IS VLISSIMSCHE WIJEAST. IflOIlLD. CKSCHEN, nie-Boekjes, Lr gevraagc .EERDE kamers. No. 38. Vrijdag 29 Maart 1895. 333,e Jaargang. I? Bovenhuis, KVROTJW ike Dagmeid dienstmeid Foodhulp ïstbode, ke Dienstbode, fisthode, kindermeisje ijs gevraagd. Gemeentebestuur. 751 eener prachtige sorteering in verschillende bandjes, ND biedt zich aan tot ren spelen op de Pia- fd. dezer Courant. KERINGBANK Si IS Ij A H 015IV." <>an Levensverzekering te ROTTERDAM. Aren 50 centiaren ouder Zwanenburg, aan d Kleiweg, s DE MARET TAK. No. 584, bur. v. d. blad. iikade L. 15. K. 11. KOK. heele of halve dager li dezer courant. !jn nette Manufactuurzaak een WINKELMEISJE Liktheid voor den ver- aanbeveling, i dezer Courant. ;h buitenshuis. Adres 15. fi April [Mej. V AN DEIJCK, r tegenwoordige, terstond (Mevrouw B U S K O P i der tegenwoordige,tegeo 'een klein gezin, zonder gd eene nette Adresfr, onder letter lELROOIJ, Papierh. enz, bn Mei eene erken en eenigszins be- ■ken. AdresBoekhande> en burger gezin wordt 'd n d of met lo April ge- H te, fatsoenlijke IteDshuis. Informatie" den Uitgever dezer court. aagd, Nieuw endijk 81. Hooikade L. 15. (Telephoonnummer 10.) KLEINHANDEL IN STERKEN DRANK. Vereoeb om vergunning tot verkoop van Sterken Drank in het klein. De Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 5 der wet van den 28 Juni 1881, (Staatsblad no. 97), zooals die is gewij zigd bij de wetten van 23 April 1884, (Staatsblad no. 54) en April 1885 Staatsblad no. 78), doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van Sterken Drank in het klein, van C. van Zweeden, in perceel M 23, Grondgebied. Vlissingen, den 25 Maart 1895. De Burg. en Weth. voorn. TÜTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. G. BUSING. Binnenland. Vlissingen, 28 Maart. De Vereeniging van Brandspuitmees ters en Onder-Rrandspuitmeesters alhier hield gisteren avond eene buitengewone vergadering, die door den voorzitter, den heer D. Krug, was belegd met het doel, den leden kennis te geven van zijn be sluit om, in verband met zijne bevorde ring tot brandmeester, als voorzitter dier vereeniging af te treden. Den beer Krug, wien dezer dagen reeds de eer te beurt viel van wege het bestuur over bet brandwezen een stoffe lijk blijk van waardeering te mogen ontvaogen, wegens zijn ijver en nauw gezette plichtsbetrachting, gedurende zijn nu dertigjarigen dienst bij de brand weer, was bij deze gelegenheid ander maal eene verrassing bereid. Bij zijne komst aan het vergaderlo kaal, vond bij dit te zijner eere keurig en toepasselijk versierd met vlaggen tropeeën, enz., en werd bij uitgenoodigd den voor hem bestemden, mede versier den, zetel aan het hoofd der tafel in te nemen. De vergadering geopend zijnde, deelde de heer Krug, blijkbaar aangedaan door de vele en hartelijke bewijzen van sym pathie en achting, die hij, steeds en ook nu weder, van zijn voormalige collega's mocht ondervinden, zijn besluit mede om als voorzitter af te treden, waarbij hij o. m wees op het nut der vereeni ging, die bij gaarne reeds veel vroeger zou hebben zien tot stand komen, maar die dan nu toch sedert hare oprichting in 1890, bet bewijs bad geleverd, te voorzien in eene werkelijke beboefte en in velerlei opzicht bevorderlijk kan zijn (en reeds gebleken was ook werkelijk bevorderlijk te zijn) aan de belangen van het brandwezen. Waar hij zich thans verplicht achtte, wegens zijne bevordering het voorzitter schap neer te leggen, deed hij dit niet FEUILLETON. Ik zou u reeds lang geantwoord heb ben, mama," antwoordde de jonkman, die Waltber Lund heette, »als u slechts zoo goed