Laatste Berichten. Gemeentebestuur. Advertentiën. In Lossing: een flinke JON&EIT. Een Burgermeisje, waarschuwingen, jgevolg «lat het huis bister van financiën. Middelburg in het prden. van slechts zielen, is het aantal n gestegen, toevallig stand. naar Glasgow, Zomermaanden echter sterdam, o.a. op het rigeeren. ,nt van Bloemendaal Hillegom staan de len bloei. De bollen winter geleden, eene vergadering in trok Maandagavond aar de sigarenfabriek het Spui. Men trok joodat de politie, di» ifestanten ongemoeid plaatste zich Yervol- in het Spui, tegenover •d er met steen en en geworpen, waarop de tok op in ging,waarbij vielen. d werden ook b de vau Langenhuyzen, ri ingeworpen. een der inrichtingen, heeft, ia op de straat •ij ernstig mishandeld, wereldtentoonstelling iet de expositiegebou wezen, indien -- de op de terreinen eigen m, voldoenden voort- ude lied: de inzenders eder de oorzaak zijn, illing op zijn tijd. ge- r zal zijn. Zoo is het gen gegaan, ook met •nke slechts aan Ant- wel zoo zijn met die ,mer der rechtbank ta log heel wat voor het jn bepaald tot en met Cl. schrijft men uit e in verband met den ingel, gevangen zit, is ustitie. Hoewel pas 21 s vijf vonnissen wegens het laatste voor een derden stoelen op het ix." Hij is van boeren- was vroeger in goeden ager wal. Het schijnt tweede persoon bij de veelbelovend jeugdig 'ot en grendel te houden iheid te ontnemen zijne 'er te ontwikkelen, vele meubelmakers, ten- jrkstaking, Amsterdam gebleken is dat zij laten werken, j colporteur van «Reent plamfletten, Amsterdam, omdat hij, i-Regentes naar den eene volkssamenscho- jigin-Regentes gaf Dins- balzaal van het j een raout (soiréel, die teiten werd bijgewoond fhtige toiletten tan een brachten. H.M. jjelijk gedaan hadden, voordeel gehad den dat wij geen vrees van het gerecht iu jchter begonnen zijn In, hebben wij zonder m gewekt en bij zal ïdenken, ora zijn ver- jchter bekend te ma- die manier onze plan- zijn, laat ik aan uw rJ" >edenkingen, Carring- begunstigt de stout- pi, is van toepassing op |)enbaar hun doel na- beeft zijn plannen handelt bet best, als openbare rechtsple- pnij dan l -te zou zijn, dat u, paamt, om persoonlijk opeiscben {Wordt vervolgd.) was gedecolleteerd, in een zwarte japon met witte strepen gekleed, met een collier van diamanten en diamanten-parure getooid. Tot lialf twaalf onderhield H.M. zich met zeer vele gasten, waarna zij zich naar hare ap partementen terugtrok. De heer Olifant heeft als vertegenwoordiger van het Leger des Heils deelgenomen aan de particuliere audiëntie ten Paleize. H. M. betuigde hem hare ingenomenheid met den maatschappelij ken arbeid van het Leger des Heils, waarvan zij goed op de hoogte bleek te zijn. De heer Olifant overhandigde haar «cn verzoekschrift in verband met de te stichten Landkolonie. Woensdagmorgen om half 11 reed de Ko ningin-Regentes naar het Oudemannen- er. vrouwenhuis der Ned. Herv. diakonie, aan den Binnen-Amstel, waar de verpleegden in het kerkgebouw H.M.'psalm 134 3 toezongen, terwijl de 80jarige Kaatje Louw een bouquet aanbood. In de leeszaal van het bestedelin genhuis werd door de verpleegden psalm 112. 