R VLI.SiSIIVtSdlE (IIR WT I No. 58. Vrijdag 17 Mei 1895. 333te Jaargang. id Huis bh Erve )ienstbode ijke Dienstbode ibaut zoon. 1 STOND ermeisje m e i d, Gemeentebestuur. Nationale Militie. Binnenland. feuilleton. lat N. 159, een BE- vier Kamers, Al- ITTING, N. 160. W TE KOOP: HUIS, op den besten I 'e bevragenLaDge IEERT: jO souchon at per ons. china theb 'at per ons. Ing. dw. str. Amsterd iaar te ~V lis sing en bij I Walstr. 16(5J. Wink, v. d. Hoeve, Groote I >N, Joost de Moorstr. enstraat. bij J. J. DonzeJzd. de Wed. M. K. v.d. NKEL&C9 JSPELDOCRN. e wascb bekend. CRMEESCH, Café hotel irkt, 193. s Badhuisstraat, 155. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10.) Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dluadag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. firma J. JANSEN öelde aanvoer van che en Duitsche .chelkolen, bene- diet nootskolen, ast werk een SCHIL- Adres 198, Schelde- eeklingen [SJE kuDnen geplaatst I 'E VROOM, Walstraal, T vragen "Café Schelde,' I ien flinke et de wasch. Adres Oproeping Verlofganger tot den werkelijken dienst. De Burgemeester van Vlissingen, Gezien de missive van den Commissaris der Koningin in dit gewest van den 22 April 1895. A. no. 1026 3e afd. N. M., (Prov. blad do. 41) Roept bij deze op tot den werke lijken dienst den, in deze gemeente wonenden, verlofganger: MODDERMAN, JAN. loteling der lichting 1893 uit de gemeente Amsterdam, en behoorende tot de 3e Com pagnie van het korps Pantser fort-Artillerie GELAST: den voormelden verlofganger, zich, te dien einde, voorzien van zijne kleeding en voor werpen van uitrusting, alsmede van zijn voor vertrek afgeteekende verlofpasop den «S Hl cl l#9ó, vóór des namiddags te 4 uur, rechtstreeks bij zijn korps, in het Fort van den Hoek van Holland aan te melden en geeft kennisdat, voor het geval hij door ziekte of andere redenen buiten staat mocht zijn om op te komen, hij daarvan kan doen blijken, door op den dag voor de op komst bepaald een op zegel geschreven en gelegaliseerd geneeskundig getuigschrift van den behandelenden geneesheer, of een ander bewijs of verklaring ter Gemeente-Secretarie over te leggen, zullende de zieken die niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, te dezer zake niet voor diligent worden gehouden, maar verplicht zijn, zich na hunne herstelling bij hun korps te vervoegen, ten einde daarbij in den wapenhandel te worden geoefend, wordende hij, voor zooveel noodig, er op gewezen, dat, zoo hij in gebreke blijft aan deze oproeping te voldoen, hij, volgens Art. 145 der militiewet, als deserteur zal worden behandeld. Vlissingen, 16 Mei 1895. De Burgemeester voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. Vlissingen, 14 Mei. De Standaard somt eene reeks van be zwaren op tegen het invoeren van het pro portioneel kiesrecht. Het zou allicht aller lei groepen van menschen, die elk politiek verenigingspunt misten, maar omtrent zekere belangen eenstemmig dachten, verlokken om zich te vereenigen. Zoo Wanneer ik spoediger met mijn ver- k bij u gekomen ware, zoudtge niet genoodzaakt zijn geweest mij af te wij- zfin.'1 Terwijl hij voor haar stond, keek hij kaar onophoudelijk met zijne groote, glinsterende oogen aan- Het kwam haar voor hoe onbeduidend zijn woorden zooeven waren geweest, of er uit die oogen een vurige straal in haar hart drong en daar een wonderlijke doch aan gename warmte verspreidde. fik ben u zeer dankbaar, mylord," sprak zij. „Als ge waarlijk zooveel ge- b. v. de kroeghouders eenerzijds en de afschaffers anderzijds. De kerkelijke sentimenten zouden niet onwaarschijnlijk nog sterker op den voor grond driDgen. De provinciale mannen zouden uit de Kamer verdwijnen, om plaats te maken voor mannen van meer generale beteekenis. Toch ontmoedigen deze en nog andere bezwaren de Standaard niet. Heel wat van deze bezwaren kan men ondervangen door de wijze, waarop het kiesrecht ge regeld wordt. En tegen andere bezwaren staan toch ook weer zoo aanmerkelijke voordeelen