VLISSIVGSI HE COURANT B IJ O E G 8 L, SCHHOUWERi n. wot,p, rangen lite JacoWiia II. L LlflTWlELER I is iffdiji t per ons. Meent per ons. ke Meiden. ter-Schelde, van MAANDAG 26 AUGUSTUS 1895. No. 99. Vervolg Binnenland Vervo'y Oeniengd Nieuws. Buitenlan tl. BEHOORENDE BIJ DE adres kunnen len versche RUNDËr betaling van 35 cent pe ing vau voorschot, vrach igers, die genegen zijn ■en voor bovengenoemd^ aan hetzelfde adres pe YJeesch houwer, 68, Goudsche straat ROTTERDAM, soorten. ;keringbahk SiiïLAIÏ Dlijj, van Levensverzekering te ROTTERDAM. Firma HAKKER RGER JUFFROUW, P.G leeftijd, zoekt plaatsin ir of als Meid-Huishoui L., bureau dezer couran delijk geplaatst te wordei fst van buiten, tegen goe iureau dezer courant, 1 September, bij Me Jacobstraat. F n ,H1 SS C E i\ T, ren en Middelburg v r. Remisevra. 451 (alleei Zeilmarkl: 89.80, II I, 56.55, 8,10, 10,15. 15, 2 45, 4,1 s, 5,55, 7.45, 9, Naar Zeilmarkt Muitje werkdagen.) 6.8'J, 8 45, lo. 4 20. 6. -, i.5(l, 9.20, 10,20, II.- 12.35. 2,05, 3,35, 5,05.7. lie Uavcudicust. 6.~, 6.20, 7,—. 7 -. 10.20, 10.40. 11.-. II. 140. 2.-. 2.20. 2.40. 80, 5.50, 6.40, 7.20, 7.45, 8 Tm. 6.10, 6.40. 7.20, 8.. UO. 10.30. 10.60. 11.10, IÜ 1.60, 2.10. 2.30. 2. 10. 5.20. 5.40. 6.— 6.60 V 3n gde dienst.) ID m 11 45 nra 3 30 en 6 20 ra 12 15 nm 4 en 6 60 .kenekerke vin 8 40 Juuzea ,9 10 ar Hoofdplaat nm. 1.50 Breskens 2.20 Vlissingen 2.50 Dinsdag en Vrijdag fin 7 vxn 11 45 nm - 7 20 nm 1 2 05 3 60 5' 7 4'i vm 10 10 150 s in an i io I1 u, RrcNkcna-Ter W" elillg voor vier dnf< (Telephoonnummer 10.) VLISSINGEN, 24 Augustus 1895 Voor het maken van een aanlegsteiger met verbindingsspoor aan het kanaal, ten van de electro-tinfabriek, alhier, Donderdag ingeschreven door de hee- H. Schouten, hier, voor f 2730 en A. foudraine, te Goes, voor f 2847. De officier-machinist der 2e kl. J. Smit, gedetacheerd bij de Kon. Maatsch. «De Schelde," wordt met den 3den September, net ontheffing van zijne tegenwoordige letacheering, geplaatst bij 's Rijks werf te Willemsoord en als chef van de stoom- werkplaats toegevoegd aan het hoofd van bet vak van scheepsbouw Bij wordt iti zijne detacheering bij ge melde fabriek vervangen door den officier machinist der 2e kl. S. Verschoor. Van 17 toten met 23 Augustus zijn alhier ait Queenboro met de mailbooten der ïtoomvaartmaatsch. Zeeland aangekomen met de dagbooten 308 en met de nacht- booten 640 daarheen vertrokken met de ègbooten 315 en roet de nachtbooten 624, zoo samen aangekomen 948 en vertrok- 'i 939, dus in 't geheel vervoerd 1887 magiërs Van 17-23 Augustus werden hier ter stede san de badinrichting op het strand geno men 305 heeren- en 215 damesbaden, totaal l>e wegens het ongunstige weder uitge leide muziekuitvoering op het stedelijk ladhuis, door het muziekgezelschap //Ons lenoegen", alhier, zal, Daar wij vernemen, morgen middag plaats hebbeu te 5 uur. Men schrijft ous uit Middelburg: Er is thans een lijst ter teekening neder - ilegd, teneinde geldelijke bijdragen te rerlcrijgen om op den 15eu jaardag van HM. koningin Wilhelmina, des avonds op de Groote Markt een openbare muziekuit- roering te geveD en tevens het Marktplein eenigszins te illumineeren. l)e vereeniging tot het bezoeken der armen heeft onder de letters A. Z. een gift ontvangen, groot 100. Men schrijft ons uit Goes Daar de jaardag van H. M. koningin Wilhelmina te zamen valt met de kermis, is thans definitief door de Vereeniging /Volksvermakenbesloten, dat de door deze Vereeniging te geven feestelijkheden zullen gehouden worden op Vrijdag 6 September. De door de Nederl. Zondagschoolvereeniging te organiseereu feestelijkheden zullen eveu- wel op den dag zeiven plaats hebben. In Westelijk Zuid-Bevelaud hebben enkele landbouwers de onvoorzichtigheid gehad vochtige veldvruchten in de schuren te brengen en weg te tassen. Het natuurlijk gevolg hiervan is geweest, dat de massa ging broeien en dampen, waardoor tnen genoodzaakt was de vruchten naar buiten te brengen om brand te voorkomen. Te Breskens zijn aangekomen de