K EN EE I INBOEDEL Advertentiën. MAANDAG 22 APRIL 1895. verkoopen ïiorjaaMkdoli, verkoopen verkoopen ■OU Do Wijnen P. VP T H I F. V In de eergisterenavond te Goes ge houden vergadering der liberale kiesver- eeniging Goes zijn ter vervulling van 4 zetels in de Prov. Staten de volgende heeren tot voorloopige candidaten gepro clameerd: W- F. J. Wagtho, burgemeester der gemeenten Cats, Cortgene en Colijns- plaatW. F. IC. Lenshoek, wethouder der gemeeute Goes; J. D. Fransen v. d. Putte en J. Fransen v. d. Putte, beiden te Goes; jhr. U E. Lewe v. Nijestein, burgemeester der gemeente 's Heer- Are udskerkeC. der Weduwen, burge meester der gemeente ICruiningen, en J. J. Kamondt, wethouder dezer gemeente. Laatstgenoemde had echter reeds vooraf te kennen gegeven in geen geval eene candidatuur te zullen aanvaarden. Men schrijft uit Bruinisse Nu de Paaschdagen voorbij zijn, zul len vele schippers van hier naar de Zui derzee varen om zich van mosselzaad te voorzien. Door grooten aanvoer van mos selen waren de prijzen in de voorgaande week teruggaande. Van de strandwerken te Monster werden ongeveer 200 ton mos selzaad aangevoerd. Door het weezen-armbestuur te St. Maartensdijk is besloten 6 armhuizen af te breken en door nieuwe te vervangen. Dit «besluit is genomen naar aanleiding van een kennisgeving van het gemeen tebestuur, dat de gemeenteraad bedoelde huizen onbewoonbaar heeft verklaard. Maandag 11. vierde 't schuttersgezel- schap «De kleine Handboog" te ICapel- lerbrug (Clinge), bij gelegenheid der inwijding van 't nieuwe vaandel, feest. Yeel volk was uit de naburige dorpen toegestroomd. Zeven schuttersgezelschap- pen uit de buurt luisterden de feestelijk heden op. Op een net versierden wagen werd gedurende den optocht door de leden van 't feestvierend gezelschap om prijs geschoten. Terwijl in het noorden des lands de jonge varkens dol goedkoop zijn, klaagt meu in het zuiden over de duurte er van. Zoo betaalt men in de omstreken van Zierikzee (op Schouwen en Duive- land) voor speenvarkens f 8.h f 9 terwijl men voor slechts een weinig grootere zelfs f 12.moet betalen. De heer Hu vers machtigt de Zeeuw mee te deelen dat het bericht in enkele bladen als zou hij plan hebben, bij zijne aftreding op 14 Mei, zich niet voor Goes herkiesbaar te stellen, onjuist is. Aan bedanken beeft de heer Huvers nooit gedacht en hij heeft er ook nu geen plan op. Men schrijft ons uit Hulst Alhier is de derde biljartvereniging in 't leven geroepen, zeker een bewijs, dat men hier, en dat nog wel in eene kleine plaats, houdt van dit balspel. Men schrijft ons uit Sluis De vergadering, Zaterdag 13 April jl. belegd, om te spreken over het al of niet feestelijk herdenken van het 40-jarig jubilé van den Burgemeesterwerd door een 50 tal personen bijgewoond. dochter den arm, mejuffrouw Schreiber!" De aangesprokene een lang, mager vrouwspersoon van middelbaren leeftijd, met weinig aantrekkelijke gelaatstrek- ken bemachtigde den arm van een der beide jonge dames, die met den lord waren aangekomen. Het scheen niet, of deze aanraking van haar persoon het meisje welkom was. Aan een goed opmerker zou het niet ontgaan zijn, dat in baar bewegingen duidelijk de bedoeling lag haar arm vrij te tnaken, doch mejuffrouw Schreiber, waarschijnlijk reeds gewoon aan het doen van het meisje, hield haar vast en zoo verwijderden zich de drie onder geleide van een kamenier, die Carringshliff zoo even uit den kring van bedienden ge roepen had, om haar de noodige bevelen te geveu. Lord Norman had hierbij koel toegekeken, zonder een woord te spreken of een spier te vertrekken. Eerst toen de drie op de trap naar de eerste ver dieping verdwenen waren, richtte hij het oog weer op den advocaat. De heer J. P. Leijsenuaar leidde de vergadering. Niet één der aanwezigen was tegen feestviering gestemd. «Zoo'n dag wordt in Nederland niet dikwijls beleefd" en »40 jaar Burgemeester, dat zegt me iets," waren uitdrukkingen, die men hier en daar boorde. Tot leden der feestcommissie werden benoemd de heeren J. P. Leijsennaar, J. Noest Jr., J. J. Versluijs, A. Beerens, H. R. Grahame, D. de Smit-Evers en L. Heirman. Als eene bijzonderheid viel op te mer ken, dat al de leden (die in Sluis wonen 2 van de 7 oud-leden houden nu hun verblijf elders), en als feestcommissie voor de viering van het 25-jarig jubilé des