VLISSINGSCBE CltllANT No. 8. Vrijdag 18 Januari 1895. 333te Jaargan Gemeentebestuur. Binnenland. BS0RIJFSBELAST1HG. Afkondiging van een kohier der bedrijfsbe lasting, dienst 1894/95. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden, een door den directeur der directe belastingen te Middel burg executoir verklaard kohier wegens de bedrijfsbelastingdienst 1894/95 de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnertdat de bezwaarschriften bin nen zes weken na heden behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 17den Januari 1895. De Burgemeester voorn. TÜTEIN NOLTHENIUS, mihtiki iw ©iwoernm Kennisgeving dut in dit jaar voor deze gemeente geene verplichting tot herijk bestaat. De Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 4 Januari 1895 no. 4 (prov. bl. no. 6), maken bekend dat in dit jaar voor deze gemeente geane verplichting bestaat tot het doen herijken der maten en gewichten dat de maten en gewichten, op gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte stempelmerken en dat het laatste goedkeu- ringsmerk voortaan twee jaren ongeschonden moet worden bewaard. Vlissingen, 17 Januari 1895. De Burg. en Weth. voorn, TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. O. BUSING. Vlissingen, 17 Januari. De Kamer van koophandel en fabrieken alhier hield jl. Dinsdag eene openbare zitting, waarin de geloofsbrieven weraen onderzocht van de herkozen leden P. J. Siegers, J. La- gaaij, J. Verkuijl Quakkelaar, O'. M, Dom misse en F. H. J. Wibaut, die allen werden toegelaten. Vervolgans werden onderzocht de geloofs brieven van het nieuwbenoemde lid A. H. Polak, die mede werd toegelaten en, ter ver gadering verschenen zijnde, door den Voor zitter werd geïnstalleerd en daarna zitting nam. Achtereenvolgens werden herkozentot voorzitter de neer J. Verknijl Quakkelaar tot plaatsvervangend voorzitter de heer P. J. Siegers en tot secretaris de heer T. 0. Dommisse. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en gearresteerd en door voor lezing mededeeling was gedaan van eenige afgezondene stukken, geschiedt voorlezing van een schrijven van Z.E. den Minister van FgllLilT®!. Naar het Italiaansch door PI. C. 27.) Ik ging: doodmoe naar bed. Toen ik den volgenden dag deze bladzijde uit mijn dagboek aan mama voorlas, ver langde ik tot belooning een kus. Kon zij mij die weigeren? Mijn lust tot uitgaan werd opgevolgd door eene neiging tot de grootst mogelijke afzondering, Komedie, familiare partijtjes, dit alles leek mij eene ware kwelling, zoo geheel en al was ik vervuld van mijn liefde en mijne huishoudelijke bezigheden. Maar mijne moeder en Francis lieten Marine, waarbij, onder toezending van een afschrift van het Kon. besluit van den 22 December 1894, no. 27 houdende samen stelling eener Commissie tot herziening der Loodstarieven kennisgeving geschiedt van de benoeming op voordracht der Kamer van het lid, de heer J. Wilkens tot lid dier Com missie. Deze Commissie bestaat verder uit de heeren J. Spanjaard, Schout bij Nacht, Inspecteur-Generaal van het Loodswezen, P. E. Tegelberg, Oud-zeeofficier, Directeur der Stoomv.-Maatsch. «Nederland," J. Hudig, reeder en cargadoor te Botterdam, T. Vel- linga, cargadoor te Harlingen, A. J. Kooper, inspecteur van Financiën Bij het loodswezen A. de Bruijne, inspecteur van het loodswezen te Botterdam, L. Haremaker, als voren te Amsterdam, Mr. T. H. de Meester, adminis trateur der afdeeling Generale Thesaurie bij het departement van Financien en als secre taris Jhr. S. van Citters, commies aan het departement van Waterstaat, enz. Een adres van de Kamer te Enschedé aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot verhooging der in- en uitvoerrechten in Ned. Indie, werd aangenomen voor notifica tie, zijnde te dezer zake reeds adhaesie ver leend aan een dergelijk adres uit Oldenzaal. Op een adres van de Kamer te Assen aan den Minister van Justitie, waarbij wordt aangedrongen op vereenvoudiging in proces zaken en goedkooper geding, wordt besloten dit te ondersteunen. Naar aanleiding eener ingekomen brochure, bevattende opmerkingen over het nieuwe wetsontwerp, houdende nadere bepalingen omtrent de heffing van invoerrecht naar de waarde, werd eene commissie van onderzoek benoemd, bestaande uit de heeren Siegers, Wibaut en Polak. Hierna