4 gezongen en weder bouquetten aangeboden. Aan de oudjes schonk H.M. ieaer eene bloem, die zij met eerbiedwaardigen schroom aanvaardden. Meermalen klonk van de oude lippen«leve de Regentes" en «leve de Ko ningin 1« Hierna bezochten de Regentes en de Ko ningin tezamen het Israëlietisch weeshuis in de Rapenburgerstraat, waar ook bouquetten aangeboden en welkomstliederen ge werden. In den namiddag bezochten H.H. M.M. het Rijksmuseum, namen een kijkje van «Oud Holland" op het terrein der a.s. tentoonstelling en bezochten daarna 't archief in de St. Anthoniewaag op de Nieuwemarkt. Er hadden bij den rit een paar kleine on gelukken plaats een paard van het voorspan struikelde en de jockey viel, evenwel zonder letsel te bekomen, en bij de Waag vielen een huzaar en een brigadier van hun paard, waarbij zij licht letsel kregen. Een paar dagen geleden kwamen twee kinderen, eeD jongen en een meisje, zich aan bet Paleis te Amsterdam vervoegen. Zij hadden bij zich een eigenhandig geschreven verzoek schrift aan de jonge Koningin en verzochten om haar dit persoonlijk te mogen overhandi gen of anders wilden zij «op antwoord wachten." Den kleuters werd aan het verstand ge bracht, dat dit niet ging en dat hun verzoek zij wilden niet zeggen wat het bevatte aan de Koningin overhandigd zou worden. Hierdoor tevreden gesteld, verlieten zij het Paleis. Te Nivelles (België) had Zaterdag een vreeselijk ongeluk plaats. De heer Brunard jaagde dien dag met zijn lÖjarigen zoon in de omstreken. Hij wilde een sloot oversprin gen, en drukte om dit te doen de kolf van zijn geweer in den anderen kant van de sloot. Terwijl hij sprong, vielen de twee hanen die open stonden, neder en de heer Brunard kreeg de volle lading in de borst. Hij viel en was dadelijk dood. Bij dit ongeluk was alleen zijn zoon tegenwoordig, wiens droefheid men zich verbeelden kan. Te Brussel zijn van de 23 huizen, waaruit de Jules van Praek-straat bestaat, achttien kroegen. Het bijgeloof in het zoo vaderlijk ge regeerde Rusland gaat ver. Onlangs werd door de rechtbank te Saratov een zekere Overko Skoda vervolgd, omdat hij de boeren had aangespoord zich van hunne goederen te ontdoen om. naar Jupiter te verhuizen, waar zij gemakkelijk bebouwbare en uitste kend vruchtbare landerijen in overvloed zou den vinden. Toen de autoriteiten tusschenbeide kwamen, bad de sluwe schelm reeds menigen boer overgehaald om naar deze gezegende plane ten-kolonie te verhuizen. Natuurlijk heeft hij, noch zijne slachtoffers de planeet bereikt. Hij zelf maakte de reis naar de gevangenis Hij werd veroordeeld omdat hij «valsche berichten" omtrent Jupiter Verspreid had. De bewoners van het stadje Constandz iu Roemenië zullen in de volgende maand een standbeeld oprichten voor. Ovidius, een Latijnsch dichter, die een paar duizend jaren geleden leefde. Beter laat dan nooit! De gouvernemen tskoi'fïeoogst op Java wordt voor dit jaar op 336.045 pikols geschat. Een pikol is circa 62 K.G. Men heelt thans een middel gevonden om de wilde dieren eerbied in te boezemen voor den wil van den heer der Schepping, de rnensch. Men heeft n.l. in stokken een electrisch toestel aangebracht, waarmede men in 8laat is schokken uit te deelen. Een proef genomen op drie leeuwen in de Hamburger liergaarde had tot resultaat, dat deze woeBte dieren bij aanraking onmiddellijk terugweken; een tijger was zelfs zoo aange daan, dat hij in flauwte viel. Alleen een beer bleef kalm onder de operatie, misschien Wel tengevolge van zijn dikke vacht. Wij vreezen dat deze toepassing van elec- triciteit het ontslag van dierentemmers zal tengevolge hebben. Een doofstomme bedelaar, die te Parijs Werd aangehouden, bleek, vijf talen te kunnen spreken. Deze linguist, die zoo be scheiden zijne gaven verborgen hield, is van Sohngen geboortig. Hij had tal van certificaten van doctoren, politiebeambten enz. bij zich, waarin de «arme doofstomme" cler liefdadig heid werd aanbevolen. Pel role ii m De berekening is gemaakt dat de Standard Oil Compamjdie tegenwoor dig den baas