VIJSSIMaSCIlII COURANT. si ars, 5.704, leering-ws i,s-Etalage iwoning 3TGANGERS jongeii bode, meisje, -Schelde. No. 142. Maandag 3 December 1894. 323le Jaargang. Gemeenteraad. 15. 'dag e.k. in van tal prijzen van 35 enz. enz. 'bericht dat bij I. SCHOON IS, 126 te VTia- lena 11.—. ien de meer dan kans heeft de [zen te trekken, franco per toezending Dstzegels. \staande prijzen mij uitbetaald, der Trekkings- de trekking onden. DSÏuLAJN", Effecten, JIKERWERKEN er fijne BOTER- hs. Beste SPRITS- Ins. Best SPECU- ct. per ons. (s.v.p. vroegtijdig opers flink rabat, aanbevelend, RMANS Jr., Jacobstraat. Aanbevelend, ITS, Nieuwendijk. lerwijzers. Brieven ireau dezer Court. zonder kinderen. uorstraat, M. 108. worden. Bellamykade. [Ine zindelijke ende koken. Adres lit blad. ideren om te gaan. li van dit blad. ÜIIMEWKT. en Middelburg v r iaerm, 4 6<', («Heen *P Imerht8,••30. II.—. 6, 3.3U, 4.15, 5,—, 5.56, I„t Zeilmtrkt Vlining en daeeo.) 0.80, 8.45, iw.16, 0, 8.85, 4,80, 5.05, 6.— i II.— mbcr. 11 45 a in S 26 12 li nm 3 55 ET gemaakt. "erko vni 8 40 9 10 - Hoofdplaat did. Urcuktns Vliaiingen 1.50 Ï,2U 2.50 Dinsdag en Vrijdag ft 'l"Z Ti46. uil. 8 7 20 nro 106. 8 45 7 4"', vin 10 -0, 50 ifUKCH, llrcsken»- ii «fgcgevcu, gel- Zitting van Vrijdag, 30 Nov. 1894. Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, burgemeester. Afwezig de heer van der Beke Cal- lenfels, wegens ziekte. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. staten zijn goedgekeurd de raads besluiten, betreffende de verleende sub- sidien aan het Algemeen armbestuur, het Gasthuis en het Burger Weeshuis, en van uitgifte van grond in erfpacht, alsmede eene dankbetuiging voor zijne benoeming als sluismeester aan de Koopmanshaven, door den heer P. A. Jongepier, opzichter bij de gemeente-werken alhier. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt overgelegd een adres van eige naars en bewoners van aan de Noord zijde van de Badhuisstraat gelegen huizen, waarbij zij verzoeken de hoogte van het steegje achter de tuinen dier huizen zoodanig te wijzigen, dat zij geen last hebben van het water, dat daarvan in hunne huizen stroomt. Dit adres wordt ter afdoening in han den gesteld van Burg. en Wetb. Wordt besloten tot den onderhandschen verkoop aan den heer P. van Beers van 255.75 M2 gemeentegrond op het z. g. Eiland" k 2 de M*, alzoo tot een be drag van ƒ511.50, met bijbetaling van ƒ170,40. Naar aanleiding van een door de t Vlissingsche Burgervereeniging" inge diend adres, houdende verzoek haar voor het bouwen van 2 villa's op de duinen bij het Badhotel gratis den daartoe benoodigden grond van 13 M. breedte en de geheele diepte van het terrein toe te kennen, wordt op voorstel van Burg. en Weth. besloten aan de Maat schappij tot exploitatie van gronden den duingrond, gelegen naast de ontworpen villa's van de heereu Ganderheijden en Huson, ter breedte van 13 M. en ter volle diepte aan de VlissiDgsche Bur gervereeniging af te staan, tot het bou wen van 2 villa's aldaar, volgens nader door Burg. en Weth. goed te keuren teekening en onder voorwaarde, dat de villa's binnen één jaar na dagteekening van dit besluit zullen moeten gebouwd zijn, en zoo aan deze voorwaarde niet is voldaan, de verkochte grond met al wat daarop alsdan daargesteld is, zonder gerechtelijke inverzuimstelling om met aan de gemeente Vlissingen zal worden afgestaanwijders dat de ver krijgers de verplichting op zich nemen, zoowel het verlengd terrein, aansluitende