VLISSINGSCDE COURANT. De Owüiig der Me. No 98 Woensdag 22 Augustus 1894 32ite Jaargang BERICHT. Gemeentebestuur. PUBarCATÏK. L L I T H. Gemeenteraad. Ten einde ook ons personeel in de gelegenheid te stellen a. s. DON DERDAG, bij gelegenheid van het bezoek onzer Vorstinnen aan onze gemeente, met Vlissing's ingezete. nen feest te vieren, zal de V1 i s- singsche Courant NIET op dien dag, maar den volgenden dag (VRIJDAG) worden gedrukt. Het daarop volgend blad wordt Za terdags op den gewonen tijd uitge geven. De Burgemeester van Vlissingen, besluit de navolgende voorschriften uit te vaardigen, die van kracht zullen zijn op Donderdag 23 Augustus 1894 bij gelegenheid van het bezoek van Hare Majesteiten de Koninginnen aan de gemeente. Nieuw Station. Bij aankomst van Rare Majesteiten aan het Nieuwe Station te Vlissingen kan van af 10 uur des morgens niemand dan de daartoe bevoegde autoriteiten tot de Stationsterreinen toegelaten worden. De weg van den hoofdingang van het Sta tion tot aan de Koningstrap (aanlegplaats der pennybootjes) zal voor het publiek gesloten zijn van 1 uur des namiddags tot dat de Konink lijke Stoet zich begeven heeft aan boord van het Stoomschip Walcheren van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. Bezoek Raadhuis. De toegang tot het Raadhuis en tot het daarvoor gelegen terrein zal van af 21/a3 uur deB middags voor het publiek afgesloten zijn. Tijdens Iiare Majesteiten zich op het Raadhuis bevinden, zullen de rijtuigen voor den Koninklijken Stoet, alsmede de Eerewacht te paard zich op de Houtkade opstellen en zal mitsdien daar ter plaatse de noodige ruimte moeten worden opengehouden. Vertrek naar de Rotonde. De Stoet zal zich ten 2s/i ure begeven langs de Houtkade, het Droogdok O.Z., den Steenenbeer, de Pottenkade, de Zeilmarkt, den Nieuwendijk, de Beursbrug naar het Beurs plein. Heronthulling van het Standbeeld ten 3 ure. Van af 10 uren des morgens zal de toegang tot den Noordzeeboulevard langs den oprid aan het Beursplein voor het publiek gesloten zijn. Van af 1 uur des middags zal het Beursplein voor het publiek afgesloten zijn en wordt niemand aldaar toegelaten dan zij, die voor zien zijn van toegangsbewijzen voor het gere serveerde gedeelte op de Rotonde, alsmede zij, die in de een of andere dienstbetrekking het plein moeten passeeren. 25.) Het was feest op de Tuilerieën, een van die schitterende feesten, zooals alleen in de laatste dagen van het keizerrijk gegeven wei'deu. Een zee van licht vulde de hooge zalen, het weerspiegelde in de kristallen kronen en flikkerde op de met goud gestikte uniformen en de schitterende juweelen. Heeren, de borst met ordeteekens ver sierd, dames in prachtige toiletten, vorm den een bonte menigte of leverden be vallige groepen in de ruime zalen van het keizerlijk verblijf. Onder de militairen trok vooral een Pruisisch generaal de Rijtoer door de Gemeente ten 4 ure. De Koninklijke Stoet zal vermoedelijk den volgenden weg nemen Beursplein, Beursbrug, Bellamykade, Lange en Korte Nieuwstraat, Pottenkade, Zeilmarkt, Roode Brug, Rommelkade, Gravestraat, Paardestraat, Palingstraat, Hooikarle, Leeuwe- sluis, Droogdok W.Z., Peperdijk, Wagenaar- straat, Lange Walstraat, Scherminkelstraat, Korte Noordstraat, Bellamykade, Beursbrug, Beursstraat, Bierkade, Breestraat,Korenmarkt, Markt. Het gedeelte van de Korte Noordstraat van de Kromme Elleboog tot aan de Bella mykade zal, om den Koninklijken Stoet be hoorlijk te laten doortrekken, tijdelijk afge sloten worden. Groote Markt. Bij aankomst van den Koninklijken Stoet vóór het Burgerweeshuis zal de Korenmarkt geheel vrij moeten zijn, ten einde aan de wees kinderen der beide gestichten gelegenheid te geven aan Rare Majesteiten hulde te betuigen. Op de Groote Markt vóór de Openbare Lagere School D, waar Hare Majesteiten het voorbijtrekken zullen gadeslaan van den op* tocht, die in de Slijkstraat samengesteld wordt, zal de noodige ruimte opengehouden worden, weshalve het publiek wordt uitgenoodigd zich uitsluitend te plaatsen aan de Zuid- en West zijde van de Markt. Bezoek Badhotel. Na het voorbijtrekken van den Optocht zal de Koninklijke Stoet