speelt op de petroleum markt in de laatste twee weken alleen 25 millioen gulden verdient. Met dit winstje schijnt deze maatschappij nog niet tevreden te zijn, daar weder hooge noteeringeu te verwachten zijn. Er schiet niets over, daar de petroleum-op- brengst in Amerika steeds daalt, dan zijn toevlucht te nemen tot de overvloedig vloeien de Russische bronnen, maar door de zorg der Russische regeering, die haar onderdanen voor de buitenwereld wilde behouden door hun zoo min mogelijk in de gelegenheid te stellen met de nieuwere middelen van vervoer ken nis te maken, ontbreekt het daar aan rafli- neerderijen en vervoermiddelen. Er is dus vooreerst geen daling der prijzen te wachten, te meer omdat de zucht om samen te spannen en zoo den prijs der petroleum naar boven te jagen, ook bij andere maatschappijen ont waakt is. Men spreekt zelfs van ae samen smelting van al de groote petroleummaat- schappijen tot éen enkele. Aan dat onredelijk drijven naar onredelijke winst, onredelijk omdat de armen er het meest door te lijden hebben de rijke heeft zijn gas of electrisch licht kan alleen een einde gemaakt worden door vermindering van ge bruik, of olie te branden, maar dit heeft ook weder bezwaren, die niet licht te tellen zijn. Zoolang men echter daartoe niet besluiten kan, moet men verwachten dat de monopoli- seerende maatschappijen weer millioenen zullen verdienen ten koste van het algemeen. Wanneer een Chineesche dame op een regenachtigen dag uitgaat en zij komt bij een modderige plek, wenkt zij een jongen, die, als hij geneigd is een kleinigheid te ver dienen, zich voor haar op den grond legt en zoo een bru" vormt, waarover de dame droog aan den anderen kant komt. Volgens Falb's weervoorspelling van 2426 April. Het weer wordt iets kouder droog. Te Greenville, in Alabama, zijn vijf kleurlingen drie mannen en twee vrouwen door een volksmenigte ter dood gebracht, gelyncht, wegens het vermoorden van een olank jonkman. Het rijwiel komt tegenwoordig bij alle gelegenheden te pas. Tot inbrekers toe maken er gebruik van. Te Wandsworth(Londen) is een dief ergens ingebroken en, na alles van waarde geroofd te nebben, weggereden op een tweewieler, dien hij daar ook al gestolen had. Een paar buren zagen hem wegrijden met zijn buit in den vroegen morgen. Te Philadelphia heelt men met succes proeven genomen met politieagenten op rij wielen. Die hadden in een geval als dit goede diensten kannen bewijzen. De nieuwe viool. Deze viool heeft uiter lijk het voorkomen van een gewone viool, maar van binnen een stel van snaren, die tegelijk met die, welke door den strijkstok in beweging worden gebracht, trillen, terwijl elke snaar slechts kan antwoorden op bepaalde trillingen en voor de andere stom blijft. De nieuwe viool bevat twaalf snaren, vertegen woordigende een octaaf en twaalf halve tonen zij zijn overlangs gespannen in dezelfde rich ting als de gewone snaren van het instrument, en hare uiteinden gewonden over schroeven, die kunnen bewerkt worden met een afzonderlijken .sleutel. Een klein op den kant van de viool aangebracht gat, doet een staaf tevoorschijn komen, waar boven een haakje, bestemd om de snaren te doen trillen op het oogenblik dat ze gestemd wordendit gat wordt latei- gestopt door een klein kurkje. De vioolspeler kan naar verkiezing de tril lingen van deze aan zijn instrument aange brachte soort van harp doen ophouden. Te dien einde, heeft men een klein blokje aan gebracht, waarop hij gemakkelijk de kin kan drukken. Deze beweging brengt een staafje naar beueden, dat een dwarsstuk heeft, dat in aanraking