ïlisiisÉ Conrat atFsenfranco Thomson k Pakhuis. Dagmeid BIJVOKIa.MvL Gemeenteraad. Vervolg Binnenland. PARIJS MA.GASINS DU PARIJS HODE-ALBUB met tekst, bevat- 3ti der laatst uitgekomen t Zomerseizoen van voor heeren, dames ran keerde aanvraag aan JALUZOT C" PARIJS n, wollen en katoenen enz. worden eveneens doch men gelieve daar- te geven en ongeveer de I tevens de inlichtingen en prompte uitvoeringen zijn. francs en hooger wor- ooging van fi 0/0 franco komende rechten in alle nul aan huis bezorgd. >en geene formaliteiten fandersints te vervullen, te Rozendaal Noord lelast is. TREKKING Woensdag27Maart. van f10 is heden door N. B. NOSY, Scha- Amsterdam; 2e prijs, Zaandam 3e prijs, ARD.Smeclenstr., Deventer, ten 2 uur verloting, voor Kloveniersburgwal 25, r gevraagd. dezer courant. buitenshuis. Adres: 15. vakken. van het boek »De Zenuw- ;er voorkoming en gene- kennis te verspreiden om- ;are oorzaken en gevolgen, e vinden. van de Physiologische denkbare wijze op ons 2n wel met een succes, dat [artsen, als degeneeskun- gegeven heeft. .e aan ziekelijken zenuw- htigheid lijdt, welke zich migraine, congestie, slapeloosheid, alge- angenaam gevoel, verder zijn en aan de gevol- ïrlammingen, spraakver in de gewrichten, en zwakte-toestanden, ieid enz. en die reeds ge- de bekende hulpmiddelen inwrijvingen, elec- odder- of zeebaden geene aan alle personen, te worden, en daartoe i van voortdurend angst- hoofdpijn met aanval- donkerworden voor de et voorhoofd, oorsuisen, jlen en voeten. Tevens aan van zenuwlijders je en daardoor tot zwakte gezonden, zelfs jeugdige beid verrichten, en' die de brkomen willen, dringend bovengenoemd boekje te verkrijgen is te Heiiigeweg 42. Korte Hoofdsteeg 1. 3ht b. d. Gaardbrug F. 22. behoorende bij de van Maandag 1 April, No. 39. Zitting van Zaterdag30 Maart 1S95 Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, burgemeester. Afwezig de beer Van der Beke Cal- lenfels met- en de heer Wibaut zonder kennisgeving. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede de door Ged. Staten toegezonden beschikking van den Minister van Binnenlandsche zaken op het adres van den heer A. Buskop, hou dende verzoek om terugbetaling van den door hem over de jaren 1891, 1892 en 1S93 betaalden hoofdelijken omslag, waarbij aan adressant wordt te kennen gegeven, dat er voor tusschenkomst der regeering in deze geen termen zijn de beschikking van voormeld college op de bezwaarschriften in zake de plaat selijke directe belastingen op de inkom sten, waarbij de aanslagen van W. R. Spindler in de 27e en van de wed J. Aspeslagh—Speckens in de 2e klasse worden gehandhaafdde goedkeuring op den verkoop van gemeentegrond idem de wijziging der gemeente-be- grooting 1894; een ingekomen schrijven van den heer C. Ii. VVeijens, dat bij zijne benoeming als onderwijzer op school C. aanneemt en half Maart in dienst zal treden, en ten slotte dat de kas en de boekeu van den gemeente-ontvanger op 15 Maart jl. zijn opgenomen en in orde bevonden Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van eene door den Voorzitter van den raad in zijne zitting van 25 Januari jl. bij de behandeling der 5e wijziging van de gemeente-be grooting 1894 gedane toezegging, deelen Burg. en Weth betreffende de restaura tie aan den GevaDgentoren thans mede dat het werk werd aaugenomen voorƒ5650. verminderd met 800.door het rijksbestuur. aan meer en minder werk werd besteed- 1024.75 kosten opmaken ontwerp, toe zicht enz- 345. aanleg waterleiding in den toren - 146 22 kosten overnemen van steenen - 106 87 Totaal ƒ7372 84' Opgelegde boete van den aan nemer - 90. 