iSëi Café „Admiraal de Ruijter". BILJART-CONCOURS, inbo: BET BÖTEl „EILAND WJ Advertentiën. Prima ROOMBOTER, op Zaterdag 27 April a.s. Een flink Bovenhuis O GITTE GESPE TIJ\ ei GAAS, j MAANDAG 22 verko DINSDAG 23 verko op Binsdatt H luidruchtig gejubel te verliezen. En is dan eene expeditie, gelijk de onze op Lombok, ondernomen eerst met een kleine 3000, later met een kleine 5000 man, in ons oog zdó gewichtig en van zulk een importantiedat ons patriotisch gevoel de grenzen der betamelijkheid, als in een roes van opgewonden gejubel, uit het oog mag verliezen? Ons huldebetoon zij dus waardig, in overeenstemming met betgeen verricht is en vrij van alle luidruchtigheid. »Is een Nederlandsche Volkspartij noo- dig was de vraag, die eergisteren avond te 's Hage aan de orde was gesteld in eene niet talrijk bezochte vergadering der werklieden-kiesvereeniging «Ont wikkeling" en welke ingeleid en beant woord werd door F. Mol, bakkersgezel te 's Hage. De vele misstanden in de maatschappij maakten het volgens dezen spreker noo- dig dat het volk zich nauw verbindt om langs wettigen weg den strijd te aan vaarden tegen de daden van volksre geerders en volksvertegenwoordigers een verbond, vertakt over het geheele land, en op welks oproep zij, die het volk zijn rechten onthouden willeD, moeten sidderen. Voornamelijk geldt die strijd de verkrijging van een der be langrijkste eischen een uitgebreid kiesrecht, omdat het aantal van het volk welgezinde Kamerleden aanvulling be hoeft. Ook stelde spreker zich die volks partij voornamelijk voor als een reuzen- macht, die tegen den tijd dat de te ver wachten kieswet van minister van Houten in openbare behandeling komt, er voor zal moeten waken dat die wet het volk niet met een kluitje in het riet sture. Hoe die wet er voor het volk uit zal zien, is nog wel met geen zekerheid te zeggen in welken geest zij zal luiden, is echter wel op te maken uit de politieke geschriften van den tegenwoordigen minister van binnenlandsche zaken. Een bindend program moet echter aan de nieuwe partij niet voorgeschreven worden, sprekers ideaal was in haar de weer spiegeling te vinden van de Friesche Volkspartij. Hij eindigde met de leus aan te heffen: «Alle hens op dek," wanneer het nieuwe kiesrechtontwerp het volk zal hebben bereikt. Van socialistische zijde werd bij het debat nog den wensch te kennen gege ven tot samenwerking met de sociaal democraten. Onder aanvoering van ver schillende redenen verklaarde echter de spreker, onder daverend applaus, dat dit niet ging. Als bijdrage tot den geest, die onder een groot deel onzer werklieden heerscht, is deze redevoering zeker merkwaardig. Zij levert weder het bewijs dat in hunne gelederen mannen gevonden worden, wien de propaganda hunner beginselen Wel is toevertrouwd. De Eerste Kamer nam gisteren ver schillende wetsontwerpen aan, o. a. tot onteigeningen te Beverwijk en te Amster darn tot bekrachtiging van heffingen in Frieslandruiling van grond te Ginneken; verkoop van grond te Delfzijl; de voor- loopige handelsovereenkomst met Portu gal, nadat de minister Roell en de heer haar tranen en beijverde zich, met lichte hand het verwarde kapsel in orde te brengen. Toch gelukte dit niet, zonder dat de jonge meesteres herhaalde malen een smartkreet uitstiet en haar gramschap toonde. Eindelijk was het werk toch ge reed. Miss Alice stond op uit den fauteuil, waarin zij bad gezeten, en trad voor den spiegel, om zich aan alle zijden te be kijken. Zij vond niets meer om aanmer king te maken. //De japon," gebood zij. //Maar wees nu voorzichtiger dan zooeven. Ik heb geen zin om door jou onhandigheid den halven