H VLISSIMHE COURANT. B IJ V O EG8E L, ilerhamworst, >er ons. van MAANDAG 15 JULI 1895. No. 81. jishoudster, jke Dienstbode Vervolg Binnenland. Gemengd Nieuws. L,ï n wijlen Z .M. den eachte begunstigers is geplaatst tegen- 'yed. SCHIEFER op ;aat steeds voort met andsche- en Brua- k Poffertjes, met en ruim voorzien van bdere Ververschin- iwoon met een druk |en. UEd. Dienaar, r_ SMITS. Lorden bij tijds aan heden: toezicht geslacht en 'e uit zuiver rund-, Ih. Worst van elders ware niet versch. [firma Hakker, Kleine Markt. aanvoer van En- Duitsche HAARD* benevens ANTHRA- g, voor Vulkachels, lUT ZOON. 10TER. fCHB ROOMBOTER jcilo. Bij elke hoeveel* tien Depothouder J. GOETHEER. BEHOORENDE BIJ DE (Telephoonnummer 10.) we Vlissingsche weg. vond. Entrée vrij. >udig Burger Dochter e BETREKKING als uffrouw, of ter ver- Fr. br. letter H, Courant. f 1 Oct. a. s. wordt t gezin den 30jarigen leeftijd,' letters B. A-, aanhetl er dan 23 jaar. Loon, naaud. Vereischt goede] •eau dezer Courant. A II I li en Middelburg v v. mui: vm 4 50 (olleeo °?l ■rkts 8.—. 9.3'<. i.—U.4JÏ 6.55. 8,5(1, ,0.15. I 2,15. 4.1 5.55, 7 45. 9,»| Naar Zeilmarkt V/UtinjfM rkdazen.) 6 30, 8 45, lu.ltl 6. 7.50, 9.20, 10,20. 11.-J S. 2.05. 3,35,5.05.7.-, 8W| Dnvcudieusl. }.-, 6.20, 7,7 60'8^l 10.20, 10 It). II.—. "fl 0. 2. 2.20. 2.40. 3.- S.'JI 5.50, 6.40, 7.2". 7.15, 8.«, 6,10, 6 40. 7.20. 8.-, 8. Ld 80. 10.50 11.10, U.JJj .50, 2.10. 2.80. 2.50. 8, ,L 5.20. 5.40. 6.— 6.»0 ir-Sclielde. i 8 80 en 6 20 en 6 50 ,8 10 80 2 I" li cskcus-Ter Kt"'1' tg voor vier da|<f Gemeenteraad. van Woensdag 12 Jitli 1895 Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, bur- ïeester. de heeren le Sage van Hoeve, ortier en Van der Bilt, wegens ongesteldheid, heeren Loois, Kalbfleisch en van der ge Callenfels, wegens uitstedigheid. notulen der vorige zitting worden ge en en goedgekeurd. Voorzitter deelt mede de verkregen goed ig van de rekening over 1894 van den Idekerkschen straatweghet proces-verbaal de opname van de kas en boeken van gemeente-ontvanger, die in orde werden Londen; de goedkeuring van Ged. Staten op raadsbesluiten van 12 Juni jl., betreffende af- en overschrijven van- en op posten gemeentebegrooting van 1894, het be- likken over den post van onvoorziene uit- Len van de begrooting over 1895, den on- [fhandschen verkoop van gemeentegrond en verkoop van kapitaal, ingeschreven op Grootboek voor schoolbouw. I Al deze mededeelingen worden voor kennis- tting aangenomen. [«orden overgelegd: bet ingekomen jaarverslag van de gemeen- Tilburgde rekening van het Burger feeshuis over 1S94, sluitende in ontvang 6983,85®, in uitgaaf 6819,70, alzoo een goed slot van 164.15®de be- oting van het gasthuis voor 1896, sluiten- iin ontvang en uitgaaf tot een bedrag van [10508.19 schrijven van den heer J. le Sage van pe, houdende kennisgeving, dat hij om pdheidsredenen zijn ontslag neemt als van den raad. Namens den raad uit de patter een woord van dank voor al het- door den. heer Van Hoeve, die altijd op post was om de belangen der gemeente elpen bevorderen, is verricht, en wenscht nog vele jaren, waarin het hem steeds ?e welgaan, toe Iwijders deelt de voorzitter nog mede eene vrage tot ontslag als lid der commissie toezicht op het lager onderwijs van den br A. S. Talma, wegens vertrek naar Arn- wat hem onder dankbetuiging voor wat in het belang van het onderwijs Iverricht, op de meest eervolle wijze wordt d. slotte nog een schrijven van den heer J. Siegers, houdende verzoek tot eervol 'lag als secretaris-rentmeester van het Al leen armbestuur. Voorzitter stelt voor onder dankbetui- fe voor de zeer verdienstelijke wijze, waar- 4e heer Siegers deze betrekking 25 jaren