OOP: 1 Te Koop r instbo&e. liensllioiie. bloode, No. 14. Vrijdag 28 September 1894. 323te Jaargang. Gemeentebestuur, Binnenland. iden KAMER- bureau dezer Cour. gebouwde WOON- rhuurd. Te bevra- iREN, Timmerman, r ens rapport van den sfabriek te Amster- Gas bij eene licht- 2 Eogelsche Parle- u met den gasprijs met pl. m. -/s cent bij den Agent rOUTJBSDIJK. alhier, de nieuwste mo- S. VerwachtingSchip- met le qualiteit lardkolen. C. TIMMERMAN. CUWKUYK vraagt e u Maandag, Woens- 8 uur nam. B, Koningsweg L. ovember 5 October a. s. eene doen, AdresWal ii E DIENST. en 1 ÏEfcinpeD v v. 9. -(6.36, 8.—, 9.10, 10.— ,30. 3.85. 4.20. 5 10, 0,— 6.80, 8.— 9,05. 10.—, 10. 8,80. 4.20. 5.—. 0.10. uit Middelburg. 5.06, ait "iddelburg alleen op werlc- M I» I E IS S T. >n Middelburg v. v. misevia. 4 60, (alleen op Imarkt8,9.3(', II. 6,—, 0.55, 8,80, 10.16, 2 45. 4.16. 5.65. 7,45. 9,15 'aar Zeilmarkt Vlissingen idagcn.) 0.30, 8.45, In. 15, 10, 6.—, 7.60, 9.20, 10,20 ,36. 2.60, 3.85. 5.05, 7.— lnveudicusf. 6.20, 7.-. 7 80 8.20, 0.20, 10 40. II.—. 11.20, 0.2. 2.20. 2,40. 8.— 0 5.50 6.40 7.20 7.45 .10, 6.40 7.20, 8.—, 10.80. 10.50 11.10 1.80, 1.60, 2.10. 2.80 2.60 .20 6 40 6.- 6.1,0 7.30, I d i C D 8 t. lburg E otterdam. endo plaatsen 'HER. Middelb van Rottcrd. n. 8 45 vin. 9 8 46 9 8 45 n 9 8 45 9 8 45 9 spondmtie met de de stoom- (dienst, en Zierikzee v. v. OBER. VdN ZIERIKZEE Dinsdag 25 7 f 0 3 30 Woensdag 26 7 50 8 30 Douderdxg 27 6 3 30 V rijdog 28 7 50 3 30 Zaterdag 29 7 60 3 30 Zondag 80 7 50 3 30 vijssi\i;si:iie courant. |jöiy Zijdie zich met het volgend kwartaal, aanvangende 1° October a. s. op de Vlissingsche Courant abonneer en, ontvangen de nog tot dien datum ver schijnende nummers gratis. lAlflftifS. Sluiting dei4 Baden. De Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis dat de sluiting der baden aan de badplaats dezer gemeente is bepaald op 1 October a. s. Vlissingen, 26 September 1894. De Burg. en Wetb. voorn. TUTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, J. H. O. BUSING. Stremming passage over de Tonnenbrug. De Burg. van Vlissingen, Gezien de bekendmaking van den Inge nieur van 's Rijks Waterstaat; brengt ter algemeene kennis dat, tenge volge van bet te water laten van bet ram- scbip Evert sen, de passage over de Tonnenbrug zal gestremd zijn op Zaterdag den 29 dezer, tusscben 12 uur des middags en 6 uur des Vlissingen, 27 September 1894. De Burgemeester voorn. TUTEIN NOLTHENIÜS. Bclastlo; op de bedrlJTs- en andere inkomsten. De Burg. en Wetb. van Vlissingen, Gezien de circulaire van den Commissaris der Koningin in Zeeland van den 20 Sept. 1894, A. no. 7751, le afdeeling, Provinciaal blad no. 97,) maken bekenddat bet tijdstip, waarop bet werk der commissie van aanslag voor de gemeente Vlissingen beboort te zijn afgeloo- Een, oorspronkelijk bepaald op 1 October e. door den Commissaris der Koningin in deze provincie nader is bepaald op 20 Octo ber e. k. dat, aangezien er bezwaar zou kunnen rijzen tegen regeling, na dezen termijn van aanslagen, welke niet uit de beschrijving voortvloeien of die om andere reden zijn aan gehouden wordt bepaald, dat zij moet zijn afgeloopen binnen eene maand nadat de commissie van aanslag of bet college van zetters door den Voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen. Vlissingen, 26 September 1894. De Burg. en Weth. voorn. TUTEIN NOLTHENIÜS. De Secretaris, J. H. 0. BUSING. Vlissingen, 27 September. Gisteren had in het Midden-reduit al hier de gewone huishoudelijke schiet wedstrijd van de 2e compagnie der d.d. Een dorpsgeschiedenis. 