dag in de kleedkamer door te brengen." Betsy nam de japon van donkerroode zijde en bracht haar met de grootste voorzichtigheid over het hoofd van haar meesteres. Het gelukte haar nu, dit te doen zonder het kapsel aan te raken. Het is onbeschrijflijk, hoe dom je bent," sprak de jonge dame »llad ik mijn hoofd niet tijdig op zij gedraaid, dan had je mijn haar weer iD de war Tienhoven de bindende kracht der toege voegde nota's hadden betoogd en de minis ter overweging had toegezegd van eene algemeene arbitrage-formule; tot wijzi ging der militiewet, na kort debat tus- schen de heeren van Alphen, van Lier en den ministertot verlenging van den duur der tijdelijke versterking van de militie, en tot teruggaaf van het waar borgkapitaal voor de Bataviascbe Ooster- spoor. Het ontwerp tot schorsing van het uitvoerrecht op suiker in Indië werd be streden door de heeren Rahussen en Mul ler, terwijl de heer Bultman voordeNeder- landsche landbouw bescherming vroeg. Ook dat ontwerp werd aangenomen, en daarna dat op de heffing van een in voerrecht naar de waarde en de overeen komst omtrent den spoorweg Alkmaar Hoorn. De Kamer is gescheiden tot 26 April. Dan zal de heer Schimmelpenninck inter- pelleeren over het ter lezing leggen van dag- en weekbladen in militaire cantines. Naar wij vernemen, zullen de verschil lende werklieden, die onlangs een adres richtten aan de Patroonsvereeoiging Vlissingsche Bouwkring." met verzoek ©m tot loonsverhooging te geraken, en hierop hetdoor ons reeds medegedeeld antwoord ontvingen, geen tweede adres zenden, maar zich bij het daarin gemoti veerd besluit nederleggen. Hr. Ms. stoomjacht Valk en het fre gat Atjeh vertrekken heden avond van Nieuwediep naar hier. Deze schepen zijn bestemd om de Koninginnen naar Enge land over te brengen. Van de Valk lezen wij dat deze bodem van een eenigszins verouderd type is, en in 1883 op de Rijkswerf te Amster dam op stapel werd gezet en daar het volgend jaar te water werd gelaten. Het vaartuig heeft een lengte van 68.2, eene breedte van 15.2 en een diepgang van 4 M, 770 paardekracht stoomver- mogen en 200 ton kolen berging.Op snelle vaart kan het zich niet beroemen, daar bet slechts 6 mijlen loopt. Be bemanning bestaat uit 113 koppen Een Vvechtschip" kan meu het ook niet noemen, daar de bewapening uit 9 stukken geschut be staat, waarvan 6 kanonnen van 12 c.M., 1 van 7 5 en 2 vau 3.7 c M. Het bevel over dezen bodem is opge dragen aan den kapitein ter zee G. H. vau Steiju. Tot leerliug-aanteekenaar-weger bij de Staatsspoorwegen is benoemd de heer J. Beerens te Vlissiogen, ter standplaats Tilburg. De vrijzinnige kiesvereeniging «Alge meen Belang", alhier, vergadert a s Maan dagavond tot het stellen van definitieve candidaten voor de Prov. Staten. De antirevolutionaire kiesvereeniging, zal a. s. week voor datzelfde doel eene vergadering houden. Volgens het JRotterdamsch Nieuwsblad zou de petroleum alhier reeds voor 19 cent de liter verkocht worden. Wij vernemen echter uit goede bron gemaakt. Doe de haken vast Er werd geklopt. «Ga eens kijken, wat dat weer is!" gebood zij. Gehoorzaam ging het meisje heen en kwam terug met het bericht dat Car- ringshliff de jonge dame op last van den lord wenschte te spreken. „Laat hem wachten," zeide zij op gebiedenden toon. Met de grootste omslachtigheid bracht Alice haar toilet ten einde, waarbij zij herhaalde malen het dienstmeisje be knorde, nu eens over een lint, dan weer over een handschoen of armband. Doch eindelijk was zij toch gereed. Zij repte zich uit de kleedkamer naar het salon, waar de advocaat reeds langer dan een half uur op haar wachtte. Met opgericht hoofd