VLISSIMSdE COTRAAT II Berichten. No. 57. Woensdag 15 Mei 1895. 33ste Jaargang. Gemeentebestuur. die zijn voorzit- ie beraadslagingen aan om zelf als een ge. 'd deel te kunnen nemen, dat de landbouw bedrijven eene I de malaise, die nagenoeg bewezen wordt ien de voorgestelde in- in de liberale en die thans, broederlijk vijand losgaan. Ook :oor de regeering aan- ijk voor Antwerpen de n af te schaffen en in in de voorgestelde 1 de afgevaardigden voor omdat zij meenen dat en bakengelden voor 'root voordeel zou zijn, invoerrechten aan Ant- nadeel zouden opleveren, I afschaffing van een paar jgewogen wordt. In Ant- overtuigd dat de ardigden der provincie idoor de vuur- en baken- r dat het toegeven aan tal van andere be- l in de Kamer werd een is, met de bedoeling om préalable quaestie, die br van de baan te schui- stemmen verworpen, esverdrag met China te Tsjifoe geteekend. id van Vlissingen. 1 Mei 1895. F. Cornells, jm. 31 j. inan, jd. 29 j. T. C. en A. P. Schulling, jd. »es, wedr. 50 j. en L. - C. P. Raamsdonk, jm jd. 28 j. P. Melis, jm. 26 j. en A. Neerings, wedr. in Hoopen, jd. 35 j. - J. C. de Plaa, jd. 22 j, S. de Rooijgeb. Smit, geb. Bostelaar, d. ie, geb. Angenent, d. van den Heuvel, d. Berting, d. S. M. z. P. D. Swen- z. J. C. L. Tielrooij, M. WeBtdijk, geb. van ndergem, geb. Passenier, eb. Stroo, d. Onlangs, wed. van A. van den Blink, wed. van M. J. Arnold, z. 11 sn, jm. 36 j. TSLOTERIJ. 100 en hooger 5e klasse 4e trekking. 11335,12351,12476, Nos. 5157, 16617, 18436, 13967, 18141. ƒ400. Noi. 11137, 18261, 19565, 589 f 1500. BERICHTEN. 10 Mei, f 0.95 per Kilogram, per 104 stuks. anoniem geschrijf wordt igeslagen. Red. onaire kiesvereeniging ter elfder ure tot can- 'rov. Staten gesteld, de den Berge, te Brui- te Bruinisse, en J. C. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10.) Prijs per drie maanden Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliaaingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma O. L. DATJBE Co., te Parijs. Verschijnt Dlusdag-, Donderdag» en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitsohland, Enge land en Frankrijk f 1.65 per drie maanden. BEDBWFSBELASTfNG. Afkondiging van een kohier der bedrijfsbe lasting, dienst 1894/95. De Burg. van Vlissingen maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezon den. een door deo directeur der directe belastingen te Middelburg, executoir verklaarde kohier wegens de be drijfsbelasting. no 9 dienst 1894/95 de dasrop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bcpaaldcD tijd non te zuiveren, ook ter voorkoming vnn vervolgingen cn herinnert dat de bezwaarschriften binnen zes we ken na heden behooren te worden ingediend. En ia hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 18 Mei 1895. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHEN1US. Eerste zitting van de Oommissie voor de Schutterij. Do Burg. en Weth. van Vliaaingen maken aan be langhebbenden bekeDd dat de commissie nit het Plaat selijk Bestuur, ingevolge art. 15 der wet belast met hot onderzoek nopeoa de al of niet gegrondheid der redenen, welke tot vrijstelling of uitsluiting van den dienst dor schutterij zijo ingebracht, hara eerste gewone jaarlijkache zitting zsl beginnen op Woensdag Z9 Mei s., des voormiddags lo 10 uren tot onderzoek van in aan wie of der redenen waarom io het voorgaande ar voorwaardelijke vrijstelling is vorleeud. Wordende de belanghebbende personen