IN, VLISSIMSCI! COURANT. 1(1 «111 u tri, Cognac, erkade kerkvrouw imeicL, P.G. te Dienstbode ike Dienstbode No. 72. Maandag 24 Juni 1895. 3.33te Jaargang. Gemeentebestuur. Het nieuwe T alle exameDS. Tijdige liDgen voor den nieuwen itember wordt dringend Advokaat, fijne eD or- 1, prima kwaliteit Oude Jenever en Brande- eele sterkte. bij P. Visser, Scherminkelstraat P> Belgische Loodsensocie- den Kastelein. LMA, Arnhem, vraag' lene fatsoenlijke ied kunnende wasscben. ide L. lila. 1 R A A G D. dezer courant. R A |H I E N 8 T. ïgen en Middelburg v. v a Remise Tm. 4 50 (alleen o? ei/markt: 8,9.S0, II.-. 30. 5-, 0.55. 8,30, 10.16. 1,15, 2,45. 4.15. 5.5», 7.45. 9.11, gNaar Zeilmarkt Tlitiit!" werkdagen.) 6.30, 8 45, 4.20, 7.50, 9.20, 10, i. 13,36, 2,05, 8,35, 5,05. 7.-. lie Hflvendieust. m. 6.-, 6.20. 7,-. 7 60, 8 0.—. 10.20, 10 40. 1».I1 20 140. 2.—. 2.20. 2.40. 3 5.10. 5.80, 6.50, 6.40,7.20. is: Tm. 6.10, 6.40. 7.20. 8. to, lO.lO. 10 30. 10.50.11 20. 1.80, l.tO, 2.10. 2.80. 2. 10. 4.30, 5.20. 6.40. 6. B U E A Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10.) Prgs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliesingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Benig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATJBE Sc Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsobland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. jü fleze courant teloort een Bpeisel. Zij, die zich met het volgend kwartaal, aanvangende 1° Juli a. s., op de Vlissingsclie Courant abonneer en, ontvangen de nog tot dien datum ver schijnende nummers gratis Nationale Militie. Oproeping Verlofganger tot den werkelijken dienst. De Burgemeester van Vlissingen, Gezien de missive van den Commissaris der Koningin in dit gewest van den 22 April 1895, A. no. 1026, 3e afd. N. M., Prov blad no. 41) Roept bij deze op tot den werke» lijken dienst: den in deze gemeente wonenden verlofganger: VAN OPBERGEN, Adrianus Johan nes Baptista, loteling der lichting 1892 uit de gemeente Vlissingen, en behoorende tot de le Compagnie yan het Korps Pontonniers GELAKT den voormelden verlofganger, zich te dien einde, voorzien van zijne kleeding en voorwerpen van uitrusting, alsmede van zijn voor vertrek afgeteekenden verlofpas, op den 4 Juli 1895, voor des namiddags te 4 uur, rechtstreeks bij zijn korps, te Dordrecht aan te melden en geeft kennis dat, voor het geval hij door ziekte of andere redenen buiten staat mocht zijn om op te komen, hij daarvan kan doen blijken door op den dag, voor de op komst bepaald, een op zegel geschreven en gelegaliseerd geneeskundig getuigschrift van den behandelenden geneesheer, ox een ander bewijs of verklaring ter Gemeente-Secretarie over te leggen, zullende de zieken, die niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, te dezer zake niet voor diligent worden gehouden, maar verplicht zijn, zich na hunne herstelling bij hun korps te vervoegen, ten «inde daarbij in den wapenhandel te worden geoefend, wordende hij voor zooveel noodiger op gewezen dat, zoo hij in gebreke blijft aan deze oproeping te voldoen, hij volgens Art. 145 der Militiewet als deserteur zal worden behandeld. 22 Juni 1895. De Burgemeester voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. FEUILLETON. 86.) ■i Daar ik in de eerste plaats het graaf schap Worcestershire en de hoofdstad Worcester denk te bereizen, zal ik de gelegenheid waarnemen om aan uwe inrichting een bezoek te brengen". Dit was een halve belofte, waarmee dr. Brown niet van zins was tevreden te zijn. Hij had een patient ontdektdie aan zijn klauwen te laten ontglippen, neen, dat was het allerlaatste, waarin hij be rusten zou. «Dat treft bijzonder goed, mijnheer Lund I" sprak hij daarom, terwijl hij zijn handen wreef, »wij moeten ook te Wor- Onveiligheid van vaarwaters. De Burgemeester van Vlissingen, Gelet op de mededeeling van den heer Commissaris der Koningin in Zeeland, d.t. 18 dezer brengt ter kennis van belanghebben: dat van 1 Juli tot 11 Augustus a.s. oefeningen zullen plaats hebben in het leggen van on geladen torpedo's a. in