VLISSÏMSCME COURANT Li, No. 94. Woensdag 14 Augustus 1895. 33atp Jaargang. Binnenland. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187 (Telephoonnummer 10.) Prgs per drie maanden 1.-—. Franco per post 1.15, Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DEK ADVEKTENTIËN; Van 1 tot 4 regels 0.4U. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groot.e letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. VerHChljnt Olaedng-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitscbland, Enge land en Frankrijk f 1.0per drie maanden Mag men zijn stembiljet invullen zonder j namen der candidaten te noemen Eeü kiezer heeft het gedaan. Hij vulde in stembriefje in enkel met de woorden )i drie aftredeude leden," meenende alzoo personen zijner keus duidelijk genoeg hebben aaDgeduid, en dus een geldig embriefje te hebben ingeleverd. Het stem- me&u dacht er echter anders over en ver- sarde zijn stem van onwaarde. De Gemeentestemhierin geraadpleegd, kt de beslissing van het stembureau ou- ist, De door den kiezer gewilde personen jo op de bovenvermelde wijze duidelijk Dgewezen, en de wet vordert niet, dat de nwijzing steeds geschiede door het plaat- d van een naam. Wel spreken de artt. 63 164 van de op een stembriefje vermelde mien, maar daarbij heeft de wetgever enkel >t meest voorkomende geval op het oog bad, zonder dat van de bedoeling blijkt een andere wijze van persoonsaanwijzing te sluiten. Men schrijft uit Utrecht aau de Telegr. aanleiding der arrestatie van den ka- kwartiermeester van A., de volgende zonderheden controleur bij de militaire administra- na alvoreus te Leiden en andere plaat- de verantwoording der administratiën kapitein-kwartiermeesters te hebben gegaan, vervoegde zich Dinsdag met een joor en 2 officieren der vesting-artillerie huize van den heer N. B. M. v. A. eenige besprekingen en een onderzoek bescheiden werd den kapitein-kwartier- ester gelast, zich in arrest te begeven en nj per rijtuig naar bet huis van bewaring ngebracbt. De publieke opinie laat zich te Utrecht duidelijk te zijnen gunste hooren, en neemt gaarne aan, dat zal blijken, dat beweerde onregelmatigheden niet van ocieelen, doch van administratieven aard Mocht het nader onderzoek dit beves- dan mag de vraag worden gesteld ver gaat de macht van het legerbe- ur, door een militair zonder verderen van proces, zonder machtiging van auditeur-militair, noch van een officier justitie, naar de gevangenis te brengen bem daardoor voor altijd van zijne eer berooven lad genoemd militair niet het recht, nu zoo te zeggen een inval in zijne woning '4 gedaan, te weigeren, om zich vrij- jig in arrest te begeven, op straffe des 11:1 I I. I. 15 T o 'at bedoel ik volstrekt niet, mijnheer, ^eet, hoe gaarne ik naar u luister; zoudt mij krenken, als ge mij wegens antwoord van dit genoegen berooft. 'a°g ik hier ben, heb ik u, geloof ik, Dooit getoond, dat ik er van hield u Send naast mij te zien wandelen." 'it indirecte verlof wil ik mij ten nutte e|i om voort te gaan. Het is bijna on- ïlijk, miss Edith, dat tusscben twee ,Den van verschillende sekse, die dage- tnet elkaar noodzakelijk moeten om- geen band ontstaatondersteld na- 'jk dat zij eenstemmige meeningen noods van zich aan eene indisciplinaire handeling schuldig te maken De militaire administratie is thans zoo danig geregeld, dat elk officier, die belast wordt met eenige administratieve of finan- cieele aangelegenheid, huiverig moet zijn deze te volbrengen. [Ie vox populi doet zich in deze treurige zaak duidelijk hooren in het voordeel van den flinken, humanen en kundigen officier, en de deelneming met hem, zijne echtge- noote en kindereu is groot. Het Bat. Nbl. schrijft dat over de be noeming van generaal Vetter tot comman dant van het Indische leger in militaire kringen in Indie zeer verschillend geoor deeld wordt. Over zijn beleid bij de Lom bok-expeditie gedurende de eerste periode laten zich velen kras uit, maar anderen willen liever het officieele verslag afwach ten. Overigens erkent men dat de generaal zich in die dagen zeer kalm en moedig heeft gehouden. Met de sympathie voor den nieuwen commandant is het verschillend gesteld. Sommigen dragen hem veel sym pathie toe. De iufanteristen vinden het overigens goed dat men eindelijk weer eens eeu