ten overvloede uitgenoodigd de schriftelijke bewijzen tot staring hun- redenen vnu vrijstelling, by do wet gevorderd, als nog, voor zooverre zulks niat alreeds is geschied, drie dagen te voren ter secretarie alhier over te leggen. Terwijl eindelijk den geeoncemeerden personen wordt kennelijk gemaakt dat zij zich stiptelijk op de door de Toorn, commissie daartoe bepaalde tijdstippen voor de zelve zullen hebben te sieteeren, nis zullende degeneu welke zulks mochUn verzuimen gehondeu worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zooverre zij dienstplichtige nummers getrokken hebbende, niet vollen ia de termen van art. 3 a, 6 c, l en m, en art. 4 der wet, bij de schutterij worden ingelijfd tot zij in een volgend jaar hunne reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. Eu i3 hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 14 Mei 1895. D« Burg. en Weth. voornoemd, TUTEIN NOLTHEN1US, De Secretaris, J. H. U. BUSING. Binnenland. Vlissingen, 14 Mei. In eene brochure, bevattende twee overdrukken uit de E. Apeld. Ct., wordt de vraag behandeld: welke moet bij de eerstvolgende verkiezingen voor de Tweede Kamer de leuze der vrijzinnigen zijn?" Blijkbaar is de schrijver niet in- FEUILLETON. I. 22.) t/Dan blijft er nog één vraag te beant woorden wie zal bet meisje er heen brengen Het is een verre reis, die zeker een dag en nacht vordert,al neemt men aan elke wisselplaats versche postpaarden." Blijkbaar verwachtte de lord, dat de ad vocaat zich bereid zou verklaren om de reis te doen, maar deze zweeg en keek strak voor zich heen. Er bleef voor zijne lordschap niets snders over dan te vragen: »Wilt gij het op u nemen, mijnheer Carringshliff fik, my lord vroeg Carringshliff ver genomen met het uitvoerig programma der Liberale TJniedat trouwens ook van verschillende zijden, juist om zijn te groote uitvoerigheid, in eene partij, waar alleen over de hoofdpunten der vrijzin nige politiek eenheid van gevoelen heerscht, aanleiding tot bedenkingen gaf. Wil men het over een gedragslijn voor de toekomst eens worden, dan is eene zuivering der liberale partij noodig en onvermijdelijk. Is die eenmaal tot stand gekomen, dan moet de liberale partij niet aankomen met een breed geformu leerd program, maar met eene korte leuze, waarmede drie of vier quaesties worden genoemd, die in de eerste plaats oplossing vragen. Als punten, waarop eenstemmig heid onder de liberalen te verwachten is, noemt de schrijverLeerplicht, regeling van het grondbezit en eene goede koloniale politiek. Hoewel de suiker in Duitschland vrij zwaar belast is met circa 11 cents per kilo r— hehoort ze er reeds tot de goedkoopste voedingsmiddelen. In ons land is het anders gesteld. De belastingschuldige betaalt hier 27 cents accijns per kilo suiker. Dat bedraagt over een verbruik van 55 millioen kilo's jaarlijks 15 850,000, waarvan echter slechts circa 9 millioen in de schatkist komter blijft ongeveer 6 millioen van aan den strijkstok hangen. Werd de suiker bij ons, evenals in Duitschland, met een consumtierecht belast van 11 cents per kilo, dan zou het verbruik ongetwijfeld tot 80 millioen kilo's stijgen, waardoor, evenals thans, circa 9 millioen gulden in de schatkist zou vloeien. De suiker kan dus 16 cents per kilo goedkooper worden, zonder dat de schatkist daarbij schade behoeft te lijden. De fabrikant zou, door eene kleine verhooging van het inkomend recht, voldoende gesteuud