VLISSIMSCK COURANT ifflï en ONSCHULD. rt-Concours, „Prndentia." 'untiëii Dienstbode. No. 68. Vrijdag 14 Juni 1895. Gemeenteraad. ter-Scheld e. lï i n n e n l a n d. Biljartzaal van het istaurant IIENDSCHAP," te Vlissingen, aaie prijzen, prijs een compleet n Theeservies voor ipansch Blad. Concours Ma s 10 uur. Sluiting 24 ur. DeDzelfden avond jd en prijsuitdeeling, "5 stooten is 50 cta. reglement zijn dage bij n Ondernemer, ST0FK0P15R. te Amsterdam. ijk goedgekeurd in 1865. ipitaal flOO.llO O, me reserve. L. ELDERS, ten, Spiegels, gewone Ruiten, van breken, ontstaan door adwilligheid, straatrumoer, n'. Vlissingen en Omstreken lange Nieuwstraal No. 237, fiveelt zich aan voor het ie- R A N T 1 E N op Beuis- Huizen, InboedelsKoop- en en Land-, Rivier- en BEK£8. Bierkade, D. 3, )EREN VROUYV vraagt WASSCHEN )k, E. no. 4. ssingen of omstreken n Betrekking gezocht vau 15 jaar, van bur- een kindje of lichte iden en om zich verder de huishouding. Salaris ar geen vereisehte. Br. au dezer Courant. dezer Courant. 33 le Jaar^anjr. 2,60 Dinsdag en Vrijdag (Telephoonnummer 10.) mmniEivsT. gen en Middelburg v y Remisevin. 4 5') (alleeu op nlmarkl: 8.—, 9 80, 11.—. 1 l,4i'1 5—, 6.55, 8,80, 10.15. 1,15, 2,45, 4.11>, 5.J-6, 7.4V9.U, 'g: Naar Zeilmarkt Vlissingen wurkitajtun.)G 80, 8 45, lu.lt 4 20, 6.—, 7.50, 9.20, 10,SO. I 12,85, 2,05, 8,35, 5,05. lie llnvcudicusf -, 6.20, 7,-. 7 50. 8 20,1 10.ie, 10 40. 11.—. J 1.20,J 140. 2.-. 2.20. 2.40. 5.10. 5 30, 5.50, 6.40, 7.20,7.46.1 vin. 6.10, 6.40. 7.20, 8,-,| IO.IO. 10.30. 10.50, II,10j 1,80, 1.50, 2.10. 2.30. 2.50, 4,80. 6.20. 6.40. 6.-. 6.i01 leu i8»J. [JD ,10 vin 11 45 uw 3 80 en 6 20 |0 nm 12 15 nw 4 eo 6 50 Jckenskerko vm 8 40 Neuzen ,9 10 naar Hoofdplaat niu. 1.60 Breskcos limwgci) 7 80 45 ulu 3 80 6 12 05 8 60 6'J1 10,0 I I 8 tft 80 2 '0 il| p,- Neuzen, Breskeijj rlvu nfgegeveu. g1''1! flitting van Woensdag 12 Juni 1895 Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, bur gemeester. Afwezig de heer le Sage van Hoeve. De notulen der vorige zitting worden gelezen o goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. [staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten, ]tetreffende het kohier van den hoofdelijken jonalag voor 1895, de 7e wijziging van de Ljoieentebegrooting 1894, de beschikking over [den post van onvoorziene uitgaven 1895, den Lderhandschen verkoop van grond, de wij- iog van het raadsbesluit van 18 Mei 1894 opzichte van verhuring van grond en de [onderhandsche verhuring van het ververschings- llokaal in den Gevangen toren. Al deze mededeelingen worden voor [kennisgeving aangenomen, j Woraen overgelegd de jaarverslagen van [de gemeenten Gorinchem, Harlingen, Middel- [burg, 's Gravenhage en Utrechteen adres handen rivierloodsC. van der Ploeg, houdende kennisgeving van het feit, dat aan de achterzijde van zijn huis aan de Kaaskade [de aldaar in de laatste jaren neergeworpen bailnisma9sa zoodanig is toegenomen, dat die ■toestand, onhoudbaar is geworden, met verzoek liti dien onhoudbaren toestand verbetering aan |te brengen door het verwijderen van de vuile [oassa tot op gewoon watergetij en tevens ter [zijde van zijn huis aan de Kaaskade eene [schutting te doen plaatsen van 4 A 5 meter lengte en 1.60 meter hoogte, teneinde het Ineerwerpen van vuile stoffen in de onmid- Idellijke nabijheid van zijn achterhuis te Iroorkomen. Wordt besloten, na eenige verstrekte in- lichtingen aan de heeren Loois en Van der Bete Oallenfels, dit adres te stellen in handen ban Burg. en Weth. ter afdoening. Nog wordt overgelegd een ingekomen adres ad mevrouw de wed. Domburg, houdende I verzoek om vergoeding van schade, veroorzaakt jiloor het omver waaien van een boom, staande onmiddellijke nabijheid van haar per- Iceel op de Houtkade en dien verder te rooien op welk adres, op voorstel van den Voor zitter, die desbetreffende de noodige inlich tingen verstrekt, afwijzend wordt beschikt. Wijders de rekening der d.d. schutterij over 1894, sluitende in ontvang met ƒ1766, in uitgaaf ƒ1498.19, alzoo met een goed slot rail 267.81 en de rekening van het Algemeen I armbestuur over 1894, sluitende in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 10009.65. Wordt besloten deze rekeningen te stellen in handen van de financieele commissie ter ine van onderzoek. Wordt besloten aan mej. M. C. Schuurkamp, ienoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Arnemuiden, eervol ontslag uit bare betrekking te verleenen als kvveeke- linge in de nuttige handwerken aan school 3, ingaande met 15 Juli a.s. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren. De zitting heropend zijnde, wordt haloten tot den onderhandschen verkoop j aan de heeren F. N. de Rooij en P. van iler Hof, alhier, van 1406.40 M3 gemeen tegrond, gelegen tusschen de Glacis- en Olijver- straat A f4.50 de M2., alzoo tot een bedrag V li DILI 15 T O X. 32.) Toen de oude dame ook eeu woordje teu gunste daarvan sprak, gaf lord Nor- roau gaarne zijn toestemming-. Men ruimde Alice de eereplaats naast mevrouw Rums- dale in en scheidde toen, van weerszijden verheugd over de hernieuwing der oude kennis. Het rijtuig der dames, begeleid door lord Rumsdale, sloeg deu weg in naar Oxfordstreet, terwijl lord Norman alleen in zijn rijtuig naar Regentstreet terug keerde. Toen deze thuis kwam, berichtte de kamerdienaar hem, dat een heer reeds geruiraen tijd op zijn lordschap wachtte. van ƒ6328.80 met bijbetaling van 720. voor trottoirkosten idem aan den heer W. L. Huson, alhier, van 77.50 M2 gemeentegrond, gelegen op het z.g. »Eiland«, a ƒ3.de M2, alzoo tot een bedrag van f 232.50 met bijbetaling van 35.50 voor trottoirkosten idem aan den heer W. L. Huson alhier, van 93 M2 gemeentegrond, mede aldaar gelegen a 6.'de M2, alzoo tot een bedrag van ƒ558.met bijbetaling van/54.voor trottoirkosten. Tengevolge van het overbrengen der voor werpen, uitmakende de oudheidkundige ver zameling tot nu toe bewaard geweest in een der lokalen van het raadhuis naar het daarvoor ingerichte lokaal in deu zg. Gevangentoren aan den Noordzeeboulevard, wordt lo. besloten, de tegenwoordige Commissie, belast met het beheer over de oudheidkun dige verzameling te ontbinden, onder dank betuiging voor hetgeen zij te dezer zake in het belang der gemeente heeft vereischt 2o, het nadeelig saldo der rekening der voormalige Oommissie ad ƒ165.11 uit de gemeentekas te restitueeren uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1895 3o. op te dragen aan eene vaste Commissie om Burg. en Weth. in het beheer van de oudheidkundige verzameling in den zg. Ge vangentoren bij te staan, waarna met alge- meene stemmen de navolgende verordeningen worden vastgesteld a. het Reglement op de' oudheidkundige verzameling der gemeente Vlissingen en b. de Verordening, regelendé den werk kring der Commissie van bijstand ten behoeve der oudheidkundige verzameling in het oud archief der gemeente Vlissingen. Tot gemeente-archivaris wordt benoemd de heer C. P. I. Dommisse, en tot leden der Commissie van bijstand voor het beheer van de Oudheidskamer de heeren A. A. A. E. Gewin en C. A. Kalbfleisch. Wordt besloten voor het bouwen en in richten van twee schoollokalen op den linker vleugel van school B. van het kapitaal, ingeschreven op het grootboek der 31/., p.ct. nationale schuld ten name van de gemeente Vlissingen te verkoopen een nominaal bedrag van 6250 en dit besluit te onderwerpen aan de goedkeuring van Ged. Staten. Ten aanzien van het voorstel van Burg. en Weth. tot teruggaaf aan de ontbonden Commissie, belast geweest met het beheer over de oudheidkundige verzameling, van hetgeen door haar meer is uitgegeven dan ontvangen tot een bedrag van 165,11, welk bedrag de Commissie gerekend had te dekken uit de jaar lij ksche aan haar uit te betalen rente van het kapitaal ad 3000, door de familie Van der Os aan de Kamer geschonken, zoomede uit de entreegelden en vrijwillige bijdragen, doch waaraan door het niet langer nit- keeren van die renten tengevolge van den verkoop van het kapitaal voor de inrichting van den Gevangentoren, in verband met het verminderen der andere inkomsten niet vol daan is kunnen worden, adviseert de Com missie voor de financiën tot de aanneming van dit concept, onder voorwaarde dat