BIT» OSSIP. lericiiten. No. 65. Vrijdag 7 Juni 1895. 333te Jaargang. I labour de afschrik >osdoeners. e bij de kippen is, zegt middel dan een konijn n loopen. De lucht van irasieten te verjagen, 'en het lastige steken men. Daartoe wassche de deelen met een oplos- sr. Ben mengsel van water is meestal vol- lond gevallen, Een .t verteld van een Ier, ,1b gids verstrekte in zijn heuvel kwamen, werd .eeld dat dit de »Duiveis- ,t verder een hoog punt, ;eheeten. juivel nogal wat bezit- lurt" zei de Engelschman ien uitwonend eigenaar, luidde het antwoord. e g r a a f Generaal Vetter werd te te 's Hage ontvangen, aankwam. Aan het Holl, st afzonderlijk door de nittn, Oorlog en Marine, elijke toespraak zeide de jen dat het land in hem leger en vloot huldigde, kracht zou terugvinden g zijn, voor het Vader- Iit de scheede te trekken, ink te hartelijk voor ds he leger in hem gebracht der regeering. Daarna r de commissie van au- door den vice-admiraal [de eerewijn aangeboden, den aangeboden. Leven- rielen hem ten deel. In rd de generaal naar het acht. ad van Vlissingen. 1 Juni 1895. IGeene. IJ Laernoes, wedr. 50 j. j. F. H. Schmidt, H. Mos, jd. 21 j. - S. en P. E. Braamse, jd. lume, wedv. 60 j. en J. F. Embregts, jm. fmel, jd. 20 j. J. Baljeu, geb. Zonne- Janssens, geb. Timmer- ran den Berg, geb. Bal Nooijer, geb. Verspoor (geb. Missuwe, d. A in, d. J. Stroo, geb Irootjans, geb. van dei M. A. J. C. van Don teler, d. J. van Mo chiere, d. D. Vos, E. Jonkman, geb- van Laernoes, geb. van der ÏV. M. Slaat, wed, van E. L. M. Aspeslagh, IJDIHÜEN» onischip „Ferrum" kwnm heden met een lading stalen plater iappij «He Schelde.* che «toomschip pw- irseille met bestemming TSLOTERIJ. 100 en honger, lei. 5e kl. 15e trekt 7493 11836 14806 16245 Nos. 4504 6343 7134 uj f 200. Nos. 3101 5592 Ko». 11379 18755 £1000, Be kl. 16e trekking. 8103 9511 11184 1776 2119 2210 14499 14701 No». 4867 4957 659310715 Nos. 4315 15010 £1000. BERICHTEN. ?en, 31 Mei, a f 0.95 per Kilogram, per 104 stuks. vLimtiSdE (mum BUREAb: Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10 Prijs per drie maanden 1.Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 tot regels /O.AO. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groot.e letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G-. I». DAUBB Co., te Parijs. Verschijnt Dinsdag", Douderdag~ en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. Binnenland. Niet alleen de sedert 25 jaren rustende schutters van Scheveningen, maar ook die van Charlois en Kralingen zijn, ten- gevolge der inlijving bij Rotterdam, dienstdoend geworden. Het geval doet zich nu echter voor, dat sommige schut ters twee uren zullen moeten loopen om het exercitieterrein te bereiken en daarna weer twee uren om thuis te komen. Is, zou men bijna vragen, de geheele schutterij, zooals ze nu is georganiseerd, waard, dat er één man vier uren voor opt? vraagt de Arak. Ct. De Schutterijwet schijnt echter onster felijk. Reeds veertig jaren geleden voegde het toenmalige lid der Tweede Kamer, Gevers van Endegeest, den minister van Binnenlandsche Zaken toe, adat hij niet begreep, hoe deze één nacht zich gerust te slapen kon leggen, zoolang hij de schutterij niet georganiseerd had". De toenmalige minister is reeds voor goed iügeslapen en van zijne achttien opvol gers heeft waarschijnlijk ook geen enkele er een slapeloozen nacht om doorgebracht. Maar aan het Nederlandsche volk heeft de wet inmiddels duizenden en duizenden Door den heer G. Prins Thz aannemer te Kralingen, is