VLISSINGSCBE 0111AM. Se kmiig Ier Liefde. No 97 Maandag 20 Augustus 1894 32ite Jaargang Gemeentebestuur. r 11 I) L L I T BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1.—. Franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich by alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENT1ËNVan 1 tot 4 regels ƒ0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig Agent voor Frankrijk de firma G. L. DAUBE -Co., te Parijs. VemcbJjuf D.u.das-, Do„dc„«»B-en zaterdagavond. PüBLiCATiS. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, I brengen bij deze ter openbare kennis: dat Hare Majesteit de Koningin en Hare Majesteit de Koningin-Regentes voornemens zijn een bezoek aan de gemeente Vlissingen te brengen op Donderdag den 23 Augustus 1894 en tegenwoordig te zijn bij de heront hulling van bet verplaatste standbeeld van M. Az. de Ruyter; dat het volgende officieele programma is vastgesteld 10ys uur. Vertrek van Hare Majesteiten per extra-trein van Middelburg naar Vlis- 10.38 uur. Aankomst te Vlissingen. 11dl8/* uur. Tocht per Stoomschip Neder land van de Stoomvaart-Maatschappij Zeeland Koninklijke Nederlandsche Postvaart. 12y4 uur. Dejeuner in bet nieuwe Stationsge bouw aan Hare Majesteiten aangeboden door de gemeente Vlissingen, de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Stoomvaart-Maatschappij Zeeland, Koninklijke Nederlandsche Postvaart. 2 uur. Inkomst in de gemeente per Stoom schip Walcheren van den Provincialen Stoota- bootdienst op de Westei-Scbelde. 2Vi uur. Bezoek aan bet Raadhuis en de »De Ruyter-tentoonstelling." 3 uur. Heroutbulling van bet verplaatste standbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruyter. 4 uur. Rijtoer door de gemeente en naar bet Badhotel. 41/* uur. Optocht van Vereenigingen, Cor- poratiën enz. door de gemeente. 4'/2 uur. Bezoek van Hare Majesteiten aan het Badhotel. 5Va ui"'- Terugkomst te Middelburg. en noodigen dé ingezetenen uit om door het uitsteken van vlaggen als op elke andere gepaste wijze van hunne trouw en gehecht heid aan. het geliefde Huis van Oranje te doen blijken. Vlissingen, 18 Augustus 1894. De Burg. en Weth. voorn. TUTEIN NOLTHENIUS. De Secretaris, J. H. C. BUSING. besluit de navolgende voorschriften uit te vaardigen, die van kracht zullen zijn op 24.) »Ik kan mij vergissen, maar ik geloof dat het zoo is," antwoordde ze kortaf. »En dat zegt ge zoo kalm, zoo be daard! Ze zou gevlucht zijn, van mij, van haar beschermer, die haar leven met het zijne zou verdedigd hebben Hij bedekte zijn gelaat met zijne handen en snikte luid. >En komt u dat zoo vreemd voor?" vroeg ze, op koelen, bijtenden toon s>kon zij u beminnen, die aan u gebonden was zonder haar wil, als een kind waarover haar vader naar willekeur beschikte Hebt ge ooit gemeend, dat ze voldaan Was aan uwe zijde en dat ze ooit iets Donderdag 23 Augustus 1894 bij gelegenheid van het bezoek van Hare Majesteiten de Koninginnen aan de gemeente. Nieuw Station. Bij aankomst van Hare Majesteiten aan het Nieuwe Station te Vlissingen kan vau af 10 uur des morgens niemand dan de daartoe bevoegde autoriteiten tot de Stationsterreinen toegelaten worden. De weg van den hoofdingang van het Sta tion tot aan de Koningstrap (aanlegplaats der pennybootjes) zal voor het publiek gesloten zijn van 1 uur des namiddags tot dat de Konink lijke Stoel zich begeven neeft aan boord van het Stoomschip Walcheren van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. Bezoek Raadhuis. De toegang tot het llaacUmis en tot het daarvoor gelegen terrein zal van af 21/a3 uur des middags voor het publiek afgesloten zijn. Tijdens Hare Majesteiten zich op het Raadhuis bevinden, zullen de rijtuigen voor den Koninklijken Stoet, alsmede de Eerewacht te paard zich op de Houtkade opstellen en zal mitsdien daar ter plaatse ae noodige ruimte moeten worden opengehouden. Vertrek naar de Rotonde. De Stoet zal zich ten 28/4 ure begeven langs de Houtkade, het Droogdok O.Z., den Steenenbeer, de Pottenkp.de, de Zeilmarkt, den Nieuwendijk, de Beursbrug naar het Beurs plein. i- Jr. t Heronthulling van het Standbeeld ten 3 ure. Van af 10 uren des morgens zal de toegang tot den Noordzeeboulevard lar.g3 den oprid aan het Beursplein voor bet publiek gesloten zijn. Van af 1 uur des mi' zal het Beursplein voor bet publiek afgesloten zijn en wordt niemand