met toewijding waarnam, het gevraagde plag op de meest eervolle wijze te verlee- Met instemming van de vergadering It alzoo besloten. leden voor liet stembureau voor de lezing van vijf raadsleden op Dinsdag den P«n dezer worden benoemd de heeren F. I. Wibaut en C. A. Kalbfleisch tot plaats- fangende leden de heeren J. van der Beke en Jos. van Kaalte, pegens periodieke aftreding van den heer als lid der commissie van toezicht bet middelbaar onderwijs, wordt deze als met algemeene stemmen herbenoemd fer benoeming van een kweekeling in de 'ge handwerken aan school B. worden hagen mej. J. J. Nagelkerke, J. C. de pt en M. M. Brock en met algemeene 'men. als zoodanig benoemd mej. J. J. ilkerke. r°rdt besloten tot den onderhandschen 'top aan den heer W. L. Huson van 93 gemeentegrond, gelegen op het z.g. M" a 6. de M2., alzoo tot een bedrag ƒ558. met bijbetaling van 54.— hottoirkosten •to aan den heer W. L. Huson van M2 .gemeentegrond, mede aldaar gele- '1/3,— de M3., alzoo tot een bedrag van 1732.50 met bijbetaling van 404.70 voor trottoirkosten idem aan den hoer W. L. Huson van 77 M2 gemeentegrond, gelegen als boven a 3. de M2., alzoo tot een bedrag van ƒ231.— met bijbetaling van f 35,50 voor trottoir- kosten; idem aan den heer W. F. Werner van 248 M2 gemeentegrond op het z.g. „Eiland" d. 3 de M2., alzoo tot een bedrag van 744.— met bijbetaling van 113.40 voor trottoirkosten. Wordt besloten tot voorloopige vaststelling van de rekening der d.d. schutterij over 1894; idem tot goedkeuring van de rekening over 1S94 van het Algemeen Armbestuur, sluitende in ontvang en uitgaaf met 10009.64 idem tot goedkeuring van de rekening over 1894 van het gasthuis, sluitende in ontvang met 28031.08, in uitgaaf 22779.44, alzoo met een goed slot van 251.64. Naar aanleiding van de vermeerdering van het aantal klassen aan school B is uitbreiding van het onderwijzend personeel noodzakelijk en stellen Burg- en Weth. mitsdien voor te besluiten tot het aanstellen van een 9en on derwijzer aan voornoemde school (hoofd de heer van Kamer), voor welke betrekking onder voorbehoud van eene nadere goedkeuring reeds eene oproeping werd gedaan. Dit wordt goedgevonden. Daar Burg. en Weth. aan de onderwijzeres van school F., mej. D. M. C. van de Kreke, wegeüs ziekte eene verlenging van verlof tot 15 Juli a.s. hebben toegestaan, stellen deze voor aan mej. J. C. F. van Beek voor het waarnemen van de betrekking van tijdelijke onderwijzeres aan school F van 1 15 .Juli eene belooning van 20.53® toe te kennen. Alzoo wordt besloten. Wordt besloten tot eene 2e wijziging van de gemeente-begrooting voor 1895 tot een meerder bedrag in ontvangsten van23954,83®. Op de daartoe strekkende adressen wordt besloten vergunning te verleenen tot het uit hangen van reclameborden en zonneschermen aan J. van der Meere, in de Joost de Moor straat, Wed. F. H. Schiffer, op den Nieuwen- dijk, D. M. van de Woestijne, in de Wolstraat, P. J. Paasse, op het Eiland, en L. Claus, Dok kade. Op grond van het voorgeschrevene in de verordening op het lager onderwijs worden de jaarwedden van de navolgende onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare lagere scholen, wegens een langer dan 2 jaren werk zaam zijn in hunne betrekking alhier met ingang van 1 Juli met f 50 verhoogd, en wel die van de heeren J. Lefêvre en C. J. L. Sitsen van school A.P. Houterman en K. Visser van School C.mej. J. J. M. Re- migius en mej. A. E. G. Pisuisse van school D.mej. M. H. Dronkers, G. H. Ketting en M. L. N. Fledderus, van school F. Ten slotte worden Burg. en Weth. op voorstel van den Voorzitter gemachtigd tot het aangaan eener overeenkomst met den minister van oorlog voor den aanleg