firaad Hotel - ïlissinpn, HET FEESTNUMMER Bu itenland. Ingezonden Stukken. E idvertentiën. Aanneming van Leerlingen Büz.Moolv.Clir. (Merw. Mwtraat, iflr. F. G. Uil. Koenaart, Ontvangen H, I, LÜITW1ELEB. KNECHT. een KNECHT eene Meid. nette Dienstbode met den bengel Zij kunnen daarmede, naar zij beweren, met den hoogen water stand, 'de vissclien beter bereiken en van gen, dan met de netten. In Amsterdam zijn geene nieuwe gevallen van cholera voorgekomen. Te IJmuiden is een stoker van het stoomschip Dordrechtdat daar binnen gekomen is, overleden aan de cholera. Gisterenmorgen reed te Amsterdam een heer met twee dames, naar men meent beboorende tot de equipage van een der Engelsche jachten op het IJ, in een victoria langs het Damrak toen een paar straatjongens van 13 k 14 jaar uit baldadigheid een paar handen vol met straatvuil naar de dames wierpen Een der voorbijgangers bracht hun het on- paste van hunne handeling onder het oog, dadelijk verzamelde zich heel wat straatpubliek om hem heen, dat natuur lijk partij trok voor de deugnieten. De man moest de wijk nemen en werd na gejouwd en uitgescholden. - Gisteren, avond zouden te Amster dam twee knapen op den Haarlemmer dijk een vlieger oplaten, wat in onze straten geen zeldzaamheid is. De jongens schijnen daarbij twist ge kregen te hebben, zoodat de een den ander te lijf wilde. In zijne vlucht viel een der knapen tegen een trottoirband, en bezeerde zich daarbij zoo erg aan de borst, dat hij kort daarop aan de ge volgen overleed. Aangaande de moordenaars van Schagen meldt het N. v. d. D. het vol gende Simon A lot is 29 jaar en de dader Klaas Boes is 17 jaar en medeplichtige beiden zijn inwoners van Schagen. Simon Alot is seder! drie jaren gehuwd, doch zijne vrouw woonde niet bij hem inreeds eerder heeft zij haren man, wegens de slechte behandeling, welke zij van hem ondervond, verlaten, en toen zij hem onlangs voor de tweede maal had verlaten, weigerde zij beslist, voor taan met hem samen te wonen, en heeft zij een betrekking gekregen aan de kaas- «nUan-on waor -7n dan eens heeft hij te Haarlem gewerkt; naar men zegt, woonde hij ook aldaar, toen de moord op de twee oude vrouwen gepleegd werd. Sedert de laatste drie weken had hij geen werk gehad en was onlangs van Haarlem naar Schagen ge komen, waar hij nu bij zijne ouders in woonde. Klaas Boes, meubelmaker van beroep, of eigenlijk nog leerling, is de zoon van een barbier en koffiehuishouder, die woont naast het huis, waar de moord is ge pleegd. De erven der huizen loopen in elkander. Op een der erven zijn een aan tal van de vermiste voorwerpen van waarde en een vrij belangrijk bedrag aan geld 1000 in goud gevonden, zoodat thans, na de bekentenis van dezen jeugdigen medeplichtigeweldra het volle licht over de gruwelijke misdaad zal opgaan. Met twee rijtuigen zijn de misdadi gers gisteren ochtend vroeg geboeid naar Alkmaar vervoerd, vergezeld door den officier van justitie mr. Karseboom. Het onderzoek in deze zaak is door de justitie met den meesten ijver en beleid gevoerd het laatste onderzoek met Boes, waarin ook van tijd tot tijd Alot gehoord werd, begon Dinsdagmiddag om 12 uur, en is onafgebroken, nacht en dag voortgezet tot Donderdagochtend 5 uur. Het had reeds lang de aandacht der justitie getrokken, dat Klaas voorgaf, den avond waarop de moord geschiedde, in een achterkamer, grenzende aan die waarin de moord