StoonUMeri Buitenla nd. Laatste Berichten. Vervolg Advertentiën, BET HOTEL EN CAFÉ „EILAND WALCHEREN," kosten voor de voortzetting der muzikale studiën van de jeugdige adressante. (L. D.) De hond van den jager P. D. te Roden werd eenigen tijd na het overlijden van zijn meester vermist. Na lang zoeken vond men het dier terug op het kerkhof bij het graf van zijn meester, waar het onbewegelijk lag. In den Zaandammerpolder brandde gisteren een hofstede tot den grond af. Paar den en rundvee werden gered. Te Oude- haske bij Heerenveen werd een boerenwoning met al bet huisraad een prooi der vlammen. De kinderen, die boven sliepen, kondeD door den snellen voortgang van den brand slechts met moeite gered worden. Te Oosterwijk brandde een molen af en te Zevenaar in het buurtschap Ooy werd een huis met inboedel totaal in den asch gelegd. Niets werd gered, ook ongeveer f 100 aan contanten ging mede verloren. Generaal Booth is ook in eene meeting te Utrecht in de Tivoli-zaal opgetreden, en op de gewone wijze ontvangen. De iirachtvolle grijsaard wekte de bewondering op van allen die hem hoorden verhalen van zijn rusteloos reizsn en trekken. Men had hem verweten dat hij in zulke geriefelijke spoorwagens en met zulke prettige stoombooten zijne reizen deeden hij moest dit erkennen. Maar die spoorwegen en booten werden hem gratis aangeboden, en hij zag den tijd reeds in het verschiet, dat men hem nog geld zou geven, alleen voor de eer om hem te mogen vervoeren. Bekeeringen werden er echter niet gemaakt. In de duinen te IJ muiden is eergisteren het lijk gevonden van een naar gissing 25 of 26 jarig jongmensch. Een revolver, waaruit 2 schoten gelost waren, lag in de nabijheid. Een kogel was door de hersenen gedrongen. Op de borst van het lijk vond men het por tret van eene vrouw. Een treurig ongeval overkwam Donder dagavond den zoon eener weduwe te Kuilen burg, die met zijn broeder in den maneschijn langs de uiterwaarden aldaar aan 't jagen was. Toen hij n.l. een haas, dien hij aange schoten had en welke te water geraakt was trachtte machtig te worden, geraakte hij in een sloot, die door den hoogen stand van het water niet zichtbaar was, en verdween om niet meer boven te komen. Den volgenden dag eerst vond men zijn lijk. In den nacht van 2 op 8 Februari hebben Atjehers een verhoogd schilderbuis op het omrasterde erf van den controleur te Edi bekropen en de twee gewapende politie oppassers die er in waren (een derde had zich verwijderd om te gaan eten) met kle wangs of rentjongs deerlijk toegetakeld. Een oppasser is doodelijk en de andere zwaar gewond. Drie geweren gingen bij die gelegen heid verloren. (D. Ct.) Een wreede honing. Op zijn doodsbed ontving Talleyrand een bezoek van koning Louis Philippe, die hem vroeg hoe het hem ging. Ach, Sire," antwoordde de diplomaat, »ik lijd als een verdoemde." dNu reeds antwoordde de koDing met een boosaardigen glimlach. MaclU gaat boven recht. Deze woorden zijn aan Bismarck toegeschreven, maar ten onréchte. De geschiedenis er van is deze De Koning en het Heerenhuis (Pruisen) hadden het door de Kamer der Afgevaar digden goedgekeurde budget verworpen. Daarover had een levendige discussie plaats. Het gouvernement werd beschuldigd de con stitutie te hebben geschonden. Bismarck had volgens zijn gewoonte uit de hoogte geant woord »Het is nog niet zoo ver gekomen met de vorsten uit het huis van Hohenzollern, dat zij niet meer dan een ornament zijn in het parlementair raderwerk." Toen trad een voormalig minister, Herr Von Schwerin, welsprekend op, en terwijl hij tot onderwerp een dubbelzinnig gezegde van Bismarck bezigde, zeide hij ironisch het vol gende „Ik heb woorden gehoord, die mij verbaasd hebben en waartegen ik wil protesteeren. De president van den Staatsraad heeft verklaard dat macht boven recht gaat. Maar Pruisen is integendeel door het tegenovergestelde grondbeginsel te volgen groot geworden. Recht gaat vóór