FËltllSTQDt. Naar het Italiaansch door H. C. 10.) Ik was maar een kwartiertje afwezig geweest. »Ik moest mama helpen", zeide ik, het troepje tegemoet loopende, en mij bij hen voegende, keerden wij gezamen lijk huiswaarts. De goed verlichte veranda was ver laten. In een hoek stond eeu tafeltje waarop men twee half afgebrande was kaarsen, een spel kaarten en een fiches doos zag staan. Het kaartspel was het eenige tijdver-. aan het bestaande klinkerpad als achter de villa's gelegen, met waalstraatklinkers te bestraten en zij of hunne rechtver krijgenden geen huizen achter hunne villa's gelegen aan den weg zullen bon-, wen, alvorens de ontwerpen daartoe door Burg. en Weth. zijn goedgekeurd. Daarbij besluit de Raad zijne toestem ming te verleenen tot de gedeeltelijke doorhaling van de hypotheek ten laste der genoemde maatschappij en ter con currentie eener som van J 0,000, voor zooverre die hypotheek drukt op den afgestanen groDd. Komt ter tafel het door den heer A. Buskop in October j 1. ingediend adres, houdende verzoek om teruggave van door hem betaalden hoofdelijken omslag over de jaren 1891, 1892 en 1898. Burg. en Weth, in wier handen dit adres om advies was gesteld, toonen in een breedvoerig en op grond der gemeen tewet zaakrijk rapport aan dat de aan slag van adressant rechtens naar be- hooren heeft plaats gehad en zoowel op grond van verblijf als dien vau hoofd verblijf ten volle is gerechtvaardigd. Naar aanleiding van dien wordt door den raad met algemeene stemmen bet volgende besluit genomen De gemeenteraad van Vlissingen gezien het verzoek d.d. 7 October 1894, van A. Buskop, commandant van een der mailbooten der maatschappij «Zeeland," om teruggave van door hem betaalden hoofdelijken omslag over de jaren 1891, 1892 en 1893; overwegende dat art. 265 der gemeen tewet den termijn bepaalt, biDnen welken bezwaren tegen den aanslag in den hoof delijken omslag kunnen worden inge bracht overwegende, dat door adressant, noch in de jaren 1891 en 1892, noch in 1893 van dat recht is gebruik gemaakt overwegende dat de gemeenteraad door genoemd voorschrift onbevoegd is te ach ten reclames in overweging te nemen, na afloop van den gestelden termijn in gediend, ook als deze reclames gedaan worden in den door adressant gekozen vorm (na betaling van de verschuldigde belasting) deze als onverschuldigd be taald terug te verzoeken overwegende dat het mitsdien buiten de bevoegdheid van den gemeenteraad ligt thans in eene beoordeeling te treden of adressant's aanslag al of niet wettig is; gelet op het in zake uitgebracht advies van Burg. en Weth. gezien art. 265 der gemeentewet besluit het verzoek niet ontvankelijk te verklaren en daarvan aan adressant kennis te geven. Alvorens deze beslissing genomen werd, gaf de heer Van Raalte zijne verwonde ring te kennen over het door Burg. en Weth. te dier zake uitgebracht rapport, drijf dat mijne moeder zich drie avonden in de week veroorloofde. De habitué's van het partijtje waren gewoonlijk de kapelaan onzer gemeente en de apotheker van het dorp, die, wan neer men den koristen weg door het bosch volgde, een half uurtje van ons verwijderd woonde. De pendule kondigde ons door wel luidende slagen aan, dat het bijna negen uur was, toeu door een zijdeur mijne moeder verscheen, wier beslommeringen nu welhaast geëindigd moesten zijn; de heel' Francis trad haar tegemoet. »Ik voel mij herleven, lieve mevrouw", sprak hij op een toon van innige vol doening. Bevalt