ijzeren brug en ponton voor de havenwerken aldaar- Te Groede is van eeu arm werkman, ter wijl hij met zijn vrouw op het land werkte^ het door hem met moeite bespaarde som metje van 12.50 gestolen. Nu de Belgische grenzen nog steeds voor den invoer van vee gesloten blijven, worden door Belgische veekooplieden te Sluis we kelijks een aantal runderen geslacht, waar van het vleesch, na door een Belgischen veearts te zijn gekeurd, naar België wordt ingevoerd. Men meldt ons uit Overslag Zaterdag 's avonds, ongeveer 6 uur is al hier gevallen de luchtballon, te Antwerpen van wege de genie opgelaten. De lucht reizigers waren een kapitein en een luite nant der genie. Door den heer Pouillier-Ketele zijn eenige jaren geleden landerijen met een daarbij be- hoorend kasteel onder de gemeente Wach- tebeke (België) aangekocht. Nabij dat kasteel zal op 2 September a s. een tentoonstelling van beesten gehouden worden. Voor dat doel zijn door genoemden heer uitgeloofd 840 fr. aan premiën, zes zilveren en drie bronzen medailles. Naar de Belgische bladen melden, zullen de Minister van Landbouw (De Bruyn) en enkele Kamer- en Senaatsleden deze tentoon stelling bezoeken. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft er niet ver van de grenzen tus- schen het gehucht De Kruisstraat en het dorp Moerbeke eene ontmoeting plaats ge- bad tusschen de ambtenaren en een aantal veesmokkelaars. Een 30tal smokkelaars werden eensklaps door een 12 tal ambtenaren overvallen, die op verschillende punten in hinderlaag lagen, aanstonds werden er zoo veel revolverschoten gelost, dat de smok kelaars her- en derwaarts vluchtten. Een aantal bereikten de Hollandsche grenzen, en slechts eenige wisten met hunne beesten verder te komen. Twee koeien, een smok kelaar en een veekoopman, vielen in de handen der ambtenaren, die hunne revol vers meest in de lucht schijnen gelost te hebben, daar er geen enkelen doode of ge kwetste viel. Aan het strand in de Hoofdplaatpolder is gevonden een schildpad, die een lengte had van bijna 1 M. tegenover een breedte van 80 cM. Naar men ons meldt, is het gemeentelijk arch'ef der gemeente Sluis deze week verpakt in 14 groote kisten en overgebracht naar het rijksarchief te Middelburg. Naar de Z. N. Bode verneemt, heeft de cipier van het Huis van Arrest en Bewaring te Zierikzee, de heer G, sedert Vrijdag nacht jl. zonder verlof zijn post verlaten. De laatste dagen worden bij verschillende veehouders een aautal vette ossen opgekocht door buitenlandsche handelaren, die ze ver zenden naar de Belgische grenzen. Men besteedt voor le kwaliteit ossen van f 0.60 tot f 0 66 per K.G. Kerk- en Schoolnieuws. Gisteren slaagde voor de akte Fransch. l.o. te 's Gravenhage de heer A. A. J. Weijens, alhier. Te Wolvega is een apostolische gemeente (Irvir.gianen) opgericht. De Irvingianen, eene christelijke secte, door Edward Irving, een Schotsch geestelijke, in 1831 gesticht, wil ae apostolische kerk weer invoeren en verwacht de wederkomst van Christus. De godsdienstoefeningen geschieden met veel vertoon. De hertog van York heeft zijn collectie van postzegels, die eenig in de wereld is, aan Rothschild verkocht. Om welke redenen de her tog zich van deze collectie ontdeed en hoeveel feld hij er voor van Rothschild ontving, is on- ekend. Alleen weet men dat zij gedurende eene reis, die de hertog onlangs deed, bij eene assu rantie-maatschappij verzekerd werd voor de som van 1,400,000 francs. Scheept men hier vaak eeu vinder van belangrijke geldswaarde met een kleinigheid, soms wel met een stukje worst, af, in Duitsch- land is dit anders. Daar bestaat eene wet, die gebiedt dat de vinder recht heeft op een tiende van de waarde van het gevonden voorwerp. Waardeloos. Voor het raampje van een postkantoor. «Zijn dit handelspapieren, me vrouw vraagt de beambte. «Ja, mijnheer." «Zonder waarde «Zonder eenige waarde het is mijn hu welijkscontract." ENGELAND. Van wege de regeering is in het Lagerhuis medegedeeld dat zij, wat Egypte betreft, de tot heden gevolgde politiek zal