van eene gasleiding in het exercitie-terrein bij de zg. Bomvrije Kazerne naar den Gevangen toren, waartoe vergunning was gevraagd en voor waardelijk verkregen. De zitting wordt hierop gesloten. Volgens mededeeling- van den inspecteur over het loodswezen in het 6e district, d.d. 30 Juui 1895. ligt in het Pas-van-Terneu- zen, Schelde, 6e district, de stompe ton no. 7 in 85 d M. water, op ongeveer: 51° 20' 54", 5 Nb. en 1° 3' 40" W.l. Volgens mededeeling als voren, is in de Schaar van Kolijnsplaat, Ooster-Schelde 6e district, het zwarte drijf baken met afge- kuotieu kegel, tusscheu O.- en W-Vuil baard, verlegd op 51° 37' 29" N.'o. en 1° 2' 43" W.l De collecte voor den gewapeoden dienst bracht dit jaar op f29.65®, tegen f45,13® iu het vorige jaar. Men meldt ons uit Middelburg: Met de reparatie van het s.s. Salak, al hier in het dok liggende, is men reeds zoo vergevorderd dat het vermoedelijk op 't einde der volgende week het dok zal verlaten. Het bericht jn sommige bladen, als zou de Salak 3 Augustus weder van Rotterdam vertrek ken, is onjuist, alsdan vertrekt het s. s. Oengara.il. in een gisterenavond gehouden ver gadering van de liberale kiesvereeniging mGemeentebelang" werden tot candidaten voor den gemeeuteraad gesteld de heeren H. P. den Bouwmeester, mr. G. N de Stoppelaar, jhr. mr W H Snouckflurgronje, mr. A. P. Snouck Hurgronje, J. C. de Waal (aftr. leden) eu H. P. van de Ree. Bij liet eerste toelatings-exarnen tot de Rijks hoogere burgerschool te Middelburg, hadden zich dit jaar voor de le klasse aan gemeld 34 jongelieden, waarvan 17 onvoor waardelijk en 9 voorwaardelijk werden toegelaten, terwijl 8 werden afgewezen. Tot de geslaagden belmoren R. J. Ürake- ma, H. J. Karei en I. van Wingaarde, leerlingen van school E alhier. Voor de 2e klasse slaagden de twee candidaleu J. J van der Eijk en J. J. de Groot, ook leer lingen van genoemde school E. Bij het toelatings-examen voor de eerste klasse van het Gymnasium te Middelburg slaagden van de 5 jongelieden, die zich aanmeldden, 3 onvoorwaardelijk. Hieronder komt voor H. A. A. Sitsen, mede een leer ling van school E. De zomerzitting der Prov. Staten werd gisterenochtend te 10 uur voortgezet. Me dedeeling werd gedaan dat de heer Snijders zijn benoeming tot lid van Ged. Staten heeft aangenomen, doch dat nog niet hekend is of zijn verkiezing geldig is. De Staten besloten nog op voorstel van Ged. Staten tot het verleenen aan de gemeente Zaam- slag van een subsidie ten hoogste 3700 voor het aanleggen van een havendam aan de gemeentelijke los- en laadplaats aan den Kleinen Huissenspolder, het uitdiepen der ligplaats en het vergrooten der losplaats, tot het verleenen aan de ge meenten Dreischor en Nieuwerkerk van een renteloos voorschot ter verbetering van de verbinding tusschen de eilanden Schouwen en Duiveland. In de zitting deelde de commissaris der Koningin mede, dat hij de benoeming van den heer Snijders tot gedeputeerde ter ver nietiging heeft voorgedragen. Naar het H.bld. verneemt, is men bij het domeiubestuur iu Zeeland zoo ver ge vorderd met het plan tot indijkrag van een gedeelte van het verdron ken land van Saeftingen, dat het bestek binnenkort aan den minister ter goedkeuring kan worden aangeboden. De indijking zal 401) hectaren omvatten en een niet onbe langrijk bedrag zal er bij verkoop van den grond iu 's Rijks schatkist vloeien. Bij goedkeuring kan op het eind van het jaar de besteding tot indijking worden verwacht. De heer dr. Th. Diehl, directeur van de Hoogere Burgerschool te Goes, heeft be dankt als lid en voorzitter van de commis sie, belast met het afnemen van de eind-exa mens der LI B. Scliolen in Zeeland. In zijn plaats is benoemd de