u ons buitenleven u Meer nog dan het buitenleven, wat ik verrukkelijk vind, bevalt mij de orde, de rust, kortom al datgeen wat mijne zintuigeu streelt en mijne ziel verkwikt. U bewooDt een paradijs, Mevrouw Am- brosio J" en wel op grond dat bij hem de vraag is opgekomen, of, indien de gemeenteraad niet bevoegd is in deze een beslissing te nemen het dan wel noodig was zoo'n lang rapport uit te brengen, waarin duidelijk en netjes de motieven zijn uit gewerkt, waarom het verzoek van adres sant niet kan ingewilligd worden. Alleen dus weuschende te bestrijden de bewering, dat de raad in deze onbevoegd is eene beslissing op het adres te nemen, vraagt spr. of de hem gedane mondelinge me- dedeeling, dat de heer Buskop nooit een aanslagbiljet ontvangen heeft, juist is, en tevens waarom men den aanslag in den hoofdelijken omslag op den éenen wel en op anderen iu dienst der maatschappij «Zeeland" zijnde personen niet verhaalt. De Voorzitter zegt dat door den heer Van Raalte verschillende bezwaren zijn geopperd, die hierbij niet te pas kwamen. De uiteenzetting der feiten is geschied om duidelijk te doen uitkomen, dat adres sant's bewering allen grond mist. Daarbij verlieze men niet uit het oog dat er zekere samenspanning bij een gedeelte van het personeel der mailbooten bestaat om zich aan de betaling van hoofdelijken omslag te onttrekken, op grond de heeren wel weten, dat geen beslag op hun tractement of goederen kan worden ge legd, omdat zij op voornoemde booten zijn aangemonsterd wijders deelt de Voorzitter mede, dat zeer zeker den heer Buskop en anderen officieren een aanslagbiljet is aangeboden, doch daarbij de betrokken ambtenaar, belast met het aanbieden der aanslag biljetten, telkens zeer onheusch werd behandeld. Zij, op wier goed beslag kon worden gelegd, hebben onmiddellijk betaald. Daar adressant bij tijds tegen zijn aanslag bad kunnen reclsmeeren en dit niet heeft gedaan, staat de gemeenteraad voor het feit het door hem gedaan ver zoek van de hand te wijzen. De heer Van Uije Pieterse verklaart het eens te zijn met den heer Van Raalte wat betreft de opmerking tegen het uit gebracht rapport. Hij achtte het als wethouder overbodig over deze zaak ver der uit te weiden. Niettemin verklaart hij ook, dat de heer Buskop op grond van het te dien aanzien voorgescbrevene in het burgerl. wetb. geen recht heeft een wettig betaalde schuld terug te vorderen. Nadat de heer Loois nog eenige feiten had aangehaald dat andere aangeslagenen niet aan hunne verplichtingen hadden voldaan en de Voorzitter dienaangaande de reden daarvan uiteenzette,verklaarde de heer Van Raalte, na de mondelinge toe lichting dezer zaak door den Voorzitter, dat hij alleen de onbillijkheid had willen aantoonen, dat den een zijn verzoek wordt afgewezen, terwijl anderen hunnen hoof delijken omslag niet betalen. Schort uw oordeel op tot morgen ochtend, wanneer gij bij het heldere zonnelicht de omtrekken van dit gansche landschap zult overzien, de bosschen en de heuvels, de velden en de wijngaarden en mijn tuin",zoo besloot mijn moeder met een blijden lach en de hand op het hart. Giulia en ik waren om de tafel ge zeten midden in de kamer en doorbla derden een modejournaal. Giacomo, tegen onzé stoelen aange leund, had, zonder dat wij zulks bemerk ten, met zijne twee vingers een krul van Giulia en eeu zwart fluweelen strik uit mijn haar beetgepakt. Giulia, er is iets, wat weet ik niet, van u op den grond gevallen Giulia bukte het