aan den minister van waterstaat een plan gezonden tot droog making der Zuiderzee, dat van alle tot nu gemaakte plannen geheel afwijkt. Volgens het hoofddenkbeeld van den heer Prins wordt een groot deel van de Zuiderzee binnen de lijn Eukhuizen Stavoren bedijkt, zonder daarin het IJselwater op te nemen, terwijl de finan- cieeje en technische bezwaren, geopperd tegen het maken van een afsluitdijk met een buitengewoon lang sluitgat, grooten- deels worden verminderd, zoo niet geheel weggenomen. Bovendien blijven de be staande toestanden in de provinciënNoord- Uolland, Friesland, Drente en Overijsel nagenoeg geheel onverauderd en worden de meestal veel tijd vorderende onder handelingen met besturen over afwatering, scheepvaart en andere locale belangen tot een minimum teruggebracht. Zooals het plan daar ligt, beveelt het :h door groote eenvoud en zuinigheid asn en verdient .uit dien hoofde een grondig onderzoek. FEUILLETON. 30.) „Ge hebt nooit meer waarheid gespro- ken, dan op dit oogenblik, mylord. Of schoon ik den stap niet ken, dien ge bedoelt, zoo ben ik toch nieuwsgierig te vernemen, waarheen die voeren zou." Ik vind u, miss Norman, op een adpunt, dat ge u zelf gekozen hebt su dat ver boven alle middelmatigheid verheven is, maar ik zie u alleen. He dood uwer ouders heeft de teedere banden verscheurd, welke de familie sa- uien knoopt ;broeders of zusters heeft de bemel u niet geschonken, en de betrek- king, waarin ge staat tot uw oom en Hr. Ms. fregatschip Johan Willem Eriso, onder bevel van den kapitein ter zee Quispel, dat den 2en dezer van Kaap stad vertrokken is, zal de reis voortzet ten naar Cadix (Spanje). Hr. Ms. fregat schip Van Speijek, onder bevel van den kapitein ter zee Backer Voorbeet, kwam den volgenden dag te Kaapstad aan. Het is dus zeker dat ten minste één oorlogschip naar Spanje gaat en dus de zaak der Anna niet aan haar lot wordt overgelaten. Uit het antwoord van den minister van buitenl. zaken op de inter- pellatie-Smidt in de Kamer is trouwens gebleken dat onze regeering niet stilzit. Zij is reeds aan het onderhandelen met den sultan van Marokko en zal, als deze onderhandelingen niet het gewenschte resultaat opleveren, niet schromen, des noods, alleen op te treden. De tot hiertoe met genoemden sultan gevoerde onderhandelingen waren tot hiertoe zeer geruststellend. Hij gaf da delijk last tot opsporen der misdadigers en beloofde genoegdoening, waartoe hij reeds een specialen afgezant naar de kust, had gezonden. De motie-Tydemann betreffende staats exploitatie van den telefoon werd door de Kamer met 42 tegen 39 stemmen verworpen, daarentegen de motie-Bastert (wettelijke rpgehng van den telefoon dienst) aangenomen met 77 tegen 4 stemmen. Het Bestuur der Liberale Unie heeft dezer dagen eene circulaire gezonden aan de verschillende liberale kiesverenigin gen hier te lande, waarin zij het volgende voorstel doet: De Algemeens Vergadering van de Liberale Unie, Overwegendedat voor de gezonde ont wikkeling van ons staatkundig leven, en als grondslag voor een politiek van wensckelijke hervormingen, een zoo ruim mogelijke uitbreiding van het kiesrecht, gelijk zij steeds heeft voorgestaan, dringend noodzakelijk blijft; dat intusschen de tijd gekomen is voor het vaststellen van een programma, de richting aangevend waarin, na net totstandkomen der kiesrechthervorming, de democratische politiek der naaste toekomst zich dient te bewegen, en geschikt om te strekken tot vereenigings- punt voor alle vooruitstrevende vrijzinnigen fdat dit