VLISSINGSCDE (MRAVI No. ]00. Maandag 27 Augustus 1894. 323te Jaargang. Gemeentebestuur. FSIlLt.IT BUREAU: Klein© Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummer8 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlisaingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Fenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. VerHcbljul Dinsdag-, Donderdag-en Zaterdagavond. Abonnementen voor België, Duitscbland, land en Frankrijk f 1.06 per drie maanden. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeels belasting no 1, dienst 1894/95. Ue Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegeos de personeele belasting no. 1, dienst 1894/B5. De daarop voorkomende belastingschul digen worden uitgenoodigd om hunne aan slagen op den bepaalden tijd aan te zui veren, ook ter voorkoming van vervol gingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter be koming van ontheffing, ingeval van ver huizing, op grond van art. 27 2 der personeele wet, moeten worden gedaan bij den rijks ontvanger, binnen ééne maand, volgende op die, waarin het per ceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar .het behoort, de". 25 Aug. 1894. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHEN1US. BRANDWEER. De Opperbrandmeester te Vlissingen brengt bij deze ter kennis van bet per soneel van spuit C, dat die spuit van af heden weder in de bergplaats in het z.g. Prinsenboschje is teruggebracht. Vlissingen, 25 Ang. 1894. De Opperbrandmeester voornd. J. G. GEIJSEN. De Sociaal-democraten in Nederland. Het Berlijnsche blad Vorwartshet orgaan der zoogenaamde Duitsche parle- mentaire-socialisten, onder leiding van Bebel, Liebknecht en andere oude partij leiders, bevatte dezer dagen een hoofdarti kel, waarin het bekende ook door ons me degedeelde manifest der parlementaire so ciaal-democraten wordt medegedeeld. De aanhef van dit artikel is als volgt >Het is etne vrouw, generaal, die, zoo men wil, reeds aan eene tweede huwelijk denkt. Ze is eene baronesse van Trom- berg, in Duitschland gehuwd geweest en thans bij hare grootmoeder, de gravin de Frésange." Tromberg," sprak degeneraal op eenigs- zins verwonderden toon, «die familie is mij bekend Vooral de zwager der jonge dame. Ge moet me aan haar voorstellen, overste, zoo spoedig we straks de gelegen heid hebben. En moet die oude heer baar echtgenoot worden Dat is immers niet mogelijk »Wat wilt ge, generaal, de markies Goddank, eindelijk is het zoo ver ge komen, dat de Nederlandsche sociaal democraten het moede zijn geworden nog langer deel uit te maken eener organi satie, welke, ofschoon haar meerderheid anarchistisch gezind is, toch onder de valsche vlag der sociaal-democratie vaart. Zij hebben geduld genoeg gehad. Wij, Nederlanders, nemen Diet gemakkelijk een besluit en daarom zijn wij nog een eind weegs meêgegaan op den weg, dien wij als verkeerd beschouwden. Het duurde geruimen tijd, voordat wij kon den besluiten te scheiden van onze partij- genooten, maar toch was deze scheiding onvermijdelijk. Er heerschte volkomen verwarring in het kleine leger der werk lieden, dat den strijd tegen het kapita lisme heeft aangevangen en de bourgeoisie verheugt zich over deze betreurenswaar dige verdeeldheid onder de eenmaal zoo geestdriftige groep." Binnenland. Vlissingen, 25 Augustus Met betrekking tot het bezoek der Ko ninginnen alhier, kan nog het volgende worden medegedeeld: De onthulling is niet, zooals in sommige bladen werd gemeld, met moeielijkbeden gepaard gegaanhet was de bedoeling dat het beeld slechts aan de voorzijde zou