macht." Op deze woorden volgden daverende toe juichingen, die het den spreker onmogelijk maakten zich verder verstaanbaar te maken. Bismarck, die volgens zijn minachtende ge woonte, na gesproken te hebben, de zaal had verlaten, kwam terug om de ware beteekenis van zijn gezegde te verklaren, maar het werd donker, en daar in dien tijd de Pruisische afgevaardigden in den nacht geen zitting konden houden, omdat het plafond van hun paleis niet sterk genoeg was om lampen te dragen, werd de zitting opgeheven. Aan den heer Von Schwerin is het dus te wijten dat hij Bismarck een gezegde heeft in den mond gelegd, dat dezen dikwijls ver weten is. Van de 420 mannen der Reina Regenta is er éen in 't leven gebleven, en dat wel, omdat hij, te Tanger te veel aan Bacchus geofferd hebbende, zijn schip miste en aldus aan den wal moest blijven. Koningin Victoria spreekt het Fransch uitstekend, met dat licht Duitsehe accent, dat het Engelsche vorstenhuis kenmerkt, zelfs bij het Engelsch spreken. Het is niet algemeen bekend dat het eerste woord, dat de Konin gin bij haar komst op den troon zeide, een Fransch woord was. Toen Lord Melbourne aan dit jonge meisje van 17jaar, den dood van koningin Willem IV kwam aankondigen zeide zij in 't Fransch »Je serai bonne." Een geschiedvorscher heeft uitgemaakt dat een der voorvaderen van Bismarck in het Fransche leger streed voor de inbezitne ming van Elzas. Zooals men weet, draagt zijn achterkleinzoon er roem op dit gewest aan Frankrijk te hebben ontnomen. ENGELAND. In de expeditie naar Tsji- tral is Engeland aanvankelijk gelukkig. De Britten bestormden de bergengte van Malan- droe, eene sterke natuurlijke stelling, en richtten met bunne mitrailleuses groote slach ting onder de verdedigers aan, wier aantal twaalfduizend man bedroeg. De inboorlingen zullen nu wel overtuigd zijn van de superi oriteit der Europeescbe wapens. Naar Tsjitral worden uit Calcutta voortdu rend troepen gezonden, wel een bewijs dat bet geen gemakkelijke taak geacht wordt om de opstandelingen tot onderwerping te bren- fen. Twee Engelsche officieren, vermoedelijk e luitenants Fowler en Edwards, worden in Tsjitral gevangen gehouden. BELGIE. Donderdag is een socialistisch amendement tot toekenning van het kiesrecht aan de vrouwen in de Kamer behandeld. Op verschillende gronden werd het o.a. door de afgevaardigden Demblin en Denis ondersteund, o.a. dat de universiteitsexamens bewijzen dat de vrouw niet voor den man in bekwaamheid onderdoet, in België 42.000 vrouwen aan 't hoofd van zaken en van nijverheid staan, 211.000 met de handen werken, terwijl 110.000 handel drijven. Nijssen, katholiek, vond van zijn kant dat de tijd om aan de vrouwen het kiesrecht te verleenen nog niet gekomen is. Daaraan moet vooraf gaan eene herziening van het Burgerlijk Wetboek, waaruit de stuitende onbillijkheden moeten weggenomen worden, welke de vooruitgang der beschaving veroordeelt. Het zal den socialisten waarschijnlijk met dit voorstel te doen geweest zijn propaganda te maken voor de emancipatie der vrouw. Op aanneming zullen zij zeker wel niet gerekend hebben. Na verwerping van een amendement van den Brnsselschen afgevaardigde Théodor om het kiesrecht voor de gemeenteraden op te dragen aan hetzelfde kiezerskorps, als dat van de Kamer, mits 3 achtereenvolgende jaren in de gemeente gewoond hebbende, nam de Kamer dienzelfden dag alle artikelen van het regeeringsontwerp ongewijzigd aan, met uitzondering van dat van den heer Helleputte, strekkende om in de groote steden enkel raadsleden te doen benoemen door de nijver heidsraden en door de raden van den arbeid, dat aangenomen werd. De regeering is dus in den strijd overwin naar gebleven. Ook de meerderheid bleef haar getrouw, na aanneming van het amen dement van den heer Helleputte,en vaneen, waarbij éen stem op grond van capaciteit wordt toegekend aan de oud-kiezerB voor de gemeenteraden van den leeftijd van 25 jaar at. Het