kunnen worden tegen huitenlandsche uitvoer-premiën en de landbouw zou er niet bij verliezen. In Engeland is ook de suiker verba zend goedkoop en als een gevolg daarvan wordt zij veel meer gebruikt als ia ons land en is Europa overstroomd door Engelsch suikerfabrikaat, waartegen onze fabrikanten door de hooge suikerprijzen niet kunnen concurreeren. wonderd. «Zoudt ge hiervoor een meer geschikt persoon kunnen vinden P" «Opdat wij in deze netelige zaak aan nog meer personen vertrouwen moeten schenken en ons nog meer de handen binden dan reeds moest geschieden," ant woordde de lord, terwijl zijn knorrig gelaat een sombere uitdrukking aannam. «Daar zal ik nooit in toestemmen." „Bij mijn voorslag dacht ik aan Uw lordschap zelf, niet aan derden." «Ge weet zeer goed, dat ik in zulk soort van zaken nooit een werkdadig aandeel zal nemen." A Is het dan niet anders kan en mag, dan zal ik gaan," zeide de advocaat na eenig stilzwijgen, alsof hij slechts on gaarne daartoe besloten was. «Maar wanneer?" Heden avond om tien uur." #Het is goed, mijnheer Carringshliff I Wees zoo goed mij bij uw terugkomst de nota te geven van de gemaakte on kosten." De ontvangzalen ten huize van lord Iu de Volkscourant van Appingadam wordt verhaald dat de heer Gonder wijzer aan de openbare school te S, met zijn leerlingen een wedstrijd in het vloeken heeft gehouden en een prijs uit loofde voor dengeen, die het daarin het verst bracht. De NProv. Cron. Ct. verlangt, en terecht,dat de Volkscourant naam en woon plaats van den onderwijzer zal meedeelen. De Arnh. Ct. beweert dat zij dit niet doen zal, want een aanklacht wegens laster zou dan niet uitblijven. Volgens de H. Ct. bestaat nog eene tweede mogelijkheid, n.l. deze dat de heer G., na 't noemen van zijn naam en woonplaats, op grond van een geneeskundig onderzoek, vanS. zou worden overgebracht naar een krank zinnigengesticht, waarin hij dan gewisse- lijk zou thuishehooren. Ons komt het voor dat de Volkscourant zeer verkeerd deed met deze zaak aan de groote klok te hangen, vóór zij door de bevoegde autoriteiten is onderzocht. Met publiek wordt hier door een blad, nog wel een volksblad, als rechter ge steld in eene zaak, waarvan het de juis te toedracht niet kent. Blijkens eene opgave in de St. Ct. be stond de bevolking der provincie Zeeland op 1 Januari 1895 uit 207,228 personen, tegen 204,561 op 1 Januari 1894. De bevolking der vijf voornaamste ge meenten was op 1 Januari 1895 Mid delburg 18,173 p.; Vlissingen 15,590 p. Ter Neuzen 7441 p Zierikzee 6969 p. Goes 6746 p. Gedurende de tentoonstelling van #'t Reis- en Hotelwezen", te Amsterdam, zullen goedkoope biljetten Londen Amsterdam via VlissingenBreukelen uitgegeven worden, waarvan de prijzen resp. zijn, le klasse retour 2-2 s. en 2e klasse retour 1-11 s. Genoemde biljetten, waarvan de gel digheidsduur op 8 dagen gesteld is, zijn alleen geldig voor de Vrijdag en Zaterdag dag- of nachtboot. De juiste datum voor het afloopen van bet nieuwe stoomschip, in aanbouw bij de Fairfield Shipbuilding Comp. Litd, firma John. Elder Co. te Govan nabij Glasgow, voor rekening der Stoomvaart- Norman waren geopend. De verkwistend rijke, maar niet overladen inrichting daarvan werd bestraald door het licht van duizenden kaarsen. In deze too ver achtige verlichting schitterde vooral de hoofdzaal, die in wit marmer en vergulde stuc-ornamenten was uitgevoerd en tot een tooverpaleis scheen te behooren. Hier