werd de vergadering gesloten. Aan het Postkantoor te Vlissingen werden in 1894 uit het binnenland ont vangen Gefrankeerde brieven van elders 173914, uit eu voor de-stad 1768 ongefrankeer- de uit en voor de stad 52, van elders 7U2 j Briefkaarten (enkelen) 71396, met betaald antwoord 650Dag- en Week bladen J/s ct. 148512, id. h let 53274; Verdere gedrukte stukken 99398 Mon sters van Koopwaren 3718; Dienstbrie ven 34528 Aangeteekende brieven 2440, met aaDgeg. waarde 4734 tot een bedrag van 183(144 41 Expressebrieven 353 Quitantiën-wissels 6828, waarvan betaald 5965 stuks tot een bedrag van 70757.32, onbetaalde 863 tot een bedrag van 14309 92. Buitenlandsche quitantiën 137 stuks, waarvan betaald 102 stuks tot een bedrag van ƒ2355.16, onbetaald 35 stuks tot een bedrag van 1172 40. Postwissels binnen- en buitenland Verzonden 16322 tot een bedrag vau ƒ227544 83, uitbetaald 8566 tot een bedrag van 133532 256. A.an frankeer zegels werd verkocht voor eene som van ƒ61438.93. De ontvangst en uitgaaf bedroeg 453.782 90 Ontvangen postpaketteu binnenland 17086 stuks, buitenland 804. mij niet naar hartelust begaan. De een zoowel als de ander gaven zich alle moeite om mij de noodzakelijkheid eener afleiding te doen inzien, omdat eene geheele onthouding van alle voor den jeugdigen leeftijd gepaste uitspan ningen, allicht gevolgd kan worden door eene onstuimige begeerte naar genot. #Is het mogelijk?" riep ik uit. »Zeer wel mogelijk", antwoordde mijne moeder, «en zij, die zich op haar negen tiende jaar een gepast vermaak ontzegt, geeft er zich later met onbedwingbareu lust aan over, als wilde zij zich wreken over hetgeen zij heeft opgeofferd-'' Dientengevolge liet ik mij dus met Giulia tweemaal in de week naar den schouwburg voeren. in een hoekje van mijn dagboek schreef ik eens op een avond met groote letters «Wanneer men alle dingen met matig heid betracht, is men het best gevrijwaard tegen alle uitersten en alle dwaasheid. Ik ga naar de komedie ten einde mij te vervelen en mij des te meer te overtui Verzonden postpakketten buitenland 441, id. naar het binnenland 10430. Rijks Postspaarbank. Nieuwe boekjes werden uitgegeven 305 stuks. Inlagen hadden plaats 4200 tot een bedrag van 86U93 67"terugbeta lingen 1175 tot een bedrag vanf63209,84s. Volgens mededeelingen vaD de Inspec teurs over het Loodswezen, is in alle vaarwaters van Nederland, de betonning volgens het nieuwe stelsel gewijzigd met uitzondering van enkere kogeltonneu in de Ooster- en Westerschelde, met welker plaatsing tot het aanstaande voorjaar zal worden gewacht. Het getal oog- en oorlijders, gedurende het afgeloopen jaar in de polikliniek en kliniek van dr. Bijlsma te Middelburg behandeld,was 1089,tegen 675 in het jaar 1892. Bovendien werden er meer dan 150 blinden en doofstommen onderzocht. Ver pleegd werden waarvan 59 in het gasthuis 62 patiënten, lijdende aan ernstige verwondingen,ook gecompliceerd met traumatische cataract. Er werden 17 oogên van cataract geopereerd. De volgende ziekten werden geconstateerd bij 'toog 1392; bij 't oor 503. 't Is de laatste maal dat dr. Bijlsma een verslag geeft van zijne werkzaamheid op oog- en oorheelkundig gebied, omdat liet gebleken is dat zijne inrichting thans voldoende bekend is en dat er voor een oog- en oorarts in Zeeland een wel kleine, doch nuttige werkkring bestaat. Dr. Bijlsma brengt nogmaals in herinnering dat ook voor de on en minvermogenden de gelegenheid openstaat in Zeeland kosteloos geholpen te worden. Men schrijft ons uit Middelburg Het zal a. s. Woensdag een jaar ge leden zijn dat het speelwerk van den Abdijtoren (Lange Janj stil staat, wegens de daaraan aangebracht wordende her stellingen. Was het in den beginne wel wat lastig, thans weet men niet beter of het hoort zoo. Naar het zich laat aan zien, zal er nog wel eenigen tijd ver- loopen, eer het carillon weer geheel in orde is. Het familiefonds H. en B heeft be halve 1000 aan de vereeniging tot het bezoeken der armen nog aan ieder van twee andere hier ter stede bestaande in stellingen van liefdadigheid ƒ300 ge schonken. De werkzaamheden tot herstelling van het bij de jongste hooge vloeden weg geslagen dijkvak, ter lengte van 60 M., aan den calamiteuzen Anna polder (eiland Noord beveland) heeft de aannemer de heer P. J. Visser, te