wilt zijn mij aan te booren. Ik ben bijna tot middernacht op het kan toor geweest; nog laat in den avond kwamen telegrammen, waaraan zonder dralen gevolg gegeven moest worden Dit is de reden, waarom ik niet op den gewonen tijd ben thuis gekomen, mama Ik hoop, dat deze verontschuldiging voor u voldoende is." //Het kan zijn, Waltber, het kan zijn, jaaar dan hadt ge toch verstandiger ge- dan noode en speet het hem zeer te moeten scheiden van een kring, waar hij steeds zooveel medewerking en vriend schap heeft mogen ondervinden. Met een woord'van dank aan allen, eene aansporing om ten allen tijde en onder alle omstandigheden te streven naar trouwe plichtsvervulling en met de beste wenschen voor den bloei der ver eeniging, verklaarde de heer Krug ten slotte zijn presidium neer te leggen, der vergadering in overweging gevende on verwijld een nieuwen voorzitter te kiezen. Alvoreus hiertoe werd overgegaan, richtte echter de oudste aanwezige brand spuitmeester, de heer C. de Wolff A II zn namens de vereeniging het woord tot den nu afgetreden voorzitter, dezen, in welgekozen bewoordingeu, te kennen ge vende, dat, alhoewel de vereeniging na tuurlijk hartelijk sympathiseert met zijue bevordering, het haar ten zeerste spijt, daardoor haren geachten president te moeten verliezen Wijzende op hetgeen de heer Krug steeds voor de vereeniging is geweest en hem daarvoor welverdiende hulde brengende, uitte spreker den wensch en het vertrouwen dat, al staat de ex-voorzitter dan nu voortaau niet meer in zóó nauwe betrekking tot de vereeniging als tot dusver, deze toch ten allen tijde zal mogen rekenen op zijue zoo zeer geweüschtesympathie, steunen medewerking. Als bewijs hoezeer deze door de ver eeniging worden op prijs gesteld, bood spreker, namens allen en onder luid applaus, den beer Krug het eere voor zitterschap èn, als stoffelijk blijk, een fraai electro-plate bouloir aan. Zicht baar getroffen, verklaarde de heer Krug zoowel het eene als het andere in dank te aanvaarden. Hierna werd overgegaan tot het kiezeu van een voorzitter, waarbij de heer H. C. Mos als zoodanig werd gekozen. Tot waarnemend-voorzitter in diens plaats werd'gekozen de heerC. de Wolff A.11 zn. Reide heeren verklaarden hunne benoe ming aan te nemen. Wij nemen de vrijheid het Vlissingsche publiek op achterstaande advertentie te wijzen Het doet ons genoegen te kunnen melden dat, niettegenstaande al de be zwaren, die overwonnen moesten worden, het aan het bestuur der vereeniging Oe fening en Genoegen" toch gelakt is om „Het Ouderlijke Huis" door het gezel schap der heeren de Vos en van Korlaar alhier te doen opvoeren. De avond van 3 April belooft dus voor liefhebbers van degelijk tooneelspel een genotvollen avond. De bataljons van het 3e reg. inf. uit Vlissingen en Middelburg zullen dezen zomer gedurende 14 dagen kampeeren te Bergen op Zoom, teneinde met de aldaar in garnizoen liggende troepen oefeningen op groote schaal te houden. A s. Maandagavond houdt de vrijzin nige kiesvereeniging (.Algemeen Belang" alhier eene vergadering tot het stellen van voorloopige candidaten voor de Prov. Staten. De influenza heerscht thans in aan zienlijke mate in deze gemeente, of schoon zij tot nog toe niet van ernstigen aard is. Naar wij vernemen, zijn zelfs geheele gezinnen door deze ziekte aan getast. Generaal Booth zal Zaterdagmorgen a.s. per mailboot van Engelaud alhier aankomen om Nederland te bezoeken. De Generaal vertrekt met den trein van 6 20 naar Amsterdam,waar 's middags eene groote receptie plaats heeft in het daarvoor afgehuurde circus Carré. In rang en