aldaar toegelaten dan zij, die voor zien zijn van toegangsbewijzen voor bet gere serveerde gedeelte op de Rotonde, alsmede zij, die in ae een of andere dienstbetrekking bet plein moeten passeeren. Rijtoer door de Gemeente ten 4 ure. De Koninklijke Stoet zal vermoedelijk den volgenden weg nemen Beursplein, Beursbrug, Bellamykade, Lange en Korte Nieuwstraat, Pottenkade, Zeilmarkt, Roode Brug, Rommelkade, Gravestraat, Paardestraat, Palingstraat, Hooikade, Leeuwe- sluis, Droogdok W.Z., Peperdijk, Wagenaar- straat, Lange Walstraat, Scberminkelstraat, Korte Noordstraat, Bellamykade, Beursbrug, Beursstraat, Bierkade, Breestraat,Korenmarkt, Markt. Het gedeelte van de Korte Noordstraat van de Kromme Elleboog tot aan de Bella mykade zal, om den Koninklijken Stoet be- van uw karakter begrepen heeft? Hebt ge ooit liefde of geluk uit bare oogen gelezen »God, Godl" kreunde bij; »ik weet het, ik moest baar vroeger hare vrijheid teruggegeven hebben. Maar zoo zoo plotseling Hoe komt ze zoo in eens op dat besluit Zou uwe ontwij ding van 'tgeen ze als baar kinderlijk heiligdom beschouwde, baar er soms toe gedreven hebben, Nora?" Ze sprong op met een blik in hare oogen, alsof ze hem vernietigen wilde. »Is dat heiligdom ontwijd door eene onschuldige samenkomst van bruidegom en bruid," vroeg ze scherp, »want we waren het, al moesten we onze verbin tenis geheim houden. Daarin steekt toch geen kwaad, is 't wel Gijzelve hebt dat immers indertijd van mij geëischt? En juist om uwe vrouw niet te kwetsen, hebben we elkaar ontmoet, de enkele maal dat bet gebeurd is, iu het jachtbuis, de eenige plaats, waar in dezen tijd toch niemand komt. Dat zij mij heeft bespied, hoorlijk te laten doortrekken, tijdelijk afge- sloti-'u worden. Groote Markt. I'.j aankomst van den Koninklijken Stoet voor bet Burgerweeshuis zal de Korenmarkt geheel vrij moeten zijn, ten einde aan de wees kinderen der beide gestichten gelegenheid te geven aan Hare Majesteiten hulde te betuigen. de Groote Markt voor de Openbare ^Lagere School D, waar Hare Majesteiten het voo-biitrekken zullen gadeslaan van den op tocln, die in de Slijkstraat samengesteld wordt, zal le noodige ruimte opengehouden worden, weshalve bet publiek wordt uiteenoodigd zich uitsluitend te plaatsen aan de Zuid- en West zijd- van de Markt. Bezoek Badhotel. 1 i het voorbijtrekken van den Optocht zal ie Koninklijke Stoet, den volgenden weg nem m S wijkstraat, Achterom den Molen, Coosje Busnenstraat, Elisabeth Wolffsplein, Badhuis- Weg. Badhotel. van af Sl/3 uren des middags zal bet plein voor de trap naar bet Stedelijk Badhuis tot aan den Oprid naar bet Badhotel, genoemde Oprid zelvt en het plein tmor het Badhotel landzijde voo: het publiek gesloten zijn en blijven tot dat de Koninklijke Stoet den weg naar Kou- Jek-rke beeft ingeslagen. Algemeene Bepalingen. 21/3Tinv. .middags, totdqt JJare Maj^teiten de kom der gemeente verlaten hebben is bet verkeer langs den weg, dien de Koninklijke Stoet zal volgen voor rij- en voertuigen gesloten. Dezelfde bepaling geldt van af 4 ure des middags ten opzichte van den weg, dien de optocht door de gemeente zal nemen. Het publiek wordt dringend uitgenoodigd om bij het passeeren van den Koninklijken Stoet de noodige ruimte te laten en niet met den stoet mede te loopcn- Het afsteken van vuurwerk anders dan van wege de algemeene feestcommissie is zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester verboden. Vlissingen, 18 Augustus 1894. De Burgemeester voornoemd, TUTEIN NOLTHENIUS. Bezoek van H.H, M.M. de Koningin en de Koningin-Weduwe- Regentes aan Zeeland. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ter algemeene kennis dat door den Commissaris der Koningin in deze provincie, in het belang van de veilig- dat zij heeft gepoogd mijn naam te be zoedelen, ik zal het haar vergeven maar gij moest er mij geen verwijt van maken.1' Hij was bleek geworden. Hij scheen moeite te hebben zijne aandoeningen te beheerschen. «Het is mogelijk, dat ge u niet kunt voorstellen, hoe het haar heeft moeten krenken, dat ge het plekje van hare reinste en zoetste herinneringen, de wo ning, die ik zelf niet betreden heb zonder haar, tot plaats van uwe geheime bij eenkomsten koost. Ge begrijpt misschien eene ziel als de hare niet. Maar genoeg daarover. Na alles, wat er voorgevallen is, loopen onze wegen