ontdaan worden van het dundoek en zulks is ook volkomen geslaagd. Betreffende het bezoek aan de De Ruytertentoonstelling, kan nog worden medegedeeld, dat aan H.H. M.M. onze geëerbiedigde Koninginnen door het be stuur der Oudheidskamer een catalogus werd aangeboden, gedrukt op oud Hol- landsch papier, in gewatteerd lederen band met vergulden rand en in het mid den voorzien van het wapen van Vlissin gen, in zilver gestempeld. Alsmede werd aan H.H. M.M. aange boden het lied, door het Mannenkoor in het raadhuis gezongen, dat gedrukt was op glacé carton met fijnen oranjen rand en blauw gedrukten tekst. Het algemeen program, dat bij de aan komst aan het station aan onze Vorstin nen aangeboden werd, was gedrukt op De Brissac is rijk, geestig en beminnens waardig een edelman in den vollen zin van 't woord." «Die zich toch niet met gedwongen liefde zal tevreden stellen «Ik geloof niet dat hier van dwang sprake is. De barones is eene vrouw van geestkrachtwat ze doet is eigen, vrije verkiezing." Om dien fijn besneden mond ligt een trek, die wel doet denken aan trots en eigenzinnigheid. Het is te hopen, dat haar eigen wil haar niet te ver voert." »0, generaalOndanks haar innemende bevalligheid, ligt er om die vrouw een waas van zedigheid, van ongenaakbaar heid, die zelfs den stoutmoedigste tot eerbied dwingt. Niet de minste schaduw rust op haarze is voor hare jaren mis schien zelfs te ernstig en verstandig. Toen ze voor een paar jaar hier kwam, was, zoo zegt men ten minste, hare ver standelijke ontwikkeling eenigszins ver waarloosd. Ze had onberispelijke vormen en reed paard als een volmaakt ruiter, renè glacé carton, geheel in gouddruk met roode randen, gebonden in oranje satijn. Bovenstaande werken zijn hijzonder fijn uitgevoerd. Aan de firma P. G. de Vey Mestdagh Sc Zoon alhier, aan wie een en ander was opgedragen, mag daarvoor een woord van lof niet onthouden wordeD. Naar de N. JR. Gt. van heden morgen meldt, zou onze burgemeester benoemd zijn tot ridder van de Oranje-Nassau orde. Met zekerheid kunnen wij vermelden dat aan Mevrouw Tutein Nolthenius door H. M. de Koningin-Regentes een gouden armband geschonken is. Tot aanvulling van ons verslag over de feestelijkheden van j.l. Donderdag, melden wij thans dat ook door de jonge- juffr. Marie Blij en Valentine Dossaer, namens het Belgische loodspersoneel aan H.H. M.M. bouquetten zijn aangeboden, die eveneens allerminzaamst werden aan - viard met eenige woorden van dank in het Fransch. Nog voegen wij hierbij dat de taptoe, welke dien dag te 9 uur door het Staf- ifiüziek van Bergen op Zoom, voorafge gaan door een pijper en tamboers, veel succes had en door een overgroote volks menigte werd bijgewoond. Verder verdient vermelding de schit terende verlichting van het hier gesta tioneerde wachtschip Dogdie, weerkaatst door het water, een prachtig effect maakte. Aan de Directie der Kon. Maatsch. »De Schelde" alhier is vanwege de Ko ningin-Regentes opgedragen den werk lieden van genoemde Maatschappij en speciaal den bewoners der Bankerl- en Evertsenstraten den innigen dank van H.H. M.M. de Koningin en de Konin gin Regentes te willen overbrengen voor de allervriendelijkste en hartelijke wijze, waarop Hoogstdezelven bij het bezoek alhier door de werklieden zijn ontvangen. De Directie heeft gehoor gegeven aan dit verzoek en de kennisgeving laten aanplakken in bovengenoemde straten en aan de fabriek. maar aan de wetenschappen scheen ze niet veel gedaan te hebben. Dat hinderde haar en toen ging ze zich toeleggen op de studie met een ijver, die een