en de houding van een koningin trad zij binnen. De advocaat maakte een diepe buiging. Zij beantwoordde zijn groet met een hoofdknikje en ging zitten, zonder den staanden man door woord of gebaar uit dat de petroleum alhier nog niet duur der verkocht dan 17 cent de liter, terwijl bij 5 of meer liters de prijs 16 cent is. De heer O.J. Bekker,muziekonderwijzer alhier,zaleerstdaags zijn taak nederleggen. Als men, zooals hij, 7S jaren telt en kan wijzen op een veeljarigen steeds met lust en ijver betrachten arbeid en tevens de voldoening mag smaken het muzikale leven in eene gemeente in de goede richting geleid en honderden lust voor de muziek te hebben ingeboezemd, is het oogenblik der rust gekomen en is die rust welverdiend. Toch zal deze tijding velen leed doeu, want de heer Bekker, hoe bejaard ook, kan niemand de eer betwisten dat hij ook iu hoogen ouderdom nog ijverig arbeidde, op een tijdstip dus dat velen reeds lang, levensmoede, den staf zouden neergelegd hebben. Moge de gedachte, dat Vlissing's bewoners den ouden heer Bekker steeds in eere zullen houden, zijne laatste levensjaren veraan genamen en verhelderen. Naar wij vernemen, zal in zijne plaats zich hier vestigen als muziekonderwijze- res zijne kleindochter, mej. Rika Bekker, violiste en pianiste, die haar eerste op leiding bij haar grootvader genoot en daarna haar muzikale studiën voltooide aan de muziekscholen te Rotterdam, Amsterdam en Luik. De Gymnastiek- en Schermvereeniging Luctor et Emergo nam in hare laatste vergadering een besluit, waaraan het Bestuur, blijkens achterstaande adver tentie, uitvoering tracht te geven. Het betreft het oprichten eener voorbereidende afdeeling voor jongelui van 15 tot 18 jaar. Reeds geruiraeu tijd gevoelde de vereeniging behoefte aan vermeerdering van het ledental, daar wel oudere leden uit de vereeniging traden, doch jongere krachten zich niet aanmeldden. Hieraan tracht zij door het vormen van eene on- derafdeeling tegemoet te komen, ver wachtende, dat zulk een kring van beoefenaars, na een driejarige werk zaamheidonder leiding van haar directeur, den heer A. Luitwieler, een bron van frisscbe krachten voor haar zelve zal opleveren. Wanneer men bovendien be denkt, dat bij de tegenwoordige inrichting onzer scholen de jongens tot 12, 13, 14 jarigen leeftijd in de gymnastiek onder richt ontvangen,kan deze onder-afdeeling, tevens als eene voorzetting van dat leer vak beschouwd,zeerzeker in eene behoefte blijken te voorzien. Donderdag Damiddag kwam bier per mailboot uit Londen prins Joachim Al- brecht van Pruisen met ziju adjudant Freiherr von der Goltz en zijn lijfarts Dr. Scheibe en verder gevolg. Zij over nachtten iu het Hotel Albion, alhier, en vertrokken den volgenden morgen per mailtrein naar Bonn. Van 13 tot en met 19 April zijn al hier uit Queeuboro met de mailbooten der stoomvaartmaatsch. Zeeland aangeko men met de dagbooten 148 en met de nachtbooten 390daarheen vertrokken met de dagbooten 300 en met de nacht booten 502 alzoo samen aangekomen 538 en vertrokken 802, dus iu 't geheel vervoerd 1310 passagiers. (Zie verder het Bijvoegsel. te noodigen, eveneens plaats te nemen. Miss Alice was een zeer trotsche dame. Doch deze kwetsing van de maatschap pelijke beleefdheid viel volstrekt niet in den smaak van den rechtsgeleerde. De onderworpenheid, die hij den lord en zijn familie in tegenwoordigheid van andere personen betoonde, scheen zich niet uit te strekken tot een gesprek onder vier oogen. Zwijgend wachtte hij eenige seconden of de jonge dame haar onwilligheid we der zou goedmaken. Toen dit niet ge beurde, naderde hij een fauteuil, die tegenover