het Schulpengat, zeegat van Texel, buiten het betonde vaarwater ter hoogte van Kijkduin b. in den Nieuwen Rotterdamschen Water weg, bezuiden de roode tonnenlijn, ongeveer ter hoogte van het fort aan den Hoek van Holland In het Schulpengat zal het onveilige terrein worden aangegeven aan de Noordzijde door rood- en zwart geblokte stompe tonnen, en aan de Zuidzijde door rood-en zwart geblokte spitse tonnen, allen voorzien van een staand kruis als topteekenen in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg door roode spitse tonnen op den Noordkant en groene spitse tonnen op den Zuidkant. Vlissingen, 20 Juni 1895. De Burgemeester voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. Verwisseling picket. De Opperbrandmeester te Vlissingen, Gelet op art. 444. laatste gedeelte, van da Algemeene Verordening van Politie in deze brengt ter kennis van de inansohappen van spuit D, dat die spuit van af 1 Juli tot ul timo December 1895 met het picket is belast. Vlissingen, Juni 1895. De Opperbrandmeester, J. G. GEIJSEN. tot herziening der personeele belasting. III (Slot). Door hetgeen wij aan het slot van ons vorig opstel mededeelden, wordt veel gedaan tot ontlasting van de zoogenaamde kleine verteringen, dat wil zeggen van hen die weinig verteren, omdat zij niet hooger kunnen gaan. Bovendien wordt rekening gehouden met het getal inwo nende kinderen, die geacht kunnen wor den ten laste te zijn van het hoofd van het gezin. Te meer wilde de regeering dit, omdat dit stelsel bij andere directe belastingen niet wordt toegepast. Wij cester deze rammelkast verlaten om met eigen rijtuig mijn inrichting te bereiken. Mijn equipage wacht te Worcester; ik bied er u een plaats in aan. Ik zou mij ook beijveren om u in mijn huis gastvrij te ontvangen, als ik geen rekening had te houden met de omstandigheid, dat een krankzinnigengesticht zich niet bijzonder leent om iemand zijn gastvrijheid te be wijzen". Als hij de waarheid had willen hulde doen, dan had hij moeten bekennen, dat hij erg onder de pantoffel zat en zijn vrouw hem verboden, had zonder haar voorkennis gasten mee te brengen. Het huis was overigens ook volstrekt niet op zoo'n weelderigen voet ingericht, als de bluffende dokter het in zijn gesprekken liet voorkomen. Het aanbod van den dokter kwam Walther's wenschen zoo tegemoet, dat hij het gaarne met beide handen had aangenomen. Doch te rechter tijd bedacht bij zich, daardoor zou hij zich licht aan verdenking blootstellen. Hij nam daarom meenen dat juist dit een der voornaam ste grieven is tegen de tegenwoordige regeling der vermogensbelasting. Verder moet vooral ook worden opge merkt, dat schattings- en tellingskosten niet meer aan de belastingschuldigen in rekening zullen worden gebracht. De Memorie van Toelichting wijst nog op een ander belangrijk verschilpunt tus.schen de bestaande en de ontworpen regeling. Wanneer iemand gedeelten van een door hem bewoond huis aan anderen in huur afstaat, dan wordt hij in den regel voor het geheele gebouw aange slagen, zoodat een gebouw, dat verschil lende woningen bevat, in den regel in de volle belasting valt. Nu zal de ver huurder wel meestal trachten den huur prijs daarnaar te xegelen, maar veelal zal hij toch door die regeling te zwaar worden gedrukt. Daarom wordt volgens het ontwerp iedere woning afzonderlijk beschouwd, met uitzondering van die gedeelten van gebouwen welke gemeu beld worden verhuurd. Ia dit laatste geval wordt de hoofdbewoner aangesla gen, maar het verhuurde als een afzon derlijk perceel aangemerkt, dus de belasting niet berekend naar de huur waarde, de haardsteden en het mobilair d>» woning in haar geheelen zij behoeft ook niet te worden opgebracht wanneer de gemeubelde kamers ledig staan. Volgens de bestaande wet wordt de huurwaarde der woningen berekend naar den gemiddelden huurprijs, dien zij waar dig zijn in vergelijking met andere ver huurde perceelen. Zij wil dus steeds vergelijking, met voorbijgang van den werkelijken huurprijs. De belastingschul dige geeft in den regel den huurprijs aaa op de eens aangenomen som, en