is gepleegd, te hebben zitten lezen, en wel iets meende gehoord te hebben, maar niet aan dgn moord gedacht had. Bovendien heeft hij den morgen na den moord andere kleederen aangetrokken en die, welke hij tijdens den moord aan heeft gehad, zijn niet meer te vinden. Ook was het oog op hem gevestigd, omdat hij met het meisje verkeering ge had heeft ofschoon het meisje van hem niets meer wilde weten, bleef zij toch met hem gaan, omdat zij bang voor hem was zij had eens aan eene vriendin ver teld, dat zij hem zoo gevaarlijk vond en wel in staat om een moord te doen. Wat de verhouding der beklaagden betreft, wordt medegedeeld, dat Boes reeds geruimen tijd bevriend was met Alot. Deze kwam veel bij Boes aan huis. Den 13en en 14en is hij op de Haarlemsche kermis geweest, waarvoor hij van zijne moeder 2.50 ontvangen heeft, maar vanwaar hij terugkwam met veel geld op zak, niettegenstaande hij zonder werk was. Hij vertelde dat hij Maandag te Uitgeest weer werk had en daarheen zou gaan. Uit Schagen wordt verder nog gemeld, dat de moeder van Boes zich om het leven heeft gebracht. De oorzaak moet, naar men meldt, hierin gelegen zijn, dat eenige personen de opmerking hadden gemaakt, dat vrouw Boes wel meer van de zaak zou weten. Eensklaps greep de ongelukkige moeder toen een scheerme en sneed zich den hals af. Van andere zijde meldt men echter, dat tegen vrouw Boes inderdaad verden king bestond, dat zij van de misdaad kennis bad gedragen, doch om haren zoon te sparen gezwegen had. Gister-avond zou een onderzoek daarnaar worden in gesteld. 'Naar de Haarl. Ct. verneemt, is een vierde slachtoffer door een toeval ge spaard. Het gebeurde nl. veel, vooral op Zaterdagnacht, dat er nog een tweede meisje in huis was, die 's avonds behulp zaam was in den winkel en zorgde voor het wegbrengen van de bestelde waren. Dit meisje bleef dan veeltijds over. Dezen nacht echter was zij toevallig niet in huis, daar zij 's avonds nog met de laatste gelegenheid naar Haarlem vertrokken was. De moordenaars wisten dit waar schijnlijk niet, daar afdrukken van bloe dige handen aan het bedgordijn en op de kussens van het bed, waar anders dit meisje sliep, waren te zien. Volgens deu geleerden Schiaparellï is het verschjjnsel van den brand, dien men ge meend heeft, op de planeet Hars te ontdek, ken, volstrekt niet nieuw. Hij heeft het reeds eenmaal waargenomen en zegt dat het naar alle waarschijnlijkheid ontstaat door de weer kaatsing van het zonnelicht op de wolken in de atmosfeer der planeet. Te Parijs beeft zich een comité ge vormd om aan den Czarewitch ter gelegenheid vun zijn buwelijü een geschenk aan te bieden, dat bestaan zal m een prachtig tafelservies, van 500 allen gelijke borden van fiju Sévres- porselein. Op die borden zijn de wapens ge schilderd van de voornaamste steden der provinciën enz. Het geheel zal een rijk en smaakvol cadeau zijn. Te Sierra Leona is een reusachtige struisvogel, die niet minder dan L0 voet hoog is, aangekomen. Dit monster met veeren, een wondervogel, heeft een afstand van bijna 300 mijlen moe ten afleggen, alvorens Sierra Lbods te be reiken, waar hij naar Engeland zal ingescheept worden. Het is een kostbaar cadeau van het groole opperhoofd Alimaoy Lamadoe aan een industrieel dor kust, die voornemens is dezen renzenvogel aan Koningin Victoria ten ge schenke te geven. ijn leven ontdekt is, minder aangenaam voor 1 