programma behoort te staan op den bodem der tegenwoordige Grondwet niet omdat deze in elk opzicht bevredigend is, maar omdat het een eisch is van practisch een man, die knorrig* wordt is niet in staat om te vergoeden, het geen de dood u ontnomen heeft. Zoo zie ik dan rond of ik soms jongelieden bemerk, die den weg gevonden hebben naar uw jeugdig, vurig hart, dat be hoefte heeft aan liefde, maar tot mijn bevreemding ontdek ik niemand, die tot u in vriendschappelijke, hartelijke be trekking staat. Uw standpunt is verhe ven in het oog van allen, die u zien, maar ge staat alleen i/Ge hebt gelijk, mylord 1 Ik ben zoo eenzaam en verlaten," antwoordde de jonge dame met een zucht. »Er moet dus iets op gevonden wor den om u aan die eenzaamheid te ont trekken. Ge moet u zelf geweld aandoen en nederdalen in den kring der menschen, die niet alleen het verstand, maar ook het hart laten meespreken in hun leven. Het is koud in de hoogte, miss, ijzig koud; in het dal bloeien de bloemen, door de bergen beschut tegen den noor denwind." beleid, aanstonds alle krachten te wijden aan de vele hervormingen, door haar bepalingen geboden of mogelijk gemaakt; dat bovenal de sociale vraagstukken de aandaoht vorderen, opdat ook in de wet geving de belangen van den arbeid en den arbeider ten volle tot hun recht komen, elke bevoorrechting van het kapitaal ophoude en, in het algemeen, voor zoover de wetgeving invloed uitoefent op de verdeeling der maat schappelijke goederen, meer rechtvaardigheid worde betracht Besluit: aan het Bestuur op te dragen om, raet inachtneming van het bovenstaande, en lettende op hetgeen op verschillend ander gebied in de eerste plaats op dat der gemeentefinanciön een krachtig handelen van den -wetgever eischt, een programma voor de Liberale ÜDie, na behandeling in de Kiesvereenigingen, aan de goedkeuring der Algemeene Vergadering te onderwerpen. Heden is te Amsterdam de algemeene vergadering gehouden der Nederlandsche vronwenvereeniging «Arbeid Adelt," onder bescherming van H. M.deKoDin- gin-Regeutes. Bij die gelegenheid wordt het 25-jarig bestaan dier Vereeniging herdacht, welke in dien tijd zoo uit nemend veel goeds tot stand bracht om 'door nuttigen arbeid het lot van dames té verbeteren, die door omstandigheden genoodzaakt waren zelve te trachten in haar levensonderhoud te voorzien. Volgens bericht uit 's Gravenhage is de nieuwe kieswet bij het departement van binnenlandsche zaken van den Raad van State teruggekomen. Met 21 Juni a.s. wordt de officier van adm. Ie klasse M.C.Hazenberg, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, op non-activiteit gesteld en vervangen door den offie. van adm. Ie klasse S. Hummelinck. Generaal Vetter gaf Maandagmiddag te 's Hage een receptie, waarop verschei dene Indische families, en officieren van het Indische leger, daar woonachtig, verschenen. De generaal heeft op verzoek van de verschillende bewoners der Kal verstraat te Amsterdam om bij zijn intocht aldaar (beden) ook door die straat te rijden, geantwoord dat hij aan hun verzoek zal voldoen. Verschillende bewoners zouden met de hoop op navolging trachten de straat te versieren. »Ge tast mij in het hart, mylord I Doch hoe warm de gouden zonnestralen ook zijn, waarvan ge spreekt ze zijn niet bestemd om mijn levenspad te ver lichten." e/Ik kan niet hegrijpen, hoe ge zulke sombere gedachten van uw levenslot kunt koesteren, miss. Ge moet stellig die gedachten bestrijden. Verzuim daarbij geen tijd. Beproef het eens met ons, met degenen, die mij