haar stond, en ging daarin zitten. Met blijkbare verrassing zag Alice, wat hij daar deed. Wie gaf hem het recht, voor zich zei ven aanspraak te maken op vormen van de wellevendheid? Was hij geen knecht, zoo goed als de anderen, al bediende meu zich van zijn verstand in plaats van zijn handen P Zij besloot, hem daarvoor gevoelig terecht te wijzen, maar niet dadelijk; in den loop van het gesprek Aan het Bureau van Politie zijn als gevonden gedeponeerd een onderstel van een gouden Belletje, een pakje nieuwe Zakdoeken en een Boodschap- mandje. ximimmmkikikkikx Zondag 21 April a. s. hopen onze geliefde ouders JANUS VAN BREDA Jg en >c* DEBORA IIENDRIKSE, hun 35 jarige Echtvereeniging >c* te herdeuken. Hunne dankbare kinderen. Vlissingen, 21 April '95. G e t r o u w.d J. J. KRIJGER en C. M. DE KOSTER, die, ook nameus w'ederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, hun bij die gelegenheid betoond. Middelburg, 17 April '95. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden ran onzen geliefden Zoon en Broeder, JO HANNES JACOBUS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. J. KLOBROGGE. De Zaak zal voorloopig op den zelfden voet worden voortgezet. Directeur der Burger- 5*^^» Avondschool maakt bekend dat de teekemngen, vervaardigd door de leerlingen van voornoemde inrichting gedurende den cursus 1894/95, ter be zichtiging zullen gesteld worden voor ouders en voogden der leerlingen en verdere belangstellenden in het teeken- onderwijs, op Donderdag den 25 April as., des avonds van 810 uren. De Directeur voornoemd, A. PRINCE. a 55 ct. de 5 ons. Dokkade. Bij N. ZANDEE. Inleggeld 25 cent. Aanvang 8 uur 's avonds. TE HUUR, voorzien van alle gemakken. Adresbureau dezer courant. •plaatsing van Advertentiën in alle Couranten F. VAN DE VELDE Jr. zou zich wel een passende gelegenheid voordoen. Welk bericht brengt u vroeg zij koel. „De rechtbank, die toezicht heeft op de onder voogdij geplaatste kinderen, naar luid waarvan de uitbetaling van uw ouderlijk vermogen op den eersten Juni a s. aan u, miss Norman, zal plaats hebben. Ik wenschte uwe bevelen te ver nemen, zoo u meent mijue hulp noodig te hebben bij deze zaak, zooals uw voogd mij verleden te kennen gaf." «Ik heb geen lust, om in deze zaak met het gerecht iu persoonlijke aanra- kiug te komen, dat wii ik niet. Men zal u een volmacht geven, mijnheer Carriugshliff, en voorzien van dat docu ment zult u deze zaak ten einde brengen." Dat gaat niet, miss. Het gerecht eischt dat de mondig gewordene in per soon voor de rechtbank verschijnt." Dat is zeker een vergissing van u. Wie zou willen trachten, mij te dwingen om voor de rechtbank te verschijnen [Wordt vervolgd.) De Notaris W. sf s i n g e n, zal o en volgende dagen, 1 2 uur, in het veil heer A. BUT, aan vard aldaar in het 1 een aanzien waaronder zwarte Cheviots, Bukski Uuiformlaken, Kt fen, Merinossen, J Keper, witte en Damesmantels eil van de firma B. sterdam. Te bezichtigen van 's voorin. 10 toH De Notaris P. DE des voormiddags té huis aan de Hooih gemerkt L 13, in h een i bestaan diverse Stoelen, nenkast, Secretaire rijen, Hauglampet ten, Bedden met Tc i Glas- en Aardewj eenige Antiquitejj Timmermansgeree geen meer zal wj Kijkdag Maandag! 2—5 uur. TE VEIS teu overstaan van VOS, te Middelbur, 's avonds te 7 ure Commerce" te Vliss aan den BadhuisI Het Pand bevat li Waranda en 11 Kat geschikt in te rich tl Woonhuis met Bovel Op 't gebruik dac aan veilconditiën. I Tegeu le Hypothl koopprijs gevestigd 1 Te bezichtigen dal veiling, 's morgens I middags van 2 tot I Informatiën ten kl taris.

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 2