er heeft slechts éénmaal, bij het aanvaar- deu van het perceel, schatting plaats. Sommige perceelen daarentegen worden herhaaldelijk geschat. Zoowel in een en dezelfde gemeente als tusschen verschil lende gemeenten is de verhouding ge heel verbroken, en de ondervinding leert dat over het algemeen niet naar den werkelijken huurprijs, ofschoon deze toch meestal de wezenlijke waarde is, be taald wordt. Het doel van het ontwerp is dus, in het algemeen de belasting van den we zenlijken huurprijs te doen betalen. Of dat aanbod na veel aarzelen aan. Met gladde tong wist dr. Brown zijn bezwa ren uit den weg te ruimen. Na op deze wijze afgesproken te hebben voor het verdere samenreizen tot het laatste post huis voor de geneesinrichting, begon men over de politiek en bleef daarbij tot aan komst in het eerste landstadje, waar men van paarden wisselde en de reis voor korten tijd gestaakt werd. Toen de postwagen stilstond, verklaar de dr. Brown dadelijk, dat hij deze ge legenheid niet ongebruikt mocht laten voorbijgaan om naar nieuwe patiënten uit te zien. Hij verzocht Walther de brochure terug te geven, ofschoou deze er nog geen woord in gelezen had, en klauterde naar beneden, waarna hij on middellijk het koffiehuis binnentrad om patiënten te zoeken, wien hij zijne kennis en wetenschap wilde toewijden. De slager verliet ook den wagen om zijne woning op te zoeken. De heide jonge mannen waren alleen boven op den wagen gebleven. men er nu altijd in slagen zal, dien we zenlijken huurprijs te kennen en dien overeenkomstig den aanslag te regelen, is eene vraag die wij liever niet toestem mend zouden beantwoordenmaar het beginsel is juist, en in elk geval zal op den langen duur de werkelijke huur waarde der onderscheidene perceelen voor de administratie wel geen geheim blijven. Wat de grondslagendienstboden en haarden betreft, bevat het ontwerp eene zeer gewenschte vereenvoudiging. De toepassing der belasting zal niet meer afhangen van allerlei bijzonderhe den, die haar thans zeer bemoeilijken en herhaaldelijk tot beslissingen van de ad ministratie of van den rechter aanleiding gaven. Om althans met één enkel voorbeeld de werking der belasting onder de ver schillende stelsels aan te geven, nemen wij eene burgerwoning op het platteland, in huur gebruikt door een gezin zonder kinderen met ééne meerderjarige dienst bode. De bevolking der gemeente be draagt 3000 zielen. Wij verkrijgen dan de volgende uit komsten Oude wet: huurwaardeindertijd geschat op 150 (ofschoon werkelijk 300 betaald wordt) 5%7.50 Voor 12 deuren en vensters, 12 X 44 ct- 5.28 5 haardstedenofschoon slechts 3 in gebruik, 5 X 2.50 - 12.50 Mobilair, geschat, 1% - 8.60 Dienstbode- 5. Samen 83 88 Nieuwe wet: Huur 300.—. Af 35.—, omdat de gemeente in de 6de klasse valt. Blijft 265.—, waarvan 8% is ƒ21.20 3 haardsteden4, Mobilair, naar dezelfde waar de berekend- 2.50 Dienstbode- 6. Alzoo te zamen 33.70 In vele andere gevallen zal intusschen het verschil veel aan merkelijker zijn. Daarbij komt dat, zooals van algemeene bekendheid is, de schatting van het in de termen der wet vallende mobilair in den regel bespottelijk laag is. Dat men Willen wij ook een oogenblik naar heneden gaan vroege Walther. „Ik ben al tamelijk stijf geworden door het lange zitten." Ik wil u gaarne volgen, als ge eene kleine wandeling in de straat met mij wilt doen, in plaats van in het koffiehuis te gaan", antwoordde dr. Parker. alk ben hartelijk blij, dat ik eenige minuten vrijloop van het eeuwige gebabbel van den dokterik zal daar een jaar lang niet vrij van kunnen loopen. Ge zult dus begrijpen, dat ik het niet ga opzoeken, zoolang ik het nog vermijden kan." u Hij is werkelijk al buitengewoon bab belachtig, die dokter," zeide Walther, »Ik ben het volkomen met u eens, mijn heer!" Zoo klauterden zij dan naar beneden en wandelden met elkander de straat op en neer. ,/Naar ik uit de woorden van dr. Brown opmaak, zijt ge eerst sedert korten tijd besloten, om uwe krachten aan zijne inrichting te wijden," begon Walther

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1