betrekkiug is verplaatst naar Amsterdam, de kapitein-magazijnmeester N. W. Torré, hoofd van het centraal- magazijn van militaire kleeding en uit rusting te Woerden daau met in een rijtuig naar liuis te komen, dan in dit weer zoo'n langen weg te voet af te leggen en ons nog langer te laten wachten. Maar zoo zijn jelui, je deukt nergens over na. En nn weet je hoe nieuwsgierig ik ben om te vernemen, hoe het met dat vrouwspersoon staat, dat je meegebracht hebt en je blijft lachend zitten, zonder mij iets naders te vertellen." z/Om u zoo spoedig mogelijk op de hoogte van de zaak te stellen, verklaar ik u, dat tusschen het jonge meisje en mij geenerlei betrekking bestaat. Ik zag haar eerst op het oogenblik, toen ikdeu tuin voor ons huis zou binnengaan. Ik sprak niet meer dan tien woorden met haar en vernam niets anders dan een smeekbede om medelijden en erbarming. Dat is alles, wat ik van haar weet, mamaIk ben overtuigd, dat zij ons de waarheid zal zeggen, als zij weer hier is, want haar bede om bescherming klonk zoo smeekend en roerend, dat ik geen oogenblik twijfelde, of ik had met een Geslaagd voor het 2e gedeelte van bet examen voor surnumerair bij de Staats spoorwegen de heer J. Schreuder, te Arnemuiden. Tot amanuensis aan de R H. B. te school te Middelburg is benoemd de heer J. H. Hoogesteger, thans in dezelfde betrekking te Goes. Tot burgemeester van Philippine is benoemd de heer J. B. Dhooge; tot bur gemeester van St Jansteen, de heer C. IJsebaerttot burgemeester van Oost- V/.irg. de beer I. van Houten en tot burgemeester van 's-Heer-Abtskerke, de beer Z. i). van der Bilt La Mothe, se cretaris dier gemeeDte. Gisteren werd te Rruinisse een scheeps naambordje met den naam De Vrouw I Jacoba aangebracht, dat onder vele goe deren drijvende is gevonden op de Gre- velingen. Ondersteld wordt dat tijdens den hevigen storm van Zondagnamiddag in de buurt een vaartuig moet veron - gelukt zijn. Volgens de T. N. Ct. kwamen, be stemd voor Gent of aan het kanaal ge legen los- of laadplaatsen in België, in onderstaande jaren uit zee te Ter Neuzen binnen, het daarbij opgegeven aantal zeeschepen In het jaar 1854 een getal van 156; in 1864 303, in 1874 496, in 1884 790, in 1894 923. Met de overgave en onderwerping der op roerige hoofden, schrijft de Deli-Ctschijnt in Tamiang nog niet alle verzet tegen de Compame te zijn opgehouden. Misschien zijn de lieden, die daar nog als «kwaadwilligen" arm, ongelukkig schepsel en niet met een verworpelinge te doen." „Je hebt zeer onnadenkend gehandeld, Waltber! Wie kan vertrouwen stellen in de woorden van een vrouwspersoon, dat na middernacht alleen en op kousen op de straat ronddwaalt. Maar zoo zijn jelui mannen, de een zoo goed als de ander. Je zult spoedig zien, wat zij eigen lijk is, zoodra ik haar in verhoor neem. Maar zeg mij toch eens, waarom ben je nog weer naar beneden in den tuin ge gaan Dat begrijp ik niet 1" „En toch staat dit in verband met dat jonge meisje, mama. Doch laat ik u de gebeurtenissen verhalen, zooals zij op elkander zijn gevolgd." Hij voleindigde zijn woorden niet. De deur van de kamer er naast ging open en de beide meisjes traden binnen. II. Met opmerkzaamheid richtte Waltber bet oog op het teedere schepsel, dat nu, in een donkere japon van zijn zuster gekleed, binnenkwam. Hij was verbaasd roudloopen of verblijf houden, evenmin over tuigd van bet vruchtelooze van hun pogen, als de Chineezen geloof hechten aan de neder lagen van hun leger en het vernietigen van hun vloot. Wellicht weten ze niet eens dat JR. Silang al lang rustig te Medan zit en strijden zij