hoofd, en de krul aan den eenen kant, de strik aan den anderen kant bleven in de hand van den onbeschaamde. De verontwaardiging van Giulia gaf zich lucht in eene hevige scène tnsschen haar en haar man, die ons allen aan het J Daar de Voorzitter de verzekering geeft dat den heer Buskop wel degelijk esn aanslagbiljet is uitgereikt, zal hij (de heer Van Raalte) voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. Wordt besloten tot aanhouding van de begrooting voor 1895 van den Mid delburgVlissingschen rijweg, sluitende iu ontvang met 855,132, iu uitgaaf ƒ712,38, alzoo met eeu goed slot van ƒ142,753. Aangezien gebleken is, dat er behoefte bestaat aan een vervoermiddel voor lijders aan besmettelijke zieken, die tot dusverre met een particulier rijtuig moesten ver voerd worden, stellen Burg. en Weth. voor daarvoor een rijtuig van wege de gemeente aan te schaffen, waarvoor eene som zal benoodigd zijn van 50, Na eenige discussiën over de al of niet wenschelijkheid om een dusdanig rijtuig aan te schaffen, worden Burg. eD Weth. gemachtigd, daartoe onder zekere gestelde voorwaarden over te gaan. De heer Van Uije Pieterse stemde hiertegen. Alzoo wordt besloten. Wordt besloten tot het geven van ver gunning aan W. Hendrikse tot het uit hangen van een reclamebord voor zijn perceel K 123 in de Paardestraat. Naar aanleiding van het adres van A. Pierens om ontbinding der pacht van het grasgewas langs den Singelweg en om vermindering der pachtsom voor het gras gewas langs den Badhuisweg, deelen Burg. en Weth. mede, dat het hun bil lijk voorkomt dat adressant eene kleine schadevergoeding wordt toegestaan voor de door hem beloopen schade door het storten van puin op den Singelweg als anderszins, en stellen deze mitsdien voor de pachtsom van den zijkant van den Badhuisweg voor het loopende jaar te verminderen met 1 en die voor de zij kanten van den Singelweg en Koopmans voetpad te verminderen met 2,30. Alzoo wordt besloten. De zitting gaat over in een zitting- met gesloten deuren. De zitting heropend zijnde, wordt over gegaan tot de benoeming van eeu keur meester. Uit het 49 tal sollicitanten naar de vacante betrekking van keurmeester van het slachtvee en vleesch, worden door Burg. en Weth na ingewonnen advies van den controleur der plaatselijke be lastingen, voorgedragen P. O. Couperus, te Bolsward, J. W. van Dijk te Nieuwer Amstel en D. Sanders te Kwadijk en met 10 stemmen als zoo danig benoemd J. W. van Dijk te Nieuwer Amstel. P. O. Couperus te Bolsward, verkreeg 4 stemmen. Wegens periodieke aftreding vau deu heer C. F. Maenhoudt als lid van het lachen bracht. Ik erken dat zoo de krul aan mij toe behoord had, ik daarover meer dan schaamte, spijt gevoeld zou hebben. Ha! dacht ik, geprezen zij mijne moeder, die mij nimmer toestond valsch haar iu mijn kapsel te dragen En hoogst tevreden stak ik op nieuw mijn strik tusschen mijne vlechten. De kapelaan en de apotheker kwamen samen binnen. De kapelaan bleef op den drempel der deur staan en stampte met de punt van zijn knoestigen waudelstok op deu grond. «Weet u wel, Mevrouw Ambrosio, .dat ik van avond niets ge stemd ben om een partijtje te maken." »Wat moet dit beteekenen?" «Vreemde dingen, onaangename din gen, die doen het mij." Giacomo voerde den spreker naar de eerste de beste sofa. Een oude bergbewoner was hij, eenvoudigvan gemoedtenger van lichaamsbouw de type van een dorpsgeestelijke, die

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1