verzamelde zich de kern van het gezelschap, waarvoor het feest eigenlijk gegeven werd, namelijk de jongelieden. De schitterende bonte kleurenmengeling der damestoiletten werd aangenaam on derbroken door de zwarte balkleeding der beeren. De oudere dames hadden achter in de zaal plaats genomen, zoodat er voldoende ruimte overbleef voor de dansers en danseressen. Een vroolijke quadrille was zoo pas geëindigd, de bee ren geleidden hunne dames naar hare plaatsen terug. De eerste rij van degenen, die in het rond van de dansruimte zaten, vormden weldra een kring van bloeiende, schoone onge dames, doch ontegenzeggelijk was Maatschappij Zeeland," is bepaald op 23 dezer maand. Gisteren middag ten 12 ure kwam alhier binnen de salonboot Excelsiorvan Gent, varende tusschen Gent en Sel- zaete, welke eene pleizierreis deed met een 350 tal studenten uit Gent en Leuven. Ettelijke vertoefden hier, doch het mee- rendeel zetten de reis naar Middelburg voort, van waar zij om 4 uur 's namiddags weder vertrokken. Het bloemenvervoer met de schepen der Stoomv.-Maatsch. Zeeland", is voor dit seizoen weder zoo goed als afgeloopen. Dat het vervoer niet zoo groot was als andere jaren, is wel daaraan te wijten, dat het weder lang koud en guur was, wat vooral schadelijk op de teelt werkte. Gisteren morgen arriveerde alhier met de nachtboot Prinses Elisabeth van de Stoomv. Maatsck. «Zeeland", de mar kiezin van Lothian, welke met den aan- sluitenden sneltrein hare reis naar Duitschland vervolgde. Op voorschrift van den minister van marine zal de bemanning van het hier in aanbouw zijnde pantserdekschip Evert- sen bestaan uit 16 officieren, 244 onder officieren en minderen. Den 8 Juni vertrekt van Rotterdam per stoomschip Lawoe naar Oost-Indië een detachement aanvullingstroepen, ter sterkte van 3 onderofficieren en 45 min deren, onder bevel van den van verlof terugkeerenden le luit. der inf. O-I. leger J. F. Cornelius, en onder medege- leide van den voor dat leger bestemden 2en luit.-kwartierm. A. Terwiel. Men schrijft ons uit Nisse Maandag werd te Nisse de door den gemeenteraad ingestelde veemarkt ge houden. Aangevoerd w&rden 45 stuks hoornvee en 3 paarden. De premie voor het grootste aantal ter markt gebrachte beesten werd behaald door P. Bostelaar, die voor het grootste aantal gekochte dieren door E. Baecke, die voor het grootste aantal verkochte door A. van Boven. De opkomst van kooplieden en miss Alice Norman eene der bekoorlijkste. Een laag uitgesneden japon van witte zijde, versierd met een slinger van versch geplukte vergeet-mii-nietjes, liet haar schoone armen en fraaien hals vrij, haar boezem was verborgen m een garnituur van Vlaamsche kant, haar schoon gelaat toonde dezelfde trekken als dat van haar nicht Maryeen natuurlijke fami liegelijkenis. Hoezeer haar gelaat bij den eersten aanblik ook aantrok, bij langere aanschouwing ontdekte men daarop de uitdrukking van berekend overleg, die mannen niet gaarne bij een meisje op merken. Ook in een ander opzicht onder scheidde zij zich van haar nicht, zij had donkere oogen en weelderig/- bijna zwart haar. De plaats voor haar stoel was bezet met een dichten kring van jonge neeren, die hun best deden het gesprek, door Alice met veel geest en overleg aange vangen, levendig te houden en daarbij hun eigen vernuft te toonen. De jonk man, met wien Alice de laatste quadrille

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1