7182.84s Bij raadsbesluit van 4 April werd op de begrooting van 1894 voor de uitvoering uit getrokken - 6761 75 Deze som werd zoowel in uitgaaf als in ontvangst ver minderd met- 800. blijft ƒ5961.75 vermeerderd bij Raadsbesluit 25 Jan. 1895 - 1500. totaal beschikbaar gesteld be drag ƒ7461.75 uitgegeven-7182 84s nog beschikbaar 278.90, Bestaan daartegen geene bedenkingen dan wenschen Burg. en Weth. deze som te besteden voor het maken van een traptoegang tot het plateau van den toren en het maken vau privaat en uri noirs in den toren Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt deze mededeeling voor notificatie aangenomen. Wordt met eene gewijzigde begroo- ting van het Alg. armbestuur over 1895 tot een bedrag van 10387.84 in ont vang en uitgaaf overgelegd een financieel overzicht dier administratie, waaruit blijkt dat, om de nooaige uitgaven over dat dienstjaar te kunnen bestrijden eene ver hooging van de bij de begrooting toegesta ne bijdrage der gemeente met een bedrag van 1564 35 noodzakelijk zal zijn. Op bet daartoe strekkende verzoek Wordt aan den hear C. A. Kalbfleisch, onder dankbetuiging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten, eervol ontslag verleend als lid der ge zondheidscommissie. Naar aanleiding van het aangevoerde door den heer Gewin, dat de commissie geen voordracht voor de vervulling dier betrekking beeft gedaan op grond zij het wenscbelijk acht, dat de betrekkingen van voorzitter en secretaris in éen persoon vereenigd worden, wordt de benoeming van een lid dier commissie aangehouden tot eene volgende vergadering. Wordt besloten tot den onderhand- scben verkoop aan den beer Jac. van der Hof alhier van 421 87s M2 gemeen tegrond op het zg. «Eiland" k 3 de M3, alzoo tot een bedrag van 1265 626 met bijbetaling van 355 67s voor trot- toirkosten idem aan den beer A. J. Wolthers, alhier, van 100.75 M* gemeentegrond, mede aldaar gelegen, k 6 de M2, al - zoo tot een bedrag van 604 50, met bijbetaling van 58.50 voor trottoir- kosten idem aau den heer P. van Beers, alhier, van 100 10 M3 gemeentegrond, gelegen als voren, k 2 de M3, alzoo tot een bedrag van ƒ200.20, met bij betaling van 78.10 voor trottroirkosten idem aan den heer Y. Boers alhier van 89.40 M2 gemeentegrond, gelegen als voren, h 2.de M2., alzoo tot een bedrag van 178 80 en 92 30 voor trottoirkosten idem aan den beer W. L. Huson alhier van 185 M3 gemeentegrond, gelegen aan de Clijverstraat h ƒ4 50 de M*., alzoo tot een bedrag van ƒ832.50, met bij betaling van ƒ90.voor trottoirkosten; idem aan den heer J. Warren alhier van 193.44 M2 gemeentegrond, gelegen aan de Clijverstraat, k ƒ4.50 de M2., alzoo tot een bedrag van 870 48, met bijbetaling van. ƒ93 60 voor trottoir kosten idem aau den heer P. Kasteleijn te O. en W. Souburg van 92.25 M'2 ge meentegrond, mede als voren gelegen, k ƒ4.50 de M2., alzoo tot een bedrag van ƒ419.626, met bijbetaling van ƒ45. voor trottoirkosten idem aan den heer P. van der Hof alhier van 97.24 M8 gemeentegrond, ge legen als voren, k ƒ4.50 de M3., alzoo tot een bedrag van 437 58, met bijbe taling van ƒ46.50 voor trottoirkosten; idem aan den beer Jac. Willemse al- i hier van 100 M2 gemeentegrond, gelegen aan de Hobeinstraat, k 4.50 de M8 alzoo tot een bedrag van 450.met bijbetaling van 45.voor trottoir kosten. Vervolgens wordt besloten aan de hee ren Hermans, Brakema en Laernoes al hier in koop af te staan een stuk grond, gelegen aan den Singelweg, ter grootte van ongeveer 1800 M! en zulks voor eene som van 900.voor het op dien grond stichten en in exploitatie brengen van een fabriek tot electrische bewerking van blikafval of zoodanige andere fabriek of onderneming als adressanten zullen goedvinden. Wordt besloten tot goedkeuring van den door den gemeente-ontvanger inge diende n staat van ontheffingen wegens hoofdelijken omslag over 1894 tot een bedrag van ƒ734.01. Door het toenemend aantal leerlingen aan school B. zal 1 September a s we derom gebrek ziju aan schoollokalen in genoemde school, en wel vooral door dat met dat tijdstip de 3e kl zal moeten gesplitst worden in 2 afdeelingen. Burg. en Weth. stellen mitsdien voor over te gaan tot het bouwen van twee schoollokalen op den linkervleugel van school B. op ongeveer dezelfde wijze als in 1893 is geschied. De daarvoor be- noodigde onkosten kunnen gevonden worden uit den verkoop van inschrijving op het grootboek der3Vs70Nat. schuld, bestemd voor schoolbouw. Alzoo wordt besloten. Wordt op voorstel van Burg. en Weth. besloten hen te machtigen tot het doen oproepen van sollicitanten voor de betrekking van deurwaarder bij de plaatselijke belastingen op eene vaste jaarwedde van 500 en de opbrengst der vervolgiugskosten. Aan dien ambtenaar zullen worden opgedragen lo. het doen der beschrijving van den hoofd, omslag en het inwinnen van in lichtingen omtrent de verschillende be' lastingschuldigen. 