het naast zijn. Ik heb twee zusters, een paar lieve, goede meis jes, van uw leeftijd ongeveer en een voortreffelijke mama. Veroorloof mij, dat ik u met haar in aanraking breng. Ge zult tusschen u en haar verscheidene aanknoopingspunteu vinden en weldra zult ge nog* slechts één schrede te doen hebben, om alle eischen van uw hart te voldoen." wUwe vriendelijke woorden zijn juist geschikt, om mij in een mildere stem ming te brengen dan waarin ik gewoon lijk verkeer, mylord, doch mijn karakter vermijdt streng alle neiging naar de Het s.s. „Salakn werd Zaterdagavond gelukkig vlot gebracht en daarop in het dok te Southampton onderzocht.De lading, die het nog in had, werd naar Rotterdam Gisteren ochtend is de »Salak" van Southampton te Rotterdam teruggekeerd en in de llijnhaven vastgemaakt. Naar alle waarschijnlijkhnid zal het schip dokken en door experts worden nagezien. De Rotterdamsche Lloyd heeft dus een barer beste en snelvarendste schepen behouden. De «Salak'' is onge veer 4 jaar oud en, zooals meD weet, in 1891 hier gebouwd. VLISSINGEN, 6 Juni 1895. Het zoo zeldzaam schoone Pinkster- weder, waarbij Walcheren zich in zijn schoonste gedaante, als éen schoone tuin vertoonde, lokte vele bezoekers naar deze gemeenteen de overige deelen van het voormalige eiland. Vele vreemdelingen brachten een bezoek op rijwielen, zoo dat daardoor en door de talrijke rijtuigen het verkeer zeer levendig was en zeker tot voordeel van vele ingezetenen zal verstrekt hebben. Wat wij sommigen hunner echter in gemoede moeten aanra den is om de vreemdelingen niet, zooals vaak het geval was, af te schrikken door hooge, zoogenaamde gelegenheidsprijzen- Walcheren valt, het is niet te ontkennen, tegenwoordig in den smaak vreemdelin gen roemen zijn vele schoons, dat men hen dus niet verjagen door onbillijke eischen. Aan deze gemeente viel ook een zeer levendig bezoek ten deel. Brachten de Provinciale booten en de Telegraaf een groot aantal pleizierreizigers alhier aan, de Excelsior van GentTer- Neuzen, die Zondag middag te 12 uren in het dok nabij het Stadhuis meerde, had een 400 tal dames en heeren aan boord, die tot half drie toen de boot naar Middelburg vertrok zich naar den Noordzeeboulevard of naar het strand begaven. Een groot aantal velocipedisten uit Brussel waren mede naar hier ge komen, aan wier hoofd drie trompetters en een vaandeldrager vooruitsnelden. Zij werden door 9 leden van den wielrijdersbond van Middelburg en Vlis singen ontvangen. Na in het Grand Hotel het lunch gebruikt te heb- bloemrijke zijde des levens. Bij de be schouwing van het menschelijk bestaan, vind ik minder bekoorlijkheid in het tee dere levensgevoel dan in de koene daad, waar ik die ook aantreffe. Vergeet dat nimmer, mylord. De dag zou kunnen ko men, dat ik van u een moedige daad vorderde, en bet zou mij onuitsprekelijk veel genoegen doen, wanneer ge dan den handschoen voor mij opnaamt, Intusschen ben ik u zeer dankbaar voor het aanbod tot kennismaking met uw familie. Ik laat aan u tijd en plaats over, om met uw mama en uwe zusters kennis te kunnen maken." «Het is voor mij veel eer, aan uw be vel te voldoen. En thans durf ik wel zeggen, dat ik heden slechts de helft deed van hetgeen ik heb voorgenomen te doen. De andere helft van mijn voornemen hoop ik uit te voeren op den dag, dat uw zoete lippen mij opeischen voor een daad, waarnaar ik met mannelijke fierheid ver lang. Ik ben wel geen ongeduldige knaap, doch ik houd van snel handelen

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1