infanterie- generaal aan het hoofd van het leger krijgt. Daar de generaal een voorstander is van snelle promotie, gaat nu menig jong officier een betere toekomst te gemoet, natuurlijk ten koste van hen, die wegens ouderdom of te weinig wetenschappelijke kennis het leger zuilen moeten verlaten. Overigens zegt men dat generaal Vetter een man is met een ijzeren wil, die zijn plannen zal weten door te zetten en zulks zonder aanzien des persoonshij moet in buitengewone mate rechtvaardig zijn en zich nooit door rancune laten leiden. De schrijver eindigt aldus: „Gelezen de scherpe betoogen tegen den generaal in onderscheidene Hollaudsche biaden, moeten wij'het mtusschen betwij felen, of de generaal wel in den waren zin des woordsvoor zijn pleizier uit is." Dat zal trouwens wel niemand zijn, wien eene taak als generaal Vetter is aange wezen. Van hem verwacht men immers niets meer of minder dan een einde te maken aan den oorlog met Atjeh. Het totaal der voor alle «vergunningen" in 1894 betaalde gelden was in Noord- Brabant 101.029; Gelderland 116.020; Zuid-Holland 213.186; Noord-Holland 202.150; Zeeland 29.598; Utrecht 44.928; Friesland 49.631 Overijsel 48,650; Groningen 51.100; Drenthe 18.282Limburg 31.810. hebben over de wereld en het leven. En die band brengt hen hoe langer hoe nader tot elkander. Zoo is het met mij gegaan, Edith. Ik heb u die vraag gedaan, eenig en alleen om te vernemen, of ge u zoudt kunnen verzoenen met de gedachte, eenmaal de vrouw van een dokter voor krankzinnigen te worden. Uw vrouwelijk schaamtegevoel hield u terug van een rechtstreeksch antwoord, maar uit uwe woorden maakte ik op, dat ge geen bezwaar zoudt hebben tegen zulk een beroep van uw echtgenoot. Ik ben een oprecht en een voudig man, Edith, en op het oogenblik heb ik niets dan mijn kundigheden. Het geluk ligt niet alleen in het bezit. Ook ben ik niet in staat om met keurige, seboone woorden mijn aanzoek te doen of om voor n mijn knie in het stof te buigenik kan je alleen eenvoudig vragenEdith, wil je mijn vrouw worden?" „Ja, George", sprak zij zacht. Hij kuste haar teeder op het voorhoofd. Wij zullen nog jaren lang strijden moe ten, geliefde, voor wij in het huwelijk zullen Het totaal der inrichtingen, waar krach tens «vergunning" sterke-drank wordt ver kocht, was op 31 Dec. 1894 in: Noord- Brr.bant 4120 Gelderland 2857 Zuid-Hol land 4182 Noord Holland 3744 (waarvan alleen te Amsterdam 1453, met een op brengst van f 120.549); Zeeland 1187; Utrecht 1128Friesland 1852; Overijsel 1538; Groningen 1897 Drente 791; Lim burg 1525. Hare Majesteiten de Koninginnen zullen den 5n September om 11 uur des voor middags haar bezoek aan Drente aanvan gen met te Meppel af te stappen, waar zij door den commissaris der Koningin en plaat selijke autoriteiten zullen ontvangen worden. Om 4 uur 18 vertrekken zij naar Hoogeveen en van daar verder naar Assen, waar zij in het gouvernementshotel een paar dagen loge eren. Hare Majesteiten vertrekken heden naar Arolsen om tegenwoordig te zijn bij den intocht van den regeerenden vorst en de vor stin van Waldeck en Pyrmont. Den 16en Augustus keeren zij op het Loo terug. Blijkens een bij het departement van buitenlandsche zaken uit Tanger ingekomen telegraphisch bericht, is van de schadever goeding, welke door Harer Majesteits Re-* geering, naar aanleiding van den overval Vaü het Nederlandsche schip Anna door Riffeensche zeeroovers, van Marokko ge- ëischt was, aanvankelijk een bedrag van 95 pet. aan den tijdelijken consul generaal der Nederlanden te Tanger uitbetaald ge worden. Minister Van Houten ie gisteren naar Brussel vertrokken tot bijwoning van de opening van het parlementaire congres voor vrede en arbitrage. Minister Van Houten schijnt dus aan den invloed van dien Bond nog veel gewicht te hechten, ofschoon de resultaten tot nu toe niet aan de verwachting beantwoordden, die de oprichters, door een edel gevoel ge dreven, zich hadden gedroomd. Het aantal bewoners van Nederland be droeg op 1 Januari 1895 4,795,646 inwoners. Naar gemeld wordt, zouden de onder handelingen over de levering der nieuwe geweren tusschen het voorloopig syndicaat ter bevordering van het oprichten van eene nationale wapenfabriek en den minister van oorlog zijn afgesprongen op bezwaren, door den minister