over, dat de winst voor het vaderland per slot van rekeniDg over wegend zou zijn. Kan dit nu, gelijk dit blad wel toegeeft, voor de Staten nog niet, waarom zou men dan althans de proef niet nemen voor onze gemeenteraden Deze soort van verkiezingen leenen er zich als van zelve toeen vooral in onze steden en dorpen zou juist door zulk een stelsel veel tirannie voorkomen en veel misbruik afgesneden worden. De maand April is voor de schatkist voordeelig geweest, aangezien 9'/4 ton meer ontvangen werd dan verleden jaar. De suiker-accijns en bet successie-recht, beide zeer wisselvallige middelen, gaven samen ongeveer 5r/s ton meer. Voor de overige blijkt dus nog een vooruitgang van f378,000, ontstaan door een ruimer vloeien van de afzonderlijke middelen, met slechts enkele uitzonderingen. Daarentegen werd minder ontvangen van registratie-rechten, loodsgelden 8300), zoutaccijns, accijns op bieren en azijnen en domeinen. Door het wegvallen der patentbelasting ontstond een verlies voor de schatkist van f325.500, waartegen over staat de opbrengst der bedrijfsbe lasting ad f257,000. Melding verdient nog dat de vermo gensbelasting in het met 30 April geëindigde dienstjaar 1894/95 beeft op geleverd f6,746,446 en de bedrijfsbelas- ting f3,957,189. In de maanden Juli en Augustus, en zoo noodig in de eerste dagen van Sep tember, zal examen gehouden worden voor toelating van jongelieden als cadet bij de Kon. Mil. Academie te Breda. Het aantal plaatsen is 107 voor verschil lende wapenen. Voor verdere inlich- wiebt beebt aan zulk een waardeloos ding, als een dansje met mij, dan zal ik trachten mijn neef, sir Frederick Lionel, te bewegen, zijn verzoek om de tweede wals in te trekken." #Gezoudtmij tot den gelukkigste van al uw vereerders maken I" Zijt ge ook al zoo'n overdrijver, my lord Dat had ik nauwelijks verwacht van een roan, die algemeen bekend staat als een vijand onzer sekse." Wie kon mij met zulk een onwaar heid bij u verdacht maken, miss?" „Wie anders dan uw eigen daden, mylord Men verhaalde mij, dat gij met zorg vasthield aan den stelregel, om alle gezelschappen te vermijden, waar ge dames zoudt aantreffen I" „Bewijst mijn komst hier u niet het tegendeel van hetgeen booze tongen van mij uitgestrooid hebben?" //Als ik durfde hopen, dat uw bezoek van heden een bestendige beterschap belooft, dan zou het mij dubbel verheu gen, dat ge besloten hebt, ons de eer 'tingen zie men de St. Ct. no. 114. Het uitvoerend Comité der Amster- damscbe tentoonstelling, dat eerst aan de redactie-leden van het dagblad De Amsterdammer vrijen toegang tot die ten toonstelling geweigerd had, is nu van dat besluit teruggekomen en zal nu genoemde redactie, niettegenstaande deze de finan ciën der tentoonstelling aan critiek onder wierp,toch op de tentoonstellingsterreinen toelaten. Zulk een besluit verdient toegejuicht te worden, omdat daardoor ook zelfs de schijn vermeden wordt, dat men geen critiek zou kunnen velen. Te Amsterdam is eene vergadering gehouden ter bespreking van de alge- meene werkstaking, Uit de discussiëu bleek echter dat daartoe de omstandig heden verre van gunstig zijn, omdat een sterke //weerstandskas" daarvoor noodig is, terwijl de kassen door de gebeurte nissen van den laatsten tijd uitgeput zijn. Met bet kruit schijnt dus wat roekeloos omgegaan te zijn, Na afloop een standje met met de politie, die handelend optrad, nl. er met de knodsen en sabels op insloeg. Generaal Vetter zal waarschijnlijk 1 Juni a.s. te 'sGravenhage aankomen. Hij is thans te Montreux voor zijne gezond heid. Het verblijf daar schijnt hem goed te doen. Ons land zal bij de opening van het Noordoostzee-kanaa!, behalve door de Atjeh, ook door het korvet Sommelsdijk vertegenwoordigd worden. Te Rotterdam, waar bet aantal kiezers voor de Prov. Staten 8140 bedraagt, wer den eergisteren 1188 biljetten ingeleverd. Bij eene vorige verkiezing kwamen 999 kiezers op. Te Amsterdam, met zijne 21000 kiezers, werden ingeleverd 3896 biljettente 's Gravenhage kwamen