komt met alle snaren. Zoodra men ophoudt met op dit blokje te drukken, doet een veer het staafje weder te voorschijn komen en de snaren kunnen weer in trilling komen. Men kan ook in plaats pan snaren, in het binnenste van het instrument geluids platen doeu naar boven komen een knop, aan het uiteinde geplaatst, doet in dit geval een sourdine werken voor het geval, dat men van de bijkomende geluiden geen gebruik wil maken. Het is duidelijk dat deze inrich- ting, snaren of geluidsplaten even goed kunnen toegepast worden op violoncels, bassen en in strumenten van dezelfde soort. Men begrijpt dat de geluiden, op de dooi den strijkstok aangeraakte snaren versterkt en verlengd worden door de harmonische sa menwerking van die, welke zich in het in strument bevinden. Volgens een Amerikaansch tijdschrift, waar- in deze beschrijving te lezen staat, wordt liet nieuwe instrument op hooge waarde geschat door de beste vioolspelers van Amerika niet I alleen, maar ook van Europa. De Minister van Marine Jhr. H. M. van der Wijde kwam heden middag met den mailtreii te ongeveer 12 uur alhier aan. Z.Exc bracht eerst een bezoek aan Hr. Ms. stoonijacht Valkdat door hem werd geïnspecteerd en daarna aan de Kon Maatsch. de Schelde, alwaar door hem in oogeuschouw werd genomen het iu aanbouw zijnde ramschip Evertsen. Met den mailtrein van 5.50 Grw. tijd vertrok ZE naar den Haag. Men schrijft ons uit Middelburg In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad werd mededeeling ge daan van een ontvangen schrijven van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, om de hoofden van scholen niet langer als klasse onderwijzers te doen werkzaam zijn. Deze mededeeling werd gesteld in handen van B. en W. om advies, welk college dienaangaande het gevoelen zal vragen van den inspec teur van het lager onderwijs. Aan Burg. en Weth. werd opgedragen een nieuwe overeenkomst aau te gaan met de Kon. Maatsch. De Schelde, te Vlissingen, over eenkomstig het overgelegd ontwerp, dat reeds van de goedkeuring des directeurs is voorzien. De gemeenteraad van Oost- en West Souburg heeft besloten zich met een adres te richten tot den inspecteur der posterijen met verzoek om ook na des morgens 11 uur nog een bestelling van brieven enz. te doen plaats hebben. Thans vertrekt de laatste post des mor gens 10.15 uit Middelburg De liberalen in het district Hulst zullen niet deelnemen aan de verkiezing van leden voor de Prov. Staten in Mei a.s Door enkele liberale kiezers in het district Sluis, die geen genoegen kunnen nemen met de door de liberale kiesver- eeniging gestelde candidaten voor de Prov. Staten,worden aanbevolen de beeren J. G. Gerritsen, burgemeester van Bres- kens, mr. F. J. N. Van Dam, kanton rechter te Oostburg en J. L I. de Bats (aftredend lid ZEETIJDINGEN. Vlissiiigeu ter reede geoukerd: 25 April. Hr. Ms fregatschip «Atjeh." kap. t'z. VVa- uing, van Nictnvedinp. Pe Nedcrlaiidsche schoener „Albion*, gezag». Duit, kwain den 2] dezer te Grangemouth'aau, vau Vlissingen. 348e STAATSBOTER IJ. Prijzen van 100 en hooger. Dinsdag 23 April 4e kl. 2e trekking. Nos. 3711, 4854, 5504, 10396, 11110, 18474 f 100. Woensdag 25 April 4e kl. 3e trekk. Nos. 2331, 3990, 11117, 16195 100. Nos. 5543, 9157 200. Nos. 3109, 5395, 11796 400. Nos. 8007, 19244, 19809 1000. Nos. 9117, 10350 J 1500. No. 17604 2000. No. 7375 ƒ25000. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Zaterdag 27 April 1895, des namiddags ten 21/a uur. b. Overlegging" Verslag van den toestand der gemeente over 1894, c. Benoeming stembureau voor de verkiezing van 6 leden der Prov. Staten. d. Te behandelen zaken 1. Voorstel tot onderhandschen verkoop van eenige perceelen gemeentegrond 2. Idem tot het geven van vergunning aan A. But tot het plaatsen van stoelen en tafel tjes op den N.Z.Boulevard voor zijn koffiehuis. 3. Idem tot het beschikbaar stellen van 100.voor het plaatsen van advertentièn in buitenlandsche bladen ter bekendmaking der badplaats. 4. Idem tot het geven van vergunning aan de wed. M. Nathan tot het maken van een vaste privaatput bij haar hotel «Het Gou den Lam.« 5. Idem tot goedkeuring der rekening van de Zeemans- en Visschersbeurs over 1894. 6. Idem tot goedkeuring der begrooting voor den Koudekerkschen Straatweg over 1895. 7. Idem tot goedkeuring van het besluit van den Schuttersraad tot af- en overschrijving van en op posten der begrooting van de d.d. Schutterij voor 1894. 8. Idem tot verhooging van de subsidiën voor 1894, toegekend aan het Gasthuis en aan het Alg. Armbestuur en tot goedkeuring van gewijzigde begrooting. 9. laem tot wijziging der gemeentebegroo- tiug voor 1894. 10. Idem tot wijziging der gemeen te begroo ting voor 1895. 11. Idem tot vaststelling van het kohier van den Hoofd. Omslag voor 1895. Getrouwd: A TER WIEL, So Luit .-Kwart ierm. O l.L en G. I. C. BRUINS- De Heer en .Mevrouw TERWJEL— Bruins betuigen, ook namens wederzijd- sche familiebetrekkingen, luinnen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij bun huwelijk onder ronden. Kampen, 24 April 1895. Getrouwd: GERARDUS PIETERS en ELISABETH ANTONIA GEIJSEN, die, ook namens beider familie, danken voor de belangstelling hierbij onder vonden. Vlissingen, 24 April '95. TTeden overleed na eene ongesteldheid van slechts weinige dagen Mejuffr. Wed. J. J. FRANZEN, geb. Pauwels, tijdig voorzien van de laatste H H. Sacra menten der Stervenden, iu den ouderdom van ruim 69 jaar. Vlissingen, 22 April 1895. De Executeur, H. C. J. WEI JENS. Tï eden outvingen wij het treurig bericht dat onze geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mejuffr. ANNETTA BARBARA LIMONARD, ua voorzien te zijn van de H. Sacramenten der ster venden, in den ouderdom van bijna 70 jaar, te Gent (België), is overleden. Vlissingen, 21 April 1895. Uit aller naam, A. C. J. LIMONARD. Eenige en cilgemeem kennisgeving TT oor de vele bewijzen van deelneming V ontvangen bij het overlijden van' onze geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Vlissingen, 26 April 1895. Uit aller naam, L. MINDERHOUD. A. E. P. MINDERHOUDKOETS. Degenen, die iets TE VOR DEREN HEBBEN van- of VERSCHULDIGD ZIJN aau wijlen Mej. R. MU1JSHOUT, geb. Visser, over leden den 10 April jl., gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen bij den ondergeteekende vóór den 15 Mei a. S. Vlissingen, 25 April 1895. A. F. KR AH MER, Executeur. Allen, die iets TE VORDEREN mochten hebben van- of VER SCHULDIGD zijn aan de nalatenschap van Mej G. VOERMAN, weduwe den neer J. P. Swf.nnen, overleden te Vlis singen 11 April 1895, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 15 Mei a. s ten kantore van den Nota ris DE MA RET TAK. iV 7T-' iu ""S1I1U van 15 Juli tot 30 Augustus a. s., drie of meer Gemeubileerde Kamers waarvan ééu Zitkamer en twee Slaap kamers, met Keuken. Brieven met prijsopgave onder lett C. bij de Boekhandelaren BLUSSE VAN BRAAM, Dordrecht. ï- O lieu puike, grove lading HAARD- i KACHELKOLEN voor M. U O O T E. GEVRAAGD: Zich persoonlijk aan te melden Hotel Goes. nog- eenige dagen iu de week disponibel hebbende, verzoekt beleefd Naaihuizen Adresboekh. MlSSTDAGH Zn

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 3