geopperd omtrent den tijd van levering. kunnen treden," zeide hij. «Maar houd goeden moed. Vertrouwen op God en moed zullen ons ieder uur nader brengen aan onze wenschen, en als wij bescheiden zijn in onze eischen, zal de dag van onze ver bintenis niet al te ver verwijderd zijn." Zonder getuigen was dit kleine voorval afgespeeld in een dichtbeschaduwd laantje. Nu hoorde men een lichten voetstap op het kiezelzand en het volgende oogenblik stond Alice voor hen. „Ik zoek naar je, Edith. Ik dacht, datje met mijnheer Parker je gewone wandeling maaktet en daarom kwam ik hier heen. Maar, goede hemel, wat is er gebeurd Je bent opgewonden, Edith, en je oog straalt van geluk en gij ook, dokter. Heb je elkander verstaan, gelukkigen Edith omhelsde haar teeder en dr. Parker stak haar de hand toe. „Uw vermoeden is juist, miss Norman," zeide hij; «ge ziet een verloofd paar voor u. Met dit bericht geven wij een bewijs van ons volle vertrouwen. Zult ge het u waardig toonen door over de zaak te zwij- VLISSINGEN, 13 Augustus 1895. In het eerste (voorloopige) ontwerp) voor de a. s. winterdienstregeling op de staats spoorwegen komen o. a. de volgende wij zigingen voor op de lijn Breda—Vlissingen De trein van 5,42 vm. van Breda naar Vlissingen zal 10 minuten later van eerst- gemeld station vertrekken en 14 minuten later het station Vlissingen binnenkomen. De sneltrein voor le en 2e kl. reizigers van 9.46 vm. uit Breda zal zes minuten vroeger dit station verlaten en ten 11.30 vm. te Vlissingen arriveeren. De aankomst van dezen trein te Roosen daal is 10 02 vm.te Bergen-op-Zoom 10.21 vm. te Goes 11 vm. en te Middelburg 11.21 vm. De trein van 5.13 vm, uit Vlissingen, en aankomende te Breda ten 8.10 vm., zal dan eerstgemeld station verlaten ten 5.22 v m en te Breda op denzelfden tijd als thans bionenloopen. De sneltrein van 7 05 vm. naar Breda zal 4 minuten vroeger vertrekken en 9 minuten vroeger aldaar aankomen. De trein van 6 u. nm. uit Vlissingen naar Roosendaal zal met den nieuwen dienst dit station verlaten ten 6.40 n.m. en te Roosendaal arriveeren ten 8 36 nm. en geeft dan aansluiting op den sneltrein van 8,4o nm. naar Breda, alsmede op dien, welke ten9.20nm. vanRoozendaal naar Breda vertrekt, en stopt op alle tusschenstations. De mailtrein van 7.25 nm. uit Amster dam W.P. naar Vlissingen via Utrecht 's HertogenboschRoosendaal zal dan van eerstgenoemd station vertrekken ten 7.40 nm., dus 15 minuten later en daarenboven nog S minuten vroeger te Vlissingen aan komen. De boottrein van 6.20 's morgens van Vlissingen naar Amsterdam via Roosendaal— 's Hertogenbosch—Utrecht, thans aanko mende te Amsterdam om 9.45 vm., zal met 1 October a s. van station Vlissingen ver trekken ten 5.15 vm. en te Amsterdam arriveeren om 8 45 vm. en dus èen uur en 9 minuten vroeger dan thans de reizigers uit Engeland in de hoofdstad brengen. De facultatieve sneltrein van 6.56's mor gens uit Vlissingen, die de aankomst der stoomboot van Queenboro afwacht, zal met den nieuwen dienst ten 5.05 's morgens van Vlissingen vertrekken. (G. Ct.) Het Engelsche kouinklijke jacht Victoria and Albert kwam Maandagmiddag te 12,80 ure op de haven en meerde onmiddellijk aan den zuidelijken ponton. Met den mailtrein van 11.10 G. T. ar- gen? Het spreekt van zelf, dat wij op dit oogenblik onze verhouding niet openbaar maken. Zoolang mijne verloofde hier ver toeft, is dit geheel en al onmogelijk." „Zoudt ge^ denken, dat ik zoo babbelziek ben, dokter f" vroeg Alice. „Ik bewaar veel :n mijn hart, dat ik alleen weet, en zoo zeker als ik mijn geheimen bewaar, zal ik de uwe ook weten te bewaren. Maar" ver volgde zij op treurigen toon, >ik voorzie, dat je nu spoedig vau hier gaat en mij al leen laat, lieveWanneer zal dat zijn „Zoodra tlr. Parker mij wegzendt, zal ik gaan, Alice," antwoordde Edith schert send. „Het is nu met mijn vrijheid gedaan, voor zoover hier van vrijheid sprake kan ziju. Ik heb nu een heer eu gebieder ge kregen en ik moet hem volgen, zoodra hij beveelt." «Het zal zeer eenzaam eu treurig om mij heen zijn, zoodra ik weer alleen hen," zeide Alice diep bedroefd. „Het waren dagen van vreugde en geluk, zoolang ge hier waart, Edith en zoolang gij, mijnheer, deelneming betoondet aan mij,

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1