VLISSIMI1 CfflUNT. HU. No. 43. Woensdag 10 April 1895. 33stè Jaargang. B U R E A U Kleine Markt I N°. 187. (Telephoonnummer 10.) Prgs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vliesiiigen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groot.e letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DATTBE Go., te Parijs. Verschijnt Dinsdag», Donderdag» en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitschland, Enge land en Frankrijk f 1.05 per drie maanden. Binnenland. Vlissingen, 9 April. De heer Heldt betuigt io de Werk mansbode zijn dank aan allen, die hem gelukwenschten met de aanneming zijner motie door de Tweede Kamer in zake de pensioenverzekering van werk lieden. Eenvoudig als de heer Heldt is, vraagt hij of die dankbetuigingen wel verdiend zijn, daar hij zich bewust is niets meer dan een plicht te hebben ge daan. Die dank komt eer toe aan den steun van de talrijke werkliedenvereni gingen, zonder welken nog niet bereikt zou zijn, wat thans bereikt is. 9e opmerking van velen dat met het bereiktede werkliedenpensioen verzekering nog niet bereikt is, is volkomen waar. Wie kon dit door de aanneming der motie, zelfs in haar oorspronkelijken vorm verwachten En wie durfde dit ver wachten van deze Kamer, met de haar eigene reserves en voorbehoudingen en den nog door vele leden verklaarden of Dog achter hun stem verborgen tegen stand De werklieden zullen dus wél doen met deu uitslag der stemming niet te overschatten, maar zij zullen eveneens voorzichtig doen dien niet te overschat ten. De zaak, een der gewichtigste op het gebied van maatschappelijke hervor mingen, is in elk geval bij de regeering in de Staten-Generaal aan de orde gebleven. Stelt de regeering het door de Kamer gevraagde onderzoek in, dan zijn wij bereids omtrent den uitslag er van gerust. Legt de regeering het besluit der Kamer naast zich neder en blijft zij onverschillig voor het bijna eenstemmig door de Kamer gevraagde onderzoek, (wij onderstellen dit slechts, maar ver wachten het niet). welnu, dan is nog niets verspeeld, de woord en penvoerders in de arbeidsbeweging behouden dan een doel meer van ontevreden spanning- Het laatste woord in deze belangrijke aan gelegenheid is zeker nog niet gesproken of geschreven, ook al leidt een eventueel in te stellen onderzoek tot de te ver wachten uitkomsten. Laat ons hierop letten en inmiddels niet verzuimen, door den weg van FEUILJLETö ft'. De meisjes beantwoordden zijn mor gengroet hij bemerkte echter onmiddel lijk, dat Alice hevig ontsteld was. Zij had niets aangeraakt van wat op de tafel stond of wat Edith met ware vrien delijke bezorgdheid op haar bord had gelegdin angstige spanning keek zij Walther aan. De jonkman kon haar smeekenden blik niet weerstaan, bij nam een stoel, ging zitten en zeide „Mijnheer Carringshliff heeft zoo pas het huis verlaten." «Is hij weg?" riep Alice uit, meteen samenwerking, die ditmaal zoozeer doel heeft getroffen, de een of andere aan gelegenheid, daarvoor door bijzondere reden meer aangewezen, op den voorgrond te schuiven. De B. Ct. waarschuwt zich niet al te zeer te verblijden over de goede tijding, dat het bericht in de N. R. Ct. inzake het wetsontwerp tot wijziging der Per- soneele belasting „niet alleen onvolledig, maar ook op hoofdpunten onjuist was." «Want daar,» zegt het blad, »de N. R. Ct. in zooveel bijzonderheden trad, die onmogelijk verzonnen kunnen ge weest zijn, zal 't nog te bezien staan, in welke hoofdpunten" het overzicht onjuist* was, en in hoeverre onjuist. Want men lette op het onbestemde der uitspraak, die, vermoeden we, wel kras ser zou geweest zijn, als de tnededeeling der N. R. Ct. in de hoofdzaken belangrijk onjuist was geweest. Ook de Amhemsche Ct. blijkt verre van ingenomen te zijn met de gepubliceerde