4.) Dan zullen wij komen na het koffie drinken, om twee of drie uur. Is dat vroeg genoeg?" »0, ja I" zeide Naas Zoo'n zomerdag is lang genoeg. Overigens kunnen wij ook wel koffiedrinken op den Kreuz-Alm, maar dan moet u de gemalen koffie en de suiker zelf meebrengen". »Hè ja, papa, laten we dat doen", riep Agnes lachend uit, terwijl zij in de han den klapte. Dat zal aardig zijn, zoo'n koffiekransje op den Kreuz-Alm". «Wat is er? Wilt ge ons nu reeds schutterij plaats met de volgende resul taten Van het kader werd de le prijs behaald met 52 punten door sergeant L. F. Dert, bestaande uit een pièce de milieu de 2e prijs, een bloementafel, door ser geant-majoor B. van Eesteren met 50 punten de 3e prijs, een wekker, door sergeant J. P. Louwerse met 49 punten de 4e prijs, 2, door sergeant N. Zandée met 42 punten. Van de schuttersle prijs, een Ber- lijnsch zilveren theepot met komfoor, door G. Ch. Meeuwse2e prijs, een vogelkooi met ophanger, door IC. de Visser3e prijs, 2, door J. Barendsen4e prijs, een bloemenstandaard, door W. Dobbe- laere5e prijs, een theeblad met hand vatsels, door C. M ICruijsse6e prijs, 1.50, door J. Looise7e prijs, 1.50, door P. L. Lombaard; 8e prijs,ƒ1.00, door J. de Smit9e prijs, ƒ1.00, door H. v. d. Sluis 10e prijs, een Japansch aschbakje, door J. J. v. d. Burg; 11e prijs, een vouwbeen, door D. J. Labruijère. De majoor-commandant, de heer Jos. van Raalte, betuigde in zijne toespraak zijne tevredenheid over het kader en voegde ook aau de schutters een woord van lof en aanmoediging toe. Het on gunstige weder en de vele milder ge oefende schutters, die aan dezeoLwed strijd deelnamen, in aanmerking genomen, kou hij niet anders dan tevreden zijn over de verkregen resultaten. Hierna werd de comp.-commandant, de heer H. L. Hermans, door den majoöf- commandant verzocht de prezen aan de winnaars uit te reiken. Met ingang van 1 Oct. a. s. zijn be noemd bij het Belg. Loodswezen alhier tot loods, de hulploods E- Lauwereins, tot lood^leerling, J. C Cornu, thans in gelijke betrekking te Nieuwpoort. Bij beschikking van den minister van waterstaat, handel en nijverheid is be paald dat met 1 Nov. a. s. zullen dienst doen de benoemde hoofdingenieur der 2e kl. A. A. Rekaar, thans te Vlissingen als hoofdingenieur in het 11e district, ter standplaats Middelburgde ingenieur der 2e klasse J. G. Ermerins, thans te Heusdenals arrondissements-ingenieur in het arrondissement Middelburg, ter standplaats Vlissingen. Hr. Ms. transportschoener Frans Nae-re- bout heeft Dinsdag 's Rijks werf te Am sterdam verlaten om na compensatie der kompassen, naar hier te vertrekken, ten einde tijdelijk dienst te doen in de in spectie van het loodswezen 6e district, ter vervanging van den loodsstoomer Coertzen, die in herstelling is en van nieu we ketels zal voorzien worden Dienzelfden dag is het bevel over Hr. Ms. kanonneerboot Dog alhier aanvaard verlaten?" vroeg nu de beer Wolfram, terwijl bij Naas Bicbier aankeek, die in- tusschen was opgestaan. i) Nu, ik geloof reeds genoeg gebabbeld te hebben", luidde het antwoord. »lk zou ten lange leste vervelen en dan ik moet naar huiswij moeten daar een repetitie houden van Diesel de Wild- strooper". Ik mag mijn spelers niet laten wachten, ze zouden ongeduldig worden en naar huis terugkeeren. Tot morgen dus, ik reken op u, zooals afgesproken is Daarop drukte hij den heer Wolfram de hand, knikte