heer G. J. Vos Az directeurder LI.B. School te Bergen-op-Zoom. ijver der brandweer behouden bleef. Alles is verzekerd bij de Zeeuwsche Maatschappij. Volgens de Telegraaf heeft de gemeente raad van Axel met algemeene steramen besloten oin, zoo het archief mocht worden opgevraagd, daaraan niet te voldoen. Uit Zuiddorpe meldt meu ons dat Don derdag j.l. de installatie plaats had van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer C. van Waes. De feestelijkheden werden in den vroegen morgen door kanonschoten aangekondigd, liet geheele dorp was in feestdos; vele huizen waren zelfs prachtig versierd. De stoet, die den burgemeester geleidde, maakte een goeden indruk. A*an den ingang van het dorp werd de burge meester begroet door den pastoor. Daarna begaf de stoet zich naar 't Raadhuis, waar de installatie plaats had eu deu burge meester namens de gemeentenaren een bouquet werd aangeboden. Verder werd een optocht gehouden door het dorp, waarna de leerlingen derO.L. school een toepasselijk lied zongen. Begunstigd door schoon weder lokte de plechtigheid vele bezoekers van elders. Alles liep in de beste orde af. Men schrijft ons uit Overslag In den tuin van de Wed. P., alhier, staat een aardappelstengel van de buitengewone lengte van 1 meter 85 c.M. Aan den top bevindt zich een bloemsteel met 26 bloemen en bloemknoppen. He plant behoeft een rijs tot steun, om zich recht te houden. Kerk- en Sehoolnieuws. Nkd. Herv. Kerk- Bedankt voor het beroep te Serooakerke door den heer J. A. Lublink Scbröder, emer, predikant te Apeldoorn. RECHTSZAKEN. Door de Arrondissement-s rechtbank te Mid delburg is gisteren o.m. veroordeeld, wegens het plegen van ontuchtige handelingen H. C. M., 23 j. holmeester alhier, tot 6 maanden gev. str. en in de kosten. De eisck was éen jaar. Verkoopingen en Aanbestedingen. Heden namiddag te 2 uren werd ten raad- huize aanbesteed de levering van schoolmeubels, als tafels, banken enz., voor school B. Ingeschreven werd door de heeren O. Willeboordse, Arnemuiden ƒ778.79; P. van Hemert - 769.96 P. Krijger en Zoon, Middelburg -615.— J. M. Moerbeke, Bergen op Zoom - 600. J. Spinnaaij, Vlissingen - 581. J. Baljeu, Middelburg - 577.30 Te Noordgouwe brak Donderdag om streeks 2 uren een hevige brand uit op de hoeve van J. W Eene schuur inet hooi eu eene stalliug werden iu asch gelegd, het beleudeude huis leed veel brandschade, terwijl het overige getimmerte door den Te Utrecht verscheen dezer dagen voor de arrond. rechtbank een landlooper, die beweer de dat bij in de wijsbegeerte en de godgeleerd heid had gestudeerd en van een kantoor, waar hij als klerk werkzaam was, zijn ontslag had genomen wegens de verregaande onzedelijke taal die hij daar moest aanhooren. Door de stoomtram van de Holl. IJzeren spoorweg is eergisteren avond te Scheveningea een twee jarig kind overreden- Het was deerlijk verminkt en terstond een lijk. Treurige toestanden in de maatschappij. Te Utrecht stal zekere V- uit een manufactuur winkel een kleedingstuk, waarmee hij aan den haal ging. Hij bekende, toen hij gearresteerd werd, dat het hem alleen te doen geweest was onder dak te komen, aangezien hij geen huisvesting had en ten einde raad was. Een landbouwer te Boxtel ontdeed eene koe, welke aan miltvuur gestorven was, nog van de huid, alsvorens ze verbrand werd. Hij kreeg een sterk opgezwollen arm en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De schuit van Groningen naar Pekela is Dinsdag, doordat zij te zwaar beladen was, ge kanteld. Zij schepte in een oogenblik zooveel water, dat de roef, waarin vier vrouwen en twee kinderen waren, in een oogenblik vol liep

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 5