schets van de N. R Ct. Het blad zegt: Indien de N. R. Ct. juist ingelicht is ziedaar het éenig voorbehoud, dat wij maken kunnen dan hebben wij voor de nieuwe wet op het personeel geen greintje sympathie." Van vele kanten wordt de aan den min van financiën toegedichte herziening der Personeele belasting een onding genoemd, eene herziening, die ons eigenlijk van den wal in de sloot helpt. In ieder ge val, hetzij de minister werkelijk in dien geest de wet wil herzien of niet, zal hij nu wel overtuigd moeten zijn, dat de natie geen verzwaring, zooals uit het door de N. R Ct. gepubliceerde bericht blijkt, maar verlichting van lasten verlangt. Wij twijfelen niet of de minister zal aan dezen wensch wel gehoor geven. De Koninginnen, die, zooals men weet, den 26 April van Amsterdam via Vlis singen naar Engeland vertrekken, zullen ook hier te lande incognito reizen, de Koningin onder den naam van Gravin van Buren. Men zal wèl doen te Queenboro bij de plannen van ontvangst der beide vor stinnen van dit feit nota te nemen. Het gerucht, dat door de Maatschappij zucht van verlichting. »Ik verwachtte hier in angst het oogenblik, dat u zoudt komen en mij aan hem overleveren. Want ik zag uit het venster van mijn kamer zeer goed wie uit het rijtuig stapte, dat voor de deur bleef stilstaan. Het was of mij een doodelijke woDde werd toe gebracht, toen ik het gelaat van dien lastigen man zag." «Is u dikwijls met mijnheer Carring shliff in aanraking gekomen?" Hij kwam dikwijls in Bedlam, om naar mijn toestand te vragen, zooals hij zeide, en hij is ingewijd in alle zaken die mij betreffen. Maar geloof niets, van alles wat hij zegt, mijnheer Lund. Zijn woorden zijn leugens, zijn daden zijn bedrog. Hij wil mij Diets dan kwaads berokkenen en zou mij liefst ten verderve brengen." Tegen hem richt zich dus haar idéé fixe, dacht Walther. Nu heel onverstan dig is dat niet. Ik durf mij wel onder de verstandige menschen rekenen, maar mijn tegenzin tegen mijnheer Carringshliff „de Schelde,' alhier, onderhandelingen gevoerd worden om den stoombargedienst L.ver te nemen, is, naar ons gebleken is uit goede bron, geheel uit de lucht ge grepen. Zaterdagavond had in het „Hotel du Commerce" de aanbesteding plaats van een gebouw voor de aan den Singelweg op te richten fabriek voor tinbereiding. Voor dit gebouw, dat eene lengte van 30 M. bij eene breedte van 24 M. moet hebben, waren ingeleverd 8 biljetten. De hoogste inschrijving was die van den LaerH. Schouten, alhier, 14,864 de laagste die van den heer A. J. YVolthers alhier, ƒ10.000. Aan laatstgenoemde werd de bouw gegund. Aan de fabriek »De Schelde" is de vervaardiging van den in de fabriek te p'.aatsen stoomketel van 160 paarden kracht opgedragen. Door den heer Albert .Arthur van Rotterdam zal Woensdagavond, 10 dezer, in het lokaal van het Leger des Heils, alhier, eene openbare sciopticon-voor- stelling worden gegeven, opgehelderd door verklaringen en afgewisseld door gezang. De door den heer Arthur te vertoonen Li-beelden zullen uitsluitend bijbelsche tafereelen voorstellen, ontleend aan de geschiedenis van Jozef, Mozes en Jezus. De heer J. Houbaer heeft aan zijn winkel op den Nieuwendijk eene her bouwing doen ondergaan, waardoor deze met de schoonste winkels in deze stad kan wedijveren. De zeer fraai bewerkte pui met de kolossale glasruit, met zijn overvloed van net geëtaleerde costumes er achter, trekken de aandacht en geven getuigenis dat gerekend is met de eischen des tijds. Voor den heer Houbaer is het te hopen dat hij door een druk bezoek schadeloos worde gesteld voor de aanzienlijke on kosten, aan zulk eene herbouwing ver bonden. Blijkens het Bericht aan Zeevarenden van het Ministerie van Marine, no. 80, werden in de onderstaande Zeeuwsche zeegaten in de maanden Januari, Februari en Maart jl. de volgende diepten bij laagwater gevonden ln het zeegat van Brouwershaven is niet minder dan de hare. Hij gaf mij de noodige ophelderingen en wenschte u mede te nemen, maar hij gedroeg zich tegenover mij niet als een gentleman, en dit was de aanleiding waarom ik zijn verzoek afsloeg." Mag ik dan hier bij u blijven vroeg het meisje met oprechte vreugde. Het is noodzakelijk, dat wij allereerst met openhartigheid over uwen toestand spreken, mejuffrouw Alice antwoordde de jonkman, haar oplettend gadeslaande.