door de Commissie rekening en verantwoording worde gedaan, opdat blijke waardoor het tekort De man had zicli niet laten afwijzen, ofschoon hem gezegd was, dat de lord op Zondag niemand te woord stond. Te gelijkertijd bood de kamerdienaar zijn heer op een verguld presenteerblad het naamkaartje van den bezoeker aan. De lord Dam het op en las; Dr. Brown. Worcester. Hij bedacht zich een oogenblik, of hij niet bij het afwijzende bescheid van zijn bediende zou blijven volharden, doch het volgende oogenblik schoot hem de ge dachte door het hoofd, dat hij daar mis schien verkeerd aan deed. Misschien kon een persoonlijk onderhoud 'met den dokter hem een vingerwijzing'geven naar het middel, om zich van den advocaat te ontslaan Als Carringshliff meer in zijn eigen belang dan in dat van den lord gehandeld had, dan werd hem nu een schoone gelegenheid aangeboden, om dit te weten te komen i> Breng den heer in mijn kabinet beval hij. Nog eenige uogeublikken na het heengaan van den bediende bleef hij is ontstaan. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. Wordt verder besloten tot het doen van af- en overschrijving in de gemeente-begrooting voor 1894 tot een bedrag van ƒ15.995; idem tot het vaststellen der rekening van de Bank van Leening over 1894 tot een be drag in ontvang en uitgaaf van 23456.145 idem tot het tot wederopzeggens verleenen van vergunning, aan den heer A. J. Corveleijn voor het niet lager dan 2 meter boven den stoep, met geen meerderen oversprong dan 0.90 M. uit den gevel, uithangen van een zonnescherm aan zijne woning aan de Vla mingstraat, wijk I no. 81 idem aan de heeren Huson en Guillauine voor het uithangen van een zonnescherm aan perceel, wijk I no. 70, Lange Walstraat, op voorwaarde dat het zonnescherm niet lager worde gehangen dan 2 meter boven en met niet meer voorsprong dan de breedte van het trottoir bedraagt idem aan den heer Pillos voor het uit hangen van een reclamebord aan perceel, wijk E. no. 25 aan de Walstraat, op voor waarde, dat het bord niet lager worde ge hangen darr 3 meter boven het trottoir en niet meer voorsprong uit den gevel hebbe dan 0.80 M idem tot het bij concessie tot wederop zeggens en. behoudens de rechten van derden aan de heeren H. L. Hermans, M. Laernoes en B. J. Brakema, eigenaren der electro-tin- fabriek alhier, vergunning verleenen om van af naar hunne fabriek een spoorlijntje te leggen met een spoorwijdte van 0.56 M. in den Koningsweg,tegen betaling van 1 's jaars. Op he.t ingekomen adres van den heer A. Polak, handelaar alhier, houdende verzoek om aan hem in huur af te staan het terrein achter het z.g. kerkenhuis, vroeger verhuurd geweest aan wijlen den heer W. P. Simmons, stellen. Burg. en Weth., met het oog op de bedrijvigheid ter plaatse bij de aankomst van de visschersscheepjes, die aldaar hunne lading lossen"-en die.per voertuig vervoeren, ia hjj'fc belang der veiligheid en van' het openbaar verkeer voor afwijzend op dit adres te beschikken. Ook de Commission voor de fabricage en financiën adviseeren tot afwijzing van dit verzoek, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Wordt besloten tot goedkeuring van de gewijzigde begrooting over 1894 van het Burger-Weeshuis, sluitende in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van ƒ6049.295. Naar aanleiding van een schrijven van het waarnemend hoofd van school D., waar uit blijkt, dat mej. M. C. Schuurkamp tijdens de ziekte van het hoofd der school, van 12 Maart tot 30 Mei jl.' als onderwijzeres aan voornoemde school is werkzaam geweest en daarbij zich zeer ijverig heeft betoond en nauwgezet het waarnemend hoofd, raej. de Koning, heeft ter zijde gestaan, wordt be sloten mej. Schuurkamp daarvoor eene be looning toe te kennen van 50. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de zitting. Een //medicus1' schrijft het volgende in de Residentiebode in gedachten staan en ging toen in zijn kabinet. Hij vond daar een ietwat gezet man, van middelbaren leeftijd, met een rond gelaat, zonder veel uitdrukking en een paar listige oogen, die achter een gouden bril glinsterden. Dokter Brown maakte een diepe, eerbiedige buiging, die door den lord met een hoofdknik beant woord werd. ,/Plet doet mij veel leed, dat ik uwe lordschap op zulk een ongescliikten tijd met mijn bezoek moet lastig vallen Za ken, die geen uitstel konden lijden, riepen mij naar Londen, en nu ik zoo spoedig mogelijk heb afgedaau, roept de zorg voor de mij toevertrouwde patiënten mij dringend uit de hoofdstad terug.'1 Dit was de inleiding van den dokter. »Ge zult mij verplichten, als ge zon der verdere omwegen overgaat tot de reden van uw bezoek," antwoordde de lord. »lk zal de bevelen van uwe lordschap opvolgen. In het begin der vorige week bracht de advocaat Carringshliff op last In het wetsontwerp voor de belasting op bet personeel worden deuren en ven sters onbelast gelaten. Ongetwijfeld zul len de hygiënisten daarvoor dankbaar zijn, maar niet voldaantrouwens, bet is overbekend,dat de gezondheidsleer meer hecht aan goede lucht dan licht. Voor de luchtverversching is de na tuurlijke en toevallige ventilatie (door het openen van deuren en vensters) on voldoende. Er moet kunstmatig geventileerd wor den, dat is de verbruikte lucht moet be stendig worden afgevoerd, dan komt er zuivere lucht voor in de plaats, die van alle zijden door de reten van deuren en vensters naar binnen stroomt. Welnu, de eenvoudigste ventilator, die in geen woon- en slaapvertrek mag ontbreken, is de schoorsteendeze toch voert niet alleen de schadelijke gassen weg, die bij bet stoken ontstaan, maar ook de verontrei nigde kamerlucht. Hoe verkeerd handelt men dus met in vertrekken, waar niet gestookt wordt, de schoorsteenen dicht te maken. Naar aanleiding van deze ervariDg vraag ik waarom heeft de Minister niet het aantal kamers eener wouing belast, onverschillig of zich daarin een schoor steen bevindt dan wel niet? Wordt dit wetsontwerp aangenomen, dan blijven die woningen bet zwaarst belast, welke hygiënisch gebouwd zijn. Dit is eene abnormaliteit, welke niet de bedoeling van den wetgever kan zijn en derhalve bij eene nieuwe wet niet behoorde bestendigd te worden. De Tweede Kamer heeft Dinsdag het le artikel der veiligheidswet, geamen deerd naar het stelsel der commissie van rapporteurs, aangenomen. Art. 1 geeft eene bepaling van het geen onder fabriek en werkplaatsen moet verstaan worden, lo. de inrichtingen bij dezg. hinderwet van 1875 bedoeld; 2o. alle andere, zoowel open als besloten ruimten, waar in of voor eenig bedrijf pleegt gewerkt te worden aan het ver vaardigen enz. van voorwerpen of stoffen, een en ander voor zoover aldaar een krachtwerktuig wordt gebezigd of twin tig of meer personen plegen te verblijven 3o. vlasbraakhokken en zwingelkeeten. Het amendement der Commissie had de strekking om deze wet te doen slaan op inrichtiugen, waarin voor eenig be drijf wordt gewerkt, een krachtwerktuig wordt gebezigd of 20 of meer personen plegen te verblijven, maar niet op de inrichtingen, vermeld in de hinderwet van 1875. Het amendement—Kerdijk Hartogh had de strekking om als kenmerk van een fabriek of werkplaats o a. aan te nemen het verblijf van 10 personen, in plaats van 20, zooals in het wetsontwerp is voorgesteld. van u een meisje m mijn gesticht voor krankzinnigen. Hij overhandigde mij bij die gelegenheid eenige papieren, die vol gens de wettelijke voorschriften bij de opname vereischt worden. Ik nam die papieren zonder onderzoek aan, om dat ik mocht aannemen, dat ze in orde waren, aangezien ik niet voor de eerste maal met mijnheer Carringshliff in aanraking kwam en zijn kennis van zaken mij bekend is. Zoo is de advocaat dan weggereisd, zonder mij weer te zien. Eerst na zijn afreis ontdekte ik, dat een der gewichtigste en noodzakelijkste stuk ken ontbrak. Ik ben heden ook niet in gebreke gebleven mijnheer Carringshliff op te zoeken, om hem naar dat bewijs stuk te vragen, doch ik trof hem, helaas 1 niet thuis en zoo ben ik tot mijn leed wezen genoodzaakt uwe lordschap lastig te vallen." „En wat is dat voor een bewijsstuk, dat ge zoo noodzakelijk acht vroeg de lord, het voorhoofd fronsende. Het is de eenstemmige verklaring

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1