hem. liiiuit. De stemming in dit land blijft onverzwakt oorlogszuchtig. Hen spreekt er van dat de Keizer gelast heeft weder 100,000 man onder de wapenen te roepen en dat de Keizerin oit eigen middel 12 millioen t&Öls ter beschikking van den opperbevelhebber des legers Li Hoeng Tsjang gesteld heeft, Men ziet hieruit dat de Chineezen nog niet door het rampspoedige begin van den oorlog met Japan afgeschrikt zijn, maar ook, het blijkt uit de toerustingen, dat zjj hun vijand niet licht achtoD. Duitsciiland. Het optreden der anarchis ten te Bellijn zal zeer waarschijnlijk ten ge volge hebben dat de wet op het recht van vereen\ging en vergadering verscherpt zal wordeu. Volgens de Norddeutsche is het deel dézer wetde verspreiding van de geestelijke miasmen, waaruit ten slotte gewelddaden voortkomen, te bemoeilijken. In hun vrees voor de anarchisten gaan sommigen zelfs zoover dat zy het algemeen kiesrecht, dat reeds zoovele jaren in Duitsch- land bestaat, zouden willen afgeschaft zien. Sommigen gaan weer niet zoover en zouden tevreden zijn als het kiesrecht besnoeid werd, In éen woord, de reactie is aan het woord, waarbij het de vraag is, of zij met de door haar voorgestelde maatregelen de maatschap pij van de anarchistenplaag verlossen zal. fêg»i»jc. De regeering heeft aan de mogend heden kennis gegeven dat zij bereid is toe te treden tot eene gemeenschappelijke tus- schenkomst in. de zaken van Marokko Hoogst waarschijnlijk ziet Spanje geen kans dat zaukje zelf op te knappen. iUiQ«luii<i De Czaar is weder ongesteld. Naar men wil, heeft bij zijne ziekte te danken nan de naweeën van eene longontsteking, die bij zich in den vorigen winter bezorgde, door zieh bij een aanval van influenza niet in acht te nemen. Dan patiënt is door de g6ü00sbeeren verandering vun lucht aangera den. Hij zal hieraan waarschijnlijk gehoor geven door voor een poos de vrije lucht in Denemarken te gaan inademen In zijn eigen land is het trouwens tbaos, nu de Nihilisten weder veel van zich doen hooren en weder oene samenzwering tegen Wat door De Ruyter werd volbracht Is door hst nageslacht, herdacht 1 En 't standbeeld van den grooten held In ruimer uitzicht voorgesteld. Wel was het buiig, somber wtflr En viel de regeD klelt'rend neör, Dat menigeen tot 't hemd toe droop Bij 't feest., ter eer van Neörland's hoop. Maar wat ook 't nederstroomend vocht Van 't Vlissing's feest bederven mocht; De juichtoon klonk met blijden zin LaDg leve onze Koningin. H. L. Burgerlijke Stand van Vlissingen. Van 18 25 Aug. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDC. W. van der Wee, jm. 26 j. en I. Bosman, jd. 27 j. W. Wijs- hek, wedr. 31 j. en H. W. van der Loos, jd. 18 j. J. Rijkse, jm. 35 j. en G. M. Geertse, jd. 23 j. P. A. van de Voorde, jm. 33 j. en M. J. Kloprogge jd. 25 j. BEVALLEN,C. Donk, geb. Daalhuijzen, d. J. J. Velge, geb. Meier, z. M. Felius, geb. van de Velde, d. O. S. Lammens, geb. Baart. d. G. E. Tiggel- man, geb. van der Schaft, d. C, J. E. Goedhart, geb. Mos, z. H. C. Kasse, geb. de Iüerk, z. A. de Buck, geb. Castel, z. N. E. van Graafeiland, geb. van den Heuvel, z. D. Walé, geb. van der Eijk, d. W. P. Boutens, geb. Lievense, z. L. Bostelaar, geb. Bosschaart, d. C. de Vos Burchart, geb. Kesteloo, d. G. J. Vetter, geb. Schunselaar, d. P. D. Sa lome, geb. Gillissen, z. A. G. van dei- Linden, geb. van Eek, d. J. S. Elslander, geb. 