. Het in 1893 beproefde stelsel van voeding van rijkswege zal met 1 Januari 1896 in werking gebracht worden. De soldijen zullen daartoe geheel herzien worden. Voor de oprichting van artilleriewerkplaatsen zal nog noodig zijn een bedrag van ƒ642.503. "Voor 1896 is een bedrag van 342.500 uitgetrokken Op de begrooting van waterstaat, handel en nijverheid komen verschillende posten voor o.a. voor verbetering van waterwegen, eene som van 119,000 meer dan in 1895 voor werken van den waterweg van Rotterdam naar zee. Eene bijdrage van 3000 wordt aangevraagd ten behoeve van de gemeenten Dreischor en Nieuwer- Zoolang het zoo nog goed gaat, oom Denk je soms, dat de menschen trou wen, als het hun slecht begint te gaan Dat niet, maar ik denk, dat men het leven van vrijgezel een beetje moede moet zijn, om aan trouwen te denken onder steld, dat men niet door een ernstige gene genheid op de gedachte komt van te trouwen. En is noch het eene, noch het andere het geval bij je geweest? Neen, oomAl ben ik niet altijd ge lukkig geweest, toch was ik altijd tevre den ik herinner me geen oogenblik, dat oververzadiging de vreugde van mijn be staan bedierf. Wat een genoeglijken tijd hebben wij den vorigen zomer op uw Ro zenburg doorgebracht! Eu nu verheug ik me reeds, dat ik de Opera en het Burg theater zal bezoeken en met mijn vrienden omgaan, die ik zoo lang niet gezien heb. Eo bij de uitspanningen en vermaken, die het prettige Weenen aanbiedt, behoef ik dan toch de ernstige studiën niet te ver geten, die ik nu weer wil opvatten. Ik heb kerk voor den aanleg van een straatweg tusschen Schouwen en Duiveland id 3700 aan Zaamslag voor de verbetering van de los- en laadplaats aldaar. Voor locale stoomtramwegen is in het geheel uitgetrokken ƒ200.000. De minister heeft eene nieuwe regeling voorgesteld van de jaarwedden voor het personeel bij het stoomwezen en beoogt minimum- en maximum-traktementen van 15002500 voor de adjunctinspecteurs en van 30004000 voor de inspecteurs bij het fabriekswezen te stellen. Óver een telephonische verbinding tusschen Bremen en Amsterdam wordt met Duitsch- land onderhandeld. De minister van koloniën vraagt tot versterking van zijn personeel 5000, en voor schrijfloonen, tengevolge van uitbrei ding van werkzaamheden, 5000 meer. Voor meubileering van het gebouw van koloniën is ƒ4000 uitgetrokken. Voor de vestingbegrooting voor 1896 is uitgetrokken 797:000. Nog 340.000 wor den vereischt tot voltooiing van het zooge naamde u kleine plan" voor de stelling van Amsterdam. De voltooiing van het geheele plan, op 15*/i millioen geraamd, zal door het aanbrengen van verschillende bezuinigin gen, die geen nadeel opleveren voor het verdedigings-vermogen der stellingen, op 10.250.000 komen te staan, Voor de verbetering van sommige ver dedigingswerken zijn verschillende posten uitgetrokken. In het dienstjaar 189495 bedroegen de aanslagen in de Vermogens-belasting 6.865.991), de verhoogingen 2603 en de ontheffingen 15.612, welke cijfers over 1893—94 waren 6.922.967, 6291 en 29.000. De opbrengst werd dus in hat tweedejaar, waarin de belasting werkte, 47.277 lager. Daarentegen waren er meer aanslagen, nl. 77.672 tegen 77.196. Te 's Hage waren 5936 personen in die belasting aangeslagen, d. i. bijna 3ys pet. der bevolking, voor een vermogen van f 685.624.000te Rotterdam slechts 3799, vooreen vermogen van f 361 978.000, en te Amsterdam 7137, met een vermogen van f734.194.000. Te Rotterdam dus nog geen 17/10 pet. der bevolking „vermogend" volgens deze belastingwet, en te Amsterdam slechts lfl/ao pet. De toestand van den Rotterd. Waterweg naar zee is thans zoodanig, dat steeds een voldoend breed vaarwater ter diepte van minstens 65 d.M. onder laag water wordt nu een reis achter den rug, waarop ik veel schoons zag en verstand en hart veel ge noten hebben. Hoe zou ik er toe komen om naar verandering in mijn leven te ver langen Je zal dus alleen trouwen wegens de tweede reden? Hoe bedoelt u dat, oom Wel, watje zoo pas gezegd hebtdoor een ernstige genegenheid. Heb ik „genegenheid" gezegd? Dan heb ik het rechte woord niet gebezigd. Er moet een sterker wind waaien, voor ik met mijn scheepje koers zet naar de huwelijks- haven. Geen bedaarde genegenheid, alleen een hartstochtelijke liefde zou me kunneu bewegen om ontrouw te worden aan de zorgelooze gewoonten van het vrijgezellen- leven. En ik vrees bijna. Welnu? Dat ik voor zoo'n vurige liefde niet meer vatbaar ben. Maar BrunoOp jou leeftijd Misschien ligt de schuld niet alleen bij mij, als tot heden zooveel me wel be-

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1