geleerde verbaasd zou hebben doen staan. Maar ik verveel u misschien met al die bij zonderheden." «Integendeel; niets kan mij aangena mer zijn, dan iets meer over haar te hooren. Ik heb haar jong gekend. Ge zult me verplichten, als ge voortgaat." «Nu dan. Ze wierp zich met ware geestdrift op de studie en maakte in kor ten tijd zulke vorderingen, dat ze hare leermeesters in verrukking bracht. Die lieereu zijn hare fanatieke bewonderaars geworden. De naam, dien ze weldra in de geleerde wereld kreeg, vestigde de belangstelling vau den markies op haar en deze achtte zich gelukkig, haar op den ingeslagen weg te mogen voorlich ten met zijn eigen kennis en haar in betrekking te brengen met de beroemdste mannen in Parijs. YVederzijdsche hoog achting heeft een band tusschen hen doen In een gisteren middag gehouden ver gadering van de commissie voor den optocht, bijgewoond door vele hoofden van corporatiën, is besloten bij gelegen heid van den jaardag van H. M. de Koningin eene herhaling te geven van den gehouden optocht en bij voorkeur den stoet door die straten te doen trek ken, welke de vorige maal daarvan geen bezoek hebben gehad. De stoet zal op de Groote Markt worden opgesteld en vermoedelijk den volgenden weg nemen BreewaterstraatHellehardierstraat Beursstraat, Beursplein, Beursbrug, Bella- mykade, Nieuwstraat, Korte Walstraat, Lange Groenewoud, Bellamykade, Kerk straat, Oude MarktSt. Jacobstraat Kleine Markt,Korte Groenewoud,Steenen- beer, Hooikade, Palingstraat, Onderstraat, Dokkade (alwaar op het Raadhuis de vaandels zullen worden afgegeven) Droogdok (Oz.), Leeuwesluis, Droogdok (Wz.), Peperdijk, Wagenaarstraat, Lange W alstraatjScherminkelstraat, Dam, Lange Noordstraat, Groote Markt, alwaar de stoet ontbonden wordt. Heden morgen zijn de oorlogschepen De Ruytcr, Atjeh, Guinea en Stier weder naar hun bestemming teruggekeerd. Wij zullen in Vlissingen zeker niet vergeten hoe door den état-major en de bemanningen de feestelijkheden van jl. Donderdag opgeluisterd werden en hoe ons feest ook voor hen een feest was. Bij het. vertrek van Hare Majesteiten uit Middelburg heden morgen werden van een der genoemde schepen eenige kanonschoten gelost. De heer J. J. Blankert, conducteur der posterijen alhier, is benoemd tot adsis- tent aan het postkantoor te Middelburg, welke benoeming ingaat op 1 Sept. a. s. Volgens mededeeling van den Inspec teur over het Loodswezen in het 6e District, d°. 18 Augustus jl., heeft in het Engelsche vaarwater, Ooster-Schelde, de volgende wijziging in de betonning plaats gehad Stompe ton N°. 16 is bijgelegd in 62 dM. water, op 51° 34' 38" N.b. en 0° 58' 31" W.l. ontstaan, die, naar men fluistert, binnen cenigen tijd onverbrekelijk zal worden. En waarom zou eene Duitsche barones geen goede Fransche markiezin kunnen zijo Gij kunt gelijk hebben. Maar zie eens, overste, het oogenblik is gunstig. Ge moet me nu voorstellen." De beide officieren naderden de groep, waar zich de jonge vrouw bevond. «Een landsman?" Een vroolijke blos overtoog haar gelaat en hartelijk heette ze hem welkom. De bekende klank van uw naam heeft mij aangemoedigd, me te laten voorstellen, mevrouw. Mijnheer uw echtgenoot was een wapenbroeder van mij. Uw zwager ken ik echter nog beter. Ik voerde het bevel over een dragonder regiment, waarbij hij stond, toen hij bij Königgratz gewond werd." Alle kleur week voor een oogenblik uit haar gelaat. De generaal schreef hare ontroering toe aan de smart, die de her innering aan haar gestorven echtgenoot

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1