van de 8805 kiezers 2784 op. Het wetsontwerp op de personeele be lasting is bij de Tweede Kamer inge komen. Bij genoegzame deelneming zal het van uw bijzijn te schenken." »In de eerstvolgende weken zult ge u kunnen overtuigen, dat mijn beter schap, die heden aanvangt, bestendig van duur blijkt te zijn." Reken er op, mylord, dat ik u streng in het oog zal houden en zoodra ik be merk, dat ge weer afdwaalt, zal ik niet nalaten u aan uw belofte van heden te herinneren." >Gezult waarlijk geen reden hebben, om in het minst te twijfelen aan mijn gehoorzaamheid." Ge bewijst mij die door flink deel te nemen aan den dans." Hij had nog juist tijd om een buiging te maken de muziek begon de wals te spelen en Alice's danser verscheen om haar ten dans te voeren. Ook de lord koos zich eene danseres en mengde zich met haar in de bonte rij'. De oudere heeren, die de genoegens vau den dans versmaadden, waren bij lord Norman vereenigd in de beide groote kamers aan de oostzijde van de balzaal. eerste klasse Engelscbe stoomschip van de General Steam Navigation Company" te Londen, Seameneen speciale passa giersstoomboot, een excursietocbt maken naar het Noord-Oostzeekanaal, ter bij woning van de feestelijke opening van dit kanaal door den keizer van Duitsch land, in de maand Juni a. s. Het voornemen bestaat om het stoom schip van Londen te doen uitgaan en de Nederlandsche passagiers te Hoek van Holland aan boord te nemen. De tocht zal twaalf dagen duren. Bezocht zullen ook worden Hamburg, Helgoland, Ko penhagen, Elsenör, enz. De passageprijs is voor de le klasse f160, voorde tweede f125. Deze prijzen omvatten logies, voeding, en be diening aan boord gedurende den ge- heelen tocht. Tot amusement zal zich een muziekkorps aan boord bevinden, voor de mogelijke zieken een geneesheer. Aanmelding tot en met 19 Mei a. s., bij den heer Schenker Co. Willems plein 2 Rotterdam. Het programma is verschenen voor den 5den nationalen schietwedstrijd, te Hoorn te houden op 26, 27, 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli a. s. en uitgeschreven door de Vereeniging ran b Nederlandsche Scherp schutters," Deze wedstrijd zal plaats hebben voor korpsen van leger en marine en voor schutterijen en vereenigingen. Er wordt geschoten op 20 banen van 250 meter bepaald is, dat met geen geweer mag worden geschoten dan nadat bet van bestuurswege nagezien en van een goed- keuringsmerk is voorzien. Tal van prijzen, zoo kunstvoorwerpen als medailles, zijn voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld, o.a. een fraai gedre ven zilveren beker ter waarde van 125. De heer jhr. mr. J. W. M. Schorer, commissaris der Koningin in Noord-Hol land, de beer A. E. Zimmerman, burge meester van Hoorn, en de majoor Even wel, garnizoens-commandant te Hoorn, hebben het eere-presidentschap aanvaard. Dinsdagavond te 8 uur kwamen de Koninginnen met gevolg te Nijmegen aan, waar duizenden aan het Stationsplein opgekomen waran om haar te begroeten, en, toen H.H. M.M. zich vertoonden, Aan de westzijde van de balzaal was d e oranjerie. Het gesprek, dat natuurlijk bij iedere groep ontstaan was, werd leven dig gevoerd. Men sprak over alles, wat een Engelschen gentleman belangstelling kan inboezemenover de Ierscbe quaes- tie, over de jongste besluiten van den onderkoning yan Indië, over Hr. Ms. oorlogsbodem BNautilius", van welke in de laatste zes weken geen bericht in kwam, en over de eerstvolgende wedren nen te Epsom. In een vensternis, een weinig verwijderd van het overige ge zelschap, hadden twee bejaarde heeren aan een marmeren tafeltje plaats geno men lord Adlisbroth en baronet Douglas, beide behoorende tot de bloem der En gelscbe aristocratie. Zij spraken zeer zacht, zoodat men aan de naburige tafeltjes niet vernam, waarover hun ge sprek liep. „Het schijnt onzen gastheer inderdaad gelukt te zijn, zijne geldelijke omstan digheden te verbeterèn, die trouwens bij het aanvaarden der baronie niet zeer

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1