'Swennen, z. A. P. Arde wijn, geb. Baart, d. (levenl.) L. Uijtersehout, geb. Haay, d. (levenloos). OVERLEDENI. A. van der Sluis, z. 8 w. M. Weijermans, d. 3 m. A. I. J. Velde, z. 8 m. J. Perwez, wedr. van J. W. E. Couterger, 79 j. - G. E. A. Hellemans, ongeil, z, 25 j. M. de Rijcke, ongeil, z. 35 j. N. Kloosterman, z. 2 j. R. Maenhoudt, wed. van L. F. Bracks. Hoogwater te Vlissingen. Zaterdag 25 Aug. 6.43, Zondag 26 8.15. Maandag 27 9 34. Dinsdag 28 10. 2. Woensdag 29 1157. Donderdag 30 0.13. Nieuwe Maan. Vrijdag 31 1 04. Zateidag 1 Sept. 1.48. Springtij vm. ZEETIJDINGEN. Bij Zonteiande zit een bark aan den grond, sleepbooten zjjn derwaarts vertrokken. TToorspoedig bevallen van een Zoon, V J. s. ELSLANDER— Swennen. VlissiDgen, 22 Aug. 1894. Heden overleed, na een langdurig lij den, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. de Wed. R. BRACKX, geb. Maenhout. Vlissingen, 22 Aug. 1894. Namens de Familie. MARKTBERIGHTEN. Vlissingen, 24 Aug. Boter van f 1.20 1.15 per Kilogram. Eieren f4.en f 3.80 per 104 stuks. Middelburg, 23 Angs. 1894. Door de plaats hebbende feesten was de aanvoer heden uit Walcheren niet groot ea ging er alzoo in den handel weinig om. Jarige Tarwe f 6.f6.25 naar kwaliteit. Jarige Rogge f6.25. Nieuwe dito fö.Zomer- Gerst f3.60. Nieuwe Walchersche groene Erwten met nog kleinen aauvoer f8.50, enkel f 8 75. Winterkoolzaad, waarin weinig omgÏDg, werd naar deugd en kwaliteit van 1 6. tot f 6.75 gekocht. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als el ders ondervonden bij gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeniging, betuigen wij, ook namens onze kinderen, hartelijken dank. Vlissingen, 25 Aug. 1894. J. BENIEST. R. BENIEST Nassel. Aan het Bureau van Politie zijn als ge vonden gedeponeerd twee Zilveren Me dailles, 1 van de maatschappij «Oude Schelde" en een van de sociëteit De Vriendschap." loedig bevallen van een Zoon, P. D. SA LOMÉ geb. Gillissen. igen, 22 Aug. 1894. eden overleed ons geliefd jongste doch tertje MARIA, 4 maanden oud. Vlissingen, 25 Aug. 1894. JOH. W. H. BROUWER. J. E. BROUWER Bulterijs. Ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de vele blijken van belangstelling, op 20 Augustus 11. ondervonden. W. L. -WINKELMAN. op de tegen 1 September e. k. Aanvragen bij den heer H. MERG- K E N S, hoofd der School. der Vlissingsche Courant is, zoolang de voorraad strekt, k 5 ct. verkrijgbaar bij DEN UITGEVER. TANDARTS zal Donderd. den 30 Aug. te Middelb urg te consulteeren zijn van 9 tot 4 uur in het Hotel «de Nieuwe Doelen» Markt. Tandpoeder, Mondwater en Tandbor- stels verkrijgbaar bij JOH AN CEULEN. Zondag 26 Augustus, te geven door Mevrouw SOPHIE HAASE, Sopraan. Mejuffr. MARIE LüNING, Alt. De beer M. VAN VEEN, Tenor. PAUL HAASE, Ras. i) LOUIS SCHNITZLER, Piano. Aanvang te 75/4 uur. Entree 1 per persoon. Gedurende de uitvoering blijft de deur der Concert-zaal gesloten. KEULSGHE INMAAKPOTTEN, in soorten verkrijgbaar bij Voor dadelijk gevraagd in het „Hotel du Commerce" een KNECHT, alsmede voor Zaterdags een "WERKVROUW. In persoon zich aan te melden. In een Kruidenierswinkel kan geplaatst worden. Adres lett. P. bureau dezer courant. Gevraagd om dadelijk in dienst te treden Te bevragen 228 (boven) Aagje Deken straat, alhier. Tegen 1 September eene benoodigd bij mejuffrouw DE MUNCK, St. Jacobstraat,

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 3