2o. bet schriftelijk werk verbonden aan bet opmaken van de kohieren 3o. het uitreiken der aanslagbiljetten 4o. de beteekeuing van stukken be treffende vervolging ter invordering van plaatselijke belastingen 5o. bet bijstaan van den commies der bevolking ter controle van de verhui zingen en vervolgens de jaarwedde van den eersten klerk van deu gemeente ontvan ger te brengen van 400 op 600. Wordt besloten tot het geven van ver gunning aan de wed. D. B. Bijleveld tot het uitbangen van een zonnescherm en reclamebord aaD hare woning in de Evertsenstraat idem aan de heeren H. P. Kole en G. Alberts voor het uithangen van zonne schermen en een uithangbord voor hunne woningen. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening der zitting geen der leden meer bet woord verlangende, wordt de zitting gesloten. Bij de op 28 Maart aan bet Departe ment van Marine gehouden aanbesteding voor den bouw van een pantserdekschip (type kruiser) is door de Ned. Stoomboot- Maatschappij te Rotterdam en door De Schelde te Vlissingen ingeschreven voor een som van f 2.050.OOü. Voor dien pr'ijs is aan ieder dier Maatschappijen de bouw van zoodanig schip opgedragen. Naar wij vernemen, zal de bier te bouwen kruiser den naam dragen van Zeeland. Na Woensdag voor belangstellenden aan de Willemskade te Rotterdam ter bezichtiging te hebben gelegen, werd Donderdag met goed gevolg door de nieuwgebouwde zeesleepboot Oceaan proef gestoomd. Deze sleepboot, lang 45 M. breed 8.60 M. on hol 4.60 M., gebouwd op bet etablissement Fop Smit aan den Kinderdijk voor rekening van den sleepdienst L. Smit Co., directeu ren de heeren Murk Leis &Zn.te Alblasserdam, is door de Kon. Mij. »de Schelde" alhier voorzien ran eene triple expansif machine. De proeftocht slaagde in alle opzichten uitstekend. Bij 12S slagen ontwikkelde de machine ruim 1100 ind. P. K., waardoor het vaartuig eene snelheid verkreeg van 12®/10 Eng. zeemijl. Het kolenverbruik was zeer gunstig. Hier door en door de groote capaciteit (300 tons) van de kolenbunkers is deze sleepboot in staat 16 etmalen achtereen volle kracht te stoomen, zonder opnieuw kolen te laden. Sleepreizen naar en van alle Atlantische en Europeesche zeehavens kunnen door deze sleepboot met succes worden ondernomen. Het bevel over dezen bodem, welke te Maassluis zal worden gestationeerd, is opge dragen aan kapitein J. L. Homan. Met de indienststelling van de sleepboot Oceaan krijgt de handel van Rotterdam, in haren waterweg naar zee, de beschikking over de grootste en krachtigste sleepboot yan het geheele continent. Aangaande het belangrijke werk, dat verleden week aan de Smeroein bet droogdok te Middelburg, verricht werd, meldt bet Handelsblad bet volgende De Smeroe wordt daardoor het vierde schip dat reeds deze, in den scheepsbouw zoo be langrijke operatie onderging, uitgevoerd door de Kon. Maatschappij »de Schelde« te Vlis singen in het groote dok te Middelburg, met het doel grootere vaartsnelbeid van 12 mijl te verkrijgen, waarbij dan aan het 24 voet langere schip krachtiger en nieuwere (quadru ple compound) machine en andere ketels worden gegeven. Te 9 u. 15 m. 