uiteen. Ik vertrek nog beden. Als ik, wat God geve, met Clemence terugkeer, zult gij dit huis misschien reeds voor eene eigen gelukkige woning verruild hebben De Frésange is het aan zijne eer verplicht, dat hij het huwelijk bespoedigt. Als ge mijne hulp soms noodig hebt, laat het me weten." »0, neen Erwin, we zullen u niet lastig vallen. Voor ons is gezorgd. Ik heb mijn beid van bet verkeer bij gelegenheid van het bezoek van Hare Majesteiten de Koningin ea de Koningin-Regentes aan deze provincie ia Augustus 1894, zijn genomen de navolgende besluiten, betreffende A. REGELING van de scheepvaart enz. in de Buitenhaven te Vlissingen en in hel Kanaal door Walcheren te Vlissin gen en te Middelburg. Oe Commissaris der Koningin in Zeeland, besluit de volgende voorschriften uit te vaardigeu I. '12 AugiiNtnN 1894. Buitenhaven te V1 i es i n g e n. 1. Bet binnenkomen en uitgaan van vaartuigen ie verboden van tien uur des vourmiddags tot dat Hare Majesteiten van den tocht op de Schelde teruggekeerd en ontscheept zullen zijn. Zoolang dit verbod in werking is, zullen blauwe vlag gen geheschen zijn aan den mond van de buitenhaven en op bet buitenhoofd der groote schutsluis 2. Vonrtuigen die zich in de buitenhaven bevinden moeten, zoodra eea dezer ol beide vlaggen gehsschen zijn, of op last van of namens den havenmeester, vroe ger ligplaats innemen ter plaatse door of vanwege dien ambtenaar san te wijzen ook wanneer zij daartoe naar binnen geschut moeten worden. 8. Stoombooten. iu geregelden dienst varende zijn van het verbod vau binnenkomen en uitgaan vrijge steld, maar mogen de stoomboot, waarop Hare Maje- steiteu zich zullen bevinden niet op minder dan 150 M. afstand naderen. 4. Het bordes, de bruggen naar de beids Rijkspoa- toni nan de westzijde der haven, de zuidelijke Kijks- poutoc aldaar en de Provinciale ponton met de daar heen leideude brug zijn voor het publiek afgesloten van tien uur des voormiddsgs tot dot Hare Majesteiten,van deu Icht op de Schelde in bat sauor- wegstation onngckonwn zollen zijn. Schutsluizen te Vlissingen. 5. Van tien unr des voormiddags tot dat Hare Ma» jesteiten deu tocht van het spoorwegstation naar het ge meentehui» te Vlissingen zullen hebben volbracht wordt met de schutsluizen der buitenhaven te Vlissingen alleen geschat niet bizondere vergunning van of vanwege deu haveumeester. 6. Het stilstaan op de denren en op de maren, die den verkeersweg tusschcn de beide zijden der sluizen Vormen, ia verboden. Kanaal bezuiden de Keersluis te Vlissingen (met inbegrip van het Marinedok aldaar 7. Van een uur des namiddags tot dat Hare Maje steiten in het gemeentehuis zullen zijn aangekomeu, is de vaart op het bovengenoemde kanaalgedeelte verboden. Zoolang dit verbod in werking is, zollen blsuwc vlaggen gehi-schen zijn op de brug over de keersluis en op het binueuhoofd der groote schutsluis. 8. Vaartuigen die zich op het bovengenoemde kanaal gedeelte bevinden, moeten, zoodra een dezer of beide vlnggeu geheschen zijn, of op last van of namens den havenmeester, vroeger ligplaats innemen, ter plaatse door of vanwege dien ambtenaar aan tc wijzen. Tonnenbrug. 9. De tonnenbrug te Vlissingen wordt voor bet ver keer gesloten tien uur des voormiddvgs, en daarna weg genomen Omstreeks half vijf uur des namiddags wordt met het weder leggen aangevangen en n» goheele vol tooiing daarvan, de brug voor het verkoer heropend. proces wegens liet vermogen van mijn grootvader zoo goed als gewonnen onze verloving zon geheim gebleven zijn tot de laatste beslissing." »En ge hebt dat alles gedaan, zonder dat ik er iets van wist?" Beste Erwin," antwoordde ze met een lachje, »ge hadt genoeg met uzelf te doen. Ik had geen recht meer op uik moest mijn eigen weg wel gaan." Hij bleef eenige oogenblikken in diep nadenken verzonken. Vaarwel, Nora," zei hij eindelijk, haar de hand toestekend; »ge gaat nu uit onze familie in eene andere overvoor taan zal uw man over u waken en het leven met u deelen. Gij hebt uwe plich ten vóór ude mijne roepen mij hier vandaan. Laat mij nog eenmaal de kleine Erica, ombelzen ik hoop, dat de Frésange een goed vader voor haar zijn zal." Zwijgend stond ze op, in dit oogenblik zag zij hem in al zijne edelmoedigheid en grootheid van ziel, die zij nooit had begrepen. En het drukte en vernederd®

Vlissingse Courant | 1894 | | pagina 1