Hansweert, moeten staken, omdat zich de vorige week in het nieuw opgeworpen gedeelte eene verzakking vertoonde. De polder wordt gelukkig door den nooddïjk genoegzaam beschermd. gen.dat ik de vreugde en het geluk uitslui tend binnen de muren van mijn huis vind." Het was in het begin van het jaar. Met de Kerstdagen, steeds blijde, heer lijke feestdagen voor de meeste gezinnen, wanneer zij zich zooveel mogelijk ver- eenigeu, om dezen plechtigen tijd geza menlijk te vieren, was ik in de gelegen heid geweest mijne kennis van het koken op eene gemakkelijke wijze te vermeer deren, door oplettend mijne moeder gade te slaan, die, in vereeniging met de keu kenmeid, verscheidene uren per dag voor het fornuis doorbracht en meekookte. Mij werd de taak toevertrouwd van het fijne servies, het kristal, het tafelgoed en het tafelzilver uit de kasten te krijgen. In mijne hoedanigheid van verloofde was ik het middelpunt van alle compli menten, gelukwenschingen en beleefd heidsbetuigingen der gasten, en bovenal van de dienstvaardigheid van Francis, die, zonder veel omhaal van woorden, maar met innige toewijding des harten, Ook op het eiland Tholen worden reeds contracten gesloten voor de levering van suikerbieten voor het volgend seizoen. De- prijzen zijn evenwel zeer laag; zij gelden niet meer dan 8 8,50 per 1000 KG. terwijl het vorig seizoen nog 10 tot ƒ11 werd betaald. Vele land bouwers zijn evenwel niet genegen voor deze lage prijzen reeds nn contracten te sluiten. Op het vroeger vermelde verzoek van Ged. Staten van Zeeland van uitwonende ouders vau leerlingen der H. B. 8. te Goes, om te willen adviseeren, dat de onlangs gewijzigde hoogere schoolgeld - heffing niet worde goedgekeurd, is door dat college geantwoord, dat het geene termen heeft gevonden om in dezen tus- scben beide te komen. De verkiezing van een lid der Prov. Staten in het hoofdkiesdistrict Hulst ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. A. C. B. Thomaes, is door Gedep. Staten bepaald op Dinsdag 12 Februari a.s. en herstem ming eventueel op Dinsdag 26 Februari. Bij kon. besluit is met ingang van 1 Februari de officier van administratie ie klasse L. C. Duhne, op pensioen ge steld, onder toekenning van een pensi oen van 14U0 en verhooging van 1125 'sjaars; en bevorderd tot officier van administratie Je klasse de officier van administratie 2e klasse J. S. de Bruin. De officier van administratie le kl. M. C. Hazenberg is geplaatst aan boord van Hr, Ms. wachtschip te Willemsoord, ter vervanging van den off. van adm. le kl. L. C. Duhne. Volgens de Staatscourant wordt de gouvernements-koffieoogst op Java voor dit jaar geraamd op 339,790 pikols (I pikol is circa 62 kilogram). Bij de Wereldtentoonstelling voor Hotel- en Reiswezen te Amsterdam 1895 zal ook gelegenheid zijn voor den tuin bouw om voortbrengselen in te zenden en mede te dingen. De inzendingen moeten bestaan uit eenige opgenoemde bloemsoorten, vruchten en groenten. Te Rotterdam moet het voornemen be staan wegens den hoogen vloed van 22 December jl. de Hoogstraat, de Korte Hoogstraat en den Schiedamschen dijk 40 cM. te verhoogen. De miliciens der infanterie van de lichting 1892 zullen dit jaar, tusschen 15 Juli en 30 September, gedurende een maand voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Werving bij het Koloniaal Werfdepöt. Als bewijs, dat de werving van mili- mij met de teederste zorgen omringde, zoodat ik mij bewoog in een atmospheer van louter liefde en geluk. Toen ik des anderen daags na de feesten de dingen nazag, die ik uitgekregen en de dienstboden ter hand gesteld had, en alles weer netjes op de aangewezene plaats borg, voelde ik mij zelve zeer ge wichtig in de vervulling dezer werkzaam heden. Ik verbeeldde mij zelfs wonderen te kunnen verrichten, onder den van liefde en bewoudering straleuden blik van Francis, die, met Giacomo en mijne moe der bij den haard gezeten, mij in stilte gadesloeg. Ik nam een groot blad ter hand be laden met glazen, kopjes en schoteltjes. «Als je dat de meid liever liet doen", sprak mijn moeder. I «Neen. De meid is zoo onachtzaam; zij zou het kunnen omgooien." Vast be'sloten tilde ik het blad op en wilde het wegbrengen. Francis keek naar mij. Ik wilde nog I even bij het uitgaan der deur naar hem

Vlissingse Courant | 1895 | | pagina 1