's morgens begonnen, had men de voldoening ruim twee uur later de achterste helft van het groote gevaarte 24 voet naar achteren te hebben geschoven, waartoe twee zware spanschroeven op den bodem van het dok bevestigd en aan de ande re zijde verbonden aan een sjorring van ketting om den roersteyen, beurtelings werden inge draaid, terwijl tot beteren steun daartussohen twee kleinere spanschroeven, op gelijke wijze bevestigd, werden aangezet. De achterste helft van het schip was vooraf op een langeu, zwaren sledebalk gesteund, waarop losse stapelblokken, die, nadat het schip voorgoed in het dok stond, werden vervangen door telkens balken van 3 meter lengte in te voegen, waar het schip dus op kwam te rusten en de geheele achterste helft kon glijden over den onderliggende» zwaren sledebalk, die met vet en zweep besmeerd was. Aan weerszijden waren tot steun dergelijke sleden gemaakt. Te 11 u. 20 m. verkondigde een driewerf hoerah van het werkvolk dat de operatie gelukkig was geslaagd en de »extra oorlama aie daarop volgde, was wel verdiend. In 5 weken hoopt men gereed te zijn met het in zetten van het 8 M. lange tussehenstuk, daarna komt plaatsing van ketels en machines, feheel nieuwe betimmering, en reeds half uni zal de Smeroe haren rookpluim zegevie rend doen zweven op het groote blauwe wa tervlak. Gisteren avond arriveerden alhier per trein 6.12 een 13tal gewapende kozakken, die nog denzelfden avond de reis naar Londen per s.s. Primes Marie der MaatschappijZeeland" ver volgden, om aldaar naar Amerika scheep te gaan. Heden morgen arriveerde alhier per s. s. Prins Hendrik der Maatschappij sZeeland" Generaal Booth, die zijne reis per aaisluiten- den mailtrein van 6.20 naar Amsterdam ver volgde. In de laatste helft van de maand April of begin Mei wordt, naar men ons meldt, Konin gin Victoria alhier verwacht. Ter begeleiding van het stoomjacht Victoria and Albert, waarmede H.M. de zeereis zal on dernemen, zijn het stoomjacht Osborne, het Trinity jachten 2 kruisers aangewezen. Volgens mededeeling vau den inspec teur over het loodswezen in bet 6de district, dd. 27 Maart jl., is in de Vlije, Ooster-Schelde, 6de district, bijgelegd de spitse ton no. 5a, tusschen het Z.- lijkste baken op de Vondelingsplaat en de rood en zwart horizontaal gestreepte kogelton no. 6 met kegel. De officier van gezondheid 2e kl. P B. Visser, van het 3e reg. inf. alhier, wordt met Mei overgeplaatst bij bet 7e reg. inf. te Arasterdam. Van 23 tot en met 29 Maart zijn al hier uit Queenboro met de mailbooten der stoomvaartmaatsch. Zeeland aangeko men met de dagbooten 109 en met de nachtbooten 312daarheen vertrokken met de dagbooten 145 en met de nacht- booten 381alzoo samen aangekomen 421 en vertrokken 526, dus in 't geheel vervoerd 947 passagiers. Men meldt ons De heer W. Klomp zal a. s. Maandag den dag herdenken, waarop hij vóór 12 jaar in dienst dezer gemeente trad. Aangezien zijn werkkring bij den Burger lijken Stand nem in de gelegenheid bracht met een overgroot deel der bevolking kennis te maken, zal het den jubilaris ongetwijfeld dan ook op dien dag wel niet ontbreken aan bewijzen van belangstelling. Moge het hem gegeven zijn nog veis jaren werkzaam zijn. Gedurende de le helft der maand Maart jl. is ten postkantore alhier de navolgende brief ter verzending ontvan gen, geadresseerd aan een onbekende T. Rademaker, Arnhem. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie, bevattende het be richt eener kindervoorstelling, welke Maandag in het lokaai-Stofkoper door professor Bellachini zal gegeveu worden. Het programma belooft zeer veel. De levering van het grof tarwebrood voor de verschillende gestichten te Mid delburg over het 2e kwartaal 1895 is aangenomen door de Middelburgsche broodfabriek voor 69/10 cent per K.G. Terwijl te Middelburg de Delftsche roomboter verkocht wordt voor 80 cent, levert men te Goes puike roomboter uit de zuivelfabriek te 's-Beer-Arendskerke voor 60 cent, en te Poortvliet wordt slechts 55 cent per a K.G. berekend. Ook in dit artikel dus scherpe con currentie. De leveriug van 2.000 000 Duitsche gaskolen ten behoeve van de gemeente gasfabriek te Middelburg is door Burg. eu Welh. opgedragen aan de firma F. Wibaut Zoon alhier voor f7.80 per 1000 KG. en die van 150 000 K.G. stoomkolen aan dezelfde firma voor f 7.2Q per 1000 K.G. (ton).

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 5