amendement voor het kiesrecht der vrouwen werd natuurlijk verworpen. De aanneming van het ontwerp geschiedde met 90 tegen 52 stemmen en 3 onthou dingen. CHINA. Men zegt dat er in Formosa een gevecht op handen is tusschen Japanners en Chineezen, die daar over 80.000 man te beschikken hebben, waarvan 50.000 man naar men Zegt, goed geoefend en bewapend zijn. Nu meldt men weer dat de toestand van Lihoengtsjang hachelijk blijft zoolang de kogel niet gevonden is. Burgerlijke Stand van Vlissingen. Van 30 Maart G April 1895. ONDERTROUWDH. J. Elsman, jm. 25 j. en M. L. Tftbury, jd. 32 j. A. van dei- Have, jm. 30 i. en C. E. de Zeeuw, jd. 27 j. C. P. Melis, jm. 26 j. en D. H. Hariot, jd. 26 j. P. Daane, jm. 25 j. en P. Koster, jd. 22 j. J. J. van der Kolk, jm. 22 j. en J. C. Louwerse, jd. 27 j. F. W. Maas.jm. 38 j. en J. P. de Mnnck, jd. 32 j. GETROUWDC. Polderman, jm. 25 j. en J. Mommaas, jd. 25 j. C. F. Fritz, jm. 23 j. en J. H. Collet, jd. 23 j. BEVALLENL. J. van Duijn, geb. Lou werse, z. T. J. C. de Jong, geb. Visser, z. J. M. van der Meulen, geb. Risseeuw, z. J. Leefhng, geb. van den Berge, z. A. J. Nouwen, geb. van de Velde, d. J. C. van Uxem, geb. Bouman, d. J. D. van der Kuijl, geb. Minnik, z. G. Weug, geb. Mos, z. A. H. van Olm, geb. Leibbrand, d. C. P. J. van der Meer, geb. Siegers, z. S. P. Stroo, geb. Sohier, d. J. H. Daalhuizen, geb. Lefeber, z. P. Feij, geb. Goulooze, z. - T. C. Bouwens, geb. Bracké, d. (levenl.) JLeeflang, geb. van den Berge, d. (idem.) J. J. Teileman, geb. Krul, d. (idem.) OVERLEDENP. J, M. de Zwarte, z. 3 m. A. van Zetten, vrouw van J. W. Gillissen, 25 j. J. B. Smit, z. 17 m. C. du Pont, d. 2. m. Het Eaderland verneemt dat het overzicht, door de N. R. Cl. (en ook andere bladen) gegeven van het wetsontwerp tot wijziging der personeele belasting, niet alleen onvolle dig, maar ook op hoofdpunten onjuist is. Naar de Ned. (a.r.) verneemt, zullen de machines en ketels van het voor de ma rine op 's Rijkswerf te Amsterdam te bouwen schip Holland, vermoedelijk aan de Ned. stoombootmaatschappij »Feijenoord" te Rot terdam, worden opgedragen. ZEETIJDINGEN. Het EDgelsche stoomschip „Curler" vertrok D«n- ilcidug van CardilT bestemd unar VlissingeD, met eene lading iteenkolen voor de firma Wibant l)e heden morgen alhier van de reede vertrokken Nederlaodsche schoei-er P Albion." gez. Duit naar Gran gemouth is wegens tegenwind op de reedo alhier gc- aukerd. liet a.kschip „Maria," schipper Raaiug. geladen niet ijzererts, van lielgie komende en naar Pr«i>eil bestemd ia te Hau9Weert door de sleepboot „Jautiua" zwaar lek binnengebracht Door aaohotideud pompen blijft het schip boven water, doch moet tnch noz voor- loupig te Hansweert blijveu liggen MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 5 April. Boter van fl.00 a f 1.05 per Kilogram. Eieren f 3.20 per 104 stuks. Aan het Bureau van Politie is als gevonden gedeponeerd een pakje nieuwe ZAKDOEKEN. TE VLISSINGEN, ten overstaan van den Notaris J. DE VOS, te Middelburg, op Dinsdai 23 April 1895, 's avonds te 7 uren, in het „Hotel de Commerce te Vlissingen, van aan de.n Badhuisweg te Vlissingen. Het Pand bevat Benedenzaal, Eetzaal. Warande en 11 Kamers. Het Pand is ook zeer geschikt in te richten voor Winkel- en Woonhuis met Bovenhuis. Op 't gebruik dadelijk na voldoening aau veilconditiën. Tegen le Hypotheek kan s/i van den koopprijs gevestigd blijven. Te bezichtigen daags vóór en van de veiling, 's morgens van 10 tot 12 en 's middags van 2 tot 4 uren. Information ten kantore van den No taris. „DE ZOO M," aau de rivier „de Zoom." TF BEBGEN-OP-EOOM DllOGIi Kt OPGIiDM w.mciiu ONOVERTROFFEN. per stufc en per abonnement. Inlichtingen enz. worden op aan* vrage gratis verstrekt bij den ondergeteekende. P. J. ASSELBERGS C*. Prijs per stel, groot model 5.25 klein - 4.75 Franco aan huis geleverd. G. ALBERTS LZü. ft. Middelburg.

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 6