dus voor een hoofd, dat hen reeds lang des avoueerde misschien ook trachten ze alleen in troebel water te visschen en voeren ze krijg, d. w. z. spelen ze roovertje, om hun beurs te spekken. JHJoe dit alles ook zij, te Seroeway werd bericht ontvangen, dat zich te Paja Keloebi eenige kwaadwilligen ophielden, waaronder Data Laksama en Pang. Djarang, oude be kenden. Dientengevolge werd door de militaire commandanten van Seroeway (kapt. Keeser) en Kwala Simpang (luit. Heidens) tot een gecombineerd en marsch daarheen besloten. Den 6n Febr. 's avonds vereenigden beide detachementen zich te Aloer Manib, om tijdig den volgenden morgen den tocht te aanvaarden. Nadat de troep van Aloer Manih naar Oepah was overgezet, werd om G1/» uur v.m. afgemarcheerd en om 83/4 de ladang van Paja Keloebi bereikt. Op de vlakte komende, open den een 20-tal vijanden het vuur op de colonne, maar werden door eenige salvo's verdreven en namen de vlucht. Door een ge deelte der colonne achtervolgd, verdwenen zij in de rimboe, één doode achterlatende. Volgens de gidsen zou deze doode Pang Djarang zijn. Nadat stelling was genomen in Paja Keloebi werden de huizen doorzocht en in één nog bloedsporen gevonden. De huisjes, 10 in ge tal, werden verbrand, evenals 3 picol peper 60 A 70 picol padi, die niet medegevoerd konden worden. Bij den terugtocht vielen nog enkele schoten, en om 7 uur 's avonds was de troep zonder verliezen geleden te hebben iu het kwartier terug. Het Haagsche Dagblad zegt naar aanleiding van dit bericht, dat bet zeer wenscbelijk is, daar de pacificatie van Atjeh niet zonder ver nieuwd machtbetoon zal verkregen worden, dat de gouverneur-generaal het niet aan fer me maatregelen zal doen ontbreken en min. Bergsma hem daarin zal aanzetten. Generaal Deykerhoff acht het blad als uitnemend ge schikt om een nieuw verzet te fnuiken. Daarom zou het te betreuren zijn als hij uit Atjeh werd teruggeroepen. Wellicht is het tijdstip thans gunstig om ons Atjeh-stelsel aan een zeer ernstige over weging te onderwerpen, besluit het blad. Als het dan maar een vruchtdragend stelsel is. Aan stelsels heeft het bij de pacificatie van Atjeh niet ontbroken, maar, helaas, ge woonlijk brak het het eeDe het andere af. In de Classis Heerenveen komt volgens het Vaderland de melkleverantie op Zondag weer aan de orde Deputatiën zijn benoemd om de Classis van consideratie en advies te dienen. Zij komen in hun rapport tot een in drieër lei meening gesplitst resultaat. Het eerste advies luidtDe Kerk be- oordeele niet of de melkleverantie op ZoDdag al dan niet noodzakelijk is, maar over de lieftallige bekoorlijkheid, die hij in haar trekken bemerkte en waaruit bij opmaakte, dat zijn beschermelinge even in de twintig jaar oud was. Het was een dier gezichten, die bij den eersten aan blik het oog boeien de groote bleekheid benadeelde aanmerkelijk de bekoorlijk heid harer trekken, maar deze waren zoo edel gevormd, de huid was zoo wit en doorschijnend, het blauwe oog zoo zacht van glans en de lippen zoo purperrood, dat de aanblik van het geheel op ieder menschenhart een diepen indruk moest maken. Daarbij droeg zij het goudblonde haar niet in vlechten, maar liet hing in volle lengte langs het hoofd, eene be koorlijkheid van geheel eigenaardige soort. Hoewel de donkere japon meer dan ruim was, liet zij tocb de schoone vormen van haar slanke leest onderscheiden. Doch in haar geheele wezen lag eene uitdrukking van angst, van koortsige gejaagdheid, die zich in al haar bewe gingen verried. Zoekend zwierf haar blik

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1