de jongelieden vriende lijk toe en voegde zich toen weer bij den roodharigen jonkman, met wien hij weldra vertrok. Toen hij vertrokken was, kwam Bartel, de kastelein, weder naar het tafeltje van den heer Wolfram en vroeg hoe de oude Naas hem bevallen was. De fabrikant was over de kennismaking zeer tevreden en vroeg nog nadere inlichtingen omtrent den komediant. Na nog een tijd met den door den luit. ter zee le kl. C. J. G. de Booy, ter vervanging van den luit. t. z. le klasse W. J. de Bruyne, die als com mandant van bet in dienst gestelde in structieschip Gier te Willemsoord optrad. Voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel hebben zich te Middelburg 43 jongelieden aangemeld. Ook de vereenigiug Uit het Volk T-üor het Volk te Middelburg zal een adres aan den gemeenteraad zenden waarin aangedrongen wordt op het be houd van het subsidie van 1200 voor liet muziekkorps der dd. schutterij, dat burg. en weth. voorstellen van de be- grootiDg voor 1895 af te voeren. Op de marinebegrooting is 145.600 uitgetrokken als eerste termijn voor den aanbouw van drie pantserdekschepen van het kruisertype. Deze minister is ook van gevoelen dat de aanbouw van schepen dringend noodig is wegens den ongunstigen toestand van het materieel der zeemacht en daarvoor voor Oost-Indië en den algemeenen dienst de voorkeur moet gegeven worden aan het kruiser type, dat aan jte.eisclien der snelheid be antwoordt. Het voornemen bestaat de drie schepen binnenlands te doen bouwenéén op 's Rijks werf te Amsterdam eD twee bij de particuliere industrie, bijaldien deze voor billijken prijs inschrijft. De schepen zqllen in 2Vs Jaar tijds kunnen worden opgeleverd. Een telegram uit Batavia, bij bet If. v. d. D. ontvangen, bericht »De Balineezen achten oogenblik ge komen tot hervatting staatkundige be trekkingen." Hetgeen met andere woorden beteekent: zij zijn den strijd moede en hebben om vrede verzocht. Het W. v. d. D. teekent bij dit telegram aan Het moet worden erkend dat de beteekenis van dat telegram niet volko men duidelijk is. De tegenovergestelde lezing, dat wij thans het tijdstip gekomen achten om de Baliërs in de gelegenheid te stellen de onderhandelingen weder te openen, kwam ons minder waarschijnlijk voor. Namens H.M. de Koningin is eene bijdrage van 10.000 en namens H.M. de Koningin-Regentes eene van 5.000 gezonden aau het Centraal-comité voor het bijeenbrengen van een nationaal fonds ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van de in Indië gevallen militairen van leger en vloot. Bij de toezending dier aanzienlijke gif ten werd ook namens H.M. de wensch uitgesproken dat zij vertrouwt, dat alle reeds bestaande commissiën en comité's spraalczamen kastelein gepraat te hebben, braken zij op en keerden in tevreden stemming naar huis terug. Bartel deed hun uitgeleide tot het tuinhek, waar hij met vele linksche buigingen afscheid nam en spoedig de eer van een herhaald be zoek verzocht. De drie wandelden toen naar het veer, waar zij in een boot plaats namen, om het meer over te steken. Aan den overkant gekomen, hadden zij weldra hun hötel bereikt. II. Het was drukkend warm in de hut op den Kreuz-Alm. Geen koeltje bewoog de takken der dennen, in wier schaduw de koeien bescherming hadden gezocht tegen de brandende zonnestralen. Het geluid der koeklokken klonk in de hut als een wiegelied, om de hoedster te doen in slapen, die bij den haard zat te staroogen met een schotel melk bij zich. Het meisje had geen