hand haven. Voor de Franschen, die zoo gaarne Egypte door de Engelschen ontruimd zouden zien en daarvoor heel wat woorden vuil maakten, is deze uitspraak van de Engelsche regeering een bewijs, dat zij er vooreerst niet aan moeten denken. De Engelsche regeering zal Egypte wel niet ontruimen, alvorens zij daartoe den tijd aangebroken acht. BELGIE, In eene vergadering van den Se naat is door een der leden, baron Surmont van Volsberge, een gunstig verslag uitgebracht over de wet-Schollaert. De door velen gewraakte be paling in die wet, n.l. die, welke het onderwijs in den godsdienst verplichtend strekt, vond bestrijding van de zijde van graaf Marnix van St. Aldegonde, senator van Brussel, independant, die betoogde dat het zelfbestuur er door aange tast werd, en van de liberalen Bara enDupont. Merkwaardig in dezen tijd is het ontslag van den katholieken senator voor Leuven, Willems, op grond dat hij onmogelijk de regeering kan steunen in de staatkunde, die zij thans volgt. Wij noemen die verklaring merkwaardig, omdat dus ook in de katholieke partij mannen gevon den worden, die van oordeel zijn dat deze re geering wel wat hard van stapel loopt. De reactie, die zich tegeu de sterke actie der re geering openbaart, is trouwens nog zoo groot in het land, dat er wel reden bestaat om de toe komst met bezorgdheid te gemoet te zien. RUSLAND. De nihilisten schijnen uit hun langen slaap ontwaakt te zijn en den tegen- woordigen tijd geschikt voor hunne aanslagen te achten, misschien wel, omdat zij inzien dat van dezen keizer niets voor de staatkundige ontwikkeling des lands te wachten is. Te Toeloe lieten zij een artillerie-kazerne in de lucht sprin gen, waarbij velen, waaronder eenige officieren, omkwamen. Het gebouw zelf ligt natuurlijk in puin. Het was in alle richtingen door dynamiet ondermijnd Door het gebruik van een cijfer telegram, dat, in den vorm van handelsdepêche, aan de censuur ontsnapt was, werd het feit bekend. Siberië zal aan deze gruwelijke geschiedenis weder eenige bewoners meer te danken hebben. CHINA. De dweepzucht is hier te lande nog aan 't woord. Weder viel een razende bende de Amerikaansche zendingspost bij Foetsjoe aan, vernielde kapel en school en wondde vier in- landsche zenaingsleerliugen. De stemming tegen de vreemdelingen wordt steeds vijandiger. «De vreemde duivels moeten het land uit", is de kreet, dien men door het volk in de straten hoort uitgalmen. Het volk bedenkt echter niet, dat die «vreemde duivels" China behoed hebben voor totalen ondergang bij zijn strijd met Japan. In Japan zijn sedert het uitbreken der cholera 16000 menschen daaraan gestorven. De Japanners zijn er nog altijd niet in ge slaagd meer dan de zeekust van Formosa te bezetten. Zij zullen echter, men kan daar zeker van zijn, niet rusten voor zij het schoone eiland geheel onderworpen hebben. Burgerlijke Stand van Vlissingen Van 17 24 Augustus 1895 ONDERTROUWD: A. van de Velde, jm. 23 j. en S. A. van Steenkiste, jd. 22 j. W. Maas, jm. 22 j. en W. C. H. Klijnsoon, jd. 24 j. -- P. J. Gomes, jm. 24 j. en W. C. Naerebout, jd. 25 j. S. Rozemond, wedr. 43 j. en R. F. Kaan, jd. 40 j. GETROUWD: C. H. Willemse, jm. 24 j. en J. P. Auer, jd. 27 j. G. J. L. Tollens, jm. 31 j. en M. E. Kuijpers, jd. 29 j. BEVALLENC. Germing, geb. Uijl. d. M. J. Minne, geb. Vanhuijsse, z. E. van dei- Steen, geb. Le Roij, d. C. Eiff, geb. de Kam, z. J. Looisen. geb. de Nooijer, z. C. M. Olthoff, geb. Krug, z., levenloos. OVERLEDENA. F. Raekelboom, man van S. A. Deveij, 37 j. W. J. Suurmond, d. 2 m. N. Jobse, d. 4 j. Hoogwater te Vlissingen. Zaterdag 24 Aug. 3 33 Zondag 25 u 4.23 Maandag 26 5.19 Dinsdag 27 6 30 Eerste Kwart. Woensdag 2S 7.56 Donderdag 29 u 9.21 Vrijdag 30 10.19 Zaterdag 31 11.17 MA3HTBSRÏCHÏE8, Vlissingen, 23 Augustus. Boter f 1.05 a f 1,15 per kilogram. Eieren f 4,4,40 per 104 stuks. Aan het Bureau van politie zijn als ge vonden gedeponeerd een Dameszakdoek en een snoertje Kinderkoraaltjes met Slootje.

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 5