^ Op de gebeurtenis van den afgeloopen" nacht behoeven wij niet terug te komen, maar het is noodig, dat wij elkander begrijpen omtrent hetgeen wij iu de eerstkomende uren te wachten hebben. Zeg mij daarom, mejuffrouw Alice, is u mondig Ik begrijp niet, wat u daarmee be doelt." «Dan zal ik mijn vraag auders in- kleeden. Hebt ge uw een-en-twintigste levensjaar volbracht «Reeds twee maanden geleden." Schaar van Renesse 66 dM. en 25 dM. rijzing Dijkwater 90 bij 26 Droogte van Bruinisse 72 bij 26 In de Westerscbelde Deurloo 59 dM. 33 dM. rijzing Oostgat (buitendrempel) 72 bij 30 Sardijngeul 52 bij 37 Rug van Baarland (overloop Margriet) 108 bij 40; Zuidergat (drempel) 64 bij 41 ;Rug van Bath tusscben spitse ton No. 27 en 28 (in de lichtenlijn) 57 bij 44Droogte bij Santvliet (in de lichtenlijn) 44 bij 44Droogte bij Santvliet (even beW. de lichtenlijn) 60 bij 44. Bij Kon. besluit is de officier-machinist le klasse J. G. van den Bosch, op zijn verzoek, op pensioen gesteld, onder toe kenning van een pensioen van 1300 en eene verhooging van dat pensioen ten bedrage van 825 's jaars. Naar men ons meldt, moet bij den heer J. C. Havers te Middelburg, die dit jaar aan de beurt van aftreding is als lid der Prov. Staten voor het district Goes, het voornemen bestaan om voor dit district te bedanken, teneinde daardoor de anti revolutionaire kiezers in het district Middelburg in de gelegenheid te stellen hem af te vaardigen. Tot dit besluit moet de heer Huvers gekomen zijn, omdat hij in het district Middelburg door zijn rnaat- schappelijken werkkring goed bekend is, en het district Goes voor de antirevo lutionaire partij als een bolwerk kan beschouwd worden. Killand-Bath, dat sedert 15 jaar een predikant miste, is ook reeds sedert twee jaar lang verstoken van een ge meentegeneesheer, ofschoon het dorp tusscben de 16 k 1700 inwoners telt en, wat zeker ook een groote aanbeveling is voor eene plattelandsgemeente, slechts een kwartier van het spoor ligt. Men schrijft ons uit Hulst In de maanden Januari, Februari en Maart werd op de weekmarkt alhier wei vee aangevoerd. Van de premiën voor deD grootsten aanvoer kon alleen de 3e uitgereikt worden, en wel aan L. D'Oghe, te St. Jansteen, voor 't aan de markt brengen van 42 stuks hoornvee. De heer Fokker, ontvanger der Rijks- alk vraag dit niet uit nieuwsgierig heid, maar omdat de van uw ouderdom afhangende mondigheid medebrengt, vrije beschikking over uwe persoon en uwe goederen, aangenomen natuurlijk, dat ge in het bezit zijt van uw volle verstand iets wat mijnheer Carringshliff be twist." Gelooft u hem?" Veroorloof mij, u hierop te antwoor den aan het einde van ons gesprek en laten wij thans over iets anders spreken. Ge verteldet ons gisteravond, dat uwe ouders dood zijn en gij zijt alzoo een wees. Daarentegen heeft Carringshliff mij zoo even verklaard, dat hij op last van uw vader bij mij kwam en het is wel te voorzien, dat lord Norman binnen weinige uren hier zal zijn om zijne dochter op te eischen." O, die laaghartigeriep het meisje uit. »lk wist, dat hij mij ten verderve zou brengen. O, mijn arm hoofdEn ik mag. dat leugenweefsel niet ontwar ren ik moet het verdragen, dat ik als

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1