Burgemeesters optraden, ter vergadering tegenwoordig waren. De Eerste Kamer beeft benoemd tot rapporteurs over de eerste groep wets ontwerpen, waaronder het handelstractaat met Portugalschorsing van het uit voerrecht op suikeren heffing van in voerrechten naar de waarde, de heeren: Fokker, Rengers, Sassen, J. Prins en Van Nispen tot Pannerdenover de tweede groep, waaronder militie- en ge werenwetten, benevens waterstaatswetten, de heeren Bergsma, Schimmelpenninck van der Oye, Kist, Nebbens Sterling en De Jong. Naar het Vaderland verneemt, is een wetsontwerp tot regeling van het kies recht ter indieniDg aan den Raad van State gereed en zou het zich thans in handen van de Koningin-Regentes be vinden. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn gisteren voormiddag in de afdeelingen bijeengekomen tot onderzoek der aanhangige wetsontwerpen, behalve het voorstel van mr. Hartogh. In eene deze week te houden open bare vergadering zullen de voor afdoening vatbare wetsontwerpen behandeld worden. In afwachting van de sectieverslagen en regeer'ngsantwoorden over de meer omvangrijke wetsontwerpen, is de Kamer voornemens tot het laatst dezer maand uiteen te gaan. De Koninginnen vertrekken Zaterdag? des namiddags te 2 ure, met een extra trein van de Hollandsche Spoor naar Amsterdam, waar de koninklijke trein te 3 uur 5 min. verwacht wordt, beide tijdstippen gerekend naar den plaatselij ken tijd. De Maasbode wil dat de regeering geïnterpelleerd worde over de bekende quaestie van het weren van sommige bladen in de militaire cantines. In bet jaarverslag der Kamer van Koophandel te Harlingen wordt geklaagd dat de uitvoer van vleesch aldaar de vergelijking bij dien van vorige jaren niet kan doorstaan, welk ongunstig ver schijnsel volgens de Kamer te wijten is aan het krachtig streven van de Maatscb. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen om de verzending langs hare lijnen vja Vlis- singen naar Londen te bevorderen. «Naar ik hoop, heeft mylord zich steeds gezond gevoeld gedurende ziju verblijf op het vasteland," zeide Carringshliff. »Ik heb geen reden tot klagen gehad," luidde het antwoord. «Ook mijn pupil Alice, wier zwak gestel hoofdzakelijk het langdurige verblijf in het buitenland noodzakelijk maakte, heeft daarvan de beste gevolgen ondervonden, zooals ge zult bemerken, wanneer ge morgen bij haar uwe opwachting maakt. Ge weet, dat de jonge dame uw rechtsbijstand noodig beeft bij de weldra plaats heb - bende inbezitneming van haar ouderlijk vermogen." «Mylord kan over mijne zwakke krachten beschikken ze zijn ieder oogen- blik aan zijn dienst gewijd. Murgen sta ik de joDge dame ten dienste. De gun stige berichten van haar geheel herstel vervullen mij met oprechte vreugde. Zeker hebt u ook gunstige berichten omtrent den toestand van mejuffrouw Mary,-uw dochter?" Helaas! Zoo gelukkig ben ik niet!" Eén troost blijft der Kamer over, nl. dat de Friesche zuivelproducten eene goede plaatsing vinden op verschillende buitenlandsche markten. {Zie verder het Bijvoegsel Voorspoedig bevallen van een Zoon, G M. BUSKOP— huubregtse. Vlissingen, 16 April 1895. Heden overleed na een laDgdurig, doch geduldig lijden, voorzien vandeHH. Sacramenten der Stervenden, Mejuffrouw REGINA BERTIJN, geb. Visser, in den ouderdom van 76 jaar. Vlissingen, 10 April 1895. Namens de Familie A. F. KRAHMER, Executeur. Algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm onze veel geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, P1ETERNELLA MIN- DERHOUD, in den ouderdom van 27 jaren, na een smartelijk lijden van ruim 20 dagen. Zij, die haar in dit leven hebben gekend, zullen beseffen, wat wij in haar verliezen. Vlissingen, 15 April 1895. L. MINDERHOUD. A. MINDERHOUD—Koets. VV. MINDERHOUD Lz. P. MINDERHOUD—Luitb. VV. KOLP. E. KOLPMinderhoud. J. MINDERHOUD. C. MINDERHOUD. D. MINDERHOUD. F. MINDERHOUD. S. MINDERHOUD. Algemeene Heden overleed, na een kortstondig lijden te 's Gravenhage, onze gelief de zuster ELISABETH HELENA VAN DER WELLE, in den ouderdom van ruim 30 jaar. Vlissingen, 17 April 1895. P. A. GELDHOFF—v. D. Welle. M. J. v. d. WELLE—Kort. A v. d WELLE Weduwe ADOLF. Langs dezen weg betuigen wij onzen welgemeenden dank aan de heeren doctoren DUIJV1S en BKEUK1NK voor de goede en liefderijke behandeling tijdens de ziekte van ons beider kinde