den. volgenden weg nemen Slijkstraat, Achterom den Molen, Coosje Buskenstraat, Elisabeth Wolffsplein, Badhuis weg, Badhotel. Van af 3^2 uren des middags zal het plein vóór de trap naar het Stedelijk Badhuis tot aan den Oprid naar het Badhotel, genoemde Oprid zelve en het plein vior het BadJiotel (landzijde) voor het publiek gesloten zijn en blijven tot dat de Koninklijke Stoet den weg naar Kou- dekerke heeft ingeslagen. Algemeene Bepalingen. Van af 2Vs uur des middags totdat Hare Majesteiten de kom der gemeente verlaten hebben is het verkeer langs den weg, dien de Koninklijke Stoet zal volgen, voor rij- en Dezelfde" bepaling geldt van af 4 ure des middags ten opzichte van den weg, dien de optocht door de gemeente zal nemen. Het publiek wordt dringend uitgenoodigd om bij het passeeren van den Koninklijken Stoet de noodige ruimte te laten en niet met den stoet mede te loopen. Het afstelzen van vuuriverk anders dan van wege de algemeene feestcommissie is zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester verboden. Vlissingen, 18 Augustus 1894. De Burgemeester voornoemd, TÜTEIN NOLTHENIUS. Bezoek van H H. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ter algemeene kennis dat, tot deelneming aan de feesten der opmerkzaamheid, die, door een Eransch officier vergezeld, desalie de maréchaux" binnentrad, waar het keizerlijk hof, de diplomatie en .de keur van den adel zich bevonden. De generaal verzocht zijn ge leider bij den ingang te blijven staan, waar ze deD indruk van het levendig tooneel op hun gemak konden genieten. De overste voldeed aan den wensch, die zijne ijdelheid als Franschman streelde en hoorde met welgevallen den lof, dien de vreemde voor de tentoongespreide pracht over had. Hun gesprek, dat tot dusver slechts over eenige algemeene onderwerpen had geloopen, betreffende de Duitsche en Fransche toestanden, waarover ieder op hoffelijke wijze zijne eigen meening had verdedigd, kwam al spoedig op de aan wezige vrouwen. «Dat moet ik volmondig erkennen," zei de generaal, in antwoord op eene opmerking van deu ander, «ze zijn in ün woord bekoorlijk en met welgeval len liet hij zijn blik over de zaal zweven, burgerij op 23 Augustus e. k., de oor logsschepen ter reede ten S1/,, uur 'savonds zullen illumineeren en ten 97* uu 's avonds door constonseinen en blikvuur worden verlicht, terwijl de beide pant serschepen, gedurende den avond, gebruik zullen maken van het electrisch licht tot het verlichten van eenige punten der stad. Vlissingen, 20 Aug. 1894. De Burgemeester voorn. TÜTEIN NOLTHENIUS. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Vlissingen, brengt ter algemeene kennis, dat het kantoor van den Burgerlijken Stand op Donder dag 23 Augustus 1894, zal geopend ziin van des morgens 9 tot 10 uur tot hrt doen van de hoogst noodige aan giften van geboorte en overlijden en dat de toegang tot het kantoor zal zijn, de ingang van de woning van den Concierge. Vlissingen, 20 Augs. 1894. De Ambt. v. d. Burg. .Stand, G MORTIER. Zitting van Maandag, 20 Aug. 1894. Voorzitter de heer Tutein Nolthenius, burgemeester. Afwezig de heer Van Uije Pieterse wegens ongesteldheid, de heer Chevalier wegens dienstzaken. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede de verkregen goedkeuring van Ged. Staten op het aan Burg. en Weth. verleend crediet ten op zichte van de ontvangst van HH. MM. de Koninginnen idem het raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond, benevens een schrijven van den hoofdingenieur van den Water staat te Middelburg, houdende mededee- ling, zijnerzijds geen bezwaar te hebben tegen de aanstelling van een tijdelijken sluismeester aan de Koopmanshaven en de 3e wijziging van de gemeentebegroo- ting, wat voor kennisgeving wordt aan genomen, Worden overgelegd: het gemeente-jaarverslag van Rotter dam over 1893 en de begrooting van het Gasthuis voor het jaar 1895 tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 17739.96, welke in handen van de financieele com missie wordt gesteld. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening der zitting wordt over gegaan tot het benoemen van eene onder wijzeres aan school F. Voorgedragen wordenmej. J. C. G. Middelveld Viersen te de Steeg, mej A. J. Nijland te Hazerswoude en mej. M. F. J. Bax te Breda, en met 12 stemmen waarin zooveel jeugd en schoonheid bij een was. «Niet waar," zei de Franschman, ge vleid, >ik zal niet zoo onbescheiden zijn te vragen, aan welke gij den prijs zoudt toekennen, aan de Duitsche of aan de Fransche vrouwen." Het zou ook moeielijk zijn daarop te antwoorden," zei de ander; «ik geloof niet, dat ik mij aan eene vergelijking zou durven wagen. Alleen weet ik, dat de Duitsche vrouwen een zekere eigeuaar dige aanvalligheid in mijn oog" hebben, die mij altijd onweerstaanbaar heeft aan getrokken." «Iets magnetisch,'' zei de Franschman glimlachend. «En aan welke van de vele bekoorlijke vrouwen, die wij.van avond gezien hebben, zoudt ge deu prijs toe kennen «Wij laten er eerbiedig uwe schoone keizerin buiten," zeide de generaal ga lant. «Over een godin voegt het ons, gewone stervelingen, niet een oordeel uit te spreken. Maar blijven we bij de an- als zoodanig benoemd mej. Middelveld Viersen te de-Steeg, de benoeming in gaande met den dag harer in functie- treding. De Voorzitter deelt mede een ontvangen schrijven van de familie van wijlen den heer J. P. Laernoes, betreffende diens overlijden, naar aanleiding waarvan als plaatsvervangend lid in de Commissie van aanslag voor de bedrijfsbelasting met 10 stemmen wordt benoemd de heer I. Harder. De heer Kalbfleisch verlaat de ver gadering. Ter benoeming van drie leden in het College van zetters worden de volgende dubbeltallen door den raad vastgesteld le dubbeltalde heeren I. Harder, aftredend lid, en C. M. Dommisse 2e. dubbeltal: de heeren A. F. Krahmer, aftredend lid, en F. H. van Breeu; 3e. dubbeltalde heeren C. de Wolff, A.H.z. en J. Lagaaij. Wordt besloten tot den onderhandschen verkoop aan de heeren Gebrs. Polak van 6.70 M8 gemeentegrond, gelegen op de Zeilmarkt, tegen den prijs van lö. de M2., met bijbetaling van 30.01® voor trottoirkosten, alzoo tot een totaal bedrag van 97.015. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten tot het vaststellen der rekenin gen over 1893 van het Gasthuis, slui tende in ontvang met f 19972,67®, in uitgaaf f 19934,67® alzoo met een goed slot van f38, en die van het Burger weeshuis, sluitende in ontvang met f7868,15, in uitgaaf f6973.55, alzoo met een goed slot van f 894,60. Wordt besloten tot het verleenen van vergunning a. aan den heer W. P. Kokelaar voor het maken van drie luchtroosters in het trottoir voor zijn huis, hoek Hobein- en Clijverstraat b. aan den heer J. J. Franso voor het maken van zonneschermen aan zijn huis op het Eiland" c. aan den heer C. A. Edelman voor het maken van zonneschermen, twee meter boven het trottoir, aan zijn huis in de Wagenaarstraat I 63. Op het daartoe strekkende gedaan verzoek worden heeren regenten van het Gasthuis gemachtigd tot de opname van P. Swennetegen betaling van f 676.60, als halve provenier in dat gesticht. De zitting wordt hierop gesloten. Binnenland. Vlissingen, 21 Augustus. De heer Jan Roeloffs, ingezetene van Antwerpen, verzocht ons het volgende stukje te plaatsen, in naam van eenige Vlamingen als »teeken dat zij in den geest meejuichen hij het huldebetoon aan dere damesziet gij daar ginds aan den arm van dien grijzen, gedecoreerden heer, dat prachtige meisje, in dat met goud doorweven kleed, en dat antieke gouden sieraad in het zwarte haar Ziet ge die prachtige oogen, het fijne ovaal van het jonge gelaat, die buigzame, veerkrach tige gestalte «Ik begrijp uwe geestdrift, generaal; ze is werkelijk de schoonste vrouw, mis schien van geheel Parijs. En wat opmer kelijk is Dat uwe keuze een bewijs levert voor 'tgeen ge straks omtrent de Duitsche vrouwen gezegd hebt. Uwe bewondering geldt inderdaad eene dame, in wier aderen Duitsch bloed vloeit en die, naar men beweert, met haar volle gevoel eene Duitsche is, hoewel ze van eene Fransche moeder en op Fransch grondgebied is geboren en nu na een twaalfjarige afwezigheid, hier is terug gekeerd." «En hoe is de naam van dat bekoor lijke meisje, meneer?" (TEbrcfó vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1