schoeisel aan de voeten, geen hoed op het hoofd, zij had haar halsdoek afgelegd en haar kleeding een weinig met het centraal-comité zullen mede werken of zich daarin zullen oplossen, opdat ter bevordering van het goede doel de hoofdleiding in eéne hand zij. Wij twijfelen niet of deze wensch zal weerklank vinden en voortaan met ver eende krachten gewerkt worden ornjn het lot van de nagelaten betrekkingen onzer Indische strijders verzachting aan te brengen. De laatste mail bracht ons uit Lom bok eenige mededeelingen omtrent de catastrophe aldaar, waarover door deW. R. Ct. het volgende resumé gegeven wordt Die mededeelingen, grootendeels be kende feiteD, thans meer in onderling verband gegeven, moeten wel den in druk maken, dat de zorgeloosheid groot geweest is. Men liet in goed vertrouwen een volk als de Baliërs, waarvan de geschiedenis zoo menigen verraderlijken aanval heeft geboekstaafd, in het bezit van de wapens in eene versterkte positie, vlak tegenover ons open bivouak gelegen, en stelde aldus onze soldaten aan het moordend vuur bloot. En niet alleen te Tjakra]Negara, ook te Mataram was de toestand zoo, ja voor de laatste plaats nog onhoudbaarder dan voor de eerste. Overal en op hetzelfde oogenblik ver keerden de gewaande vrienden in vij anden. Op weg van Tjakra-Negara naar Mataram werden de onzen beschoten en leden zij zware verliezen. De gemeen schap tusscheu Ampenan en Mataram was voor onze cavalerie door talrijke vijanden versperd. De kolonne-Van Bijle- velt kwam uit het ten Z.O. van Tjakra- Negara gelegen Soekarara eveneens sterk gehavend aan. Wat het lot der kolonne- Lawick van Pabst geweest is tijdens het afzenden der Indische mail nog on bekend weten wij. Door eene om trekkende beweging moesten wij ons ten slotte naar Ampenan redden. Alles maakt den indruk, dat onderling overleg de Baliërs op- verschillende pun ten tegelijk deed optreden. En de op merking van onzen correspondent te Batavia schijnt juist, dat, al was het mogelijk dat men zich in slaap had laten sussen en geen behoorlijken veiligheids dienst had uitgeoefend, het toch nog onverklaarbaar is, dat men niets is te weten gekomen van het overleg en de maatregelen, die de Baliërs moeten ge nomen hebben om hun plan uit te voeren. Te ruim half elf arriveerden gisteren HH. MM. de Koninginnen te Breda, waar aan het station een eerewacht op gesteld stond. De Koningin-Regentes was gekleed in het zwart satijn moiré met lila kapothoed. De Koningin droeg weer een elegant wit kleedje en den grooten hoed met veeren. losgemaakt. Haar koolzwart hoofdhaar had zij in vlechten om haar hoofd ge- wouden, haar spitshoed lag naast haar. Droomerig zat zij daar. Haar oogen sloten zich en zij zou ingeslapen zijn, ware de lepel niet uit haar hand gevallen. Het geluid van den vallenden lepel deed haar ontwakenzij stond op om de sla perigheid te verdrijven en keek door het venster naar buiten. a Droom ik nog, of heb ik goed ge zien vroeg zij halfluid en hield daarbij de hand boven de oogen om het verblin dende zonnelicht af te weren, terwijl zij scherp uitkeek. »Ja, hij is het! Hè, dien man kan ik niet uitstaan en nu komt hij op klaar lichten dag nog naar den Alm ook. Hij heeft zeker wat bijzonders in den zin, maar ik zal mij niet met hem bemoeien." Goeden dag, hoedster I" klonk daar plotseling een grove stem aan de deur der but. #Hoe gaat het op den Kreuz- Alm?" «Goeden dag 1" antwoordde het meisje

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1