ren aan hen betoond, ook aan de liefde zusters van het Roomsch-Katholieke Weeshuis voor de liefderijke verpleging van haar genoten. A. BALL1EUL, Echtgenoote en kinderen. Andergeteekende betuigt bij deze haren v bartelijken dank aan allen, voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van haren echtgenoot betoond. Vlissingen, 18 April 1895. Wed. C. KU IJ PERS— Hollrbrandse. »Wat, mylord Geeft haar toestand reden tot bezorgdheid Helaas! tot groote bezorgdheid. Het is mij volkomen onverklaarbaar, wat er bij mijn dochter aan schort. Ge herinnert u zeker het frissche, vroolijke meisje nog wel, dat ge meermalen in mijn huis gezien hebt, voordat wij Engeland ver lieten Stellig. Zoo dikwijls ik haar zag, vond ik haar een voorbeeld van schoon heid, gezondheid en verstand." «Ge zult met verbazing de verande ringen zien, die bij haar hebben plaats gegrepen. Niet haar lichaam lijdt; on danks haar zwak gestel is dit in staat aan elke ziekte weerstand te bieden, maar haar verstand Mylord doet mij ontstellen. Zouden baar verstandelijke vermogens geleden hebben Dit is jammer genoeg niet meer aan twijfel onderhevig. Ge begrijpt zeker wel, hoe mijn vaderhart lijdt onder dit onloochenbaar feit." De Notaris W. S. BOSCH te Vlis singen, zal op en volgende dagen, telkens des namidd. 2 uur, in het verkooplokaal van den heer A. BUT, aan den Noordzeeboule- vard aldaar in bet openbaar een aanzienlijke partij waaronder zwarte en gekleurde Lakens, Cheviots, Bukskins, Fantasie-stoffen Uniformlaken, Kamgarens, Japonstof fen, Merinossen, Liunens, Amersfoort Keper, witte en gekleurde Katoenen, Damesmantels enz., alles afkomstig van de firma B. SALOMON van Am sterdam. Te bezichtigen iederen verkoopdag van 'svoorm. 10 tot 's nam. 1 uur. De Notaris P. DE MARET TAK zal op DISSDAG 23 APRIL 1895, des voormiddags te 10 uren, vóór hel huis aan de Hooikade te Vlissingen, gemerkt L 13, in het openbaar een netten bestaande in diverse Stoelen, Tafels, Canapé, Lin nenkast, Secretaire, Spiegels, Schilde rijen, Hanglampen, Kachels, Ledikan ten, Bedden met Toebehooren, Tapijten, Glas- en Aardewerk, Schaafbank, Timmermansgereedschappen en het geen meer zal worden gepresenteerd. Kijkdag Maandag 22 April 1012 en De Notaris P. DE MARET TAK zal op VRIJDAG 26 APRIL 1895, des voormiddags te 10 uur, vóór het huis te Vlissingen, aan de Slijkstraat, gemerkt B 72, in het openbaar als; diverse Stoelen en Tafels, 2 Ma honiehouten Secretaires, Chiffonnière, Kasten, Canapé, Bureau, Schrijftafel, Spiegels, Nachtkastjes, Schilderijen, Kachels met toebehooren, Blik-, Glas- en Aardewerk, Mangel, Ledikanten, een partij Garen, Band en Katoen en betgeen meer zal worden gepresenteerd. Kijkdag Douderdag 25 April 10— IEMAND vraagt natteen droge Wasschen aan buis. Adres Prinsenstraat, K. 187. Ik ben door dit bericht zoo getroffen, dat mij de woorden ontbreken om u, mylord, mijue oprechte deelneming te betuigen. Naar ik hoop, is de toestand der jonge dame toch zoodanig, dat er uitzicht is op een spoedig herstel P" «Voorloopig is er voor deze hoop wei nig grond. Zooals ge begrijpt, heb ik de beste dokters van het vasteland geraad pleegd, maar geen hunner is in staat geweest een blijvende genezing te be werken." >Mag ik mij veroorlooven, mylord, u te vragen op welke wijze de krenking van haar geestvermogens zich doet ken nen «Het is een gewone soort van waan zin. De dokters hebben geen afzonderlijke benaming voor dezen eigenaardigen toe stand. Zij gelooft, dat zij benadeeld en vervolgd wordt door degenen, die haar het naast bestaan en baar het meest liefhebben. Ook verwisselt zij telkens zich zelve voor eene of andere persoon, die met haar in aanraking komt." [Wordt vervolgd.) Zijdie 9^ PACHT. goedkeuring van dei: liet Verversc met Kelder en Plat heidstoren, gelegen Boulevard te V1 i s verzocht vóór of op bij den Burgemeesti van de som, die zij voor jaarlijks te beta De voorwaarden de ter secretarie ter inzi Handel in GAS-G ONDERDEELEN. I gloeilicht geeft 50°J Prijzen billijk em J. H Gelegenheid tot H van Gasleidingen, voor ingerichte pomp tJ ir HANDE iffiiiN- en litimf] Scherm Vraag Prijscourai De firma P. E. TI verstrekt geen ReclaiJ geen Prijzen uit, doel le kwaliteit THE prijzen, van af 16 ce Verkrijgbaar bij C Herplaatsing wegens m Re.

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 2